Keresés

Részletes keresés

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.21 0 0 98
Jo Szerencset!
bagojj es Gedeon udvozollek benneteket korunkben!

Na, szoval a szalamandernel nalunk is elol banyaszlampakkal kigyoznak a kohlenbrennerek, es csak az oket koveto tomeg szelen megy egy csomo faklyas ember.

mac:A daloskonyvedet ismerem, egy ujabb kiadasa kaphato volt nalunk is - sajnos korlatozott peldanyszamban, igy en is lemaradtam rola. :((

A kozepskolas "valetalas" otlete nem tetszik, de nagyon sok tatabanyaival talalkoztam pl., akik jol ismertek a regi hagyomanyokat. Amugy Ujvarosban mar regota van auf-ja a managereknek (fekete-szurke) es a gazdaszoknak is (kek-zold). Mit mondjak, eloszor eleg nagy nemtetszestvaltott ki a dolog, de becsuletukre legyen mondva: az elso idokben szet voltak osztva a poganyok a tobbi szak kozott (tankoronkent( es ugy vettek reszt a balekoktatason. Ma mar sajat valeta-bizottsaguk van. Nekunk egyebkent sokkal konnyebb dolgunki volt, mert eleg sokat segitett eleinte az anyaintezmeny (ME).

Ja, hangulatos kocsma: van Ujvarosban egy Apostol nevu kocsma, igazi pincehelyseg, nagyon jo borral. Sokszor vittuk el az elsosoket (szigoruan gyalog, kb 1 ora seta), es ott tanitottuk oket a notakra.

Vagy nagyon erdekes elmeny volt a Tandij-ellenes tuntetes, ahol ugye mindenki keresgelte a 20000 ember kozt a mas iskolan tanulo haverjait, mig mi az egyenruhak alapjan pillanatok alatt egymasra talaltunk, es egyutt enekelt soproni, misolci, dunaujvarosi, fehervari.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.21 0 0 97
Teljesen igazad van, nyilván gáz, ha már izzadság-szaga van az egésznek. A Közlekkaron sincs erőlködés e szempontból, úgy gondolom, hogy a szalag, a gyűrű, a szakestélyek (korsók) nem túlzás. A dalok sem, bár ezekhez évek kellenek, míg rögződnek az emberekben. Egyébként jól csinálták a srácok, mert komoly "kontrollt" kértek és kaptak Miskolcról, tehát ha bármi túlzásba estek volna, szóltak volna.
Előzmény: macarpi (96)
macarpi Creative Commons License 2000.03.21 0 0 96
Felhozom egy kicsit a topicot.

Mickey,
otthon megnéztem; az én nótáskönyvem a következő: A mi nótáink, kiadta a MME 1989. évi Bányász Valéta Bizottsága, élén Fedecsku László a. Fidó (akivel volt szerencsém néhányszor személyesen is találkozni). A műbe Kisfül is bedolgozott, neve megemlítve.

Dorian, ha erre jársz,
megkérnélek, hogy propagáld a topicot az Egyetemen; szívesen látnánk balekot, firmát, akár oktatót is. Dobjuk fel egy kicsit! :-)))

off
(bagojj közben felhozta, kösz)
on
bagojj,
a hagyományok átvételének korlátairól azért annyit mondanék, hogy amikor már egyes középiskolákban is valétálásnak akarják nevezni a ballagást... meg amikor a manager szakosok is waldent akarnak csináltatni...
Szóval azért nem kell nyakra-főre átadni/átvenni mindent.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.21 0 0 95
Sziasztok!

Volt szerencsém résztvenni néhány Szakestélyen, Miskolcon. Bár egyáltalán nem bánom, hogy a BME-n végeztem, ha valamiért sajnálom, hogy nem Miskolcon, vagy Sopronban, akkor ezek a hagyományok azok.
Felvetettétek a hagyományok átvételének kérdését. Nem tudom, tudtok-e róla, hogy a BME Közlekedésmérnöki Karán megmozdult valami ez ügyben, még tavaly. Gyűrűt avattak a végzősök, idén már szalagot is. Azt gondolom, hogy azokat az értékeket, amiket ezek a hagyományok hordoznak (barátság, összetartás, és még sok más is), át lehet venni, sőt kell is (kellene). Az is igaz, hogy csak részben lehetséges a hagyományok átvétele, mert a legnagyobb igyekezet sem tudja pótolni a több évszázados múltat, és a mai korban, életvitellel nehéz ezeket megvalósítani, meghonosítani. Hogy mást ne mondjak, nincsenek igazán hangulatos kocsmák. Továbbá nagyon kevés helyen van igazi Egyetemváros, aminek a milliője semmihez sem hasonlítható, és nem is pótolható.
Ott voltam mind a két eddigi közlekkari szakestélyen (Contrapunct voltam), mondhatom, mindkétszer megcsapott az a hangulat, amit a Miskolci Egyetemen járva-kelve éreztem. Más kérdés, hogy egyébként miskolci vagyok, tehát van külön kötődésem, noha soha nem voltam hallgatója a ME-nek.
Ja, és egyszer tiszteletbeli baleknak, később tiszteletbeli firmának avattak (Miskolcon), hát akkor sok sört nyeltem (Sőt, a balekká avatáskor tejet is, mert elszúrtam a megszólítást. Jól levontam :)
Tehát nagyon szép dolgok ezek, és meg kellene ismertetni minden magyar hallgatóval, mert rengeteg komoly emberi érték van bennük, amik által még emlékzetesebbek és tartalmasabbak lesznek az egyetemi/főiskolai évek.
Jó utat a közlekesnek!

Előzmény: MickeyKnox (21)
Gedeon Creative Commons License 2000.03.21 0 0 94
JÓ SZERENCSÉT !
(egyre kevesebbszer hallani e szép köszöntőt kiesedő Hazánkban)

Sajnos az Akadémián én csak felvételizni voltam.
Nem sikerült. Maradt a bánya.
Ahol én jártam ott a refrént imígyen énekeltük:
"Tatabánya, Tatabánya
Te vagy az oka mindennek,
Tatabánya, Tatabánya
Hogy az Isten... áldjon meg!"

Mi nem fáklyákkal, hanem bányászlámpával szalamandereztünk.

"Szép idő volt, jó idő volt,
Kár, hogyelmúlt, jaj de kár!"

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.21 0 0 93
Bencze: orulok is neki :)))

Amugy varom az ujabb hozzaszolokat :)

Bencze Creative Commons License 2000.03.21 0 0 92
Jól beindult ez a topic =)))
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.21 0 0 91
Ez szép volt, TA!

Akkor egy másik is:

"Amely diák Jénából asszony nélkül, Lipcsébôl veretlenül, Wittenbergából ép bôrrel, >>Selmecrôl<< pedig a Bursch-nóták nélkül kerül vissza szülôföldjére: a legszánalomraméltóbb teremténye az Istennek!"

Előzmény: TomAce (90)
TomAce Creative Commons License 2000.03.21 0 0 90
"Selmec az Istened, az anyád,

a szeretőd, a feleséged, a testvéred,

mindened aki bántja ellenséged!"

Előzmény: MickeyKnox (89)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 89
Glück, ha holnap visszanezel:

- Megveheto meg valahol a konyv? Sajnos csak kolcsonbe jutott el hozzam 3 eve, es egyszerre 5-6 ember olvasta igy is, szoval nem tudtam vegigolvasni... Fenymasolat is erdekelne, ha megoldhato, akar mar most kuldok penzt!

Előzmény: Glück (87)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 88
balek legy illedelmes!!!
Glück Creative Commons License 2000.03.20 0 0 87
Meg kell néznem a Charli (alias:Kiss Csaba9 köny-vében, a "Vocem Preco Iés II" -ben , mert ami abban nincs bent, az nincs is.Glück auf! Megyek hájcsiba, holnap jelentkezem.
Előzmény: macarpi (70)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 86
Heee, eleg lesz a feladatokbol!:o)
Előzmény: MickeyKnox (81)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 85
Jo ejszakat, Jo Szerencset!

Ja, en is igy tanultam, + nalunk van kohasz-szak is

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 84
No, nekem most már késő van, úgyhogy L.
Remélem, nem győzöm majd olvasni holnap az új hozzászólásokat. Örültem nektek! :-))))

Jó szerencsét, üdv az erdésznek, pénzt a fásnak, lfs a kohásznak! (már bocs, de így tanultam)

mac

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 83
Is-is. Latogato vagyok hivatalosan, de akad neha melo is... Az erdok, tajak meg tenyleg gyonyoruek!
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 82
De jó neked!
Kanadába én is nagyon szeretnék egyszer eljutni. (Na meg én is szeretnék még deák lenni!) Dolgozol ott, vagy csak látogatsz? Ott vannak csak még szép erdők!!
Előzmény: MickeyKnox (81)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 81
1, Calgary, Kanada, meg masfel honapig
2, Jo otlet!

Akkor TA-nak is egy feladat: ugyan sajnos nem tudtam megcsinaltatni az auf-om (fogadalom volt, hogy csak az osszes szigorlat letetele utan lesz, es ez meg nincs - vagis en meg nem fejeztem be a sulit :(( ), de
- ha meglenne, 2 db vizszintes, es 3 darab fuggoleges csik voln a bal karjan egy barna "pajzs"-ban. Deritse ki, hogy ez mit jelent!

Előzmény: macarpi (80)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 80
Mickey, ha nem vagyok vindisgréc, hol van (kb.) az a nyóc óra eltoli?
Előzmény: MickeyKnox (75)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 79
Tom, amit Doriannak írtam, neked is válasz (mármint a "merrefele"). :-))
Előzmény: TomAce (77)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 78
Biztos, hogy lehet. Én kb. 9 hónapja a felügyelőségnél vagyok, előtte az Egererdőnél voltam. Az első nyári gyakorlatod azonban (ha nem változott nagyot a tanrend) géptanos-traktoros lesz. Másodév után már jöhetsz ide a rendezőkhöz v. gazdasághoz.
Előzmény: Dorian Gray (74)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 77
Egerben merre fele?
Előzmény: macarpi (67)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 76
Mickey, ez a balekfeladat nem is rossz 5let!
Alakítsunk Indexes Tanszéket a bulekoknak! Hátha mások is csapódnak Dorianhoz és TomAcehoz (mert természetesen nekünk ő is balek).
TomAce, ha benne vagy, első feladatod, hogy kiderítsd az Ábrahámozás és az Éliásozás mibenlétét. :-) Elég szégyen mindenkire nézve (ránk is, az örökségünkre), hogy harmadéves létedre nem tudod! :-)
Szeretnék egy beszkennelt képet is, ahol éppen Ábrahámoztok!
Előzmény: MickeyKnox (72)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 75
OFF:

a 8 ora eltolodas miatt nem tudok majd mindig ittlenni, mert altalaban pont ilyenkor dolgozom, de igyekszem majd mindig benezni. Most halistennek van idom

ON

Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 74
Eger!
Az szép város. Ilyen helyre szeretnék menni nyári gyak ra.Lehet???
Előzmény: macarpi (67)
TomAce Creative Commons License 2000.03.20 0 0 73
Gyere minnel surubben!:o)
Amugy az info labor, csak 22,00 kor zar:o)))ugyhogy meg van egy kis idod:o)

Jo szerencset!

Előzmény: Dorian Gray (69)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.20 0 0 72
Glück, te sem tudod a miskolci csille nevet? ha nem, adjuk ki Doriannak balekfeladatkent :))
Ja, a talakozo idejen asszem mar otthon leszek, megprobalok elmenni.

Puff... 9-en megyek :((

macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 71
Üdv az erdésznek Dorian, jó éjszakát!
Előzmény: Dorian Gray (69)
macarpi Creative Commons License 2000.03.20 0 0 70
Glück, kösz a kisegítést a találkozó időpontjával!
Te talán meg tudod mondani a miskolci csille nevét, mert ez felmerült mint kérdés, és nem tudta egyikünk sem!
Előzmény: Glück (65)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.20 0 0 69
Most elbúcsúzom. Bezár az infó labor, majd jövök máskor is.
EZ JÓ TÁRSASÁG!!!
Jó szerencsét!
Előzmény: macarpi (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!