Keresés

Részletes keresés

pwss Creative Commons License 2020.06.07 0 0 14036

Tisztelet Pálinkás László,

 

Zsákrugós matracot szeretnék vásárolni. Eddig hideg-hab, ill vákuum matracaim voltak de idővel felpuhultak, és jött az ébredéskor a 'mindenhol fáj' érzés.

Telesen laikusan szemmel, a Hilding márka szimpatikus lenne. Mi a minimum matrac vastagság, ill árkategória amit 70-80 Kg súlyhoz ajánlana?

köszönöm

 

Alváskultúra (X) 2020.06.07 0 0 14035

Szia,

 

a Chamambra termékeket ugyanúgy a Rottex gyártja, nem ismerem a belső szerkezetét, de élnék a gyanúval, hogy ugyanaz...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Verwolf (14034)
Verwolf Creative Commons License 2020.06.06 0 0 14034

Sziasztok!

 

Sikerült eljutnom pár üzletbe. Kipróbáltam pár matracot és nem hittem el, de sok drágábbhoz (köztük az Isbir Hypersenset) képest egy 110ezres chamambra (rottex) tűnt a legjobbnak. Volt valami 300K körül, amire azt mondtam volna, hogy az is jó, de... annyit nem adok egy matracért. Nem tudom, hogy most azért, mert annak volt a legjobb tapintású huzata, vagy mert tényleg kényelmes volt, vagy csak tudatalattim szórakozik, mert Magyarországon készült és olcsóbb volt a többinél.

Létezik, hogy tényleg az lenne a megfelelő?

 

Az adott modell a Chamambra Opulence modellje volt. Ránézésre ez ugyanannak tűnik, mint a Rottex Allegro Moderato csak más felirattal. Ezt ki lehet deríteni valahogy, hogy a huzat alatt megegyezik-e a 2 termék?

suitup Creative Commons License 2020.06.03 0 0 14033

Mi a matracmantól vettük a XDura Classic HD-t, eleinte féltem, hogy puha lesz, de pár nap és megszoktuk. Ár/értékben ez tűnt a legjobbnak. Levitalt is sokáig nézegettem, de nem tudtam dönteni. Árban kicsit felette volt annak amit szántam rá talán ezért nem ezt választottam.

Előzmény: UserXyz (14032)
UserXyz Creative Commons License 2020.06.03 0 0 14032

Mindegyiket kényelmesnek tálaltam.

 

Hogy válasszak, ellene mellette mi szól?

 

SILVER HARD EMC® MEMORY PREMIUM matrac

https://www.agy-matrac.hu/alom_silver_hard_emc_memory_premium_matrac_180x200cm/

 

LeVital® Perfect Contour matrac

https://www.gigamatrac.hu/matrac-markak/Levital-matracok/levital-perfect-contour-matrac

 

Deep Zone EMC HD matrac

https://matracman.hu/termek/deep-zone-emc-hd-matrac/

 

 

70kg, oldal és hason, háton sose

Alváskultúra (X) 2020.06.02 0 0 14031

Kedves Károly,

 

ha becsülettel szeretnék válaszolni a kérdésre,akkor kb. egy blognyi anyagot kellene most leírnom. Mivel ezt egyszer már leírtam, így első körben szerintem érdemes lenne egy-két szóba jöhető írást belőle elolvasni. Ilyen lehet pl. a Hogyan válasszunk matracot? De van még a témában vagy 30 különböző tanács:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Rádler Károly (14030)
Rádler Károly Creative Commons License 2020.06.01 0 0 14030

Üdvözlet !

 

Matracot szeretnék venni jó minőségűt, vagy memoryt vagy rugóst igazából nem tudom.

Néztem több márkát is de fogalmam sincs melyik éri meg melyik nem.

Aki szakértő és van tapasztalata hátha tud segíteni.

Pl.: Pentele, Best Dream, Dormeo, Billerbeck, Cardo?

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.06.01 0 0 14029

Na igen, kevés az ilyen magas keret, és a süllyedés miatt irtó mázli kell ahhoz, hogy a helyén is tartson (legyen elég magas hozzá) és ne is zavarjon (ne legyen túl magas). Minél keskenyebb a fedőmatrac, annál inkább mission impossible...

 

Erre is akartam utalni, csak rohantam és nem fejtettem ki.

Ha viszont a keret nem tartja a helyében, akkor a csúszkálás, kialakuló hézag kb. garantált.

Előzmény: Alváskultúra (14026)
Alváskultúra (X) 2020.06.01 0 0 14028

SZia,

 

a Hypersense azért már egy ütős, jómatracnak számít:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Verwolf (14027)
Verwolf Creative Commons License 2020.06.01 0 0 14027

Szia!

 

90x200-as méretben keresek. Azok picit olcsóbbak.

De ~160000ft sem elég egy igazán jó minőségű matrachoz?

Itt a forumban valaki Ibrys Hypersenset vett. Az milyennek számít?

Ha esetleg van kiállítva megpróbálok elmenni az üzletbe, mert a környéken dolgozom. 2 hét múlva talán visszaengednek minket.

 

 

Előzmény: Alváskultúra (14025)
Alváskultúra (X) 2020.06.01 0 0 14026

Szia,

 

serintem ez nem így van. Minden matrac süllyed valamennyit az ágykeretbe. Amennyiben annyit, hogy még egy fedőmatraccal együtt is az ágykeret oldaleleme alatt van a matrac-együttes végleges magassága, akkor már baj van. Egy részről a legtöbb ágykeret oldaleleme nem ilyen magas, fizikailag nem fér bele úgy, hogy az oldalelemek alá lerüljön a matrac. Más részről minden leülésnél-felállásnál nyomni fogja a feneket-combot. Egy matracvédő valamennyire összegogja.

 

Üdvözlettel.

 

PÁlinkás lászló

Előzmény: ÁsítóSárkány (14021)
Alváskultúra (X) 2020.06.01 0 0 14025

Sziasztok,

 

az ágyrácsról erősen megoszlanak a vélemények. Van olyan gyártó (Yatas pl.), aki teli lapot KÖVETEL. Van olyan is akinek mindegy csak legyen a matrac 70% mértékben alátámasztva (ez mondjuk jogos is). Nyugaton simán tolják a farugós ágyrácsot a zsákrugós matracok mellé. Ez nem egy rossz ágrács, én hagynám. A Rottex Allegro matrac lehet, hogy nem lesz örökélet plusz két nap, de egy darabig bírnia kellne. Tekintettel, hogy minden matrac átmegy egyfajta felpuhuláson a használatba vétel során, minél nagyobb a testsúly annál jobban, így ha a Moderato matracnál találnál kicsit keményebbet -az nem lenne baj. Sajnos a jobb minőségű, vastagabb, több anyagból készülő és tartósabb matracoknál franciaágy méretben az 50k plusz nem lenne elég.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Verwolf (14020)
Hooshee Creative Commons License 2020.05.31 0 0 14024

A zsákrugós matrac alá valóban nem nagyon való az ágyrács sajnos.

 

A jó hír, hogy az IKEAban elég simán vissza tudod adni az ágykeretet, amire nincs szükséged.

Előzmény: Verwolf (14020)
Verwolf Creative Commons License 2020.05.31 0 0 14023

Részben.

Szóval akkor tök feleslegesen adtam ki ezért az ágyrácsért több pénzt?

 

De a kérdés az, hogy az én testsúlyomhoz mit illene választani. Főleg oldalfekvésben használom.

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (14022)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.05.31 0 0 14022

Amennyire megértettem a dolgot, a vastagabb rugós matracok alatt a rugós ágyrács egyrészt nem fog semmi extrát adni, másrészt valamivel hamarabb fog elöregedni, harmadrészt meg drágább...

Azzal kapcsolatban pedig, hogy a rugós ágyrács hogyan hat a matrac garanciájára, még nem találkoztam válasszal -- ha jól értem, ez lenne a kérdés lényege?

Előzmény: Verwolf (14020)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.05.31 0 0 14021

Szerintem csak akkor nem fog gondot okozni a két fedőmatrac, ha a keret nagyon masszívan és passzentosan a helyükön tartja őket (amihez az is kell, hogy keret a fedőmatrac magasságának a nagy részét is körülelje)...

 

Előzmény: p0809 (14018)
Verwolf Creative Commons License 2020.05.31 0 0 14020

Üdvözlet!

 

Matrac vásárlás előtt állok és segítséget szeretnék kérni. Nagyjából 20 évig egy rugós heverőn aludtam, amire az ez elmúlt években memória habos betétet raktam (yisk), hogy elviselhető legyen.

Most vettem egy ágyat az IKEÁ-ban  ágyráccsal (Leirsund).

A pille súlyomhoz ~120kg keresek matracot, viszont semmit se tudok róluk. Megnéztem az ikeá-ban lévőket, de azok közül amik ki voltak téve, nem nagyon nyerték el a tetszésem. Voltam Rottex mintaboltban is (és a mellette lévő gigamatrac üzletben), ahol mint utólag kiderült ugyanazt az Allegro Moderato-t találtam a legkényelmesebbnek. Viszont ennél a modellnél van súlykorlát, amit erősen közelítek így kicsit félek megvenni.

Ráadásul, ha jól emlékszem valamelyik eladó azt mondta rugós matracot csak egyenes ágyrácsra lehet tenni. Márpedig amit vettem nem az.

Milyen márkákat lenne érdeme megnézni? Hajlandó lennék árban a Rottex fölé menni (+~50000), hogyha tényleg jó és kényelmes lenne hosszú évekig.

Alváskultúra (X) 2020.05.26 0 0 14019

Szia,

 

a 160-as matracon a két 80-as szétcsúszkálhat. Egy normális matracvédő szerintem jelentős komfortkülönbséget nem okoz.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: p0809 (14018)
p0809 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 14018

Szia!

 

160-as matracunk van, de két 80-ast szeretnénk, így lehetőségünk van később a "két oldalt" külön variálni. Maga a rugós matrac egyébként 160-as, szerintem így nincs akkora különbség, ha a fedő matrac egyben van, vagy két részben. Vélemény? :-) Még egy kérdésem lenne: Van matracvédőnk, azt a fedőmatracra érdemes még rátenni, vagy az "rontja" a fedőmatrac hatásfokát?

Előzmény: Alváskultúra (14017)
Alváskultúra (X) 2020.05.24 0 0 14017

Szia,

 

a térségben sajna nem, amúg is kifutó termék lesz, tehát amíg van készlet. szerintem leküldjük GLS-sel ingyen... Biztos, hogy 80-as? Az nem egyy tipikus egyszemélyes méret...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: p0809 (14016)
p0809 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 14016

Ok, akkor most már egyértelmű. :-)

Most már csak 2 kérdésem lenne:

- mennyibe kerülne 1 db 80x200 T4 fedőmatrac szállítási költsége Debrecenbe,

- illetve elérhető-e üzletben Debrecenben, vagy Nyíregyházán, vagy a térségben?

 

Köszönettel

Előzmény: Alváskultúra (14015)
Alváskultúra (X) 2020.05.24 0 1 14015

Szia,

 

egyszerű bénaság, kétszer volt fent. Javítottam. Közi az infót:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: p0809 (14014)
p0809 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 14014

Kedves László! 

 

Azt szeretném tudni, hogy a webshopjában 2 féle 80x200-as Aloe 60 T4 fedőmatrac van. Mi a különbség a két matrac között? 

Sárgamacska Creative Commons License 2020.05.13 0 0 14013

 Csak szivacsost !

Alváskultúra (X) 2020.05.13 0 0 14012

Szia,

 

ezt nem egészen értem, szerintem én egy másik szeged-környéki érdeklődő kérdésére válaszoltam...

Előzmény: Guszthávo (14011)
Guszthávo Creative Commons License 2020.05.13 0 0 14011

Pont Szegeden vagyok :).

 

Gugli a barátod :)

 

 

Előzmény: Juventusfan10 (14009)
Alváskultúra (X) 2020.05.13 0 0 14010

Szia Juventusfan,

 

a DHT-Double Heated Technology egy kétszer edzett rugót jelent. Attól még bonell marad annak összes hátrányyával és az áron kívül nulla előnnyel. A bonell rugókat élkeret fogja össze. 2 kilencvenes esetén ezek középen nagyon kemények, kényelmetlenek. Százszor inkább egy zsákrugós matrac. A marketingmaszlagon nem biztos, hogy érdemes megenni, ha kényelmes, megbízhatónak gondolod -vedd meg. Esetleg még az Alvásstúdióban tudnak segíteni Azegeden.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Juventusfan10 (14009)
Juventusfan10 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 14009

Tisztelt Olvasó!

 

Matracvásárlás előtt állunk, és ebben kérnék segítséget! 

 

Az alaphelyzet, hogy van egy 180×200 fémkeretű franciaágyunk, mely az ágyrács vásárlását leegyszerűsíti, hiszen az ágykeret magassága összesen 3,8cm, tehát csak fix ágyrács jöhet szóba nekünk.

 

Mi csak alvásra használjuk párommal (55-75kg), nem tv-zünk, nem olvasunk rajta.

 

Tegnap voltunk két szakboltban (Szeged, hiszen Hódmezővásárhelyiek vagyunk, itt csak Jysk matrac van), ahol az egyik helyen azt mondták, hogy fix ágyrácsra csak rugós matrac rakható, a hideghab matracok fix ágyrácson használhatóak, de elvesztik a garanciájukat.

 

Ezért aztán rugós vonalon indultunk el, volt két db, amelyeken jól éreztük magunkat:

 

https://matrackiraly.hu/yatas_silver_therapy

https://matrackiraly.hu/lux-hr_taskarugos_matrac

 

Az első ugye bonell rugós amiről sok rosszat hallani manapság, kérdezném, hogy ez a dht technológia esetleg kicsit javít-e a hiányosságain, vagy inkább hagyjuk. Az együtt mozgás problémáján esetleg segítene-e a két db 90×200 külön matrac?

(Esetleg érdemes lenne-e ezt a terméket próbálnunk https://matrackiraly.hu/yatas_ionic_energy_matrac hiszen ez már táskarugós rendszerű)

 

 

A második terméket nem ismerjük fekvésre kényelmesnek tűnt, ez ár-érték arányban mennyire ésszerű döntés, hiszen mélyebbre ható adatokat nem tudtunk meg róla.

 

Illetve ezzel az árfekvés nagyjából belőve, van-e olyan matrac amit érdemes lenne kipróbálnunk, és esetleg itt a közelben fellelhető. Pestre sajnos nincs időnk/lehetőségünk felutazni jelen pillanatban.

 

Köszönök előre is minden segítséget.

 

Tisztelettel!

Alváskultúra (X) 2020.05.11 0 0 14008

Szia,

 

szerintem látványos, de a garanciális ügyintézés sorn a gyártó mondja az áment.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Mizie (14007)
Mizie Creative Commons License 2020.05.10 0 0 14007

Pár hónapja volt valaki, akinek hozzánk hasonlóan egy Isbir matraccal volt baja és segítettek neki. Mi 2,5 éve vettük a CoolFlow matracunkat, pont azért, mert a korábban használt matracunk gyorsan eldeformálódott és azt mondták, hogy ez egy jó konstrukció. Én 110 kg vagyok, a feleségem a fele kb. Alatta nincs ez a süllyedés alattam pedig pár nap alatt jelentkezik akár egy forgatás után is és most már ott tartunk, hogy csak az egyik oldalon tudok aludni, mert ha felé fordulok, akkor "visszagurulok". Mindenképp bemegyünk jövő héten a Gigamatrachoz, ahol vettük, csak a Facebook oldalukon pont egy hölgy írt egy véleményt, hogy egy ilyen problémájának a kezelését teljesen elutasították, ezért kérdezem meg előtte is.

 

Súlyzónk nem volt, de megpróbáltam igényesen dokumentálni a hibát (alattam ennél nagyobb a különbség, de szerintem így is látszik):

 

 

Előzmény: Alváskultúra (13740)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!