Keresés

Részletes keresés

arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 295

 

 

"Ez a legnehezebb manapság, ugye tudod?... Hogy hiányzik - nem is a szeretet - hanem a jóság. Ha valaki jó hozzánk, hirtelen melegünk lesz. Érezted már?... Hogy átsuhan rajtad valami megnevezhetetlenül kellemes érzés. Sőt, meg is lepődsz, hogy ilyesmi van még egyáltalán.  Egy jó szó, egy jó tett - és szinte megszédülsz... Érezted már? "

 

(Müller Péter)

 

arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 294

 

Nagy László:

Vasárnap este

Vasárnap este borzasak a fák,
hajlik nagy esőre az ég,
ma este súlyosan hajolok rád,
számon csodaszép muzsika-beszéd.
Angyalom, a fejedet ne rázd,
gyöngy a nyakadon, szétpereg,
megrázkódik az ég, de ne lásd,
leütő gyöngyei ménkövek.
Oda, hol ágyad van, elvezess,
utána a világ kiderül,
Dávid király a holdban
édesen hegedül.

 

arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 293

Nagy László:

arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 292

 

 

 

 

"Virág szeretnék lenni könnyű szélben...

Tavasz ringatna, napfény, ragyogás...

Mit bánom én, hogy mit hoz még az élet!

Szakítsanak le, csak mondják: "Csodás!"

 

arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 291

 

Vörösmarty M :Névnapra

Úgy áldjon meg isten neved napján,
Hogy beérhesd vele minden órán.
Legyen élted mint a virágos fa:
Remény s öröm virágozzék rajta.
Mely sok szívnek keserű gyötrelem,
Legyen neked édes a szerelem.
Igaz legyen, s mindig hű, szeretőd,
Ki jobban szeressen, mint te szereted őt.
Bánat ha ér, legyen az rövid éj,
S utána hosszú boldog nap a kéj.
S bárhova visz tőlünk a szerencse,
Lépésidet emlékünk kövesse.
S rokon érzet tartson köztünk hidat:
Te se felejtsd távol barátidat.

ARANKA csak NEKED !!!
arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 290

 

 

 

 

Michael Flatley - Victory (Feet of Flames Budapest)-kicsit élvezhetőbb felvétel.

 

 

"Ha táncolsz, élsz...ha élsz, táncolsz."


(Heidi Groskreutz)

 

 

Feet of Flames FINALE
Előzmény: arozika (289)
arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 289

 

 

Kellemes napot Mindenkinek!

 

 

 

 

"A tánc a karok és lábak költészete, a kecses és iszonyatos anyag, maga a mozdulat lehel bele lelket."
(Charles Baudelaire)

 

 

Michael Flatley - Victory (Feet of Flame
arozika Creative Commons License 2009.02.08 0 0 288
"Létünk olyan, mint a vonuló őszi felhők,
A lényeg születését és halálát látni olyan, mint egy tánc látványa,
Egy emberöltő annyi, mint egy fényvillanás az égen,
Úgy elsuhan, mint a hegyi patak a meredek hegyoldalon."

Egy pillanatra megálltunk, hogy találkozzunk egymással, érezzük, szeressük egymást és részesüljünk egymásból. Ez becses pillanat, de futólagos.

Kis epizód az örökkévalóságban.

Ha gondoskodásban, tisztaszívűségben, szeretetben részesülünk, gazdagságot és örömet teremtünk egymás számára.

És akkor ez a pillanat megérte a fáradtságot.


( Deepak Chopra: Az Élet Hét Törvénye )

 

 

jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 287

Köszönöm,Kedves Arozika!

Tényleg a leg-leg.......!!!!Szép álmokat!!!:-)

 

 

 

 

 

 

 

                                                      

 

 

 

NOX - Remény
Előzmény: arozika (285)
jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 286

 

 

 

 

 

 

 

Juhász Gyula - Tiszai csönd

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 285

Kedves Jahorka , Szép álmokat kívánva Neked ,elküldöm számomra a világ legszebb dalát és a világ legszebb "hangját". A gondolat is fog neked tetszeni .....Szeretettel Arozika

 

Vándorlásaid során mindig találkozol olyan emberekkel, akik sorsod meghatározó részévé lesznek valameddig, akikkel egy darabig közösen járjátok az utat.
Az ilyen találkozásokból születhet barátság, szerelem, vonzás és taszítás.
És mindig eljuttok egy olyan útkereszteződésig, ahol majd dönteni kell, ki melyik irányba indul tovább.
Ha bármelyikőtök is a külön út mellett dönt, ne sajnáld, így kell lennie, ez az élet örök és megváltoztathatatlan törvénye. Engedd el, hadd járhassa saját útját! Ints búcsút neki, s kövesd alakját, míg az el nem tűnik a hegygerinc mögött. Ha útitársad megérintette a lelked, fájjon picit a búcsúzás, de úgy köszönj el tőle, hogy ha egyszer majd egy más úton szembe jön veled, szívből köszönthessétek újra egymást.
Te pedig állj meg egy pillanatra. Nézz vissza a tájra, mit együtt barangoltatok be. Nézd az, utat, hol lábnyomotok láthatatlanul ottmarad, mégha el is mossa majd az eső. Emlékezz a közös barangolásokra, a beszélgetésekre, s ahogy volt útitársad mondta: nyiss ki a szívedben egy fiókot. Rakd bele a fákat, a bokrokat, az ég összes kékjét, az összes közös pillanatot. Aztán zárd be a fiókot. A kulcsát rejtsd egy kő alá, mielőtt továbbindulnál. Bár tudod, sosem jössz vissza, a kő mindörökre tiéd marad, csakúgy, mint minden fiókba zárt emlék .
Ha útitársad megérintette a lelked, fájjon a búcsúzás, de tovább kell menned. Tudd, hogy mindig várnak rád újabb utak, sorsok, útitársak. Vár rád még megannyi apró halál, s várhat rád eső után szivárvány is.
További utad során pedig meríts erőt abból, mit vándortársadtól kaptál.

 

 

 

 

Sarah Brightman & Andrea Bocelli - Time To Say Goodbye
Előzmény: jahorka (283)
jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 284

 

 

 

 

 

 

 

CRAZY - Julio Iglesias

jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 283

Nagyon szép!:)

 

 

 

 

 

Múlnak az évek

Előzmény: arozika (282)
arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 282

 

Egyszer azt írtam Neked:
Amikor a tengerparton vagyok, néha eljátszom a gondolattal, hogy ha beleteszem a kezemet a vízbe, lehet, hogy egy cseppjét valaki szintén megérintette valahol Japánban, több tízezer kilométerre innen.
Vajon ki lehetett az, hol van most és mit csinál?
S Te válaszodban nekem adtad a világ legszebb mondatát: Lehet, hogy a tengernek az a cseppje nem is Japánba jut el. Talán pára lesz belőle, felhő, és valahol esőként hullik le...
A legszebb mondat ez, amit életemben olvastam, s nem hiszem, hogy ennél szebbet valaha is tudna mondani valaki.
Szebb ez, mintha azt mondtad volna: "Szeretlek!", szebb annál, hogy "Féltelek", hogy "Hiányzol", hogy "Te vagy minden nekem!". Szebb annál, hogy "Szép vagy és erős!", szebb annál, hogy "Jó veled!"
Mindennél szebb ez a mondat, mert benne van minden. Minden, amit el lehet mondani egymásnak, minden, amit érzel, amit kívánsz, ami boldoggá tesz, ami jó Neked. Benne van minden és még több: benne vagyunk mi, aki egy és egy is marad örökké. Köszönöm,
Kedves, hogy megajándékoztál a világ legszebb mondatával, hogy nekem mondtad el azt.
Az a néhány csepp víz, amit a sziklák mellől küldtem Neked, tápláljon minket, mint ahogy a virágot is az eső és a napfény élteti. Én adom a vizet, Te vagy a Napfény, s mi együtt szép virág vagyunk, olyan szép, hogy aki lát bennünket, elcsodálkozik: ilyen lehetséges?
Igen, lehetséges, mert akkor azt mondtad: "Lehet, hogy a tengernek az a cseppje nem is Japánba jut el. Talán pára lesz belőle, felhő, és valahol esőként hullik le... "
Ez volt a kezdet és ez a folytatás is. Befejezés pedig nincs, mert ami szép, erős és egy, az örökké tart.


(Őri István)

 

 

 

 

Varázsolj a szívemmel
arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 281
Baranyi Ferenc


FOGADALOM

Kíméletlenségemmel becsüllek én - olykor gyilkol a simogatás.
Fogadom, hogy bántani mindig igazságtalanul igyekezlek,
mert "igazságos bántást" nem ismer az őszinteség,
fogadom: úgy ütlek meg én, hogy fájjon erősen,
mert szép missziója az ütésnek, hogy fájdalmat okozzon.
Fogadom: gátat nem vetek én az agyamba rohanó vérnek,
midőn szoknyát lebbentve a szél lányok felé lök,
nehogy a nosztalgiává sokasodó apró lemondások
alattomos bujtogatásaival ellened fordítson a visszafogottság.
Fogadom, hogy sorsod plüssébe rajzszöget csempészek én,
hogy minden lélekhájasító ernyedésből felhessentselek,
s a konszolidáltság marasztalóan kellemes sírboltjából
kemény életre trombitáljalak.
Fogadom, hogy gyűlölni is foglak,
fogadom, hogy határtalan önzéssel tüntetlek ki,

 mert csak a nagy szerelem bírja el az önzést,
fogadom, hogy csúnyán hagylak el majd,
mert szépen búcsúzni csak ismerőssé hűlt szeretők
egykedvűsége képes,
és fogadom: legigazabb vágyam, hogy sose hagyjalak el,
hogy veled végre magammá lehessek,


és nem fogadom, hogy iszonyúan szeretlek.

Csak szeretlek.

 

 

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 280

 

A gyermeki szeretet logikája:
Szeretek, mert szeretnek.
Az érett szeretet logikája:
Szeretnek, mert szeretek.
Az éretlen szeretet azt mondja:
Szeretlek, mert szükségem van rád,
Az igaz szeretet azt mondja:
Szükségem van rád, mert szeretlek.


Erich Fromm

 

jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 279

Jó éjszakát, Arozika!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jó éjt, Mindenkinek!

 

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 278

 

 

 

 

 

"Az érintés többet mond, mint ezernyi szó.

A simogató kéz nem hazudik, a száj könnyen..."

 

 

 

 

Utolsó érintés
mousot Creative Commons License 2009.02.07 0 0 277
Szép napot - szép hétvégét kívánok!

„Csak elsuhant a távolban
és csak messziről nézett feléd
csak pár percre láttad álmodban
és csak gondolatban jött eléd
látod
mégis megérintett
és mégis áttörte a falat
mégis megsebezhetett
és mégis bánat maradt...”

jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 276

Neudl Erika: Érintés

 

Lassan érkezz,
mintha fájna;
- mint lepkeszárny villan
a nyári réteken -
a tétova mozdulat,
mintha várna,
még színeket kér
a képeken

 

jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 275
Szép napot, Arozika!
jahorka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 274
Csodás napot,Mindenkinek!
Előzmény: arozika (269)
arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 273

 

 

Szeretnék veled eső áztatta utcán táncolni. Szeretném megmutatni, hogy mit ér egy könnycsepp, mely az öröm által tisztítja arcodat, s elmossa az összes bánatodat.
Szeretném, ha szemem tükrében fedeznéd fel a világot, s észrevennéd az igazán fontos dolgokat.
Szeretném, ha tudnád, hogy a sivatagban is nyílik virág, s hogy a hóesésben is van melegség, mert így él a világ..
Szeretném, ha látnád, hogy a vak ember is láthat csodás dolgokat, s kinek néma az élet, az is várja a hangokat.
Szeretném, ha együtt éreznénk azokat a dolgokat, melyeket a sok ember a jelentéktelen dolgok miatt egyre csak halogat.
És végül szeretném, ha már ráncok borítják arcunkat, azt lássam, életünk nem is lehetett volna ennél boldogabb!

(Takács Péter)

 

 

Csodálatos világ
arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 272

 

Ingrid Sjöstrand :van hozzá közöd ?

 

Van hozzá közöd,
mit csinálok?
És hogy mit gondolok?
Van hozzá közöm,
mit csinálsz?
És hogy mit gondolsz?
Van közünk egymáshoz?
Hozzám,hozzád,mindenkihez,
aki véletlenül épp itt él
épp most,
és akitől függ,
hogy mi lesz a világból?
Van közünk egymáshoz,
talán,igen.

 

 

 

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 271

 

 

 

 

"Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz."
(Rousseau)

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 270
Márai Sándor: Kaland    

Élsz, s egyszerre megrohan a kaland. Mi ez a kaland? Nem ismertél meg senkit, nem nevetett a szemedbe az olcsó, boldog, vacak öröm, egyedül vagy. S mégis történik az órákban körülötted valami. Az élet, délután négykor, egyszerre izgalmas lesz és veszélyes. Mindenfelé jelek figyelmeztetnek, a köznapinak értelme van. Egy ajtó nyílik, mintha a végzet küldöttje nyomná le a kilincset. A napsugár szíven döf, mint az orgyilkos pengéje. Fülelsz, neszelsz. Mi ez a kaland, ami betört az álmos, ólmos létezésbe? Azután egyszerre megérted és elsápadsz. Megérted, hogy élsz. Ez az egyetlen kaland. 

 

 

arozika Creative Commons License 2009.02.07 0 0 269

 

Szép reggelt ! Legyen áldott ez a napunk is !

 

 

 

 

AMIRE HANGOLOD MAGAD, AZT FOGADOD BE.

 

 

 

Az légy, aki vagy
Előzmény: jahorka (268)
jahorka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 268
Előzmény: jahorka (267)
jahorka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 267

Szép álmokat Arozika!

Köszönöm szépen!!!Nagyon szép!

 

 

Előzmény: arozika (265)
jahorka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 266

A kívánság

(részlet)


.... élt egyszer egy hatalmas, bátor harcos, aki az erdőt járva védelmezte a gyengéket és segítette a rászorultakat. Szívének egyetlen kívánsága volt csupán, mindenek felett szerette volna megtalálni igaz szerelmét. Sokat csalódott már, és igen régóta kutatott, mikor hírét vette egy helynek, ahol egy öregasszony kívánságokat teljesít. Bár nem hitt az ilyen mesékben, mégis úgy érezte, hogy el kell mennie oda, és szerencsét kell próbálnia.
Meg is találta a csodálatos képességekkel rendelkező asszonyt egy mély, sötét barlang gyomrában. Ősz haja alól bölcsességet sugárzó, világoskék szemei elő-elő villantak. Selytelmes mosolya alig észlelhető volt ráncai között. A férfi mégis magabiztosan lépett be a félhomályba. Lassan magába szívta a levegőt, és ajkait szóra nyitotta, ám az öregasszony felemelte jobb kezét, s így szólt:
- Várj, édes fiam! Valamit tudnod kell, még mielőtt kívánsz! Jól gondold meg mit kérsz, és hogyan, mert én csak a kérésedet tudom teljesíteni, nem a szíved mélyén rejlő kívánságot! Nem látok a fejedbe, csak a szavaid alapján ítélhetek. Csak egy kívánságot teljesítek! Egyet, s visszafordíthatatlant!
A férfi elmosolyodott, hisz már jó pár éve ugyan az a gondolat jár a fejében, s ezt a gondolatot többször megfogalmazta magában.
- Meg akarom találni az igaz szerelmemet! - jelentette ki magabiztosan, s kérdően nézett az asszonyra.
- Jól van hát! - nevetett amaz, s a férfihez lépett. - Add a véred, s kérésed hamarosan teljesül!
Egy ütött-kopott ócska tőrrel megvágta a férfi tenyerét, s a kicsorduló vért egy maréknyi kőre csöpögtette.
A férfi egy holdtöltével később visszatért az öregasszonyhoz. Szemei zokogtak, öklei görcsösen választ követelve rángatóztak teste mellett. Az asszony nem tűnt meglepettnek, mikor meglátta őt.
- Mi bánt, édes fiam? Mondd!
- Megtaláltam őt! Az én szerelmemet, az egyetlenemet, de elveszítettem! A karjaim közt halt meg, egy vadászbalesetben!
- Hmm... - gondolkozott mélyen az öregasszony, majd mint aki megvilágosodott felkapta a fejét, és így szólt: - Ha valóban így történt, akkor nem az igaz szerelmedet találtad meg, s a szíved becsapott!
- Hogy lehet ez? - kérdezte csodálkozva, és reménnyel telve a férfi.
- Amikor a szíved becsap, úgy érzed szerelmes vagy, de csak elvesztegeted az érzést egy olyan emberre, akit valójában, egészen mélyen nem szerelemből szeretsz! Ebben az esetben egy holdtöltén belül meghal a kedvesed! S ha ez megtörténik, tudhatod, hogy nem ő volt, akit kerestél!
A férfi mérhetetlenül boldog lett. Új életre kelve sietős léptekkel távozott a barlangból. Ám egy holdtölte múlva visszatért. Szemei kérdően csillogtak, kezei reménytvesztve, fáradtan remegtek a teste mellett.
- Mi bánt, édes fiam? Mondd! - kezdte az öregasszony, bár már jól tudta a választ kérdésére.
- Megtaláltam őt, biztosan érzem! Ő volt az, kit szívemből szerettem, s mégis elragadta tőlem a halál! Megbetegedett, és meghalt, de ő volt az, te is tudod, igaz?
- Meghalt? - nevetett fel az asszony. - Ha meghalt, nem ő volt az, kit keresel. Majd megérted, ha megtalálod őt!

A férfi szomorúan távozott a barlangból. Napokon keresztül sétált az erdőben gondolkodva. Úgy érezte, a két kedvese halála az ő lelkén szárad. Miatta haltak meg. S már bánta azt is, hogy kívánt az öregasszonytól.
Nem sokkal később mégis találkozott egy nővel, akibe beleszeretett. Boldog volt, és reménnyel teli. Mégis állandóan eszébe jutott, az előző két kedvese. Érezte ugyan, hogy ez most más, ennél hatalmasabb, erősebb érzést elképzelni sem tudott. Mégis rettegett attól, hogy őt is elveszíti. S holdtölte előtt egy nappal arra kérte kedvesét, hogy soha többé ne találkozzanak. A lány zokogott, a férfi szíve megszakadt, de így érezte helyesnek.
S holdtöltekor ismét elment az öregasszonyhoz a harcos. Szemei könnyben úsztak, kezei remegtek a dühtől.
- Tudod, miért jöttem! - mondta az asszonynak, aki elégedetten mosolygott, s így válaszolt:
- Tudom, édes fiam! De még mindig nem érted! Nincsen már dolgom veled, menj! A kérésed teljesült!

A férfi otthagyta az öregasszonyt. Tudta. Már tudta, hogy megtalálta azt, akit keresett. Az igaz szerelmét, akit ellökött magától, csak azért, hogy ő élhessen. S haragja lassan elhűlt, szívébe béke költözött. Napjait ezek után úgy élte, hogy tudta: igaz szerelme él. S ennél nagyobb boldogságot már el sem tudott képzelni.

Shana Kawaii

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!