Keresés

Részletes keresés

nyúllabda Creative Commons License 2014.10.31 0 0 219

Akkor tekints bele az új munka törvénykönyvébe!

Előzmény: rohamnyugger (218)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 218

Örülök, hogy kezded megérteni, miért nem szabad hagyni még akkor sem kizsigerelni a dolgozókat, ha ők hagynák.

Előzmény: nyúllabda (216)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 217

Éppen ellenkezőleg.

Vagy a teszkó tulaja is húzza az igát szombaton vasárnap 8 órában? Helyes, ha akarja, tegye. De ne akarja másokra ezt rákényszeríteni! Mert ez nem természetes és nem emberséges!

Előzmény: levure sauvage (211)
nyúllabda Creative Commons License 2014.10.31 0 0 216

A kamionos nem maga, hanem a többiek miatt nem vezethet akármennyit

Előzmény: rohamnyugger (207)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 215

Persze, ez világos.

De nem cél a teszkó elüldözése, elmenetele. A cél, hogy ha Magyarországon akar működni egy cég, akkor azt emberi módon tegye. És itt teljesen mindegy, hogy teszkó, lidli, CBA vagy éppen melyik. Más kérdés, hogy melyik milyen könnyen érti meg, tudja alkalmazni a magyar elvárásokat.

Előzmény: Alex Raps (209)
nyúllabda Creative Commons License 2014.10.31 0 0 214

Ezt az új MT-vel megoldhatták volna.

De épp a másik irányba módosították.

Előzmény: rohamnyugger (208)
Pitbull_vagyok Creative Commons License 2014.10.31 0 0 213

"(mi az az Avas 2 ütem?)"

az Avas 1. folytatása

Előzmény: levure sauvage (201)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 212

És jó lenne az a vevőnek, ha a kiló cukrot nem az árufeltöltő tenné a polcra hanem egy szakképzett bolti eladó ... aki kimerítő tudományos felvilágosítást tudna adni arról, hogy honnan  származik, milyen eljárással készült és miért jobb amint a konkuernciáé?    A nyomorult vevőnek szvsz elég ha leveszi a polcról a kiló cukrot és viszi - túl sok elmetevékenység nem kell hozzá, az anyósom is képes rá. A teszkó Magyarországon nem azért olyan amilyen mert olyan szeretne lenni, hanem mert a nyomorult vevők ezt képesek megfizetni - "oszt jónapot". Ha drágább lesz, akkor majd nem tudják megfizetni, mivel a bevételük nem attól függ milyen a teszkó, hanem milyen elmaradott a gazdaság, azaz az ő anyagi forrásaik.

Előzmény: Alex Raps (209)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 211

Úgy gondolom, hogy a "más farkával veri a csalánt" kifejezés még a liberalizmus bevezetése előtt született. Te meg pont ezt teszed. 

Előzmény: rohamnyugger (206)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 210

Gyermekteleneknek sem szabad vasárnap dolgozni a teszkóban?

Alex Raps Creative Commons License 2014.10.31 0 0 209

Az a fő probléma hogy a Tesco az esetleges távozásával nem viszi magával értelemszerűen magát az általa teremtett jelenséget is. Ugyanis nem a Tesco itt az igazi baj, hanem az értékesítési és árubeszerzési módszer. Attól hogy a szakma prominens képviselője esetleg innen az országból távozik, még továbbra is árufeltöltőt fognak ugyanezeken a helyeken foglalkoztatni és nem szakképzett bolti eladókat és még sorolhatnám azokat a problémákat amelyeket nem fog magával vinni a távozása (viszont Ő hozta be).

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 208

Most tulajdonképpen a teszkó kap majd egy táblát, hogy ne pökje le a magyar családokat.

Joguk van a kiskereskedelmi dolgozók gyerekeinek is a szüleikhez!

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 207

A kamionsofőrt nem engedjük 24 órán át vezetni, pedig milyen jól jönne neki az a kis plusz pénzecske. A 8. óra után akár még pótlékot is kaphatna. És különben is, felnőtt.

Jól hangzanak ezek az érvek. 

Csakhogy egy fejlett társadalom rengeteg írott és íratlan szabályozást igényel. Régebben természetes volt, hogy köpködtek az emberek, és lefogadom, nem volt többsége azoknak a tábláknak, hogy "Ne pökj a padlóra!". "Oda köpök, ahová akarok!" - mondhatták a korabeli prolik, szélsőliberálisok. Ma már ki sem kell írni, mert ők sem köpködnek (a padlóra).

rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 206

Ha az nem volt a mások életébe beleszólás, hogy engedélyezték a vasárnapi munkavégzést, akkor ennek a megszüntetését se hívjuk már annak.

Tudom, a "liberális" az egyetlen, aki nem szól bele a másik életébe - egészen addig, amíg a másik "liberálisan" él.

Előzmény: levure sauvage (204)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 205

Mindenki meg tud(na) tanulni életben maradni. Volt idő, hogy 100 eurobol éltünk meg ketten egy hónapig és nem nélkülöztünk. (mellesleg a Lidl volt az egyik megmentőnk az akcióival)  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125382402&t=9214409

Előzmény: nick-kel odeon (196)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 204

Abba érdemes beletörődnöd még most is, hogy nem mindenki szeretne úgy élni, ahogy szerinted élniük kellene, és ezzel együtt is lehetnek tisztességes állampolgárok, merthogy neked az életmódjukból ennyihez van valamennyi közöd.

Előzmény: rohamnyugger (193)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 203

Nem maguktól, hanem éppen az ilyen intézkedések hatására.

De ez neked nem jó, mert mittudoménménem.

Te valami nagyon tutyimutyi arc lehetsz, igaz?

Előzmény: baculum (198)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 202

bocs, én csak az itthoni készletekről beszéltem, ami a kamrában meg a fagyasztóban van.

Kémény az nekünk sincs, csak szellőzőkürtő.

Előzmény: baculum (200)
levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 201

Talált! :)

(mi az az Avas 2 ütem?)

Előzmény: Never Man (199)
baculum Creative Commons License 2014.10.31 0 0 200

feltéve ha van áram és gáz a városokban - nem képes készletezni sem, nincs kéménye, semmi

kiszolgáltatott

Előzmény: levure sauvage (197)
Never Man Creative Commons License 2014.10.31 0 0 199

Na, most belőttelek IRL, te egyrészt egy geodéta vagy, másrészt az Avas 2-es ütemben lax :-))

Előzmény: levure sauvage (192)
baculum Creative Commons License 2014.10.31 0 0 198

és maguktól váltak a tömegek ilyenné ?

:-)

ez van, ezt akarja csinálni - egy borzalmas szar az egész :-DDD

így jó nekik, polimert zabálni, órákat gyalogolni, autózni (!) 10 ruppóért, ez van

levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 197

Az október 23-i ünnep előtt én is felmértem a készleteket és arra jutottam, hogy 1 hónapig biztos nem halnánk éhen, kenyeret is beleértve (saját sütéssel), egyedül tejet kéne venni közben.

Előzmény: nick-kel odeon (187)
nick-kel odeon Creative Commons License 2014.10.31 0 0 196

Egyébként prolinak is hitványak, hiszen egy rendes proli az biztos meg tudná sütni a kenyeret. 

Kenyérsütésre inkább a paraszti származásúakat tanították meg. A prolit csak a boltba járásra.

Alex Raps Creative Commons License 2014.10.31 0 0 195

"...most ne haragudj te német vagyol?"

Ha kutya lennék akkor a fajtailag' igen. :) Állampolgárilag magyar és ezen nem is fogok sosem változtatni. Igazi büszke magyar vagyok egy csepp magyar vér nélkül az ereimben és este a vacsoránál is csak magyarul beszélünk (csak mondom ha esetleg lenne még valami ellenérzésed). :D 

Előzmény: baculum (181)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 194

Nagyon egyszerű. Fele annyi pénzből is meg lehet élni, mint amennyiből most élünk, így nincs miért aggódni.

Először a méltóságot kell visszaszerezni, utána lesz pénz is melléje. Fordítva nem megy, pénzért nem lehet méltóságot venni. Havi 150 nettóért pláne, de többért sem.

Előzmény: Alex Raps (191)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 193

Egyébként prolinak is hitványak, hiszen egy rendes proli az biztos meg tudná sütni a kenyeret. De ők inkább veszik vasárnap a 100 forintos minőségű álkenyeret a teszkóban. És ha ez a lehetőség nem lenne, akkor kenyeret sem tudnának sütni, mert képtelenek lennének arra, hogy lisztet, cukrot, sót, élesztőt, olajat bekészítsenek ilyen esetekre.

levure sauvage Creative Commons License 2014.10.31 0 0 192

Nekünk pont fordítva vannak a távolságok, lidl 200 tesco kb. 600 m, ezek szerint itt laktok tőlünk 300 méterre. :)

Előzmény: Never Man (179)
Alex Raps Creative Commons License 2014.10.31 0 0 191

Nekem is bejön ez az éljünk normális ember módjára dolog csak még azt nem látom, hogyan lesznek majd források a közterhekre és vagy a bérleti díjra, ha kiesik az a munkanap. A németeknek könnyű a dolguk, mert ők Európa legmenőbb exportálói (voltak/lesznek) és ott is élnek azon a földrajzi helyen ezeknek a cégeknek a tulajai, így egyrészt jók az árbevételek, magasak a bérek és a helyi bankokban van a tulajdonosi szerkezet pénze is. Ilyen körülmények között nem túl nehéz olyan jóléti társadalmat csinálni, ahol sok a fizetett ünnep és nem köll menni vasárnap dolgozni. Ezzel szemben minálunk úgy kezdődik hogy már a magyar cég is külföldi, tehát a haszon innen ki van szippantva, a tulaj nem itt él, tehát nem itt tartja bankban a pénzét, a minimálbér besorolás a szalag mellett pedig rabszolgatartói léptékű és a bérbeadók azért tartják aránytalanul magasan - normál munkarend mellett megfizethetetlen szinten - a bérleti díjakat, mert néhány hülye még mindig nem tudja beleírni (a meglévő kétharmadjával) az alkotmányba azt a sort miszerint: "Aminek nincsen jövedelme, hozadéka az nem adóztatható" (hogy értsék azok is akiknek nincs ilyen problémájuk: az ipari- és az üzleti ingatlanokra léteznek olyan helyi adófajták, amelyeket azért kell megfizetni mert az van ->ez egy igazi vérkomcsi, irigységre épülő maradvány az adójogban.      

Előzmény: rohamnyugger (172)
rohamnyugger Creative Commons License 2014.10.31 0 0 190

Azért pánikolnak, mert nem hogy 20 vagy 4 évre, de 1 hétre is képtelenek előre tervezni. Pedig én biztos vagyok benne, hogy nekik is sikerülne, legkésőbb 2 héten belül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!