Azt nem tudod véletlenül, hogy mennyi légköbméter a nappali, amit hűteni kell, illetve milyen hosszú lehet a csövezés? Lehet, hogy lenne rá ötlet, hogy lehet megoldani..
//16-25 vagy 10/15 volt még az egész rági R22-es gépek egy része ami 5 kw-tól felfelé volt, de az 5 kw-osra is és még a 6 kw körüliekre is inkább a 6/12 csövezés volt az általános. Ettől felfelé teljesítményben változtak a csőátmérők.
Már írtam egyszer, elképzelhető, hogy egy nagy tér lehetett az egész lakás közfalak nélkül és erre kapta a csövet kiépítő a feladatot hűtse egy géppel. Így logikus lenne a dolog.
Szia! Mivel én most "samsungos"-ként dolgozom, ha a szervízt fogják megkérdezni, akkor hozzánk jut el a probléma. A válsz egyértelműen: nem. A 3,5 kW-os inverteres Samsung készülékeknél mindnél 6-os, 10-es csövet írelő a gyártó, szívó oldalon 15-öst használni szakszerűtlen telepítésnek számít, és garanciavesztéssel jár. Azt gondolom, hogy Samsung tanfolyamot végzett, regisztrációs kártyával rendelkező szerelő nem is fogja kockáztatni, hogy később őt vegyék elő ez ügyben. Ha meg jóskapista telepíti, akkor úgyis ugrik a gari, tehát tökmindegy.
Bocs, ha kicsit nyers voltam. A helyzet kb. ugyanaz, mint, amikor te elmondod a júzernek, hogy kell a másfeles rézvezeték, mert egyébként leolvad az egész a falban, ő meg csak próbálkozik, hogy azért valahogy csak elmegy arról a 075-ös aluról, is, ne kelljen már áthúzatni, meg kivésni, stb. Persze rá lehet rakni, de ő lesz majd felháborodva, ha nem jól működik, vagy egyáltalán nem fog hűteni, és kijön a szervízes, és hátralép kettőt, hogy ki volt az a b@rom, aki ezt csinálta. Ugrik a gari, a pasasnak meg igen rövid lesz a memóriája, hogy ő erőltette, hogy ne kelljen átcsövezni, a szerelő lesz a hunyó. Egyébként meg az is, mert ezt nem szabadna elvállalni felelősséggel.
Értsd meg, hogy nem lehet. A tizes és a tizenötös csőnek nézd meg a keresztmetszet felület-különbségét, és láthatod, hogy igen jelentős. Itt van a topiktársunk, aki Samsung-szervízes, kérdezd meg tőle, ha tőlünk nem fogadod el.
Nem a szépségével van bajom, hanem hogy 2db kültéri a szomszédom felőli oldalra esik, és mivel a házak közötti távolmság kb 7-8 méter, nem szeretném a zajterheléssel zaklatni. Elég jóba vagyok vele.
A másik hogy van 10 cm hungarocell a falon, a kültéri egység is lesz gondolom 30kg minimum, 4 db 10es dűbel nem fogja megtartani mivel nem tudom a falhoz szorítani a vakolat és a hungarocell megsérülése nélkül (azt meg nem akarom).
Ez a tetőn kívül elhelyezett megoldás jónak tűnik. Bár akkor meg a födémet kell áttörni.
Tudod a padlasba telepites volt mar itt tema, amikor en vettem az Ozone klimat. Igy nalam is ott van es batran mondhatom, hogy jol uzemel . Telen a futest vegezte -5C fokig, mert utanna a gazzal futes olcsobb. Ha jo a tajolas, akkor a Nap meleget osszegyujto tetoter is javit a COP-on, igaz nalam lemezcserep van, igy gyorsabb a hoattadas. Por nem rakodott a lamellakra, az nem okoz gondot. Ahol nincs folia a cserepek alatt, ott lehet gond a por. Amire valoban oda kell figyelni, az a kondenz elvezetese es a klimakon atfujt levego kijuttatasa a szabadba. Ha a gerendazatra felfuggesztjuk a klimat dupla rezgescsillapitassal, akkor csak a levego zugasa hallatszik kint (inverteresrol irok).
Én kapásból elvetendőnek tartom a padlásos ötletet(ha zárt). A kültéri egy-két perc alatt átforgatja a teljes levegőmennyiséget. Kivéve, ha a padlástér légtartalma folyamatosan cserélődhet.
Annyira nem csúnyák a kültéri egységek, hogy ne lehessen a külső falra tenni.
Szia A kondenzvíz elvezetése az egyik "problémás" dolog.... Ugyanis a padlásodban az elvezető csövek be fognak fagyni, ha nem fűtöd...Ha pedig fűtöd, akkor az igen hatékonyan COP romboló....
Nem lehetetlen a megoldás, mert vannak helyek, ahol az előbb felsoroltak ellenére is lett telepítve, de jelentősen macerásabb a dolog (és számodra költségesebb a fenntartása, üzemeltetés), mint egy oldalfali telepítésnél..... Ha viszonylag kedvező a tájolás ás környezeted, akkor esetleg egy tetőre való telepítés megoldás lehet...
Kösz a gyors választ, ez alapján már nem tartom jó 5letnek a padlásteret. Habár a por mértéke nem vészes, a kondenzvíz elvezetése is a csatornába megoldható, de a 10X óránkénti légköbméteradat elsőre riasztó.
Felejtsd el. A 170m3 az nagyon kevés.....egy kültéri egység kb 1500-1800 m3 levegőt forgat át óránként....!!!! Ha fűtesz a beltérikkel, akkor a kültérid erőteljesen hűteni fog....padlástérből a kondenzvizet is el kell vezetned, és gondoskodnod kell a megfelelő fagyvédelemről.....a padlásterekre jellemző a sok por.....a sok por, pedig a kültéridben fog megrakodni, főleg fűtés esetén, hisz ekkor vizesedik a hőcserélő... szerintem
Azt szeretném megkérdezni hogy ha a padlástérbe tennék 3 kültéri egységet, akkor az a COP tényezőre milyen hatással lenne? Többnyire fűtésre használnám a klímát, mint hűtésre tehát el tudom fogadni ha a nyári felmelegedett padlástér miatt romlik az EER hatékonysági tényező. Üres padlás, sátortetős fajta, elől hátul fél négyzetméteres ablakkal, kereszthuzat esetére. Számításaim alapján 170m3 légköbméter. 3db Samsung Heavy Split SRK-20-ZJX kültéri egysége felkerüljön???
Igen a Daikin is nálunk is:) DE a Midea, Hitachi, Samsung, Gree, és a már felsorolt márkák is. Nem hiányozhat az LG sem, van(volt ) a csúcsmodellje 50% áron. Ha rendesen kisüt a nap akkor azért valószínűleg az akciók mennyisége is csökken.
Nálunk egy időben fut egy remek Toshiba és Daikin akció. Ezen kívül akciós némelyik Panasonic készülék is. De akciós Samsung és Mitsubishi Electric klímánk is van. Azt hiszem mindenki találhat igényének és pénztárcájának megfelelőt.
Fujitsu on-off gép is van ugyanekkor akcióban ASY 07 USBCW/AOY 07 USNC 10 év garancia
Akciós továbbá az egyirányba fújó 2,6 kw kazettás Fisher klíma is FSK- 094HF -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Újdonság továbbá annak aki a téli fűtésre gondol ez: PADLÓRA ÁLLÍTHATÓ SPLIT KLÍMA Fisher Inverter Hűtő / Fűtő FSFI-120A / FSOI-120A 3,50 (1,4~4,1) 4,0(1,4~4,9) R 410A listaár 179 900 Ft
Teknopointnt néven is elérhető 2 teljesíményben DC inverteres parapetes gép . Console CSV12 Console CSV18 CSV-12H1 A UOV-12H1 CSIV-12H1 4800 12000 14000 1.4 4.1 4800 - 16700 1.4 4.9 listaár 248 300FT CSV-18H1 A UOV-18H1 CSIV-18H1 5800 18000 19500 1.7 5.7 4800 - 21200 1.4 6.2 listaár 363 300FT
Fisher újdonság továbbá ez: MONOBLOKK KÜLTÉRI EGYSÉG NÉLKÜLI KLÍMABERENDEZÉS Hűtő / Fűtő PTTW 09 2,50 2,8 R 410A nettó listaár225 000 Ft PTTW 12 3,20 3,4 R 410A nettó listaár279 000 Ft Választható színes előlap 29 900 Ft
Túl vagyunk pár napja egy sikeres szerelésen a jelen topikon megismert dejódió kollégával, aki e-mailben is teljes tájékoztatást, korrekt munkát és árakat adott, továbbá segédkezett a leszerelt régi gép 1 nap alatt való értékesítésében, amit ezúton is köszönök. Remélem a garanciális szolgáltatásait soha nem kell tesztelnem :-) (LG)
Dehogynem. Mihelyst kedvenc kollégánk, topiktársunk talál olyan fotót, amire ráillenek az előzmények, be fogja rakni, mintegy igazolásképpen kangacica nick alatt.
A hule OpenOffice elfogadott egy plusz zárójelet (nem adott hibát), és ez lett a vége ... 30perc agyalás, de meg fogtam ... köszi hogy adtál egy kis ész munkát. :-)
Az még szerintem a GV adatai, és azt még Én írtam talán nem hibás. És ugye ott az LG az eladó, így ha a Daikin listaár felett van hát az is az LG felé tereli az érdeklődőt ... gondolom.
A Daikin listaár: 121.380 + 99.550 a **** listaár a 179.990 annyi ár van már hogy mi is belekavarodunk akik napi szinten ezzel foglalkozunk.
Beszerelték a klímát, megbeszélt időben, áron, tisztán. A srác szerint eddigi pályafutásuk alatt én voltam az első, akivel emailen lehetett az érdemi részt is lebeszélni.
(Nekem az volt érdekes, h mennyi klímacég nem is reagált az emailes ajánlat-kérésre, keleten vagyunk, itt biztosabban lassabban járnak a bitek ;), nekem sok munkám lett így.)
Az adott pillanatnyi teljesítményhez ha a két gép ugyanaz a 3,5-os esetében sem biztos, hogy ugyanaz az EER vagy COP, ez szoftver kérdése. LG esetén nem tudta megmondani senki mi a helyzet ezzel. Ozone esetén a 2,6 kw-os 10-es szívócsővel, a 3,5 kw-os 12-es szívócsövel készült, így nem merem a nagyesküt letenni, hogy azonos a COP vagy az EER ha a 2,6-os és 3,5-ös épp ugyanazon a teljesítményen megy. Ozone esetén az elektronika 100%-ban azonos a 3,5 és a 2,6-os gépen. A kapillár is egyforma.
Szerintem az alap a 09-es , mert az A+ kategoriasnak lett tervezve es a 12-es is belefert meg sima A kategoriaba. Ha jol tudom a COP amennyiben meghaladja a 3,6-ot, akkor mar A kategoria. Vehetjuk ugy is mint egy csiptuningos kocsit . Nagyobb lett a teljesitmeny, de a fogyasztas rovasara. Igy a gyarto ket legyet utott egy csapasra, ket A-s geppel. Ezert vettem en is a 09-est az Ozone-bol, mert az is igy magasabb COP-pot ad, amit a telen bizonyitott is. Termeszetesen szerintem ha a 12-es modelt vettem volna, akkor is kepes lett volna ugyan erre, mert sohasem ment 100%-on ,igy az is tudta volna azt a COP-pot.
Ha kettő minőségileg különbözően meigtélt szegmenst megnézünk, én nem vagyok meggyőzve arról, hogy a 09-es ből van "felturbózva" a 12-es kategória.
Inkább le van szabályozva a 09-es kategória a COP-EER adatokat figyelembevéve.
Ahogy néztem a kompresszor ugyanaz az LG esetében(09-12). Ezért gondolom azt, hogy a 09 van leszabályozva. Ezért lehet jó a hatékonysága mivel kvázi "túlméretezett" a hardveres rész a teljesítmény maxhoz képest.
Végül is nem az én tisztségem ebben állást foglalni.
Viszont azt látom, hogy egy Daikin árán két LG-t vehetek.
A csövezet 10-es és 12-es csőből áll (0,8-as falvastagság) , a cseppvízcső, ami 16-os mipolán cső, a mennyezettől 26 cm távolságban van. A csövek sose láttak csővágót, egyszerűen le lettek törve. A harmadik képen látható, hogy a kültéri egységnél egyáltalán semmilyen elektromos vezeték nincs, tehát vezérlőkábel esetleg gégecső sincs odáig elvezetve. Szóval, ilyen. Ugyanebből a házból fényképeztem ezt is, az egyik ismert szaxofon-művészünk háza falán éktelenkedik, egyébként gyönyörű kilátása mellett:
Tegnap egy budaőrsi új társasházban dolgoztunk, és szakvéleményt kért az egyik lakó az alábbi klímaelőkészítéshez, amit a kivitelező valamelyik "klímása" követett el:
En mint amator inkabb azt mondanam, hogy a nagyobbik a felturbozott es a kicsibol van letrehozva. Nezd meg az EER-t es a COP-ot es rajossz miert irtam ezt.
Ahonnan Én vetem az új kocsim cég már nem is létezik. Még a gyár igen de a télen úgy nézett ki azt is megszünteti eladja GM. Akkor mire számítsuk egy 200.000-es klímánál ha egy 3 millás kocsival is máshoz kell kuncsorogni ... miért nem tőlünk vette jót az első kérdés ... hát mer csak. :-)
Ha bele gondolok, hogy más dolgoknál is így működhet ........
Tiszta rémálom.
Hogy javíttatnám-e a garanciális idő után a klímát?????????????
Javítási árajánlat után döntenék.
Mivel reménykedem abban, hogy nem csak 3 évig lesz működőképes ezért nem szeretnék egy 5-10 éves klímát javíttatni.
Mint már írtam korábban majd akkor a régi klímát le és egy akkor elfogadható paraméterekkel rendelkező(ami majd akkor lazán túl teljesíti a mostanit) egységet fel a régi helyére.
Oszt jónapot.
Dehát hol van még az!!!
Addig még túl kell élni a 2012-t!:):):):):):):):)
Az mekkora ökörség volt! Inkább bele sem megyek mert az a téma nem ide tartozik.
Most bekapcsoltuk a klímát mert kint "rettentően" lehűlt a levegő.
Köszi a segítséget, megnézem.. Ha öt évet kibír, akkor már jó lesz, R22 van a gépekben, addig biztos megpusztulnak.. :) De muszáj valami védelem, mert a tűző napon van a cső egész nap..
És ezek után így nézd a 10év garanciát is ... 5.000HUF-ért adják. Nagyon sok klímás csak azzal a klímával vergődik amit Ő adott el és Ő is szerelt. Más által szerelt eladott géphez ki sem mennek. (... Vagy mentek a fejetlenül adott hitelek előtt? Most hogy nincs fejetlenül osztott hitel, lehet változik a dolog ... és az emberek nem újat vesznek hanem javíttatnak )
Klímás kollégáktól kérdeznék: Van egy cég akinél mi csináljuk a karbantartást. Két multi gépnek az öt pár csövét úgy vitték fel a tetőre, hogy kb. 10 méteren keresztül egy csomóban van összekötve az egész. A tető síkjára van fektetve, szabadon. 11 éve telepítették, és a szigetelés megadta magát. Tudtok olyan szigetelést ajánlani, ami pár évig biztosan bírja a napot? Ezek a mostaniak, amiket én ismerek nem valók semmire, 4 éves telepítésnél már pereg le a külső része. Elég kellemetlen helyen van a nyomvonal (egy belső udvar szélén, öt emelet magasan :) ), szóval ha már cserélem jót szeretnék felrakni. Nem szeretném két év múlva ismét.. Vagy esetleg ötlet, hogy hogyan lehetne megvédeni a szigetelést? A kábelcsatorna vagy dobozolás nem járható út, sajnos..
Ha a nagykerek ilyen sebességgel jönnek mennek akkor a vásárlók hogy merjenek vásárolni a klímásoktól, hiszen ha jól értem akkor amelyik nagykertől származik a készülék az a nagyker vállalja a garanciát.A klímás nem fogja mert nem az ő terméke csak Ő hozta.Ha meg nem vele hozatom akkor meg fel sem szereli mert neki nem éri meg(kaptam ilyen mondatot is a szomszéd település klímásától).
Ha pl. 2 év múlva már nem létezik az a nagyker, lehet, hogy ua. a gárda csinál egy másik nagykert, de az előző nagykert meg jogutód nélkül megszüntetik,akkor ki fogja a majdani javítási költségeket finanszírozni?
Nem cinikus volt a felvetésem csak egy picit riasztónak hangzik, hogy veszek pl. egy klímát akkor nem lesz megjavítva a garanciális időn belül?
Aztán lehet, hogy félre értelmeztem az előző írásokat.
A genexes múlt nem túl jó ajánlólevél, ezt most nem részletezném, hogy miért, aki ismeri a céget, az úgyis tudja.
Az, hogy egy pár hónapos cég elkezdi behozni a Toshibát, aztán nem telik el egy év, és az egyik fele lekoccol, és aztán az is Toshiba nagyker lesz, nekem nem elég ahhoz, hogy megbízzak bennük. Majd, ha látok mögöttük mérnöki, meg szakembergárdát, akkor talán. Magával a márkával semmi bajom, viszonylag sokat eladunk és telepítünk belőle, de ismerve a hazai hátterét, már előre félek, hogy az AirCond-dal kell majd leveleznem alkatrész meg garanciaügyben.
Egyébként úgy tudom, hogy az egyik említett Toshiba "nagyker", kb egy évig tudta fenntartani a bemutatótermét, mostanra már az sincs, bezárt.
Igaz, valóban félreérthető volt. A Daikin gépekkel semmi gond.
A Genexes múlt hogy jön ide? Szerintem tök mindegy ki hol dolgozott. Meg ilyen alapon bármelyik cég befuccsolhat. De még mindig könnyebben hozzájutok Ausztriából az alkatrészhez, mint mondjuk Kínából.
Ez elég félreérthető volt. Szállítási problémák voltak a Daikinnál, aminek egyrészt oka a logisztikai cég váltása, a másik pedig, hogy egyszerűen nem volt elég gyártókapacitás a megnövekedett igény kielégítésére. Az öt és hat kW-os gépekre 2-3 hónapot kellett várni. Érdekes kontraszt, hogy ezzel szemben a Samsungnál pár hete kb. 40 százalékos áron próbálták kinyomni a beragadt többszáz öt és hét kW-os gépeiket. Nem sok sikerrel.
Egyébként a Toshiba magyarországi értékesítéséről meg annyit, hogy két "disztributor"-uk is komoly Genexes múlttal rendelkező egy-két éves cégecskék, gyakorlatilag mindenféle szervíz és egyéb háttér nélkül. Ha befuccsolnak, lehet alkatrészért, meg garanciáért futkosni Ausztriába. Ja, és emlékeim szerint tavaly a Toshibánál is volt némi szállítási bukdácsolás.
Van a gépedhez korlátlanul alkatrész. Gyorsan. Reméljük nem kell. De a szoftver lassúsága valóban bosszantó. Írd le a tapasztalataidat add közre. Ne négyszemközt, bne e-mailben hanem itt:) Ne,mm kell semmit titokban sugdolózni hogy nem publikus ami a minőségről vagy a műszaki tapasztalatról szól.
Nem tudom hová lett a hsz-em, de leírtam: Fujitsu 10 év Fisher 6 év Midea 5 év garancia az egyik importőrnél2010.-től. Ennél ezért sokrétűbb adolog szolgáltatás, alkatrész, háttér stb.
Lehet hogy S09AT nincs ... de Midea DC inverter sincs. Daikin párásító légtisztító se volt Decemberben csak ha berendeltem készletre, 60 napra ígérték ... nem tudom megkapták-e ... Úgy nézem igen http://www.alfa-klima.hu/legtisztito/legtisztito.php?Tipus=MCK75JVM-K#rendeles hogy nem kelt el azóta se ... érdekes.
Csak az a baj, hogy az ilyen szürkeimportból származó dolgokra az LG nem fog garanciát vállalni. Dehát lelke rajta mindenkinek. Mi maradunk a hivatalos magyarországi disztribútorok által forgalmazott gépeknél.
Nem az a baj, hogy valaki LG-t, Mideát, egyéb gépet vesz. Van aki azt engedheti meg magának. Csak dühítő, amikor egyes "kollégák" azt hirdetik folyton hogy a Midea legalább olyan jó, mint a Daikin, Toshiba, stb. Ők vagy sose szereltek jó gépet, vagy hazudnak.
Hát ez az, hogy Daikinhoz nem kell. Egyszer rendeltünk Toshibához alkatrészt, másnap nálunk volt. De ha gép kell az is másnap ott van, bármi. LG-nél meg gép sincs. Mit akarnak eladni?
Nálam is kint volt olyan "klímás" aki mint már írtam azon kívül, hogy megmondta a szerelés árát gyakorlatilag nem tudott olyan mélyreható technikai tájékoztatást adni mint dejódió.
Igaza van annak aki azt mondja, hogy a beszéd jó rábeszélő közeg.
Ezért fontos, hogy a klímás kimenjen felmérje a "terepet" , meghallgassa a leendő megrendelő elképzelését mit szeretne és mennyiből ezek után felvázolja a piacon lévő készülékek tulajdonságait paramétereit, ezekről elmondja a tapasztalati véleményét, majd hagyja, hogy a leendő ügyfél döntsön.
Az én esetemben így volt.
Én tudom, hogy mit vettem ezért csak a gyártót szidhatom mást NEM!
Elvárásom, hogy, ha romlik a készülék a garanciális időn belül akkor a felszerelő szaki a lehető legrövidebb időn belül jöjjön ki és javítsa meg. Ha lejár a gari és utánna romlik el akkor meg kérek egy árajánlatot és ha túl drágának találom a javítási költséget akkor valszeg veszek egy ÚJ klímát.
De! Amikor a garanciális időntúli javításról beszélgettünk akkor nekem szimpatikusnak tűnt az LG alkatrész ár. A Japcsi gépekhez egyetlen egy alkatrész árat sem kaptam amikor kérdeztem a topikban.
Értemén, hogy nem szoktak romlani, deha mégis??????????? A gari időn belüli javíttatás nem foglalkoztat. Az utánni annál inkább. A Midea sem 1 éve van a piacon nálunk ezért úgy gondolom, mint vásárló, hogy az 5 év garancia csábító lehet. Dejódió tett fel képeket LG-Midea- Ozone kültérikről. Már majd nem Mideát választottam mikor megláttam, hogy 1 soros a kültéri egysége míg a másik kettőnek dupla soros volt. A Genex-nek is egysoros volt a kültérije.
Az LG mellett azért döntöttem mert a közzétett műszaki adatai, vételára, alkatrész vételára-elérhetőségi ideje, garanciális időtartama alapján döntöttem.
És várom, hogy muzsikál majd melegben és hidegben.
Nem fogom eltitkolni lefogom írni a jót és a rosszat amit tapasztalok a géppel kapcsolatban.
Na azért én hallottam olyat, hogy 3-4 éves LG géphez 3-4 hónapot mondtak az alkatrészre. Most kellene LG S09AT gép, de nincs Magyarországon egy sem (legalábbis mi nem találtunk). Pedig nyár sincs, viszont válság az van. Így nem hiszem, hogy elkapkodták a hatalmas készletet. Egyszerűen nem is volt. Szóval ennyit a híres nagy LG-ről.
Teljesen igazad van, ennél jobb példát aktualizálva nehéz lett volna keresni.
Amíg szinte csak Daikinokkal foglalkoztam, fel sem ködlött bennem, hogy ennyi furcsa rezonancia, összeérő csövek, búgó kasztni, stb. okozhat zajokat egy klímában. Pedig ott még nagy vastag kabátok sincsenek a kompresszoron, ellentétbenbizonyos koreai márkával.
Azért vártam Én Mitsubishi Electric panelre 4 hetet majd mondta az ügyfél fizeti az 50Euro szállítási díjat csak küldje már a német. (nem volt forgalma a disztrinek nem ment 1 hónapig arra kocsija) LG meg van 2-3-4 nap vagy Hollandból 7-10nap ingyen.
Hogy mitől jó egy klíma? Pár napja volt itt hozzászólás LG kültéri egység pótlólagos hangszigetelésével kapcsolatban, mert hangos volt. Na ilyen probléma egy minőségi japán gépnél fel sem merülhet. Nem kell hangszigetelni utólag, meg bűvészkedni vele, mert alapból is teljesen halk.
Ja, vannak, akik azért favorizálnak bizonyos márkákat, mert azon tudnak legjobban keresni, esetleg abból tudnak legtöbbet engedni, valakik meg azért, mert azzal van a legkevesebb gondjuk. Mindkettő persze önös érdek, de kérdés, hogy melyikkel jár jobban a vevő.
Azért ez igencsak nagymérvű eltérés a valóságtól. A Daikin FTX35-ös készülék jelenlegi ára 169.900 forint+Áfa. Ezt be lehet állítani úgy, hogy akciós, meg úgy is, hogy a disztribútor ezt az árat adta meg a viszonteladók felé, és ebből adja a viszonteladói kedvezményt.
Idézek a disztribútor idén márciusi leveléből :
"Szinte minden termék esetében csökkenteni tudtuk a listaárakat -A 2009-ben többször meghirdetett akciót most folyamatossá tesszük, egészen 2010. június 30-ig."
Tehát a 169.900 forintos árat tekinthetjük a listaárnak- mert azért az egész nyarat átölelő akció, azért nem ugyanaz, mint az egy hetes, vagy készletakciók - a különböző cégek ebből az árból fogják adni a kedvezményt, amit az ügyfél ki tud harcolni.
Persze az Lg pillanatnyi árához képest ez is magas, de azért nem annyival, amennyi a postodban olvasható. Viszont az is igaz, hogy egyre több kollégám jelzi, hogy problémák vannak az S12AT működésével, mint ahogy nálad is felmerültek gondok. A Daikinnal ez nem nagyon fordult még elő.
A klímák minőségét sokkal kevésbé az ügyfelek ítélhetik meg, mint a forgalmazók, de még inkább a szerelők. Mi látjuk a 3-4-6-8 éves készülékeket, mi látjuk, hogy X eladott darabszámból hánnyal van probléma, stb. Az, aki vesz egy klímát, az csak abból az egyből tudja megítélni a márkát. Valószínű, hogy nem véletlen, hogy a nagy cégek jelentős része, amelyik több tíz, esetleg száz klímaberendezést is üzemeltet, általában magas minőségű, jó terméktámogatottságú klímákat vásárol.
A Kia és Audi között óriási árkülönbség van és árvesztési különbség is!Minnél drágább egy autó annál többet veszít a vételárából. Ha valakinek nincs annyi pénze és nem is akar annyi pénzt elkölteni hogy, Audit vegyen(attól még tecchet az AUDI) ezért nem "igényes vásárló" attól még kellhet neki autó és itt jön a képbe a KIA amire 7 év garit adnak!
A-ból B-be eljutunk egyikkel és másikkal is. Hogy takarékosabb az Audi mint a Kia? Lehet, de minimum kétszer annyiba kerül. Már ugrott is a kilométerre vetített megtakarítás. És az árvesztéssem elhanyagolható.
Ha megtehetném, hogy SZNOB legyek Audit vennék.
Sajnos nem tehetem meg.
Most futottam végig az árlistát.
Nálam a vételár igen is számít.
Ennyit nem adok egy 3.5-ös klímáért: 276 725 Ft.
Ingyenes szállítás!
Listaár: 276 725 Ft (221 380 Ft + ÁFA)
2010.04.30-tól a készlet erejéig!
FTX35GV/RX35GV
Mi is az a garancia? Egy ígéret hogy 5év múlva is megtalálsz és akkor is megjavítom ingyen. Szó sincs arról hogy 5 évig nem romlik el, arra sosincs garancia.
Szóval marketing.
Vagy olyan mint a hitelből fizetni a hitel törlesztő részletét, a problémát tolni magunk előtt. (Adjunk jó sok garanciát hogy ne csökkenjen az eladás ... nem most fog csökkenni hanem jövőre ... és az miért jó? Lásd a rengeteg üres autószalon.)
Mitől jó egy klíma, nehéz kérdés. És mivel a márkák forgalmazói olvassák a topicot nem is igen fogsz ilyen információkat itt kapni.
Pl. az LG-nél volt itt a távirányító szidalmazása kb. 10-20 hozzászólással ezelőtt. Az egy hasznosnak gondolt funkció az LG mérnökei részéről, de az emberek 99,99% utálja egy olcsó megoldás az LG részéről a gyors komfort elérésére.
Attól jó például hogy 3éves korában nem sárgul meg a műanyag. Karbantartáskor nem reped szét benne minden alkatrész amit ki kellene venni elmosásra. Nem reped el a falon magától (És a kedves cégvezető ... nem számolja el garanciában nehogy a nagy multi tönkre menjen, de Tőlem elvárta hogy betegyem a kasszába a 18.000HUF-t).
Az hogy Matsushita kompresszor van benne attól még nem biztos hogy jó. Attól hogy az Én kocsimban FIAT motor van OPEL emblémával azért FIAT-ot sosem vennék.
Nehéz kérdés, válaszolni nem is tudok, majd más. :-)
Árulja már el valaki, hogy, mitől jobb az egyik klíma a másiknál, ha hardveresen teljesen egyformának néznek ki(pl. két soros hőleadó a kültériben), a gáz ami bennük van ugyanaz, az áramfelvételük nagyon hasonló pl.az LG-ben Panasonic (Japán)kompresszor van(állítólag) és még sorolhatnám a hasonlóságokat. Külcsínyileg látok különbséget. De ettől még valami nem jobb mert másként néz ki. Nekem mint felhasználónak az számít, hogy a lehető legolcsóbb készülék kerüljön fel a lehető legjobb műszaki paraméterekkel és a leghosszabb garanciaidővel.
Egyszer már leírtam és senki sem reagálta le:
Akkor ezexerint a jótállási időt figyelembe véve egy Midea(5 év garancia) megbízhatóbb mint egy Fujitsu(2 év!!!)? A Fujitsu vagy a forgalmazó nem mer több időt vállalni a termékére?
Valószínű, hogy azért áll érdekében bárkinek is a Mideát úgy beállítani, mintha bármiben is megállná a helyét a Daikinnal szemben, mert már 35-40 százalékos árrést adnak a nagykerek, csak vigye valaki, míg a Daikinnál bizony még mindig a normál 25 százalék körül van a kisker árrés, pláne a csak évi pár gépet vásárló viszonteladók esetében. Tehát, ha történetesen ugyanannyiért adunk el egy szóbaforgó Midea 5 kW inverteres gépet, mint egy Daikint, akkor kevesebbet keresünk rajta, ezért aztán megpróbáljuk mindenáron úgy beállítani, mintha egyenértékű lenne a két készülék.
Ha van ablak, amely alá ki lehet rakni a kültéri egységet, akkor nincs gond. Ha nincs, akkor vsz. állványozni kell, ami kb. 10.000 forinttal tolja a telepítés árát. Ha két klímát szeretnél, akkor az állványbérlést csak egyszer kell kifizetni.
Szerintem nem lehet a Mideát egy lapon sem említeni a Daikinnal, kár a hasonlítgatásért. Még véletlenül se higgye el, hogy alternatívája lehet, egyszerűen nagyságrendekkel jobb minőség a Daikin. Az, hogy néhány percig pár tized Wattal nagyobb hűtőteljesítményt ad le egy gép, az teljesen észrevehetetlen. Ráadásul 18.000 Btu hűtőteljesítményt ír mindkettő katalógusa, úgyhogy nem tudom, miért lenne az egyik 5 kW, a másik 5,3. A Daikinnál az egyszerűség kedvéért írják 5 kW-nak, de valójában 18.000/3412 = 5,3 kW a hűtésteljesítménye
Mennyivel dobja meg kb a szerelési költséget egy panelnél az, ha a 2. emeletre szeretnék klímát (úgy 2., hogy van alatta fsz és alagsor, tehát a 4. "cella" a talajtól)? Azt általában megoldja a szakember vagy nekem kell valami emelő alkalmatosságról gondoskodnom? Erkély nincs sajnos. Szerel(ne) itt valaki Móron? 19 m2-es szobát szeretnék lehűteni, esetleg a 13 m2-es hálót is.
Az a rész viszont igaz, hogy a Midea max nagyobb hűtőteljesítményt tud leadni. 1,5-6,4 kw között. Nominál 5,3kw. EER COP gyakorlatilag egyforma. Hangadatok rosszabbak a Midea esetén, nettó 189900 FT a listaára, de nem akcióban, hanem állandóan.
FTX50GV/RX50GV 5,0 (1,7-6,0) 5,8 (1,7-7,7) nettó akciós listaár:184 900 Ft A teljesítményt valóban elírták egy árlistában. Elnézést, én sem javítottam.
Nem tudjuk mit szeretnének, csak a 16-os csövön akadtak el. Talán eddig nem is volt gép. Gondoltam 5 kw-os talán jobb lenne ebben az esetben. Mondjujk a Daikinnak a felső hűtési teljesítménye az FTXS50FV1B esetén 5 kw max ami érdekes.43 / 39 / 34 / 31 dB(A) a beltérije. Beltéri légszállítása Akciós lista ára gyakorlatilag 5 e FT-tal mint a Midea MRSR1-18HRDN1 modellnek. Igaz az nagyobb teljesítményt képes leadni. max 6,4 kw a hűtőteljesítménye
Mondjuk én nem vennék sem Midea, sem LG öt kW-os gépet, amikor a Daikin ötös gépe ugyanazon az áron van, vagy 30-40 ezerrel olcsóbb. És persze lényegesen jobb. Természetesen itt inverteresről beszélek, mert ha 3,5 kW.os gép helyett akarják rakni, azértnem árt, ha vissza tud szabályozni a gép. A Daikinban igen erős kompresszor van (akár 30 méteres csőhosszt elvisz), úgyhogy talán ezzel nem lenne gond.
Nem biztos! Ki tudjam, hogy konkrét típusra vagy csak úgy általában csöveztek elő. Akár közfalak nélkül is léáthatták a teret ahová esetleg jüóval nagyobb hűtés kellhetett(volna) és ezt csak egy géppel engedték. Szóval ne vess rájuk követ, mert nem tudhatod mi volt a szitu.
Esetleg a csövekre egy 5,2-es gépet lehetne tenni ahol jóval nagyobb a kompresszor teljesítmény. Bár azoknak is 6/12-es a csövezése Az új listaárakon a Midea, LG, már egészen elfogadható.
A szívócső 16-os, de szerintem inkább 15-ös a jellemző . És a kisebb cső? 10-es vagy 6-os? Általánosabb volt a 10/15 vagy 16 mm-es csőkiépítés. Ebben az esetben legalább a 10-es használható lenne. Mit lehet tenni ebben a helyzetben azon kell elgondolkodni.
A 12-es csövezésű gép már nem gyakori.
Ha belegondolsz egy 16-os cső felülete keresztmetszetben cca 201 mm2 12-es cső felülete 113 mm2 10-es cső felülete 78,5mm2 Godolj bele, egy 10-es csőhöz képest cca 2,5x-ös felületen kell ugyanakkor a szívó erőt produkálni a kompresszornak. Úgy, hogy a térfogatáram a nyomóoldalon ugyanannyi mint a 10-es szívó cső esetén. Azaz csak az egyik paramétert nagymértékben megváltoztatjuk , de közben elvárjuk, hogy a rendszer többi része kizárólag az előírt paramétereken belül legyen. Azért a fizikának is vannak határai. Még ha 10 és 12-es cső lenne ott nem nagy a felületi különbség. Szerintem helyesen tette, hogy nem akarja vállalni a dolgot.
Manapság már viszonylag kevés az a 3,5 kW-os klíma, amelyik 12-es csövet használ a szívóoldalon. De, ha találtok is ilyet, akkor is nagyon nagy a különbség a 12-es és a 16-os között. Én nem vállalnám.
Gyors kérdés: ismerösnél elöcsöveztek pár éve, most a kihivott szerelő szerint nem lehet használni a csövet, mert 16-os mm-es. Elég nagy nappali 3,5 klima lenne. Vélemény?
Nem baj, természetesen, hogy segítesz. Sőt, nagy segítség lenne, ha tennél fel egy-két képet a szerelésről, meg szívesen megismernénk a céget is akivel elégedett voltál. Szerintem nekik is jó reklám lenne, ha megemlítenéd a nevüket, meg az itteni érdeklődők is szívesen veszik, ha egy olcsó és mégis jól dolgozó csapatról hallanak. Üdv.
Csak továbbadtam majdnem szó szerint amit írtak. Nincs ebben semmi. Rosszul tettem? Nem vagyok szakértő, csak segíteni akartam, de nem szabad. Vagy szabad? A szereléssel l már végeztek, el is vonult a szakembergárda. Még takarítani is akartak, de nem engedtem őket. A bölcsőde sajnos nagy probléma, mert nincs sehol hely, aki kisgyermekes tudja. Miért ne kérdezhetném meg itt is? Inkább ha tudsz erre megoldást akkor szólj. De ne úgy ahogy a klímával tetted:)
Én nem tudom, miért kell ilyet csinálni. Miért nem ír egyszerűen egy kör-emailt tíz cégnek, és akkor is megtudhatja a konkurrencia árait. Így lejáratni magát a fórumon!! Elég gáz.
Persze észrevette, hogy nem azon a nicken szólt hozzá, amin kellett volna, próbált terelni, csak átlátszó, mint az egész eddigi fórumos szereplése. Bőlcsöde, ja.
Helyesen írta a király, ne nyúlj hozzá, hívj szakembert, aki szakszerűen megcsinálja a leszerelést. Azt már szinte csak apró megjegyzésként teszem hozzá, hogy amennyiben nincs zöldkártyád, ami feljogosít a hűtőkör megbontására, akkor szabálysértést is elkövetsz, amivel hozzájárulhatsz az ózonréteg károsításához.
Micsoda szakértő lettél klímaügyben. Ez a hozzászólás pontosan olyan, mint az itt szereplő egyik klímás kollegánké szokott lenni. Lehet, hogy pont ő szerel nálad? :):):):):):):):):):):):):)
Hogy nehogy félretárcsázd a klímaszerelődet mikor hívód! :-)
Én sem babrálom a kocsim ABS-ét és kormány összekötő csavarjait ... mi van ha a Te családtagod közelében esik szét amihez nem értek.
Attól még hogy nem láttam még cunamit félek tőle. És ha Te sem tudod mi a veszélye a klíma leszerelésének, és nem tervezed ezt napi szinten cselekedni ne is tanuld meg ...
Nekem épp szerelik az LG klímát de ezt is kaptam ajánlatban pont azoktól akik itt vannak éppen, csak drágábban, közreadtam. Nem téma itt, de megkérdezem: a XI. kerületben jó bölcsődét ismer valaki?
Érdemes, jó gép. Helyette jelenleg ez fut, mivel az már nem beszerezhető: CS-RE12JKX-1/CU-RE12JKX-1 3,50 (0,9-3,9) 4,25 (0,9-5,1) R410A Standard Inv. nettó listaár 169900 FT
És ez a gép ez volt, 2008-as modell: CS-RE12HKE/CU-RE12HKE 3,50 (0,9-3,9) 4,25 (0,9-5,1) R410A Standard Inv nettó listaár 149 900 Ft
Első klímámat szeretném szereltetni, az egyik barátomét venném meg, a típusa: Panasonic CS-RE12HKE,1 éves kb 30 napot üzemelt, még garanciális, érdemes ezt a típust megvásárolni?
Jó, hogy felraktad ezt a képet. Láttam már sok ilyet. Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért kell húsz centi szigeteléssel fukarkodni? A csöpögés miatt sem ildomos szigeteletlenül hagyni ekkora szakaszt a csőből, meg nem is esztétikus. Azok a szigszalag ok is pár hónap múlva a nagy melegtől szétcsúsznak, ott fognak lógni a csőpáron. Ez a hosszú tekerentyű a gép mögött szabadonhagyva - mivel nem 12-es-hanem tizes cső, így nem elég merev, hogy megtartsa magát - bizony pont elég súllyal nehezedik a hollandis kötésre, hogy a rezgések miatt is, a gázvesztés egyik kiváltó oka legyen. Én bizony visszahívnám helyedben a szerelőt és ezt a pár telepítési hibát kijavíttatnám vele. Nem olyan nagy ügy, egy óra alatt végez vele, de a későbbi problémáktól megkímél.
Igen van fűtőszál!Bár gondolkodtam rajta, ha tudnék szerezni annyi szigetelést akkor azt is ráhúznám. Biztos ami biztos.:)
Az a gazság, hogy nálam néhány percről van szó és nem másodpercről.
Jöttek ismerősök,hogy megnézzék a cuccot hogyan is fűt. Az utóbbi időben rendesen reklámoztam mindenkinek a fűccséklímávalmertmegéri ötletet.
Jöttek is hozzánk, hogy akkor mutasdmeghogycsinálja. Akkor volt másnapos a készülék. Bekapcsoltam, indul 26 fokon, leveszem 24-re és nyomja a meleget mint a disznó. Negyedóra múlva is nyomja. Aztán felhívtam dejódiót, hogy nem ál le a cucc mit tegyek? Javasolta, hogy húzzam ki és pihentessem kb. 10 percet. Kihúztam és utánna jó volt.Lehet, hogy az állitgatás közben megzanzult a vezérlés, de ilyet nem produkált a Genex, hogy ha beállítom 26-ról 24-re, hogy azonnal nem reagál. Lehet gagyinak tartjátok a Gx-et, de nem voltak ilyen gondom vele.
Meg tudom erősíteni ezt a lassúságot, az enyém S12AM. Valóban nem reagál rögtön a kompresszor fordulatszáma a hőmérséklet változtatására. De ezen a néhány másodpercen nem múlik semmi.
Hűtési üzemben lehet értelme a hosszabb felfutásnak az esetleges olajvisszahordás miatt, fűtésiben nem, hiszen a szívóóldal ebben az esetben a kültériben van. De számomra akkor is érdekes ez a lassúság. Ugyanezen LG gyár S..AW típusai nem csinálták ezt és az olajjal ott is kellett valamit tenni. Az AT és az AW típusok pedig igen közeli rokonok.
A szigetelésre is tökéletesen fel lehet szerelni egy konzolt....megvan rá a megfelelő technológia. kb 120 kg-os gépekig nemigen van probléma (eddig a súlyig szereltünk gépeket...)
Hőszigetelni szeretném a házamat és később klímát is szeretnék telepíteni. Lehetséges a szigetelésre felrakni a konzolt, vagy elő kell készíteni szigetelés előtt a helyét?
Én nem szívlelem az olyan embereket, aki dolgozik valahol és maszekban ugyanarra a munkára elmegy, megkerülve a munkaadóját....persze lehet hogy oka volt rá.....szerintem ha az akkori főnökével megbeszéli, hogy hoz egy munkát, akkor megfelelően részesedhetett volna belőle, nem így suttyomban :) mindegy, ez csak az én véleményem
A ház "zöldkártyásakor" ennyi hőszigeteletlenség okozhat problémát?
igen, okozhat, hisz a folytonosság megszakad
AZ LG azért futtatja fel maxra a fordulatot, mert így próbálja visszaszívni az esetlegesen elhordott és a beltériben kinn maradt olajat...
Használd nyugodtan, a távkapcsoló összevissza kapcsolásával sem lehet tönkretenni a készüléket. Azért az LG és a Gx között van egy pár sor különbség
Kérdés az, hogy az csőlógás, vagy az előző hsz-edben még jónak mondott rezgéselnyelő hajlítás:) Mindkettőnek nevezhető. És akkor erősíti vagy elnyeli a rezgést? Rögzítés esetén még jobban átviheti a rezonanciát. A csőhéj hiánya lehet hiba, szerintem sem szép a 6-os csőnél, talán azért mivel a gravitáció intézi nem csöppen le, hanem lefolyik a csövön. A vízszintezés nem árt, de mivel a kompresszor gumibakon van nem is olyan létfontosságú, de jó ha a vízszint tényleg megvan.
A vezérlés lassúságát viszont érdekesnek tartom, utánanézek, hogy típusra jellemző-e a dolog.
A konzolt nem a mostani szerelők helyezték el, hanem még a Genex felszerelésekor tette fel a "szerelő"(aki most jelenleg egy kórházban dolgozik mint beteghordó. Előzőleg egy klímásnál dolgozott és nálam fusiban tette fel az apja segítségével).
Én nem gondolom, hogy a csövek miatt lenne a rezonancia átvitel, bár minden mindennel összefügg.
Amikor a Genexet vettük 5 évvel ezelőtt 6 ezerrel lett volna drágább a fűtő verziója. Mondom minekaz nekem csakhűtenikell!
Hogy erre a topikra hogyan találtam nem tudom, de mióta "itt" vagyok én is azóta döbbentemrá, hogy ezekkel fűteni is lehet.
Akkor meg miért ne................
Mákom volt, hogy egy virágos éppen kapva kapott a régi Gx-en, hogy neki elég ha csak hűt.
A klíma fel lett készítve fűtőszállal a téli üzemmódra.
Az egyik topikos szerelő csapat szerelte fel nálam a cuccot.
A ház "zöldkártyásakor" ennyi hőszigeteletlenség okozhat problémát?
Ami egy kicsit zavar az LG működésével kapcsolatban, hogy A Gx-nél ha nyomogattam a távkapcsolót az azonnal reagált a felfelé illetve lefelé beállításoknál. Az LG-nél mintha a vezérlés elősször elmenne Kanadába aztán Japánba onnan az USA-ba és onnan vissza a klímába. Fűtésnél 26 fok az alap beállítása a távkapcsnak, hűtésnél 21 fok az automata beállítás esetén 24 fok.
Nem értem miér nem jegyzi meg a legutolsó beállítást? A Gx tudta.
A fűtés bekapcsolása után 26 fokon kezdi a fűtést. Gyorsan leveszem 24 fokra és eltelik legalább 10 perc mire rájön, hogy 24 fok a parancs. Addig mintha egy szabadjára engedett kutya lenne, hogy elősször fut egy kört teljes sebességgel mire hajlandó lesz szót fogadni. A Gx-nél is a legkisebb fordulaton járattuk és az LG-nél sincs másként.
Még sok tapasztalatom nincs a géppel kapcsolatban ezért egyenlőre nem fogalmazok meg véleményt. Egyenlőre csak teszteljük. Végül is fűt és hűt. Ezért vettük.
Az "urazást" hagyjuk, mert az urak nem munkával keresik a pénzt :)
Szerintem nem szerencsés a szigetelés alatt hagyni a konzolt. A konzol anyaga a szigetelés mögé bevitt rezonanciát a szigetelés és a fal közötti kis légrés felerősíti. Ha rozsdásodik a konzolod, akkor nem tudod a falról elmozdítani. A konzolod, mint vas, jelentősen rontja a szigetelésed hatásfokát, ráadásul hőkamerázáskor kimutatható és nem fogod megkapni a zöldkártyát a házadra.... Ha jól saccolom, akkor közel másfél méternyi vezeték "lóg". Nem azt mondom, hogy durva hiba, de illik a csőszakaszt középen rögzíteni, hisz a peremes kötés nem arra való, hogy megtartsa a rá nehezedő cső súlyát..... (a hasonló telepítéseknél jellemző, hogy 2-3 év elteltével eltörik a perem és elereszti a hűtőközeget a rendszer) Ha van szabadidőd, akkor működés közben tedd a klíma tetejére a kezed. Érezni fogod, hogy a készülék folyamatosan rezonál, mely különböző fordulaton erősödik vagy gyengül, így a hozzá csatlakoztatott rézcső is vele együtt berezonál.....a feleslegesen lógó csőszakasz talán még erősít is a rezonancián (feltételezés)
... a rézcsőre rakhattak volna egy kis szigetelést, hisz ott valószínű, hogy ki fog csapódni a pára és csöpögni fog róla a víz...
A gumibakról nem tudok mondani semmit, hisz nem látszik rendesen a képen, de ha a gyári, akkor túl nagy gond nem lehet vele, ha nincs agyonhúzva...
...és még 1 fontos dolog. Ellenőrizd le, hogy a géped vízszintben van-e.... A konzolok elejére tegyél egy vizimértéket..... A forgó alkatrészek miatt fontos, hogy a lehető legjobban a vízszintes legyen a klíma rögzítése
jó pihenést, doki
ui.: bocs, hogy mindenhez volt pár gondolatom
(ha tartósan fűteni is akarsz vele 0 fok alatti hőmérsékleten, akkor a cseppvíz elvezetés "nem elfagyásáról" is gondoskodni kell) ..na ezt jólmegaszondtam :)
Itt a kép a felszerelésről. A fal szigetelt, de a konzol nem a szigetelésen van hanem a falra van felszerelve. A cső nemhinném, hogy okozhatja a rezonancia átvitelt. A gumibak és a csavar gyári cucc.
Nem túl nagy munka... többféle megoldás is létezik. A legegyszerűbb az, ha a kültéri kompresszort körülvevő fémlemezekre ( klíma burkolata), egy hő- és tűzálló zajszigetelő filcszerű anyagot felragasztasz (hőálló ragasztóval) !! ... Ha esetlegesen valamelyik rézcső összeér, vagy hozzáér a burkolathoz, az is igen kellemetlen zajokat tud okozni, így el kell hajtogatni a megfelelő állásba.
A hőcserélő (kondenzátor) érintkezési pontjai a ventilátor tartószerkezeténél is tudnak rezonálni, ha nem megfelelő a rögzítés pontja. Érdemes szivacsos réteget alátenni (2-5 mm).... Ha többsoros a kondenzátor, akkor a sorok összefogatására egy kis fémkapcsot használ az LG...eléggé változó a kapocs rögzítésének minősége....vagy szorítasz rajta, vagy ismételten szivacsréteget helyezel el a kapocs alatt, hogy az ne tudjon rezonálni a hőcserélőn.... A gumibak szakszerű rögzítése is fontos....se túlhúzni, sem lazán hagyni nem érdemes.... ..és még egy fontos dolog....A kültéri csatlakozási pontjainál a rézcsövek ráállása sem elhanyagolható, hisz ha a csövekben nincs megfelelő ívű "rezgéselnyelő" hajlítás, akkor a csövek fokozottan be tudják vinni a lakásba a rezgést....fontos még az is, hogy a falátfúrásnál a csövek szigetelése ép legyen, a csövek ne érjenek össze, valamint a faláttörés megmaradó hézagjai valami szigetelő habbal ki legyenek tömítve (pl PU hab)
A konzol rögzítésénél is lehet alkalmat adni, hogy a rezonanciát felvegye a fal.... Sajnos ha hőszigetelt a ház és a hőszigetelő és a fal között a pogárcsa jellegű ritka ragasztás miatt a zajok felerősődnek....
Elvileg ez minden klímásnak tudni a kellene, s így lenne teljes egy LG telepítés... Nem nagy dolgok, házilag is meg tudod csinálni magadnak, ha szükséges.
Az a baj, hogy a cső is visz át rezgést, de nem olyan mértékben , mint a konzol, talán segíthet a gumibak, de nem biztos. Sajnos nem lehet annyira belenyúlni aprogramba, hogy ezt a frekit kihagyja a gép, de -nem védeni szeretném a céget- de az épületek frekvenciája sem azonos. Így a tervező is meg van fogva, mert előre nem tudhatja hová kerül a gép.
Szerintem Dr. Klima, meg az általad H.S. monogrammal megjelölt klímás szaki is, meg a többiek is, akik "vesztettek", örülhetnek, hogy más ügyfelekre kell szánni az idejüket. Már, ha egyáltalán tényleg nem H.S.-nek volt igaza, és nem arra ment ki az egész, hogy beszedd a konkurencia árait.
A tavalyi olcsó inverteres LG száriáról pontosan ugyanezeket a panaszokat hallottam. Valószínű - hogy mivel még olcsóbb lett, mint tavaly volt - nem lett egy fokkal sem jobb. Most Samsung szervízesként ugyanezekkel a problémákkal találkozom a Samsung két-három évvel ezelőtti inverteres gépeinél. Szerencsére a tavalyiaknál már lecserélték az egész palettát, és nincs ilyen gond. Talán ezt tehetnék az LG-sek is.
A klímához adtak egy téglalap alapú puha gumibakot. Hozzá adták a csavarokat is, tehát gondolom hibát a szerelő nem követett el azzal, hogy belerakta.
Én sokkal bonyolultabban képzeltem el, de teljes mértékben egyetértek veled, hogy a gumibak cserével módosulhat a freki átvitele a fali konzolon keresztül.
Egyéként csak bizonyos helyeken hallható erősen máshol pedig abszolút semmi.
Nem tudom melyik gumibakot adták hozzá ... ha a kerek pogácsa, na az nem sokat ér. A másik pedig csak 5 vagy 6 -os csavarral jó, a beleerőltettet 8-as tönkre teszi az elvet.
Mindegyik inverteres gépnek lehet egy frekvenciája ami azonos az épület frekvenciájával és akkor remeg az egész ház. Jó lenne ha programban belehetne avatkozni feljebb vagy lejjebb tolni, egy csapásra megszűnnének a reklamációk.
Persze a gumibak cserélgetés is jó lehet, azzal is ellehet tolni a frekvenciát.
Az LG alatt a gyári puhának tűnő gumibakok lettek beszerelve. Mégis csinálja a falremegtetést. A kompresszor is flexibilisen van rögzítve megnéztem mikor szét volt szedve.
Lehetséges, hogy ha a centrifuga bakokat tenném alá akkor megszűnne a rezonancia? A lefogató csavar átviheti a rezonanciát?
"Viszont ööööö másként nem tudom leírni egyik másik helyiségben zavaróan "buhog" a klíma hangja főleg mikor kis fordulaton megy. Afféle akkusztikus remegés hallható." . . . Na akkor úgy látom az LG nem sokat változtatott, ugyanis a korábbi tipusnál az S12AM-nél is probléma volt ez. Nálam is csinálja, de csak fűtés üzemmódban, amikor a kompresszor fordulatszámát változtatja. Egyébként asszem írta itt korábban valaki, hogy sikerült már kidolgozni a megoldást a rezonancia mentesítésre, csak elég nagy munka.
már felmerült bennünk (páran az indexről) , hogy egyszerűen egy klímás vagy, aki egyáltalán nem akar venni semmit, csak szondázza a konkurenciát
Üdv.
H. S. De ravasz, hogy ez véletlenül benne maradt!!!!
Én itt csak nézelődő vagyok már,de el kell mondjam két hete felkerült hozzám egy LG S12AT
2 soros hőleadó a kültériben és valóban sokkal csendesebb mint a Gx. A meleget jól nyomja, de kíváncsi leszek a téli üzemmódjára.
Nem tűnik rossznak.
Viszont ööööö másként nem tudom leírni egyik másik helyiségben zavaróan "buhog" a klíma hangja főleg mikor kis fordulaton megy. Afféle akkusztikus remegés hallható. A Gx helyére került fel ahol tudomásom szerint 30-as Ytongra van felszerelve.
Majd, ha jön a meleg akkor leteszteljük a gagyi Genexhez(1 soros hőleadó) képest hogyan muzsikál.
Nálunk a hűtés a szobákba az ajtók kinyitásával oldottuk meg eddig és teljesen jól működik a módszer.
Megvan a megoldás. és a cég aki segít ebben. Köszönöm mindenkinek aki hozzájárult ehhez tanácsával. Megkötöttük a kompromisszumot és pénz is maradt . Jut a majálison egy kis ételre italra.)
Gyűjtöttem sok tapasztalatot az emberekkel kapcsolatban jót is, rosszat is. Dr Klímával kapcsolatban-pedig nem őt választottuk- kellemesen csalódtam.
És volt akivel kellemetlenül,. Ezután kevesebb hozzászólásom lesz ebben a fórumban, mert a gondomra részben megoldást kaptam.
Leírom az egyik céggel létrejött levelezést is okulásul, de a neveket kiveszem belőle. Ez felháborított. Talán ennyire rossz emberek mégsem vagyunk! De hülyék meg semmiképpen. Gondolom az érintett aki magára ismer nem fogja ezt kommentelni.
Időben visszafelé:
Kedves ! Köszönöm szépen bíztató szavaidat, nem tudom ki vagy és nem tudom mi a szándékod, de nem úgy írsz, mint akinek érdeke lenne egy leendő vevővel kapcsolatot tartani. Azt sem tudom ki az a többen amit írsz és azt sem tudom valódi volt-e az ajánlatnak csak jóindulattal nevezhető írásod. Közben mi választottunk és hétfőn legalább az egyik helyiségre kerül klíma, aminek a pontos típusát árát és szerelési díját is tudjuk. A pontos típus és ár után akit kiválasztottunk annak címet és telefonszámot is adtunk. Amit kifogásolsz , hogy nem voltam hajlandó kommunikálni, az valótlan, a nekem kedvező ár és feltételek után igenis kommunikálok:)
Hogy te nem lettél kiválasztva a korábbi leveleid alapján számomra egyértelmű, ha neked nem az, olvasd el újra őket. Sajnálom a hozzáállásod, de nem értem miért kecsegtetsz embereket nagyon jó árakkal , amihez persze se típus se semmilyen egyéb adatot nem adsz meg, csak márkaneveket. Ezután amikor rákérdeztem és informálódni szerettem volna, a már ismert előzményekben is olvasható nem nagyon vevőbarát válasz amit kaptam. Ezek után vajon meg lehet-e bízni egy ilyen emberben szerinted? Szép május 1-ét kívánok: -- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 29. 20:42 Tárgy : Re: Re: Re: Re: Re: Klíma árak
Nagyon tévedsz. Te vesztettél, bár már felmerült bennünk (páran az indexről) , hogy egyszerűen egy klímás vagy, aki egyáltalán nem akar venni semmit, csak szondázza a konkurenciát. Minden erre utal, többek közt az is, hogy nem vagy hajlandó telefonon kommunikálni. Igen átlátszó trükk, volt, de simán buktál.
-- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 29. 0:33 Tárgy : Re: Re: Re: Re: Klíma árak
Hát ez nem sok. Vesztettél.... Erika
-- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 28. 20:50 Tárgy : Re: Re: Re: Klíma árak
Szia!
Köszönöm a lehetőséget, de tovább nem szeretnék részt venni a versenyben a lehető legalacsonyabb eladási árakért.
Üdv.
-- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 27. 15:5 Tárgy : Re: Re: Klíma árak
Szia!
Nem tudom odaért-e az előző levél, de ha esetleg válaszolnál, és abban megjelölnéd a típust és annak a bruttó árát , megköszönném. Vagy esetleg adnál egy elérhetőséget, telefont. Szép napot neked: Erika
-- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 22. 22:49 Tárgy : Re: Klíma árak
Szia!
Miért nem veszel inkább valami jó kis japán klímát. Ezekkel a koreaiakkal csak a baj van, ha nincs túl sok pénzed, akkor kár ezekre elpazarolni. Egyébként az árak, amiket írtam brutto árak. Hitachit tudok 119.000-ért, Fujitsut is, Daikint 120.000, Panasonicot 115.000, Toshibát 130.000. Ha valamelyik érdekel, jelezd.
Üdv.
H. S.
-- Eredeti üzenet -- Feladó: Címzett: Elküldve: 2010. április 22. 11:4 Tárgy : Klíma árak
Szia! Olvastam a hozzászólásaid és láttam az LG klímát 109900 FT-ért és a Samsung Klímát ennél is olcsóbban, meg Ozone nevűt is kínáltál. Ezek nettó vagy bruttó árak? Sajnos anyagilag nagyon kötve vagyok és emiatt érdeklődöm. Egy cég ajánlott hasonló áron, de nem jelentkezik. Küldj egy tájékoztatót légyszíves. Köszönöm ! Erika Index fórumon kangacica néven vagyok megtalálható.
Akkor biztos a kollégámmal beszéltél telefonon. A másik (a 820-al kezdődő) szám az enyém. Hívj nyugodtan, ha kérdésed van. Esetleg célszerű lenne egy helyszíni felmérés is.
átgondoltam, mindenképp a 2 beltérit kell preferálnom. egyrészt mert így egyszerre lehet a 2 szobában is tartózkodni, másrészt mert feleslegesen hűtenék-fűtenék +20 m2-t éjszaka, ami cseppet pazarlás.
ha jól vettem ki a szavaitokból, nekem az inverteres típus kellene, máshol is ezt olvastam. és ahogy látom, a tescós gagyikat érdemes lenne kerülnöm, mert bár lehet szerencsém, de lehet pechem is - és gondolom a legnagyobb melegben a garis klímajavítás sem 2 órán belül érkezik;)
most már csak a kültérieket kellene megoldani, az sajnos nem triviális, főleg 2 kültérinél. "Klímaszerelő" kolléga cégével beszéltem ma telefonon, ahogy látom, árban is kb ugyanott van mindenki (egyiknél az árba van a szerelési díj egy része beépítve, a másiknál külön tételként szerepel).
átnézem a dolgokat, és kérek ajánlatokat azoktól, akiket ajánlottatok.
A legjobb megoldás, ha minden szobában külön beltéri egység van. Ha 2 szobába egy közös beltérit raksz, akkor fenn áll a veszélye annak, hogy hőmérséklet-különbségek lépnek fel. Tehát abban a szobában ahol a beltéri van, nagyon hideg lesz, a másik szobában viszont meleg marad. Az elvárásaid alapján japán, inverteres készüléket tudok ajánlani. Nagyon jó akcióink vannak Daikin, Toshiba, Mitsubishi Electric készülékekre.
Nézz szét a honlapunkon, ha kérdésed lenne szívesen segítek.
klímát szeretnék lakótelepi lakásba. 2 egybenyíló szobát kellene hűteni, a nappali 19 m2, a háló 12 m2.
tudom olyan falra rakni a beltérit, hogy "rálát" a hálóra az ajtón keresztül, és "áttolja" a hideget. érdemes egy klímával hűteni 2 szobát, vagy ez így energiapazarlás? én két beltérire gondoltam, mert így független a 2 szoba.
elvárások: - minőségi, tehát nem valami gagyi - halk beltéri/kültéri egység, és ne kapcsolgasson egyfolytában (hogy lehessen mellette aludni) - tudjon fűteni (tavasszal és ősszel hidegebb napokon, amikor nincs távfűtés) - jó fogyasztás - normális ár
Azt nézted már, hogy nem olajos-e valahol? És azt, hogy a töltő csatlakozásánál a szelep sapka fém-e, jól rá van-e húzva? Esetleg a szelep belsejét, ha van megfelelő szerszámod, kicsit beljebb csavarhatod. Mert, hogy a szelepnél is szokott szökni a gáz.
Annyi volt a beszerzési ára a Daewoo-nak. 80.000 forintért árultuk akkoriban, és valószínű, hogy besz.áron odaadta, a fickó. Jó nagy átcseszés volt az a gép, többet fogyasztott, mint egy átlagos fixfordulatos. Hamar le is csengett, mert sok baj is volt velük.
A beüzemelővel úgy állapodtunk meg, hogy kerek 100 ezerért hoz és beszerel egy 3,5 ös inverteres klimát. Ezt kaptam, a számlán 60 ezer van. Originált volt, azt azért megnéztem.
Tipikus hibapontok a hollanderes kötések, ha túlhúzták vagy nem eléggé húzták meg, valamint a hajszálrepedés a hollanderen amit nem lehet észrevenni, csak szép lassan elillan az anyag belőle. Persze lehet más is a beltériben és a kültériben forrasztási hiba, kültéri nyomócsőnél csőrepedés a kompresszor feletti szakaszon még gyakori hibaok. Az kérdés, hogy mit értesz befalazott beltéri csöveken, mert szerintem azt valahogy meg kellett oldani a gép alatt, hogy bekössék, akkor meg le is vehető. Hogy érdemes-e megnézetned vagy sem azt neked kell eldöntened.
Nem tudom mivel nyomáspróbázták, ha hűtőközegre méregettek és nem nitrogénre akkor persze, hogy nem láttak hibát, mivel amíg folyadékállapotban van benne hűtőközeg addig a telített nyomás azonos a nem folyadékos térben. Ha kifogyott a folyadékutánpótlás akkor kezd a nyomás csökkenni.
Én azért 2,57 EER értéknél elgondolkodnék a gépcserén is.
Futott ez Fisherként is. Akkor lehet hogy nem is olyan rossz masina ez a daewoo, csak esetleg beszerelésnél szurták el, mivel elengedi a gázt 1-2 hónap alatt. Vagy valami apró repedés van a gépen, amit a nyomáspróba se mutat ki? Érdemes -e pár 10 ezerért megnézetni egy szakemberrel, vagy dobjam ki? A beltérit sajna ugy tették fel, hogy a csövezést mögötte valahogy bevakolták a falba. Lehet hogy ott szivárog, igy bontani is kéne, amit utálnék. És lehet, hogy garancia sincs rá, hogy utána jó lesz.
Könnyedén, ha írsz egy mailt. Házilag nem biztos, hogy jó nekiállni, de kis odafigyeléssel megoldhatod. Ha esetleg azt is leírod hová új otthonába a gép esetleg abban is kaphatsz segítséget itt.
Volt az AC inverteresben... típusa DSB-124 LH-V http://www.daewoo-electronics.com/eu/products/cool_air_mono_prod.asp?idprod=275 Igaz a kép nem stimmel. Midea a szülőanyja. Futott Fisherként is FS-124HFI típusszámon.
Ha Szeged környéki vagy keress bátran. Véleményem szerint 15m2-es helyre 5kW-os semmiképpen, nem lesz ideje kiszivárogni a hidegnek ... a klíma visszaszívja a lehűtött levegőt és kikapcsol ... majd 3percet vár, ennyi időnek el kell telnie két kapcsolás között. És ha mondjuk 3percet megy 3 percet áll akkor 2,5kW órát fog leadni. Ha inverteres az más tészta az nem kapcsol ki csak vissza vált egy fokozatot majd agyal 3 percig ha még mindig hűl akkor meg egyet ... így elfogja találni azt a teljesítményt ami kitud szivárogni a helységből. Gondolok a 3,6-osnak is ez a baja hogy ki-be kapcsolgat és sokat áll...
Ha Szeged környéki vagy akkor a helyszínen szerintem találunk megoldást. De 100m3 elképzelhető egy géppel ha olyan a tájolás, Nekem -1 a térlátásom úgy hogy alaprajzból exhas se tudok jósolni. :-)
Ha kevés volt a 3,5 kW teljesítmény, akkor valószínű, hogy ezután is kevés lesz. A Panasonic 100.000 forint magasságában előnyös vétel, és jó választás is, jó minőség. Az ötös inverteres Daikin szintén jó gép, sőt hasonló minőséget sem találsz hozzá közeli áron, de azt mindenképpen meg kell nézni, hogy a komfortot ne veszélyeztesse a nagyobb légáram. Neked is azt tudom tanácsolni, helyszíni felmérés, két-három megbízható cégtől, bemutatóteremben megnézni a készüléket, és akkor már nem is lesz olyan nehéz a választás.
Azt, hogy elég lesz-e egy darab klíma több helyiség lehűtésére, szinte lehetetlen megmondani látatlanban, így csak találgatni tudunk. Egy helyszíni felmérés sokat segíthet. Általában a "bekúszik a hideg" nem, vagy csak esetleges eredménnyel működik. Én nemvagyok nagy véleménnyel a Fisher készülékekről, és itt nem is igazán a minőségéről beszélek, hanem az ár-érték arámyról. Szerintem annyi pénzért, amennyibe a Fisherek kerülnek, talán jobb készülékeket lehet találni.
El kell fáradni egy bemutatóterembe, meg kell nézni több gyártó készülékét, ráadásul ilyen helyen szaktanácsot is kapsz.
Dönteni nehéz! Adott egy tetőtér beépítéses családi ház. A tetőtérben 3 db sorban elhelyezkedő, egyenként kb 15 m2-es szoba, aminek a középső szobájából vezet le a lépcső a földszintre, ahol egy nagy nappali étkező van, igy azzal egy légterü. A földszinten tulajdonképpen elviselhető a hőmérséklet, a tetőtér viszont nagyon meleg tud lenni. Eddig a tetőtér középső szobájában 4 éve van egy Daewoo 3,5 kw-os inverteres légkondi, ami olcsó volt ( 60 ezer), de sose voltam elégedett vele. Gyenge is volt, évente elengedte a gázt, valami kis repedés lehetett rajta, mert nyomáspróbánál, feltöltésnél, a szerkezet 24 óra alatt se mutatott szivárgást. De egy nyár alatt mégis elment a gáz.
Szóval, szeretném kidobni, kérdezem az urakat mit javasolnak? Márkást vennék, japánt néztem, de a válság a pénztárcánkon is látszik. Megnézve az árakat, akciókat 3,5 KW-os on/off 100ezer körül (Panasonic), vagy kicsit drágábban inverteres. De lehet hogy 5 KW-os kellene, Daikin FTX50GV 200 ezer körül. Csak ezek a nagy teljesitményüek meg szélvihart csinálnak, ahogy olvasom a fórumot. Szivesen venném a tippeket.
Telefonos távirányító sokféle létezik,Fisher=Midea ugyanaz a vezérlés. De egy egyszerű időzítővel is meg tudod oldani. A Fisher nem ionizál, hanem UV generátor van benne, Ionizál pl az Ozone inverteres egész jó áron. Plazmaszűr az LG és microlplasmaszűr a Samsung. Jók a japán gépek, de amiben van már szűrés is az drágább. A koreai versenyzők szűrésre gyúrnak:)
Az, hogy a helyi légáramlás mit produkál elég nehezen modellezhető.
Átfutva az utolsó pár száz hozzászólást remélem, hogy tudtok nekem segíteni. Szeretnék klímát szereltetni a lakásomba, de egyáltalán nem értek hozzá. Megpróbáltam utánanézni / olvasni a dolognak, de nem mondanám, hogy meg tudom ítélni, hogy mi és mennyiért lenne jó választás. A lakásom a tetőtérben van, a meleg az alváson kívül nem igazán zavar és éjszaka is jól érzem magam 27-28 fokban. A problémát az jelenti, hogy néha ennél azért jobban is felmelegszik a lakás, a kinti zajok miatt pedig nem szeretnék nyitott ablaknál aludni.
Egy db inverteres split klímát szeretnék felszerelni a nappaliba, ahol ennek meg is van az előkészítése. Viszont így pont a hálóval közös falra kerülne a készülék (tehát az ellenkező irányba fújna) és a cél valójában az, hogy kellemesen tudjak aludni. A két szoba között van egy előszoba. Egy klímaszerelő már megnézte és azt mondta, hogy a hideg levegő majd átszivárog egyik szobából a másikba, így elég egy db beltéri egység. A helyiségek mérete kb. 70m3 / 10m3 /20 m3. Első kérdés: működik-e ez a megoldás?
Alapvetően olyan klímát szeretnék, ami viszonylag jó designnel rendelkezik (nem egy csúf, vacak minőségű műanyagból készült doboz), télen tudok vele fűteni is, és tud a levegő minőségén is valamelyest javítani (tisztít, ionizál). Szeretem a "normális" minőségű dolgokat, így gagyit nem vennék, de nem ragaszkodom a csúcstechnológiához. Második kérdés: milyen klímát vegyek?
A Fisher készülékeket néztem, amik tudásra és kinézetre is tetszenének, de nem nagyon találtam róluk részletes infót. Tudtok ezekről valamit mondani? (Szintén az ő egyik katalógusukban találtam olyan kiegészítő egységet, ami lehetővé teszi a készülék telefonos irányítását - Telecontrol -, de egyrészt részletek nem nagyon voltak, másrészt más gyártónál nem is találtam ilyen funkciót. Ez azért érdekelne, mert általában nem nagyon tudom kiszámítani, hogy mikorra érek haza.)
Mondok jobbat 30 porszem a rendszerben, mert a csövet nyitott véggel dugták át a falon....
fél éve foglalkoztam split klímákkal mikor Én ebbe belefutottam ... fridzsiman tudna mesélni róla, de már rég fórumozott. Beültünk az ügyfélhez, és fűtöttünk, mikor jött az olvasztás ideje akkor egyikünk a beltérit sasolta a másikunk a kültérit.... mire a 3.-ik nap kiderült az igazság, a 4 járatú szelep nem nyitott zárt rendesen és ezért nem olvadt le csak dagadt ... egy ciklus kimarad utána már vagy utoléri magát a gép vagy nem.
Azt már nem árulom el hogyan javítottuk meg, hegesztőpisztoly nélkül. :-) Mai napig megy, és Toshiba klíma. Ezt kibírta mindent kibír ezután ... és nincs gáz a lakásban. (kb. 12 éve megy.)
És a jégérzékelő közben mit csinált? Vagy levették a venti lapátot , kihúzták a szondát a helyéről és fűtöttek vele. Ugyanis az alaplemezen nincs jég, csak a kondira rakódott fel.
Azért nem találod a Teknopoint elnevezést, mert nem gyárt klímát hanem veszi és a logoja kerül rá. Írd meg a pontos típust. lehet eredeti is van hozzá kis pénzért.
ja csak az után rendelt elvileg elég borsos áron van!
az univerzális q jónak tünik csak a techno point nincsen benne a listában ez szerinted lehet bibi? vagy ez ennyire elhanyagolt márka h meg sem emlitik? :-)))
Nem akartam félrevezető infót közölni, bár nem nagy a különbség:-) Én kék színben láttam ilyet, arra Duna, vagy MTV közvetítő / stúdió kocsi volt felírva.
Rákerestem és az Ikarus fan klubban ezt írták róla:
"...Békéscsabán volt Praktiker-busz, azelőtt meg Volánbusz (de sajnos a rendszámát nem tudom) a KTY-881...A 2 Classic-os 260-as + a sárga a Gyömrői útra, míg a 26 darabos kocsipark (AKD-sek, HCP-739 stb.) vidékre költöztek...ő a KTY-881..."
JaJa keleti. Értem többen azt gondoltunk, hogy helyi járatok ... de honnan van 240V és mozgásközben hogy nem megy tropára 100km alatt. :-) Így már kapiskálom.
Egyébként ezek a buszok általában a filmes stáboknak szolgálnak büfé, sminkes, pihenő, ...stb. (munka)helyként, de láttam már cirkuszosoknál ilyen kivitelezésű lakókocsit is.
Csak ezzel is az baj ha nem kint az udvaron használod akkor jéggyártáshoz szükséges hő bent marad. Hiába nyitod ki a hűtő ajtaját nem lesz hidegebb bent.... :-)
Minden napra jut valami érdekes. Ma kihívtak felmérni egy családi házba, és az úr arra kért ajánljak már valamit a tetőteri 30 nm-es konditermébe, amivel hűtheti a helyiséget, csak ne klíma legyen az. Én, mint klímás! Hát mégis, mit kellett volna ajánlanom neki?
Igen ez az izgi, fogalmad sincs mit akar az emberfia. Ajánlasz neki multigépet mert az a szép. De nem mondja hogy Ő ennyit nem szán rá ... ha mondaná lehet Te is felraksz 5 Daikin-t (Én Panasonic-ot) és mindenki boldog. Neked van munkád neki meg 5 klímája.
Egyetértek. Én is jártam úgy sokszor, hogy kibutítottak a világ végére, eltöltöttünk másfél órát az építkezésen, hogy szépen, rendesen megoldjuk a problémát. Bejártuk a házat alul-fölül, mértünk, variáltunk, hogy jó helyre is kerüljenek a beltérik, meg a kültéri(k) se legyen frekventált helyen, dolgoztam még otthon egy órát az árajánlattal, aztán arra sem méltattak, hogy visszajelezzenek, hogy nem minket választottak. Rá egy évre szereltünk a szomszédnál, és akkor láttuk, hogy a fickó házán öt mono Hitachi kültéri egység van szanaszéjjel szórva, mindenhol a lehető legrövidebb csőhosszra telepítve. Valószínű, hogy olcsóbb volt, mint egy helyre elcsövezni az összes beltéritől, csak így nem volt olyan fala a háznak, ahol ne lett volna klímakültéri, ráadásul az egyik pontosan a terasz felett fejmagasságban.
Nekem tetszett a felméréshez a kiszállási díj megszabása. Alacsony összeg, és ráadásul megrendelés esetén levonásra kerül a telepítési díjból. Korrekt. Legalább érzékelik a leendő ügyfelek is, hogy a helyszíni felmérés is igazi szolgáltatás, hiszen egyrészt költsége van (üzemanyag, munkabér), másrészt minimum fél órát, de van, hogy két-háromszor annyit is eltölt ott az ember, megoldást keres, műszaki szemmel tekinti át, hogy az ügyfél elképzelése összeegyeztethető-e a helyszín adottságaival. Megállapítjuk a hűtésigényt, a csövezet nyomvonalát, betáp, kondenzvíz, stb.
Gépészmérnök barátom meglévő házba egy három beltéris multi klímát 50.000 forintos áron tervez be, épülő házba, amíg a tervek csak CAD-en vannak, beltéri egységenként 15.000 a tervezési díj.
Mi ezt ingyen csináljuk, és ráadásul általában meg is valósítható, ahogy mi kigondoljuk.
Én is azt szoktam javasolni az ügyfeleknek, hogy kérjenek be több ajánlatot is, hiszen ez az ő érdekük. Viszont volt, hogy kihátráltam már amikor közölte az úr, hogy én vagyok az ötödik, aki megnézi a lakást, és még lehet, hogy jönnek ketten. Úgy éreztem, hogy ott nincs helyem.
Szerintem bárki meg tudja állapítani, hogy melyik céggel érdemes egyáltalán foglalkozni, hisz a neten utána lehet járni bármelyik vállalkozásnak (amelyiknek nem az már eleve gyanús). Tehát ez már egy jó szűrő. Három cégre le kell szűkíteni a kört, és akkor nem kell napokat eltölteni azzal, hogy egyeztetgetni az időpontokat a felméréshez.
Picit más: Nem lenne átláthatóbb, egyszerűbb a szakmánk élete, ha volna egy telepítési árlista is? Ebből - akár némi telefonos segítséggel- a reménybeli ügyfél kiolvashatná, mennyibe fog ez neki kerülni. Ezzel kiküszöbölhető lenne egy csomó olyan elem, amit nem mindenki kedvel, de főleg a személyes felmérés. Mint reménybeli megrendelő én sem örülök, ha valaki "idegen" jön hozzánk. a., Sok időt elvisz b., nem igazán tudom, hogy mennyire "ciki" nemet mondani, hamár eljött az iparos? c., nem tudom, hogy ez az ár ugyanennyi lenne-e a Havannán, Békáson és a Rózsadombon is?
Volt már egy-két ügyféljelölt, akinek azt mondtam, hogy nem. Van olyan amikor előre látni, hogy ezzel csak gondod lesz és abba jobb bele se menni. Az a baj, hogyha cégnél melós vagy, akkor nem te döntesz, a gazdád felvállalja a melót te meg szívsz.
Hogy ne bántsak senkit, a példát a családból hozom: A volt apósomnak a büdös életben nem dolgoznék.
Ő az, aki bekér 100 ajánlatot, gondosan kitanulmányoz mindent, az áralkunál, még a sz.rt is kipréseli az ajánlattevőkből, azután elkezdi hajszolni őket az utasításaival, a határidőkkel, az anyaggal, a technológiával, a szerinte még beletartozó munkákkal, majd a fizetéskor mindenféle gondokra hivatkozva lefarag az árakból. Az iparos pedig nyüszítve menekül, mert örül, ha megszabadul.
Amikor a házát építtette, hajtotta az iparost a lábazat felrakásával, az hiába mondta, hogy a novemberi hidegben nem lehet föltenni. Befenyegette kötbérrel, az iparos felrakta, naná, hogy egy év múlva lekéredzkedett a vakolat.
Sejhetitek, az a szaki volt mindenféle, sz.r, tróger, tolvaj, trehány, csibész, csak jóember nem.
Igazad van, teljesen félrevezetően fogalmaztam, mert én sem találom a 2004-nél korábbi beírásaim, így az állításom nem lehet igazolni. A "régi" nickedre is kíváncsi lennék, mert számomra érdekes, hogy újként ennyire alaposan körbejártad a témát. Ha ide nem akarod írni, jöhet mailban is.
...és ennek az a rendje, hisz végülis a szolgáltató az szolgáltat, nem?
Akkor is, ha a megrendelő nem pont olyan tündér, mint az a szolgáltató szeretné. Csúf lenne, ha pl. a benzinkutas nem adna benzint, ha nem szimpatikus a betérő autós, nem? :-)
Hagyjátok már, ez a z a típus akit el kell kerülnie a normális kereskedőnek, szolgáltatónak. Ilyen ügyfél nem kell, nem jó, boldogítson mást. Többnyire ez a fajta viselkedésű ember az aki,miután időt fáradságot nem kímélve tissztességes mindenre kiterjedő segítséget kap a választásához- elmegy a kínai piacra bevásárolni.
Ráadásul pont egy olyan embertársunkat "fikázta" aki végképp nem érdemli meg.
Ha megengeded, én a helyedben elgondolkodnék, hogy mit is akarok és mit várok el másoktól.
Fel lehet ülni a kiokosított megrendelő nagyon magas lovára, de ezt ne azokkal szemben tedd meg, akik a tudásukat adták ahhoz, hogy egyáltalán valamennyire képbe kerülj. Soraidból az látszik, hogy ez mégsem sikerült, ugyanis a legalapvetőbb dolgot sem voltál képes megérteni, nevezetesen azt, hogy helyszíni felmérés nélkül a büdös életben nem fogsz jó, korrekt, szakmailag megalapozott, az anyagi részeket pontosan takaró ajánlatot kapni.
A lenti sorokban a te mondataidat gyűjtöttem össze, szerinted az a "tudás" amit felhalmoztál elegendő ahhoz, hogy TE válaszd ki "...a takarékos, a lakás méretéhez való klímát..." ?
"...Elnézést kérek, másnak válaszoltam és kértem türelmét , ugyanis elsősorban a takarékos, a lakás méretéhez való klímát kerestem. Ennek megtalálása után terveztem a személyes találkozást az ajánlattevővel és nem fordítva..."
"...Fontos az , hogy takarékos legyen és lehetőleg a levegőt tisztítsa. Meg csendes. Szétnéztünk a neten is de nem könnyű eligazodni, minden cég a saját portékáját dícséri. Olyan kimutatást vagy összefoglalót eddig nem sikerült megnézni ahol az előnyét és a hátrányát is elmondja valaki.
Olyan gép kellene ami a lehető legtöbb energiát megtakarítja. Emiatt kérek mindenkit aki küldött ajánlatot és esetleg azt is aki a jövőben küld, jelölje meg mennyi a pontosan fizetendő ár a klímáért, amit az átvételkor vagy szereléskor ténylegesen ki kell fizetnem. De kérdésem is lenne a szakemberekhez: van aki kiemeli az ajánlatban a szűrőket van aki szerint nem lényeges a klíma jó legyen és tartós. Neten teljesen zavaros amit össze lehet róla olvasni ahogy látom. Mi az igazság ebben a kérdésben? Ha ebből a szempontból nézzük az ajánlatokban szereplő LG klímákat dícséri több cég. Meg szidja is, hogy gyenge minőségűek. Van aki azt írja a japán klímák a No 1..."
Végezetül, szerény véleményem szerint, az alapvető jómodorhoz szervesen hozzátartozik az, hogyha valaki reagál a kérésedre és ír neked, akkor azt minimum nyugtázod, de illik válaszolni, még akkor is, ha annak tartalma nem szimpatikus számodra.
Nem kell mondani, miért te, én, más intézi ezeket, ez lehet ám teljesen végzettség-független: a saját lakásával/házával kapcsolatosan mindenki kompetens. Ahogy a gyereknevelésnél sem érv, h én csak apa vagyok, nem tudok lázat csillapítani. (Mellesleg most 3 skarlátos gyerekkel vagyok itthon, hát, bármi más inkább :/) Az is mindegy ebből a szempontból, ki keres többet, spec. nálunk akkor is én csináltam ezeket, mikor én kerestem többet. Egy kapcsolaton belüli munkamegosztás sohasem lehet vita tárgya - kívülről pláne, főleg, mert sokszor dinamikusan változhatnak is a közös 20-40 év alatt. Persze nem kell mindenkinek mindenhez érteni, de azért vicces 2010-ben, h pasi-műszaki, nő-konyha.
Az "Erika-vitához": Dr. írt egy levelet, amire 1 nap alatt (!) nem kapott választ, erre a kettejük privát dolgát kihozta a fórumra. Az üzlet elsősorban az ő érdeke - mivel ő tett ajánlatot, kezdeményezett. Aztán erre kapott egy választ, ami úgy érezte, h mint céget tünteti fel rossz fényben. Ez egy nyilvános fórum, amit mellesleg reklámfelületként használtok. Ha 2 embernek van egymással kommunikációs problémája, az nem rögtön szakmai vita.
Nem az Erika körül kialakult vitára reagálva, DE (bocsánat innen OFF lesz) szerintem, ne ragozd itt ezt a férfi-nő témát agyon, mert leszünk itt páran, akik felhördülünk... :-)
Gépész középiskolai végzettséggel, és műszaki diplomával a mi családunkban is én vagyok az, aki intézi a lakással kapcsolatos javítási, szerelési, felújítási dolgokat. Férjem elfoglalt, és sokkal több pénzt keres, mint én, ezért nálunk is természetes, hogy én oldom meg ezeket. Mint olvashattad, éppen egy lakásfelújítás kellős közepén vagyok/vagyunk, férjem (egyébként szintén műszaki végzettségű), se kedve, se ideje ilyesmikkel foglalkozni, gyakorlatilag hetente 1x megnézi, hogy áll az új lakás, és kész. Én meg megtervezem, egyeztetek, ellenőrzök, utánajárok, megrendelem, eldöntöm -gondolom, nem kell magyarázni- még úgy is, hogy egy generálkivitelező hozza legnagyobb részt a szakembereit.
Ez a magyarok fejében rögzült sztereotípia nálunk is okozott már pár kínos pillanatot, amikor a kijövő szaki csak az éppen véletlenül otthon maradt férjemnek magyarázott a jelenlétemben, akinek halvány lila gőze nem volt arról, hogy miről beszél az illető. Volt már több olyan ajánlattevőnk, aki azért bukta el az üzletet, mert határozottan csak a férjemnek magyarázott, engem levegőnek nézett vagy épp lekezelően beszélt, ha kérdeztem valamit. (Ha én intézem a megrendelést, minimum, hogy kommunikálni tudjak vele.)
Kedves férfiak, itt az ideje átgondolni a női érdeklődőkkel kapcsolatos előítéleteket, ha csak a környezetemet nézem, egyre több családban hasonló a munkamegosztás, mint nálunk. :-))
Ja, az a 7-8 év az fórumon, az éppen csak 4 év, a céged, amit reklámozol, meg talán két éves. Azért ez nem olyan túl nagy idő. Ha olyan megbízhatóan működsz, akkor ezekben a dolgokban sem ártana korrektnek lenni...
Kedves Erika.... Én úgy gondolom magamról, hogy akivel kapcsolatban kerülök bármely módon, mindent elkövetek, hogy a legnagyobb mértékben segítsek neki a lehetőségekhez képest... igaz általában nem ingyen, hisz a munkámból élek....
Mégegyszer elolvastam a válaszod, s egy mondatod, kijelentésed különösen rosszul esett:
..." Én is veszem a fáradtságot arra, hogy lehetőleg minden olyanra válaszoljak ami lényeges. De ezt valakinek a diktátumára és úgy, hogy 24 órán belül álljak rendelkezésre amikor nem az én hanem a szolgáltatást felajánló érdeke, hogy igénybevegye valaki azt ,akkor nekem emiatt telefonálnom kellene, hogy nem alkalmas az időpont? Úgy, hogy aki ezt írja semmilyen kérésemnek ami egyértelmű volt itt ezen a fórumon , emailben még csak nem is válaszol semmilyen módon?... "
Visszakerestem a neked küldött levelem, melyet most teljes terjedelmében bemásolok ide, hisz így kerek.... Szerintem a levelemben megindokoltam, hogy miért nem "árasztalak" el klíma árakkal és szerintem még véletlenül sem akartam "diktátumot" az időbeosztásoddal.... még azt se kértem, hogy hívj fel.....
" Kedves Erika!
Az index fórumon olvastam a hozzászólásaid. Határozott és céltudatos embernek tűnsz, így úgy gondolom, hogy érdemes lehet felvenni veled a kapcsolatot. Most nem tudok Neked mailban ajánlatot küldeni, hisz nem ismerem minden tekintetben az igényeid és legfőképp a lehetőségeket.....Tippelni, meg saccolgatni nem szeretnék, hisz kicsi rá az esély, hogy eltaláljam azt az értéket, megoldást ami mindkettőnk számára elfogadható. Ha a tényleges értékhez képest alábecsülöm az árakat, akkor én járok rosszul, ha pedig többet mondok, akkor Te kapsz kevesebbet a pénzedért.
Nem valószínű, hogy a legolcsóbb ajánlatot Tőlünk fogod kapni, de egyet ígérhetek, hogy a pénzedért egy korrekt megoldást és maximálisan emberséges szolgáltatást kapsz, ugyan úgy mint minden ügyfelünk közel 20 éve. Cégünknél a szolgáltatás minősége az, ami hosszú távon megelégedett ügyfeleket hozott.....
Felajánlom Neked, hogy a holnapi napon (péntek) délután ( 11-16) óra között egy felmérést és egy helyszíni árajánlat adást megejtünk. A kiszállás költsége 1500,- Ft+ ÁFA. Ha több árajánlat ismerete után úgy döntesz, hogy minket választasz, akkor a kivitelezés árából levonásra kerül a mostani kiszállás költsége. Így tudjuk biztosítani az ingyenes helyszíni felmérést.... Érdekünk, hogy elfogadható megoldást és árakat adjunk, hisz nem a kiszállási díjból élünk....
Az indexen 7-8 éve vagyok jelen a Dr. Klíma névvel. Azt hiszem ez garancia lehet arra, hogy tisztességesen "nyomom" az ipart :)
A következő fórumba szoktam feltenni néha 1-2 képet a munkánkról, ha van időd tekintsd meg. http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2149&na_step=30&t=9126206&na_order=
ui.: A weboldalunkról túl sok infóhoz nem biztos hogy hozzá fogsz jutni, hisz idő hiányában nem tudok vele foglalkozni...ha kérdésed/kérésed van, akkor keress bátran telefonon... "
....ennyi Nem kívánok tovább foglalkozni ezzel, mindenki gondoljon azt amit akar. Az ajánlatom ezek ellenére továbbra is érvényes...
Khm, vagyunk itt páran nők, akik intézzük a lakás/ház klímaügyeit, nem tudtam, h ez y kromoszómafüggő, szólok is az embernek, h bocs, hiába olvasok/írok, értékelek, az kevés. Érdemes lenne jó néhány egyetem felvételi tájékoztatójába is beíratni, h nők kerüljék, ne legyenek építészek, mérnökök, mert képtelenség... Nálunk én szerelek, az építkezéskor én egyeztettem a mesterekkel (voltak vicces szituációk, mikor a pasik szépen a férjemhez fordulva kezdtek magyarázni, ő meg mondta, h téves), jelenleg én nézem, milyen autót veszünk, enyémek a pénzügyek és őszig a gyerekek nevelése - a férjem meg keresi a pénzt. Ősztől ismét dolgozom, onnantól férj is főz. Én btk-s vagyok, a férjem "műszaki". Nem 20 medvét kell levadászni szekercével/dárdával, hanem nagyjából olvasni, átgondolni.
Másrészről egy ajánlatkérő, az elején általában kb. tudja, mit szeretne. Jó esetben belövi, h mennyi pénze van. Aztán a válaszok alapján szépen pontosít - Te is ezt tetted. De válaszok híján ez nem mindig megy.
A leveled egy fél órája olvastam, s válaszoltam is rá, igaz akkor még nem olvastam az itteni válaszod, miszerint nem igényled a válaszom....
Mindenben igazat adok neked, hisz nem minden nap veszel klímát, sőt nem minden nap döntesz olyan dologban amihez szakemberek kellenek és nem rendelkezel megfelelő szakirányú tudással (és ez így teljesen rendben is van)....
A levelező rendszerünk küldi a visszaigazolási kérelmeket, sőt mint láthattad másolatban magamnak is minden esetben elküldöm, hisz így nagyobb a megbizonyosodás részemről, hogy a levél rendben elment ( a csatolmányok is).
Köszönöm, hogy idéztél levelemből, úgy gondolom a történet kereksége miatt pár gondolatban válaszolnom kell rá....
Nem követeltem, hogy legyél otthon az említett időpontban....csak felajánlottam, hogy abban az időpontban tudok a segítségedre lenni a leírt feltételekkel.... Ha jelezted volna, hogy részedről nem jó, kerestünk volna egy mindkettőnk számára megfelelő időpontot.... (és itt megjegyzem, hogy nem az volt számomra az érdekes, hogy nem akartál időpontot adni, vagy nem akartál fogadni, stb.....hanem az, hogy itt a fórumban szemrevetést tettél a többségre, hogy nem küldenek neked kifogástalan árajánlatot, miközben az én levelemre meg egy "elolvastam, köszönöm" -öt sem küldtél....)
Én szegedi vagyok és Szegedről járom az országot.... A héten a pénteki napon voltunk utoljára Budapesten. A pénteki napunk beüzemelős, műszaki átadásos volt (egy iskola klimatizálása), így a délutánunk előreláthatóan szabad volt, s ezért is ajánlottam kapásból a péntek délutánt.... A jövő héten kedden, csütörtökön Budapesten, míg pénteken Győrben leszünk....ezen napok késő délutánja, kora estéje lett volna még felajánlva, ha jelezted volna, hogy igényt tartanál rá, de az első időpont (a péntek) számodra nem jó....... Én abban a hiszemben voltam, hogy a lehető leghamarabbi időpontot adom meg, mert nem azért gyűjtöd napok óta az ajánlatokat, hogy még 2 hét múlva is elsőkörös ajánlatokat kérj.....bocs, hogy viszonylag gyors akartam lenni.....
Valószínűleg rossz emlékeid vannak a helyszíni árajánlat adásokkal.
Cégünknél egy felmérés, helyszíni árajánlat adás nem papírfecnis dolog (és szerintem van itt egy jópár cég még aki hasonlóan cselekszik mint én) A kiszálláskor katalógusokat, adattáblázatokat és konkrét árakat (listaárakat) és hozzá tartozó kedvezményeket hagyunk ott az ügyfélnél, hogy nyugodt perceiben, álmatlan éjszakáikon részletesen át tudja tekinteni, hisz komoly és megfontolt döntést kell hoznia....( idővel az értékesebb katalógusokat visszakérjük, s nem teszünk szemrehányást, ha nem minket választ az érdeklődő) én senki helyett nem tudok döntést hozni, én csak információt tudok átadni, tapasztalati véleményeket tudok elmondani....és egy részletes katalógus több segítség mint egy webes pdf file, ha valaki bele akar mélyedni a műszaki részletekbe a klíma választásánál...
Nekem is van családom, Nekem is FONTOSAK, de mégis képes vagyok a éjszakáimból, hétvégeimből időt áldozni az ügyfeleimre és leendő ügyfeleimre....sőt spontán érdeklődőkre, segítséget várókra is (szolgáltatunk és mivel szeretem a szakmámat, így örömmel segítek másoknak még akkor is, ha abból nem lesz megtérülő hasznom...) .....Ha valaki keresett, s nem tudtam felvenni, majd visszahívtam, sose mondtam 10 perc beszélgetés után, hogy le kell tennem, hisz tudvalevően nem tőlem fog klímát venni, mert azokon az árakon nem tudom adni neki
A levelemben megírtam, hogy továbbra is bármikor állok a segítségedre akár információ, akár klíma ügyben......csak konkrétumok legyenek, mert azzal nem tudok mit kezdeni, hogy "klímát akarok venni jót, de olcsón"
Az első két hsz.ében kangacica leírta egész pontosan, mit szeretne. Első körben erre lehet azért pár árat skiccelni szerintem nem akkora dolog az. Azután a felmérés valóban lényeges, mert nem biztos, hogy a kiválasztott vagy a vevő számára szimpi készülék jó is oda, elfér, felméréskor a beszélgetés folyamán esetleg megismert egyéb igények is módosíthatják azt. Ez kétségtelen. De azért egyeztetni sem árt a potenciális ügyféllel, hátha az időpont pl nem alkalmas neki. Előre egy időpontot közölni nem szerencsés, célszerűbb az érdeklődőt arról megkérdezni ha megfelelpő a gépár van-e néhány olyan időpont ami alkalmas lehet a személyes találkozásra. Utána meg egy fórumba írni és számonkérni miért nem reagált vagy válaszolt az meg a kangacica által leírtakat válthatja ki. De ha jól olvasom kangacica először kért árakat(mi küldtünk, de nem jelzett vissza még) és csak utána a kiválasztott szolgáltatókkal akart felméretni.
Miután ő fizet ha nem is tartom adott esetben jónak ezt a sorrendiséget betartom, ha ügyfélként szeretném viszontlátni. Még így is megvan az esélye annak, hogy nem lesz az. Az viszont, hogy nő létére intézi ezt érdekes, de nem szokatlan. Egy család életébe nem kell és nem is tisztünk belelátni. Tapasztalataim alapján a nők jobban utánajárnak a dolgoknak(néha ssajnos::))
Ilyen a kínálati piac. Amikor sok az eszkimó és kevés a fóka, az eszkimók küzdenek. Csakhogy nem minden áron. A tapasztalat azt mutatja, hogy amelyik ügyfél ennyire nehézkes, azt lehet, hogy jobb elkerülni. Annyira szerencsére nem megy még rosszul a klímásoknak sem, hogy egy többfordulós versenytárgyaláson kelljen megküzdeni egy mezei splitklíma nyomott áron történő eladásáért. Azért a "mindent az ügyfélért" elv nem azt jelenti, hogy mindent be kell nyelnie a szolgáltatónak. Sajnos nehezen értik meg sokan, hogy nem feltétlenül az ő elgondolásuk a helyes. Egy klíma eladásának, és a hozzátartozó szolgáltatásnak pedig nem az a helyes menete, hogy " na ki adja legolcsóbban, aztán majd azzal szereltetem". Igenis egy személyes megbeszélés, de még inkább egy helyszíni felmérés mindenképpen az első lépés kell, hogy legyen, és amikor a műszaki megvalósítás már tuti, akkor lehet kiválasztani a készüléket, és lehet megadni az árajánlatot. Ez így korrekt, mert előfordulhat, hogy az elmondás szerint elég a 2,5 kW, elkészül az ajánlat, aztán meg a helyszínen derül ki, hogy nem fér el, a kiválasztott gép, kevés a teljesítmény, stb. Akkor lehet megint átdolgozni az ajánlatot.
Itt az a helyzet, hogy előre bekér az illető egy csomó gépárat, és a legócsóbbat kihívja esetleg felmérni. Na ezért nem hejlendó mindenki előre árat megadni. Még akkor sem, ha esetleg ezzel elveszti a lehetőséget a komoly megrendelésre.
Az írás meglehetősen erős. Mindamellet igaza lehet!
Nem nagyon vagyunk hozzászokva az ilyen irásokhoz,de!!!!!!!! el kell ismerni, hogy itt országunkban még mindig az eladók "tesznek szivességet", hogy vásárolhatunk tőlük(náluk).
Mindenkinek szoknia kell, hogy piacgazdaság van.
Viszont kangacicának lehetne valami konkrétabb elképzelése a klímatizálással kapcsolatban.
A leendő vásárló felvázolja az igényét az anyagi lehetőségeit az ötleteit.
A leendő eladó tájékoztatja a talán majdani vásárlót a megoldásokról amik beleférnek az anyagi keretbe.
A vásárló joga dönteni a megismert lehetőségek közül.
De, ha azt sem tudja mit akar .........
Mért nem a férj ír a topikba??????
Egy nő nem biztos, hogy kompetens a házzal kapcsolatos műszaki berendezések illetve gépészet beszerzésénél. Nem az esztétikai részére gondoltam!
Viszont abban igaza van, hogy leendő kivitelezőnek kellene igazodnia a lehetséges megrendelők időbeosztásához.
Mégegyszer emlékeztetek mindenkit piacgazdaságban élünk(vagy valami ilyesmiben).
Kedves Dr Klíma! Elnézést kérek, másnak válaszoltam és kértem türelmét , ugyanis elsősorban a takarékos, a lakás méretéhez való klímát kerestem.
Ennek megtalálása után terveztem a személyes találkozást az ajánlattevővel és nem fordítva. Akinek válaszoltam azért konkrét dolgokkal is szolgáltak, azok közül választom ki azt aki a klímákat szállítja és beszereli, ha az árnyékolást vagy egyéb meleget csökkentő megoldásokat el kell vetni, vagy nem elégségesek. Ezért nem válaszoltam a leveledre, mert a Te elképzelésed szerint ezt nekem és a döntést velem együtt meghozó férjemnek egy adott időpontban otthon kellett volna lennünk és értesítenünk téged, hogy készen állunk a megtiszteltetésre , hogy találkozhassunk veled és tanácsaidat elfogadjuk. Elég ügyesen fogalmaztad meg az a hozzászólást is amire éppen írok, de ha valaki felajánlja a szolgálatait és azt esetleg más nem veszi igénybe szerintem semmilyen számonkérnivalója nincs, hiszen nem is ismerik egymást .
Miután családom és gyerekem van a velük való törődés és együttlét is néha fontos, ezért a nap 24 órájában nem tudok a klíma ügyével foglalkozni Én azt tudom, hogy a szolgáltatást te ajánlod fel, tehát azért, hogy valaki azt esetleg igénybe vegye a sok kínálkozó lehetőség közül abban az esetben neked is alkalmazkodnod kell. Mivel a kifejezett kérésem az volt, hogy először a klímák árait szeretném tudni ami több ajánlattevő szerint nem nagy szakmai feladat, ez talán az íttlévő hozzászólásaimból is látszott és nem erre a kérdésre vagy kérésre válaszoltál még részben sem, nem láttam indokot arra, hogy felvegyem veled a kapcsolatot. Ha lett volna kézbesítési visszaigazolás kérése azt bekattintom, de nem volt.
Ennek alátámasztásaképp idézet a leveledből: 2010.04.22 19:34
Felajánlom Neked, hogy a holnapi napon (péntek) délután ( 11-16) óra között egy felmérést és egy helyszíni árajánlat adást megejtünk. A kiszállás költsége 1500,- Ft+ ÁFA. Ha több árajánlat ismerete után úgy döntesz, hogy minket választasz, akkor a kivitelezés árából levonásra kerül a mostani kiszállás költsége. Így tudjuk biztosítani az ingyenes helyszíni felmérést.... Érdekünk, hogy elfogadható megoldást és árakat adjunk, hisz nem a kiszállási díjból élünk...
Majdnem korrekt, de csak majdnem. Anélkül, hogy a klímákat ismerném rajtad kívül mindenki meg tudta tenni ( jól vagy kevésbé jól), hogy konkrétumot írjon. Ha igénybeveszem és kifizetem a tényleg nem nagy összeget amit kérsz akkor is a helyszínen én írogassam le a klímák márkáit típusait és nézzek utána? És ha rosszul írom nem pontosan meg nem tudok minden megjegyezni a klímáról akkor azt vessem össze más írásban rögzített ajánlatával? Ezért kértem az írásos ajánlatot,(itt a fórumon is) mely megkönnyítette volna a döntést, illetve alapot adott volna a személyes találkozáshoz. Szerintem a tisztesség nem hozható összefüggésbe azzal ki hány éve Index fórumozik, aki nem fórumozik sok éve az is lehet tisztességes ember .
Én is veszem a fáradtságot arra, hogy lehetőleg minden olyanra válaszoljak ami lényeges. De ezt valakinek a diktátumára és úgy, hogy 24 órán belül álljak rendelkezésre amikor nem az én hanem a szolgáltatást felajánló érdeke, hogy igénybevegye valaki azt ,akkor nekem emiatt telefonálnom kellene, hogy nem alkalmas az időpont? Úgy, hogy aki ezt írja semmilyen kérésemnek ami egyértelmű volt itt ezen a fórumon , emailben még csak nem is válaszol semmilyen módon?
Ha nem haragszol én azok közül választanék akik először írtak és kiindulásképp a klímák lehetséges áraival is megtiszteltek és utána találkoznának személyesen.
Ezek között akármilyen nagy esetleg a tudás amit felhalmoztatok a klímálkkal kapcsolatban, a céged nem szerepel. Küldtem egy levelet is abban ha elolvastad elég a kézbesítési visszaigazolást engedned, válaszra nem tartok igényt. Remélem ez a hosszabb hozzászólás, ha elolvasod , nem vette nagyon igénybe az idődet. Kellemes és nyugodt hétvégét kívánok: Erika Utóirat: A hétvégét nem töltöm netközelben, Hévízen leszünk.
Valahol megértem, hogy "felháborodsz", hogy számodra az ajánlatok egy része nem értékelhető..... Én a tegnapi beírásaid miatt döntöttem úgy, hogy küldök neked 1 levelet, hisz ha már ennyire komolyan veszed az információ gyűjtést, akkor én se maradjak ki az ajánlattevők közül :) .....valamikor este 8 környékén írtam, hisz akkor értem haza a munkából....
Most másnap este 11 van, s látom hogy ma is itt voltál a fórumon..... Ugyan én sem klíma típust, sem árat nem írtam a levelemben, mert nem tudom kitalálni a gondolataid, igényeid.....felajánlottam egy személyes konzultációt, esetleg egy telefonbeszélgetést....
A levelemre nem válaszoltál....még annyit se, hogy "kösz, majd jelentkezem, ha úgy látom..." Hidd el nekem, hogy nekünk klímásoknak is jólesik, ha az "ajánlatkérő" személy legalább nyugtázza, hogy megérkezett, vagy elolvasta a neki küldött levelet...
Én veszem a fáradtságot és minden nap megnézem a mailjaim és még akkor is, ha hulla fáradt vagyok, válaszolok mindenkinek egy pár sort....Tőled is jólesett volna....
Sok esetben a napi 5-10 mailra válaszolni (kitalálni, hogy mit is akar az érdeklődő), nehezebb mint egy klímát üzembe helyezni....
Tudod aki kétkezi klímaszerelő az ne menjen kereskedőnek. Én elkövettem ezt a hibát, hogy belementem. Most újra szerelek üzemeltetek javítok. Valószínű sosem jutok el így Kínába vagy Koreába ingyen.
(Apropó ha valaki tudja hova vitte az LG az idén a klímásokat írja meg privátban, mert Én azt hittem nem is volt az idén azért nem ...)
Mi felraktunk naponta 2 splitet komplett és utána még egy javítás. És ez +35C-ben fárasztó és az egy javítás nagyon nem hiányzott ... fél ötkor még alkatrészért alkudozni ... mikor az ügyfél tiszta ideg mert 1 hétre értünk oda. De a biztosítékot az verte ki nálam mikor csak karbantartani kellett ... és persze listaáron.
Mi szinte csak LG -t adtunk el (Én mást is, ki is rúgtak ez volt a 3.-ik indok) ezért nem tudom mi az ami romlik nagyon. De egyet tudok Panasonic klíma egy sem romlott el az én 12éves csak klímás pályafutásom alatt. Fujutsu is csak 1.
Olyan hogy klímaszerelő (elektromos gépszerelő) az szerintem kihallt mint a dinoszauruszok. Mondod 2.000 a kiszállás és 3.000 az óradíj (lehet 3 - 5 óra is egy gáz szökött gép szakszerű rendbe tétele) ... annyiért veszek hitelre...
Szóval a cégek nagy része csak saját gépeikhez küldi ki a szerelőit, pont annyi szerelőt tart amennyi klímát szezonban eltud adni és felszerelni. A jobbak télire ki is rugdossák a szerelőket és nyáron pedig vesznek fel helyettük mást.
Sajnos klíma mégnem LCD TV hogy magad kicseréld a polcon.
Ezt telepíteni kell és ki kell hozzá menni ha valamit a 35C fokos kánikulában rohanásban elcseszünk. Mikor más a strandon issza a hideg sört és eszébe nem jut dolgozni, mi akkor szakadunk meg a munkában ... és nincs időnk más hibáját javítgatni, elég a saját ügyfélkörünk gépeit üzemkészen tartani plusz az új gépeket telepíteni.
Decemberben meg senki nem hív klímaszerelőt, hátha jövőre elmarad a nyár ... persze május elején meg miért nem megyünk másnap. :-)
Mivel laikus vagy, néhány dologban tévedsz. Senki nem megy ki szívesen más elcseszett munkáját javítgatni, pláne nem ingyen. Persze jó pénzért megjavítunk, helyrehozunk bármit, de akkor a tisztelt ügyfél sajnos kétszer fizet.
Nem nagy cég- kis cég kérdése a minőség, félreértettél valamit. A legnagyobb cégek pontosan a kisebb munkákat szokták elnagyolni, mint egy sima lakossági szerelés. De nem szabad átesni a ló túlsó oldalára sem, és csak azért választani egy nevesincs, mobiltelefonos, freemailcímes "vállalkozót", mert ötezerrel ócsóbban szerel, az rizikós. Én sokáig dolgoztam egyedül, és bevallom, hogy - mivel be voltam táblázva veszettül a nagy melegben - volt, hogy hibabejelentésre csak egy hét múlva tudtam menni. Egyszerűen fizikailag lehetetlen volt hamarabb. Egy cég, ahol van 5-6 szerelő szakember, esetleg tartanak egy szervízest (jelenleg én most ilyen munkakörben dolgozom), sokkal gyorsabban meg tudja ezeket a dolgokat oldani, nagyobb biztonságban van az ügyfél. És ami a legfontosabb, az igenis a múlt, mert az egynyári klímaszerelőknek az nincs. Ha valakiről pedig azt hallod, hogy öt-hat év múlva is megtalálható, és rendszeresen elégedettek a munkájával, annak az az oka, hogy komolyan gondolja ezt a szakmát, és szinte biztos, hogy te is elégedett leszel vele.
zsolti4, én azt hiszem, hogy a jelenlegi gazdasági/piaci helyzetben a szolgáltatók bármelyike örül annak, ha beesik egy új ügyfél, még akkor is, ha épp nem ő szerelte fel a klímáját x éve.
Egyrészt üzlet, másrészt egy újabb elégedett ügyfél lehet, ami jó reklám.
Ezt csak arra mondom, amit írtál, hogy vannak cégek amik valószínűleg évek múltán is ugyanott, ugyanúgy megtalálhatóak. Ez persze nagyszerű dolog, de nem hiszem, hogy "perdöntő" kell, hogy legyen egy ügyfél választásakor. (Elnézést kérek azoktól, akiket zsolti4 megnevezett, velük semmilyen kapcsolatom nem volt még, nem ellenük írok, nyilván nagyon jók)
Azért ez a lakossági klíma dolog nem egy ördöngősség, ha gondom van azzal a berendezéssel, amit akármelyik vállalkozó installált x éve, bármely másik, aki foglalkozik adott gyártóval, meg fogja oldani.....
Persze, ha ugyanolyan vagy nagyon hasonló ajánlatot kapok, én is preferálom a nagyobb múltú céget.
Bár, pl a riasztóval jártam úgy, hogy a jó tapasztalat alapján az új házba attól a cégtől rendeltem (az egyik legnagyobbtól), akivel előtte pozitív tapasztalatom volt. No kijött két olyan pancser szerelőjük, hogy csak na. Amikor panaszt tettem, dokumentálva képekkel, hogy dolgoztak, ki is rúgták őket (nekem legalábbis ezt mondták, hogy ez történt, mer nem ez volt az első panasz rájuk).
Szóval lehet, épp a nagyobb cégnél lehet belefutni abba, hogy az alkalmazott nem a legjobbat nyújtja, míg a kis cég tulaja, aki a munkát végzi is, tényleg lelkiismeretesen fog dolgozni.
kangacica, ezek szerint a bőség zavarával küszködsz :-) kaptál sokféle ajánlatot, olyantól is, aki belegondolt, hogy neked mi lehet a jó (persze tévedhet), meg olyantól is, aki küldött egy csomó gépet meg árat, oszt döntsd el te, mit akarsz, stb.
Én a helyedben most megpróbálnám kitalálni, hogy a kompromisszumok terén hova rakom el az igényemet, prioritásaimat (csak a berendezésre fókuszálva: ár, külcsín, szolgáltatások, teljesítmény, hatásfok, garanciaidő, elképzelt/hitt minőség), úgy könnyebb lesz dönteni.
Mindenből a legjobbat nem kaphatod meg, gondolom látod, akkor egy klímát sem tudsz feltetetni......
Én úgy emlékszem pontosan megírta van kb 320000 FT-ja a dologra. Gondolom, azt bruttóban mondta/írta. Ezen belül maradni úgy, hogy inverteres is legyen meg jó szűrője is legyen egyedül az LG S09AT-vel lehet. Szerintem. Ha a szűrő nem lényeges annyira szűken de japán inverteressel is meg lehet oldani. On-offos géppel meg sokfélével.
Talán gépárakat azért kért mert össze szeretné vetni őket én ebben nem látok kivetnivalót.
Az árajánlatban illik feltüntetni, ha netto árat ad meg az illető. Ha egyszerűen leír egy összeget, akkor az fogyasztói brutto ár, és később, már nem illik azt mondani, hogy netto volt, amit írt, ha ezt az ajánlatban nem jelezte.
Egyébként meg ne legyél meglepve, ha csak egy-két ajánlatod maradt, mert eléggé érdekesen állsz hozzá Te is. Be szeretnéd gyűjteni egy csomó cég ajánlatát, koncentrálva a legolcsóbbra, úgy, hogy még helyszíni felmérésen sem volt senki nálad. Így ne csodálkozz, ha vannak, akik csak általános dolgokat írnak le, a végső kidolgozott ajánlatot csak a helyszín, az igényeid, és az anyagi lehetőségek pontos felmérése után lehet adni. Gépárakat úgyis találsz a neten a rengeteg webáruházban, a telepítés árát meg mint már említettem a helyszín ismeretében lehet pontosan megadni.
A szűrőket általában a marketingesek tartják fontosnak, a szerelők meg kevésbé. Kb. hat-hét éve vagyok itt a fórumon, és mindig fel-feljön ez a téma. Abban azért többé-kevésbé egyet értenek itt a szakemberek, hogy a klímaberendezés nem helyettesít egy légtisztítót, bár némi légszűrő hatása vitathatatlanul van.
Abban is kialakult már egyfajta konszenzus, hogy a japán klímák jobb minőségűek és általában drágábbak is, mint koreai és kínai kollegáik.
Ha nincs nagy árkülönbség, akkor jobban jársz a japán márkákkal, ha túl soknak tartod a különbséget, akkor vegyél koreait.
Az LG-t szinte mindenki forgalmazza, mert ismerik az emberek a nevét, könnyű eladni, meg a nagyker is jó feltételeket ad az értékesítőnek. Ezért szinte mindenki ajánlja is, aki nagyon eladni akar. Aki meg párszor már megjárta vele, meg nincs kedve kínlódni a felrakásnál, az szidja. Azt viszont hidd el, hogy senki sem szidja ok nélkül, mert mindenkinek pontosan ugyanolyan üzlet eladni neked.
A fóliázás érdekes dolog, nekem az autóm full le van sötétítve, mégis megdeglek benne már 25 fokban, ha napon áll a gép.
Esetleg a helyszínt láni kellene.... ennyi kényelmetlenséget bevállalhatnál, hogy néhány szakember megnézi és úgy ad tanácsot. Mondjuk a gépárakat akkor is lehet közölni pontosan táblázatban::))
Én úgy látom ez teljesen változó, van amelyik cég vagy vállalkozó a nettó árat írja van aki a bruttót és van aki nem ír semmilyen megfejtést csak egy számot. Pedig mindenkinek válaszoltam és kértem jelölje meg az árat nettóban,bruttóban vagy azon az áron amit ténylegesen fizetni kellene a klímáért. Szerintem ez egyértelmű, nem kell különösebben magyarázni, hogy cég vagyok-e vagy sem, mert amikor ajánlatod ad nem is tudhatja később valahol valaki elszámolja -e vagy sem. Van ahol nyíltan ott van a kedvezmény a honlapon, van aki emailban közli(nettó listaár nettó átadási ár pontos típusszám kedvezmény% táblázatban ) van aki képpel típussal, de szűk választékkal precízen, és van aki behatárolhatatlan és kibogozhatatlan módon mond árat ami nem tudni milyen ár mit tartalmaz és hogyan kell értelmezni csak márkaneveket tartalmaz. A nettó ás a bruttó árat illetve a fogalmat meg tudom különböztetni,könyveléssel foglalkozom. Erre kértem az ajánlatadókat is. DE vagy ha meg is érkezik az ár, nem jön hozzá csak a márka neve, de típus vagy olyan amiből pontosítani lehetne nem . Opelból sem egy típus van, ahogyan látom a klímákból sem, tehát egy márkanévvel a típus nélkül sem érek semmit meg egy árral, ha bruttó, ha nettó. Igaz érkezett közben pontosított ajánlat is de olyan kevés, összesen 2 db, hogy ez elgondolkodtatott. De kérdésem is lenne a szakemberekhez: van aki kiemeli az ajánlatban a szűrőket van aki szerint nem lényeges a klíma jó legyen és tartós. Neten teljesen zavaros amit össze lehet róla olvasni ahogy látom. Mi az igazság ebben a kérdésben?
Ha ebből a szempontból nézzük az ajánlatokban szereplő LG klímákat dícséri több cég. Meg szidja is, hogy gyenge minőségűek. Van aki azt írja a japán klímák a No 1
Közben meg a férjem nézegeti a fóliákat meg próbál számolgatni, de legfőképpen az előző nyarakról kérdezősködik a legfelső szinteken a Kondorosin. Mert kezdi a béketűrését elveszíteni, beleolvasott a levelekbe ajánlatokba. :) Mi még kibírnánk, de a törpécske aggodalomra ad okot, 2 évesen nem kellene megfőzni a babát.
KaPtam sokfélét. Cégnevet nem mondhatok és árat sem mert akkor nem lenne értelme az ajánlatoknak, de van rangsor, ami árfüggő és hozzáállásfüggő is. Lehet, hogy nem ugyanaz,mint amit mások felállítanak, de én a saját esetemből tudok csak kiindulni.
Kaptam pár ajánlatot írtam néhány embernek , írtam néhány cégnek választ. Olyan is küldött ajánlatot akit nem kértem és olyan is akit igen. Mindenkinek köszönöm és arra kérem ha ajánlatot ad legyen szíves pontosan megjelölni mennyibe kerül egy klíma. Pontosan mennyit kell érte fizetni, ha tőle vásárolom. Van ahol egy árat kapok csak, nincs megjelölve nettó bruttó érték vagy esetleg az, hogy fizetendő. Vagy az emailben amit ír egy árat közöl és odamutat egy cég oldalásra ahol ugyanezt a gépet sok tízezer forinttal többért látom.
Emiatt kérek mindenkit aki küldött ajánlatot és esetleg azt is aki a jövőben küld, jelölje meg mennyi a pontosan fizetendő ár a klímáért, amit az átvételkor vagy szereléskor ténylegesen ki kell fizetnem. Szép napot mindenkinek! Nagy Erika
Igen, ti szereltetek a jelenlegi lakásunkban klímát és nagyon is meg vagyunk azóta is elégedve a munkátokkal! És a klímákkal is! :-D
Az új lakás felújítását egy generálkivitelező végzi (lekopogom, eddig minden flottul ment vele és a csapatával, nagyon korrektek), és ő hívta ki a saját szakijait. Csak a klíma dologban tért el a véleményünk, nagyon nem érzem megnyugtatónak a megoldást, amit javasoltak.
Kollégáddal is és a generálkivitelezővel is beszéltem, holnap mindannyian találkozunk az új lakásban, és remélem, jó megoldás születik. :-)
Esetleg 2 beltéris Dual Inverteres gép? Az olyan bőven beleférne a keretedbe, hogy maradna is pénz. Vagy mono dc inverteres igen takarékos klíma ami után szintén maradna pénz bőven és még szép is. Ha kéred pontosan tájékoztatlak.
Igen most nézem 4 kültéri nem tehető-legalábbis elvileg nem. Marad a 2 dual DC inverteres ami beltérivel együtt benne lehet e keretben. szereléssel együtt
De megoldható Mideából is ezt ,már írta más is.
M4OC-24HRDN1 vagy M4OC-27HRDN1 kültéri és MSV1I-07HRDN1 2,1 MSV1I-09HRDN1 2,6 cserélhető színes előlap MSV1I-12HRDN1 3,5 cserélhetó színes előap MS9VI-07HRDN1 2,1 MS9VI-09HRDN1 2,6 MS9VI-12HRDN1 3,5 MSR1I-07HRDN1 2,1
2 db dual inverteres oldalfali gép is megoldás lehet kisebb csőtávokkal alacsonyabb szerelési költséggel. Ebben az esetben nagy valószínűséggel a megadott összeg elég lesz. Vagy 4 db mono invertereset is lehet tenni, ekkor is"kifutja" a költségből takarékos géppel.
Szia! Úgy tudom, hogy mi már szereltünk nálatok klímát (bár nem én intéztem, mert éppen a kórházban feküdtem mozdulatlanul). Ha gondolod, keress meg, és lehet, hogy találunk valami jó megoldást.
Rakatsz egy 7,1kW-os kültérit (M4OC-24HRDN1) hozzá 4db. 2,1kW-os beltérit (MSR1I-07HRDN1) vagy 3db. 2,1kW-os és a nappaliba egy 2,6kW (MSR1I-09HRDN1 vagy szebb MSV1I-09HRDN1). Plusz szerelés, és ez tuti. Midea multi klíma választék >>>
A légcsatornás az sokkal drágább szerelni és egy távirányító, mindenütt ugyan az a hőfok, plusz mindenkinél "zug" ha akarja ha nem.
Bocsánat, inkább azt mondom, hogy most fogalmam sincs, mennyiből lehetne ezt a klímakérdést megnyugtatóan megoldani. Nyilván legyen jó, de ne legyen ésszerűtlenül drága. Eredetileg fél millára gondoltunk max., de a szakik elbizonytalanítottak kissé. :-( De most úgy érezzük, hogy a szakik által preferált 1. sz. megoldás se nem megnyugtató, se nem olcsó.
Igen, a jelenlegi lakásunkban van klíma, csakhogy pár héten belül elköltözünk. :-)
Az új lakásban a nappaliba volt szerelve egy sima oldalfali klíma, de azt mondta az előző tulaj, hogy kevés volt, így most a felújítás során azt leszereltettük, hogy valami végleges megoldást találjunk.
Igen, a nappaliból a lépcsőfeljáró az egy lejáró, és nyitott tér.
A szakik szerint a hideg levegő az majd a szobákba bekúszik. Eddigi tapasztalataim alapján nekem ez kétséges, de ők győzködnek, hogy így lesz. De a meleg napokon nem akarunk mindvégig nyitott ajtóknál élni, hiszen a gyerekeknek pl. tanulniuk kell, vagy mi nem akarjuk hallani őket.
A szakik a két duál klímára azt mondták, sokkal drágább lenne, mint a fenti megoldás.
Minden helyiségbe külön klíma a házszabályok miatt nem lehetséges, ennyi kültérit nem tudunk elhelyezni.
Nekem kicsit megoldhatatlannak tűnik a problémánk, illetve inkább úgy mondom, hogy kb. max. fél millából nem látom, hogy mit lehet kihozni. :-(
Ezért gondoltam, hátha nektek van valami jó ötletetek, ami a szakiknak se jutott az eszükbe.
Van azért más megoldás is. Bár a dual on-off .de inverteres gépet is igen jó feltételekkel be lehet szerezni:) De akár egy 4 beltéris igen takarékos multi is beleférne a dologba.
Kérdés az az eredeti klíma hol volt, mert visszaolvasgatva azért azt láttam már telepítettek neked gépet.
Van alternatív megoldás is egy kis légtechnika és légcsatornázható plazmaszűrős inverteres gép, kellemes áron, bár ebben az esetben a légtechnika plusz pénz. Zónaszabályzással esetleg.
A lépcsőfeljáró az a nappaliból lejáró? Ha igen, és ha nem zárt, oda fog először lekúszni a hideg....
Ha sokat kell hűteni, akkor minek inverteres klíma? Ezerrel megy majd az on-off is, nem kell, hogy visszafogja magát....és abból lehet, hogy kijön épeszű árral a két dual split klíma is, bár érdekes módon elég drágák a dual splitek, ahogy én néztem.
Két beltéri esetén:
Kis szerencsével az alaprajz és a beltérik elhelyezése lehetővé teheti, hogy a hűtött levegő ne csak bekússzon hanem a nyitott ajtókon át azért irányítottan jusson be a szobákba. De mi lesz az éjszakával, ha az ajtókat be szeretnétek csukni?
A mesterek mit mondanak ekkora térre (bár most még csak síkot tudunk), egy dual splittel be lehet hűteni egy ekkora tetőteret? Nekem ez rizikósnak tűnik...
(Bocsánatot kérek a hozzáértőktől, hogy beledumálok....)
Tanácsotokra lenne szükségem, vagy inkább az elméletek megerősítésére vagy elvetésére. ;-)
Adva van egy tetőtér, benne középen egy lépcsőfeljárat egy kb. 20 nm nappalival. Egyik irányba a nappaliból nyílik egy hálószoba 13,5 nm, a másik irányba szintén ugyanebből a nappaliból nyílik 2 kisebb gyerekszoba: 18 és 12 nm-esek (a többi helyiség nem lényeges). A társasház szabályai szerint csak a hosszanti, nappalit határoló falra helyezhető klíma kültéri egység, és max. 2 db.
Az egyes számú szaki szerint: vegyünk egy duál inverteres klímát, és a nappali két végébe tegyünk az álmennyezetbe 2 db fain cool (?) beltérit. És ha nyitva hagyjuk a hálószoba és a gyerekszobák ajtaját, majd bekúszik a hideg.
Másik verzió: Két duál inverteres klíma, falra szerelhető beltérivel, az egyik hűti a hálószobát+nappalit, a másik a két gyerekszobát. Itt teljeskörű lenne a hűtés, de mennyibe kerülne?
Harmadik verzió: Jól értettem (?), hogy légcsatornás rendszer, mind a 4 helyiségbe kivezetéssel. De azt mondta a szaki, hogy aránytalanul drága ekkora területre.
Szerintetek az 1. számú működőképes?
MIvel még csak most fogunk költözni, csak a szomszédok elmondásából tudjuk, hogy nagyon meleg lesz a tetőtér nyáron. Van valakinek esetleg jobb ötlete, hogy mit és hová szereltessünk?
"" 1 USA formátumú (erősségű) uniót "" Ha lenne egy varazspalcad es egyik pillanatrol a masikra megtudnad szuntetni az USA dollart mint vilagban elfogadott fizetoeszkozt, akkor azt venned eszre, hogy az USA a harmadik fejlodo orszagok soraban van. A virtualis penz az, ami oket hatalomnal tartja. Husszein is a dollart akarta lecserelni mint nemzetkozi fizetoeszkozt es azert kellett meghalnia es nem az olajert.
2 jó gép ha okosan használod nem fogyaszt tragikusan sokat. Persze ehhez az igényeidet is tudni kellene, mert ha 16 fokot szeretnél a hőségban az azért magas költséggel jár.
kangacica, én a hővédő fóliával nem vagyok tapasztalt, de az lenne az utolsó, ami az eszembe jutna.... biztosan fog a látható fényből is, ami egy háló esetén lehet, nem is gond, de egy nappalinál, ősztől tavaszig bizony hiányozna az a kieső benapozás.
Aztán lehet, csak én vagyok buta. No és mennyibe kerül? Ha kiindulok egy autó fóliázás minimum 30 ezer Ft-os árából, valószínűleg egy klíma ára....
Nomeg a meleg nemcsak az ablakon jön be, hanem a falon át is. Milyen a falszerkezet, van-e - és mennyire - hőszigetelve? Ezt azért mondom, mert lehet, az ablak fóliázás számít valamit (biztos), de nem oldja meg a meleged megszüntetését.
A klíma üzemeltetése nincs ingyen, az biztos. Számolj átlagos 1 kW-os felvett teljesítménnyel (inkább kevesebb lesz, típustól, hőteljesítménytől függően), lesz mondjuk 40 napod, amikor kell a klíma, napi átlag 10 órát, 400 kWh - khm .... mennyi most kWh áramdíj? Legyen 50 Ft, az 20000 Ft összesen, egy szezonban.
Ha van 300 ezred a klimatizálásra, valószínűleg ez sem fog tönkretenni :-)
Ha egy átlagosan jó klímaberendezés helyett egy high-tech gépet választasz, kétszeres áron, lehet, ez a 20 ezer lecsökken 14 ezerre....
(fenti használat esetén)
Én a helyedben a hálóba vennék egy magasabb kategóriájú, halkabb cuccot, valami jó légtisztító funkcióval, amit akár a hűtő időszakon kívül is használhatsz (jobb levegő, jobb alvás), a nappaliba pedig egy olcsóbb, de megbízható készüléket - oda esetleg egy csinosabbat, ha futja rá.
A fűtő üzemmód jól jöhet, amikor a fő fűtési rendszered még nem működik, vagy épp hirtelen kell meleg. (hazaérsz, és a termosztát épp alacsonyabb hőfokot tartatott, fázós vendég jön,....)
Mindezt laikusként írom neked, mindenképpen beszélgess alaposan egy szakemberrel, aki hajlandó belegondolni abba, hogy neked mire is van szükséged. Azért nem kevés pénzt fogsz annál hagyni, akitől vásárolsz majd :-)
Hát igen. 1 USA formátumú (erősségű) uniót akartak létrehozni ezen a földrészen. Csak avval nem számoltak, hogy a kelet-európai országok, 40 éves lemaradása miatti szegénység, kizsákmányolható. Ez a belső kizsákmányolás -hosszútávon- önmagát a hatalmi egységet gyengíti.
Van bent 1000kg krumpli a szobában, mindegy hogy 2,5kg-ként vagy 3,5kg-ként hordod ki akkor is 1000kg hordasz ki.
Ugyan ez igaz melegre is, csak nem kg hanem kWh a mérték egység.
Tehát a fogyasztás nem a gép nagyságtól függ hanem a hatékonyságától. Minél nagyobb szám az EER érték annál kevesebbet fogyaszt. Minél több "A" betű annál jobb.
A krumpli hordó hatékonyságát nem tudom milyen mérték egységben mérik. :-) Van aki 2 sörért kihordja van aki 3-ért. :-)
Egészen 2008 januárjáig érvényben volt a rendelet, mely szerint engedélyköteles volt a klímaberendezés kültéri egységének az épületek homlokzatára szerelése. 2008 januárjától ezt eltörölték. Persze aztán rájöttek, hogy ez azért mégsem normális, hogy mindenki innentől kezdve orrba szájba szereltetheti a klímát, úgyhogy hoztak egy gumiszabályt abban az évben ősszel, még hozzá így szól: Épület homlokzatára klíma kültéri egységet engedélyeztetés nélkül, csak takarásban lehet elhelyezni. Magáról a takarás mibenlétéről nem szól a rendelet. Egyébként a kiemelt műemléki védettség alá eső területeken semmilyen változtatást nem lehet a felügyelőség engedélye nélkül végezni.
A kerületek is szabályozhatják külön a dolgot, de hogyha a szabályzás régebbi, mint a központi, abban az esetben a központi a mérvadó.
A társasház szabályzata is kitérhet erre, de ebben az esetben leszereltetésről csak bírósági határozat alapján van mód. Addig meg azért nem szoktak eljutni ezek az ügyek.
Megnéztem, mit ír a lakóhelyem szerinti építési engedély szabályzás:
Városképi szempontból kiemelt területen az épületek közterület felöli homlokzatán, vagy közterületről látható tetőzetén kommunikációs adatátviteli eszköz, illetve ezek szerelvényei, légkondicionáló külterületi egység és egyéb légtechnikai berendezés felszerelése építési engedélyhez kötött.
kangacica, laikusként hadd mondjam, azt majd helyreigazítanak az okosok:
Az engedélykötelesség fennáll, ha a ház homlokzatára kerül a klíma kültéri egysége. Akkor is, ha nem látszik az utcáról. Ha pl társasházi belső udvarra kerül, akkor a társasház szabályai érvényesülnek. Ha nincsenek szabályok, akkor is célszerű a lakóközösség engedélyét kérni.
Műemlékvédelem alatt álló épületre tudtommal esélytelen normál kültéri egység felszerelésére engedélyt kapni.
Ha egy családi ház hátsó kertjére néző falra szereled fel, nyilván igen kicsi az esélye, hogy bárki bármikor rákérdezzen, hol is az engedély hozzá. Különösen, ha messze van a szomszéd és nem zavarhatja a zaj.
Nem tudom, mi a helyzet akkor, ha a teraszomra szereltetem fel a klímát, mármint a teraszt határoló falra úgy, hogy a klíma a "saját" területen van, a terasz fölött, de látszik az utcáról..... szerintem ez elmegy.
A tutit az illetékes önkormányzat építési hatósága mondja meg.
Itt is megkérdezem: Engedélyköteles a klíma? Meg a pénz ami fontos. Már egy cég írt nekem aki innen nézte ki a címemet, de nem írt árat. Nem tudom mi itt a szokás.
Mindenképpen érdemes invertereset venned. Ha csak azt az egy helyiséget szeretnéd hűteni jól és máshová jut ami jut akkor a 2,6-ost jobb hatásfokkal választanám. Bár most ez a típus akciós, igen mérsékelt áron.
Én ehelyett inkább LG S09AT -t választanék hasonló áron sokkal jobb hatásfokkal több szolgáltatással. Vagy még ennél is kisebb árért Ozone invertereset amiesztétikus színes előlapos. Akciós japán is figyelembe veendő. PL Hitachi, Mitsubishi. Panasonic Ez a javaslat erre az egy esetre vonatkozik, mielőtt kitörne a vita.
A véleményeket szeretném kikérni a Samsung MAX AQV09UGAN klímáról , vagy az egyel nagyobb testvéréről.(a kisebbet nem nagyon találok , ezért érdemes venni nagyobbat, nem fog sokkal többet fogyasztani??) Egy 20 m2 es szobába menne, új ablakokkal.
Munkával együtt szerintem nem fér bele egy Dikin az árba ha üsszesen van rá 320000 FT. Talán a gépek. De ezen kívül is létezik reális alternatíva ami belefér az árba és még a hatásfoka is jobb. Minőségről itt lehet vitázni, de sok egyéb márka gépét elégedetten használják.
Én nem vagyok ebben szakember, csak felhasználó. Én 2 db daikin alapkészüléket vennék. 2,5, és 3,5. öst. Ezek halkak kint, és bent is. Talán szüken belefér a leirt árba is, de ezt majd a szakik.
Még nem ,mert friss a tulajdonunk. Az előző lakástulaj próbálkozott ezzel, redőny van is rajta de azt mondta nem hatásos. Mivel min. 3 évig de lehet, hogy tovább is itt fogunk lakni szeretném a nagy meleg előtt megoldani ezt a problémát. Az előző lakásban volt, az meleg is volt a belvárosban , de azt is a lakással együtt vettük, Úgyhogy klíma ügyében hiába használtuk nincs tapasztalatunk. Egyre emlékszem a nevére, mert hangos volt és a szomszédok sokszor szóltak.Taridan volt a klíma ha jól írom. Meg a villanyszámlára is emlékszem, az nagyon magas volt. Ezt nem akarjuk most. És a gyerekünk sem nagyon bírja a meleget ez a megfigyelésem.
Az egyik áram és frekvenciaszabályzással bizonyos értékhatások között folymatosan működik, ezáltal a kifűjt levegő hőmérséklet folymatosan véltozik, de a szobahőmér4sékletet folymatosan vagy közel folyamatosan kis energiabefektetéssel tartja, ha nem is bizos minden gép esetén, hogy takatrékosanbb, mint az on-off, mindeképpen komfortosabb. Másik : kikapcs-bekapcs áramlökéssel amikor a kívánt hőmérsékletet eléri kikapcsol amikor hűteni kell bekapcsol. Fix, nem mindíg kellemes hideg levegő jön belőle. Lakásba kis helyiségbe az inverteres szerintem alkalmasabb, pont a komfortérzet miatt. Ha jó hatásfokú gépet választasz akkor takarékosabb is. Ha fix hőterhelésú helyiségről beszélünk akkor az on-off is lehet jó megoldás, da a nem technikai feladatokból lassan kiszorítja az inverteres megoldás, főleg, hogy annak csökken az ára folymatosan. Nagyon kedvező új listaára van az LG-bek is plazmaszűrővel, az általad megjelölt összegből komfortosan takarékos inverteres klímával meg lehet oldani a problémát egy lakás esetén, beleértve a mnkadíjakat is. Ha írsz egy mailt, tájékoztatlak a lehetőségekről.
Konkrét márka fontos, vagy-ahogy olvasom- mindegy, csak jó minőségű legyen és ne legyen nagy pénz. Szépség, megjelenés mennyire lényeges? Nehéz dolog összefésülni, de megoldható.
Talán 25-30%-ad vissza az állam bácsi Azt is "adja" hiszen ez nem alapból jár mindenre mindenkinek. És hát költhetné Korona úsztatásra is, de még inkább számítógépre az iskolába is. Valamint ezzel forgalmat generál a kereskedőnek, gyártónak, munkát a kivitelezőnek.
De lejjebb olyasmi merült fel, hogy adhatnának sokat, ajándékba, vagy hasonló.
A visszaolvasás sikeres volt talán jó helyen is járok. Árúházban az itt olvasottak miatt nem nagyon szeretnénk vásárolni, pedig az lenne a legolcsóbb. Fontos az , hogy takarékos legyen és lehetőleg a levegőt tisztítsa. Meg csendes.
2 szoba van ahová klímát szeretnénk egy 16 négyzetméteres háló és egy 27-28 négyzetméteres nappali. Amit a Construmán láttunk egy fehérvári kiállító standján azok a szép klímák voltak, de nagyon drágák, tetszettek.Ajánlottak fehér színűt is ami olcsóbb volt de a két gép együtt így is sokba kerül,320000 FT. Azt mondták ezek nagyon takarékosak. És fűtenek is, amire nem tudjuk szükség lesz-e. Egy másik helyen is l bp-i cégnél láttunk hasonló árú állítólag jó klímákat ezután. Van kb összesen ennyi pénzünk, de a beszerelésre akkor már nem jutna, dobozban meg nem akarjuk nézni a klímákat. Szétnéztünk a neten is de nem könnyű eligazodni, minden cég a saját portékáját dícséri. Olyan kimutatást vagy összefoglalót eddig nem sikerült megnézni ahol az előnyét és a hátrányát is elmondja valaki.
Nem nagyon maradt pénzünk, de megtaláltam ezt is. Olcsóbb klímát szeretnék, de jót és megbízhatót. 2 szobás a lakásunk. A klíma elhelyezéséről már tájékozódtam.
Az energiahatékonysági állami támogatásos konstrukcióval több baj van. 1., ahhoz, hogy támogathasson, előbb azt be kell szedni valahonnan (sok adó) Nekem úgy rémlik, hogy a támogatás nem előre jár, hanem a kész munkára számlákkal igazolva. vagyis akkor az ÁFA 25% már eleve be van fizetve, nem beszélve a kapcsolodó tao,szja,adokról.
Talán 25-30%-ad vissza az állam bácsi, vagyis amit befizettél előre. Vagyis igazából nem ad semmit se, csak úgy tesz.
Sajnálom, ha félreértettél és úgy értelmezted, hogy neked estem. Mindössze "tudományos ismeretterjesztést" szerettem volna nyújtani, mert fogékonynak és érdeklődőnek tűntél, így azt hittem érdekel a valóság is, nem csak a lózungok. Mivel ide alapvetően nagykorúak írnak nekik talán nem sokkoló, hogy már nincs ingyen ebéd, meg kell(ene) dolgozni azért, hogy kapjon valamit az ember. (Sőt, a Nyuszi és Jézuska sem jár már hozzánk)
Ráadásul a gyakorlatban jól megy neked is az értelmes, közgazdasági alapú megközelítés, amit a jogosítványos példádban ügyesen alkalmazol is! Szóval nem estem neked, nem akartalak megbántani, szeretném észérvek mentén megvitatni a témát. És igen, igazad van az állami pénzszórás, korrupció igen helytelen és gazdaság torzító hatású. Ezt a beszélgetésünk elején én is írtam és jeleztem, hogy az ilyen köztörvényes dolgokat ne vegyük figyelembe a megfelelő rendszer megvitatása során. Könnyű azt mondani, hogy egy Nokia dobozban, vagy az Ezüsthajó egy filmjében egy egész utca összes homlokzatszigetelése benne van, de ilyenre nem épülhet egy ország! ON
Az energiahatékonysági állami támogatásos konstrukcióval több baj van. 1., ahhoz, hogy támogathasson, előbb azt be kell szedni valahonnan (sok adó) 2., az elbírálás, ellenőrzés, pénzkezelés drága és a korrupció melegágya 3., miután erre nincs végtelen mennyiségű pénz ezért az igazságtalanság is bele van kódolva 4., amit a jóember ingyen kap, azt nem becsüli 5., ha sok a támogatás, drágább lesz a project -azaz árfelhajtó hatású
Öcsém szintén kb. 80e Ft-ot kap havonta, ő dolgozik még szombatonként is, hogy fussa pelenkára, stb. De nem a hasát süttette a nappal és várta az állami támogatást, hanem fogta magát és haverjaival leszigetelte önerősen a lakását. Nagybátyáméknál 7 gyerek van, meg a nagymama, gondolhatod, hogy nem dúskálnak, de ők is, amit lehet, saját maguk építettek, szigeteltek, kútból szürke-víz hálózatot építettek, termosztáttal addig tuningoltak, amíg sikerült valami kifizethető szintre levinni a rezsijüket.
Szóval a lehetőség -szinte- mindenkinek adott, nem az államtól kellene várni a megoldást!
Hát igen. Munka kell, mert akkor lesz fizetőképes vevő, és lesz igény mindennemű szolgáltatásra. (A mi politikusaink által szidott Fico-nak volt igaza.)
Persze én közben teszek-veszek. Vakolom a falba a napkoli kabátolt csöveit. Csak közben a bekevert anyaggal várni kell, és ez remek alkalom a klaviatúra pöcögtetésére. Bocs az OFF-ért.
Közgazdászok mondják: Az adósság nem azért van hogy visszafizessék hanem hogy nyilvántartsák. Az USA adóssága már szerintem elérne a holdig is ha 100US$-ból raknánk lapjára ...
Csak ugye elfogytak azok az emberek akik hitelt adjanak... Vagy berakják a bankba hogy bank odaadja valakinek.
Szóval a fogyasztói társadalom a végét járja. A hitel lufi kipukkadóban.
Csak számolj jelenleg hány ember dolgozik érted. (Óvónő, tanítónő, polgármester, fogorvos, útseprő, hódúró, vulkánkitörés figyelő meteorológus, taxis, kocsmáros, ... stb. aki arra vár hogy Te mint dolgozó rendeld meg a szolgáltatását.)
No szóval dolgozni kell, a klímás adjon el Korei Kínai Japán klímát azt jó szerelje fel azt este ne fórumozzon mert ... ír. :-) :-) :-)
Ja-ja. Olyan érdekes összefüggéseket hallottunk néha. Gázmezőnk eladva a talpunk alól. Az ára nem jelent meg az államkasszában. Közben meg gyurgyalag ferka neve egyre gyakrabban hangzott a gazprom-al karöltve. (Inkább nem vonok le következtetéseket.)
Erre a támogatásdologra hadd hozzak 1 OFFos példát.
Bevezetés: Minden állam és államháztartás megfelel a család és családi költségvetésnek.
Namost: Az egyik komám asszonyának megszünt a munkahelye. Persze nemis talál, mert nincs. Nagyvéletlen volt 120eFT-juk, amire azt mondta a komám az asszonynak, hogy: "No akkó beíratkozol autóvezetői suliba, mivel most van rá időd." Úgyis lett. Vagyis a családi közösség egyik tagja megtámogatta a másikat. Ugyanis -hosszútávon- megtérül, mivel lett mégegy szakmája az asszonynak. Lehet, hogy 1 év múlva az asszony többet keres majd üzletkötőként, mint a megtámogató férj. Persze a férj is jól jár, mivel ők 1 költségvetés.
Szerintem -eme támogatás- ugyanez, mivel az államközösség hasznára fog válni. (Nem egál a munkakerülő more támogatásával.)
OFF: Az ÁFA teljes összege az adósságtörlesztésre megy. És még az sem elég rá. Azért van most bazinagy gond, mert csökken a fogyasztás, nem tudunk törleszteni, hiteleket veszünk fel, átcsoportosítunk, hogy mégis, különben államcsőd, és akkor jönnek csúnya bácsik, oszt beváltják azt a sok zálogpapírt, ami már mindenre ki van töltve.
Igazad van, pongyolán fogalmaztam. Nem az államnak, hanem NEKIK üzlet a minél több gáz eladása. NEKIK nem érdekük az alternatív lehetőségek kiaknázása, és NEKIK nem érdekük a takarékoskodás.
Nem. Ha ez igaz lenne, akkor gazdagabb volna a magyar állam, mint az arab emírség. Azonban: Az államot a benne élők közössége alkotja. Ezáltal az állam sosem léphet fel kizsákmányolóként önmagával szemben. Csak addig, míg földönfutóvá nem teszi önmagát. (Amúgy a banki haszon megy ki külföldre. Az energiahordozó-biznisz haszna is. Az áfát meg elsurrantja a politika.)
Az állam csak akkor tud felemelkedni, ha csökkentjük a függőségünket. Most nem ez van. Minden téren ki vagyunk szolgáltatva. Legyen az élelmiszeripar, vagy energiaipar, stb. Ezért van az, hogy biorobot rabszolgaként dolgozunk, éhbérért, de mégis kénytelenek vagyunk drágán venni a ganét.
Miközben a geotermális energiai előnyünk remekül el van hallgattatva. Ráadásul már az édesvízkészletünk is árúba bocsáttatott a talpunk alól.
Gázt eladni csak télen lehet szigetelni meg csak jó időben.
Szerintem most munkát kellene adni a népnek az a megoldása mindennek. Sokkal jobban járnak ha erre felé mozdulnak, mint az energiaeladás fokozása felé ... a fogyasztói társadalomnak ugyanis vége ... szerintem. De ez már egy másik topic témája.
Érzésre a szigetelés több embernek ad munkát mint a gáz eladása és eljuttatása a vevőhöz, de ez csak megérzés.
És igen az államtól ne várd a segítséget. Egyszer kapsz pénz, de mint tudjuk a pénz nem dolgozik csak emberek a pénzért. (Csak a reklámokban dolgozik a pénz)
A gázt eladni, üzlet az államnak. Több gázt eladni még jobb üzlet. Szigetelést, modern fűtésrendszert támogatni nem jó üzlet az államnak, mert egyrészt pénzkiadás, másrészt pedig, ha kevesebbet fogyasztasz kisebb az üzletük. Éljél nagy házban, fogyassz sokat, ha nem bírod fizetni, vegyél fel kölcsönt, ha nem bírod törleszteni, ráterhelik a kéglidre. Nehogy már támogatást várj, olyasmire, amivel a hasznuk csökken.
Nos én valóban nagyon buta lehetek! Ugyanis én másképp látom:
A zöldtámogatásra szükség van! Máskülönben megjelennek az autógumitól feketét köpő kémények. Persze mondhatsz Te itt nagy szavakat, hogy "spórolás", de ha reszket az ember a 16°-os lakásba, akkor előbb-utóbb bármit tűzrevet.
Miért van rá szükség? Mert a leszegényített emberek többsége, nem tudja önerőből, segítség nélkül megcsinálni. (pl. szigetelés) Ez más országokban is így működik. Vagyishogy ott működik! Nálunk nem! Ugyanis: Többet vesz el az adókkal, mint ami 30%-ot visszaad. (vám, termékdíj, munkadíj adók, áfák) Számold ki!
Mi rá a fedezet? Termékdíj, CO2 kvóta.
Miért igényelhet takarékosság-elősegítő támogatást az állampolgár? Mert az állam Én vagyok! Meg Te. Meg mindenki. Az államot az állampolgárok -mint egyének- alkotják. Márpedig aki 50-55 évesen 65-80eFt-ot keres, annak nincs sok lehetősége. (Persze az Ő szemszögébe nem tudod beleképzelni magad.)
A demagóg dumáról még 1 pár szó:
Te nyilván elhiszed a politikai dumát, miszerint "Az ország 1/3-a adózik. A többi nem." Engedelmeddel felvilágosítanálak: Mindenki adózik! Még a nyugdíjas is! A feketejövedelmű is! Miért? Mert bármit veszel, rajta csücsül 25% áfa. Sok portékán jövedéki adó is. Nemis kicsi! Lásd üzemanyag. Szóval finoman nyomkurászd az orrod a TV képcsőhöz.
Ezek a népámító dumák azért vannak, mert a politikusaink közben el-Nokiásdobozolták a lóvét. Azonban 1-et tarts szem előtt! Ha egyre több és több a munkanélküli és a minimálon tengődő ember, akkor Neked is egyre kevesebb megrendelésed lesz! Sőt! Még a hamburgeres is bezárhat, mert nincs fizető vevő. Beindul 1 láncreakció. Sajnos itt már beindult. Ezért nekemesned fölösleges. Nem én tehetek róla. (Bár Te máskor is szívesen tetted.)
Ugyan már! :-) Csak akkor lennél "butácska", ha nem akarnád megérteni a gazdasági folyamatokat és bedőlnél a demagóg, vagy buta lózungoknak, mint oly sokan mások.
Ez nem a bank szemszöge, hanem a valóságé. Ha jönne a haverod, hogy adj kölcsön energiracionalizálásra neki, Te mikor adnál kölcsön ilyesmire? Ha le tudná vezetni, hogy vissza is tudja fizetni :-)
Urak! Nézzetek egy naptárt. Ez a 2010-es év, nem 1975!
Azaz, véget ért a szocializmus és már kapitalizmus van! Ahol -elvileg - az a tied, amit megtermelsz, a jobb/ fontosabb munkáért, vagy nagyobb kockázatvállalásért több fizetség jár.
A lopott fával tüzelést ne tekintsük "gazdaságos" alternatívának! Ne akarjuk az 55m2-en élő adójából megfizettetni azt, hogy a barátunk 1-2 millióból szigeteli a palotát!
Ha nincs pénze fűteni, ne fűtse! Zárjon le pár szobát és amit használ, azt szigetelje. Vagy, adja el és költözzön össze a sógorékkal, stb. De NE az államtól várjuk, hogy kifizesse a lakás tuningját! (max. valami kedvezőbb hitel formájában)
De akkor is tíz évig nullán van, nem nyer nem veszít. De utána már csak nyer! És addig is komfortosabb a lakása. Meg hát az élet, az már csak ilyen kemény.
Ja, csak az a baj, hogy a csehek is hasonszoruek mint minden kornyezo orszagban fizetesbol elo ember. Legyen olcso es mindegy, hogy holnap mar nincs a ceg sehol. Ez benne van a pakliban mindenhol. Ezert kerte a tanacsot is.
kell kb 15 cm 8-as és 10 cm 6-os cső ha nincs duzzasztó. beletenni az 5-os csövet és a gép felé a 6-osat(a 6-os illik bele, mert a 8-as cső belső átmérője 6 mm) és óvatosan körbevarrni mindkét esetben lánggal keményforrasszal. Ha nem nitrogángáz alatt forrasztották(ez a valószínű, akkor reve lesz de ennyit elnyel még a gép nagy valószínűséggel). Utána peremezni a 6-os csövet ráhúzni a hollandert,, vákuum min 1 óra, várakozás 30 perc és mérleggel megtölteni az adott a gépen lévő grammtöltettel(+ha hosszú a cső akkor vszínűleg 20-30 gr/m+-ban). Nem szabályos de ez már kielégítő.
Nagyon szepen koszonom mindegyikteknek a gyors valaszt. Mi meg olyat talaltunk ki, hogy rezrudba egyik oldalrol a vekonycso meretre befur, a masik oldalrol pedig a vastagabb cso merete szerint befur, majd kemenyforrasztassal egybedolgozni.
Meg kell forrasztani keményforrasztással a tényleg odavaló mérető csövelés azt kell peremezni. A forrasztásnál vigyázni kell arra, hogy a csővágó után sorjázni, illetve a nagyobb csövet duzzasztani, hogy legalább 6-8mm-ert egybe csússzon. Beltérinél is esetleg célszzerű ugyanezt megtenni, nyilván ott sem stimmel a csőméret. Már ha feljön a falról.
Bocs a fos képért, de teszek-veszek és ez volt a leggyorsabb. Ilyen toldót kell venni, valamely hűtésteknikai szaküzletben. Olyan méretűt, ami megfelel a csőátmérőnek. Plusz 2db hollandert. Csöveket felperemezni, peremeket kívül-belül beolajozni, majd összecsavarni. Meneteket is. (Szárazon nem tuti a tömítettsége.)
Urak az egyik kollegamnak van egy kis problemaja a klimaval. Amikor epitette a hazat, beepitette a rezcsoveket a falba. Azzal nincs is baj, csak a ceg aki telepitette a klimat rossz csovet epittetett be 1mm-rel vekonyabbat (folyadekcso), mind kellett volna. erre kibovitettek arra a meretre, ami kellett. Ket evet kibirt a klima, csak most a futesidenyben elengedte a gazt a kulteri csatinal. Kerdes: hogyan lehet orvosolni? Toldani, de hogyan?
Na ja! Meg persze azt se felejtsük el, hogy a gázerőművek veszteséghője is hasznosításra kerül, távfűtés gyanánt. Mi ezt otthon csak gázmotorral tudnánk csinálni.
Átviteli-rendszerir. díj Rendszerszintű szolgált. díja Elosztói forgalmi díj Elosztói veszteségdíj Kiegyensúlyozási díj Elosztói alapdíj Szénipari szerkezet átalakítás Kedv. árú. v. energia ellátás
De most jön a cumi! EME RENDSZERHASZNÁLATI DÍJAK ÖSSZEGE A TELJES SZÁMLÁM 28%-A ! Nem elírás! Valóban 28% !
"Gázból készült árammal ne fűtsünk az baromság..."
Miért baromság? Ha egyszer olcsóbban meg tudom oldani, akár teljeskörűen, akár részlegesen a fűtésemet elektromos berendezés segítségével, mint gázkazánnal, akkor miért ne tenném?
Az más kérdés, hogy baromság elégetni a drága és véges mennyiségű gázt az elektromos áram előállítására. De ez nem az egyén dolga, ebbe nem tudunk beleszólni.
Azt úgy látom teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy nem minden erőmű termel 11 forintért villanyt. Sok erőmű 60-80 forintért termeli az áramot, különösen a le és felszabályozáshoz szükségeset.
Bár ezt nem tudom, de logikus úgy lenne, hogy a külföld igen messzi is lehet. Vagyis akár dél-kórea is fékezheti a turbinámat.
Ismétlem: Gőzöm nincs, hogy hol terhel rá vevő. (Bár ez nemis nagyon izgat.)
Más. Egy pár szót még visszaugornék a furcsa támogatásokhoz.
Azt a termékdíjat, amit betejel tőlünk az állam, azt mind vissza kell fordítani zöldtámogatásba. Plusz még az eladott széndioxidkvótát is! Ez eddig nem történt meg! Csak 1 csöppnyi hányada. A többi eltünt a köztörvényes bűnöző politikuszsebekben. Termékdíj: Hőszipka vásárlása esetén, a teljes gépsúly alapján számolandó a termékdíj (90-100kg). Holott csak cca. 2 kiló gáz van benne! A teljes gépsúly ugye áll: Vas-, réz-, saválló-, aluminiumból. Amik ugye soha sem környezetszennyezők, mivel könnyen újrahasznosíthatók. Ráadásul az -újraolvasztásuk során- 70%-al kevesebb szennyezés keletkezik, mintha ércből kéne. Szóval furcsa.
Az inverter által szabályozott teljesítmény minimuma és maximuma között. PL fűtésben egy 3,5 kw-os inverteres klíma csúcsteljesítményen akár 9 A áramon is mehet(Fujitsu ASYA12LGC). De az öszes inverteres hasonló.
Nagyjából jól érted, de külföldön is alszanak. Hatalmas hullámok vannak a fogyasztásban, ezt próbálják simítani közvilágítás, "H" tarfia, éjszakai áram.
Gázból készült árammal ne fűtsünk az baromság, de atom, vízi, szél, nap, az más tészta.
Netán arra gondolsz, hogy: Ha kapcsol "éjszakait", akkor kér terhelést? Mert az igaz. Vagy esetleg: Megjelenik a közvil. terhelése? Igaz. Vagy talán: Eladjuk külföldre? Igaz. Vagy, hogy: Minden erőmű szabályozható? Az is igaz.
Más kérdés, hogy az erőművek leszabályzása nem lehet cél. Ugyanis ha már egyszer megépült, akkor fusson 100%-on. Teljes gőzzel tejeljen profitot! Bár az erőmű, 10 forint 80 filléres, haszonnal terhelt eladási árához, semmi köze az áramelosztók 400%-os hasznának.
A hőleadók egyáltalán nem mindegy milyenek a COP szempontjából. a szigorúan vett COP szempontjából mindegy, de az üzemeltetés szempontjából nem. Mert radiátorral vagy fancoilllal nagyobb dT kell a hőleadáshoz ahol viszont rosszabb a COP. vagy túlméretezett radiátor és fancoil direkt a hőszivattyúhoz akkor igazad van. Persze a hőmennyiség egy elvileg tökéletesen szigetelt épületben közel ugyanaz. Mégsem azonos a hatásfok ahol előállítjuk, ha a hőleadók nem a megfelelő hőmérséklethez méretezettek.
törölték a hsz-emet amiben a táblázata volt az LG hőszivattyúnak. Nem értem miért.
Az lenne a kérdésem, hogy egy 3,5 kw-os inverteres klímának elég-e 10 A-es kör. A villanyóránál 32 A-es van. (az egész lakásra) A 10 A-es körről csak egy-két lámpa megy, se mosógép, se sütő, meg még a klíma lenne rajta. Szóval elég szerintetek?
Klímával átmeneti időben tökéletes, irodában reggel bekapcsolni míg 9-10 óráig ki nem süt a nap tökéletes. Ma reggel is ment, ezért kár lenne járatni a kazánt egy hónapig mert reggel álmosan jól esik egy kis meleg.
Itthon meg este mikor haza vergődik az ember, benyomja és 15 perc alatt meleg van, a COP tuti jó hisz +15°C van kint. A kazán áll már egy hónapja ... pedig hivatalosan csak tegnap lett vége a fűtés szezonnak
Akkor el kell menni érte és Tesco szatyorban haza hordani 40+ÁFA-ért. :-) Szóval meg kell termelni és ott nincs vége a dolognak. Megy este is és megy le a túlfeszültség levezetőn a földbe, mert nem lehet csak úgy ki-be kapcsolni egy atomerőművet ... hogy hopp vége dr. House-nak és mindenki lefekszik. Ugye nincs éjszakai mosógép-mosogatógép tarifa...minek az.
Jelenleg LG LS-1261NL Inverteres klímát használok. A programozása szokásosan buta, mint a klímáknál megszokott. :-(
Van valakinek tippe, hogyan lehetne normális (legalább a kb. 20 éve használt videomagnók szintjét elérő) módon használni ? Annyit szeretnék mindössze, mint egy fűtésnél: naponta mondjuk 14 órától menjen este 10-ig X fokot tartva, szombat-vasárnap délelőtt is és mondjuk vasárnap délután meg csak 14-16 és 20-22 között menjen. Mindezt egyszer beprogramozva. Létezhet erre valami megoldás - vagy alkalmazzak egy külön lakájt, aki nyomkodja megfelelő időben a távvezérlőt ? :-)))
Azért számoljunk már egy kicsit. Nekiáll a paraszt (ha már paraszt akkor tegyük fel hogy családi házban lakik falun :-) szigetelni meg ablakot cserélni. Esetleg fűtést korszerűsít. Ez így együtt minimum egy millió, de ha nagyon belemerül kettő se futja ki. Ha két millió hitelt felvesz 10 évre akkor minimum havi 30eFt körül lesz a törlesztőrészlete. Évente ez 360eFt. Mennyit takarít meg a fűtésből? Ennyit biztos nem. Megéri? Ha csak egymilliót vett fel akkor 180eFt-ot kéne megtakarítania, amire esetleg lehet esély ha nagyon rossz volt eddig a ház hőszigetelése. De akkor is tíz évig nullán van, nem nyer nem veszít. Viszont ha vesz a paraszt egy olcsó kályhát aztán fűt fával (meg ami éghető akad otthon) akkor megspórol elég jelentős összeget a gázszámlából. És a befektetés minimális. Talán ezért nem nagyon megy a hőszigetelés. Az már más kérdés, hogy tömegesen fával fűteni mennyit javít a levegőminőségen. Pláne az egyéb kacattal fűtés. De én úgy látom, hogy az átlagember nem ezt nézni. Szerintem kemény támogatások kellenének a tömeges hőszigeteléshez. Főleg a modernebb hőszivattyús dolgok elterjedéséhez. És lehetőleg nem úgy ahogy most csinálják: pályázat, komoly minősítések megszerzésével, aztán vagy nyer vagy nem (vagy nyer de nem annyit).
Mégis mit csináljon? Hogyan? Hitelből? Azt a másfélszeres árat ki fizeti vissza? Itt jön a közgazdaságtan. Pénz jelenértéke: konyhanyelven, ha most kell a pénz (mert most akarok szigetelni, mivel az így elért megtakarításaimmal többlet megtakarítást érek el a jövőben) ezért felárat kell fizetnem. Ez a hitel díja.
Nem említettem sorrendet. Pláne, hogy nyilvánvaló a szigetelés elsődlegessége. Én is szigetelt vagyok. Bár ez is jópofa történet lenne...
Példa: Vidéki paraszt. (bocs a jelzőért, nem sértés lenne) Tisztában van vele, hogy szigetelni kéne a kecót. Keres 65-80eFt-ot. (És ő még boldog, hogy van munka.) Mégis mit csináljon? Hogyan? Hitelből? Azt a másfélszeres árat ki fizeti vissza?
Azert az alapoknal kellene kezdeni szerintem. Elsore szigetelni es hohidmentesiteni kellene a hazakat. Egy pelda a csaladombol. Fiam Mo-i holgyel kototte ossze az elete utjat. Most voltam koltoztetni a holgyet. A haz amit berelt, egy szivacs, nedves haz 1000m3 gaz fogyott a legnagyobb hidegben 1 honap alatt klasszikus gazkazannal. ide nem a hoszipka az elso amit venni kene ,hanem a szigeteles es egy szelloztetorendszer rekuperatorral. Ez gyorsan megterulo beavatkozas volna, plusz egy gazkazan csere. Sajnos a multban barmibol ,barhogyan epitkeztek, nem szamitott, mert olcso volt az energia. Most lekene buldozerolni az ilyen hazakat es ujakat ,jolmegtervezetteket epiteni. De kinek van erre penze? A csoro ember pedig szepen lassan lesullyed a trutyiba, ahonnan nincs visszaut. Az energia szolgaltatok mogott reszvenyesek allnak, akik mindig nagyobb szeletet szeretnenek , ezert ha sporolunk, csokken a beveteluk, igy arat emelnek.
Majdnem ugyanazt mondjuk, de mégis elbeszélünk egymás mellett :-)
Kicsit olyan amit mondasz, mint ha azt mondanád, hogy nem tudom mennyi az idő, de nincs pénzem egy Rolex-re, hogy megtudhassam hány óra van. Közben talán elég lenne felnézni a toronyórára ehhez.
A takarékosságban nem a hőszivattyú, meg a napkollektor az első lépés, hanem a szelep lecsavarása, szigetelés kijavítása, rendszer beszabályozása, egyedi mérés és elszámolás, csap perlátor cseréje, szappanozás idejére zuhany elzárása, hőszigetelt nyílászárók, hőszigetelt külső falak, stb. Ha ez megvan, akkor jöhet a hőszivattyú, meg a kollektor.
Azaz, takarékos rendszerre kellene berendezkedni és akkor bármennyi is az áremelés az kevésbé érinti az illetőt, mintha segélyt, ÁFAvisszatérítést, vagy villanyjegyet kapna.
Mivel a fel nem használt energia a legolcsóbb - mint abban már egyet értettünk.
Hát igen, "Minden általánosítás veszélyes, még ez is."
Talán helyesebb lett volna úgy fogalmaznom, hogy a szélesebb néprétegek szellemi képességét meghaladja annak felfogása, hogy szinte semmi sincs ingyen. Még az energia sem.
Már megbocsáss kérlek, de nagyon gyorsan felejtesz! Ugyanis nem oly rég volt, hogy pont azért lett vill. áremelés, mert leesett a fogyasztás, meg nekiálltunk spórolni.
A gáz dettó! A spórolás eredménye, hogy azt mondta a szolgáltató: "Jól van gyerekek! Akkor alapdíj emelés. 500-ról 1000-re. Spóroljatok!"
"Szóval hüppöghetünk, háboroghatunk, de a megoldás az energiatakarékosság."
Ne légy félrevezető! Soha nem mondtam az ellenkezőjét. Sőt! Én pusztán arról beszélek, hogy a szerencsétlen paraszt nem tud venni 1 tábla napkollektort. Nemhogy hőszipkát! Bekerül 1 ördögi körbe, amiből nincs kiút. (Hacsaknem véletlenül kinevezik miniszternek.)
Az LG ábra nem jó mert a külső hőmérséklethez ismerni kellene a vízhőmérsékletet és a hőleadókat is is így nem használható szerintem. Jó az ábra! A jobb szélén ott van a vízhőmérséklet, a vízszintes tengelyen a külső hőmérséklet, a függőleges tengelyen meg a COP. A hóleadók típusa mindegy a COP szempontjából.
Igazad van, hogy HA lesz valami a H tarifából ÉS nem lesznek apróbetűs kiegészítő költségek, akkor elkezdhetnek érdekesek lenni a levegő víz hőszivattyúk.
Tényleg nem szeretnék vitába keveredni, de szerintem ehhez nem kell közgazdaságtan, mivel számomra így néz ki a képlet:
Az infrastruktúrát felépítették annó az adómból. Majd ezt eladtuk zsebpénzért. A többi fejlesztést bőven megfizetem (lásd számla). A kövér haszon mégis kisurran az országból!
Nem ,ez egy klímát forgalmazó vállalkozó ajánlata ahol inverteres 2,2-es és 2,6-os gépeket kínált egy helyiségre árajánlat formájában. Mindegyiknél feltüntette az A energiaosztályt de a tényleges EER COP értéket nem. A gépek ajánlata után következett ez a szöveg demonstrálandó -gondolom- a szakszerűséget , hozzáértést.
...bár csak három mondatban el tudnám magyarázni a közgazdaságtan alapjait Neked!
Elismerve, hogy a világban sok minden igazságtalan és biztos, hogy sokan erkölcstelenül, vagy törvénytelenül tettek/tesznek szert haszonra, azt azért tudod kell, hogy amit sérelmezel, azaz hogy aki kapál nem annyit kap, mint aki(nek a boltjában) árulják, az csak a kibucban és a kommunizmusban nincs így.
A világ többi -és egyben működőképesebb- helyein pedig pont ez zajlik.
Na hát pont ugyanígy végezték ki a mezőgazdaságunkat is! Aki kapált, éhenhalt. Aki kirakta a polcra, profitált.
Amúgy az infrastruktúra 1 része már megvolt! Csak épp eladtuk fillérekért. Mint ahogy mindent az országban. Nameg a számlán rajta van az is, hogy milyen mértékben járulok hozzá! TÖBB SORNYI!
"egy faluban több hőszivattyút adnak el, mint nálunk az egész országban."
Sajnos 65-80eFt-os havi jövedelemből, nem sokat lehet csinálni. És akkor még boldog az, akinek van jövedelme.
Ősszetett probléma ez. Azonban valakik csúnyán kaszálnak rajta.
Megvan a megoldás... kell egy 6,66COp-os hőszivattyú és a gázárhoz képest 50%-ért fűthetünk..... Mi meg itt polemizálunk a sokféle megoldáson, botladozunk, gondolkodunk számolunk, összeveszünk stb. Pedig van aki tudja a megoldást:)
Nem fizet nekem az energia lobby, hogy itt védjem őket :-) De a 10Ft az gondolom, netto nagyker Pakson. Kell ahhoz némi infrastruktúra hogy az 43Ft bruttóért belépjen a mérőórádba.
És ez az atomenergia, ami a legolcsóbb mind közül, de nem igazán szeretik sokan.
Látod, hogy Franciaországban, Svédországban, ahol sok a villany (atom/ vizierőmű) és kevesebb a vezetékes gáz, egy faluban több hőszivattyút adnak el, mint nálunk az egész országban.
Jó az érvelésed kivéve az utolsó pont. Ugyanis 2010ben nem tudjuk eldönteni az elektromos energia illetve a gáz ár arányát így nehéz előre kb 10-15 évre jósolni. Így a kérdés szerintem még nyitott marad. Jelenleg ahol van gáz és új jól szigetelt épület-ha eltekintünk a szélgenerátor-fotovoltaika- napkollektor(télen hatásfok?)-fosszilis energiát nélkülöző megoldásaitól(ott ,meg a megtérülés) a gáz még mindíg olcsóbb szerintem is. Esetleg mini gázmotoros hőszipka. Az meg sokba van.
Persze van aki így hidalja át a problémát....
egy kis szösszenet melyet a minap kaptam egy cég árajánlatában szerepelt ahol klímát kínáltak:
Kiindulási adatok: A gáz fűtőértéke (energiatartalma): 34 Megajoule, ez egyenlő: 9,44 kwó-val 1m3 gáz átlag ára: 112 Forint (szociális támogatás nélkül, ÁFA-val) Egy kwó elektromos energia ára: 48 Forint (évi 1320kwó fogyasztás felett ÁFA-val) A gáz fűtőkészülékek hatásfoka max. 80% (20% eltávozik a füstgázokkal) Egy családi ház a fűtési idényben kb. 2000 m3 gázt használ fűtésre. Ennek az ára= 2000x112=224000 Ft. A 2000 m3 gáz fűtőértéke: 2000x9.44=18880 kwó. A hatásfok miatt ennek csak a 80%-a fordítódik fűtésre. A 18880 kwó 80%-a= 18880x0,80=15104 kwó.
Ha inverteres split klímaberendezést vagy hőszivattyút használunk a fűtési energiánk ingyen van, nem kerül pénzünkbe, hiszen a földből illetve a külső levegőből nyerjük a fűtéshez szükséges energiát. Természetesen ahhoz energiára van szükség, hogy a földből ill. a levegőből fűtsük a házunkat. 1000 kwó energia átszállítása a házunkba fűtésre a földből max.150 kwó (ez 15%) energia, míg a külső levegőből max. 220 kwó (ez 22%) energia befektetésébe kerül.
Most nézzük az árakat! A2000 m3 gáz fűtésre 15104kwó energiát használ ami 224000 Ft. Ugyanekkora fűtési energia hőszivattyú esetén ennek a 15%-a ami 15104x0,15=2265,6 kwó aminek az ára 2265,6x48=108720 Ft. Ugyanez inverteres split klímaberendezés esetén (22%-al számolva): 15104x0,22=3322,88 kwó aminek az ára 3322,88x48=159498 Ft.
Tehát ha gázzal fűtünk 224000 forintunkba kerül.
Ugyanez a hőszivattyús megoldás esetén 108420 forintunkba kerül.
És ugyanez a inverteres split klímás megoldás esetén 159498 forintunkba kerül. Természetesen nyáron hűteni lehet a házunkat (de csak ha akarjuk) és függetlenek vagyunk a gázszállítás ingadozásaitól. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A fentiekről: Ha jól olvasom a kollega egész évben a fűtési szezonban a klímára 1/0,22=4,54COP-t( a külső hőm-től főggő COP-t nagyvonalúan figyelmen kívül hagyja.), míg a hőszivattyúra(hőforrás és szekunder oldali hőelvétel megjelölés nélkül 1/0,15=6,66COP-t ír!!!!
Papíron így lehet energiatakarékoskodni.....
A H tarifa reméljük azért lesz. Csak az a kérdés a levegő-levegő hőszivattyú vagyis a jó hatásfokú klíma is ebbe esik-e? Hiszen azzal is lehet folyamatosan fűteni. És még sok egyéb kérdés. Mert ha lesz a 3,7COP rögtön leesik közel a felére ahol már az üzemelési költség hasonló lehet a gázéhoz.
Igazad van! Féligmeddig én is ezt akartam mondani, de azért az sem állapot, hogy idézek: "Az atomerőműben termelt villamos energia értékesítési ára a hazaiak közül a legalacsonyabb, 2009-ben 1 kilowattóra 10 forint 67 fillér volt."
És ezen minden rezsije rajta van! Még az erőmű majdani leszerelésének a díja is!
"és kapitalista profiton töröd a fejed."
Igen, mert mindeközben 40valahány forintokat karcolt valaki a számlánkra!
A H országos lesz. Majd ha lesz, kalkuláljunk. Magyarországon vagyunk, ami megtörtént, az sem biztos, hát még amit ígérnek!
Az LG ábra nem jó Ezzel fordulj az LG disztributorodhoz :-) Egyébként jó, mivel ez "valós" LG COP adat, valós kondíciókkal. Aki bővebben akar számolni, az valós rendszerkörülményekhez nézze ki a kiadott(?) doksikat, azt egy ábrába nehéz lenne berakni.
az ominózus Alfa-laval hőcserélő jóval kevesebbe kerül... háát nekik is kell valami kis hasznot csinálni rajta :-)
a 240000 Ft/nm ár azt írtam (mert azt írták) , hogy bruttó. Benne van a gépészet, konyha, alapszintű burkolatok, felszereltség. (Mofém, Alföldi, 3eFt/m2 csempe, hasonlók). Gépészet az hővisszanyerős szellőzés, helyi elektromos fűtés, vízmelegítés módját nem tudom. Megesküdtek, hogy ez ennyi (persze telek nélkül). Azért a gyakorlatban nyilván egy részletes árajánlat birtokában vágnám bele a fejszémet egy ilyen buliba :-)
Ha az igazság is érdekel, akkor szívesen elmondom, hogyan van ez valójában!
A legolcsóbb energia az el nem fogyasztott energia
Az energia sehol sem olcsó a világban. Nálunk a nép hülye ahhoz, hogy felérje ezt ésszel. A politikusaink gyávák voltak ahhoz, hogy ezt elárulják neki. Látod, Te is bekaptad a horgot az ÁFA csökkentésen, meg gázár támogatáson és kapitalista profiton töröd a fejed.
A helyett,.hogy észrevennénk: 1., A gyárból, TSZ-ből lopott anyagból kalákában épült óriásházak, vagy a rissz-rossz házgyári építkezés termékei mind energia pocsékolóak. 2., A magyar szokások a szükségesnél melegebb lakáshőmérsékleteket (és qrva nagy pazarlást) eredményeznek. (Aki volt már külföldön mind azt meséli, hogy ott ültek a lakásban pulóverben télen, itthon meg a klott gatya a divat) 3., A magyar szokások a közösen mért és fizetendő dolgok mértéktelen pocsékolásához vezetnek (inkább ablakot nyit a barom, minthogy letekerje a radiátort)
Megoldás: nem energia árat kell támogatni, hanem hőszigetelést, energia takarékos vezérlést, egyedi mérést. De ezeket is inkább csak erkölcsileg kell támogatni, esetleg valami kedvező hitellel. Ami ingyen van azt, úgysem becsüli a nép egyszerű gyermeke.
Aki meg 2010-ben kiépített vezetékes földgáz közelében levegő víz hőszivattyút vesz az kérdezze meg orvosát gyógyszerészét...
A Geot felesleges, mert az Elmü Émász területen él. A H országos lesz.
Az LG ábra nem jó mert a külső hőmérséklethez ismerni kellene a vízhőmérsékletet és a hőleadókat is is így nem használható szerintem. Táblázatban sokkal jobban használható ahol megadják a padló illetve a radiátor/fancoilra kivetített deltaT adatokat.
Ebben az esetnben mások a leolvasható COP értékek. PL a H9NSE 30C fokos padlófűtés esetén 0 C külső hőm esetén 3,7COP nem +2C esetén, mint ami az ábrádon van. 35C fokos padlófűtés esetén 4 C külső hőm esetén 3.7 a COP jó közelítéssel.
A H12SNE jobb hatásfokú . Padlófűtés esetén a COP 30 foknál 3,7 ha a külső hőm. -2 C 35 foknál a COP 3,7 ha a külső hőm kb 0 C
Ezek már jobb adatok de a lényegen nem változtat, ahol más lehetőség is van alaposan meg kell fontolni.
A Zubadan pedig érdekes, az ominózus Alfa-laval hőcserélő jóval kevesebbe kerül pl más forrásból, mintha a géphez adják. A házi összerakás is sajátos. Sok pénzért.
És még egy gondolat: a 240000 Ft/nm ár a passzívházra nm-enként nettó vagy bruttó és a gépészet teljesen benne van?
Ugye az igények erősen szóródnak, ezért szerintem ilyet kategorikusan állítani nem lehet. Mert a passzív ház topikban aki épített mást állít . Pályázattal és anélkül.
Az a baj, hogy -mi keleteurópai népségek- nem kaptunk rá elég időt, hogy szép lassan megteremtsük az energiafüggetlenebb körülményeinket, mivel 1 szemvillanás alatt megugrott az energia ára. Ezen rezsiköltségek kielégítése során meg kimerült az amúgyis satnya házikasszánk.
Ezt persze tudja a nyugati tőkés. Ezért idejön nagyprofitú energiát szolgáltatni, meg bankot tenni a nyakunkba. Mondván, hogy majd hitelből megoldja a paraszt. Uzsorakamatra. (mindig 50%) Vagyis neki mindenképp megvan a kövér, zsíros haszna!
Ebben persze az eddigi köcsög kormány is támogatta. Lásd NEP. Csalni kell ahhoz, hogy valóban támogatás legyen. Ahelyett, hogy levette volna a 25% áfát. Persze nem teszi, mert ő is meg akar gazdagodni a hülye szerencsétlen paraszton.
Mindeközben Mi civakodunk azon, hogy nóném, vagy japán. Mindenki más meg kacag rajtunk. Mert -valljuk be- nem normális cselekedet 1 neves "lékkazánért" 1,5 millát kivetni az ablakon. Pláne nem hitelből! (Mire kifizetjük, már 2,25 milla. Ha van jövedelmünk!)
Bocsánat, de nincs üldözési mániám, csak én így érzem.
A Constumán azt mondták, hogy egy passzívház megépítése kulcsrakészen kihozható brutto 240e Ft/m2 összegből. Vannak pályázatok, amik ebből még vissza is térítenek valamennyit!
Sajnos a valóság az, hogy a hazai gáz/villany ár arány mellett, kb. 3,5-3,7 COP fölötti tartományban lenne gazdaságosabb a (bármilyen gyártmányú) hőszivattyú üzeme mint a gázkazáné. Sok, jelenleg kapható berendezés a hivatalos dokumentumai szerint ezt vagy soha, vagy csak magas külső hőmérsékletek mellet tudja produkálni. Pl. az LG Therma V cucc ezt tudja:
Azt is tudni kell, hogy néhány vállalat, pl. a Zub__an forgalmazói, effektive hazudnak.
Ők egy kültéri egység adatait (kicsit feljavítva) teszik be a brosúrákba, és nem az egész "rendszerét". Már amennyiben nem fellengzősség egy kültéri egységet és egy, az ALfa-Lavaltól származó lemezes hőcserélőt, meg egy zacskóban némi érzékelőt és a vezérlő elektronikát rendszernek / terméknek nevezni. Összerakva azaz azt, hogy mit produkál valójában a lemezes hőcserélő és a kültéri egység együtt, mint rendszer, azt soha sem mérte senki. A tech data csak ennyit mond The performance might be decreased by the refrigerant pipng length, insulation of refrigerant pipng and heat exchanger (Water HEX). Az, hogy a sufni tuning szinten felszerelésre kerülő érzékelők mit csalnak, mennyit rontanak a vezérlésen és a COP-n, azt sem mérte senki. És mindez senkit sem érdekel, nincs önkontrolljuk, hogy ne hazudjanak, nincs kamara, hatóság, ilyesmi ami ezt hivatalból megakadályozná.
Akit meg bepaliztak és megvette a holmit, az meg szomorkodhat és talán saját magának sem vallja be, hogy az életben nem fog megtérülni a beruházása.
A videóból kiindulva(vákuumcsöves rendszer,napelemek, szélgenerátor egyrendszerbe kötve - megfelelő méretű akkumulátor-inverter úgy, hogy nyáron visszatölthető legyen a hálózati áramrendszerbe a fel nem használt elektromos áramot-hőszivattyú rendszer-passzívház jellegű építmény, stb.) mennyibe kerülne egy 100n2-es családiház felépítése és egy komplett fűtő-hűtő komfort rendszer kiépítése munkadijal együtt?
Nem kell pontosan csak nagyságrendileg.
Csak azért, hogy az átlagembernek a videó vágyálom vagy lázálom egy szebb világról?
"Laikusként én is néha beleszámolgatok, ismerősökkel gondolkodok ezeken az "alternatív" hőtermelési megoldásokon, de sehogy sem akar egyik sem megtérülő beruházás lenni családi ház, lakás esetén."
Minnél többet foglalkozom a dologgal egyre jobban ez fogalmazódik meg bennem is!
(Érdeklődő) Laikusként én is néha beleszámolgatok, ismerősökkel gondolkodok ezeken az "alternatív" hőtermelési megoldásokon, de sehogy sem akar egyik sem megtérülő beruházás lenni családi ház, lakás esetén.
Egyedül egy napkollektoros HMV előállításnál lehet esélyes, de az is csak olyan helyen, ahol fel lehet használni a sok napsütés esetén előállított sok meleg vizet - több lakás, panzió, fűtött medence (mondjuk ahol fűtött medence van az alagsorban, nemigen gond annak a melegítését akármivel kifizetni....), vállalkozás esetén elszámolva a bekerülési költséget.
Az más kérdés, ha már felszerelek egy klímát, hogy hűtsön nyáron, az jól jöhet az átmeneti fűtési időszakokban, ha pár hétre már leállíthatom a padlófűtést, és az esti melegszükségletet a nappaliba a klímával leheltetem be. Vagy egy hidegebb napon egy alaposabb szellőztetés után ezzel melegítem vissza gyorsan a lakást.
Szerintem pl. ilyen hiányok miatt olcsóbb vagy drágább egy VRF vagy VRV. A multival szerintem nem érdemes összehasonlítani, mert 40 beltéri egy rendszeren, egyedi fogyasztásméréssel - pl. bérlők esetén szükséges - esetleg egyidejű hűtés és fűtés igénnyel - szerverszoba hűt, a veszteség hővel fűtöd a mellette található irodát - , s ha akarod a végére ráakasztasz egy gázmotoros kültéri egységet, aminek a kondijából alapesetben !! is leveszed a melegvizet a dolgozóknak fürdésre , kézmosásra.
Szóval van előnye bőven , melette a kevés hozzáértő - nem biztos, hogy a szerelő hibája, hogy nincs rendesen felvértezve tudással , mert nem kapta meg - ezért sokan azt mondják, á nem éri meg, pedig lehet.......ha ki tudná számolni.
u.i..: sajnos ma kevesen ismerik az általuk forgalmazott gépeket, ezért terjed nehezen.
Kétségtelen, hogy van előnye nagyobb rendszer esetén a VRV VRF rendszernek, főleg az egyidejű hűtés és fűtés miatt, esetleg a kiegészítő HMV modul miatt. De ha a bekerülést nézzük(beltéri egység min 2x többe kerül) és azt, hogy élettartamban meddig tart és egy család esetén az igényeket,(ott igen ritka az egyidejű üzemmód nyereség) akkor elgondolkodtató. Főleg az új LG multi árakat ismerve. Már ha azt akar valaki. HMV-re meg igen sok megoldás adódik. És akkor nem beszélek arról, hogy nyomul a hőszivattyú is hasonló ügyben.
Van egy pár 2,5 kw-os Multiv beltérim, kimaradt.... igen kedvező áron
Nem nyelvészkedek tovább ... minden klíma változó tömegáramú mint ahogy dejódió is írta. Inkább szabályozható variálható tömegáramú ... de Tőlem lehet szó szerinti fordítás is.
Csak javítani ne kelljen ... MULTI V-hez volt szerencsém eszi az időt hülyének nézi a képviselet az embert mert ugye nem futotta a diagnosztikai szoftverre ... aztán levergődött a képviselet és 3 perc alatt megmondta hogy a 24-ből egy beltérinek elnyúl a szenzora .. na de melyik mert ugye nem írja ki hogy mi az address-e a beltéri csak ha újra konfigurálod az első bekapcsolásig. Ahhoz minden irodába be kell kéredzkedni mert csak kikapcsolt beltérivel lehet readdress function.
Szóval nem Nekem való. :-) Inkább 24 mono split. :-)
Szia Király! Az egésznek pont az a lényege, hogy a VRF/VRV vezérlése (komputere) szinte az összes jellemzőt figyeli és ez alapján igyekszik az optimális üzemállapotot kikavarni a sok beavatkozó eszköz (inverteres kompi, On/Off kompi, expanziós szelepek, megkerülő szelepek, kondi felületet szabályozó szelepek, ventilátor fokozat, stb.) útján.
A multi split rendszerek ennek töredékét sem tudják, már csak a fizikai adottságaik - azaz a vezérlésük egyszerűsége, beavatkozók, érzékelők hiánya- miatt sem.
Mire gondoltál azzal, hogy ... de mi az ami nem változik?
Értem Én amit mondasz, a közös szívó és nyomó ággal rendelkező rendszerek a variálhatóak ... persze az angolt változónak fordítják ... de mi az ami nem változik. Szerintem a komputer variálja, vagy változtatja a tömegáramot.
DE mi a helyzet akkor, ha nem VRV vagy VRF a renszer, hanem agy sima multi mondhuk FM30AH LG 5 beltérivel. Ott az adagolószelep nem a beltériben van, hanem a kültériben, de minden hűtőkörhöz van 1 db. Ebben az esetben persze a beltéri szám korlátozott. de a logika igen hasonló a mini VRF rendszerhez az ár meg jóval kedvezőbb, a kültéri esetében, de a beltéri esetén meg tényleg töredéke az ár, mint a VRV vagy VRF beltérik esetén, hálózatba ugyanúgy köthető dry contact is tehető stb. Mondjuk a VRF esetén egy kicsit több a műszaki lehetőség , de a kompresszor pl azonos lehet ami az üzemóra behatároltságot ugyanúgy feltételezi.
Ezt persze a kis házi rendszerekre érvényes egy hővisszanyerős nagyobb rendszerre, kombinált rendszerekre nem.
De igen sok lehetőség van még a takarékos hűtésre, pénztárca kérdése az egész. Lakosság esetében azonban behatárolt az a pénztárca az esetek nagy részében. Autós hasonlattal: Ekkor jön a Mercedes helyett a Kia, Hyundai, Suzuki ami ugyanolyan megbízhatóan teszi a dolgát.... és a szervize is olcsóbb.
Variable Refrigerant Flow és Variable Refrigerant Volume változó hűtőközeg mennyiség és változó hűtőközeg tömegáram. Sarkítva, egy ON/OFF -ban is változó, hiszen hol nulla, hol meg nem.
De alapvetően a több elpárologtatóval és ezeknek saját adagolójával bíró rendszereket szokás így hívni. Mivel egy Mini VRF már pár beltéritől érdekes lehet, egy igényes családi házba is jó rendszer lehet. Sokkal komolyabb vezérlési lehetőségeket és gazdaságosabb üzemelést tesz lehetővé, mint pl. egy multi készülék. Jóval nagyobb beltéri egység típus választék van - igaz nem olyan dizájnosak mint a minisplitek.
Inkább erre írtam: Kérdés az, mit nevezünk változó tömegáramú rendszernek. Mindegyik az.mert ha nem lenne benne a tömegáram változó, nem csinálna semmit :)
Persze változik a kapilláris csöves is csak sokkal szűkebb határok között. Persze akinek megteszi a szívatós Lada Samara annak hiába akarunk CDTI adni .. csak fordítsd el a kulcsot azt megy, nem kell szívató húzkodásával foglalkozni ... ott computer.
Variable Refrigeration Volume - szerintem nem változó hanem variálható hűtőközeg mennyiségű rendszer. Tehát a komputer variálja mikor mennyi kell nekije.
A refco.hu domain név karbantartás alatt áll, várhatóan március 31 és április 01 között ismét elérhető lesz. Refco Kft
A domain nevet használattól függően 3-6 havonta alaposan mossuk át nagynyomású mosóval, töröljük szárazra, majd a byteokat egyesével zsírozzuk be szilikon tartalmú termékkel. Ellenőrizzük a dokumentumok koszolódását is! A file-ok réseiben meg tud ülepedni a használat közben keletkező por, ami a linkek kidörzsölődéséhez, ezzel üzemzavarhoz vezethet!
Csak a Hóbagoly által (szinte jelképes összegért) minősített, arcképes szakemberrel végeztesse a feladatokat!
Kerülje a háztartásban használatos tisztítószerek alkalmazását, mivel ezek összekarcolhatják a virtuális teret!
A jól karbantartott domain név kellemes perceket fog szerezni Önnek és családjának!
Mi tavaly szereltettünk panellakásba LG S09AW típust, eddig nagyon bejött, nyáron hűtögettünk vele, kb fél éve pedig minden nap fűtünk esténként, fogyasztása minimális. Annyi lenne a kérdésem csak, hogy vajon az egészséges párátlanítás funkció milyen páratartalomra állítja be a szobát illetve hogy milyen külső hőmérsékletig lehet vele fűteni?
Szia! Nyilván félreértettél valamit. Ha visszaolvasol a hozzászólásaimban, láthatod, hogy nem istenítem feltétlenül a drága begoldásokat, sőt többször is írtam, hogy akár egy alacsony árkategóriájú készülék is kielégítő megoldás lehet.
Viszont van olyan igény is számtalanszor, amikor nem az olcsó ár az első szempont, hanem más ismérvek kerülnek előtérbe.
Egy mérethatár/teljesítményhatár után mindegyik gép iparinak tekinthető, ekkor már műszaki tartalom nem ugyanaz. De ez gépészeti törvényszerűség, nem a lakossági kontra ipari különbsége.
Kérdés az, mit nevezünk változó tömegáramú rendszernek. Mindegyik az.mert ha nem lenne benne a tömegáram változó, nem csinálna semmit :)
Kérdéses mekkor kb teljesítményig van un, ipari, vagy lakossági gép. Egy mérethatár/teljesítményhatár után mindegyik gép iparinak ekinthető, csak az elnevezés és a műszaki tartalom nem ugyanaz.
Ajánják. Nem is tudod elképzelni, hogy milyen sokan vásárolnak professzionális terméket, eleve úgy keresnek meg minket, hogy a legjobbat akarják. Itt a fórumon nincs különösebben helye, mert elharapózott az olcsó, mégolcsóbb versengés. Ha visszaolvasod láthatod, hogy bárki ajánlott itt komolyabb készüléket, mindjárt jött rá trónfolás, hogy "ez ugyanolyan jó, csak ócsóbb" Ami persze lehet igaz, de általában nem az. Csak a tavalyi évben telepítettünk magánszemélyeknek, családi házba négy változó közegáramú rendszert, és nem azért, mert rábeszéltük a drágábbra, aki ismer engem az tudja, hogy nem jellemző, egyszerűen vázoltuk a lehetőségeket az ő igényxeire, és ezt a megoldást választották.
En is igy gondolom, hogy nincs egetvero kulonbseg a lakossagi es az ipari kozott. De hat jo marketingal sok penzt lelehet akasztani a cegekrol. Volt es van szerencsem tapasztalni folyamatosan a volt cegemnel es itt is. Az ilyen cegekhez valo bekerulesert mindent megadtak a fonokok, mert stabil megelhetest biztosit a cegnek. Altalanydijas karbantartas meg miegymas. Na, jo inkabb lepjunk tovabb. Uj nap ,uj tema , uj jatek.
Mert az ipari és a lakossági klíma nagyrészt megegyezik. Sokkal többért nem hinném,hogy átlag felhasználó szeretne egy nagyrészt azonos készülékhez jutni. Kis különbségek persze vannak, de nem akkora szerintem mint az árkülönbség alapján várható lenne.
A Toshiba-nak külön katalógusa is van Residential, Light Commercial ...
Ami fontos egy lakossági klímánál nem fontos egy iparinál.
A hálószobában 20dB(A) is hangos egy irodában 30dB(A) is hallhatatlan egy forgalmas sugárút mellett ... egy asztali 40dB(A) számítógép ... 60dB(A) lézernyomtató mellett.
Egy lakossági vagy újra indul áramszünet után vagy nem. Egy ipari össze-vissza indul vissza nem mindegyik fix 180mp ... így ha egy irodaház 100db splitje áramszünet után indulna 180mp-el akkor nem lenne elég a villamos betáp ... az ipari 120 és 240mp között indul valamikor.
Azt látom, hogy pár márka az ami jó, a többi pedig "gagyi". Szerintem egy kicsit sarkítva van a dolog, ugyanis azt látom, hogy pl. Szerbiában olyan neve-nincs klímákat használnak amit itthon akár egyből lehurrognának. Lehet, hogy azok tényleg rosszak, de nem 1-2 éve végzik a dolgukat. ;)
Nalam a kulteri a padlasban, a belteri az eloszobaban. tavolsag 4m es szint kulonbseg fel meter . Igy remelem az olaj azert visszaforog a kompresszorba.
Szerintem jól teszed, hiszen az ipari változat minek egy lakásba, de néha a tisztelt "kollegák" simán berakják a tetőre a lakossági kültérit és lecsövezik a földszintre a beltérit. Utána meg a kérdés, miért ment tönkre 2 év alatt?
Hat, ha csak ennyi, akkor maradok a civil klimanal .:-) Mert a tul hosszu csovezes meg rontja a COP-ot es arban is olcsobb. A topiktars azt irja, hogy masszivabbak. Emlekeimben a szovjet esztergapad jelent meg, az valoban massziv anyagbol keszult es sokat kibirt.
Akkor legy szives a Sanyo oldalarol mutass civil es profi alkatreszeket. Egy negyutas szelepnel peldaul, vagy egy adagolonal mi profi ? egyiknel a tekercs, a masiknal mi ? Maximum a ventik lehetnek hosszuelettartamuak es az elektronikaban esetleg az,hogy valogatott alkatreszekbol keszul. Jelenleg tobb szaz ipari szamitogep van a kezunk alatt es sajnos azok is romlanak, foleg a tapok, procihutoventik, neha az alaplap. Szerintem annyi csak a kulonbseg, hogy valogatott es valoban elsoosztalyu alkatreszekbol rakjak ossze, mig a civil klimakat a meg megfelelokbol. Ezert a hibasodasi arany nagyobb a civil klimak eseteben.
Van egy csoda gépünk is egy kis szerveren 10 éve megy megállás nélkül automata üzemmódban 20 fokon: Daewoo DSB-070LH, Kültéri LG kompresszor, dupla soros kondenzátor a kültériben. Se téliesítve nincs semmi csak az alapgép. cca 87000 üzemórát ment. és egyszerűen nincs baja. R22-es a legnagyobb nyári melegben 3,1A 25C külső hőmérsékletnél 2,5A az áramfelvétel. Ilyen is van.
Az még az eredeti dél-koreai gyártású volt. Kültéri venti motor:A9530BD010/YDK-30-6B van vagy 10 kínai gyártója....
A garanciaidő és a készülék minősége nincs szoros korrelációban. Az egyik egy üzleti számítás x ,mennyiségből y romlik el átlag üzemidővel amit a profittból fedezve lehet javítani/cserélni. Míg a minősége a gyártástechnológia, felhasznált anyag alkatrész és minőségellenőrzés, valamint a gyakorlati üzemeltetési tapasztalatok tervezői szinten történő figyelembevétele együttesen.
"""Az ipari sorozatoknál általában 11-12 év után van valami apróság. """
Miben kulonbozik az ipari es a civil klima? Mert akar hogyan keresem a Copeland Scroll katalogusaban, nincs ilyen megkulonboztetes, vagy a DTN nagykereskedes termekkinalataban, ott sincs megkulonboztetve. Szerintem csak az arban.:-)
Bennem az is felmerül, hogy ha a legtöbb gari 2 év, és az élettartam alapvetően munkaórákban értendő, akkor feltétlenül az jár-e rosszabbul, aki (keveset, de) fűt is klímával, mivel így neki van esélye arra, h garisan legyenek az első döglődések, míg az évi pár hetes használó tuti saját zsebre javíttat majd...