Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2021.05.16 -6 1 2291

Ez nála rendszerhiba, ha ismernéd, tudnád.

Előzmény: Kommentszekció (2290)
Kommentszekció Creative Commons License 2021.05.16 -2 3 2290

Én legyek az utolsó aki bevédi sanyeszt,de nem mindenki lóg állandóan itt,így lehet csak később reagál bizonyos dolgokra....

Előzmény: van_Persil (2289)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.16 -8 1 2289

Látom, nem értetted meg, mit írtam. Tök mindegy kinek írtad, de oldalakkal ezelőtti, mindenki más részéről lezárt témát, aminek az újbóli előszedését semmi nem indokolja azon kívül, hogy te csakazértis írhassál valamit, nos, az ilyen hozzászólásaidra nincs szükség.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (2288)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.05.16 -3 2 2288

'Ne kezdd már itt is azt, amit a handballon rendszeresen megcsináltál, hogy rég lezárt témákat újra elöhozol!'

 

 

Nyugalom Tonio nagy fiú megtudja magát védeni....ráadásul mi már régi "harcosok" vagyunk néha megharapjuk a másikat,de alapjában véve jóban vagyunk,és ebben nem is lesz változás:-)

Előzmény: van_Persil (2280)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 2287

'Ez kedves tőled... Magamtól pedig aligha fogok visszaemlékezni évek távlatából bármelyik kommentemre is. :)'

 

Semmiség nem kell megköszönnöd....majd segítek emlékezni rosszindulat és kekeckedés nélkül:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (2279)
Mosoni Creative Commons License 2021.05.16 0 1 2286

Remélem bejön a tipped! -)))

Előzmény: Fradista Utazó (2276)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.16 0 2 2285

>A Loki a magyar kupa döntős hellyel szerintem már kupaszereplő lesz

A Debrecen egyértelműen indulhat az EL-ben, ha akar. 

Előzmény: maedros (2284)
maedros Creative Commons License 2021.05.16 0 1 2284

Erre én is kíváncsi vagyok?  A Siófok a következő szezonra is jó játékosokat szerzett meg, ha nem is BL kerettel, de szerintem a "kettes számú" nemzetközi kupában elindulnának. A Loki a magyar kupa döntős hellyel szerintem már kupaszereplő lesz, amúgy ők is erősítenek jövő szezonra, még ha a mostani legjobbjuk el is távozik Győrbe. A Vác, az MTK nem tudom örömmel vágna-e bele, ők mintha gyengébb kerettel kezdenék az új szezont. Az óváriakat se tudom, szinte kicserélődik a csapatuk, bár azt mindig hozzáteszik: erős, megbízható a szponzorációjuk. Most a Siót és a Lokit gondolom olyan csapatnak, akik tuti indulnának, de majd meg látjuk.

Előzmény: Márti.it (2278)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.16 0 0 2283

A Debrecen megveri az MTK-t és a Vácot is.

Pontazonosság esetén a Debrecennek pl. akár a Vác-Siófok-MTK egymás elleni eredmények esetén nekik kedvez!

Előzmény: Fradista Utazó (2276)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.15 0 4 2282

A Vasas megnyerte az NB I/B keleti csoportját. 

Márti.it Creative Commons License 2021.05.15 -1 1 2281

Néztem a jegyzőkönyvet, Hársfalvi nevezve sem volt, ahogy Böhme sem, Austen nem lépett pályára, ellenben Jezic, Mazák-Németh és Such Nelli végigjátszotta a meccset, Tomori és Niombla is majdnem ötven percet töltött a pályán, a kapuban is Csapóé volt a meghatározó. Igaz, a másik oldalon is vékony volt a keret, de így azért nem akkora csoda ez a döntetlen. 

Előzmény: nicko (2275)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.15 -6 3 2280

Ne kezdd már itt is azt, amit a handballon rendszeresen megcsináltál, hogy rég lezárt témákat újra elöhozol!

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (2277)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.15 -2 2 2279

Ez kedves tőled... Magamtól pedig aligha fogok visszaemlékezni évek távlatából bármelyik kommentemre is. :)

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (2277)
Márti.it Creative Commons License 2021.05.15 -1 2 2278

Szerintem ez attól is függ, hogy melyik csapat gondolja komolyan a nemzetközi kupaindulást. 

Előzmény: Fradista Utazó (2276)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2021.05.15 -6 0 2277

Néhány év múlva majd igen kínosan fogsz erre a bugyuta kommentedre vissza gondolni.....ígérem én nem foglak húzni majd e miatt.

Előzmény: Tonio 2.0 (2246)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.15 0 2 2276

>Tulajdonképpen a jövő heti Vác - Siófok a bronzmeccs? 

Döntetlen lett: 32-32. 

(Csak az utolsó két percet láttam, semmit ne kérdezzetek a meccsről :-) Láttam előtte másik négyet ma ;-)).

 

A Vác most 31 pontos, hoznak jó eséllyel két pontot Boglárról, és a végén játszanak élesben a Debrecennel.

A Siófoknak 29-2 = 27 pontja van, két olyan meccsük, ahonnét illene 4 pontot hozni, és egy a Mosonmagyaróvár ellen.

A Mosonmagyaróvárnak van 32, jöhet még 2 a Boglár ellen, és két éles meccs: Siófok, MTK. 

Az MTK 30 ponttal áll, játszanak még a Mosonmagyaróvár és a Debrecen ellen. 

 

Most a Móvár, Vác, MTK, Siófok sorrendre tippelnék, de eléggé nyitott még. 

Előzmény: vitaceae (2130)
nicko Creative Commons License 2021.05.15 -1 0 2275

Vác - Siófok  

32 - 32  

rendesen szétestek, ha a Váciakat sem tudják megverni.

nembal Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 2274

Szimplán gyengék.

Előzmény: Tonio 2.0 (2262)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -3 6 2273

Tegyük hozzá: Nick Viki mindkét kiállítása véleményes volt minimum.

 

Az elsőnél újvárosi labdavesztés után a kilencesről egészpályás üreskapus gólra készülő Hudák Emmához ért hozzá baloldalról valamelyest - azaz nem a lövőkéz oldalról, ráadásul fél ütem késéssel, ezért a lövés kivitelezésében Hudákot nem is akadályozta. OK, valószínűleg így is ki lehetett állítani de azért ezt szigorúnak érzem (43'47").

 

A másodiknál - amivel aztán a két jv gyakorlatilag odaadta tálcán a meccset a Móvárnak - Tóth Eszti hozta fel a labdát baloldalon tizenöt méteren az Újváros térfelén, Nick Viki oldalról ütközött vele, a karját nem is használta, Eszti elvesztette az egyensúlyát valamelyest, majd h a helyzetet mentse eldobta magát (56'35")

 

Szerintem arra gondolt h így többet ki tud hozni ebből és valóban...... a jv-k túlreagálták ezt az esetet masszívan.

Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.14 -2 0 2272

Tervezik. 

De az a terv szerint sem változik, hogy mitől szabályos vagy szabálytalan az akció. 

Előzmény: van_Persil (2271)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.14 -3 0 2271

Nem változtattak az BIHF-nél valamit az ezzel (kapus fejbedobása labdával) kapcsolatos iránymutatáson? Vagy csak akartak?

Előzmény: Fradista Utazó (2269)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -3 7 2270

Móvár---DKKA: 28-25 (9-12)

 

 

Az első tíz percben Szemerey Zsófi öt lövést is védett, köztük ziccereket, ezért aztán a Móvár kezdett jobban (3-0 5. perc) de aztán a vendégek hamar kiegyenlítettek (3-3 11. perc). Utána aztán az Újváros került fölénybe, sokat köszönhettek Babovic-nak aki a félidő közepén elkezdte sorozatban védeni a ziccereket (tíz perc alatt egymás után hatot, 1/7 hatékonysággal, csak Szarková tudott öt perc után egy gólt közé tenni ennek a sorozatnak...). Ezt elöl Szalai Babett és Mihály Petra ügyesen ki tudta használni így aztán négy perccel a vége előtt már négy góllal mentek a vendégek (7-11).

 

Szünet után Babovic szuper védéseinek vége szakadt (15-15 38. perc) és ezzel vissza is került a játék irányítása a Móvárhoz. Tóth Eszti ilyen jól ritkán játszott ebben a szezonban mint ma, öt gólt lőtt a második félidőben, több átlövésgólt is végre (az egész meccsen 6/8 volt mezőnyből, ezzel ő lett a Móvár leggólerősebb játékosa). Ma Esztié volt kulcsszerepe a győzelemben, Kovács Patti inkább a mérkőzés első felében játszott jól. Stranigg Zsófi is klasszul odatette magát (bár ő szinte mindig...) és három gólt is lőtt tíz perc alatt - aztán még egyet hetesből - a második félidő első tíz percében.

 

Az Újvárosban ezzel szemben Bulath egy félidő után elfáradt, és Szalai Babett is csak két akciógólt szerzett a szünet után (bár azt pont amikor nagyon kellett, mert ezzel hozta vissza 22-20-ról 22-22-re a csapatát az 52. percben). Mindketten kapufára lőttek egy-egy hetest, ez nem jött jól, ahogyan Nick Viktória két kiállítása sem az utolsó negyedórában, a második öt perccel a vége előtt 25-24-nél gyakorlatilag garantálta a Móvár győzelmét, ezt a két percet 2-0-ra le tudta hozni a hazai csapat (27-24 57'53") és innét már az Újváros nem tudott visszajönni. (Előtte nem sokkal a vendégeknél is ott volt a lehetőség, amikor Kovács Pattit 22-22-nél az 53. percben leküldték, de az újvárosiak ezt a két percet 1-2-re elveszítették, ami azért mutatja a két csapat közti különbséget, már ami a mentális fáradtságot illeti....)

 

De így is vissza tudtak jönni még döntetlenre a 45. perc után (20-17>22-22 52. perc), Babett góljaival, és ekkor állították ki Kovács Pattit is, de aztán az Újváros kifújt. A két percből a Móvár jött ki jobban (24-23), majd Nick Viki kiállításából megint ők jöttek ki jobban (27-24) és ezzel meg is nyerték a meccset.

 

Az Újváros viszont küzdött derekasan, bár a meccsnek tétje nem is volt, ezért feltétlenül dicséretet érdemelnek...

 

 

Fradista Utazó Creative Commons License 2021.05.14 -5 1 2269

Ebből a kameraállásból nem könnyű megítélni, de szerintem is a kapus hajolt be a lövés elé. Márpedig akkor az nem szabálytalan. 

Előzmény: Tonio 2.0 (2265)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 2268

Azért a Kohász amatőrizmusa is kellett - felesleges kiállítások (Nick üres kapus helyzetnél hátulról odapiszkál, 7 ember a pályán...), kétszer az üres szélső helyre kidobták a lasztit, stb.., mindezt az utolsó 10-15 persben.

Előzmény: HammerTemplar (2264)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 2267

Van. Ha a kapus mozgásban van, nincs szankció. 

Előzmény: Tonio 2.0 (2265)
HammerTemplar Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 2266

Hát nem tudom, a videón 1:14:45-nél történt az eset (Link). Azért a legtöbb kapus tesz mozdulatokat a lövés előtt, ezért nem kárhoztatnám őket. Ebben az esetben nem látom, hogy feltétlen a kapus belemozdulása miatt lett volna a fejlövés. A legtöbb pályán szerintem ez piros.

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (2265)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 2265

Hetesnél van mérlegelése a bíróknak?

Mert azt mutatták, hogy belemozdult a kapus.

Előzmény: HammerTemplar (2264)
HammerTemplar Creative Commons License 2021.05.14 0 2 2264

Egy pontot megérdemelt volna a Kohász a meccsen, végre idegenben is jól küzdöttek (szerintem nen sok rosszabb vendégstatisztikával bíró csapat van idén a DKKA-nál), de persze a sportban nincsen "ha" meg "volna". Tóth Eszter büntetőből elég egyértelműen fejbe dobta Wéninger Alexát a második félidőben elején. S ha már valamilyen furcsa módon pályán maradhatott, segített megfordítani a meccset meg jól megszórta a Dunaújvárost.

Előzmény: Tonio 2.0 (2262)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 -1 0 2263

A DKKA megizzasztotta a Móvárt, de buta szabálytalanságok, és hibák után végül az MKC behúzta...

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.14 -1 2 2262

Közben a Móvár valahogy behúzta a Kohász elleni meccset.

Tóth Eszter eredményes volt, de nekem Stranigg Zsófi játéka is tetszett (csak a 2. félidőt láttam).

A játékvezetés érdekes volt, nem tudom, hogy hazait fújtak, vagy csak szimplán gyengék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!