Keresés

Részletes keresés

kornél88 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 4714

Figyeljetek a kutyusaitokra, mert tegnap kiszedtem a blökimből egy rohadt kullancsot! Azt hinné az ember, hogy már nincs ilyen időben....

kornél

fefi600 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 4713

Sziasztok sikerült megoldani a doki adot tisztito folyadékot ugy látszik jó lesz üdv

Niky23 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 4712

Szia fefi600!

 

Figyi nem jártál valamerre a kutyusoddal olyan helyen, ahol elkapta ezt a fertőzést? Vagy esetleg volt-e beteg valamikor?

Előzmény: fefi600 (4710)
kornél88 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 4711

Szia!
Szerintem vidd el dokihoz, én úgy gondolom! De majd okosabb fundisok írnak rá valamit talán!
Én még ilyet nem hallottam amit leírtál, de a tapasztaltabbak talán...

üdv

Kornél

Előzmény: fefi600 (4710)
fefi600 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 4710

Sziasztok,most vagyok itt elöször van nekem egy Újfoundlandi szuka kutyusom,tudnátok nekem segiteni mind kettö füllében véresnyálka van benne elöre is köszi

baphomet Creative Commons License 2012.09.05 0 0 4709

sziasztok,

 

rég jártam már itt, egy majdnem heppiendes sztorit írnék le. a 11 év fél éves kanomnál nagyon gyorsan növő heredaganatot találtak. már hetek óta gyanús volt, hogy a golyói jó duplájára nőttek. még jó, hogy nyáriasítva van a frizura, mert így eléggé szemet szúrt. elmentünk dokihoz, másnap csináltak egy szívultrahangot a korára való tekintettel, harmadnap műtét. durván másfél héttel rá lett meg az eredmény, rosszindulatú sertoli (asszem) daganat. most hétfőn volt pet/ct vizsgálat és tegnap meg is lett az eredmény, tumormentes, nincs áttét. van viszont kétoldali nagyon csúnya csípődiszplázia és könyök is. ez mondjuk nem volt meglepő, mert a csípőjét tudtuk, meg eddig szerencsére nagyon jól tartotta magát. de sajnos ezalatt a pár hét alatt, ami a műtét óta telt el, annyira leromlott a hátsó futómű a sok fekvéstől, hogy alig tud menni. most ezt próbáljuk még kicsit tunningolni, ahogy tudjuk. sajnos már lejár szegény garija, lehet, hogy az idei tél lesz az utolsó.

 

szóval, az egészből azt akartam kihozni, hogy mindenképp ivartalaníttassátok fiatalkorban, ha nem tenyésztetek! elkövettem ezt a hibát nála, de többet nem fogom.

 

b.

kataka2 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4708

szia! Szerencsére nagyon hamar találtak neki gazdát (ezt nem csodálom), így a hirdetés már nem aktuális. De ha Landseer érdekelne, akkor az egyik ismerősőm tenyészti őket, igaz, ő az árukat is megkéri, de nagyon szép és egészséges kutyái vannak. Ha érdekel szólj!

Előzmény: summer'shere (4707)
summer'shere Creative Commons License 2012.08.25 0 0 4707

szia, minket érdekelne, de sajnos a hirdetés már lejárt, így nem lehet kapcsolatba lépni ezúton velük. ha meg van még a kutyus, segítenél egy elérhetőséggel? az enyém: thethea@gmail.com

Előzmény: kataka2 (4706)
kataka2 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4706

Tudom hogy nem teljesen ide vágó a dolog, de hátha valaki a Landseert is kedveli :) Nővéremék egyik szomszédja elajándékozná 2 éves Landseer kutyáját. Ha tudtok esetleg valakit akit érdekelhet szóljatok! Köszi:) http://aprod.hu/hirdetes/landseer-szuka-ingyen-szarmlap-csip-IDrQOQ.html

 

kornél88 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 4705

Nagyon aranyosak ?-)

 

Előzmény: dadly70 (4704)
dadly70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 4704

??????????????

Előzmény: dadly70 (4703)
dadly70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 4703

még képek

Előzmény: dadly70 (4702)
dadly70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 4702

vannak még képek

Előzmény: dadly70 (4701)
dadly70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 4701

Gyönyörüen fejlőnek a picik lasan weladó sórba kerülnek http://dadlymilans.atw.hu/

 

Előzmény: kornél88 (4700)
kornél88 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 4700

Akkor megnyugodhatok!? :-)
Tudnám mit álmodik ilyenkor....

 

(nem tudtam eddig hozzászólni, mert azt írja, hogy üres üzenet :@)

Előzmény: macipofa (4699)
macipofa Creative Commons License 2012.07.26 0 0 4699

Álmodik, van nálam is, söt ugat , kaffog álmában....:-)

 

Előzmény: kornél88 (4698)
kornél88 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 4698

Sziasztok!

Nem tudom eldönteni, hogy néha álodik e a kutyusom, vagy valami baja lehet!
A tünet a következő: Alszik, hátára fordul és egy kis idő után egyszer csak elkezdi az első két lábát mozgatni, mintha futna, közben valamikor morog is, de ez mind alvás közben van! Ha felkeltjük abban a pillanatban abbahagyja!
Álmodik, vagy valamilyen betegség tünetei lehetnek?

üdv

Kornél

inmi Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4697

Amíg nem lett egy olyan kutyám, amellyel egyszerűen nem bírtam se így, se úgy, addig mindig azt hangoztattam, amit te. Hát... aztán megtanultam a magyarok istenét.

Előzmény: tsatho (4686)
kataka2 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4696

Kedves máxem!

Köszönöm szépen! Akkor azt hiszem veszek én is egy üveggel, mert a házi praktikák nem nagyon válnak be. Majd maximum én is elkerülöm a kutyát a szaga miatt :)

 

Előzmény: máxem (4695)
máxem Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4695

Sziasztok!

 

Én 2 évvel ezelőtt használtam szúnyogok ellen. Állatorvos javasolta, mert szinte szétrágták a szúnyogak szegény kutyáim fejét. Tavaly átadtam a szomszédnak, ő legyek ellen használta a kutyája füllén. Hatásos, olyan szaga van, hogy minden repülő rovar elkerüli a kutyát. Nem éppen vanilia illatú, de jó.

Előzmény: kataka2 (4694)
kataka2 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 4694

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy valaki használta már a Federol sebolajat? Szegény Milokámnak kikezdték a legyek a nóziát, és azt halottam ez jó kis szer rá. Nincs valami tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Előre is köszi :)

tsatho Creative Commons License 2012.07.07 0 0 4693

Könnyen beszélek tudom... az én kutyám soha nem szökött, egyik sem. Egyszer volt egy foxim, amelyik utánam szökött. Véleményem szerint a megelőzés a fontos, mert ha egyszer megérzi a szabadság ízét, nehéz kordában tartani az ösztöneit. Nekünk erős a kerítésünk, így nem tud kiszökni. Kölyökkorában voltak szeparácviós szorongásai, de gyorsan megtanítottuk neki, ha elmegyünk otthonról az nem örökre szól, hiszen egyszer úgyis hazajövünk. A tüzelés az más tészta, olyankor ő is meggajdul, de hamarosan ivartalanítva lesz, nem akarom, hogy szenvedjen tavasszal, ősszel. Az unalom ellen, én minimum napi egyszer sétálok vele, tavasztól őszig kétszer. Ilyen kánikulában a séta kimerül a közeli folyóban való úszásban. A tiltott helyekre való bemeneteltől pedig egyszerű kondícionálással szoktattam le. A legnagyobb büntetés számára az, amikor itthon vagyunk, és nem lehet a közelünkben, ezt csak néha alkalmaztam, főleg kölyökkorában. Általában a jutalmazás van túlsúlyban. Most, hogy egyre érettebb, egyáltalán nincs szükség semmiféle büntetésre, egyszerűen ért mindent a mozdulatokból, a testtartásból, a hangsúlyból. Imádom....

És épp ezért tartom drasztikusnak, a villanypásztort, ami nyilván nem az, de nálam ez akkor is sok, csak emiatt szóltam hozzá a témához. Nyilván aki alkalmazza, és bevált nála azt nem fogja meghatni az alkalmazása elleni kirohanásom. Örülök annak, ha gyorsan megtanulják, mit nem szabad, és nem kell bekapcsolva tartani. Ezek a kutyák mások, én nem úgy nézek rá, mint egy kutyára, sokkal több annál...

 

Előzmény: Lizzy79 (4691)
kornél88 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4692

Szia TeeBee87!

4587-es hozzászólást tudom ajánlani! Van aki megnyírja a kutyusát és úgy gondolom az égatta világon nem lesz tőle semmi baja, csak esetleg nem lesz nagyon melege!

üdv

kornél

Előzmény: TeeBee87 (4690)
Lizzy79 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4691

Tsatho, félre ne érts, nem kötözködni akartam! Komolyan érdekel hogyan lehet megoldani ezt a problémát.

Hogy miért terjedt el mostanában, nem tudom. Nálunk akkor került fel, amikor 3 nap alatt 4x szökött meg a két kutya (a fundi mellett van egy roti is) és nem csak a mi kerítésünket tették tönkre hanem még jópárat útközben, mert a kerteken mentek keresztül. 
2 évig eszükbe se jutott, aztán egyszer csak reggel felkelve nem találtuk őket. Próbáltunk a "lelkükre beszélni", megerősíteni a kerítést, stb. de amikor 10-12 órát egyedül vannak otthon (60km-re dolgozunk), nem kockáztathattuk meg, hogy valakinek vagy a kutyáknak baja essen, vagy valaki hazavigye őket.  Végső megoldásként merült ez fel, a kutyaiskola vezetője (ahova járunk a kutyákkal) javaslatára, miután már mindent kipróbáltunk, ami eszünkbe jutott.

Azóta pedig ha már feltettük, fent is maradt. Megtanulták tiszteletben tartani, kikapcsolt állapotban se próbálkoznak rá, sőt minden sárga madzagot elkerülnek.

A kutyák egyébként családtagként vannak kezelve, nagyon ragaszkodnak hozzánk, és persze mi is hozzájuk, érzik, tudják, hogy egy falka vagyunk. 

Lizzy

Előzmény: tsatho (4689)
TeeBee87 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4690

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a későbbiekben lehet e bármilyen probléma abból, ha a 8 hónapos kutyusomat megnyírja egy kozmetikus? A nagy meleg miatt gondoltunk erre.

tsatho Creative Commons License 2012.07.06 0 0 4689

Szia!

 

Nem javaslok semmit, csak annyit, hogy a kutya érezze hová tartozik, és akkor nincs miért elszöknie. Tudnia kell hová tartozik...  Ne haragudjatok, de rengeteg kutyás szakirodalmat, újságot stb olvasok, és eddig nem volt téma a villanypásztor, itt ezen a fórumon sem. Csak kb fél éve téma, ez azért érdekes nem? Nyugodtan megvethettek, de én akkor is elítélem ezt a módszert, amit anno legelésző állatoknak találtak ki, és azt is csak abban az esetben, ha nem volt mellettük pásztor egy kutyával. Mióta van ez a megoldás? Gyenge a kerítés? Erősítsétek meg. Tüzeléskor szökdösnek a kutyák? Ivartalanítsátok. Egyszerűen csak kíváncsiságból szökik? Unatkozik. Játszatok, sétáljatok vele sokat-sokat. Számtalan megoldás van, csak idő kell rá. A villanypásztor nyilván gyors, és hatásos megoldás. Előző bejegyzésemben meg leírtam, hogy hogyan szoktattam le a tiltott helyekről. De ha úgy gondoljátok ez jó megoldás, akkor hajrá!

Előzmény: Lizzy79 (4688)
Lizzy79 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 4688

Sziasztok,

Lorka, nekünk Hobbygard N márkájú van, de a többit nem ismerem. A legkissebb teljesítményű elég a kutyák mellé. 

Tsatho, érdekelne, hogy milyen foglalkozást javasolsz ami meggátolja a szökdösésben a kutyákat. Az alap engedelmességi dolgokat már fiatalon megtanulták és nincs vele gond.

 

Lizzy

 

 

 

 

Előzmény: Lorka* (4681)
Zsófi11 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4687

:)

14 éve vannak fundiaim, jelenleg két lány, mindkettő nálam született. Kénytelen voltam a villanypásztor mellett dönteni, mert olyan k.csög szomszéddal áldtt meg az ég, aki állandóan csinálja a balhét, lövöldözi a környék macskáit, kutyáit. Utóbbi időben odáig merészkedett,hogy a mi kutyáinkat is a saját udvarunkban, többször hallották a gyerekek, hogy a garázsajtón csattant a lövedék (úgy gondolta nincs itthon senki)... Iszonyatosan félnek, amikor lövöldöz, tépik ki a garázsajtót és elbújnak a legbelső sarokban.

Ráadásul az 5 éves pár hónapja a mennydörgéstől is fél. Ha otthon vagyunk, beengedem, de ha nincs otthon senki, kerítést bont és irány ameddig lát. :(

A villanypásztort már nagyon ritkán kapcsolom be, elkerülik. Gáz esetén menedékük a tuti garázs, vagy a terasz- sajnos.

Előzmény: tsatho (4686)
tsatho Creative Commons License 2012.07.03 0 0 4686

Szia!

 

Tapasztalatom nincs aszökéssel kapcsolatban szerencsére. Az én kutyám kölyökkorától velünk van, mintegy családtagként, egész egyszerűen a mi közelünkben szeret lenni, így soha nem megy el. A kerítésünk biztonságos, így ez eddig nem okozott problémát. Amikor kölyök volt és mi elmentünk otthonról, akkor pár perc elteltével, elkezdett vonítani, kaparni, ami egy egyszerű szeparációs szorongás. Ezt úgy oldottuk meg kb 1 hét alatt, hogy amikor elmentünk otthonról pár perc elteltével visszamentünk, és mintha mi sem történt volna, tudomást nem véve a kutya izgatottságáról tettük a dolgunk a ház körül. Ezeket az időket nyújtottuk, mígnem belátta, ha elmegyünk otthonról, akkor előbb-utóbb visszatérünk. Most már elég egy pihenj szócska, és ő lefekszik a kedvenc bokra alá, és nyugalomba helyezi magát. A tiltott területekre való bejutás megelőzése érdekében, egyszerű jutalmazásos megerősítést használtam - pl: konyhakert. Határvonalként egy egyszerű spárgát feszítettünk ki, azon belül nem megy, még akkor sem, ha mondjuk a macskánkat kergeti. Pozitív megerősítés, ha nem megy be, valamilyen kellemetlen élmény ha bemegy. Ez nálunk arról szólt, hogy egy ideig kizártam a "falkából" :).

Előzmény: kataka2 (4684)
kornél88 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 4685

Sziasztok!

Az én kutyusom szerencsére nem szökős típus, de volt rá már pl hogy meglógott! Azért lógott meg mert annyira szar a kerítésünk hogy nem jelent neki akadályt! De hála istennek leszokott róla már. Mikor nem vagyunk otthon akkor a kutyusunk mindig megy be a kenneljébe! Akkor nem lehet kinn az udvaron!

Mikor állunk le az autóval a pincébe eszébe sem jut kimenni, nyitvahagyjuk a kaput akkor sem! Rajta kell kapni a meglógáson jól leszidni és megtanulja akkor :)

Előzmény: kataka2 (4684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!