Kevered a dolgokat. A héj eredő ereje egy belső tömegpontra éppen nulla. Ez azonban természetesen nem jelenti azt, hogy egy belső tömegpont ne gyakorolna erőt a héj elemeire.
Senki nem mondta, hogy NINCS gravitáció. A gravitáció egyenletesen csökken a (homogén) gömbhéjon belül. Nem homogén esetben is csökken, de akkor csak szig. mon., nem egyenletesen.
A nyomás nem egyenlő a gravitációval. A nyomás a ránk nehezedő testek súlyával egyenlő.
Annak aki úgy gondolja, hogy a föld közepén végtelen nagy a grav, az gondolkodjon el azon, hogy ebben az esetben a föld közepén egy fekete lyuknak kellene lennie. Utána gondolkodjon el azon, hogy a fekete lyuk mit csinálna a földdel...
Pint! ezt vedd dícséretnek. Hiszen ciprian csak a "gyenge tudásúakkal" ért egyet ! :)) - néha. Szóval most már akár az is elképzelhető, hogy okos vagy.
végül is én se értem, hogy mit erőlködök. ha lenne esze megérteni, akkor eleve nem állt volna elő ilyen hülyeséggel. miért pont az én kedvemért térne át az értelem útjára, ha a maga kedvéért nem tette?
nem szükséges cáfolni a szedett-vedett hülyeségeidet, amikben még matematika sincsen. a cáfolat az, hogy a végeredmény rossz, mert a helyes levezetés az, amit mondtunk neked százszor, és elolvashattad, megérthetted volna már mostanra.
Mégegyszer, egy erőtérben minden pont egyensúlyban lehet, ugyanabban az erőtérben elhelyezett test viszont elmozdulhat. Lásd pl. folyadékban úszó test, vagy egy próbadarab szétszakítása. (Ez két különböző eset, nem szabad összekeverni)
Azért látom hibásnak, mert a vektorokat nem úgy kell összeadni, hogy a nagyságukat összeadod. Ha valaki nem egészen értelmi fogyatékos, ezt már akkor megérti, amikor először mondják neki, te viszont küzdesz itt, mint a malac a jégen.
Ugyanígy van egy üreg belsejében is a gravitációs erőtérben.
Nem ugyanígy van. Egy gömbhéj belsejében a gravitációs térerősség minden pontban azonosan nulla. Hogy te ennyit képtelen vagy megérteni, azon én pl. nem csodálkozom, mert tudom, hogy neked a vektorok összeadása is komoly szellemi kihívást jelent.
Csak a pofád nagy, de azzal meg nem hatsz meg itt senkit.
Ne emgem idézgess folyton, hanem írd le miért látod hibásnak.
Szedd össze magad, ne légy már olyan gyáva az okfejtéshez. Legfeljebb kiderül, hogy a nulla ismeredetedre vagy felfuvalkodott. Ezt én már rég tudtam a gyávaságod alapján, semmit nem vesztesz már.
Gondolkozz el már azon, hogy mi a különbség, ha egy testre hat erő vagy egy pontra.
Ha egy erőtér minden pontjában erőegyensúly van, az odahelyezett tesre még erő hathat.
Pl. egy folyadéktér minden pontjában erőegyensúly van, azonban a folyadéktérbe behelyezett tárgyra erő hat, és a tárgy elmozdul a folyadékfelszín irányába.
Ugyanígy van egy üreg belsejében is a gravitációs erőtérben. Gergő73 látóköre csak odáig terjed, hogy a gravitációs erőtér minden pontjában erőegyensúly van.
Nem csodálkozom azon, ha egy matematikus műszaki érzéke nem is létezik, de rajtad viszont csodálkozom, hogyan mehetsz Gergő73 után, hiszen neked műszaki előképzettséged van.
ciprián: szerinted + átfogalmazott állítás + két kérdőjel én: igen ciprián: szerinted + átfogalmazott állítás + három kérdőjel én: igen ciprián: nos, ez a te véleményed. ki gondolja még így?
másik forgatókönyv:
ciprián: akkor szerinted + félremagyarázott állítás + negyed órányi levezetés az erdő irányába
Én ezt elejétől fogva írtam, de mindig a felét idézik tőlem nagy ravaszul.
Nagy ravaszul most az egész baromságot idézem tőled, ami miatt azóta sunyítasz:
Most tegyünk a hidrogénatomunk köré még több hidrogénatomot, szimmetrikusan, gömbalakban. Mindegyik új hidrogénatom gravitáló ereje hozzáadódik a tér egy-egy pontjának gravitációjához. Az első hidrogénatomunk a középen van, ahol kijelöltük a nulla potenciálú helyet, ott a legnagyobb az összeg, a középponttól kifelé csökken. Tehát csökken a gravitációs potenciál. A gömb legszélén a legkisebb, mert a gömbön kívül nincsenek hidrogénatomok.
Érdemes, mert két nulla vastagságú gömbhéj eredője valós falvastagsággal cserélhető le, ha egy pontra ható erőt vizsgálunk.
De most félrevezető manőver mmormota és Gergő73 részéről, mert én nem pontra ható erőről vitatkozom, hanem egy üregbe a szimmetrikusan betett testről. Én ezt elejétől fogva írtam, de mindig a felét idézik tőlem nagy ravaszul.
Hogy van pofád mást megfutamodottnak meggítélni. Még egyetlen okfejtésre nem volt merszed, amióta a fórumon vagy. Aki akarja ellenőrizheti, de felesleges időtöltés astronom hozzászólásait olvasgatni, csak arcátlan személyeskedést látni. Nemcsak velem szemben.
Nekem úgy tűnik, mintha egyesek arra tették volna fel az életüket, hogy elviselhetetlenné tegyenek minden topikot, ahol időnként értelmes diskurzus is előfordulhat.
A fény 3D-ben megjelenő, energiát továbbító és impulzust közvetítő "váltóáram".
(szakszerűbben: váltakozóáram)
Úgy sejtem, hogy a Világegyetemet alkotó - mindenhol jelenlévő - de nem mindenhol látszó két elektromos anyagi közeg - anyagmező - átmeneti "egyensúlyi zavarából" adódó tovaterjedő rezgés. "
Ha ez a fény, akkor miért nem irod tovább mi az anyag?