Keresés

Részletes keresés

forgione1 Creative Commons License 2018.04.03 -1 0 94

https://www.youtube.com/watch?v=eWGbDqiL9os

 

A videó címe Amerikára vonatkozik, viszont az orvos professzorral való beszélgetés kimondottan a daganatos betegek esélyeit részletezi!

 

Minden érintetnek, gondolkodó érdeklődőnek ajánlom szíves figyelmébe!

 

tinkin neked is!

forgione1 Creative Commons License 2018.04.03 -1 0 93

Itt csak Te égtél be a személyeskedéseddel, mivel érvek, tudás, tapasztalat híján mást nem tudsz hozzárakni a topichoz  :-)

Előzmény: _chillout_ (92)
_chillout_ Creative Commons License 2018.04.02 0 4 92

Te egy nagyon beteg ember vagy. Ez már nem az első topic, amelyben megjelensz és a tagokat megpróbálod hitelteleníteni véletlen vagy szándékos félreértelmezéseid alapján. Több topicban csúnyán beégtél emiatt, most megint házhoz jöttél a lókolbászért.

TamásD nem azt vonta kétségbe, hogy bármi lerakódna a májban, hanem azt, hogy ezek a lerakódások a vesében és a májban egyrészt nem láthatóak úgy, ahogy az általad hozott gyenge olajszűrős hasonlatban, másrészt - illetve részben éppen ezért - az általad emlegetett kamu gyógyteák nem fogják tudni ezeket egyszerűen "kimosni".

Folytathatnám a hiányos szövegértelmezésedből eredő félremagyarázásaid sorát, de semmi kedvem többet rád pazarolni a palacsintasütési időmből.

A rézről, cinkről és szelénről folytatott monológod nemcsak hemzseg a tárgyi tévedésektől, de a topic tárgyától és a beszélgetés általad már amúgyis félreterelt sodrától is eltér.

 

Próbálj meg úgy vitázni, hogy odafigyelsz és érvelsz, nem pedig a magad hülyeségét hajtogatod és sértegetsz válogatás nélkül, mint egy bigott szentfazék.

Előzmény: forgione1 (91)
forgione1 Creative Commons License 2018.04.02 -3 0 91

Az előzőekhez, hogy miként jött fel konkrétan a marha máj:

 

Erre kértem konkrét felhasználási módokat, nekem otthon nem igazán sikerült ízletesre, sem változatosra.

 

Oka pedig, hogy a tengeri herkentyűkön felül kizárólag a marha máj tartalmaz elegendő szerves kötésű rezet. 

Konkrétan 10 dekát kell belőle elfogyasztani hetente, ami fedezi a szervezet réz szükségét.

 

Amerikai kutatók nem rég publikálták, hogy összefüggést találtak az ősz haj és szívbetegségek közt. Vagyis a legtöbb szív érrendszeri betegnek ősz volt a haja. Talán 80% körüli statisztika.

 

Ezt olvasva jót kuncogtam magamban :-)

Hiszen mi természetgyógyászattal foglalkozók már réges régen tudjuk.

Annyira régen, hogy már azon is túl vagyunk legalább 50 éve, hogy az őszülést mi okozza.

Az őszülést vagyis az ezzel járó pigment hiányt a réz kiürülése okozza a szervezetben, ami egyben károsítja a szívet is.

 

Persze ezzel párhuzamosan erős hiány mutatkozik még a Cinkből és Szelénből is.

 

A Selén megint egy olyan érdekes téma, hogy ennek hölgy kutatója Még Kádár korszak előtt Nobel díjat kapott. Azt vizsgálta, hogy a termőföldből a műtrágyázásoknak köszönhetően szinte teljesen eltűnt a Szelén. Azóta pedig már lassan eltelt 70 év és csak fokozódott a mezőgazdasági műtrágyázás.

 

Márpedig ha nincs Szelén a termőföldben akkor a növényekben sincs, amiben elvileg lenne. Ha nem tudja honnan felszívni akkor ugye nincs. Így a Szelén hiányzik a teljes táplálékláncból. A szelén hiány pedig számos betegségre vezethető vissza, még a rákra is. Nem is csoda, hogy élen járunk a szív és daganatos betegségekben.

 

Amerika viszont szerencsés ilyen szempontból, főleg Északi része ahol a talajban bőven van Szelén.

Ezért ha Szelén táplálékkiegészítőt vásárolok, akkor nem kínait választom, hanem az USA származásút :-)

 

Ami a rezet illeti marad a marha máj. Tablettában nem is nagyon van réz. Amik vannak, kevert réz tartalommal azok meg nem szerves kötésű rezet tartalmaznak. A szervetlen réz meg nem kívánatos elemnek minősül a szervezetben.

 

Előzmény: forgione1 (90)
forgione1 Creative Commons License 2018.04.02 -4 0 90

Dr. Dinya Tamás vagyok ..... aki nem cserélte ki a nickjét másikra, elég hiteles anélkül is :)

 

Keresztyén emberként alapból elkell fogadnom amit állítasz.

Nem mondhatom senkire, hogy hazudik, amíg az be nem bizonyosodik.

 

Viszont, hogy a hitelességre alapozol az komikus.

Bár ha hozzáveszem a magyar egészségügy helyzetét akkor tragikomikus.

 

Kezdted azzal, hogy sem  a máj sem a vese működéséről, szerepéről egy szót nem tudtál mondani.

Aztán bemásoltál a netről, olyan gyenge és másodlagos információkat, amiért egy általános 6. osztályos tanuló is csak kettes alá értékelést kapna.

Pedig ők tényleg nem veszik komolyra biológiából ezt a részt csak éppen átfutnak rajta.

 

De orvosi hitelességed itt még nem ér véget, hiszen folyattad, hogy ugyan mi rakódna le a májban, hiszen azt felvágva semmit nem ehet látni.

 

Ha Bécsbe járok, baráti vonalon kizárólag mindig egy adott 4 csillagos szállodában foglalok szobát. Ez nem reklám, nevét nem írom. Lényeg hogy én nem igazán értek gasztronómiához, kivéve pár magyaros ételt (gulyás, pörkölt, halászlé). És próbálnak tanítgatni, mert amúgy érdekelni meg érdekel. Itt szembesültem azzal, hogy borsodi származású mosogató srác nem csupán mosogat a konyhán hanem bizony besegít a séfnek az alapanyagok kimérésében, tisztításában, esetenként szeletelésében.

 

Ehhez a szállodához neves étterem kapcsolódik, ahol odafigyelnek a részletekre. Pl. a belsőségeknél mint a májnál is külön ellenőrzik, hogy az ne csak friss de egészséges is legyen. Főleg a marha májnál, ahol egy viszonylag idősebb állatról beszélhetünk. Nem csak az inasságát figyelik hanem bizony az elváltozásokra is, foltok, felületi elváltozásai a szeleten stb. Ha bármi szokatlan van, akkor nem kivágják, hanem az egész darab selejt. Akkor is ha egyébként darálják. Határon innen ez nyilván másként van :-)

 

Az pedig szintén 6. osztályos anyag, hogy a májban, vesékben felhalmozódhatnak a toxikus anyagok, nehéz fémek, lerakódások keletkezhetnek. 

 

Ebből az a tényszerű valóság szűrhető le, hogy egy Ausztriában mosogató fiú  magasabb fokon áll biológiából, mint egy magyar sebész orvos idehaza.... 

 

Döbbenetes!

Feltéve persze ha valóban orvos vagy, de mint az elején írtam, elkell fogadnom amit magadról állítasz.

Előzmény: TamásD (82)
forgione1 Creative Commons License 2018.04.02 -4 0 89

Nocsak, üldözési mánia, lelkiismereti kérdés vagy talán mégsem kedvel mindenki :-)

 

Az említett orvosról én csak egy véleményt találtam, ami azért elég ritka. Még akkor is ha nem él túl nagy életet és nincs magánrendelése.

Ez az egyetlen dicsérő vélemény pont olyan, mint amikor csak 1 szavazatot kap a jelölt. Vagyis csak azt az egyet, amit saját magára adott le :-)

 

 

Előzmény: TamásD (86)
forgione1 Creative Commons License 2018.04.02 -4 0 88

Előzmény: _chillout_ (84)
_chillout_ Creative Commons License 2018.04.01 0 3 87

:-)))

Előzmény: TamásD (86)
TamásD Creative Commons License 2018.04.01 0 4 86

Mivel aznap kaptam egy "Dinka tamás a köcsög sintér, zsidó seggnyaló" FB üzenetet egy szolnoki Hetei Mária nevű illetőtől, azt hiszem lesz némi összefüggés :)

Előzmény: _chillout_ (84)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 -4 0 85

Tipikus emberi gyengeség, hogy fáj neki az igazság :-)

 

Híg érvek gyors kifogyása után pedig csak a személyeskedés marad számukra, hogy hülye vagyok, ostoba, lüke, idióta stb. 

Az érvek nélküli emberkék pedig helyesírással jönnek. Persze példa nélkül :-)

 

Te már annyit tapasztaltál, hogy velem szemben igazad sosem lehet. Ennek olyan racionális oka van, hogy nekem mindig igazam van, mert csak azt írom le ami tuti.

Ez NEM nagyképűség, hanem egyszerűen csak arról van szó, hogy amihez nem értek abban nem foglalok állást. De amihez értek és írok róla, azt meg is tudom védeni, mert valóban értek hozzá. Ellenben a sok lúzer laikus gyorsan kimerül az alaptalan szkeptikus sületlenségeiben. Két mondat után már nem tudják sem védeni sem tartani téveszméiket. Ekkor kezdenek el puffogni és személyeskedni :-)

 

 

Előzmény: _chillout_ (84)
_chillout_ Creative Commons License 2018.03.31 0 3 84

Forgionéval nem érdemes vitába szállni, ő mindenkinél okosabb, és előszeretettel osztja az észt a legkülönbözöbb témákban. Nincs olyan topic, ahonnan ne utálták volna ki a stílusa miatt, ezért mindig újabbakban bukkan fel, mert nem bírja tartani azt a nagy száját.

Előszeretettel pózol az egészségügyi bennfentes szerepében, de a pocsék helyesírása folyton elárulja. Persze a valódi szakmáját nem árulja el.

Előzmény: TamásD (82)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 -5 0 83

Jah, látszik mit másoltál be a máj szerepéről, hogy magad elsem tudtad mondani.

 

Menne egy rezidens vizsga? :-)))))

 

 

Előzmény: TamásD (82)
TamásD Creative Commons License 2018.03.31 0 5 82

Nemcsak bunkó vagy, de ostoba is végletesen.

 

Dr. Dinya Tamás vagyok, sebész-onkológus szakorvos. Pecsétszámom 58343. Debrecenben dolgozom a Sebészeti Intézetben

 

Csak én vagy 4-5 orvost ismerek itt, aki nem cserélte ki a nickjét másikra, elég hiteles anélkül is :)

 

Ennyit rólad.

Előzmény: forgione1 (80)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.30 -3 0 81

Tékozló Angyal

 

Felhoztad a petróleumot, de nem válaszoltál hogy mégis micsoda.

 

Akkor elmondom mi itt a gond:

 

Gyermekkoromban még nem voltak led lámpák, sem tartós elemek. Éjszakai horgászatot pedig az akkori elemes fényforrások nem bírták végig.

Így adott volt a petróleum viharlámpa. Ez egy feltöltéssel végig vitte a teljes éjszakát.

 

Majd később motor, autó alkatrészek mosásához használtam a petróleumot. A legjobb zsír és olaj oldó szer. k

Kezem sem bántotta, nem úgy mint a többi zsíroldó, ami erősen szárította.

 

 

Néha felröppen a hír, hogy petróleum ivása gyógyhatású. Hol ez hol az gyógyult meg tőle. Leírások alapján nem kell belőle egyszerre sok csak pár csepp.

 

Gyuri bácsi oldalán csak annyit találtam, hogy szerinte a petróleum nem káros. Óvatosan fogalmaz......

 

Nincs 1 hónapja, hogy gondoltam egyet és utána nézek egyáltalán lehet e kapni petróleumot.

Barkácsáruházban rendeltem cirka 1 ezer forint/liter.

 

Címkéje szerint erős zsíroldó hatású. Ez ugye rendben van, nekem is ez a régmúlt tapasztalatom.

De az is ott van, hogy lenyelése halált okozhat. Hoppá, pedig én elvileg benne voltam, hogy megkóstolom :-)

 

Mondjuk már a tiszta víz színe sem tetszett. Én egy picit sárgásra emlékeztem.  Felbontva pedig teljesen más szaga volt, mint a régi petróleumnak, még csak közelébe se járt.

 

Egyből konstatáltam is, hogy ezt tuti nem próbálom ki, mert elhiszem hogy lenyelve halálos lehet. Mármint ebben a flakonban lévő folyadék, ami petróleumnak van eladva, de valójában nem az. Pontosabban nem a régi idők petróleumja, amit nagyanyáink kockacukorra cseppentve alkalmazták számos betegségnél.

 

 

Elvileg a mai petróleum színtelen, szagtalan. A régi nem volt se színtelen, se szagtalan. Talán most a lepárlás más fázisából nyerik, nem tudom.  Lényeg, hogy más :-)

 

Ennek ellenére ha most valaki azt hiszi, hogy ő nem eszi a petróleumot, kikell ábrándítsam ugyanis az élelmiszeripar is használja E905b néven.

Nem írok litániát mire és hol mert elolvashatod a  Felhasználási terület fejezet alatt.

 

Tovább keresgélve találtam a neten Orvosi petróleum címszó alatt terméket.

 

Már az elnevezése erősen átverős kuruzsló gyanús. Amit az ára igazol is, miszerint 1 deci 6 ezer forint + szállítási költség :-)))

Nem is mondok rá semmit, mert nagyon szalon képtelen lenne. De biztos vannak akik bedőlne ennek is.

 

Szóval angyal kíváncsi lettem volna mennyire vagy képben petró ügyben, hamár emlegeted. Tulajdonképpen mi a petróleum. Mert ha használsz krémet akkor biz petróleummal is  kenegeted magad :-)

Előzmény: forgione1 (68)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.30 -2 0 80

Próbálnál csak egy napig beteghordó lenni :)

 

Nem azzal van baj, hogy beteghordó vagy, hanem hogy beteghordóként számos index topikban úgy osztogatod számolatlanul a tanácsokat és diagnózisokat, mintha sebész lennél.

 

Látod ez az igazi kuruzslás, hogy orvosi végzettség és kamarai engedély nélkül, orvosi tanácsokat adsz. 

 

Most pedig itt próbálsz okoskodni.....

 

A természetgyógyász nem adja ki magát orvosnak és nem is kelti azt a látszatot, hogy ő orvos lenne, mint ahogyan látom ezt tőled számos topikban.

 

A természetgyógyász természetes eredetű, gyógyhatású vagy étrend kiegészítő státusszal bíró készítményeket javasol, melynek alapja legtöbbször több évszázad vagy akár évezredes tapasztalatokon alapul. Az orvosi kezelést nem váltja ki és nem is helyettesíti. Sőt az orvos által felállított pontos diagnózis szinte minden estben elengedhetetlen feltétele, mint pl. a labor eredmények.

 

Az olvasóknak külön felhívom a figyelmét, hogy a valós doktorok nikje "dr" kezdetű, státusza pedig Ident.

Előzmény: TamásD (79)
TamásD Creative Commons License 2018.03.30 0 3 79

Szórakoztató, de mondd már meg, miért vagy ilyen agresszíven bunkó? Senki nem sérteget, te se tedd. Próbálnál csak egy napig beteghordó lenni :)

 

"Sajnos a vesét, májat nem lehet olyan egyszerűen cserélni mint az olajszűrőt, ezért a lerakódásokhoz oldószert kell használni. Mégpedig olyan oldószert, mely nem károsítja sehol sem a szerkezetet :-)" - megmondanád, hogy a teákban melyik anyag az oldószer? Amelyik fel is szívódik, el is jut a keringéssel a májba, és ráadásul ha ennyire potens oldószer, akkor semmi mást nem károsít. Jól hangzik, de baromság. Vagy másképpen, az olajszűrőben látom a lerakódott trutyit, ott van. Ha felvágsz egy vesét, szerinted ott lesz a kis csatornákban valamilyen trutymós lerakódás, amit fizikailag fel lehet oldani?

 

"Az epekövet is felellet oldani, nem kell törni sem pedig vezetékestől együtt kivágni a krematórium feliratú dobozba.

Nem mondom, hogy egyszerű a másfél centisnél nagyobbat feloldani, de a 4 centiset is lehet, rövidebb időn belül, mint a műtétből való felépülés."

 

Ez a kedvenc témám :) Persze, fel lehet oldani az epekövek egy részét (de csak azokat, amelyek jobbára koleszterinből állnak, a bilirubinköveket nem. Itt már kiesik az esetek kb. fele. Maga a hivatalos procedura egyébként hónapokig tart, és váltogatva oldják kémia anyagokkal és esetleg lökéshullámokkal (kőzúzás). Az esetek kb. felében sikeres. Eddig 25%-os elméleti hatékonyságnál járunk. A legnagyobb baj viszont, hogy az epehólyagot ott hagyod, ami ugye a kőképződés melegágya, tehát egy éven belül az esetek felében a kövek újra jelentkeznek. Nem véletlen, hogy nem csak nálunk, de kb. az egész világon nem terjedt el, csak paramedicinális szinten. Egyébként MIskolc mellett nem olyan régen még volt egy magánintézmény, ahol végezték. Aki ennyire naturális, menjen nyugodtan. Mindenki más szükség esetén kiveteti az epehólyagját, és az esetek döntő többségében boldogan él utána.

 

"A természet volt olyan bölcs, hogy ahol hiányosságokat hagyott, azokra alkotott megoldásokat fűben, fában. Maga a gyógyszergyártás is erre épült, amíg nem kezdett el kizárólag a pénzről szólni. Ettől függetlenül még mai is több mint 160 féle gyógynövény hatóanyagából készítenek különböző gyógyszereket. Köztük az üldözött parlagfűből is. Debrecen mellett a TEVA-nak pl.  5 hektár nevelt parlagfű ültetvénye van :-)" Jé, éppen debreceni vagyok. Van parlagfű, de tudnál erről a TEVA-s marhaságról bővebben mondani valamit? Hol is kell keresni az ültetvényüket? Mert ha arra az évekkel ezelőtti hoax-ra gondolsz, hogy egy dokumentum szerint a TEVA védi a parlagfüvet, akkor megintcsak bemásolok egy kommentet: 

 

"Nem a faja miatt védett, hanem mert a nagyerdőbe ékelődve van a telephely, és a nagyerdő országos védettséget élvez. Kettő védett faj van, ez olvasható a 3.4.1.1. fejezet első bekezdésében. A parlagfű csupán mint azonosított jelentősebb növényfaj van feltüntetve. Tehát nem parlagfú mivolta miatt védett, hanem mert természetvédelmi területen van. Ilyen helyen minden védettséget élvez. Ugyanígy védett a közönséges cickafark, meg a csüdfű, meg a juharok is azon a területen. Máshol nem. Viszont az említett két faj bárhol is van az orszárgban, mindenütt védettséget élvez. . Nem kéne egy világhírű céget belekeverni a dologba."

 

 

Előzmény: forgione1 (77)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.30 -1 0 78
forgione1 Creative Commons License 2018.03.30 -2 0 77

Másolni tudsz, átgondolni nem, így ezt a szakszt elsem olvastam.

Segéd beteghordóként azért illett volna saját szavaiddal elmondani az általános műveltséghez tartozó alapokat és nem egyből a vércukrot kopizni a máj elsődleges feladatának :-) 

 

Szóval abszolút jogosan gondoltam, hogy messze nem szakmailag hanem dedós szinten rágassam át veled a témát.

 

Így marad a porszívó, aminek mindig szakad a füle. Viszont porzsákos porszívónak is van még legalább két finom szűrűje, mely akadályozni hivatott a porzsákon túljutó apró porszemcsék ismételten levegőbe való jutását.

 

A porzsákot viszonylag egyszerű mozdulattal kukába dobod és cseréled újra.

 

Igen ám, de ott van még a két finom szűrő. Azokkal mit csinálsz? Hogyan tisztítod?

 

Első megoldás lehetne, ugyanúgy porszívózol vele aminek során eltömődött, de elméleted szerint ebben a folyamatban meg is tisztul.

Hát nem fog, sőt még jobban telítődik.

 

Másik megoldás, hogy beteszed a porszívót a szekrény aljára 1 hónapra, ahol 20% teljesítményen járatod üresben.  Vagyis pihentetted, kímélve, csökkentett módban. Majd elővéve újra tiszta lesz.

Hát nem lesz tiszta, hanem marad ugyanolyan vagy kicsivel még koszosabb. Bármennyire is hihetetlen, ebben módszerben aminek neve a böjt, nagyon sokan hisznek. 

 

Na de mit tesz a bölcs ember? Fogja a két szűrőt és átmossa őket. S lám csodák csodája a szűrök mint új korukban ismét megfogják az apró porszemcséket és nem tüsszög az allergiás macska a fotelban szundikálva :-)

 

Hasonlóan működik az olajszűrő is. A régi Opeloknál kezdetben még nem cserélték őket, hanem kimosták. Mégpedig olyan anyaggal ami oldotta a lerakódásokat.

Nem pihentetéssel tisztították, se nem azzal próbálták oldani a dzsuvát amiben eleve lerakódott, hanem oldószerrel.

 

Sajnos a vesét, májat nem lehet olyan egyszerűen cserélni mint az olajszűrőt, ezért a lerakódásokhoz oldószert kell használni. Mégpedig olyan oldószert, mely nem károsítja sehol sem a szerkezetet :-)

 

Az epekövet is felellet oldani, nem kell törni sem pedig vezetékestől együtt kivágni a krematórium feliratú dobozba.

Nem mondom, hogy egyszerű a másfél centisnél nagyobbat feloldani, de a 4 centiset is lehet, rövidebb időn belül, mint a műtétből való felépülés.

 

A természet volt olyan bölcs, hogy ahol hiányosságokat hagyott, azokra alkotott megoldásokat fűben, fában. Maga a gyógyszergyártás is erre épült, amíg nem kezdett el kizárólag a pénzről szólni. Ettől függetlenül még mai is több mint 160 féle gyógynövény hatóanyagából készítenek különböző gyógyszereket. Köztük az üldözött parlagfűből is. Debrecen mellett a TEVA-nak pl.  5 hektár nevelt parlagfű ültetvénye van :-)

 

A gyógyhatású készítmények és étrend kiegészítők gyógynövény alapú statisztikájáról nincs adatom, de valószínűsíthető, hogy többszöröse.

Persze ezek közt már hígul a kínálat és megjelenik csalás, átverés, hatástalan termékek tömkelege is, mely szintén csak a pénzről szól.

 

Na meg a fejekben is igen nagy a zűr meg a zavar. Sokan még ha hozzá is jutnak a megfelelő gyógynövényhez nem tudják azokat helyesen felhasználni.

Még mások inkább maréknyi pirulát szednek, melyeknek egyenként 2 oldalas  A4 méretű lapon sorolják káros hatásait, melyeknek java részét meg is kapják :-)

Nem vagyunk egyformák és ebben ez a szép. Van választási lehetőség. Ki-ki ízlése, tudása, intelligenciája szerint döntheti el, hogy mit kezd az életével.

Az egészséget nem lehet elkapni. Ha mellém állsz betegen, nem fogod elkapni az egészségem. De ha influenzás mellé állsz betegségét elkaphatod.

 

Aztán van ennek egy másik oldala is. Amikor az osztályvezető főorvos országos műsort szóró médiában kijelenti, hogy az áttétesen rákos beteget szakmailag teljesen indokolt volt a sürgősségi folyosóján 11 órát  hagyni jajgatni, bármiféle ellátás, vizsgálat, fájdalom csillapítás nélkül, mert már úgyis menthetetlen.

 

Vagy itt van ez a felvétel a gyermek hospice házról, ahová végstádiumban hozzák gyermekeiket a megfáradt szülők. Miközben mindenki tudja, hogy innen még senki nem távozott gyógyultan....

A cikkben lévő videó nagyon megható, inkább ne nézd meg.

 

https://24.hu/belfold/2018/03/17/kronikus-betegseg-gyerekek-hospice/

 

Ha van tapasztalat gyógyulásra ami nem üres remény, hanem gyakorlati tény, akkor ki az, aki nem élne vele? Legyen az kísérleti gyógyszer vagy természetes összetevő, ha az ingyen rendelkezésre áll.

Amiért borsos árat kérnek, főleg kísérleti szakaszban az nyugodt választóvonal, hogy átverés! De ez más téma.

Előzmény: TamásD (76)
TamásD Creative Commons License 2018.03.29 0 3 76

Vannak itt gondok, nem kicsik :)

 

De ne mondd, hogy: (persze kopipaszta, a fene se fog itt irogatni magától)

 

A szénhidrát anyagcserében a máj feladata a normális vércukorszint fenntartása, a glikogén lebontás (glikogenolízis), a glükóz szintézise hosszú éhezés során nem szénhidrát alapanyagokból, a glikogén szintézis (glikogenezis), a fruktóz, galaktóz glükózzá alakítása.

A fehérje anyagcserében részt vesz a plazmafehérjék, véralvadási faktorok előállításában, az urea szintézisben, az aminosav anyagcserében, valamint a K vitamin függő faktorok termelésében.

májzsíranyagcserében betöltött szerepe is szerteágazó. Feladata a zsírsav szintézis és lebontás, a koleszterin szintézis és kiválasztás, a lipoproteinek szintézise, a ketogenezis.

Hormonok és vitaminok anyagcseréjében, toxikus anyagok lebontásában, immunrendszeri feladatokban, a vas és rézanyagcserében, valamint a bilirubin anyagcserében is nélkülözhetetlen szerepe van.

 

A vesék  a szervezet kiválasztó rendszeréhez tartoznak, a salakanyagok kiválasztására és kiürítésére hivatottak. Normál körülmények között a salakanyagok vízben oldott állapotban ürülnek, megszabadítva a szervezetet a fölösleges és káros anyagoktól. A vesék, egyforma nagyságúak és szerkezetűek, súlyuk egyenként kb. 150 gr.

 

Van autóm, a porszívó porzsákja tele lesz porral, és mindig elszakad a tartófülnél, mi is volt még... ja, a szennyvíztelepen kiszűrik a vízből a sok gusztustalanságot.

 

Ezek után elárulnád, hogy szerinted hogy hatnak ezek a teák? 

Előzmény: forgione1 (75)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.29 -3 0 75

Ne azon agyalj, hogy én mit akarok felsorolni (egyébként semmit), hanem azon amit kértem, hogy írd le.

 

Egyből bölcsebb gondoltaid lennének. Tudod mindenki sebésznek születik, de vannak akik tovább tanulnak és még azután is képzik magukat....

 

 

Előzmény: TamásD (74)
TamásD Creative Commons License 2018.03.29 0 3 74

OK, nyilván mindenféle lerakódásokat, salakanyagokat, stb. akarsz felsorolni, sőt, ugye a varázsszó a méreganyagok. De, mégsem mondtad el, hogy egy tea vagy az abban lévő mindenféle növényi anyagok, hogy fognak bármit is az epéből, vagy a veséből kitakarítani? Van a tiszta tea, ami a belekből felszívódik, és ez szerinted a keringéssel a májba jutva... mit is csinál ott pontosan? :) Vagy aztán a toxinokat megkötő tearészecskék továbbvándorolnak a vesébe.... és ott a vesegomolyok kiszűrik őket? ÉS van olyan tea, ami csak a májban hat, van amelyik a csak a vesében?

Előzmény: forgione1 (70)
tinkin Creative Commons License 2018.03.29 0 0 73

Köszönöm, írtam levelet.

Előzmény: forgione1 (72)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 72

Kérésednek megfelelően írtam.

 

4895

Előzmény: tinkin (71)
tinkin Creative Commons License 2018.03.29 0 0 71

Helló forgione1,

szeretnék kérdezni tőled, csak nem publikus az email címed. Megkérnélek kűldj egy levelet az én címemre hogy tudjak írni neked.

Kõszönöm

forgione1 Creative Commons License 2018.03.29 -2 0 70

Írd le akkor hogy mi a szerepük ezeknek a szerveknek.

 

Utána pedig azt, hogy van e autód, szoktál e porszívózni, jártál már vízmű telepen?

Előzmény: TamásD (69)
TamásD Creative Commons License 2018.03.29 0 1 69

Igen, nagyjából megvan :)

De komolyan kérdezem, mi van szerinted a májban (epében), vagy a vesében, amit egy valamilyen tea fog onnan kihajtani?

Előzmény: forgione1 (67)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.29 -4 0 68

A petróleum hogy jön ide?

 

Na és az agydaganat nyakon kereszteli elérése? Persze még mindig jobb mintha a jobb agyféltekés tumorra bal kislábújj körmének masszázsát ajánlanád körbe rágással :-)

 

De mesélj, mit tudsz és mit hallottál a petróleumról? Tudod egyáltalán hogy az mi?  

Előzmény: tékozló angyal (65)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.29 -3 0 67

Az megvan, hogy ezeknek a szerveknek mi a funkciója?

 

Várom válaszod :-)

Előzmény: TamásD (66)
TamásD Creative Commons License 2018.03.28 -1 3 66

Vajon ezek a mindenféle teák szerinted hogy tisztítják a májat és a vesét? Egész pontosan mit kell, lehet azokból kitisztítani?

Előzmény: forgione1 (59)
tékozló angyal Creative Commons License 2018.03.16 -1 3 65

Remélem, soha nem lesz agydaganatod, de ha mégis, akkor csak kenegesd petróleummal a nyakadat. A nemkuruzsló gyuribácsi tanácsai alapján.

 

ROTFLMAO

 

 

Előzmény: forgione1 (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!