Keresés

Részletes keresés

meszi67 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 56966

Közlekedési bűncselekmény esetén nem szondáztatás van, hanem kettős vérvétel /időeltolással/. Azzal  pedig nagy bizonyossággal kimutatható a "ráivás" ill. az adott időszakban fenálló alkoholos befolyáltság.

 

Persze egy ügyvéd "megdolgozva" az elkért  pénzért sokféle módon védekezhet, az ügyfele kedvében járva, még akkor is ha ő maga a lelke mélyén pontosan tudja, hogy nem sok esélye van a dolognak... 

Előzmény: Patreides (56960)
Patreides Creative Commons License 2023.07.31 0 1 56964

Állítólag valamelyik reggel ott a buszmegállóba siető egyik nő megállt, hogy adjon nekik egy kis pénzt, erre a figura kikapta a kezéből a tárcáját, és a nő csak kiabélt, hogy "Uram, ne vigye el a pénztárcámat!"

Szerintem a tolvaj gyerek ettől nem fordult vissza.

Előzmény: Patreides (56963)
Patreides Creative Commons License 2023.07.31 0 1 56963

Mostanában többször láttam, hogy a Szent Kereszt tér környékén, meg a másik oldalon a kartély és a BB bank közötti részen olyan huszas, harmivcas hajléktalan figurák kószálnak, kéregetnek, zaklatják az embereket, és mintha a templom előtti padokon lenne a törzshelyük...

A dolgukat meg, állítólag, a környék bokrai mellett végzik, lakások ablaka alatt, bárhol, ahol nekik megfelel.

Mióta van ez, kik ezek, és a rendőrség miért nem intézkedik?

Patreides Creative Commons License 2023.07.31 0 1 56962

Igen, ha valaki alszik a volánnál, a reflexei valóban kicsit lassulnak.

Előzmény: PROFI.piaban (56961)
Patreides Creative Commons License 2023.07.31 0 1 56960

A bíróság most engedett el egy külföldit, aki elütött egy motorost, aki meg is halt. Elengedték, állítólag valami nyomkövetőt kell viselnie. (Mondjuk az igen hatásos, ha szépen hazamegy a saját országába, legalább lehet majd tudni, hogy nem veszett el útközben, és otthon él, mint marci hevesen.)

Tehát elütött egy motorost, állítólag részegen (a kihallgatásán elismerte, hogy sörözött előtte),  a baleset helyszínéről elhajtott, majd két óra múlva felhívta a rendőrséget, hogy bocs, itt vagyok.

Most meg az ügyvédje bedobta védekezésnek, hogy ja, kérem, hát az nem is bizonyított, hogy az alkoholt, amit a szonda kimutatott, azt nem a baleset után fogyasztotta, hajrá, rendőrség, lehet nekiesni a bizonyításnak, hehehe.

Patreides Creative Commons License 2023.07.31 0 1 56959

"Csak arról volt szó, hogy fogyasztott alkoholt..."

 

.

Kicsoda? Hol? Na mindegy is.

De általában szólva, erre írom, hogy:

 

"Lassulnak a reflexek, tompul a figyelem, több baleset, több sérülés, több halál."

 

Ez az alkohol hatása, kis mennyiségben.

Nagy mennyiségben meg bármi megtörténhet, az már egy másik kategória.

Előzmény: XNC (56956)
XNC Creative Commons License 2023.07.31 0 2 56958
kukácska Creative Commons License 2023.07.31 -3 1 56957

A napokban láttam egy videót, de azóta nem találom. Tartalma röviden:

5 negyven év körüli férfi eszik egy asztalnál (pörkölt, brassói, rántott hús, stb), majd megiszik kb. 1,5-2 dl bort. Ezek után megszondáztatják őket, amit feljegyeznek.

Egy órán belül az 5 férfi beül 5 különböző márkájú autóba, mindannyian minden autófajtába. Kimennek egy 2 sávos útra, ahol ráfutásos balesetet, ember- és vadgázolást, keresztutca megközelítést, valamint egy fénysorompóval ellátott vasúti átjáró megközelítését kell "megoldaniuk". Nem volt azonos reakció-idő, összesen (5x5=) 25 féle reakció időt produkáltak, amelyből összesen 2-3 esetben volt hasonló, de nem azonos.

Volt olyan eset, ahol a gázolás elkerüléséhez 3-6 másodperces "reakcióidő" hiányzott. Volt olyan eset, hogy ha 2-3 másodperccel gyorsabb a "reakcióidő", nem fut bele a karral ellátott vasúti fénysorompóba.

A filmet (állítólag) biztonságtechnikai szakemberek készítették. Külön felhívták a figyelmet arra, hogy a reakcióidőknél másodpercekről és nem percekről van szó.

XNC Creative Commons License 2023.07.31 0 3 56956

Csak arról volt szó, hogy fogyasztott alkoholt; és nem arról, hogy matt részeg lenne.....

Előzmény: Patreides (56955)
Patreides Creative Commons License 2023.07.30 -3 1 56955

Lassulnak a reflexek, tompul a figyelem, több baleset, több sérülés, több halál.

Hajrá, vezessük be!

Előzmény: egonca (56954)
egonca Creative Commons License 2023.07.30 -2 1 56954

Én ugyan nem vagyok borász, a gondjaik sem érdekelnek különösebben, de ezt a "zéró toleranciát" tényleg meg lehetne szüntetni

Európában csak 4 országban van ilyen szigor, simán be lehetne vezetni a 0,5 ezrelékes szintet. Szerintem még a 2008 előtti 0,8 is visszajöhetne.

Előzmény: kukácska (56953)
kukácska Creative Commons License 2023.07.29 -2 0 56953

Azóta megnéztem az atv.hu-n egy reggeli beszélgetést a Rókusfalvyval. Nekem nem az jött le belőle, hogy kiáll a borászai által megálmodott zérótolerancia eltörlése mellett.

Előzmény: Patreides (56950)
kukácska Creative Commons License 2023.07.29 -2 0 56952

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/rtl-mindennapos-eset-hogy-a-booking-com-nem-letezo-szallasokat-hirdet/

Ez igaz. A magyarországi nem létező szálláshelyeket is hirdetik.

2020. őszelején egy alföldi gyógyfürdőben voltunk. A fürdőhöz közeli kertesházat béreltünk, ahová vihettük magunkkal a kutyánkat is. Most szeptember elején szintén szeretnénk abba a fürdőbe elmenni és a booking.com-on kerestünk szállást. Ahol voltunk oda nem tudunk menni, mert még nem fejezték be a korszerűsítését, átépítését. A booking.com-on mégis hirdetik.

Felhívtam az akkori szállásadót és elmondtam neki, hogy benne vannak a hirdetésben. Mondta, hogy lehetetlen, mert amikor elkezdték a felújítást, le kellett nekik mondani. Visszahívott, hogy igazam van, de sajnos ő nem tudja törölni a hirdetést, meg kell várnia a hétfőt, hogy érdemben intézkedni tudjon.

Egyszerűen hiheteten, hogy valamit túlszabályoznak, de bizonyos esetekben olyan károkat okozhatnak, amit nem szégyellnek...

Patreides Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56951

De rühellem, amikor erőszakkal tesznek velem "jót".

Előzmény: kukácska (56949)
Patreides Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56950

"Ő, maga mondta a diákjainak, ahol tanított, hogy bár tantóképzőt végzett, de nincs pedagógiai végzettsége, ezért a tanítást a középiskolában nem biztos, hogy tudja folytatni."

 

.

Gondolom nem ezt mondta, hanem azt, hogy nincs pedagógusi egyetemi végzettsége, így középiskolában alapesetben nem taníthat.

Előzmény: kukácska (56948)
kukácska Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56949

https://www.napi.hu/gazdasag/keszpenz-fizetes-bankkartya-budapest-tomegkozlekedes.774900.html

 

A bankkártyássá alakított/alakítandó automaták felsorolásában benne van a rákoskeresztúri Városközpont és az Örs vezér tere is.

kukácska Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56948

Ő, maga mondta a diákjainak, ahol tanított, hogy bár tantóképzőt végzett, de nincs pedagógiai végzettsége, ezért a tanítást a középiskolában nem biztos, hogy tudja folytatni. Egyik kolléganőm lánya abba a gimnáziumba járt, ahol tanított. A számítástechnikát oktató egyetemi oktatónak már februárban szóltak, hogy ősztől már nem taníthat középiskolában, így náluk sem.

Tanév végén úgy köszönt el a diákjaitól, hogy szeptemberben találkoznak, de ősszel már nem volt ott. Aztán ősszel, a szüret környékén bevonult hozzájuk 2 hatalmas kosár szőlővel. Akkor mondta a volt diákjainak, hogy a tanítás helyett a borászatot választotta.

-

Egyébként voltam Etyeken a borászatában. Ügyes fickó.

Azon csodálkozom, hogy most azt az érzést kelteti, hogy ő is jónak látja a zéró tolerancia eltörlését. Ennyire nem megy rosszul a borászoknak, hogy ekkora marhaságot találjanak ki.

Ilyen alapon, ha gyógyszerész hiány miatt kezdenek becsődölni a kisebb patikák, kötelezővé teszik a napi gyógyszerfogyasztást, rendeletben fogják előírni a napi adagokat?

Előzmény: Patreides (56947)
Patreides Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56947

"...kirugdalták azokat... ...akiknek nem volt pedagógiai végzettsége.... ...Ebben az időszakban Rókusfalvy simán oktathatott, az nem volt gáz."

 

.

Talán azért, mert neki van pedagógia végzettsége.

 

 

.

(A kritika akkor hiteles, ha van alapja, és van jelentősége. Egyébként csak a valóban jogos felvetéseket hitelteleníti.)

Előzmény: kukácska (56946)
kukácska Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56946

Az első Orbán-kormány idején (1998-2002) a középiskolákból kirugdalták azokat az egyetemi/főiskolai oktatókat, akiknek nem volt pedagógiai végzettsége. Legalábbis ez gtörtént 2 (kettő) budapesti elit gimnáziumban. Ebben az időszakban Rókusfalvy simán oktathatott, az nem volt gáz.

-

Remélem, hogy Pintér és a közlekedési szakemberek akarata erősebb, mint a zéró tolerancia eltörlésére irányuló agyrém. Alkoholgőzös indulat nélkül is van éppen elég vadparaszt az utakon.

Előzmény: Patreides (56944)
kukácska Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56945

Borász. valamint kommunikációs és marketing szakember, kb. 20-25 éve.

Előzmény: luiapple (56943)
Patreides Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56944

Is?

Amúgy meg:

"2022. július 1-jétől az ötödik Orbán-kormány nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztosa." (Wiki)

Előzmény: luiapple (56943)
luiapple Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56943

A rádiós Rókusfalvy borász is Etyeken.

 

Előzmény: kukácska (56942)
kukácska Creative Commons License 2023.07.28 0 0 56942

https://index.hu/belfold/2023/07/27/magyarorszag-ittas-vezetes-zero-tolerancia-lazar-janos-kozlekedesi-miniszterium-autosok/

Nem kerületi hírek, de a kerületieket is érinti/érintheti.

Azt még valahogyan megértem, hogy Bock József kitalált valamit, mert nem vallaná be, hogy valami hiba miatt esett a borainak a minősége.

Viszont alaposan dolgozik bennem a kisördög, hogy Rókusfalvy vajon miért állt mellé. A rádiós Rókusfalvy is azt mondaná, amit most "a kórusban" szajkóz: zéró tolerancia eltörlése.

-

Csak egy aprócska magánvélemény: aki elmebeteg módon vezet, annak nem kell sem alkohol, sem más tudatmódosító.

Atorockay Creative Commons License 2023.07.24 -2 0 56941

nem  kukacska jo fej    asszonyban  van ilyen is

Előzmény: egonca (56939)
kukácska Creative Commons License 2023.07.24 0 1 56940

Igazad van: ne zavarjon maga a téma, szajkózd amit előírtak. A személyeskedésről se feledkezz meg!

Előzmény: egonca (56938)
egonca Creative Commons License 2023.07.24 -2 0 56939

"hianyzik a munka"

Lehet, hogy pótolhatatlannak hiszi magát ☺

Előzmény: Atorockay (56937)
egonca Creative Commons License 2023.07.24 -2 1 56938

Kit érdekel, hogy mit állítasz magadról?

Evidens dolgokat nem kell túlmagyarázni...

Előzmény: kukácska (56936)
Atorockay Creative Commons License 2023.07.24 -1 2 56937

profi burokrata vagy es most nem negativan irtam a burokraciarol , de ugy latom hianyzik a munka

Előzmény: kukácska (56936)
kukácska Creative Commons License 2023.07.24 0 1 56936

A propagandistán beidegződött értelmezésedben segítek egy picit:

Közszférás koromban ha valaki ekkora szarvashibát követett volna el egy honlap működtetésében, jó hosszú időre elvágta volna magát a szakmában, és az a hatalmon lévő politikai oldaltól független volt.

Még annyit, hogy több, mint 30 (harminc) évig dolgoztam a központi költségvetésben (Antall-/Boross-, Horn-, Orbán-, Medgyessy- és Gyurcsány-, majd újabb Orbán-kormány időszakban).

Nem politikai okokból hagytam abba, hanem elértem a nyugdíjkorhatárt. Azóta nem munkaviszonyom van, hanem csak bizonyos feladatok elvégzését vállalom el.

Előzmény: egonca (56935)
egonca Creative Commons License 2023.07.24 -2 0 56935

"Az önkormányzatoknál az "igazgatási szünet" időpontjának megállapítása nem úgy történik, hogy a polgármester és/vagy a jegyző pénteken reggel arra ébred, hogy hétfőtől egy ideig szünetet tartanak."

Nem mondod...

Hogy mik vannak, ezt nem is tudtuk

Előzmény: kukácska (56933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!