Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2004.10.01 0 0 241

Ok, ma felhajítok egy párat, aztán mindig lesz egy kis "update". Szerencsére van miből! :o)

Előzmény: BOLOND (240)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.01 0 0 240

Bolond kerdes:)! Persze hogy van erdeklodes a kepekre. Nekem nem volt szerencsem a 450 kephez, pedig en is szivesen nyaladznak rajtuk egy kicsit.

Előzmény: minimal (239)
minimal Creative Commons License 2004.09.30 0 0 239

Ne fényezzél, mert zavarba jövök! :o)

 

Ha akad még érdeklődő, akkor szívesen felteszek még képeket!

Előzmény: R-U-D (238)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.28 0 0 238

Sziasztok!

 

Én azon kevés szerencsés közé sorolhatom magam, aki láthatta Minimal 450 db-os digitális fotóalbumát és meghallahatttam sztoriát, ami hát eszméletlen volt.

 

Ezúton szólítom fel minimalt, hogy tegye közzé a képeit (legalább az atollokról) és videóit!!!! a cápákról mert hangulatot adhat a laikus utazónak távoli hihetetlen élményekről.

minimal Creative Commons License 2004.09.24 0 0 237

Bora Bora

 

 

 

 

Az alsó a citromcápa.

minimal Creative Commons License 2004.09.24 0 0 236
Nem, szerintem kb. 1,5 m, de ez a kisebbik volt. Remélem kapok még képet a nagyobbikról (Citromcápa - 3m)! :o)
Előzmény: R-U-D (235)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.23 0 0 235

mekkora volt a cápa? 2m?

 

Előzmény: R-U-D (234)
R-U-D Creative Commons License 2004.09.23 0 0 234
................... (bazeg!)
Előzmény: minimal (233)
minimal Creative Commons License 2004.09.23 0 0 233

Bora Bora

 

 

 

minimal Creative Commons License 2004.09.21 0 0 232

Igaz, kellett volna egy jobb képet csinálnom a Tumunu-ról, hogy benne legyen a lényeg! :o)

Egy angol figura elég csúnyán elázott, egész este hülyeségeket beszélt! :oD

 

Sajnos nekem nem sikerült lefotózni a madarat, úgyhogy jó látni a Te képeidet!

 

Junior Humphrey nagyot Tarzankodott (felmászott a gyökereken), kaszkadőrködött a barlangban, stb.. :o)

 

Sajnos -ahogy lentebb írtam- csak 2 napot tudtam ott eltölteni. Ha egy pár nappal később mentem volna vissza, igencsak idő szűkében lettem volna Rarotongán, mivel meg kellett venni a szuveníreket, stbstbstb. Érkezés után azonnal bringára szálltam, és megnéztem a déli partszakaszt. Este eldumálgattam a lakótársakkal, majd másnap délelőtt George-al túráztam, délután Humphrey-ékkal. Este elmentünk oda, ahol a zászlód függ. Másnap még bringáztam egyet a nyugati partszakaszhoz, aztán fájó szívvel gépre szálltam.

 

Asszem írtam lejjebb, hogy se üzemanyag (akkor még azért a generátor működött, de pl. egy lakótárs el akart menni pecázni a helyiekkel, de emiatt az pl. meghiúsult; George-nak is két túrányi üzemanyaga maradt!), se liszt nem volt. A víznek is már igen szűkén voltak.

 

Ha oda visszamegyek, akkor biztosan visszamegyek, ahogy Aitutaki-ra is. Sőt, szívesen megnéznék egy északi szigetet... csak ahhoz sok idő kell. Mindenesetre Rarotonga-t már csak átszállásra használnám! :o)

 

Amúgy a térségbe legközelebb Vanuatu-ba szándékozom menni. Ez jövőre még biztosan nem történik meg...

 

Néhány kép:

 

 

Előzmény: BOLOND (231)
BOLOND Creative Commons License 2004.09.21 0 0 231

Igy raismertem Jurgen moteljara, minden nap elmentem elotte. Ez a tumunu a kepen a Matavai Tumunu, ez van az Anatakitaki Barlanghoz legkozelebb.

Lehagytad a barman elott a "vodrot", az a lenyeg!:)

 

En lencsevegre kaptam a barlangban nehany madarat, nem a legjobb minoseg, de jol latni oket, a teljes sotetben kellett "celozni" csak a klikkek utan gondoltam merre vannak.

 

Lehet hogy Humphrey minket kettonek vett mert o nem emlekezett rank csak a fia James.

 

Teszek be egy kepet a taro ultetvenyrol is, az az egyik kedvenc kajam lett, a zoldje is meg a gyokere is.

 

Dumalj te is egy kicsit, jo beszelni rola masokkal akik voltak ott.  Melyik szigeten jartal meg?

 

 

 

 

 

Van a honlapomon egy legi kep a falurol (mind a negyrol!), majdnem az egesz latszik.

Roger Malcolm nagyon buszke lessz hogy a bongallowkat szallodanak hitak!:)

Előzmény: minimal (229)
minimal Creative Commons License 2004.09.20 0 0 230
Hú, ezt nem egészen így szerkesztettem. Remélem azért a kép-szöveg kapcsolat sehol sem kérdéses! :o)
Előzmény: minimal (229)
minimal Creative Commons License 2004.09.20 0 0 229

Ja-ja, elmentem a barlangtúrára! :o)

 

 

 

 

Mr. Humphrey azt mondta, hogy fél évente kb. 1 magyar jár feléjük! :o)

 

Tumunu? :oD

 

 

Egyébként azt a magyar zászlót nem én raktam oda... a tiedet viszont láttam. Jürgen kis szállása egyébként azon az úton van, amerre az általad becsatolt szálloda, csak épp bent a faluban, annak külső részén.

 

Így néz ki:

 

 

George túráján akadt egy-két madár, de a Flycather-t akkor nem tudta magához hívni. Mindazonáltal rendkívül élvezetes volt a túra! :o)

 

 

 

Nekem is nagyon-nagyon tetszett a sziget, hihetetlenül változatos a méretéhez képest!

 

 

Előzmény: BOLOND (228)
BOLOND Creative Commons License 2004.09.19 0 0 228

A Humphrey csalad ket gyereke James es Sarah szerveztek gyalogturakat az Anitakitaki barlanghoz. Elmentel veluk? Rendkivuli elmeny, nemcsak a barlang hanem atmenni a jungel benotte makatea-n.

Az a nemet nem a kave ultetvenyes volt akinek a felesege tivaevae-vel foglalkozott? Ugy tudom azok nem foglalkoztak motelokkal, hacsak nem vettek meg az uj bungalokat amit tavaly fejeztek be a falu vegen a harang toronytol kb 1 km-re.

 

Tumunu-n voltal? ;) Meselj mar valamit. Atiu a kedvenc szigetem (eddig), valszinu tavasszal megyunk ha osszejon.

 

Sajna tavaly George turajan nem volt sok madar (Atiun amugy sincs), de annal tobb kopeka a barlangban.

Ha van idod ragadj tollat:)

Nem sok magyar jar errefele, de nem mi voltunk az elsok! mar az otvenes evekben jart itt egy magyar, itt is elt es itt is van eltemetve (Mitiaro-n). Ugy nez ki mi jobban beteritjuk a vilagot mint a kinaiak;)

 

Voltal ebben az etteremben?:

A bal oldalon a magyar zaszlot en varrtam.

Előzmény: minimal (227)
minimal Creative Commons License 2004.09.19 0 0 227

Szevasz,

 

a szállás nevére nem emlékszem, de a német pofa, Jürgen által üzemeltetett kis panzió volt. Rajta kívül a Humphrey családdal találkoztam. Ezenkívül Birdman George túráján is részt vettem. :o) Ez utóbbi nagyon jó volt!

Előzmény: BOLOND (226)
BOLOND Creative Commons License 2004.09.18 0 0 226
Szia minimal, hol laktal Atiu-n? Talalkoztal Roger Malcolm-al?
Előzmény: minimal (220)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 225
Hamarabb, mint hinnéd! Tavaly ilyenkor még nem is gondoltam rá (pedig 10 éves terv volt oda eljutni!)! :oD
Előzmény: világutazó (218)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 224
Előzmény: minimal (223)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 223

Huahine

minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 222

Bora Bora

minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 221

Bora Bora

minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 220

Atiu

minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 219

 

One Foot Island a levegőből, Aitutaki

(a felső kicsi)

világutazó Creative Commons License 2004.09.17 0 0 218

minimal,

 

ahhoz, hogy "összetörd a szívem" elég a legjobb képeket feltenni... :o)

 

mikor jutok már el én is ide????

Előzmény: minimal (214)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 217

Rarotonga, Muri Beach (napfelkelte)

Rarotonga, Muri beach (napfelkelte)

minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 216
Alább: Aitutaki lagúna.
Előzmény: minimal (215)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 215
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 214
Képek lesznek, amíg nem találok teljes megoldást, időnként beszúrogatok egyet! :o) Sőt, lehet hogy elég, ha a legjobban sikerülteket látjátok, nem? :o)
minimal Creative Commons License 2004.09.17 0 0 213

Nos, a kollegáknak pont az Alice Csodaországban hasonlatot használtam az élmények leírására! :o)

 

A költségek... nos, az egy fájó pont. Még tanulmányozás alat vannak, de annyit elmondhatok, hogy azért 6számjegyű maradt... ha nem is sok híján.... :o/

 

R-U-D Creative Commons License 2004.09.16 0 0 212

ezek után kiváncsi lennék, hogy mivel lehetne überelni egy ilyen utazást...

 

mondjuk kitűnik, hogy az idő miatt nem érezted magad mint alice csodaországban, vagy tévedek?

 

biztos, hogy k..va jó lehetett, de mikor érdemes erre a környékre menni? télen?

 

amire biztos sokan kiváncsiak (ha nem titok): mennyi lett a vége? 

Előzmény: minimal (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!