Keresés

Részletes keresés

papesz28 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52484

Ha megengeded én is adok Neked egy tippet, hogy legyen gazdaságos, sugárzásos,  és nem padló:))))

 

Kondenzációs gázkazán+ fal- , vagy mennyezetfűtés+ padlótemperálás

 

Ettől gazdaságosabbat, kényelmesebbet mindenféle flanc nélkülözésével (napelem, napkoli, és egyéb alternatív energia) nem lehet napjainkban beépíteni

Esetleg ha van lehetőség akkor esetleg fatüzelés ( vizes kandalló, vegyes tüzelésű kazán)+puffer+felületfűtés, ez lehet még a gáznál is gazdaságosabb, szolgáltatótól független (kivéve villany), de a fával Neked kell vacakolni, és kihangsúlyozom, ha van rá lehetőség

 

Az hogy nem elvihető , arra csak azt tudom mondani, hogy ha neked semmi fűtésed nincs és ha már megemlítetted a költözést, akkor szted mennyit romlik a piaci értéke az ingatlannak ha nincs benne fűtés, mert ugye nem kevés komfort fokozatot bukik.

 

Még vmi, ahhoz , hogy Neked ilyen villanyos fűtésed legyen , és azt mondod, hogy bekerülés milyen jó áron van, azt még tudnod kell, hogy ahhoz olyan villamos hálózatnak kell lennie a lakásban, mert akármire nem akaszthatod rá, megvan egy bizonyos teljesítményhez a kötelező vezetékezés, és áram biztosítási feltétel, amit sajnos a villamos művekkel neked le kell boxolnod, és az eladó, értékesítő neked nem mond el, de azért súlyos összeget ki kell csengetni

 

 

Előzmény: Törölt nick (52481)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52483

Ja, és még akkor még nem beszéltünk az áramszünetről!!!   :-O)

halaloszto Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52482

nem viheted magaddal. a futes az a haz resze. 

 

tovabba kell hozza komoly elektromos vezetekezest, nagyobb villanyorat meg hasonlokat csinaltatni. a villamos muvek alapbol 32A-t ad csak, egy konyha elvisz 25-ot, a 11 meg keves futeni. kell pluszpenzert nagyobb betaplalast venned.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (52463)
kendu Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52480

Ja, hogy ilyesmi van nekik kéznél? Há tudta a fene! Életemben nem éltem át még egy kazánszerelést sem! A múltkor volt nálunk radiátor csere, de annak tartozéka volt a tipli.

Akkor hagyom a fenébe.

Előzmény: Wattocsak (52451)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52479

Én nem codálom, hogy a joevagyok68 barátunk berágott!

Korábban már én is és azóta többen levezettük, hogy ha ez olyan nagyszerűvolna mint képzeled(...mert hogy tapasztalatod nincs!!!) akkor már mindenki ezt használná!

Akkor amikor azt írják a beetető reklám szövegben is, hogy egy 20nm-es helységben 6-8darab  350W-os panel kell, akkor mit akarsz még több bizonyítékot arra, hogy egy kalap s.z.a.r.t sem ér? Az esztétikáról már nem is beszélve! Képzeld el 6-8db. "képkeretet" a menyezeten!

Legalább is családi ház, lakás fűtésére nem elégséges és drága, már megvenni is ,de üzemeltetni is! 

Annak ellenére, hogy karbantartást nem igényel!

Bár nekem erre is fenntartásaim vannak, mert Murphy törvénye itt is érvényes!

Gondolom tudod miről beszélek?

Tudod mit vedd meg! 

Minden ember a saját kárán tanul! Az okos meg a másén!  :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (52474)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52476

Még 1x megkérdem, neked a 14m2 fűthető területet mérésekkel igazolták?

 

És ez ?

kalkulált érték 2,3 m belmagasság, 0,27k alapján "

Ez neked mérésekkel igazolt ???

Kedves "bizonytalan" reklámozó.....

 

UFF

Előzmény: Törölt nick (52474)
Masgas Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52475

Olvasgattam az infrapanel ügyben írt dolgokat pro és kontra.

Ha az infrapanel hősugárzással felmelegíti a pl. szoba burkolatát ami ezután adja le a meleget az miért jobb mint pl. a padlófűtés?

És addig mi van amíg sugároz és ép pl . ott vagyok alatta akkor megsül a fejem?

Tényleg erre van megoldás valami?

Előzmény: Törölt nick (52474)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52473

Miért neked a 14m2-t, levezették és konkrét mérésekkel igazolták ????

 

Te most lehet, hogy ennyire "elbizonytalonodott" vagy,

vagy tényleg reklám - inkább ez - , és te az az ügynökfajta vagy akit ha kidobnak az ajtón, visszamászik az ablakon...

 

Tudod mit vegyél ilyet és gyere vissza 1 év múlva a tapasztalatokkal...

Előzmény: Törölt nick (52469)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52471

azért jól gondold meg, hogy mekkora hőleadófelülettel veszed meg, mert nem mindegy a kazán fogyasztása és működési kultúrája szempontjából...

Előzmény: bzsolti73 (52456)
peterch Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52470

   Szia !

 

   Sajnos megint csak azt kerdezem, mennyi a hazad hoigenye?  A testek hosugarzasa nagyon jo dolog, de kerdezem en toled, hogy az egy infrapanel latoszogeben mekkora nm-en tudja ugy felheviteni a testeket,feluleteket, hogy meleget sugarozzanak? A tobbi felulettel mi lesz?

   Udv , Peter.

Előzmény: Törölt nick (52467)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52468

"megint elbizonytalanodtam'

Azután is, hogy levezették neked, hogy kb  3x annyi ezzel fűteni mint gázzal ????

Nemááá...

 

Különben, ha annyira érdekelt volna végigolvasod a "fűtés villany vagy gáz" topikot  és abban biztos találtál volna válszt....

Előzmény: Törölt nick (52467)
peterch Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52466

   Szia !

 

   Azert nem artana a szamitgatasok elott egy kicsiket meghatarozni, hogy a kinti es a benti homersekletek milyenek. Ha a panel gyartoja azt allitja, hogy a panel kepes 14nm-ert kifuteni, akkor ezt milyen kulso es belso homersekletre erti?  Mert ha a kinti -15C°-ra es a benti 20C°-ra mint ahogyan a hazakat tervezik, akkor ez az ertek egy AE-haz ertekenek felel meg nm-kent 50Watt. Ha abbol indulunk ki, hogy Te csak 6 orat futesz a panellal, akkor 6h x 700W(egy panel) x 10panel x 30 nap= 1260kWh. Ezt a homennyiseget most oszd el sima allo gazkazan eseteben 7kW -al, turbos eseteben 8,8kW-al es kondenzacios eseteben 9,5kW-al, az igy kapott szam a m3 gaz, amit elhasznalnal, majd ezt szorzod a nalad aktualis gazarral, ha gazzal futenel, igaz ehhez meg orankent szamolj hozza durvan 140W-ot a kazan es a rendszer uzemeltetese vegett.

   Azt az allitasodat, hogy nem minden helyiseget kell futeni, meg gondold ujra. Amiben laksz es hasznalod, kell futeni. ha a haz hoigenye peldaul 5kWh orankent telen -15C°-ban kint es 20C°-ban bent, akkor a hazadat abszolutt de nem erdekli, hogy Te milyen uton potolod a meleget, gazzal,villannyal vagy vegyestuzelesuvel, mert ha nem potolod, akkor ugy jarsz mint Matyas kiraly a kandallo elott. A hasadat a tuz forrosaga egeti, de a veseid meg lefagynak. Nem csak neked kell a meleg a hazban.:)  A jo hoerzethez a feluleteknek is az elfogadhato homersekleten kell lennie.

    Szerintem  .

 

    Udv , Peter.

Előzmény: Törölt nick (52458)
wartburger Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52464

Én csak az látom, hogy az összes topikban egy cég oldalát nyomod. 

Előzmény: Törölt nick (52460)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52462

Ja ha az reklám volt, akkor itt az ellenreklám :D

Előzmény: Gyurco78 (52461)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52461

1260kWh energia az kb. 135 m3 gáz (alsó fűtőértéken), teház kb. akkor lenne egálban, ha a gáz ára 450 Ft lenne/m3...

Ha csak 80% hatásfokot számolsz a gázfűtésnek, akkor 166 m3 gáz kell, így már 380 Ft-os gázárnál is egálba lenne, de egy modern gázfűtés azért ennél sokkal jobb.

 

Szóval nem nagyon éri meg.

 

 

Előzmény: Törölt nick (52458)
wartburger Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52459

Szerintem állj le a reklámmal, mert seperc alatt törölve lesz a nicked. Már az összes építés topickot teleszemetelted.

Ez az infrapanel egy drága sz@r, gondolhatod hogy nem hülyék az emberek, ha ez bármiben is olcsóbb lenne mindenki ezt használná.

Előzmény: Törölt nick (52458)
balsa02 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52457

Szia!

 

 

Ahogy már itt is beszéltünk róla nem kell egy ekkora lakásba egy 24kW os kazán 

több cikk és vélemény is egybe esik ha sok a teljesítmény csak be / ki fog kapcsolgatni 

pláne ha nem tud eléggé lemodulálni és csak többet fog fogyasztani .

 

Ez így van, de ne a max teljesítményt nézd, hanem a legkisebb modulált teljesítményt.

 

Amit szerintem elösször el kell döntened, hogy hogy legyen a melegvíz.

Én a jóval kisebb helyigény és a 100+e Ft-s indirekt tároló ár miatt a kombi mellett szavaznék a helyedben.

Egy zuhany 6-7 liter/perc, egy rendesen kinyitott csap úgyszintén. 12-14 liternél vagyunk, viszont ehhez már elkel a 24 KW.

Tehát azért teszik mindenhova ezt, mert a kombi kazánt melegvízre szokták méretezni.

Már csak ki kell választani azt a turbós kombi kazánt ami egyszerre tudja a fűtés esetén a kis modulált teljesítményt és a a melegvíz oldali 24+KW-ot,

és még belefér a költségvetésbe, plussz a minőség/szervíz tapasztalatok is megfelelőek.

Itt javaslom olvasd át a kondenzációs kazán topicot, mert onnan tudsz tájékozódni a tapasztalatokról/szervízháttérről. Én nem épületgépészként dolgozom, nem ebben élek jelenleg, így nincs megfelelő tapasztalati ismeretem, hogy nyilatkozzak erről.

Az én ár/érték arányomnak a 250-300 közötti kazánok a megfelelőek, mert itt találsz jól moduláló kazánokat. 3-4 KW-tól vannak kombik (ok nincs sok, de ilyen pl az említett Immergas VICTRIX 26 kW is).

 

Lehet hogy nem megalapozott a félelmem hogy a túl nagy teljesítmény miatt be / ki  kapcsolgatás lesz a jellemző ami sem a kazánnak sem a fogysztásnak nem jó.

 

Is-Is. Egy része pszihés jellegű, pláne nekem, akit idegesít, ha nincsenek egymáshoz megfelelően illesztve a rendszerek, de tény, hogy a túl nagy különbség, a min teljesítmény és fűtés igény között nem jó. Főleg a ki/be kapcsolgatás zavaró, illetve felületfűtés esetén egyértelműen káros a túl meleg előremenő, és kondenzációs esetében a túl meleg visszatérő. Nem kondis kazán és radiátor esetén nem annyira vészes.

 

Erről mi a véleményetek ?  Mi lehet jó megoldás ?

 

Nem ismerem a készüléket.

 

Szóval lehetne kazán is igen kb másfél hónapja innen indultam majd volt indirekt klima , levegő-víz hőszivattyú .

 

A split/fan-coil hangos (engem zavar), a vizes meg drága és inkább felületfűtéshez jó.

Előzmény: ZAL81 (52435)
bzsolti73 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52456

Köszi a választ.

Aki szerelné Vesten típusút ajánlana ami nekem árban megfelelne, ezt a típust ismered?

Meg hozzá 100l indirekt tárolót amibe 6KW-os csőkígyó van. A mostani KF125-ös 2 KW-os,

tehát a tároló ezek szerint 3*gyorsabban fog melegedni? Köszönöm válaszaidat.

Előzmény: Törölt nick (52409)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52455

hát, ha valamihez nem értesz nem feltétlenül kell kommentálni (170K), ha dolfgoztál volna egy kicsit is a kereskedelemben, akkor tudnád, hogy ezek az árak nettó listaárak, amelyből hatalmas következtetéseket nem lehet levonni. (pl: vannak olxan cégek akik egyből kb. 50% kedvezménnyel kezdenek, oszt tudsz még alkudni pl: vogel) a nagy kedvezményazért is van, hogy a különböző kereskedelmi kapcsolatoknak más-más árszintet tudjanak belőni (pl: nagyker, kisker, kivitelező, végfelhasználó)

 

Azt viszont nem értem, ha neked lehetőséged van az égésterméket elvezetni, akkor mit görcsölsz ezeken a kényszermegeoldásokon (pl: konvektor), akkor ez nem neked szól, hanem azoknak a szerencsétleneknek, akiknek nincs ilyen lehetőségük, értsd semmi, azaz semmi lehetőségük, csak a meglevő konvektort kicserélni egy hasonló rendszerre, vagy reménykedni a csodában, hogy kiépítenek egy központi hőközpontot...

 

ha tetszik az unical vedd meg nyugodtam, a készülék mindig olcsónak tűnik, majd az alkatrészekre fogod kifizetni a gaytád (kb. fél kazán ára), ha nem hiszel nekem kérdezz meg pár szervizset aki találkozott már a Homor Miki okosságával... (csináltass velük egy összehasonlítást más kazonk alkatrészáraival, le fogsz döbbenni...

Előzmény: ZAL81 (52435)
halaloszto Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52454

ne erts felre! vagy tipli, vagy atmeno menetes szar. utobbi eseten az alatetek es az anyak is kellenek.

 

vajk

Előzmény: kendu (52445)
X20XEVmérfoglaltmán? Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52453

én úgy tudom többfajta külsővel fog készülni a paci igényeknek megfelelően...

azt mondták, hogy hidraulikailag az általuk kijelölt szervizpartner fogja beszabályozni, a gázszelep pedig fogadni tud egy RF termosztátot (amely lehet pl: a leghidegebb szobában) én már láttam működés közben a Termomaxnál a laborban ki van építve több hőleadó (nagyteljesítményű hőcserélők, amelyek hideg vízzel hűtenek) tény, hogy be kell szabályozni beüzemeléskor (ha kiváncsi vagy beszélj a gyárral, szerintem nincs akadálya a megtekintésnek, nekem is sikerült...)

Előzmény: balsa02 (52428)
KalásziM Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52452

 Micsoda megállapítások !

 A malackákat is ezzel melegítik  a hideg és zord disznó ólakban.

 A szoptató közepére tesznek 3 db. infra lámpát olyan  1,2 m magasra és a szópós malacok alatta gyülekeznek. Mily okosok !!

 

 A csibékről beszéljek   ???!

 

 És ennek flancosabb változatát probálják pár balekre rásózni.

 

 Persze ne elegyünk túl szigorúak : megvan az infra létjogosúltsága.

 

 pl. egy nagy csarnokban valami kötött munkahelyen helyi  - lokális melegítésre kitűnő és gazdaságos  - 380 lm3 helyett csak a pacákot kell melegíteni.

 De aki ezt lakásfűtésre ajánlja  az   mi ...... na lehet találgatni !!

Előzmény: Törölt nick (52448)
Wattocsak Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52451

Nem akarok beleszólni, de az a szerelő aki nem rendelkezik ezekkel az eszközökkel azt nem biztos, hogy meg kellen bízni bármilyen tevékenységgel.

Előzmény: kendu (52445)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52450

"...,ha ez így van akkor ez a legolcsóbb fűtési megoldás"

 

Ha ez tényleg így lenne akkor már mindenbki ezzel fűtene!

De Isten őrizz, hogy lebeszéljelek róla!!!!!!

Én csak azt mondom, hogy mielőtt a marketing "áldásos tevékenysége" bedarálja  az embert  érdemes számolgatni egy kicsit! 

Előzmény: Törölt nick (52448)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52449

Egy kis konkrétum:

http://www.futesimegoldasok.hu/lakasfutes/haloszobafutes.html

 

 

Kiszámolni sem érdemes, hogy mennyibe kerülne!

Bődületes szám jön ki!

350W infrapanel ,fehér festéssel,


vastag keretes. 90x55350W         Netto: 31.600Ft            Brutto: 39.500Ft         Hőálló festéssel, és jelző lámpával.

 

Ebből kell 6-8db., de azt hiszem inkább 8db. + a villany 8 x 350W!

Hát lehet számolni!   

Előzmény: oldember (52447)
oldember Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52447

Ha szabad, akkor  annyit tennék hozzá az infrafűtéshez, hogy zseniális , ha van  mellé egy saját villamos erőművűnk!!

A villamos energia jelenleg a legdrágább a többi  "fűtőanyaghoz" viszonyítva.

Persze végül is minden csak pénz kérdése! 

Ebből én csak annyit tudok, hogy nekem ebből van a legkevesebb és ezért sajnos mindig a legolcsóbb változatokat kell keresnem!

Most állok át a vegyestüzelésre, mert a gáz "teljesen kicsavart".  Ebben is próbálok majd a fa mellé saját gyártású brikettet pótolni a költségcsökkentés miatt! 

 

Sajnos meg szomorú, de ez van!  :-((( 

 

kendu Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52445

Köszönöm! Akkor beszerzem ezeket. Vagyis csak a menetesszárat meg a fúrót, mert gondolom, hogy tipli meg csavar csak lesz a szerelőnél.

Előzmény: halaloszto (52440)
ZAL81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52444

Felmérni mész ? 

Előzmény: Törölt nick (52442)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52443

"

Az összes fali fűtőben benne van a váltószelep. Legalábbis én még nem találkoztam olyannal, amibe ne lett volna benne!

 

Tehát (szinte) bármilyen fali fűtőt választhatsz, az tudni fogja a tárolót is (kivéve, ha valami 50éves készüléket veszel, bár gondolom új készülékről van szó)..."

 

Azért tettem zárójelbe, hogy szinte, illetve az én személyes tapasztalataimat...

 

Ha lenne egy összeghatár, hogy mennyiért ajánljak készüléket és benne is legyen a váltószelep, akkor írhatok típusokat....De így....

Előzmény: halaloszto (52441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 52442

hát, ahhoz előzőekben egy személyes felmérés kellene. Mindjárt megyek a XIII.-ba úgyszint konvektorosból csinálunk központi fűtést, illetve fürdőszoba felújítás... :) Ott is a födém áttöréses megoldás lesz (remélem mivel felső szint, azért lift lesz :D )

 

Megvan a lakás igénye? hány kW kellene?

Előzmény: ZAL81 (52439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!