Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2004.03.08 0 0 327
hi,
a hir tobb mediaban is lejott, de BAROMSAG.

A gaz-riaszto fegyverek Magyarorszagon NEM LESZNEK szabadon tarthatoak sem majus elsejen, sem kesobb sem.

Előzmény: Magnat (326)
Magnat Creative Commons License 2004.03.08 0 0 326
Hi,

nem én láttam, csak vki mondta, szóval nem feltétlen korrekt az infó, de állítólag a hétvégén bemondták a tv-ben, h május 1-től szabadon tartható gázpityu, a flóbertekre meg engedély kell. Esetleg látta valaki?

lviz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 325
Udv!
Lattam par bortonben felvett videon (USA),hogy a rendcsinalo osztag paintball markerekkel felszerelkezve (OC toltetu golyok) "csinalt rendet".
Akit eltalatak,az nem igazan akart meg egyet kapni...
Kepzeld csak el,hogy milyen fincsi lehet egy hamserulesbe belekerulo oc golyo :)
A rendorok nagyon jo velemennyel voltak rola.
Előzmény: Biovadász (323)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 324
hi,
"Ez az oc-paintball mennyire hatásos, ha a delikvens mellkasán pukkan szét? "

A demo-videok szerint elegge (5-7 meteren belul). De ugye mivel magamon meg nem probaltam, igy nem tudok korrekt velemenyt adni.
Hozzon be valaki egyet es kiprobaljuk.

Előzmény: Biovadász (323)
Biovadász Creative Commons License 2004.01.26 0 0 323
gvass,
Ez az oc-paintball mennyire hatásos, ha a delikvens mellkasán pukkan szét?
Előzmény: gvass1 (315)
gvass1 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 322
"Félreértettél , nem az OC-vel szemben vagyok bizalmatlan, hanem csak szeretném tudni mennyire hatásos az a pisztoly amit önvédelemre vettem."

Elegge. Felteve, ha relative keves a tamdok szama, es nincs lofegyver. Plusz nem fuj eros szembeszel, plusz ha esetleg zart terben kell hasznalni, akkor az gyorsan el tudod hagyni.

A gazstukker/gazspray NEM csodaszer!
Arra szolgal, hogy a tamadot gyorsan 2-3x pofanlodd, es amig a taknya-nyala egybefolyas plusz levego utan kapkodas, es a fajdalom hatasara a harckepessege csokken, addig el tudj menekulni.

Nehogy azt vard, hogy szetcsapja a kezeit, es osszeesik, mint egy rongydarab.

Előzmény: Player11 (321)
Player11 Creative Commons License 2004.01.25 0 0 321
Félreértettél , nem az OC-vel szemben vagyok bizalmatlan, hanem csak szeretném tudni mennyire hatásos az a pisztoly amit önvédelemre vettem.Nem úgy akarom kipróbálni hogy belekötök valakibe , ennél azért komolyabb vagyok. Mondják hogy próbáljam ki magamon meg hogy szagoljam meg.Engem az érdekelne ki az aki már használt ilyent élesben és mi a tapasztalata.Csak a kételyeim eloszlatására.
Előzmény: belic (320)
belic Creative Commons License 2004.01.25 0 0 320
Hello!

"OC ... Ez olyan mintha az illetőnek borsot törnék az orra alá? Hatásos ez?"

A jelenlegi legjobb anyag az OC, amit gazspray/pisztolyba tesznek. A 65-os szamu gazspray hozzaszolast (ennel kettovel lejebb) ajanlom figyelmedbe.

Bel

Előzmény: Player11 (318)
Player11 Creative Commons License 2004.01.25 0 0 319
Lehet ,hülyén tettem fel a kérdést ezért nem is kaptam rá választ:((
De komolyan van esetleg valakinek konkrét tapasztalata, esetleg nézhető video erről?
Szerintem egy vagy neagyjisten két méretes, lendületesen támadó bakc@gányt hiába lövök kétszer pofán,2-3 méterről attól még abból a lendületből csukott szemmel is elér hozzám és hadonászhat a késével.(????????)
Nem kekeckedni akarok csak kételkedem egy kicsit.
A kutyákkal szembeni hatásosságát jobban el tudom képzelni hiszen az ő szaglásuk 200X erősebb ezért az inger is erősebben éri ,bántja.Hallottam már olyant hogy a betörésnél lesprézett két rotit el kellett altatni mert gyakorlatilag belebolondultak a fájdalomba.
???????????
Player11 Creative Commons License 2003.12.30 0 0 318
elkészítette pepper-porral (OC) töltött – becsapódáskor szétszakadó - paintball-lövedéket
Ez olyan mintha az illetőnek borsot törnék az orra alá? Hatásos ez?
Előzmény: gvass1 (315)
gvass1 Creative Commons License 2003.12.30 0 0 317
hi,
sajnos amig engedelyhez van kotve, addig felesleges.
Evi 5-10 darabert nem eri meg.

Ha meg felszabaditjak (ami szerintem soha nem kovetkezik be, hiszen messze vagyunk Europatol), akkor kotve hiszem, hogy a full acel darabok forgalomba kerulhetnek.

Előzmény: lviz (316)
lviz Creative Commons License 2003.12.30 0 0 316
Udv!
Most nezegettem orosz gazstukkereket.
Ezek allatok :)
Margolin,full acel, 8mm (sajna nincs 9es)
Plusz valami Makarov szeru,8mm-es,szintugy acel,ha jol ertettem.
Nem lenne erdemes ilyet behozni a kereskedoknek?
gvass1 Creative Commons License 2003.12.29 0 0 315
hi,
asszem ez egeszen erdekes gazstukker-helyettesito lehetne itthon is.

***
Az amerikai Pepperball Technologies a polgári piacra elkészítette pepper-porral (OC) töltött – becsapódáskor szétszakadó - paintball-lövedéket kilövő nem-halálos fegyvereinek polgári változatát. A Neutralizer névre hallgató pisztoly 12 grammos CO2-os patronról működő félautomata légpisztoly. Tárába 10 db .68-as kaliberű lövedék fér. A hatásos lőtávolság kb. 8-10 méter, 100-110 m/s lövedék-kezdősebesség mellett. Európában a 7,5 J alatti csőtorkolati energiára képes változat került forgalomba, melyhez semmilyen engedély nem kell (hazánkban sem kellene). A Neutralizer ára 3 db CO2-patronnal, 10 db OC-lövedékkel, és 20 db inert gyakorlólövedékkel az USA-ban 280 dollár, míg 10 db OC-lövedék ára 20 dollár.
www.theneutralizer.com

gvass1 Creative Commons License 2003.12.29 0 0 314
hi,
egen 8 mm K, ez eletnagysagu (Record/ME), az ERMA csinalt kisebbet. Most karacsonyra hozta ki az ME a 9 mm PAK valtozatot, olyan 180 euroert.

"TT-t kéne megcsinálni 9mm P.A.K. változatban !"

IMHo mivel csoretoltve/tuzkeszen nem viselheto, ez leginkabb disznek lenne kiraly.

"Németo.-ban 130-150 Euro egy használt TT -> átalakítani gyárban gázriasztóra ! "

Az nem megy. A tipusjovanaygo vizsgalat (PTB) hihetetlenul draga lenne 1 darabra vonatkoztatva.

Anno az 1980-as evekben Walther PP/PPK modelleket alakitottak at (PTB-vel), akkor olyan 400-500 DM-be kerultek. Ma 1000 EURO feletti az aruk.

Előzmény: fazekaslaci (313)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.12.29 0 0 313
A Lüger-utánzat 8mm-es, ugye ?
Rémlik, mint ha már lőttem volna olyannal, de mintha kissebb lenne, mint az eredeti.

TT-t kéne megcsinálni 9mm P.A.K. változatban !

Németo.-ban 130-150 Euro egy használt TT -> átalakítani gyárban gázriasztóra !

Bár szkeptikus vagyok, hogy csak egy csőcserével működne-e (még harmatgyenge helyretolórugóval is.. arghh.. át kéne alakítani tömegzárasra..)

De állat lenne, egy gáz-riasztó, full acél TT ! ;-))

Előzmény: gvass1 (312)
gvass1 Creative Commons License 2003.12.29 0 0 312
hi,
teszek meg ide pontokat:
8. Franciaknal van pl. gumilovedekes gazstukker (Umarex-made), plusz gumilovedekhez atalakito csotoldat

9. Gyujtemenyi celbol/disznek (erre kicsit jo pelda a rekkmajami), de pl. itt nekem a pancelban van egy Luger-alaku, valoban csuklos-karos zarolasu gazstukker, hiaba spiater, disznek, meg unnepnapokon durogni kiraly lenne, ha hazavihetnem a vitrinbe.

Előzmény: fazekaslaci (311)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.12.24 0 0 311
Olyan helyeken, ahol felnőttnek tekintik az állampolgárt, tapasztalataim szerint 5 okból vesznek "gáz-riasztó"-t:

1.) startpisztolynak: ez a legritkább. Bármi jó, ami nagyot dúrran.

2.) vészjelzésre hajóra, stb. Erre azért jobb a "csak" rakétapisztoly.

3.) "Láttam a Melgibzonnak milyen pisztolya van, olyat szeretnék, nem igazit, csak durranjon, és olyan legyen..!" - erre jók a Reck Miami spiáterek.

4.) Szilveszterkor rakétalövöldözés: erre is szinte bármelyik jó.

5.) ÖNVÉDELEM: mi ugye elsősorban erre vesszük: ide csak jó minőségű, megbízható, hordható pisztoly való! Az esetek 99%-ában forgó, nagyon kevés a _minden kötülmények között_ megbízható öntöltő. Az Arminius forgói ide tartoznak.

Üdv: Laci

Előzmény: gvass1 (309)
NeTie Creative Commons License 2003.12.23 0 0 310
Más kárán tanul az okos... a buta meg a sajátján, na ez vagyok én :)
gvass1 Creative Commons License 2003.12.23 0 0 309
hi,
egen, hiaba mondjuk mindig, hogy vegyel forgot, a sok "szakerto" mindig "maroktarasat" vesz, aztan jol megszivja.
Előzmény: fazekaslaci (308)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.12.23 0 0 308
Jól mondod: gázpisztolynál (és megkock.: minden önvédelmi eszköznél) a legelső az, hogy megbízhatóan működjön.
(a nulladik pedig az, hogy nálad legyen)

Tehát (az általad használt lőszerrel) mindíg, minden körülmények között működjön, ha működtetni akarod: ha fél kézzel tartod, remegő kézzel tartod (mert pl. egy pitbull marcangolja a másikat), akkor is. Viszont, ha bebiztosítod, leejted, akkor nem szabad működnie.

Az összes többi (külső, tárkapacitás, stb.) másodlagos.

Egy szilveszteri rakétázásra használt riasztópisztolynál nem gond, ha elakad, de egy önvédelmi eszköznél az életed múlhat rajta..

Üdv: laci

Előzmény: gvass1 (306)
NeTie Creative Commons License 2003.12.23 0 0 307
Igen. És persze szervíz csak jövőre lesz, ellenben garanciális, tehát nem merem odaadni senkinek, mert akkor buktam a garit.
gvass1 Creative Commons License 2003.12.22 0 0 306
hi,
FEG quality management.:-))

Meg a feleslegesen tulbonyolitott konstrukcio.
Egyszeruen sok okbol johet ossze: tul hosszu utoszeg vagy torott
utoszegnyomo rugo, vagy elbaszott alaku fesztelenito orr vagy tulemeretes
biztositotengely-vall.

Javithato,de szakertelem kell hozza.
Mindenesetre imho egy fegyveren az utcso, aminek el szabad romlania az a
biztosito.

Masik:
hordashoz:
tokeletes rejteshez ovon beluli tokot a kevesbe pocakos harcostarsaknak javaslok, amugy pedig marad az egyetlen epelmeju megoldas: ovon kivuli tok erosebb oldalt csipore.

Előzmény: NeTie (305)
NeTie Creative Commons License 2003.12.20 0 0 305
GRP-9-esem van, tavasszal újonnan vettem, nyáron feltűnt, hogy kezd nyomot hagyni a csappantyún fesztelenítéskor. Visszavittem a boltba, ahol azt mondták, hogy semmi gond, ez normális jelenség, nem kell csinálni semmit, nem fog elsülni. Na most pénteken viszont szépen elsült fesztelenítéskor. Erősen meghálálta magát az a szokásom, hogy riasztótöltényt teszek a csőbe. Viszont kiábrándultam az öntöltőkből, éljenek a forgók.
Egyébként egy ember ma megpiszkálta egy kicsit, csak nézelődésileg, azóta még nyomot se hagy a csappantyún, tehát rosszabb, mint rossz: megbízhatatlan és kiszámíthatatlan.
belic Creative Commons License 2003.12.20 0 0 304
Hello!

Egy altalanos megoldas a ovtaska. Nem a letezo leggyorsabb innen a rantas (mivel plusz egy kordinalt mozgas kell, amivel az ovtaska felso felet bal kezzel elrantja az ember), de osszehasonlithatatlanul gyorsabb, mint a kabatzseb. :-)

Egyetlen komoly problemaja, hogy nem illik oltonyhoz. Egyszer volt rajtam (olcso) honaljtok, de nagyon kenyelmetlen, igy inkabb egy belso tokot hasznalok. Eszembe sem jutna kicipzarozni egy kabatot, bal kezzel felrantanam a kabat aljat, es jobbal rantanek (belso tok eseten).

Bel

Előzmény: Fanden (303)
Fanden Creative Commons License 2003.12.20 0 0 303
Ok tenyleg volt ilyen, elnezest a kerdesert!
Elolvastam de ugy istenigazabol latom nem jutott dontesre a tomeg :)
Illetve a honajtok ellen tobb szolt mint mellette... + csak hogy felujitsam a kerdest:
-nyaron ugye eleve eleg maceras a viseles mert en azert nem akarnam egy rovidnadrag + polohoz egy tokban viselni, ti ezt hogy oldjatok meg?
-telen pedig hidegben az ember altalaban behuzott kabatban jarkal az utcan ami ala benyulni, kicipzarazni stb. megint csak elfogadhatatlanul sok ido...
Szoval tudom csodat varok es lassan bele kell hogy torodjek nem letezik altalanos megoldas illetve evszakrol evszakra hideg meleg helyrol ki-be, pakolgatni kell a pisztolyt az embernek tokbol zsebbe kabatbol nadragba...
Meg egy kerdes Gvass mesterhez ha esetleg olvasna:
Te hol hordod es miben?
Player11 Creative Commons License 2003.12.19 0 0 302
Olvasd el a topicot!!!!! Már volt róla szó!
egyébként pld WWW.bagaria.hu
Ha találtál megfelelőt lécci írd meg ide!Nekem is ilyenhez kéne... de messze van a Rottenbiller ucca :(
Előzmény: Fanden (301)
Fanden Creative Commons License 2003.12.19 0 0 301
Halyho!
Lenne egy talan fura kerdesem: "buszke" tulajdonosa vagyok egy 9mm-es gazpisztolynak -ontolto FEG grpk9-, vajon mi a leghatasosabb modja a viselesnek? En most zsebben hordom de kezdek radobbenni hogy nem eppen a leggyorsabban eloranthato :)
Szoval tudom ovtok honajtok stb... de ezek tul feltunoek vagy nem? Bar ez van ahol nem gond de mondjuk van ahol igen...
Szoval valami gyakori hasznalo elmondhatna nekem hogy hol hogyan merre szerezheto be egy hasznalhato tok egy balkezes egyetemista -csak a penzugyek miatt:)- szamara!
Udvozlettel:
Fanden
asciimo Creative Commons License 2003.12.18 0 0 300
igen, 10 aranyszinut, meg egy par pirosat meg zöldet. kollegam nem akart fegyvert, csak raketat, vett egy ilyen mini raketakilövöt, meg 10 szines raketat, az 30 euro volt. Mondtam neki, hogy akkor a p22 mar jobban megeri...
Előzmény: gvass1 (299)
gvass1 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 299
hi,
Munchen?
hja, ugy konnyu.
Remelem vettel szilveszterre durrogni raketat is:-))
Előzmény: asciimo (298)
asciimo Creative Commons License 2003.12.18 0 0 298
kint elek. Azert is nem aggodtam, hogy nyilt a forum.

mostanaban Erik a masik forumban vesz fegyvert Phoenixben, en meg itt Münchenben.

Előzmény: gvass1 (297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!