Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97849

A típus segítene, én a Velux-ot ez alapján építettem be:

https://www.youtube.com/watch?v=fY7LxqAH5KQ

Előzmény: poiuztr (97846)
patopal Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97848

Rotohoz volt telepítési leírás, gondolom a többi márkánál is adnak.

Előzmény: poiuztr (97846)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97847

Helló. A cserepet nagyából lekell szedni. Kb amekkora az ablak. Az ablakot rákell tenni a cseréplécre, és be rajzolni, annyit kell levágni a lécből, amennyi belóg. az ablakon van 3-fajta gallér. Az első a cseréplécre. A második, és a harmadik. egy ólomlemez. Az kell a cserépre hajtogatni.

Előzmény: poiuztr (97846)
poiuztr Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97846

Urak!

Tető ablakot kell cserélnem, ahogy elnéztem nem egy NASA program, de mi határozza meg hogy a tetős síkjában hol helyezkedjen el, néztem beépítő videót, de ott a keretre 4 fület csavaroztak fel, és annyi, de gondolom nem mindegy hova csavarozom, kinek milyen vastag a tetőléc és a cserép. Erre van valami szabály?

ferenc3 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97845

A kazánon van beállítva 50 fokos előremenő hőmérséklet. Van egy elosztódoboz, abban vannak a különböző körökhöz tartozó csövek és szelepek (bocsánat, laikusként írom le).

A csöveket a padlóban vezették el, és a radiátoroknál a padlóból jönnek fel, de amikor épült a ház (2016/17) azt mondta az építtető, hogy ez nem igazi padlófűtés, de helyenként érezni fogom nyilván, hogy meleg a padló. Ez így is van, egy hosszabb fűtés esetén érezhetően meleg a járólap (most már meg fogom mérni, mennyire :D).

 

A kazán egyébként Baxi Prime kombi gázcirkó.

 

Ez így a leírás alapján problémás felépítés?

 

Ferenc

Előzmény: stevemegane (97844)
stevemegane Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97844

Ha a padlófűtés előremenőd 50-50 fokos az nem csak a vinyl padlóbak gond.

Nincs beépítve keverőszelep?

Előzmény: ferenc3 (97843)
ferenc3 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97843

Sziasztok!

 

Ha offtopic itt, akkor bocsánat.

 

A házunkban a kazántól a radiátorhoz vezető csövek a padlóban vannak elvezetve. A fürdőszobában járólap van.

Gondolkodtunk rajta, hogy a fürdőszobában a meglévő járólapra (alátétlemezzel) klikkes rendszerű vinyl padlót tennénk. Nemrég olvastam viszont az ilyen termékeknél, hogy egyes típusaik bár rakhatóak padlófűtés felé, de maximum 27 fokos padlóhőmérséklet esetén. Egy hosszabb fűtés esetén a fürdőszobában lévő járólap érzésre ennél melegebb szokott lenni (a kazán 50-55 fokos előremenő hőmérsékletre van beállítva), bár nem mértem meg semmivel.

 

A vinyl esetén ez a hőmérséklet azért van megadva, hogy hatékony legyen/maradjon a padlófűtés, vagy azért, mert a nagyobb hőmérséklet kárt tehet a vinyl padlóban?

 

Köszönöm!

Ferenc

Yanez. Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97842

A legtöbb helyen meg a bojler. A kád fölé van szerelve. Max ha leesik lehet fűrödni egyet a bojlerral:)

Előzmény: W_B (97841)
W_B Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97841

Ja, visszatiplizte.

Azért szerencse hogy alatta álltam és megfogtam, bár csak egy 80 literes bojer volt.

Azért ha az is koppan egy nagyot, ha vízzel megtelve leesik.. kitépve az elektromos vezetéket, és flexi csöveket a falból.

Előzmény: Dunit2 (97840)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97840

 

 

Nagy műhibát követett el !

 Gondolom korrigálta !!

Előzmény: W_B (97839)
W_B Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97839

Ja, nálunk volt hogy a villanyász felrakta a bojlert, de még nem kötött meg rendesen a gipsz: feltöltéskor elkezdett kicsúszni a falból.

Előzmény: Töck Jenő (97832)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97838

  Elhisszük.

 

 Azért manapság a 200 literes bojler már nem időszerű.

 

 A vezérelt áram és a nappali (24 órás) közötti különbség nem jelentős.  v. 23,4 ft    24 órás  38 ft /kWó... korábban     50  %-kal volt olcsóbb..  A magyarázat a hálózat kímélési szempont volt.

 De ha már megvan akkor miért ne használjuk.

 

 Van még egy másik  szempont is . A 120 -nál nagyobb bojlereket két embernek kell felszerelni.  A 120 liter a határ.  És ez bizony az árakban is meglátszik.

 

 Amúgy  a 20 év  egy jó érték.

 

 Nálunk 35 évig 120 literes volt, de  mostmár elég a 80 literes is. Azzal is  legalább     150 liter melegvíz nyerhető  a vezérelttel.

 A 24 órással pedig még több.

Előzmény: C20NE (97836)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97837

Egyébként  a tartálynak a lábak által bezárt területen kívülre kerül a súlypontja akkortól belép amiket írtam. Amíg a tartály nem mozdul meg addig a falban nem keletkezik erő a tartály miatt.

Előzmény: Töck Jenő (97835)
C20NE Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97836

Nálunk 200 literes Hajdu a falon van 2 begipszelt menetes száron 20 éve.

Előzmény: einohyl (97834)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97835

Akkor miért kérdezte a falat?

Előzmény: einohyl (97834)
einohyl Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97834

 

 

 

 Azért a 150 l.-es és annál nagyobb tárlók már lábakon állnak !!

Előzmény: Yanez. (97829)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97833

Ha a falat átfúrják és a másik oldalára tesznek egy elosztó lemezt annak többféle előnye van.  Kihúzás ellen nem csak a dübel súrlódása dolgozik, hanem a lemez kerületén keletkező nyíróerő is. A teherelosztó lemez megnöveli a falnak a hajlításra gerendaként figyelembe vehető szélességét. Nincs azonban a teher oldalán a felfüggesztésből számítható nyíróerőre.

A dübel katalógusok a megengedhető húzó és a nyíróerőt adják meg.

Előzmény: Töck Jenő (97832)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97832

Általában a jellemző, hogy a tipli/dübel kihúzódik a falból.

Előzmény: Töck Jenő (97831)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 1 97831

"De a súly. A tipli és a fal találkozásánál tőbe húzza. ahhoz hogy leessen a 150l tároló. A csavart tőbe kéne elvágnia. De olyan nincs"

 

A víztároló súlypontja  nem a fal síkjában van, hanem azon kívül. Ez a távolság a súlyából számítható nyomaték karja. Az alsó-fölső támaszok távolságából, a víztároló súlyából és a súlypont fal előtti távolságából számítható a tiplikben keletkező erő. Szokásos esetben fölül húzás, alul nyomóerő van. Ezen kívül a rögzítő csavarokban nyíróerő is keletkezik. Magában a csavarban is keletkezik hajlítás, mert a tároló súlya a falon kívül, a támaszerő pedig a falon belül keletkezik, de ez nem szokott jelentős lenni. A tároló (teher) súlyából számított - csavarokban, illetve tiplikben keletkező - húzó - ill. nyomóerő igyekszik a falat hajlítani.

Előzmény: Yanez. (97829)
Arni87 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97830

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a ház tervrajzán szerepel 2 klíma. Ennek megléte feltétele a használatbavételi engedélynek?

Gázkazános fűtés lesz, hőszivattyús HMV-vel. Kb szeptemberbe szeretnék beköltözni.

Yanez. Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97829

Igen elbírja. Ha átvanfúrva a fal akkor biztosabb. és a túl oldalt egy alátéttel biztosítani. Vakolatsíkon belül. A 150l tároló nehéz. De a súly. A tipli és a fal találkozásánál tőbe húzza. ahhoz hogy leessen a 150l tároló. A csavart tőbe kéne elvágnia. De olyan nincs:)

Előzmény: simico (97828)
simico Creative Commons License 2021.01.20 0 1 97828

Tíz centis Porotherm téglából épült válaszfal elbír 150 literes indirekt tárolót? Kézbe véve olyan vékony kis vacaknak tűnik ez a tégla... bár a falra rögzített dolgokat és a falak, dűbelek&csavarok teherbírását én mindig túlaggódom :)

stevemegane Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97827

Köszönöm.

Előzmény: Töck Jenő (97826)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97826

Maga az anyag nem egyenletes, tehát a jobban sikerült iránynak nagyobb a teherbírása, de a különbség nem nagy.  Irányonként a támaszok száma, távolsága számít. A teherbírást 2, 3, 4 és 5 támasznál másképp kell számolni (leegyszerűsítve).

Előzmény: stevemegane (97822)
stevemegane Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97825

Szeretem az ilyen hozzászólásokat. :)

Előzmény: sylvanus67 (97823)
eekeili Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97824

   A Visegrádi u. mindig kiemelt hely volt !!

Előzmény: Töck Jenő (97821)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97823

Arra viszont nem jöttem rá, hogy az OSB lap stafnihoz képesti fektetési iránya befolyásolja-e annak merevségét

 

 

Forditsal egyet és kiderul 😄

Előzmény: stevemegane (97822)
stevemegane Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97822

Sziasztok!

 

Csinálta. Egy próbát az OSB-vel kapcsolatos témában.

A garázsunk fa födémgerendáinak tengelytávolsága 86 cm. Ezekre merőlegesen fektettem 45 cm tegelytávval 5x5 stafnikat.

Rá pedig tettem 12mm-es OSB lapot.

Lecsavarozás nélkül is elég masszív. Nyilván kicsit mozog, de leszakadni nem fog nagyobb terhelés alatt sem.

 

Arra viszont nem jöttem rá, hogy az OSB lap stafnihoz képesti fektetési iránya befolyásolja-e annak merevségét.

Előzmény: C20NE (97807)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97821

" a 70 -es években kezdték alkalmazni a parkettákat..  Újra. addig megtette a linoleum , műanyag padló, a szőnyegpadló meg az egyéb olcsóság."

A Visegrádi utcai ház ahol korábban laktam az őtvenes évek végén vagy a hatvanas évek elején épült. Vizes helyiségekben kő, többi helyiségben parketta. Nem luxus lakótelep. Másrészt ha tényleg olyan hullámos a régi akkor a rárakott új is az lesz ha taknyolják.

Előzmény: Téglás Elek (97819)
Téglás Elek Creative Commons License 2021.01.19 0 0 97820

 Nem lesz nagy baj.  Ha alattad is  szoba van,  elmegy ,.

Ki kivétel ha alattad funkcióváltást hajtanának végre. Pl. fürdőszobát , mosó konyhát rendeznének be,  Te meg leszoknál a fűtésről. Akkor idővel  elvizesedne a parkettád.

 

Előzmény: Ziyan (97813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!