Keresés

Részletes keresés

don_kihote Creative Commons License 2003.06.16 0 0 267
"Viszont egészen más, ha ez a szakmád, éveken keresztül tanulod, szaktudással és védőfelszereléssel végzed, mint ha oktondi módon elkezdesz az Internetről leszedett "hallottam valahol.." recepteket kipróbálni..

De ne OFFoljuk szét a topicot.. :) "
Bocs de muszáj:
Nincs két hete, hogy szűkebb hazámba kihívtuk őket
jöttek is hiba nélkül, egy VW Transporterrel, a plató tíz cm homokkal volt behintve, kb 1 mm alumínium lemezből volt a "doboz". Ez védte a kabinban utazó szakembereket és a külvilágot a szállítás közbeni esetleges robbanástól! Röhej!
Tudjátok mindíg eszembe jut a régi nóta: Mi Kell /JÁR/ A Katonának:
PÉNZ-PARIPA-FEGYVER!
Hihetetlen, hogy ilyen munkára még egyáltalán van ember!
És ezek a srácok /megdöbbentő/ de jókedélyű, vidám fiúk voltak /Gondolom minimálbérért!/

Előzmény: fazekaslaci (266)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.06.16 0 0 266
Igazad van, oktattam tűzszerészeket, és tényleg kevés közöttük a besz*ri. :)

Viszont egészen más, ha ez a szakmád, éveken keresztül tanulod, szaktudással és védőfelszereléssel végzed, mint ha oktondi módon elkezdesz az Internetről leszedett "hallottam valahol.." recepteket kipróbálni..

De ne OFFoljuk szét a topicot.. :)

Laci

Előzmény: don_kihote (265)
don_kihote Creative Commons License 2003.06.15 0 0 265
Hali!
Rendbe jött úgy-ahogy, de borzalmas kínokat állt ki szerintem. Ezért becsülöm-tisztelem a tűzszerészeket, hihetetlen bátor emberek!
Előzmény: fazekaslaci (264)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.06.15 0 0 264
Igazad van (a pirotechnika topicot illetően), értelmes ember nem kísérletezik olyasmivel, amihez nem ért.

Mi történt az ismerősöddel ?

Üdv: Laci

Előzmény: don_kihote (263)
don_kihote Creative Commons License 2003.06.10 0 0 263
Mikor megvettem az első puskámat, egy 71 cm csőhosszúságú sörétest, persze nem bírtam kivárni az első lövészetet, így két patronról levágtam a csillagperemezést, kiöntöttem a sörétet, csőrösfogóval kihúztam a műanyag fojtást, kiszórtam az "összes lőport", betöltöttem, és egyenként elsütöttem a pincében!
No, a hatás fenomenális volt, akkorát durrant, mint egy teli töltény és a csőszájnál 20 centis
láng csapott ki!
Ezért csodálkozom azokon akik a piromániás topicban higanyfulmináttal meg más egyéb "ótvarral" "kísérleteznek"! Tiszta ŐRÜLTEK!
Nekem volt egy osztálytársam: Baranyai Zoltánnak hívták /Zoli ha olvasod, írj mindenképpen!!!/,
aki augusztus 20 után kiment a Gellért hegyre, aknát szedni! Sajnos talált! Sokáig kezelték az orvosok, valahogy helyre is hozták, de a nyomokat
élete végéig viselni fogja!
don
NeTie Creative Commons License 2003.06.10 0 0 262
Ésszerűen hangzik. Van-e vajon mód megbizonyosodni erről? A csalóka látszat az volt, hogy be lehet látni egész a csappantyúig, tehát elvileg nem maradhatott lőpor. Alapvetően nem ismerem eszerint a töltény felépítését, az én elképzelésem az volt, hogy csappantyú, lőpor, fojtás, műanyag kupak. Ergo ha sikerült átfúrni a műanyag kupakot és a fojtást, akkor jön a lőpor, ha nem, akkor nem. Viszont ha már jön, akkor kijön mind, 1-2 lemezkét kivéve, amiről azt tippeltem volna, hogy gyakorlatilag nincs jelentősége, már csak azért sem, mert a fojtás megszűnt funkcionálni. Ehhez képest akkor mi a valóság?

NeTie

gvass1 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 261
hi,
imho a megoldas ecceru: nem minden loport sikerult belole kikaparni a haverodnak.
Teljesen valoszerutlen, hogy a csappantyu eleg legyen a szan hatramozgatasahoz.
Előzmény: NeTie (260)
NeTie Creative Commons License 2003.06.09 0 0 260
Hallottam egyszer egy ugandai emberről (:, aki fogta a 9mm PAK riasztótöltényt, késsel kifarigcsálta az elejét, kiöntötte belőle a lőport, azt elégette, mert jól néz ki, aztán pedig elsütötte az ily módon üresnek vélt töltényt (persze semleges irányba), és azt tapasztalta, hogy a hang és a torkolattűz még mindig jelentős maradt, de sőt, a szán is kifogástalanul üzemelt, konkrétan hátraakadt. (Mert óvatosságból ez az egy töltény volt a tárban.) Mostan akkor egészen pontosan minek is van egyáltalán lőpor benne???

NeTie

ui: GRP-9 volt a vas.

Magnat Creative Commons License 2003.04.21 0 0 259
Gvass1,

mail ment.

imc Creative Commons License 2003.04.12 0 0 258
Thx.
Előzmény: don_kihote (256)
Z.O.L.E.E. Creative Commons License 2003.04.12 0 0 257
Hi,

jómagam is egy GRE-t nyúzok (GRP kistestvére), és semmi gondom nem volt vele soha, pedig kilőttem már
néhány tárat vele... (ja, tavaly augusztusban vettem).
Szvsz valóban szerencse kérdése egy jó példány...

Üdv:

Z.O.L.E.E.

don_kihote Creative Commons License 2003.04.12 0 0 256
Haliho!
Veszel egy Expressz újságot, vagy Bazárt, vagy Hirdetést, elolvasod és Öles betűkkel lesz beleirva, hogy "Biztonságiőr tanfolyam, fegyvervizsgával, munkavállalással, legolcsóbban
részletfizetéssel, stb! Felhívod mindet és kiválasztod a legkedvezőbbet! Csak fegyvervizsgát is vállalnak! Biznisz az egész!:-)))
Előzmény: imc (255)
imc Creative Commons License 2003.04.12 0 0 255
"Nincs fél éve, hogy letettem marokfegyverre a vizsgát /most gondolkozom, hogy kidobjam-e a pénzt fölöslegesen az engedélykérelemre?/ "

Hi,
hol tetted le? (én képtelen vagyok a neten felkészítő tanfolyamot találni)

Ha nem akarod reklámozni, mailben is megírhatod.
Köszi:)

Előzmény: don_kihote (236)
NeTie Creative Commons License 2003.03.14 0 0 254
Igen, őszintén szólva eleve nem is gondoltam másként, ha forgó, ha öntöltő, a vásárlás napján leballagok a lőtérre, kilövök minimum 2 tárat, és ha nem volt gondom egy szál se, akkor minden rendben. Ha gond volt, akkor az garanciális probléma, amelyet 3 napon belül még a bolt köteles orvosolni, ha jól tudom. A rendőrségnek pedig 8 napon belül kell bejelenteni, tehát relatíve nagy esély van arra, hogy addig má' csak sikerül kiválasztani 5 pisztolyból 1-et, amelyik működik :))

NeTie

Előzmény: gvass1 (252)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.14 0 0 253
Burokban születtem :-)
Előzmény: gvass1 (252)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 252
hi,
az utobbi 2-3 evben aki ismeros ilyent vett, abbol 5-bol 4 megszivta.
Legtobbszor 1 tarbol 2-3 csoretoltesi vagy kivetesi hiba jott ossze.

Tehat aki megis ilyent venne (es talal valahol hasznaltan, mert ujkent eppen nem kaphato vagy fel eve) az durrogtasson el min. 2 tarnyi toltenyt, ha nincs vele gond, akkor OK!

Előzmény: Gróf Úr (250)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.14 0 0 251
Hali!
Gyerekek,Gvasnak igaza van abban, hogy minek állandóan cipelni a vasat, ha megbízhatatlan. Egyszer kéne és pont akkor döglik be? Ezért jó a REck Miami, mert jó nehéz és ha hozzávágom a támadóhoz, talán lefekszik! Vicc volt Gvass, ne sértődj meg! Hali.
Előzmény: gvass1 (249)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.14 0 0 250
Nekem működik :-)

Mikortól rossz a széria?

Előzmény: gvass1 (249)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 249
hi,
"Ha jól olvastam utána, akkor a fő gond az új GRP-9-esekkel az volt, hogy a gyári sorja rajta van, illetve durva a megmunkálás. Én úgy érzem, ezzel együtt tudnék élni még mindig"

Nem.
Rosszul olvastad.
A gond az, hogy NEM MUKODIK, aminek a sorjak, a preciz illesztesek hianya, a kilagyult rugok csak az okai.

Ha te egyutt tudsz elni egy nagyjabol mukodeskeptelen, megbizhatatlan gazpisztollyal, akkor neked jo, mert a toltenyek arat megsporolhatod, hiszen minek megtoltened?

Az Airweight-re mint minden forgora pedig nagyjabol olyan markolatot teszel, amilyen jol esik, ez is egy elony az ontoltovel szemben.

Előzmény: NeTie (248)
NeTie Creative Commons License 2003.03.13 0 0 248
Én is átmentem a vizsgán, úgyhogy nemsoká felkeresem az ihletékes szervet, és papírhalmot zúdítok rájuk :) A hónaljtokról lemondtam, de megmondom őszintén, a GRP-9 még birizgálja a fantáziámat. Ha jól olvastam utána, akkor a fő gond az új GRP-9-esekkel az volt, hogy a gyári sorja rajta van, illetve durva a megmunkálás. Én úgy érzem, ezzel együtt tudnék élni még mindig. Megnéztem a Super Airweight-et, de nem bírtam iránta vonzalmat érezni, elsősorban a markolata miatt. Aztán majd meglátjuk.

NeTie

Előzmény: don_kihote (247)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.13 0 0 247
Hát eztet mondtam én is, márminthogy csodálkoztam.
De a vizsgán átmentem!:-))) Ulmann Mónika meg küldi a vásárlásit!
Előzmény: gvass1 (238)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.13 0 0 246
Megleltem, köszönöm! :-)
Előzmény: Törölt nick (245)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.13 0 0 244
THX :-) Meglátogathatlak ez ügyben vagy Bagaria?

(Bár a napi viselés elméleti jellegű, ugyebár :-D)

Előzmény: Törölt nick (243)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.13 0 0 242
Hónaljtok: én megértem gvass1 minirambó-elméletét, de mi a fenét lehet tenni egy, az átlagnál jóval szélesebb fegyverrel (mondjuk csak a példa kedvéért: SIG Sauer P-229 :-D)? Övtokon olyan, mintha csípőficamod lenne, még nagykabátban is dudorkodik, a zakóról nem is beszélve... Hónaljban viszont szolid, diszkrét.

Vagy egy jobb övtok megoldja a kérdést?

Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.13 0 0 241
Add vissza az iskolapénzt :-)))) 50cm -en belül veszélyes a gázfegyver a fv-vizsgán elfogadottak szerint :-)))

A gyakorlatban meg sokfaktoros; ha leszakadnak a kupakról darabok akkor tényleg kiverhetik fél méterről a szemét... Bár ilyet még nem láttam. Ha nem, akkor a gázok csak közvetlen közelről (rászorított csőtorok) veszélyesek, de akkor eléggé. Orvos ismerős a traumatológiáról mesélt eseteket; hogy ijesztgetni akart-e nem tudom, de lerobbant fél fejek (szájba feltolt), kiloccsanó agy (fülbe szorított), minden volt...

Előzmény: don_kihote (236)
NeTie Creative Commons License 2003.03.13 0 0 240
Hali!

Hát a szemére egy lyukas garast se! Még talán a szemhéj se véd eleget 10 centiről. Legjobb tudomásom szerint ebben az esetben elég komoly vegzatúrára lehet számítani utána. Viszont Gvass mester infói azirányban megnyugtatóak, hogy ha nem rászorított csőtorkolattal lövi az ember nyakon/mellkason (ez ugye évszakfüggő is), akkor az ijedtségen és egy kis pörkölődésen kívül más baja nem lesz. Ha viszont a helyzet egyike a rendkívül szélsőséges és ritka helyzeteknek, amikor komoly sérülést kell okozni, akkor rászorított csőtorkolattal ezek szerint akár életveszélyes sérülést is lehet okozni - ha jól értem. Természetesen ebben az esetben lélekben fel lehet készülni a vegzatúrára. (Esetleg a nyúlcipőre.)

NeTie

Előzmény: Varshi (239)
Varshi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 239
Azért én nem tennék pénzt annak az illetőnek a szemére, aki épp ki akar szedni a kocsiból, én meg 10 centiről arcon (opció: szemen) lövöm...

Vagy tévednék?

(Ha viszont igazam van, akkor ez azért cinkes kérdés: egész máshogy állnak hozzá rendőrök és bírók is, ha nem csak a taknya-nyála folyik egybe, hanem meg is vakul... Biztosan több macera. Nem?)

Előzmény: gvass1 (238)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 238
hi,
ez a dolog, marmint, hogy a gazpi milyen messzirol valoban veszeklyes, otthol objekticve vizsgalhato.

Lojj ra egy almara (az embernel azert joval puhabb) 30 centirol (nem fog tortenni semmi, max megporkolodik a dolog a egy kicsit), majd raszoritott csotorkolattal (ez esetben almapure kepzodik).

Előzmény: don_kihote (236)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.12 0 0 236
Hali!
"Jogi kérdés: mi történik, ha a támadó teljesen közel van (pl. a vezetőülés ablakával egy síkban van az arca), és én ilyen távolságról mondjuk nyakon vagy mellkason (arcon?) lövöm? Elvileg ugye a forró, viszonylag nagy nyomású lőporgáznak ilyenkor sérülést kéne okoznia. Milyen sérülést fog valójában okozni? Kerülök-e én ettől előzetes letartóztatásba? Elveszik-e a fegyvert? " Tételezzük fel, hogy az illetőnél 1. semmi, 2. 8 cm-nél rövidebb kés, 3. 8 cm-nél hosszabb kés, 4. lőfegyvernek látszó tárgy volt?
Köszi a válaszokért, és bocsi a kérdésözönért :)
Nincs fél éve, hogy letettem marokfegyverre a vizsgát /most gondolkozom, hogy kidobjam-e a pénzt fölöslegesen az engedélykérelemre?/ és ott azt tanították, hogy a gázpisztoly 1-1,5 cm-ről veszélyes csak. Én is csodálkoztam, de átmentem a vizsgán és csak ez számított! A hatóság meg úgyis akkor vonja be amikor akarja /ideiglenesen :-)))/.

Előzmény: NeTie (231)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 235
hi,
"puloverrel nagyon könnyen rejthető a fegyver "

Egen es szepen felnyulsz es kiveszed, aztan lefele kirantod. klassz. Lehet azert, hogy egy ideges kutyuli nem varja ezt meg...

"Ha érzem a bajt, úgyis előszedem és átteszem a nadrágomba, ahonnan már tényleg könnyen előkapható2

Egen, erre is mindre van idod...

Bocsesz, de asszem jo peldat adtal arra, miert is nem jo a honaljtok..

Előzmény: General Robert Lee (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!