Keresés

Részletes keresés

Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 189

Eze teljesen elképzelhető, valószinűleg az árukészlet minimális minősége fog csak emelkedni egy kisebb mértékben (pl:  "német minőség"). A teszkó erre nem annyira allergiás mint a Lidl, bár ahol a fizetőképes kereslet megengedi (UK) rá sem lehet ismerni a cégre. Természetesen a flancosabb és gazdagabb emberek ott is inkább a Waitrose-ba járnak.

Előzmény: nick-kel odeon (182)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 188

Mindent természetesen nem szabad átvenni.

Azt például, hogy ha birtokol az ember akár csak egy okostelefont is, akkor - hiába nincs rádiója, tévéje - évente 66 ezer forintnak megfelelő rádióadót (Rundfunkgebühr) kell fizetnie, nem szabad átvenni. Nálunk ilyen adóra nincs szükség, nincs helye.

De a vasárnapi kiskereskedelmi zárva tartás helyes!

nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 187

Nem egészen értem, mitől vannak pánikba esve? Ha 2 hétig nem nyitna ki egyetlen üzlet, akkor is minden napra változatos, tápláló és ízletes ételeket ennék családomat is beleértve. Legfeljebb én sütném a kenyeret. (Szoktam)

Előzmény: rohamnyugger (185)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 186

ha úgy vesszük....

Azért marad munka nélkül sokmindenki, mert a hipereknek akkora az alapterületük, hogy az itt vázolt rendelkezés miatt nem nyithatnak ki vasárnap, vagyis min. 1/7-e a munkaidőalapnak kiesik. a 20 ezer tesco alkalmazottnál az 3000 fő. Vagy csinálhatja a CBA akkora helyen, vasárnap nélkül, kevésbé szervezetten az összes alkalmazottal és így drágábban.

Egyébként az is benn volt az elképzelésben, hogy ha valamelyik kereskedelmi cég 2 évig veszteséges, akkor fel kell magát számolni. Az Auchan és a Spar is veszteséges volt az előző 2 évben...

Előzmény: gregor45 (174)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 185

Amíg nem zabáltok be, addig nem lehet itt semmit csinálni? Ne is legyen tanítás addig, nem? Az is csak úri huncutság. Mert olyan sok gyerek halt éhen mostanában! És még több fog, ha bevezetik a vasárnapi zárva tartást !!!! Éhen halnak, mert nem tudnak venni nekik a szüleik vasárnap ebédet !!!4

Előzmény: sikapur (180)
baculum Creative Commons License 2014.10.31 0 0 184

majd a Warren Buffet eldönti, hogy a ször faszomtudja ki, mit fog csicskázni

:-)))

Előzmény: levure sauvage (166)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 183

Mi lenne itt, ha a Mittagsruhével járó csendrendeletet is bevezetnék nálunk?! Déltől vagy 1 órától 3-ig kuss lenne mindenkinek!

Miket vizionálnának a prolik? Az építőipar bedőlését például egészen biztosan. Nem épülne több ház.

És különben is, nekik jogaik vannak! Joguk van hangoskodni bármikor, ami minden felülírja más jogát a pihenéshez!

nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 182

A tesco-t se fogják ledózerolni, csak más lesz rajta a cégtábla, oszt annyi. Könnyen lehet. hogy a csapat se sokban változik, a managert leszámítva.

Előzmény: Never Man (179)
baculum Creative Commons License 2014.10.31 0 0 181

ez nem Németország,  és nem az usa

ez Magyarország...

mi itt és így szopunk, ők ott és máshogyan

tehát a legcsekélyebb mértékben nem érdekel a német naptár, most ne haragudj te német vagyol?

Előzmény: Alex Raps (168)
sikapur Creative Commons License 2014.10.31 0 0 180
Előbb azt a pár százezer gyereket kéne megetetni rendszeresen, akik éhezve nőnek föl. utána ráérsz a plázákban kallódókat szárnyaid alá venni.
Előzmény: rohamnyugger (128)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 179

Nem fog földhöz verni ha kivonulnak, a teszkó 300 méterre van, a Lidl 500-ra. Gyakrabban jártam ezért a teszkóba, de jobban kedveltem a Lidl-t ... mert német. A minőség egyik garanciája ez - mitöbb a feleségem szerint is, aki véleménye pedig fontos.   (persze jövőre WalMart - ami szintén nem rossz)

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 178

Szieszta :-) De a fieszta sem rossz. Nálunk azt sem szeretik a prolik, csak május 1-én hideg virslivel, meleg sörrel.

Előzmény: rohamnyugger (176)
nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 177

Sok egyéb nem, csak a  logo változik majd.

Előzmény: gregor45 (174)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 176

Nem ritka a fieszta sem Németországban. Jól is teszik. Csak nálunk képzelik a prolik, hogy attól megy előre a világ, ha látástól mikulásig dolgoznak olyan munkát, amitől zsigerből irtóznak, szaré-hugyé. Lószart. Attól megy előre a világ, ha az ember arra törekszik, hogy otthon érezze magát benne. Ezirányba remek lépést jelentene a KDNP javaslata.

Alex Raps Creative Commons License 2014.10.31 0 0 175

Ez így ebben a formájában nyilván nagyon egyszerűen hangzik, ezért nem is így van. Amikor bérel az ember egy üzletet akkor abban nincs olyan hogy a hétvégére nem kell fizetni a bérleti díjat. No és mivel kell...

Előzmény: BVNG25 (15)
gregor45 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 174

Ha a Tesco kivonulna előtte eladja magyarországi érdekeltségeit egy másik multinak.Mikor a Cora kivonult Magyarországi üzleteit eladta az Auchannak.A Matsc hálozatát és a Profi hálozatát amikor e két üzletlánc kivonult meg vette a CBA és a Coop.Tehát ha úgy vesszük senki nem marad munkanélkül ha a Tesco itt hagy minket!

levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 173

:))

Előzmény: nick-kel odeon (160)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 172

Egymást érik a munkaszüneti nappal járó ünnepek Németországban. Van egy rakás állami és egyházi ünnep, külön szövetségi, tartományi és települési. Aztán valahogy "mégis" működik az ország. Követendő minta ez is. 

Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 171

Bye :-)

Előzmény: rohamnyugger (169)
nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 170

Angliában meg nem lehet éccaka korcsmázni se!

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 169

"Klassz" a mottód:

"Életünk egyik felét a szüleink teszik tönkre, a másikat a gyerekeink" 

(Tudom, csak nem értem a viccet, a jó kis ballib/proli humort.)

Rólad ennyit részemről.

Csodálkozom, hogy ez nem korábban történt meg.

x

Előzmény: Never Man (164)
Alex Raps Creative Commons License 2014.10.31 0 0 168

Láttál Te már német "TB" naptárt? Annyi rühes fizetett ünnep nincs a földön sehol mint ott és szombaton déltől hétfő reggelig szinte minden be van zárva. Ausztriában vasárnap déltől a kajáldák is. :))) 

Előzmény: baculum (9)
baculum Creative Commons License 2014.10.31 0 0 167

:-)))

Előzmény: nick-kel odeon (160)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 166

Nyugodjál meg, a tesco már nem sokáig zsigereli a pénztárosait.

http://fn.hir24.hu/gazdasag/2014/10/24/meg-nem-dolt-el-hogy-kivonul-e-a-tesco/

Ha ez megtörténik, akkor 20000 volt alkalmazott töltheti otthon nem csak a vasárnapokat hanem az összes többbi napokat is. 

Előzmény: rohamnyugger (155)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 165

Mindenesetre úgy sejtem, jól jellemez téged ez a hozzászólásod, amiben rosszat kívánsz másnak, csak mert nem értesz vele egyet.

Előzmény: Törölt nick (158)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 164
Előzmény: rohamnyugger (162)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 163

Magyarok tíz-, ha nem százezrei élnek most is Németországban, és még többen éltek ott valaha rövidebb-hosszabb ideig. Vagy éppen Ausztriában. Soha, egyiküket sem hallottam panaszkodni a vasárnapi zárva tartásra. Nem is lett volna rá okuk: legfeljebb egyszer szívja meg az ember, akkor legfeljebb étteremben ebédel. Következő héten már figyel, azután pedig már meg is szokta.

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 162

Fejtsd ki ezt nekünk, hadd ismerjünk meg egy kicsit jobban!

Előzmény: Never Man (157)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 161

eddig ez vót a legjobb :-))

nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 160

Kohn haldoklik. Gyenge hangon kérdezi a körülötte állóktól:
- Sára, drága feleségem, itt vagy-e mellettem?
- Itt vagyok kedves, nyugodj meg - feleli az asszony.
- Arje, egyetlen fiam, itt vagy-e?
- Itt vagyok, apám.
- Záli, drága leányom is itt van?
- Igen, tata...
Kohn utolsó erejével fölül, s kétségbeesetten kérdi:
- És akkor ki van az üzletben? 

Előzmény: levure sauvage (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!