Keresés

Részletes keresés

pint Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1994
te se hülyülsz már meg. vajh miért lenne a H2 kivétel? éppúgy van neki számos gerjesztési vonala, pl IR tartományban is (rezgés), UV-ben is (elektrongerjesztés), és magasabb frekiken is nyilván.
Előzmény: Astrojan (1987)
astronom Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1993
Nem, ez egészen másfajta gyülekezet.
Előzmény: szervetlen vegyész (1989)
pint Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1992
ugyanakkor visszautasítom Newton nevében. engem vele ne rakjon egy csoportba senki!
Előzmény: mmormota (1985)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1991

Jut eszembe!  Bk haverja spektroszkópiával foglalkozik.  Nehogy írjak Bk-nak kérdezze meg a H2 vonalait!

Előzmény: Astrojan (1987)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1990

Laborban, vagy a világürben, a H2 ugyanúgy fog elnyelni.  Az hogy az űrben mennyi a proton és a H2 azt csak fel kell menni és megmérni.  Ha pedig a csillagok mozgásának eltéréséből megmondják hogy van-e bolygó körülötte, akkor a H2-t is meg lehet mondani, mert ha tényleg sok H2 van a csillag közötti térben, akkor a H2 disszociációs nívójának megfelelő elektromágneses sugárzásban egy minimumnak kell lennie ha egy csillagot figyelsz meg,  a háttérsugárzásban pedig egy csúcsnak, mert ugye az egyensúlyban ugyanannyi rekombinálódik, mint amennyi bomlik.

Szerintem mivel a H2 elenyésző ezért nincs jellemző jó vonal.  Li atomokról van térkép?  A Li elég gyakori.  Hélium 3-as izotópról?  A deutrériumról?  Miért nincs a HD molekuláról térkép?  Annak aztán eléggé elüt a longitudinális rezgése a H2-től!

Előzmény: Astrojan (1987)
szervetlen vegyész Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1989

Lehet egy hülye kérdésem?  Bk megsemmisítette a 2. főtételt, iszugyi felfedezte az elemi gravitációs töltést, akkor most cipri felfedezte az elemi negatív gravitációs töltést?  Ez valami Nobel díjasok gyülekezete? 

Simply Red Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1988

Két rendőr sétál a dunaparton. Odamegy hozzájuk egy turista és udvariasan megszólítja őket:

- Excuse me, do you speak English?

A rendőrok a fejüket rázzák.

- Sprechen Sie Deutsch?

Ismét fejrázás, és ugyanez történik a fracia, spanyol és olasz próbálkozásokkal is.

A turusta végül feladja és csalódottan továbbál.

 

- Látod, mégiscsak kellett volna nekünk is valami nyelvet tanulni - mondja az egyik rendőr

- Mi a csodának? Látod, hogy ez az alak is öt nyelven beszél mégis mire ment vele?

 

Előzmény: Gergo73 (1983)
Astrojan Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1987

Azt kértem, hogy mutass valamiféle H2 térképet, vagy közvetlen H2 megfigyelést.

 

Nem az a kérdés, hogy laborban lehet-e energiát elnyeletni a H2 gázzal itt a Földön, hanem, hogy a világűrben lévő H2 felhőket meg tudták-e figyelni valaha is.

 

Nem tudták.

 

A kérdés az, hogy a világűr hideg vákuumában milyen lehet az atomos H és a molekuláris H2 egyensúlya. Mert ha hasonló egy hideg laborvákuum egyensúlyához, akkor vélhetően nem vettünk figyelembe egy csomó H2t. Csupán azért mert nem látszik. Nem látszik a sötét H2 anyag.

 

Előzmény: szervetlen vegyész (1912)
mmormota Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1986
Ezt hogyan következtetted ki matematikai és fizikai jellegű hozzászólásaikból? :-)
Engem pl. hova sorolnál? :-))
Előzmény: cíprian (1984)
mmormota Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1985
Mivel nyilván Newtonban, Fubiniben stb. is csalódnod kellett, pint és Gergo73 nem panaszkodhat, hogy milyen vacak csoportba került...
Előzmény: cíprian (1984)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1984
Pint, ha már Gergo73-ban is csalódnom kell, egyre kevesebb észt látok a liberálisokban.
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1983
Akkor asszem ezzel le is zárhatjuk.
Előzmény: cíprian (1982)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1982

"Azt is tisztáztuk többen többször, hogy egy ilyen üregben nulla az eredőerő, a középponton kívül is."

 

Ez baromság.

 

Előzmény: Gergo73 (1981)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1981
Tisztáztuk többen többször, hogy a vastagsággal rendelkező gömbhéj üregéről beszéltünk. Azt is tisztáztuk többen többször, hogy egy ilyen üregben nulla az eredőerő, a középponton kívül is. Azt is tisztáztuk többen többször, hogy ezt már Newton tudta, ő fedezte fel és publikálta 1687-ben ezt a tételt. Ugyanez a Newton mondta ki azt is, hogy ahol az eredőerő nulla, ott nincs semmiféle gyorsulás. Na ezért mondom, hogy át kéne rakni a témádat a "Cáfoljuk Sir Isaac Newtont" topikba (miután megnyitottad). Ez független attól, hogy mit gondolok matmérnökről.
Előzmény: cíprian (1979)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1980

Várj kérlek, még ne a potenciálról vitatkozzunk.

Egyelőre az a kérdés, hogy a gömbüregben a gyorsulás a gömbüreg középpontja felé mutat, vagy azzal ellentétesen.

Röstellem, hogy evidencián vitatkozom.

Előzmény: Törölt nick (1978)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1979

Matmérnököt ne becsüld le.

 

Ő is jól látja, hogy a 1259. semmiképp sem hozható össze a vastagság nélküli gömbüreggel.

 

Mindazonáltal, szívesen vitatkozom veled arról, hogy egy gömbüregben a középponttól kívül eső ponttól a gyorsulás iránya merre mutat.

Előzmény: Gergo73 (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1978

Na de miért? Legyen negativ, ettől még igaz, F=-div grad u, nálad -F=div grad u.

Ez még nem gond éppen.  De mekkora a potenciál ?

 

 

Előzmény: cíprian (1974)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1977
Mivel matmérnöknek éppen azt magyarázod, hogy az eredőerő nem nulla a gömbüregben, miközben Sir Isaac Newton bizonyította, hogy nulla, ezért nekem is teljesen mindegy. Illetve nem teljesen: a témád itt offtopik. Át kéne tenni a "Cáfoljuk Sir Isaac Newtont" topikba (amit persze előbb meg kéne nyitnod).
Előzmény: cíprian (1975)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1976
Mikor mondjuk a liberálisok szemébe, hogy nem ti vagytok nekünk a fontosak?
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1975

Igen, a negatív gravitációt én vezettem be, éppen a fórumbeli vitánk kapcsán.

Sajnálom, ha nincs erre felfogásod, nekem ez teljesen mindegy.

Előzmény: Gergo73 (1973)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1974
Azért negatív a gravitáció, mert gömbüregben a tömegvonzás a gömbüreg középpontjától kifelé mutat (Feltéve, ha a gömbüreg középpontja egybesik a tömegközépponttal)
Előzmény: Törölt nick (1970)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1973
Először is: nem ismerem a pozitív vagy negatív gravitáció fogalmát. Olyan, mintha narancsízű prímszámokról beszélnél.

Másodszor: olyat ismerek, hogy eredő gravitációs erő és az a gömbhéj üregében nulla. Elfogadhatnám kapásból Sir Isaac Newtonnak ezt az állítást (megbízom a matematikai képességeiben), de történetesen én is megértettem a bizonyítását. Senki olyannak nem akarom az okfejtését hallgatni, aki szerint a nevezett állítás hamis.
Előzmény: cíprian (1961)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1972
Itt m a golyón belül levő tömeg.
Előzmény: Törölt nick (1970)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1971

Hova?

 

Liberálisok összefogjatok?

1%. Szánalmas.

A fenébe, nekem a 99% a fontos.

Előzmény: pint (1969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1970

Miért nem pozitiv? Az előjeleket megválasztását a hasfaktor diktálja, ha megválasztható.

Akkor meg arról vitáznánk, hogy mekkora a "gravitáció" abban az esetben, ha a középpontban épp az üreg r sugarával egyező golyó van, ezen kivül éppen a feltételezett v vastagságú semmi, majd ismét végtelen vastagságú de r+v üregű golyó. A feladatban épp nem az erővel kell foglalkozni, hanem a potenciállal.

Majd a potenciálok ismeretében az ekvipotenciális felületek gradiensével. Annak -1 szerese az erő.

Egyébként a kétféle konstrukció között a Kelvin-féle inverziós integrál adja a kapcsolatot. Az meg ugyancsak be van bizonyitva, mert matematikai tétel.

 

De egyébként a potenciál igen piciny r sugarú golyókkal egy ilyen golyó  középpontjában éppen = átlagos potenciál a felületen – G/2r * m.

Persze G ki kell számolni.

 

Előzmény: cíprian (1966)
pint Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1969
oda nem gömbüreg van írva. azt kértem, hogy nap végére valami igazat írjál, nem szemenszedett hazugságot. ott négyzet meg ilyenek vannak.
Előzmény: cíprian (1968)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1968
Basszus 1749. Ez ilyen egyszerűen belátható, hogy negatív a gravitáció.
Előzmény: pint (1967)
pint Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1967
na figyelj, késő van meg minden, levezetésként mondj végre egyetlen helyes állítást. mert most kettőt mondtál (üreges gömb téma felvetése felesleges, negatív gravitáció), mindkettő rossz. szóval csak egy rövid igaz állítást gyorsan, hogy legalább a vége legyen jó, oké?
Előzmény: cíprian (1966)
cíprian Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1966

Ha vállalkozó vagy, akkor leveszem a válladról a gondot a hatóságok felé.

 

Ez egy elméleti kérdés: ha a Föld középpontjában üreg lenne, akkor mi lenne?

Maga a kérdésfeltevés is bugyuta (nem véletlenül mmormotától eredően egy hülye százat csinál), hiszen lehetetlen, hogy pontosan a Föld közepe üreges legyen.

Én is ám legyen alapon mentem bele ebbe az értelmetlen vitába.

De feltételezzük, hogy ha üreges lenne, akkor mi lenne (éljük bele magunkat egy matematikusba).

Ha üreges lenne (ami fizikai lehetetlenség), akkor bizony negatív lenne az üregben a gravitáció.

 

Előzmény: Törölt nick (1965)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 1965

Szóval, te annak a polihisztor szakmának a képviselője vagy, akik engem (bgatnak) mindenféle statisztikával és hatóságosdit játszik:-) Na. Spongyát rá :)

Kiszámolom azt a gömbüregben levő üreg keresztmetszetével azonos

keresztmetszetű  vaslemez elmozdulását és szögelfordulását elhanyagolva minden más távolhatást. De mire lesz ez jó? Van olyan valóságban, hogy a gravitációs erő itt a Földön nem a Föld középpont felé mutat? Ha azt a szerkezetedet "levisszük a Föld középpontjába" az értelmezhető.

Akkor persze üreg sem lesz benne a nagy nyomás miatt. Izzó folyékony vas az igen.

Az elméleti kérdéseknek is igaz kezdeti és peremfeltételek mellett van értelme.

De hol lesz a vaslemez 1000km -rel a Föld felszine alatt ha az üregben levő lemez (nagyobbik felületéhez tartozó) normálisa fi szöget zár be a kiindulási felszini pontbeli normálissal ugyanezen laphoz tartozó átlója pedig pszi szöget?

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cíprian (1957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!