Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25129

Felesleges volt a János kórháztól végiggyalogolni a Városmajor utcán, csak át köllett volna nézni a kórháznál az utca túloldalára, ott van a Fióka(a régi kicsi posta épületében).

Mezzo: kivételesen egyetértünk, a Mezzo jó. És értelmezhető is, persze.

Előzmény: Boszorka (25126)
Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25128

Mennyi most a beugró?

(Én már az 5000 forintot is erős túlkapásnak éreztem, úgy 5 évvel ezelőtt.)

Előzmény: Caipi (25123)
Caipi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25127

Semmi összefüggést nem látok, nekem azt mond, amit akar, én nem teszem közzé hivatalból. :) 

Előzmény: nagypapi51 (25122)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25126

Ma a Városmajor utca postára kellett mennünk, így úgy határoztam, hogy megnézzük az itt már egyszer ajánlott Fióka nevü helyet. Neten keresve Városmajor u. 75-ben vannak. Sajnos ilyen házszámot nem találtunk az egész utcában, Pedig a János kórháztól kutygoltunk végig az utcán. Aztán felvettük a leveleinket és indultunk haza. Megláttam egy Mezzo nevü helyet a Csaba utcában. Már 2 óra elmult, tehát bőven volt hely. Jót ettünk, értelmezhető dolgokat. Jómagam kicsontozott  csirkecombot rántva, bécsi krumplisalátával, Lényem kacsamellet burgonyafánkkal. Ittunk sört is hozzá, egy tizesből kitellett. Izletes és gusztusos volt, minden firleflanc nélkül. Aki azért megy étterembe mert szokott ebédelni, annak tudom ajánlani.

Caipi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25125

Ezen kicsit elméláztam, hogy ki a bérseggnyaló bérlője, de aztán feladtam. :) 

Előzmény: Hepci (25114)
Caipi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25124

A gurméságnak köze nincsen a műanyag evőeszközhöz, és amúgy aki ott nem tud leülni, az nem is akar. Vagy persze zuhog. :)

 

Előzmény: kifli (25109)
Caipi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25123

Én tavaly pont lebetegedtem, de előtte nekem is a Bábel tojásos nokedlije volt a kedvencem. :) Szomorú, és érthetetlen, hogy hogy jártál náluk. 

Amúgy nekem is az az érzésem volt már két, vagy több éve is, hogy ez a Fesztivál igazából egyre kevésbé gourmet. (Valamelyik évben teljesen kiakasztott a rendkívül gourmet Nespresso eszpresszó-kizárólagossága, mikor azelőtti évben még volt pl. Molinari.) És idén már a belépő is kezdi túllépni azt a határt, ahol még megfelelőnek érzem az ár-érték-arányt. Még jó, hogy OTP-s vagyok, így van a 20%. (Előre nem tudtam jegyet venni, mert nem tudtuk, hogy DN, a férjem, aki ügyeletes a héten, rá tudja-e sózni valakire a vasárnapot, amikor egy családi program is van késő délután.) 

Én is kísérletezni fogok nokedlievéssel, és amúgy meg a Costes Downtown/Onyx/Larus/Arany Kaviár háza táján nézek majd körül. Ja és meglátogatjuk az Anyukám mondtát, aki csak aznap lesz ott. Hiányolom pl. a NOBU-t és a KNRDY-t, és nem is tudom, mondom, egyre több a nagyon standard hely. 

Előzmény: Alpári Gnác (25107)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25122

...aki publikusan ilyen kijelentésekre képes, annak a modorával (avagy EQ-jával) problémák vannak...

Kívánom, hogy csak egyszer beszélgessél vele fél órát, bármiről.

 

Előzmény: Caipi (25121)
Caipi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25121

Nem tudom, mik történtek vele, azon kívül, hogy nagypapi szokta emlegetni, sosem hallottam / láttam a nevét. És nem is sértődtem meg tőle egyáltalán, szívem szerint én sem pont itt élnék, hanem egy kisebb városban - Zalaegerszeg, Vác, ilyesmi. De aki publikusan ilyen kijelentésekre képes, annak a modorával (avagy EQ-jával) problémák vannak. És az nekem nem jön be. 

Előzmény: Mazsola0070 (25106)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25120

Köszönöm. Nekem is ez a megjelölés tetszik, amit végül is egy sajnos már örökre eltávozott topictárs fogalmazott meg anno 14 éve.

Előzmény: negyesi_pal (25119)
negyesi_pal Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25119

OFF

 

Te még nem láttad őket élőben :) Az általad közöltekből mondjuk talán szélről az "élettársam" stimmelne, de nekem speciel a "lényem" kifejezetten tetszik.

 

ON

Előzmény: kifli (25118)
kifli Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25118

élettársam, faszim, pasim, barátom, 

 

nyelvünk gazdag:)

Előzmény: Boszorka (25117)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25117

A névnek igen hosszú előzménye van, de nem ezen a topicon. Szerintem jobb mint a "párom" amitől engem lel a hideg.:-)  Egyszerübb lenne a férjem, de hát ha nem az, mit tegyek??

Előzmény: Alpári Gnác (25108)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25116

Mit nem osztottam meg? Több mint két hétig távol voltam, ráadásul nagyrészt még net se volt. Biztos nem láttam a megosztani valót. Sajnálom.:-(

Előzmény: Alpári Gnác (25107)
Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25115

Tegnapelőtt Pécsen (igényeseknek: Pécsett) sütiztem, az értelmezhető pörkölt előtt:

 

http://gasztrojazz.blogspot.com/2019/05/esoben-pecsen-jokai-cukraszda.html

Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 2 25114

Az a legszebb, amikor a bérseggnyalóra (és az általa előállított ún. contentre) párásan csillogó bociszemekkel néz a bérlője (vagy annak a séfje). :)

Előzmény: Boarhunter (25113)
Boarhunter Creative Commons License 2019.05.17 0 1 25113

A buziknak és a négereknek gasztronómiai jelentősége nincs...meg nagyjából az életminőség sem rajtuk múlik. Ellenben a bérseggnyalókkal és bérfikázókkal, önmagukat kibaszott nagyra tartó véleményvezér gasztrosznobokkal teli pesti közélet valóban erőst zavaró lehet olyasvalakinek, aki a szakmájának és nem a "dicsőségnek" él.

A por meg mindenkinek szar...

Változatlanul nem értem, mi verte ki a biztosítékot azzal az idézett hozzászólással de nem is akarom megérteni.

Előzmény: Hepci (25110)
Boarhunter Creative Commons License 2019.05.17 0 1 25112

Így van. Ellenben sajnos egy csomó dolgot "kötelezően" csak budapesten lehet elvégezni, úgyhogy bármennyire is rühelli az ember, muszáj néha jelen lenni...

Nem mellesleg ha valaki a csak budapesten elérhető "kultúrára" vágyik, a főváros központú közlekedési koncepciónak hála beül az autójába és majd' annyi idő alatt fent van pesten mint ameddig egy külső kerületből a tömegközlekedéssel való bebumlizás tart.

Előzmény: Boszorka (25105)
Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25111

Számos jó cukrászdában is a védőfóliával betekerve hozzák ki a süteményt.

Biztos azt hiszik, ez egy kedves szolgáltatás... letekerhetem DIY módban...

Előzmény: Alpári Gnác (25107)
Hepci Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25110

Jobban érzi magát vidéken és kész.

Mondhatta volna azt is, hogy tele van a főváros buzikkal és négerekkel...

Előzmény: Caipi (25104)
kifli Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25109

a gurmé jó esetben egy street food esztivál, semmi több. műanyagból állva zabálni...

 

csodálom, hogy a sznobéria kijelződ nem jelzett be a gurméra:)

Előzmény: Alpári Gnác (25107)
Alpári Gnác Creative Commons License 2019.05.17 0 0 25108

Upppsz, valamit elfelejtettem: ha valaki "lényem"-nek képes nevezni a vélhetően partnerét, az más dolgokra is képes.

 

A modorsság-szűrőm persze évekkel ezelőtt jelzett be, de ha már lúd, legyen kacsa!

Előzmény: Alpári Gnác (25107)
Alpári Gnác Creative Commons License 2019.05.17 -1 2 25107

Kíváncsiságom, hogy Boszorka vajon megoszt-e egy neki semmibe sem kerülő információt, amit szerintem elég normálisan kértem tőle, kielégítésre került:)

Nem oszt meg...

 

Hát mitől legyen valaki másnak jobb? Aberrált gondolat, ugye?

Aztán az is lehet, hogy simán kiikszelt, ami megintcsak egy frappáns, önreflexív hozzáállás...

 

Kérdés viszont, hogy miért érez ellenállhatatlan kényszert olyan információk mindenképpeni közzétételére, amiket az ő ismeretben bárki percipiálhat, az egy másik attitűd, de ezt most nem nevezem a nevén:)

 

Én viszont most kénytelen vagyok megosztani egy információt, őt nem fogja érdekelni, mert karakánul senkit sem fog ismerni a történetben, de hátha le lehet vonni belőle némi tanulságot...

A Trónok harcából tudom, hogy amit ketten tudnak, az titok, amit többen, az viszont már információ:)

 

A történet röviden, hogy a tavalyi Gourmet fesztiválon a nekem legjobban ízlő étel a Bábel tojásos nokedlije volt szarvasgombával és salátával.

 

Mivel idén is "kínálják", gondoltam, levezetésnek tökéletes lesz.

 

De nem lett, mert nem adtak nekem enni belőle.

 

Első körben rettenetes rumli, mindenki pörög s egy kiscsaj a pulton kívül rohagál egy mappával, amibe konkrét nevek vannak írva, nyilván egy csoport jön és nekik kell tojásos nokerlit csinálni, rendben.

A pultban ugyan egy széplány, aki a rendeléseket veszi fel, de velem nem foglalkozik, de jóvan, nem értem ugyan, de megyek egy kört.

 

Negyed óra múlva visszatérek, a tömeg a pult elől eltűnt, ki van tálalva vagy 25 tojásos nokcsi, várja a csoportot, ami nem jön. Ha végre megjön, biztos nagy élmény lesz a hideg nokcsi, de ez legyen az ő problémájuk.

 

3 fiú röhingél a pult mögött, nem csinál semmit és a klasszikus recept szerint 30 centivel néz el a fejem felett, hogy ne kelljen észre vennie.

Az egyik rutintalan és mégis szemkontaktust létesítünk, mit szeretnék?

Hát tojnokot, mi mást?

Várjak én most 5-10 percet, mert most csoportot várnak és nincs hova tálalniuk.

 

Semmit sem értek, mert fel nem fogom, hogy mit kéne hova tálalnia?

Tegye ki az eldobható tányérkába és tálalja a markomba, gondolom.

 

De ő a már kitálalt ételt nem adhatja nekem, mert az a "CSOPORTRAVÁR!!!"

 

De én nem azokból kértem volna, hát be is baszik, hanem az elképzelésem szerint szerint a ráérő szakácsokat semmi sem akadályozta volna meg, hogy frissen csináljanak nekem egy bonyolult nokedlit.

De ez nem volt lehetséges, mert "JÖNACSOPORT!!!" Ennek a PR-hasznáról ne is értekezzünk.

 

Így tehát elmaradt a szarvasgombás tojásos nokedli.

Illetve nem elmaradt, hanem kiiktatódott a kifejezés a Bábel viszonylatában, biztos megérte skipelni engem 25 sikermellényes, részeg vállalkozó kedvéért, akik azt sem tudják, mit esznek, cserébe ha jól megy a bolt, jövőre valamelyikük egyszerűen elveszi...

 

Ez egy tapasztalt a Bábelről, de ha Boszorka netán odafárad, semmiképpen se vegye figyelembe, amúgy se lesz zsíroskenyér...:(

De meg hogy is fáradna oda...

 

Amúgy összességében eléggé gyengének érzem a mostan Gourmet fesztivált.

 

Semmilyen értékelési rendszerrel sem korreláló, ámde önmagában sem konzekvens pontozási rendszerem szerint 2- és 2+ között szórnak az ételek, ahol oda-vissza 3 pontot lehet adni, de senki sem kapott 3-t, mint pár éve a kirántott sólet és szintén senki 3+-t.

Tisztes középszert értünk el a legmagasabbra pozicionált gasztro-fesztiválon...

És még most is van olyan, hogy amúgy kiváló francia desszerten körben rajta van a műanyag szalag...

Nem hiszem, hogy mire meghalok, az alapprosztóság velem együtt kipusztul a magyar gasztronómiából...

Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.17 0 1 25106

Jaaa, erre a mondatra gondoltál, akkor már értem, köszi. 

 

Úgy látszik Kálmán bácsiban mély nyomot hagytak a vele történtek, ha még ma is így gondol vissza "Budapestre" (bár nyilván nem "Budapest" volt vele intrikus), szerintem arra nem is gondolt, hogy van, akit ez a kijelentése sérthet. 

Előzmény: Caipi (25102)
Boszorka Creative Commons License 2019.05.16 0 0 25105

Szerencsére nem kötelező Budapesten lakni senkinek és élvezni a város adta kultúrális és egyéb előnyöket.

Előzmény: Boarhunter (25103)
Caipi Creative Commons License 2019.05.16 0 0 25104

Mondtam, hogy nem az igazságtartalmára gondolok, gondolni bárkinek joga van ezt. De hogy hol és mikor mondja ki, az szerintem megfontolandó lenne. 

Előzmény: Boarhunter (25103)
Boarhunter Creative Commons License 2019.05.16 0 1 25103

Pedig jópáran osztjuk ezen véleményét...

Előzmény: Caipi (25102)
Caipi Creative Commons License 2019.05.16 0 0 25102

"A kutyának sem hiányzik a poros, intrikus Budapest."

Előzmény: Mazsola0070 (25101)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 25101

"Bár amúgy ezután a kijelentése után én sem vagyok kíváncsi többet az ő kajájára. :) Nem a kijelentése igazságtartalma miatt, amin ugye lehetne vitatkozni, hanem a modora okán."

 

Bocs, de ezt nem értem. Azok Kalla Kálmán "látványkajái", amiket Nagypapi bemutatott, Kalla modora nem elfogadható?

Előzmény: Caipi (25093)
Caipi Creative Commons License 2019.05.15 0 0 25100

Mi páran ajándékba kaptunk utalványokat, úgy kerültünk oda. Mindannyian utáltuk, és egészen meglepő volt egy helyen annyi kövér vendéget látni..... 

Előzmény: Hepci (25099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!