Keresés

Részletes keresés

Ykszapmork Creative Commons License 2016.05.09 0 0 29854

Sziasztok, szigetválasztás kérdésében szeretném a tapasztalataitokat.

AMIT KERESÜNK: érintetlen Maldív- hangulat, mezítlábas sziget, a lehető legkevesebb tájidegen épület, kevés ember.

Ami NEM KELL:

az extra-, és luxus sz szolgáltatások, pezsgő éjszakai élet, szervezett különprogramok.

 

Madoogali vagy Angaga?

 

Vagy más ötlet?

 

Köszönöm: Y

juppy Creative Commons License 2016.05.09 0 0 29853

Szia Anikay!

Lenne még egy kérdésem. A transzfer az hajó, vagy hidroplán? Vagy esetleg mindkettő?

Üdv: J

Előzmény: anikay (29830)
Senila Creative Commons License 2016.05.09 0 0 29852

Már kettő is van... Úgy látszik pont azok nem bírják a kritikát, akik osztogatják. Köszönöm a privát megkeresés lehetőségét. 

Előzmény: andi265 (29851)
andi265 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 29851

Szia Senila,

 

Lehet hogy igazad van, már kaptál Te is gyorsan egy negatívat :)  (hihetetlen emberek vannak)

Kérlek írj privátban és küldök képeket is és a kontaktokat is. Ettől itt elment a kedvem. Elnézést.

 

Azok a bungik jók!! Szép a part előttük és az egész sziget csendes, szóval nem fog zavarni semmi. Nappal sincs hangos zene.

A sok ember is relatív, de a 67esnél a búvárok azért elég sokan voltak napközben és ahogy próbálgatják a felszerelést... na az zavaró kicsit.

 

Üdv,

Andi

Előzmény: Senila (29850)
Senila Creative Commons License 2016.05.09 -4 2 29850

Szia Andi!

Ne foglalkozz a "negatívumokkal"! A többség minden információnak örül, és képes kiszűrni azokat, amelyek számára nem fontosak ezért nem foglakozik az egyéb irományokkal. Sajnos ezek a "negatív értékelések" csak az ember kedvét rontják, de semmilyen információtartalmat nem hordoznak, pedig szerintem ennek a fórumnak az információcsere lenne a lényege.

Jut eszembe. Mikor töltesz fel képeket? A Filitheyos kapcsolat elérhetőségét nekem is át tudnád küldeni? 

És még egy kérdés: A Filitheyon a medencéhez legközelebbi házak (39-44) szerinted elég messze vannak a ahhoz, hogy ne legyen zavaró a "sok" ember, mint a reef kijárat miatt a 67/68-asnál? Gondolom a medencét is is lezárják esténként 20:00 után.

 

Előzmény: andi265 (29848)
maldive2009 Creative Commons License 2016.05.09 -2 3 29849

ne húzd fel magad az unatkozó ovisokon...:)Valószínű csak a nyálukat csorgatják az oldalon...

Előzmény: andi265 (29848)
andi265 Creative Commons License 2016.05.09 -4 4 29848

Kérdés: Mi ez a sok negatív érékelés az ember hozzászólásaira?? Ez nem a fészbúúk!!

Lemaradtam valamiről?

 

(kezdem úgy gondolni, hogy lekattanok erről a fórumról)

Senila Creative Commons License 2016.05.08 0 0 29847

Szia Hegemonic!

 

Ha minden összejön akkor mi is a Filitheyora megyünk, Budapestről indul a gépünk, júl. második hetében indulunk.

Előzmény: hegemonic (29846)
hegemonic Creative Commons License 2016.05.08 0 0 29846

Szia Szenila!

 

Ti is Filire mentek? Mikor és honnan indultok? Én már nagyon várom az indulást. Már holnap mennék!

Előzmény: Senila (29843)
Attika30 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 29845

A két video ugyanaz, véletlenül raktam be kétszer egymás alá, sorry.

Attika30 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 29844

Itt lehet mazsolázni ha valaki tényleg top szigetre akar (tud) menni : 

 

 

 

 

 

Senila Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29843

Szia Bandos! Szia Hegemonic!

 

Én is köszönöm a videót és remélem, hogy július közepén is minden rendben lesz!

Előzmény: hegemonic (29841)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29842

Én is szívből remélem. És kíváncsi leszek az októberi időjárásra is...

 

R.

Előzmény: ani101 (29840)
hegemonic Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29841

Szia Bandos!

 

Úgy gondolom, jó kis videót tettél fel. :-D Köszönjük!  Remélem július végén nem fogunk csalódni Filiben.

Előzmény: Bandos (29831)
ani101 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29840

Szia,

nagyon köszönöm a beszámolódat és örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Remélem majd mi is hasonló élményekkel jövünk haza. Október végén megyünk, ezek szerint addigra még tovább fog szépülni a sziget :-)!

G.

 

Előzmény: Maldív2016 (29834)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29839

Ez volt a mi járatunk is :)

Előzmény: andromedae (29836)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.07 0 1 29838

Mi is ezzel a járattal jöttünk  :)

Előzmény: andromedae (29836)
andromedae Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29837

EK111

Előzmény: andromedae (29836)
andromedae Creative Commons License 2016.05.07 0 2 29836

Ma fotóztam az erkélyemről ezt a szép példányt! Ezzel jöttünk mi is!

Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29835

Szia!

 

Igen, tudom, hogy milyen régi már ez a sziget! Tudtam, hogy az "alacsonyabb" kategóriát képviseli, de nagyon pozitívan csalódtam. Lehet, hogy másik vezetést kapott a sziget, mert valamikor tavaly év vége felé - ha jól emlékszem - még a logójukat is lecserélték. Más image, más vezetés. A lényeg, hogy jó irányba indultak el. Fejlesztések zajlanak a szigeten, a járdákat akkor renoválták, festették a hintaágyakat ott az orchid spa mellett a tónál. Tetszik, hogy  a járda a tengeri élővilágot mintázza és cápafogakat. Ötletesnek tartom. Láttuk a nem kevés fákat képviselő kertészetüket sem. nagyon sok növényt, fák nevelnek ott, komoly kertészetnek tűnik. Ez is megnyugtató többek között. Úgy tűnik, tisztában vannak azzal, hogy egy csodán ülnek de arra költeni kell. A tripen 1700 körüli vélemény olvasható, ebből 1400 ítélte meg kiválónak vagy nagyon jónak. A speciális problémával rendelkező ember lehúzza - pedig ez nem korrekt.

 

Szerintem most felébredtek, az adottságok megvannak és adottak, tudni kell vele élni. 

Nevetni fogsz, de én szeretnék oda visszamenni. Szerintem évről évre jobb lesz a sziget, egyre többet költenek rá, és a színvonal pedig az ott dolgozó emberek hozzáállásától emelkedik :)

 

Örülök, hogy én vagyok az első - aki a felemelkedését tapasztalhattam meg és írhattam róla!

 

R.

Előzmény: Bandos (29817)
Maldív2016 Creative Commons License 2016.05.07 0 4 29834

Hello!

 

 

 

Bandos Island Resort /  04. 23 - 05. 01.

 

 

Emirates-sel mentünk, ami magáért beszél :) A legjobban a csillagos égboltot mintázó repülőgép "plafon" tetszett :) Éjszaka csodás látvány. Na és persze a kiszolgálás.... első osztályú.

Az időjárás kifogástalan volt egész idő alatt, csak éjjel esett kétszer.

 

Neckermannál foglaltuk az utat, most sem mennék másképp. Minden gördülékenyen zajlott. Délelőtt fél 10-kor leszállt a gépünk, a management a stégen várt ránk, a szokásos koktél és frissitőkendő kíséretében. Azért megható volt számomra, nem kicsit :) Utána gyors check in, pici előadás a szigetről és a tudnivalókról, és máris repítettek minket az általunk kért deluxe bungalóba (259). Ez a sziget "németes" része. Nyugodt, átmenő forgalomtól mentes, szép partokkal és eldugott lagúnákkal, a totális pihenésért. Direkt nem foglaltunk semmiféle "szórakoztató egység" közelébe, mert ott sosem volt emberhiány. A Huvan bár környékén laktak jellemzően az oroszok és a kínaiak, a mi részünkön csak németek és angolok voltak. Ők rendes, csendes, kultúrált népség. Ellenben a kínaiak.... kritikán aluli népség. Magyarokkal nem találkoztunk. 

 

A drága Beach villák partja nem szívderítő látvány, örülök, hogy nem oda foglaltunk. Hullámtörők, homokzsákok, konkrétan több helyen is van, ahol nincs is part, még ágyak sincsenek :( Ez az egy dolog van, ami rossz képet festhet a szigetről.

A mi partunk előtt az óceánba benyúló "fagylaltos kanál alakú" korallokból és betonból épített hullámtörők vannak, amin előszeretettel napoznak a rákok - de az embertől nagyon félnek. Gyönyörű felvételek készíthetők ezen állva a szigetről, pláne naplementés képek. Ezek a hullámtörők még jól is néznek ki.

 

A recepción, minden bárban és  étteremben vadonatúj , kényelmes rattan bútorok sok sok párnával. Szemnek is szép látvány, pláne a seabreeze-ben lévő hófehér bútorok. Minden frissen festve, járdák felújítva,  csak igényes fa napozóágyak mindenhol. Én féltem kicsit, hogy lelakott lesz az általam látott képek alapján (tripadvisor) - de hál isten pozitívan csalódtam. Nincs tengerifű sehol. A levelek összeszedése tényleg hagy némi kívánnivalót maga után, de engem speciel egyáltalán nem zavart. 

Mindenki mosolyog, nagyon kedves, segítőkész, még az utolsó kertész is előre köszön. Valóban azt érzed, érted vannak.

All ellátással voltunk, mást nem javaslok annak ellenére sem, hogy nekem pl. a férjem nem nagyon iszik alkoholt - de minden méregdrága, és így nem kell számolgatni (és sok minden benne van az all-ban). Utolsó nap ebéd és vacsi már nincs az árban, 120 usd fizettünk értük és az innivalóért (amiben nem volt már alkohol egyáltalán és desszert sem).

 

Jól főznek (a halakról nem tudok nyilatkozni, de a húst jól csinálják), nagy a választék a fő étteremben. Minden nap  két féle helyben készült étel, curry, hal, rizs, krumpli, saláta sok féle , tehát egy európainak is megfelelő ételválaszték. Sokféle és ízletes, ínycsiklandóan tálalt édesség. Amin csodálkoztam egy sort, reggeli palacsintához és goffrihoz angol Hersey!!!!! szirupok és lekvárok voltak kitéve, és a majonéz-mustár stb.... pedig apró üvegtégelyekben. Igényes és tetszetős volt így hirtelen :)  (Kicsit olyan spirit-es) A személyzet profi, azonnal hozzák az italt, figyelnek rád, szedik az asztalt folyamatosan a jobb oldali étteremben. A bal oldaliban egyszer voltunk - de ott kevés a személyzet, sokat kellett várni mindenre, még a számlára is. Mikor felálltunk az asztaltól, hogy na már most elég volt és itthagyom, úgyis allincl az ellátásunk - akkor már felfigyeltek ránk. 

 

Az élővilága : sok a pusztult korall, de igyekeznek újratelepíteni. Nem kell sokat beúszni, hogy lásd az élővilágát :) De minél távolabb mész a parttól, annál gazdagabb és színesebb. Némó pedig a Huvan bár jobb oldalán lakik, csak és kizárólag. Ugyanis oda vannak kitelepítve. De attól még nagyon bájosak :) Teknőst sajnos nem láttunk, pedig azt mondták a Koon Thai Beach-nél lakik, nekünk nem volt hozzá szerencsénk.

 

Egy pillanatig sem unatkoztunk, és igen - szeretnénk visszamenni. A képek láttán a barátaink azért azt megkérdezték, hogy hová tüntettük el a többi embert? Ugyanis a képek 80 %-án ketten vagyunk a hatalmas óceánban vagy a parton. Pedig azt hiszem, tele volt a sziget. Na, gondolom - ezt a nyugalmat fizeted itt meg!

 

A sziget honlapján megtalálható az összes kirándulás, étlap árakkal. Hasznos és sokkoló tanulmány :)

 

A cápákból sok - sok - sok van :) És mindegyik a térdig érő vízben szeret úszkálni, gondolom talán a napfény miatt. Nem félnek tőlük az emberek egyáltalán.

Voltunk snorkel trip-en, gyönyörű volt. Úsztunk manta rájával is :)

Voltunk delfin lesen, ami szintén klassz volt. Úgy tűnt, mintha már vártak volna ránk. Több csapat is érkezett.

Voltunk fél napos sziget túrán, ahol megismerhettük a helyiek életét egy lakott szigeten és átvittek minket Paradise Island-ra, ami a testvérszigete. Mivel nagyobb sziget, több az ember. A bárokban kifejezetten sokan vannak, kicsit Olaszországos tengerpartos feelingem lett, ami nem nagyon tetszett. A kínaiak ott is esernyővel a kezükben napoztak a vízben ülve.

 

A Huvan bár környékén kisebbek a hullámok és kevésbé fúj a szél, a másik oldal szelesebb - de szerintem ezáltal élvezhetőbb. A búvárcenter mellett közvetlen lakik egy pár piros/kék  és igencsak kíváncsi papagáj :) Minden nemű ételnek örülni tudnak!

 

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, még leülepedőben van az élmény.

 

Gyönyörű volt, csodálatosan szép - de ez nem újdonság.

 

Ha eszedbe jut bármilyen kérdés, szívesen válaszolok rá.

 

R.

 

Előzmény: ani101 (29824)
andromedae Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29833

Az egyik kedvenc Maldív videóm! Igen a sziget valóban első osztályú, de sajnos a hotelról nem mondható el ugyanez.

Előzmény: Bandos (29831)
juppy Creative Commons License 2016.05.07 0 0 29832

Szia Anikay!

Köszi a gyors választ, visszanéztem a beszámolód, rá is nézek az áraira. :)

Előzmény: anikay (29830)
Bandos Creative Commons License 2016.05.06 0 4 29831

Sziasztok,

 

Filitheyo drón és búvár videó:

(Viszonylag friss, a tavaly nyári "állapotokat" mutatja.)

 

 

anikay Creative Commons License 2016.05.06 0 0 29830

szia juppy,

itt olvashatod 29389 :)

a sziget,mezítlábas és 10 perc alatt körbejárható.nekünk tényleg nagyon tetszett.a reefje nagyon szép,tipikus búvárszigetnek számít,de nem csak búvárosoknak.sznorizni is szép és pihenni is.és a gát tényleg nem zavaró.

igaz más szigettel nem tudom összehasonlítani,de ajánlani tudom.ismerősök voltak előtte biyadhoon és ők mondták hogy ellaidhoo nekik jobban tetszik.

kaják finomak változatosak,italok is.a tisztaság is megfelelő.mi a superior szobát láttuk az szép világos,világos bútorokkal és a normál standard bungi,sötét bútorokkal is szép igaz kicsit sötét :) mindegyikben nyitott fürdőszoba van.

internet fizetős,de gyors.

Előzmény: juppy (29829)
juppy Creative Commons License 2016.05.06 -1 0 29829

Szia Anikay! 

Bocsi, de nem mindig kerülök gép elé és lehet, hogy ezért maradt ki a Te beszámolód. Egyébként igyekszem tényleg mindent elolvasni, mert pont szigetválasztás elött vagyunk, és minden infó jól jön.

Csak a szokásosra vagyok kíváncsi. Milyen maga a sziget? Körbejárható, mezítlábas? Milyenek a bungik, a tisztaság, kaják? Milyen a reef-je? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Előre is köszi a választ!

Előzmény: anikay (29828)
anikay Creative Commons License 2016.05.06 0 0 29828

szia juppy,

mire lennél kíváncsi?irj aztán irok bővebben :)

amikor hazajöttünk irtam egy kis rövid beszámolót,talán még nem olvastad :)

Előzmény: juppy (29789)
andi265 Creative Commons License 2016.05.06 -4 0 29827

Szia Lucita,

 

sajnos nálunk nem ez volt a helyzet. De majd jön Maldívszerelem és megerősíti ezt.

Csodálkoztunk is nagyon, eddig mindenhol a  partközelben cirkáltak a baby cápák, itt most nem.

 

Előzmény: lucita (29826)
lucita Creative Commons License 2016.05.06 0 3 29826

Szia Andi265,

 

Érdekes, amit írsz. Akkor lehet, hogy nekünk szerencsénk volt, de a mi bungink előtt és mögött is mindig söpörték a homokot, és minden délután jött egy srác, aki a szemetet szedte össze a parton.

Mindig rengeteg hal volt a vízben, a déli oldalon sok helyen nagy, sűrű rajokban is.

A móló környékén vagy 6-8 kiscápa lakott, és a letörésnél is láttunk, a déli oldalon. 

l

Előzmény: andi265 (29801)
ani101 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 29825

Szia,

 

köszönöm szépen a tippeket. Megnyugtató, hogy ide is visszamennél :-)!

G.

Előzmény: Bandos (29818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!