Keresés

Részletes keresés

lembi Creative Commons License 2006.06.05 0 0 268
Hát általában az ilyen trópusi virágoknak szeretik a párát, és itthon permetezni szokták őket, de hogyha nem kapnak permetet úgy is meg megélnek, de nem olyan intenzíven nőnek, mintha kapnának egy kis permetet.
Csak nálam egy volt a fontos, hogy ha egyszer elkezdem permetezni, akkor hozzászokik, és hogyha egy idő után nem kapja meg, akkor ki nem pusztul, de megromlik az egészsége. De egy idő után visszaszokik, és éldegél tovább.
Sok szerencsét hozzá. Én is ahogy jobb lesz az idő, ujra megpróbálom elültetni a pálmamagokat. Hátha kikelnek. :-)
Előzmény: Zeus SH (267)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.05 0 0 267
Egyelőre még mindig bizakodó vagyok, mert annak idején még nem ismerték a "fürdőszobaablak" fogalmát ezek az építészek, és normál nagyméretű ablaka van a fürdőszobának, csak olyan hülye katedrál-mintás üveg lakik benne, meg déli tájolású. Télire meg növény-lámpa beszerzésén gondolkodtam, hogy ha annyira fényszegény időszak lenne neki, mégse pusztuljon el.

Mondjuk nyárra ki is tudom tenni a ház elé, ami miatt eddig nem gondolkodtam benne, hogy itt az Alföld közepén eléggé száraz az időjárás, és nem tudom hogy mennyire fontos neki a párás környezet.
Előzmény: No.9 (266)
No.9 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 266
Egy hete már folyamatosan tájékozódom Plumeria ügyben a neten. Lehet tartani nálunk is, csak kellő odafigyeléssel és körültekintéssel. Metszéssel eléggé kordában lehet tartani a növekedését, és csak az eredeti élőhelyén nő ilyen nagyra. Dézsában lehet tartani, télen fagymentes helyen, nyáron pedig kint.
Konkrétan Houston-ra vonatkozólag olvastam "használati utasítást". Igaz hogy délebbre van, mint mi, de az egyes időszakok hosszán kívül a többi feltétel nagyjából megegyezik. Abban más ott, hogy hamarabb kezd tavaszodni, és ősszel később jön a hideg. (meg persze a tél hidegebb itt, de ha fagymentes helyen telel, akkor nem számít hogy kint milyen hideg van.) Ugyebár így nyáron lerövidül az az időszak, amíg élvezni lehet a szépségét. Nekem annyiban könnyebb, hogy nem kellene megvárnom mondjuk május közepét a kirakással, hanem már márciusban fűtött fóliában éledhetne, és így mire májusban kiraknám, már szépen beindulna a növekedés.
Igazságod vagyon abban hogy nem szobai növény. Ezt főleg Zeus-nak mondanám, mivel ő a fürdőszobában akarja tartani: nyáron napi 6-8 óra direkt vagy közel direkt napsugárzás kell neki. Ezt csak kint tudod neki biztosítani.
Előzmény: BOLOND (263)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.05 0 0 265
Szóval olyan átlagos szobafenyő/szobapálma/szobaizé növénykéből olyan ötöt simán be lehetne tenni a fürdőbe. Múlt század elején épített házban lakunk, itt még nem spóroltak sem a hellyel, sem a belmagassággal, innen a volt nagy "magabiztosságom". De ekkorát tutira nem lehetne itt sem tartani.

Magyarul ha Plueriát akarok, célszerű arra figyelnem, hogy valami kistermetű növényke legyen, mert ekkora fát már tényleg nem lehet sehol sem bent tartani.

...egyéb esetben pár év múlva csodát látok... ;)
Előzmény: Zeus SH (264)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.05 0 0 264
Hujnye, izgalmasan hangzik... Ilyen rohadt nagy legfeljebb egy féren el a fürdőben, de akkor már ki kéne rakni a fele cuccot, és leszedetni az álmennyezetet... ;) Rohadt nagy fürdőszobánk van, de ENNYIRE azért nem.

Amit eddig láttam/tippeltem belőle, az olyan "átlagos bokor" méret volt... Sebaj, még így is érdekel dolog, szerintem sokára nő ekkorára, addigra kitalálok valamit... Meg hátha vannak kisebb példányok is... ;)
Előzmény: BOLOND (263)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.05 0 0 263
Nem akarok bele vau-vau a viraggyujtesbe, de tudjatok hogy a frangipani fa/bokor az nem egy szobai noveny? Kint meg nem hiszem hogy megel a Karpat medenceben.
Ez a ket jomadar pl. egy frangipani fa/bokor again ul:
Előzmény: Zeus SH (259)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.05 0 0 262
Ezt sem kinaban froccsontottek:))
Előzmény: No.9 (252)
lembi Creative Commons License 2006.06.04 0 0 261
Hát, azért nem írtam be, hogy hollandia virágállam, mert egyszerűen nem jutott eszembe egy normális megfoglamás rá, de kisegítettél. :-DDDDD
Előzmény: Zeus SH (259)
lembi Creative Commons License 2006.06.04 0 0 260
Jaja, lehet, hogy tudnak szerezni onnan.
Előzmény: No.9 (258)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.04 0 0 259
Nekem sajnos csak eladó ismerősöm van virágboltban. A holland kapcsolat azért már emberesebb, onnan szerintem bármi beszerezhető. Nem tudom, miért épp hollandia ilyen "virágállam", de nagyon érdekes, hogy ott bezzeg bármi van ;)
Előzmény: No.9 (258)
No.9 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 258
Tényleg, nekem is van ismerősöm a virágbizniszben. Van néhány üzletük, és ami még fontosabb, vannak kapcsolataik Hollandiában is. Ha ott sincs Plumeria, akkor...
Előzmény: Zeus SH (256)
No.9 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 257
Illatos is volt!
Nem voltam fontos vendég, legfeljebb csak a vendéglátóm számára. :)
Előzmény: BOLOND (255)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.03 0 0 256
Hát, virágost lehet hogy megkérdezek holnap, van egy ismerős csaj, meglátjuk mit tud okozni. Csak attól félek, hogy az ilyen "egyedi" igényeknél még a déli harangszót is beleszámolják az árba... ;/ Errefelé eléggé rablóbanda a kereskedelem, ha Pestről hozatok valamit, sokszor olcsóbb elmenni érte...
A gazdaboltban a "plumeria"-tól furán néztek, a "frangipani" egyenesen ártalmas volt, szerintem azt hitték, szórakozok velük...
Előzmény: lembi (254)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.03 0 0 255
Ez illatosnak tunik! :)
Az alapfuzert, a zold leveleket hozzak Mauke-rol. Biztos fontos vendeg voltal hogy igazit kaptal;)
Előzmény: No.9 (252)
lembi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 254
Próbáltad már valamilyen virágboltban, vagy "gazdaboltban" megkérdezni, hogy rendelni nem tudnak-e esetleg?
Előzmény: Zeus SH (253)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.03 0 0 253
Hát, ha csak a szomszéd településig kéne elmenni érte, nem is töprengenék rajta. De úgy, hogy több ezer forintnyi utiköltség súlyosbítja, nagyon drága. Legalább két másik tő ára rámenne csak az útiköltségre... szóval izé... Nem is tudom, hogyan magyarázzam... Szóval egy tőért nem éri meg elmenni, három-négy-öt tőre plusz utiköltségre meg sajnos nincs anyagi lehetőségem. Így aztán a "nagyon drága" kategóriába esik.
Szóval marad a keresgélés, várakozás, meg persze a bizakodás, hogy valami azért csak alakul ;)
Előzmény: No.9 (251)
No.9 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 252
Dehogy is! Ez szerinted műanyag, vagy mi?
lei
Előzmény: BOLOND (247)
No.9 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 251
Van némi tapasztalatom a dísznövény termesztés és értékesítés terén, és szerintem a 2500 Ft teljesen korrekt ár. (persze attól is függ hogy mekkora a növény) Egy sima magastörzsű rózsa, ami kicsit sem egzotikum itthon 1500-2000 Ft körül van.
Előzmény: Zeus SH (246)
lembi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 250
Hát sajnos így van, amikor valami nem szokványos dolog kell az embernek. Az egész országban nem lehet kapni. Én is tapasztaltam már párszor. És elszomorító.
Előzmény: Zeus SH (249)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.03 0 0 249
Hát igen, sajnos nem igazán lehet megbízni a postában. Sajnos én is találtam már "törékeny" matricával ellátott csomagot az udvar közepén. Postaládába nem fért, gondolom a szomszédig nem akarta továbbvinni a kézbesítő, és jó nagy lendülettel bevágta az udvar közepére.

Na, nem ez a lényeg. Keressünk tovább inkább növénykéket Hawaii-ról, mert kezd zavarni a dolog, hogy ebben az országban egyetlen kertészetben foglalkoznak plumeriával... Mondjuk az oázis kertészet sem kutya, de ott ez sajnos nincs...
Előzmény: lembi (248)
lembi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 248
Hát de azért frankó kis cuccok vannak az oldalon. :-)
De az is igaz, hogy drága, meg hogy a rendeléstől is félek egy kicsit, mert lehetséges, hogy tényleg kifosztanák. :-(
Előzmény: BOLOND (247)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.03 0 0 247
En az igazi virag alatt az igazi viragot ertem. Amit a repteren kapsz az csak szinhazi kellek. Habar kinaban eleg jol utanozzak a termeszetet.;)
Előzmény: No.9 (242)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.02 0 0 246
Annyira nem tűnik nekem vészesnek a 3-5 év... Végül is sok szépsége van a dolognak, s hogy nem garantálható a szín, így még külön izgalmas, hogy vajon milyen virágunk lesz ;)

Egyelőre sehol sem sikerült magvakat kerítenem, a trópusi növényes topicban dúl a passzivitás, ott sem segítettek eddig...

Találtam a Rappai Kertészetnél, 2500-ért plumeriát, ha más nem is, ez egészen jó lenne, csak kissé horrorisztikus árnak vélem. Meg hát valahol a Dél-dunántúlon vannak, szóval marha messze tőlem. Elvileg lehet velük egyeztetni, hogy ha Pesten járnak, felhozzák, de hát tuti, hogy nem hétvégén mennek, magyarul a sok egyeztetés (és utiköltség) mellé még szabadságért is rimánkodni kéne... Pedig még a tavalyi évből is maradt 19 napom, amit se kifizetni, se kiadni nem akarnak ;(((
Előzmény: No.9 (243)
lembi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 245
Ha ezt az oldalt meglátjátok eldobjátok az agyatokat, legalább is én azt tettem. :-DDDDD

http://www.hawaiiankinestuff.com/mapjubish.html
Előzmény: lembi (244)
lembi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 244
Én a rózsaszínű, meg pirosas light -os színűekre gondolok. Amik még a magnumban voltak. :)
Előzmény: No.9 (242)
No.9 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 243
Frangipáni témán nagyon rajta vagyok :) Sajnos ma pl. azt tudtam meg, hogy a magról szaporított növény 3-5 év után hoz csak először virágot. Ráadásul teljesen bizonytalan hogy milyen lesz a színe. Mert csak dugványos szaporításnál garantálható, hogy az utód pontosan olyan színű lesz mint az anyatő. Ez azért nem lenne olyan nagy baj, de a 3-5 év elég soknak tűnik...
No.9 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 242
Én a Wikipedia-ról okosodtam, onnan szedtem az info-kat. :)
Hogy értesz "igazi virágos füzér" alatt? Az igazi élő virágokból van, a nem igazi meg műanyag?
Én hasonlót kaptam a nyakamba, mint ami a te képeiden van. És a reptéren mindenki ilyesmit kapott.
Előzmény: BOLOND (237)
lembi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 241
Hát igen, de sose lehet tudni... de a nagy szigeten üres telkeket eldugott helyen már lehet néhány milliótól venni. :)
Előzmény: Zeus SH (240)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.02 0 0 240
Azt hiszem, a lottón egy ötös eléggé szegényes pénzecske lenne Honoluluhoz. Illetve hát ha az ember jól fektet be, akkor még esélyes... Mert hát ha oda kijut az ember, legjobb lenne már úgy oda jutni, hogy ne a megélhetésért kelljen dolgozni (már ha dolgozni akar az ember), hanem csak azért, hogy tegyen valamit. Mindenesetre eléggé hajmeresztő árak vannak, az biztos.
Előzmény: BOLOND (238)
lembi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 239
Én nekem, hogyha lesz rá lehetőségem, kiköltötöm, de semmiképp sem honoluluba.
Hanem inkább a nagysziget, maui.... . De hogyha oahu, akkor sem honolulu, hanem valami kis eldugott helyen vennék egy kis telket.
Szóval már nincsen az a hagyományos rózsafüzér? :(
Előzmény: BOLOND (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!