Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 128
Természetesen ez bennem is fölmerült, ezért a köszönet mellé, egy kérést is elhelyeztem a válasz email-ben. Reméljük lesz eredménye. Íme:

"Tisztelt Kommunikációs osztály!

Köszönöm a többi repülésbarát nevében is a jó hírt, reméljük a Tűzoltósági
felhasználásról szóló hír sem igaz.
Személy szerint én nagyon örülnék, ha a gép sorsával kapcsolatban, néhány
információval szolgálnátok az Index internetes fórumának résztvevői felé.A
lap elérhetősége: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9153879

Üdvözlettel: XX "
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 127

Nem kötekedni akarok, de felgyújtani ettől még felgyújthatják...

Meg mi ez a duma, hogy a légitársaságnak kell a hely?! Mire?

Előzmény: viricsi (126)
viricsi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 126

Nemrég kaptam ezt az emailt. Köszönet érte a Malévnak.

 

 

Kedves Richárd!

Tájékoztatunk, hogy a HA-MOG lajstromjelű IL-18-as repülőgépet a Malévnak nem áll szándékában szétszedni. A gép eddigi helyére légitársaságunknak szüksége van, ezért ideiglenesen elvontattuk azt.

Üdvözlettel:
Társasági Kommunikációs Osztály
Malév Zrt.

Vgyuri Creative Commons License 2006.11.10 0 0 125

Olyan hely, ahol jól jönne kiállítási tárgynak, sok van az országban. Az, hogy ezek közül kinek van néhány milliója a szétszedés-szállítás-összerakás-kikupálás költségeire, az már nehezebb ügy.

 

Szerintem az, hogy az első trombitaszó után néhány órával már van jelentkező, az nem lehetett komoly vállalás, mégha a szentkirályszabadjai 1,25 milliárdos beruházás mellé ez a kis plusz nem is olyan hihetetlen.

 

 

Előzmény: Saab2000 (124)
Saab2000 Creative Commons License 2006.11.10 0 0 124
Mi van Szentkirályszabadjával? Kamu volt?
Vgyuri Creative Commons License 2006.11.10 0 0 123

Kaptam némi háttérinformációt a HA-MOG ügyről. A végkicsengés ugyanaz mint eddig, csok a motiváció bonyolultabb. Tehát

 

A jelenlegi helyéről a katasztrófavédelem kérésére kellett elhozni, mert ott akadályozta a tevékenységet fennforgás esetére. Mivel az a BA szempontjából holttér volt, őmiattuk akármeddig ott lehetett volna ingyen. De ha onnan az előbbi okból el kell vinni, akkor már hasznos, tehát fizetős helyet foglal el, ezért mégis megoldást kell találni. Nem volt szó tehát eleve flexre vagy tűzre itélésről, de ha valaki ki nem fizeti a parkolási díjat, vagy el nem viszi, akkor a vége - ha nem is holnap - ez lesz.

 

Tehát az eddigi levelet kissé kevesebb hévvel át kellene fogalmazni, a felháborodásra akkor lesz ok, ha nem tudunk megoldást találni. A tételes két pont (akárki is találta ki :-) továbbra is aktuális teendő.

 

vmartina Creative Commons License 2006.11.10 0 0 122

Hahó U2!

Tudod, hogy a mi call centeres gépünkön jött elő a leveled?

De így legalább belekerült a napi jelentésbe, azt hiszem így a legjobb sínre került, mert ezt naponta megkapja a legfelsőbb vezetés.

Előzmény: Utas2 (119)
viricsi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 121

Ez szimpatikus forma.

A továbbiakban érdemes lenne ezt a levelet használni.

Előzmény: Utas2 (119)
reseller Creative Commons License 2006.11.10 0 0 120

..szus!

Látva a Képeket, eszembe jutott, hogy a MO Gézához elég sok emlékem fűződik!

 

Előzmény: viricsi (53)
Utas2 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 119

Jó estét.

 

A magam részéről én is megtettem, amit lehet.

 

Javasolom, hogy mások is forduljanak a BARt-hoz és a MARt-hoz, esetleg az alábbi tartalmú levéllel:

 

"Az Index.hu repülős fórumáról, amelyen a hazai repüléshez kapcsolódó szakmabeliek és kívülálló érdeklődők legnagyobb hazai véleményformáló Internetes fókuszpontja, megdöbbenéssel értesültem arról, hogy az Önök döntése nyomán a HA-MOG lajstromjelű IL-18-as típusú repülőgépre a feldarabolás vár - pusztán a pillanatnyi anyagi haszonszerzés reményében.

 

Tiltakozom az ellen, hogy barbár, és az egész repülős társadalomhoz méltatlan módon, a legendás IL-18-as típus egyik utolsó hazai példányát, a HA-MOG-ot pusztulásra itéljék, és arra kérem a témában döntési jogkörrel rendelkezőket, hogy keressenek más megoldást a repülőgép további hasznosítására.

 

Ezért:

 

1. Azzal a kéréssel fordulok a BA ZRt-hez, hogy egy meghatározott ideig tekintsen el a HA-MOG parkolási díjának kivetésétől, ezzel hozzájárulva a méltó megoldás kereséséhez.

 

2. A Malév ZRt-t megkérem arra, hogy ez idő alatt próbálja meg felvenni a kapcsolatot azokkal a jelentkezőkkel, akik javaslatot nyújtanak be a HA-MOG hasznosítására.

 

Levelemet egyidejűleg a Malév Zrt-nek is megküldöm, hasonló tartalommal.

 

Ugyancsak tájékoztatom önöket, hogy a HA-MOG megsemmisitésére irányuló lépésekről az információk természetesen a polgári repüléssel foglalkozó legnagyobb Internetes közösségi honlapokon is elhelyezésre kerülnek (pl. www.airliners.net) a nemzetközi szakmai és egyszerű érdeklődő közvélemény tájékoztatása céljából.

 

Üdvözlettel,

 

x.y."

viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 118
Egyetértünk, én sem szeretnék vitát, sőt a felvetéssel is egyetértek, én mindössze hangsúlyozni szerettem volna, hogy csak kérhetünk, de egyelőre még az sem teljesen kerek, hogy kitől kérjünk.
Előzmény: heted7 (117)
heted7 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 117
Nem akarok egy ilyen helyzetben felesleges vitát, de azért nem állom meg, hogy leírjam:

VGyuri eredeti hozzászólásában szó sem volt ultimátumról, követelésről. Igaz kérésről sem, de én egyből azt feltételeztem :) Szóval az benne a jó ötlet, hogy ha kérünk valamit, az legyen ez. Ha el szeretnénk érni valamit, akkor első lépésben legyen ez. Ennyi.

H7
Előzmény: viricsi (110)
Az erdő kapitánya Creative Commons License 2006.11.09 0 0 116
:( Külföldön bezzeg mindenki simogatná, a csodájára járnának. Néha már azt gondolom, meg sem érdemeljük ezeket a kincseket... Bízom MOGéza hosszú életében!
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 115
Ez így már jobban hangzik.
A magam részéről szegregálódnék a Blikktől, szvsz. a "mélyrepülésnek" is vannak határai és innentől nem fogalmazok meg erről további véleményt. :))
Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.09 0 0 114

Formaiság, de jogos, át kell fogalmazni javaslattá. Akkor ez egy korrekt kérés lenne.

 

1. Azzal a kéréssel fordulunk a BA Rt-hez, hogy egy meghatározott ideig - javaslatunk szerint  x ideig - legyen szíves eltekinteni a HA-MOG parkolási díjának kivetésétől, ezzel hozzájárulva a méltó megoldás kereséséhez.

 

2. A Malév Rt.-t megkérnénk arra, hogy ez idő alatt próbálja meg felvenni a kapcsolatot azokkal a jelentkezőkkel akik javaslatot nyújtanak be a HA-MOG hasznosítására.

 

Ezzel a két vállalat hozzá tudna járulni ahhoz a nemes célhoz, hogy a magyar repülés hőskorszakának egyik utolsó képviselőjét megőrizhessük az utókornak.

 

Amúgy szerintem a Blikk vevő lenne erre a témára. Tudom, hogy bulvár, de nagyon sok emberhez eljutna az ügy.   

Előzmény: viricsi (110)
Vgyuri Creative Commons License 2006.11.09 0 0 113
Ebben igazad van, én nem is komplett levelet irtam, csak javasoltam, hogy mi legyen benne. Természetesen az egészet lehetne  "kérjük, hogy"-al  vagy "javasoljuk, hogy"-al  kezdeni.
Előzmény: viricsi (110)
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 112
Köszönet érte.
Előzmény: adamsavp (111)
adamsavp Creative Commons License 2006.11.09 0 0 111

Sziasztok!

 

Hajra! Ennyivel (www.airportal.hu) tudtam segiteni, ill. kuldtem en is levelet!

 

Ha meg barmiben tudok, megtalaltok!

 

Kiskockas, koszi a fotokat!

 

Udv:

 

AdamS

Előzmény: kiskockas (109)
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 110
Ez bizony NEM teljesen jó ötlet.
Nem szabad szem elől tévesztenünk azt, hogy mi maximum kérhetünk és tiltakozhatunk, de semmiképpen nem adhatunk semmiféle ultimátumot, nem támaszthatunk követelést.
A terület a BA kezelésében, a gép a Malév tulajdonában van, de facto, azt tesznek vele amit akarnak.
Ha van egy százéves tokaji aszúd, azt, ha úri kedved úgy tertja, nyugodtan a földhöz vághatod, jogod van hozzá. Én csak megkérhetlek, hogy ne tedd.
Előzmény: heted7 (107)
kiskockas Creative Commons License 2006.11.09 0 0 109
Ez a levél, vagy inkább felhívás már megfogalmazódott, és már el is kezdődött az aláírásgyűjtés a reptéren. Azt, hogy milyen eredménnyel, majd meglátjuk.
Azonban a külsősök számára ez nem megoldás, még úgy sem, hogy ha olyan szoli van bent, van gyűjtőív a hall-okban az info pultban.
Mert a többség ezért nem jön ki a reptérre.

De ha van valakinek áthidaló javaslata, azt várjuk!
Előzmény: heted7 (108)
heted7 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 108
Ja, és szerintem nem célravezető "bombázni" a Malévet meg a BA-t, mert egy idő után berakják a spamfilterbe. Több értelme lenne valahogy összeállni, és együtt, egy levelet írni.
Előzmény: heted7 (107)
heted7 Creative Commons License 2006.11.09 0 0 107
Ez teljesen jó ötlet!!!
Előzmény: Vgyuri (106)
Vgyuri Creative Commons License 2006.11.09 0 0 106

Ez a tiltakozás már nem elég, az első válaszok alapján konkretizálni kellene.

 

1. A BA egy meghatározott ideig, mondjuk fél évig tekintsen el a HA-MOG parkolási díjának kivetésétől, ezzel hozzájárulva a méltó megoldás kereséséhez.

 

2. A MALEV ezt a félévet használja fel arra, hogy felveszi a kapcsolatot azokkal a jelentkezőkkel, akik javaslatot nyújtanak be a HA-MOG méltóbb hasznosítására.

 

Ugyanis úgy néz ki, hogy a BA forgatja a szemét, nem akarja ő szétvágatni a gépet, majd szétvágatja a MALÉV, ha fizetni kell neki a parkolásért.

 

(Mint a klasszikus viccben a kovboj, akinek a farkát befogták a satuba és rágyújtották a fészert :-)

Előzmény: viricsi (104)
trikó Creative Commons License 2006.11.09 0 0 105
OFF

96-ban még tanítottam a MOK-ban.... Szerintem ismerjük egymást... Mondjuk én műszerészeket oktattam, akik nem csapoltak kerót :))) Meg a stúdiót nyomtam.

ON
Előzmény: Ronnie Frown (92)
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 104
Tisztelt repülésbarát!

A HA-MOG ma elindult a méltatlan vég felé.

Ha ti is úgy gondoljátok, hogy ezt jó lenne elkerülni, akkor olvassátok el az alábbi tiltakozást és azt, egy saját levélbe átmásolva és a nevetekkel aláírva küldjétek a BA Zrt-nek a "velemeny@bud.hu" címre, valamint a MALÉV honlapján az alábbi lapra értelemszerűen helyezzétek el. "http://www.malev.hu/BP/HUN/I%5FCUSTOMER/"

Ez a tiltakozás többek egyetértésével született.
Csatlakozzatok hozzá és MENTSÜK MEG AZ IL-18-ast.



" Tiltakozom az ellen, hogy barbár, az egész repülős társadalomhoz méltatlan módon, a legendás IL-18-as típus egyik utolsó hazai példányát, a HA-MOG -ot pusztulásra itéljék és arra kérjük a témában döntési jogkörrel rendelkezőket, hogy keressenek más megoldást a repülőgép további hasznosítására."

Előzmény: viricsi (77)
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 103
Korábban már leíródott az ok, máglyahalált szántak neki a tűzoltás oltárán.
Előzmény: powerage (101)
viricsi Creative Commons License 2006.11.09 0 0 102
Itt is meg kellene ismételni a tiltakozást, hogy ne merüljön el, de azt hiszem hogy nekem nem fogja engedni ugyanezt a szöveget. Ha valaki megtenné és közben kijavítaná a BA email címét - kerdezek@bud.hu -ra.
Előzmény: kiskockas (100)
powerage Creative Commons License 2006.11.09 0 0 101
Én arról nem hallottam, hogy szét akarnák vágni a gépet, de érdemes lenne figyelembe venni azt is, hogy a korábbi tartózkodási helye mellett kábé fél méterre fog elhaladni a reptér most épülő biztonsági kerítése.

A magam részéről ezt tartom a legvalószínűbb elvontatási oknak, de lehet, hogy tévedek... Ugyanezért cibálták máshová a Jak-40-est is.
kiskockas Creative Commons License 2006.11.09 0 0 100
Majd meglátjuk, ér-e valamit.
Előzmény: heted7 (91)
kiskockas Creative Commons License 2006.11.09 0 0 99
Köszi!
Ez gyors volt!
Épp most akartam Neked írni ezügyben, és nem kicsit lepődtem meg, mikor megnyitottam az oldalt!:-)
Előzmény: Lacc001 (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!