Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.10 0 2 46909

Amit lefotóztál az egy automata légtelenítő és nem túlnyomás szelep.

 

Ha ezen jön a víz akkor CSERE.

 

Tágulási tartály előfeszítő nyomását is ellenőrizd ,ehhez ereszd le a vizet a kazánból.

Előzmény: oroszlánszívű_Zrínyi (46908)
oroszlánszívű_Zrínyi Creative Commons License 2023.03.10 0 0 46908

Jó estét!

Igaz hogy nem kondenz. kazán, hanem egy immergas zeus típ. 21kw-os kombi turbó. 18 éves. A probléma hogy pár naponként (tehát nem minden fűtéskor) legfelül a túlnyomás szelepen keresztül kinyom kb. 1-1,5 dl vizet.

Tud valaki segíteni? (Dugulásból adódó túlnyomás, fűtésvíz túlfűtése?)

itt a kép. Köszönöm!

 

kormi07 Creative Commons License 2023.03.10 0 4 46907

+-0,1 tized.

Ha már nagyon átmeneti van, mint most, olyankor van hogy 22,7-re is felmegy.

Vagy ha süt a nap, akkor 22,3-ig lemegy.

Hihetetlen ingadozás, nem is értem hogy bírjuk ki.

Azt már le se merem írni, hogy este fél nyolctól fél tízig le van kapcsolva a kazán, hogy fürdés közben ne bolonduljon meg, illetve ilyenkor jobb a hmv komfortja.

 

na további kellemes buszozást, kergessétek tovább a  folyamatos kazánüzem ábrándját, mert az sokkal jobb.

nem is értem, hogy aki 30 évig tüzelt cserépkályhába meg puffer nélküli vegyeskazánnal, az hogy maradt életben az akár több celsius fokos napi hőingástól.

 

Teszek egy ilyet is, hogy oldjam a feszültséget.

 

:-)

Előzmény: de! (46906)
de! Creative Commons License 2023.03.09 -3 0 46906

...énmá nem merem ideírni, hogy vagy 2 éve nem nyúltam a beállított 35 fok előremenőhöz, a kazán meg külső érzékelő nélkül egy q7-tel tartja a 22,5 fokot napi kábé 3 kapcsolással:-)), ariston genus one 24kW.

(mire jó 100m2 padlófűtés vastagbetonnal)

 

Meg is kaptad a minősített barbárságodra rá a -1-edet :-))))

 

+/- hány tizedes hiszterézisre állítottad amúgy a Q7-et? Nem lendül túl nagyon még átmeneti időben sem?

 

Előzmény: kormi07 (46877)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46905

Az egységet már régebben megvettem,csak most tudott jönni villanyszerelő, hogy bevezetékelje és izgultam is rendesen az elmúlt heti kommentek miatt. A feltételezésem a termékleírásokban szereplő tájékoztatók miatt alakulhatott ki, mivel ott csak annyit írnak, hogy a BUS+külső beállítja az optimális előremenő vízhőmérséklet. A fórumon olvastam, hogy a jelleggörbét lehet, hogy kell állítani, de gondolni sem mertem, hogy ez nem olyan egyszerű (többször írtam, hogy teljesen laikus, más szóval tudatlan vagyok a témában!😀😥)

Viszont ahogy érzékelem, hogy itt egy igazán segítőkész társaság jött össze. Nekem is csak segít mindenki annak tudatában is, hogy kiolvasható a hozzászólásaimból, hogy nem vagyok a téma szakértője, amit köszönök is MINDENKINEK!🍻

Előzmény: Unicalfan (46904)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46904

Az Én elgondolások az volt, hogy. BUS+ külső érzékelő esetén minden magától beállítódik

 

Amúgy ezt honnan vetted? Kb 3 hete csak ez itt a téma a fórumon...hogy mennyire bonyolult és nehézkes sok esetben...és sajnos vannak olyan márkák amiknél ez a kombó beállíthatatlan...

A Baxit mondjuk nem ismerem,remélhetőleg azt be fogod tudni állítani igényeid szerint.

Előzmény: Baxi Mago (46903)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46903

A Baxinál ha a kimenő vízhőmérsékletet tolom feljebb, akkor nem párhuzamos eltolas lesz, hanem megváltozik a meredekség és egyből más előremenővel dolgozik a különböző tartományoknál,a azaz nem párhuzamosan emeli a víz hőmérsékletét. (legalábbis Én így értelmeztem)  Valami hasonlóban  gondolkodtam, hogy emelek  az előremenő hőmérsékleten és változtatok a meredekségen is. Alapból nem nagyon merem piszkálgatni mert teljesen laikus vagyok a témában és nem akarom elbarmolni az egészet. Az Én elgondolások az volt, hogy. BUS+ külső érzékelő esetén minden magától beállítódik Nekem pedig semmi dolgom nem lesz csak a hőmérséklet beállítása!(nem így lett 😀) 

Előzmény: Centi the real (46901)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46902

Itt lehet a "kutya elásva", ugyanis a termosztátot nem tudtam legideálisabb helyre rakni, mivel az Asszony pajtás nem engedte a falat vésni a BUS kábel elvezetése miatt. ( a régi termosztát helyére nem tudtam bevezetékelni mert abban a csőben van más elektromos vezeték és azt írta a kézikönyv, hogy a kettő kábel nem mehet együtt) Mivel most nincs a legideálisabb helyen ezért kalibráltam a régi termosztát értékére 0.7 fokkal lefelé. Beállítom a gyári értékre csak akkor figyelnem kell, hogy ha 23 fokot akarok akkor 23.5-re állítsam a termosztátot. Amúgy tényleg nem mehet az árnyékolt BUS kábel áram vezetékkel eggyütt?

Ui: látszik ki az Úr a házban!😀😥

Előzmény: KZsolio (46900)
Centi the real Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46901

Szerintem ilyesmit kellene keresned a saját kazánod leírásában (ez nem a felhasználói útmutatóban, hanem a telepítési útmutatóban van, legalább is egy Ariston Class Evo Premium 24 esetében):

 

 

Előzmény: Baxi Mago (46899)
KZsolio Creative Commons License 2023.03.09 0 0 46900

Nekem nem Baxi van, de megnéztem a Termosztátod kézikönyvét.

 

Ott tényleg nincs görbe eltolási lehetőség.

 

Én a 4.4.3 menüpont alatti "Hőmérséklet kalibrálást" választanám, ott 1 fokot pluszban rátennék, mint amit mutat.

 

Tehát ha szerinte 22 fok van, akkor 23 ra állítanám be.

 

A többi beállítást nem változtatnám, így le kellene menni 21 alá is.

 

Szerintem.

Előzmény: Baxi Mago (46899)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.08 0 0 46899

Köszönöm szépen Neked is a segítséget!

 

'Nem a görbe meredekségén kellene állítani, hanem a görbe eltolásán -1 fokot.

Ezt valószínű a külső hőmérőnél kell beállítani."

 

A külső hőmérőnél hogyan lehet beállítani? (sajnos nagyon tudatlan vagyok a témában, naivan azt gondoltam, hogy a külső+BUS teljesen automatikusan megcsinál mindent helyettem 😀)

Olvastam itt a fórumon, hogy valami ellenállások beiktatásával lehet kalibrálni (becsapni) a külső hőmérőt. Esetleg erre gondoltál?

Előzmény: KZsolio (46898)
KZsolio Creative Commons License 2023.03.08 -1 0 46898

Szia!

 

Ez ne az öntanulás része, hanem a meredekségé. hajnalban van a leghidegebb.

 

Nem a görbe meredekségén kellene állítani, hanem a görbe eltolásán -1 fokot.

 

Ezt valószínű a külső hőmérőnél kell beállítani.

 

 

Előzmény: Baxi Mago (46896)
Sony Black Creative Commons License 2023.03.08 0 0 46897

Nem új, elég régi... meg egyértelmű is. Nem tető ablak (mert ablakot nem lehet) tető kibuvó a neve. Kötelező ahhoz hogy a kéményseprő meg tudja közelíteni a kéményt.

Előzmény: Zaho33 (46880)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.08 0 0 46896

A gépkönyv alapján a gyári meredekség az 1.5-ös, más releváns információt nem közöl.

Az vajon az öntanulás része, hogy mikor este lejebb veszem a szoba hőmérsékletét 21 fokra akkor hajnalban mikor eléri a 21.5-öt ráküldi a fűtést és felnyomja 22-ig? A beállított 21-ig még egyszer sem sűlyedt le az belső hőmérsékletet.

Előzmény: Zs:) (46892)
attila0325 Creative Commons License 2023.03.08 0 0 46895

De hát tényleg ott van...

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162907865&t=9182044

 

Egyszerűsített nézetben:

 

 

Teljes nézetben:

 

 

 

 

A kazán alján meg a manométer:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nagykunsági (46894)
nagykunsági Creative Commons License 2023.03.07 0 0 46894

Kösz. 

 

Hiába bámultam a főképernyőt sehol nem találtam. 

 

Majd jobban nézem :)

Előzmény: attila0325 (46886)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.06 -1 0 46893

Köszönöm, megfogadnom tanácsod és pár napig nem "bütykölöm" és megvárom, hogy betanítsa magát!

Előzmény: Zs:) (46892)
Zs:) Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46892

Nézd meg a leírását, az mit mond!

Szerintem vissza nem kell állítani, de türelem több kellene :).

 

Előzmény: Baxi Mago (46889)
Schellj Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46891

Üdv!

 

Látom itt van sokat látott szakember.

Van egy Riello residence 35 kondenzációs gázkazánom.

Ezt ajánlották 3 éve. Állították, hogy jó minőség, azonban minden évben van valami nyűgje.

Most ventillátor csere. 

A kérdés, ez tényleg ilyen vagy csak belenyúltam?

 

Előre is köszönöm.

martasd12 Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46890

Sziasztok! 

 

Immergas Victrix 20 X TT 2 ErP Fali kondenzációs fűtő gázkazánhoz ti milyen szobatermosztátot ajánlanátok? 

 

Köszönöm. 

Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46889

Először is köszönöm szépen válaszod!

Másfél napja van összeszerelve a rendszer. Én azt gondoltam, illetve a fórumon is azt olvastam, hogy ilyenkor (külső+BUS) nekem nem kell állítani semmit mert magától beállítja a kívánt hőmérsékletet. (a külső érzékelő a meredekséget a BUS pedig a pontosítását és így mindig az aktuálisan  beállított hőfok lesz a lakásban) De a nappali és az éjszakai is a beállításoknál 0.6-1 fokkal főlé ment és nem modulálta vissza a rendszer (túlfűtött) ezért gondoltam, hogy változtatok a meredekségen. Illetve ezen időszakban több gázt is használt mint az on-off termosztátnál (gondolom a folyamatos túlfűtés miatt) Lehet, hogy türelmetlen (tudatlan) voltam és várnom kellet volna pár napot, hogy a betanulási folyamat befejeződjön. Állítsám vissza a gyári meredekséget és legyek türelmes pár napig?

Előzmény: Zs:) (46888)
Zs:) Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46888

A meredekséget nem találomra állítgatjuk, hanem a lakás hőigényéhez igazítjuk! Ezt neked, mint ott lakónak kell kitapasztald. Mekkora külső hőmérséklethez mekkora előremenő kell a kifűtéshez.

Mennyi ideig hagytad a termosztátot ügyködni? Az öntanulás napokat vesz igénybe.

Előzmény: Baxi Mago (46887)
Baxi Mago Creative Commons License 2023.03.06 0 0 46887

Tisztelt fórumozók!

Sokat olvasgattam a fórumot és úgy döntöttem, hogy fejlesztem Én is a renszeremet. Adott egy 100 m2-es Kádár kocka ami 5cm -es szigeteléssel rendelkezik. A fűtés vékony rézcsővel és laptadiatorokkal van kiépítve, aminek a hőtermelését egy BAXI PRIME 1.24 kondenzációs kazán biztosította egy sima on-off szabatermosztáttal. Az optimális  üzemeltetés érdekébene beruháztam egy gyári BAXI HŐÉRZÉKELŐBE és egy BAXI MAGO BUS-os modulácios "termosztátba". A bekötések után azt gondoltam, hogy nyugodtan hatradőlhetek mert a rendszer magától elvégez mindent. Első problémám az volt, hogy egy 23 Celsius beállítása után még 23.6 foknál is fűtött a kazán. Ezután a meredekséget a gyárilag beállított 1.5-ről letoltam 1-re, így tartotta a 23.1 fokot olyan 40 fokos előremenő környékén szépen modulálva. Na éjszakára levettem a hőfokot 23-ról 21-re és ekkor már 22 foknál rátólta a fűtést és nem engedte le a beállított 21-ig. Nagyon nem akarok belebarmolni a rendszerbe és amúgy is azt gondoltam, hogy a külső érzékelő alapján a rendszer beállítja az előremenő vízhőfokot a Mago pedig a belső hőmérséklet alapján korrigálja ha az esetleg nem megfelelő, nekem pedig semmi dolgom nem lesz. Kérdezném, hogy hol rontottam el a beállításokat, lentebb kell-e venni a meredekséget (akkor attól félek, hogy nem fűti ki a lakást ha 23-ra állítom a belső hőmérsékletet), vagy kell-e hivatalos szervizes ilyenkor a rendszer összehangolása céljából az optimális üzemeltetés miatt? Remélem érthetően vázoltam a problémát (nem vagyok egy műszaki zseni 😀) és előre is köszönöm a válaszokat!

attila0325 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46886

Egyszerű, ne lépj be a menübe...

Közvetlenül a főképernyőn látszik az elektromos nyomásmérő értéke, illetve analóg manométer van a kazán alján.

Minimum nyomás figyelmeztetés 2.4.1 menüpont, gyári értéke 0.6 bar.

 

Feltételezem, Genus One típusról beszélünk, ott biztosan így van.

Előzmény: nagykunsági (46885)
nagykunsági Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46885

Nem tudod véletlenü, Ariston One kazánnak a menüjében benne van valahol a víznyomás?

 

Sehol nem találom. 

Kijelzőn sem találom sehol. 

Előzmény: attila0325 (46282)
ice device Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46884

Nekem Bosch condens 5000wt van és minimum teljesítményét kivéve meg vagyok vele elégedve.

Ha most kéne újat vennem akkor Bosch Condens 5300i wt lenne.

Előzmény: NunoGomes (46881)
molnaarkaroly Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46883

Itt mindenki azt mondja  h ne vegyél beépitett tárolóst.

Nekem  az SD T 26-CS/1   2 év van fent,OK. A saját BUS- os vezérlőjével,  defaulton működtetve....

Ennek nem kell visszafejteni a működését:)

 

Előzmény: NunoGomes (46881)
Meister Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46882
Előzmény: Meister (46876)
NunoGomes Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46881

Sziasztok!

Egy ház felújításában vagyok benne, és érdekelne a véleményetek a legjobb ár-érték arányú kondenzációs beéíptett tárolós gázkazánokról!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Zaho33 Creative Commons License 2023.03.05 0 0 46880

A kémény mellé minek raktak egy mini tetőablakot? Ez valami új szabvány? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!