Keresés

Részletes keresés

kisufó Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10299

Szia!

 

 Most jelenleg garázsban vannak a mókusaim ha kint -15C fok van akkor a mókusoknál 0 és legfeljebb -2C fok alá esik a hőmérséklet. Szerintetek ha február első hetében beviszem őket egy olyan helységben ahol állandóan +10-14Cfok között van a hőmérséklet.Akkor hamarabb felébrednek a téli álmokból és hamarabb párzanak? Csikos mókusokról  van szó!

 

   Várom válaszaitokat!

Előzmény: roli310 (10290)
NiceEyes Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10298

szija!

Szerintem egy cipős doboz tökéletesen megfelel, persze legyen jól kibélelve. :) (én ha utaztatom a mokikat akkor egy prémes sapkát rakok be nekik...imádják :D ) és valami kis nasit is rakj be nekik...jól el lesz. :)
Én szoktam a mokiknak szelíd gesztzenyét adni, semmi bajuk nincs tőle, szeretik nagyon! 

üdv: Kriszta 

Előzmény: Barna&Viki (10296)
batyuroko Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10297

érdekelne engemet egy pár mokus ha van valakinek elado és hogy hány honapos kortol lehet megvenni meg hogy menyibe kerul,

Barna&Viki Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10296

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy ha megvan a móki, akkor miben hozzuk haza? Elég erre a kis időre egy cipősdoboz? Gondolom elég nagy sokként fogja érni az út (autó híján MÁV és tömeg...).

A másik, hogy gesztenyét lehet-e majd neki adni? Az öcsém elég sokat összeszedett idén és a nagy része megvan még, gondoltuk ha lehet, kapjon olyat is (bár MÉG nincs móki sajna).

!MOGYORÓ! Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10295

Gergő!

Ez a fórum nem azért van, hogy lehessen kérdezgetni?! Csak kérdés volt, ennyi az egész!

Előzmény: VGerg (10294)
VGerg Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10294

Szia!

 

Erre a mondatodra csak az lenne a válaszom: Miért kell mindig a rosszat feltételezni?ÉN még csak 9 éves vagyok, egyáltalán nem a pénz miatt hanem igazán a kicsinyek miatt.

Előzmény: !MOGYORÓ! (10287)
!MOGYORÓ! Creative Commons License 2011.01.02 0 0 10293

MogyiGazdik!

Félreértetted az egészet! A párzással kapcsolatos dolgot a Vgerg-nek írtam, nem neked!Igaz a nevet nem írtam oda! Az 1 év alatti szüléssel kapcsolatos dolgot én is itt olvastam és mivel kérdezett, válaszoltam neki, mégha nem is vagyok igazi szakértő ezekben a dolgokban!

 Én senkiről nem feltételezek semmi rosszat, főleg azt nem, hogy nem szeretné a kis kedvencét, mégha néha vadabb is a megszokotnál!

Az én mókimnak csak "játszópajtásra" gondoltam, nem akarom, hogy megcsonkítsák egymást!

Szóval mégegyszer bocs, nem neked szólt MogyiGazdik!!!

Előzmény: MogyiGazdik (10291)
VGerg Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10292

Ok köszi:Gergő

Előzmény: roli310 (10290)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10291

Mi abszolút nem azért tartjuk őket, nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget soha egy megnyilvánulásom se volt, amivel nem látszódna, hogy imádom őket. Nálunk több szeretetet nem hinném, hogy bárki is többet adna nekik. Imádjuk a kis drágáink, és én egy hete hallottam először ezt a pletykát(pedig majd két éve a fórumon vagyunk), amit nem értek, mert eddig sok sok gazdi írta már hogy épphogy betöltötte a lánykája az egy évet, az fütyült, és be is pároztatta őt és senki nem számolt be eddig itt tragédiáról. Mi külön ketrecben tartjuk őket, csak felügyelet mellett engedjük ki őket egyszerre a lakásba. És tavaly hiába volt párzás, az nem volt eredményes, talán idén lesznek bébieink is.:)Nem is tudom hogy leszek képes megválni tőlük.

Amúgy meg egy lánykával nem lehet pénzért tartani a mókikat.Ahhoz szerintem min. 3-4 lány kell. Egy évbe kb 30e-t visz el a két mókit, arról nem is beszélve, hogy a két móki és a berendezéseik volt vagy 80e, szóval ha beledöglenénk se tudnánk ,,pénzért,, tartani őket. Úgy hiszem, hogy a kiskedvencnek egyik fő lényege az, hogy ráfizetéses.

 

Amúgy amit írsz, ez egy ,,lightosabb,, hozzáállás abban,hogy párban tartsanak mókust. Sokan nem értik meg, hogy ez a fajta mókus ezt NEM igényli, neki nincs erre szüksége. Alapból ők vadállatok, és területvédők. Van aki kockáztat és együtt tart mókikat, de én nem lennék képes így nyugodtan aludni. Ami nem ajánlott azt én nem teszem, szóval aki akar kockáztatja a mókijai épségét, én sose tenném ezt. Ismerem az enyémeim is, és tudom hogy néha ,,meghülyülnek,, és nem hiányzik nekem hogy megcsonkítottak legyenek.

Előzmény: !MOGYORÓ! (10287)
roli310 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10290

Elméletileg lehet, de majd meglátod hogy fütyül-e!

Előzmény: VGerg (10286)
roli310 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10289

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek :)

 

 

Ditty73 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10288

Sziasztok!

 

Mogyoróban gazdag, boldog új évet Mindenkinek!

 

!MOGYORÓ! Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10287

Gondoltam rá, hogy a mókim mellé veszek egy pár! De azt olvastam, hogy az azonos neműek "harcolnak" egymással a területért, a különböző neműek meg csak párzás ideje alatt vannal együtt! Akkor most mi tévő legyek!?

Ha visszaolvasol megtalálhatod a bejegyzést, a párzással-kölykezéssel kapcsolatban! 1 éves kor alatt belepusztulhat a mókus a kölykezésbe! Te csak pénzkeresés céljából tartod azt a kis mókust?

Előzmény: MogyiGazdik (10284)
VGerg Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10286

Sziasztok!

 

2010 12.21-én kaptam egy 4 hónapos szibériai lány mókust.

A kérdésem ez lenne :Szerintetek májusba már lehet kölyke?

                                                                                                                 Üdv:Gergő

Szamigazdi Creative Commons License 2011.01.01 0 0 10285

Nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek, és a mókiknak is!

MogyiGazdik Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10284

Igen, általában, de ez nem törvényszerű. Mogyink fél évesen került hozzánk kereskedésből és ő azonnal kézszelíd volt. Almát 6 hetes kora körül vettük, és most 1,5 éves korában kezdi csak engedni, hogy megfogjuk, eddig csak simit tűrte néha néha, meg evett a kezünkből. Minden mókus igazi egyéniség, semmi sem törvényszerű, de a tapasztaltabbak azt mondják, hogy minél fiatalabb annál szelídíthetőbb.

Ahol Mogyit vettük (BP, Aréna Pláza) ott nemrég még volt egy móki, aki nagyon szelíd, szintén mint Mogyi. A felmenői közt lehet fehér tibeti, mert picit szürkés árnyalatú ő, de aranyos fiú. (kereskedésekben csak fiú móki van mindig, a tenyésztők a lányokat megtartják)

Előzmény: !MOGYORÓ! (10281)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10283

Jaj de édes:)))))))

 

Mi is Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek:)))))))

Előzmény: Dangerous.cc (10279)
Csokivadász Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10282

!MOGYORÓ! Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10281

Én a mókimat 2 hónaposan hoztam el a tenyésztőtől! Általában milyen idösen hozhatók el?

A babák szó milyen életkorú mókusokat jelent? Minnél fiatalabb korban kerül a mókus az új gazdihoz annál kezelhetőbb lesz?

 

Előzmény: Lászy (10278)
Barna&Viki Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10280

Lászy: köszönjük az infókat! A pároztatásról még nem beszéltünk, de majd erre is sort kerítünk. :) A telefonszámot pedig köszönjük, nem baj ha picit idősebbek a mókik, pár hónap ide vagy oda.

Dangerous.cc Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10279

 

B.Ú.É.K !!!

Lászy Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10278

Sziasztok!

 

A kalitka mérete jó,  tegyetek bele ágakat, polcokat, hintaágyat, odút, meg amit kitaláltok. A móki ügyében a 06209787187-es telefonszámon érdeklődjetek, van-e még neki, de ezek már nem kicsik, minimum fél évesek. Ha babát akartok, akkor 2-3 hónapon belül már a lakásban tartott mókik párzanak, nálam is már február végén fütyülnek a lányim. Ha nem akarjátok pároztatni, jobb a fiú, mert a lányoknál a párzás hiánya hormonzavarokat, szőrhullást okozhat. Figyelni kell arra, hogy olyan helyen vegyétek, ahol biztosan megmondják, nem beltenyésztettek, egészségesek. Itt általában 10-14000ft a mókik ára, az ennél olcsóbbak már gyanúsak lehetnek ( vadon befogott, öreg, beteg, beltenyésztett, stb). Itt a fórumon rajtam kívül is sok tenyésztő van, biztosan egészséges állománnyal, szép mókikkal.

zsuzsu27 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10277

Boldog Új Évet Kívánunk:)

Barna&Viki Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10276

Sziasztok!

A párommal beszélgettünk, hogy mindketten szeretnénk egy kisállatot és egy blogon megláttuk a csíkoshátú mókikat és rögtön beleszerettünk, de így az elején sok kérdés felmerült bennünk, amire reméljük kapunk választ.

Először is fiú vagy lány mókit válasszunk? Melyik agresszívebb, melyik a félősebb és kezdő mókustartónak melyik javasolt?

A másik, hogy találtunk egy elég nagy ketrecet (140 magas, 55X45 alapterületű, ha jól emlékszem), amit megvennénk, de nem szeretnénk várni áprilisig a móki beszerzésével. Nem tudtok olyan kereskedés, vagy tulajt, akinek van eladó mókija Szegedtől Pestig?

A válaszokat előre is köszönjük! Próbáljuk átolvasni a fórumot, de elég sok az írás, így lehet hogy szó vvolt ezekről, de még nem jutottunk oda, ezért is kérdezzük meg! :)

 

Mindenkinek boldog újévet kívánunk, persze a mókiknak is :)

zsirosniki Creative Commons License 2010.12.31 0 0 10275

Sziasztok!

 

Nagyon boldog új évet kívánok minden mókustartónak és minden kismókinak is.

 

Reméljünk a 2011-es év mindenkinek mókusáldást hoz.

 

Üdv:

 

Niki

!MOGYORÓ! Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10274

Bárcsak az enyémet is így lehetne simogatni!!!De talán majd eljön az én időm is!

A "hófehérke" lány?

Előzmény: Misi-M (10272)
NiceEyes Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10273

köszi a tanácsokat mindenkinek! :)

 Már jobban van Moki, de még kapja a gyógyszereket.
A doki azt ajálotta, hogy gimpet nevű macskáknak gyártot pasztából naponta adjak neki egy bórsónyit. (multi vitamin)  Kipróbáltuk és nagyon bejött a mókiknak. :) remélem használni is fog. Mellékesen megjegyzem nem drága. ( van ami kifejezetten mókusoknak van de az irreális áron van. Ráadásúl ugyan az van benne, mint a macskákéban. )

üdv.: kriszta 

Misi-M Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10272

És a kezdetek:

Előzmény: MogyiGazdik (10258)
Misi-M Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10271

Köszi. Szóval reménykedek, hogy tavasszal visszatér a régi kedvencünk...

Addig is bemutatom Őt:

Előzmény: zsirosniki (10256)
zsirosniki Creative Commons License 2010.12.30 0 0 10270

sziasztok!

 

Igen én is szoktam a mókijaim vizébe béres cseppet és folyékony c vitamint mellé csöpögtetni. Mind a csíkos mind pedig a cukormókik "szerencsére" nem betegeskednek. Hogy emiatt, nem tudom, de szerintem kárt nem tesz bennük. Az önitatóba 1-1 cseppet szoktam tenni.

Előzmény: gaborr81 (10269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!