Keresés

Részletes keresés

hunaqua Creative Commons License 2017.12.05 0 0 57412

 

 

Pont annyi pénz kell Kusadasi-hoz mint mondjuk Kemer-hez. Pont annyiért lehet repülőjegyet venni Izmírbe mint Antalyaba. Pont nagyságrendekkel ugyan annyi a transzfer időben is és pénzben is az Izmíri repülőtérről Kusadsi-ba ,mint mondjuk Antalya-ból  Avsallar-ba.

 

..ez csak elhatározás kérdése. Dalamani és Bodrumi reptereket nem néztem,de nem hiszem,hogy Isztambulból lenne érdemi különbség.

Előzmény: malazs (57411)
malazs Creative Commons License 2017.12.05 0 0 57411

Pontosan így vagyok vele én is.... ;-)

 

"...de nem csak Antalya és környéke,ez a térség nem csak Alanya-tól Kemerig tart! Aki teheti irány Marmaris,Bodrum,Didim,Kusadasi,és természetesen ami köztük is van!!!"

 

Ehhez már csak kellő mennyiségű idő és pénz szükséges, de amúgy igen. Sőt még sok más hely is van "tervben"

Előzmény: hunaqua (57410)
hunaqua Creative Commons License 2017.12.05 0 1 57410

"egész évben gyűjtögetjük a pénzt és álmodozunk egy klassz utazásról"

 

Az "álmodozás" ebben a legjobb,azt hónapokig tervezgeti az ember.Így megy el az a hosszú tél.A nyaralás meg avval az 1 héttel pillanatok alatt elrepül.Rengetegszer voltam ott,nagyon sok helyen,de mégis várom mindig.Kérdezték az ismerőseim,hogy voltál már vagy 20-szor. Nem unod? Nem,nekem Törökország a wellness, a pihenés, a jó idő,a jó kaja,akár a jó kirándulás, szóval ami kell. :-)

 

...de nem csak Antalya és környéke,ez a térség nem csak Alanya-tól Kemerig tart! Aki teheti irány Marmaris,Bodrum,Didim,Kusadasi,és természetesen ami köztük is van!!! :-)

Előzmény: evi.b. (57403)
malazs Creative Commons License 2017.12.05 0 0 57409

Bár nem tartozom elszámolással, de tessék egy részlet hogy megnyugtassam a kételkedő kis lelkecskédet:

 

Remélem a kételkedésen és a kötekedésen kívül azért lesz majd hasznosabb hozzászólásod is és nem csak a trollkodás miatt regisztráltál.

Előzmény: Hiiz (57407)
malazs Creative Commons License 2017.12.05 0 1 57408

Nem történt még meg, és remélhetőleg szerencsére nem is fog. De amennyiben kételyeid lennének és ez miatt regisztráltál csak, szívesen adok hozzá elérhetőséget is.

Talán van némi oka hogy ismerősi/baráti körből elég sokan kérnek segítséget tőlem így jó pár út után.

Lehet nagyképűségnek is tűnhet, de azért engem büszkeséggel tölt el hogy eddig kivétel nélkül minden ismerősöm elégedett volt azzal amiben segítettem, legyen az szállás, közvetítő iroda, kinti programszervező és ez nem csak Törökországgal kapcsolatban.

 

Amennyiben zavar az ilyesmi, a lehetőség adott, segíthetsz te is nyugodtan önzetlenül ;-)

Előzmény: Hiiz (57407)
Hiiz Creative Commons License 2017.12.05 -1 0 57407

Hogy Neked minden storyra van egy saját eseted ami mindig a barátaiddal történt meg.....

Előzmény: malazs (57405)
COOP Creative Commons License 2017.12.04 0 0 57406

+1...

Előzmény: malazs (57398)
malazs Creative Commons License 2017.12.04 0 1 57405

Tudom a pénz az pénz, de érdemes elgondolkodni hogy 20-30ezer ft árkülönbség miatt esetleg érdemes-e 400-500ezret kockáztatni.

 

Épp ezt ecseteltem a barátomnak is, aztán érdekes módon már több hotel esetén is azonos az ár a Last Call és a Sun árainál. Megörült mert a honlapon olcsóbb árak vannak a Last Callnál, csak épp nem frissítették még, ajánlatban meg ugyanaz jött ki mint a Sun árai.

Előzmény: evi.b. (57403)
zorbassopron Creative Commons License 2017.12.04 -1 2 57404

Van egy olyan embertípus akik szeretnek áldozattá válni.....a cégek csak segítenek nekik....aztán sajnálhatják magukat heteken-hónapokon keresztül.(persze utána lehet kormányozni,hivatalozni,Viktorozni ezerrel....pedig gondolkodni nem lehet más helyett)

evi.b. Creative Commons License 2017.12.04 0 0 57403

Igen, de a remény hal meg utoljára. Mondjuk az borzasztó, hogy egész évben gyűjtögetjük a pénzt és álmodozunk egy klassz utazásról és pofára esünk. Se pénz, se utazás.

Előzmény: malazs (57402)
malazs Creative Commons License 2017.12.04 0 2 57402

Igen azt lehet éppen, csak ne felejtsük el hogy az indulhatunk.hu-s utasok is mind ezt mondták.....

Előzmény: evi.b. (57401)
evi.b. Creative Commons License 2017.12.04 -1 0 57401

Bizakodjunk, hogy nem lesz gond.

Előzmény: malazs (57400)
malazs Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57400

Nem mondom hogy bármi gond lenne velük, viszont ezen dolgok alapján én nem választanám őket. Érdekes módon egy barátomnak intézek épp 5 főre nyaralást, ők ezt választják annak ellenére hogy közöltem ha itt gond lesz esetleg akkor a pénzüknek bizony reszeltek......

Előzmény: evi.b. (57399)
evi.b. Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57399

Nem néztem még ennyire utána, de emlékezz rá, hogy első pillanatban nekem  kétségeim voltak és valami rossz érzés kerített hatalmába, pedig nem voltam károsult a Greennél. 

Előzmény: malazs (57398)
malazs Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57398

Akkor nem csak nekem.

Előzmény: gambl-R (57397)
gambl-R Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57397

Nekem egy kicsit "déja vu" érzésem van velük kapcsolatban...

Előzmény: malazs (57396)
malazs Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57396

Volt rá példa bőven...

 

Ettől függetlenül nekem kicsit homályos a last call travel.

A biztosítása mindössze 50milla, na ez az ami semmire sem elég ha gond van.

Elvileg Sun and Fun partner illetve kint a Sun csapata kezeli az utasokat, de árakban mégis alatta van a sunnak.

Továbbá ez az oldalukról:

"

Foglalás utáni módosítások, lemondás:

1. A módosítás után is van lehetőség lemondásra, azonban azt csak abban az esetben tudjuk elfogadni, ha a módosított utazási szerződés, amely tartalmazza a lemondás/módosítás feltételeit, aláírásra kerül a Megrendelő által. A lemondás tekintetében a módosított szerződés aláírásának dátuma számít, a kötbér összegének meghatározásakor ez az irányadó. Egyéb úton történt lemondást nem áll módunkban elfogadni (pl. telefon, e-mail, posta).

2. Módosítási-, lemondási díjat akkor számolunk fel, ha Ön: a már megrendelt és aláírt szerződés/ foglalás esetén név, vagy utazási időpont változtatást kér, utólagos számla kiállítást kér más névre, vagy címre, szállodaváltoztatást kér már megrendelt foglalására, vagy a megrendelt szolgáltatásokat módosítja/lemondja, vagy foglalását lemondja. A módosítás kezelési költsége: 5.000 Ft/fő (20 Euro/fő Euróban elszámolt utazásoknál), mely az utazásszervező által felszámított esetleges díjakon túl fizetendő.

3. Ha bármilyen okból vissza kell utalnunk összeget, akkor ezt csak arra a bankszámlaszámra tudjuk megtenni, ahonnan a részvételi díjat átutalták (függetlenül attól, hogy az a megrendelőé, utasé, családtagé stb.). Készpénzes fizetés esetén, csak a tényleges befizetőnek áll módunkban visszatéríteni az összeget. Bankkártyás fizetés esetén, lehetőség szerint bankkártyáján a terhelést feloldjuk, amennyiben a terhelés időközben már megtörtént, átutalással a kártyabirtokos által megadott bankszámlaszámra térítjük vissza az összeget."

 

Ezzel szemben azonban a jogszabály:

"Elállás a szerződéstől   Elállás az utas részéről

Az utas az utazási szerződéstől írásban tett nyilatkozattal az utazás megkezdése előtt bármikor elállhat.

Az utazási szerződésben az utas elállása esetére bánatpénz is kiköthető, melynek mértéke a szolgáltatás díjának összegét nem haladhatja meg. A bánatpénz a szolgáltatás díjának százalékában kifejezett átalány formájában is megállapítható.

Az utasnak az utazás megkezdését megelőző 35 napnál, szálláshely igénybevételére irányuló utazási szerződés esetében pedig 45 napnál korábbi elállása esetére bánatpénzként legfeljebb a szolgáltatás díjának 10 százaléka követelhető.

Az utazás megkezdését megelőző 60 napnál korábbi elállás esetére bánatpénz nem követelhető."

 

Forrás: http://fogyasztovedelem.kormany.hu/node/4445

Előzmény: evi.b. (57395)
evi.b. Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57395

Igen érdemes lehet figyelni, de nem gondolom, hogy az elfoglalási kedvezményes ár alá mennének később. 

Előzmény: malazs (57394)
malazs Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57394

Érdemes pedig. Illetve figyelgetni az árakat később is, ha pedig szükséges lemondani és újra foglalni ;-)

Előzmény: evi.b. (57393)
evi.b. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57393

Kösz. Látod erre nem is gondoltam.  

Előzmény: malazs (57392)
malazs Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57392

"Szép tőlük, hogy nem kértek a módosításért pluszt" 

Sok okuk nem lett volna rá. Utazás előtt 60. napig díjmentesen, minden költség nélkül lemondható a foglalás.

 

Tehát ha most foglalsz és februárban jobb árat látsz, akkor ezt lemondod, azt meg foglalod. Ez esetben az utas tesz szívességet ha nem kéri a pénz visszautalását hanem beszámítják az új vagy módosított foglalásba, ugyanis az utalással már az irodának lenne plusz költsége ;-)

Előzmény: evi.b. (57391)
evi.b. Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57391

Gondolom nem baj, hogy 2 héttel előbb mentek? Talán kicsit melegebb lesz.  Bár nekünk az idén a szeptember is nagyon meleg és sajnos még párás is volt. A Travelt én részemről jobban szeretem. Az indulási  időpont a Travelnak a  török gépeknél azért  jobb, mert innen kiviszik az embert és onnan hozzák vissza. A török gépek  meg fordítva, mert ott kezdenek és innen fordulnak vissza. A súlyhatár sajnos kevesebb. Szép tőlük, hogy nem kértek a módosításért pluszt. A gyerkőc már biztos nagyon várja. Én is várom, hogy lefoglaljuk az utat.

Előzmény: DSz_ (57390)
DSz_ Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57390

Szia! 

 

Módosult a terv.

Munkahely bekavart. Ma közölték a feleségemmel, hogy a nyári leállás nem a korábbi években megszokottak és előrejelzett szerint lesz augusztusban, hanem korábban, júliusban.

Így -elvileg az utolsó előfoglalási napon- módosításra került az utazásunk időpontja 07.21-07.28-ra.

Az árat nem érinti a módosítás, nem kellett adminisztrációs díjat sem fizetni a módosításért.

A változás annyi, hogy így nem Corendon lesz, hanem Travel Service és jobbak az indulási időpontok is :)

07.21 szombat Travel Service 12:20-15:40

07.28 szombat Travel Service 16:30-18:05

Előzmény: evi.b. (57374)
norbi06 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 57389

sziasztok,

 

Sideben tudnátok ajánlani 5-6 db  5* szállodát.

Elvárásaink hogy ne legyen zsúfolt,nyüzsis,hangos.bulizós.

Csak olyan érdekelne ahol személyesen is voltatok.

Turquoise Resort Hotel-ba volt már valaki?

 

Köszönöm,

Jóskabp Creative Commons License 2017.11.29 0 0 57388

Köszönöm a sok hasznos információt! :)

Előzmény: kirgizke (57385)
feketefelho Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57387

Akkor én még túl is becsültem az összeget (az antalyai reptéren bérelhető járgányokat néztem, ott lehet drágább a bérlés).

(A nemzetközi jogsit csak azért írtam, mert a konzuli szolgálat oldalán autóbérléshez a cégek "megkövetelhetik" bejegyzés szerepel.)

Előzmény: malazs (57384)
DSz_ Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57386

Köszönöm az infót.

Majd meglátjuk, hogy mi lesz. :)

Előzmény: Jóskabp (57380)
kirgizke Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57385

Próbáljatok meg olyan utazásszervezőt találni, akinél esetleg napközben lesz idő egy kis strandolásra és Olympos romvárosának felfedezésére (ami épp Cirali másik végében van), és amikor sötétedni kezd, lehet indulni hegyet mászni és  Chimérát nézni. Tényleg fontos egy jó sportcipő és elemlámpa/telefon.

 

Egyénileg:

A D400-on a Cirali leágazásnál kell leszállni a dolmusból, és elvileg nyáron vannak olyan dolmusok, amik lemennek a faluba (mi télen voltunk és stoppoltunk), de a főbb látványosságok (Olympos, Chiméra) a falu ellentétes végeiben vannak, gyalog rohadt sokat kell sétálni, míg eljutsz egyiktől a másikig. Emiatt egyénileg talán kicsit bonyolult a dolog.

 

Egyébként itt írtam róla, ha van kedved olvasgatni:

http://kirgizkeutazasai.blog.hu/2015/07/18/torokorszag_2014_2015_5_nap

Előzmény: Jóskabp (57379)
malazs Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57384

Amennyiben nem AVIS, HERTZ,stb nagy irodáktól van bérelve az autó 60-80TRY/nap ár körül bérelhető. Nemzetközi jogsi nem kell, tőlem sem kérték. Igazából azt nem is értem, mert egy "füzetlap" az egész.

Előzmény: feketefelho (57381)
DSz_ Creative Commons License 2017.11.28 0 0 57383

A Sun Express jön viszonylag korán visszafele (8:50 és 11:30) a TS és a Corendon 16 óra utáni (sőt van késő esti) járat.

(Persze ez még csak terv)

http://cms.sunfun.hu/b2cDocuments/SUNFUN.HU/PDF/Charter%20tablazat%202018%20new_2017.11.16.pdf

Előzmény: evi.b. (57382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!