Keresés

Részletes keresés

zaxton Creative Commons License 2011.10.23 0 0 191

Sziasztok!

 

Mi a különbség a DTv tuner és a vevő között?

 

A Samsung C 5000-es és a D 5000-be van beépítve tuner és vevő is, míg a 5500-asba nincsen csak vevő.

Digitális tv set top box nélküli nézéséhez melyik kell?

 

Köszi a választ.

tibike99 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 190

Sziasztok!

Tv vásárlás előt vagyok. Próbálnám belőni, hogy mekkor lenne a legmegfelelőbb méretű. kb. 2,70-ről nézzük majd és a 37 és 40 collosok közt vacillálok. Számomra eléggé ellentmondóak a fellelt infók, hogy mekkor képernyőt milyen távolságról ésszerű. Vélemény?

Egyébként a UE37D6100SW és a Ue37d6500vs között gondolkodom. De ha nem nagy a 40-es ekkora távra, akkor ezeknek a 40-es változata lenne ami közül választanom kellene. A Ue40d6500vs egyébként a következő Media újságban 190000, ha jól emlékszem és adnak még 2 szemüveget is hozzá.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.18 0 0 189

Hali!

Nem tűntem el, csak próbáltam megnézni, hogy mi lehet a gond. Sajna a részemről 100%, hogy nem a Vuze-vel van gond. Átnéztem a Vuze - amúgy állati jó - leírását és nem találtam semmi ilyet, hogy LAN-on működik, wireless meg nem... Az is tény, hogy ez a DLNA szolgáltatás a Vuze-n belül még viseli a Beta címet.

Szerintem tűzfal probléma, pl. véletlenül Public network-re állítottad a wifi-t home network helyett, vagy a port, amit a DLNA használ le van tiltva (alapból?) wifi esetén.

A vezetékessel amúgy szerintem jobban jársz, kisebb az esélye, hogy megakad a lejátszás.

Üdv,

 PET

Előzmény: bazour (188)
bazour Creative Commons License 2011.10.13 0 0 188

Hát kedves PET a Vuze-zal előrébb lettem a lejátszást illetően, de a TV még mindig nem látja a wifi hálózatban lévő Vuze-t, csak ha vezetékkel csatlakozok. Ha van még bármilyen ötlet szívesen látom.

Előzmény: Törölt nick (179)
maaaa Creative Commons License 2011.10.13 0 0 187

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan problémám van, hogy HDMI-n keresztül kapcsoltam a tv-hez a pc-t. Ha simán 2d-be nézem akkor minden jó, de ha 3d-be átkapcsolom a tv-t akkor a képet valahogy túl tolja. Hiába állítom a perspektívát, nem lehet annyit tolni rajta, hogy jó legyen. Ez a tv hibája (nem hiszem mert csak szoftveresen lehet ez hiba), vagy van erre valami okosság. Csak azért mert pl van a trackmania 3d-sen és valahogy nem jó, de próbáltam már a youtube 3d-t is. De alapból a hdmi kép is el van tolódva, ha 3d-be teszem. (függőleges "elválasztásssal")

 

További szép napot mindenkinek...

 

 

builder20 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 186

Kössz PET a válszat!

 

Meg fogom próbálni más kábellel is, meg lehet megnézetem a videokártyám! + bepróbálok netkábelt, hátha úgy nem akad meg :)

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 185

Ezt a tévé vagy tudja, vagy nem. A szervíz menü nem erre való...

Legegyszerűbb, ha PC-n átkonvertálod DivX-ből MP4-be, MPG-be vagy bármi más lejátszható formátumba.

 

Felhívnám figyelmeteket, hogy - nem hivatalos infó alapján - a Samsung szervíz ki tudja olvasni a készülékből, hogy beleléptek-e már a szervíz menübe. Ha garanciaidőn belül, nem szervízben beléptek a szervíz menübe, az azonnali garanciavesztéssel jár!

Előzmény: larsen64 (183)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.12 0 0 184

Szia!

 

A nagy felbontású filmek AllShare-n meg tudnak akadni. Nyilván van olyan másfél órás film, ami 700MB és van olyan, szintén másfél órás film, ami meg 9GB. Ez utóbbi részletgazdagabb, viszont a hálózat korlátozott sávszélessége miatt esetleg nem tud kellő sebességgel átmenni az adat, ilyenkor pufferelni kell és a film megáll.

 

Ha sima VGA-val van összekötve (márpedig a leírásod alapján erről van szó), akkor számos oka lehet a vibrálásnak. Leggyakoribb ok, hogy nincs rendesen földelve a PC vagy ha notebookról megy, akkor a notebook tápegysége visz zajt a rendszerbe. Minenképp javaslom HDMI/DVI kábel használatát, az nem analóg, így a zajforrások (jelentős része) kiszűrhetők.

 

Üdv,

 PET

Előzmény: builder20 (182)
larsen64 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 183

Sziasztok!

 

Tudtok-e abban segíteni, hogy egy LE32D400 alap LCD Tv-nél hogyan tudnám a divx-es filmet is nézni USB-n keresztül pendrive-ról, mivel alapból csak képnézegetés és zenelejátszás van benne. A szervízmenübe be tudok lépni az info-menü-mute-on-off kombinációval, de ott hogy tudnám feléleszteni azt, hogy az USB-ről lejátsza a filmet?

builder20 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 182

Szerintetek mi lehet a bibi, hogyha "allshare-en játszok le" filmet, valamelyik meg meg áll és mindig tölt ( pl.: Tolvajtempo BD), valamelyik meg megy szépen?

Van köze ahhoz, hogy nem kábellel van csatlakoztatva a tv a nethez? Próbáljam ki úgy?

 

Egy másik, hogy véleményetek szerint mitől van az, hogyha sokáig megy monitorként a tv akkor egy idő után vibrál a kép, de ha öndiagnosztikát csinálok akkor tökéltes a kép? Lehet, hogy vga kábel miatt van? Kössem össze hdmi-vel? Vagy vigyem a videokártyám szervizbe, mert még garis?

bazour Creative Commons License 2011.10.10 0 0 181

No akkor itt a bibi. Ez akészülék nem internet tv. Csatlakoztatható a netre frissítések elérésére és hálózati használatra. Uh ezt a képernyőt én nem látom és a menüpontjaim között nem találtam ezt az opciót. Lehet, hogy a netkapcsolatot kellen ujraknfiguráltatni vele, ha hazamentem kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (179)
bazour Creative Commons License 2011.10.10 0 0 180

Igen, ez megtörtént, de így se látja. A linket meglesem, kösz.

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 179

Az Index valamiért ma azt mondta, hogy nem tölthetek fel képeket, szóval itt van, hogyan kell újrainicializálni:

https://picasaweb.google.com/csatopeter/InternetTV?authuser=0&feat=directlink

 

A billentyűkód használat számomra is elég érdekes, de próbáld úgy, hogy simán belépsz az Internet@TV kezdőképernyőjére.

 

Remélem sikerülni fog!

Üdv,

 PET

 

Előzmény: bazour (174)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 178

Nem, úgy értem, hogy indítsd úgy az egész hóbelevancot (értsd: laptopot), hogy csak wifi van.

Bár ez gondolom már megtörtént és mégse látszik a TV?

Előzmény: bazour (177)
bazour Creative Commons License 2011.10.09 0 0 177

Ok! össze vagyok kötve wire. De akkor nincs esélyem a wifi connectre?

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 176

Ha már megy a Vuze és a laptop vezetékkel csatlakozik, akkor ne húzd ki a drótot, mert annyira azért nem pöpec a Vuze, hogy dinamikusan átkapcsoljon :)

Előzmény: bazour (173)
bazour Creative Commons License 2011.10.09 0 0 175

A Vuze-ért mégegyszer nagykösz, mert a Serviio-val akdozott, sőt néha leállt a stream. De eza wifi story még mindig nem kóser. Hmmm... 

Előzmény: Törölt nick (172)
bazour Creative Commons License 2011.10.09 0 0 174

Ez az alapérték visszaállítás se nagyon megy. Nagy respect egy részletesebb leírásért. A billentűkódot mikor használjam? (pl.: nézem a tv-t és bepötyögöm?)

Előzmény: Törölt nick (172)
bazour Creative Commons License 2011.10.09 0 0 173

Nagykösz a Vuze-ért, jónak tűnik. Mikor feltettem a vuze-t épp vezetékkel csatlakozott a laptop a routerhez. látta is pöpecül, de mikor kihúztam inaktívvá változott.

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 172

Hogyaszongya: a gyári alapértékek visszaállítása:

1. Settings-be belépni a nyitóképernyőn

2. Rendszerbeállítások -> Visszaáll.

 

Egy angol nyelvű oldalon találtam még a következőket:

If you can not get Restore Factory Settings to work through the screen navigation, press the remote control buttons in the following sequence in order to reset the system: Mute948Exit.

 

Remélem segít!

Üdv,

 PET

 

 

Előzmény: builder20 (169)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 171

Szia!

A serviio-t nem ismerem, de a Vuze-t annál inkább, és azzal működik.

Korábban már leírtam itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=109712672&t=9207047

Ha kérdés van, nyugodtan kérdezz!

Üdv,

 PET

Előzmény: bazour (170)
bazour Creative Commons License 2011.10.08 0 0 170

Adva egy Samsung LE32D550K1W tv, egy desktop win7-el, egy laptop xp-vel és egy cisco epc3925 modem-router. A tv a routerhez vezetékkel a pc és a laptop wifin csatlakozik. A gépeken lévő filmeket szertném lejátszani a tv-n. Allshare-el próbálkoztam, de valami miatt mindkét gépen hibát jelez indításnál (a samsung hivatalos oldaláról töltöttem) így a serviioval folytattam. Namármost, a tv látja a serviiot és le is játsza a megosztott mappákból a filmeket, de kizárólag akkor, ha vezetékkel csatlakoztatom a laptopot a routerhez. Ha kihúzom semmi. kérdés, hogy milyen beállításokat használjak, hogy a wifi hálózatban lévő gépeket is lássa?

builder20 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 169

Törölni sem engedi! :(

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 168

Törlés és újratelepítés megvolt már? Változott valami?

Előzmény: builder20 (167)
builder20 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 167

Lapozni lapozok, mert két oldal volt eredetileg is, de a youtube nincs közte. Eddig egy alkalmazást telepítettem, az meg is jelenik. Kerestem a youtube-t, mondom nincs rajta hát felteszem, errefel rámegyek, hogy letöltés és nem jelenik meg csak az, hogy futtatás... magyarán fel van már telepítve 09.01-jén, de nem jelenik meg sehol...

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 166

Hülye kérdés(nek tűnhet), de nem lehet, hogy egyszerűen csak lapozni kell? Nálam van vagy 50 alkalmazás telepítve, csak 4-5 oldalon tudja megjeleníteni őket.

Előzmény: builder20 (165)
builder20 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 165

Tapasztalatokat majd írok! Nálad megjelenik a youtube ikon??? Nálam nem és azt jelzi, hogy le van töltve, de sehol nincs a főképernyőn :(:(:( Ráadásul sehol nem lehet ezt beállítani...

Előzmény: l'esprit (161)
l'esprit Creative Commons License 2011.10.06 0 0 164

Valószínűleg jó, mert működik a net (wifin kersztül).

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 163

Azért nekem még mindig furi, hogy lehet kényelmesen webezni egy ilyen tévén egy sima 0-9 jellegű távirányítóval... Ha majd lesz tapasztalatod, oszd meg légyszi!

Előzmény: builder20 (160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 162

a net beállításaid tuti jók?

Előzmény: l'esprit (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!