Keresés

Részletes keresés

robi8010 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 463

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen írom le problémámat!Július vége óta gyakori 4 napos székrekedések hiába vettem be stadalaxot,kupot,egyéb hashajtókat alig segített,a székletemen mely vérrel kevertnek  láttam,ez egészen Októberig tartott,székelési ingerem se nagyon volt, mikor már semmilyen hashajtó nem segített a Sebész doktor  elküldött kórházba ott kaptam beöntést előtte Hasi röntgen is volt  a leletemen ez áll" "Has középső részén és jobb csípőlapát magasságában több mérsékelten tágabb vékonybélkacs,többszörös nivó képződéssel,jobb flexurának megfelelően is nivó..."

Ez mit jelent?

A kórházban irtak fel amíg Gasztroenterológiára nem megyek(hét közepén megyek) Parafin olajat,1 evőkanállal kéne bevennem,de 1 evőkanál már 2 hete nem segit ezért 3 evőkanállal csináltam akkor már volt normális székletem,de pár napja 3 evőkanállal se megy,igy mellé keserű só oldatot is iszom!Hét közepéig a gasztroig ki kell birnom!Évek óta este és reggel éhgyomorra tejet iszom melegen.Szerintetek műtét lesz a vége?A vékonybél környékén hetek óta érzékeny,(amióta a beöntést kaptam)és néha a csipőmbe is érzek mostanában tompa nyilalást!

Várom válaszotokat!

 

adó segítség Creative Commons License 2015.11.04 0 0 462

2010 óta egyébként jár adókedvezmény számos gasztroenterológiai problémára (crohn, colitis, laktóz intolerancia, lisztérzékenység, stb).

 

Érdemes csekkolni, ajánlom a következő oldalt: http://www.betegadokedvezmeny.hu

Ha valaki a korábbi években nem vette igénybe, akkor 2010-ig visszamenőleg is vissza lehet igényelni a NAV-tól a korábbi években levont szja-ból az adókedvezményt (ami 5 évre összesen kb 270 ezer ft).

Nem egy bonyolult dolog, vizsgálattal sem jár, csak egy orvosi igazolást kell beszerezni.

gombóc63 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 461

Embere válogatja, kell hozzá önuralom és nyugodtság.

Előzmény: Katona Izabella (460)
Katona Izabella Creative Commons License 2015.10.27 0 0 460

Időpontot kértem a gasztros dokihoz, mert fáj a gyomrom, a nyelőcsőcsövem, nagyon sokat kell várnom, addig kérjek valami bogyót a gyógyszertárba ?? Mentem a háziorvoshoz, ő nem írt fel semmilyen gyógyszert, így magamtól kell kitalálni mit szedjek addig hogy fájdalmam csillapítsam. Nagyon kellemetlen a tükrözés ?

Lumi2 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 459

Ha még van kitartásod így kérdezni, akkor nekem jó tapasztalatom van a Dr. Wacha Judit klinikai főorvos, belgyógyász-gasztroenterológussal. 

Előzmény: mackota (458)
mackota Creative Commons License 2015.03.31 0 0 458

Meglepetésemre sajnos rengeteg visszaélést és kéretlen hangnemet tapasztaltam a magyar egészségügyben:

Egyet említenék ezek közül:

 

Az orvosok.hu orvos válaszol rovatban kérdeztem meg egy gasztroenterológust ugyanis vékonybél kontaminált szindrómát állapítottak meg és gyomorfájás miatt nem tudtam az antibiotikus kúrát végig csinálni.

Emiatt az orvos nem mert újabb antibiotikumot felírni, de a puffadás tüneteim, hőemelkedésem visszatért ezért véleményt kértem volna és ezt a választ kaptam.

 

Kedves Márta!

Kétlem, hogy a Normix okozta volna az említett mellékhatásokat. Orvosának feltehetően jó oka volt arra, hogy ne adjon újabb antibiotikumot.
Helyesnek tartja, hogy internetes információ alapján megkerülje az ő véleményét?Megválaszolta: Prof. Dr. Papp János

 

Ezek után írtam az adminnak. Én nagyon csalódtam ebben a szolgáltatásban a stílus miatt, mert ezt nem tartom segítségnek. Egy napi szinten fájdalmakkal élő embernek nem erre volna szüksége, mindamellett, hogy tényleges tanácsot nem adott.

Benedek L. Creative Commons License 2015.03.06 0 0 457

Hallottam a tv-ben, hogy 4 megyében már van vastagbél-rákszűrés. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire valós ez, és aki már túl van rajta mi a tapasztalat?

meredis Creative Commons License 2014.11.02 0 0 456

szép napot!

édesanyám miatt írok ide. '84-ben megműtötték epekővel, nincs epéje. kb. 3 hete fáj a jobb oldala, nagyon fel van puffadva. ultrahang vizsgálat szerint epehomokja van. kapott görcsoldót, puffadásra is kapott valami bogyót.

szinte egész nap fáj a gyomra, illetve inkább a jobb oldala.

sajnos gasztroenterológushoz csak dec. 5-re kapott időpontot.

nem tudom mennyire veszélyes ez!

ha valaki tudna írni róla megköszönnöm!

radio100jozsi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 455

Akkor ez nem egyedi jelenség, a korom is azonos, bár a tünetek nem ennyire gyakoriak, de ugyan azok. Nekem főleg akkor jelentkezik, ha puffasztóbb ételt eszek, vagy következő nap erősebb hidegfront jön, ami okán feszültebb lesz a hasam. Nekem is bizonyos lehajlások, lefekvés, bizonyos mozdulatok váltják néha ki, és szintén a gyomorszáj környékén váltja ki, ami aztán okozza a szívritmuszavart, de ha pld. lefekvésnél akkor megfordulok, elmúlik. Nekem sem állapítottak meg semmiféle problémát a gyomornál, szívnél, és van, hogy hetekig is panaszmentes, de van, hogy napjában többször is jelentkezik.

Előzmény: akidnab 2 (424)
electroger Creative Commons License 2014.07.07 0 0 454

Üdv!
Azóta mi a helyzet a betegségeddel?Nálam most jelentkezik pár napja,hogy le gugoláskor,görnyedt üléskor,vagy reggel,mikor üres a gyomrom és befeszül,hogy ritmuszavaraim vannak.
Refluxom van,meg GERD-em.Beszéltem telefonon a gasztro orvosommal,meg egy kardiológussal,mindkettő gyakorlatilag nem értették a bajom.Szedjek magnéziumot,meg káliumot,a refluxra meg a pantoprazolt tovább.Külföldön vagyok,kénytelen voltam velük telefonon konzultálni.

Előzmény: akidnab 2 (424)
keeper2 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 449

Helló!

 

Eléggé székrekedésre hajlamos vagyok, ezért már régóta fogyasztok reggel és este probiotikus joghurtot, benne zabkorpával és tönkölykorpával, hogy az ajánlott rost bevitelt elérjem. Nemrég viszont lecseréltem az emésztőenzim-táplálékkiegészítőmet egy jobb készítményre, viszont most vettem észre, hogy ebben van celluláz is, ami elvileg a cellulózt bontja le. Nem teszem ezzel tönkre a rost bevitelemet azzal, hogy a korpában lévő rostokat lebontja és feldologozza a szervezetem, és így újra visszatérhet a székrekedésem, mivel nem lesz meg a rost, aminek hatására felgyorsul a székletűrírésem?

Másik kérdés, hogy az is olvastam a rostokról, hogy megkötik a káros anyagok mellett a vitaminokat, gyógyszereket is. Ezek szerint a gyógyszeremet és a multivitaminomat mennyivel késöbb fogyaszthatom a korpa elfogyasztása után?

Order of Hermes Creative Commons License 2013.11.05 0 0 448

Nem tudom tudna-e valaki segiteni... Az lenne a kerdesem, hogy Magyarorszagon hol vegeznek szeklettranszplantacios kezeleseket? A nagymamat a korhazban elkapta a Clostridium fertozes, az antibiotikumok nem igazan hasznalnak, talan ez lehetne egy lehetseges megoldas.

Blackring Creative Commons License 2013.09.24 0 0 447

Szia!

Véletlenül akadtam a hozzászólásodra, nem tudom  aktuális-e még a problémád?

Nekem pontosan ugyanez a gondom

Előzmény: akidnab 2 (424)
xxxxxXXXXXXXX Creative Commons License 2013.09.17 0 0 446

Sziasztok!

Tud valaki magán gasztroenteorológust Kaposváron?Az OEP-es dokik nem nagyon sedítenek.

youlcsi Creative Commons License 2013.06.30 0 0 445

valaki tudna segíteni?

epeműtét után meddig elfogadható a hasmenés? konkrétan "reggel ébredek és 5 perc múlva rohanok"-féle, szóval nem ételtől van, tuti.

youlcsi Creative Commons License 2013.06.20 0 0 444

No, ezért kérdeztem... az én "favoritom" szegedi... azok alapján, hogy kiről mit hallottam/olvastam, nem ajánlok orvost... én sem szeretem, ha valaki ismer olyat, aki látta a szomszédját annak, aki meg van adott dokival elégedve...

Előzmény: Törölt nick (443)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 443

Emésztőszervi probléma, gyomor-nyombél-epe. Budapest, Pécs. Kösziiiiii :D

Előzmény: youlcsi (442)
youlcsi Creative Commons License 2013.06.19 0 0 442

merrefelé és milyen problémára?

 

nem mindegy, hogy sopron vagy debrecen... nem mindegy, hogy máj, vagy vastagbél...

Előzmény: Törölt nick (441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.19 0 0 441

Valaki tudna nekem egy jó és megbízható, komoly gasztroenterológust s.o.s nagyon megköszönném?!

Delwen Creative Commons License 2013.05.29 0 0 440

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó topicban teszem fel a kérdést, de volt már közületek valaki izotópos epevizsgálaton? 7.-én megyek, és tisztára be vagyok parázva. Hogyan zajlik ez a dolog? Ha valaki tudna nekem mesélni, nagyon hálás lennék.

Köszi!

youlcsi Creative Commons License 2013.04.05 0 0 439

jaj, nem hülye!!!

307-es kérdés... bár azt hiszem ebből a szempontból mindegy, mindkettőnél arról van szó, hogy vmilyen antitest, vagy ahhoz nagyon hasonló dolog van a vérben, ami tesztpozitív eredményt ad...

Előzmény: youlcsi (438)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.05 0 0 438

orvos válaszol rovatot olvastam :) (vagyis annak archívumát)

jó hülye vagyok, mi?

 

konkrétan pl itt a 317-es kérdés is ilyen:

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yPo6D9S5r-EJ:www.orvostudakozo.hu/index.php%3Fmenu%3Danswers%26id%3D2664%26page%3D16+&cd=6&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a

 

Előzmény: afintha (437)
afintha Creative Commons License 2013.04.04 0 0 437

Pontosan hol es mit olvastal?

Előzmény: youlcsi (436)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.04 0 0 436

Szia!

felmerült bennem egy kérdés...

 

Mint "jó beteg" próbálok utánanézni, meg gugli is jó barátom (jajj, tudom, ezt mennyire utálják az orvosok, ha magát diagnosztizálja az ember, vagy legalább próbálkozik vele)... és találtam olyat, hogy a reaktív anti-hcv eredmény immunbetegséget is jelezhet (természetesen amennyiben ugye más vizsgálattal a hcv ki lett zárva).

Nem akarok ibd-s lenni, akar a nyavalya... de ezek szerint lehet köze a vizsgálati eredménynek ehhez?

Előzmény: afintha (434)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.03 0 0 435

Hát... köszönöm :)

Rajta vagyok, hogy elérjem...

Előzmény: afintha (434)
afintha Creative Commons License 2013.04.02 0 0 434

Ha most is vannak tuneteid, akkor nem artana szerintem ismet meglatogatni a gasztroenterologust. Ketsegtelen, a metformin mellekhatasai kozott is szerepelnek gasztrointesztinalis hatasok. De ezt jobb lenne olyan orvossal megbeszelni, akivel szemelyesen tudsz talalkozni.

Előzmény: youlcsi (433)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.02 0 0 433

igen, az utolsó kettő szövettan ugyanott készült (szegeden).

 

nem volt szó kontroll tükrözésről. még anno sigma biopsziát szeretett volna a doki, még vizsgált volna mikroszkópos colitisre... de ugye babás lettem, így elmaradt. igazából 3 éve nem is beszéltem vele, pedig azt hiszem, ez miatt amúgy is kellene. csak nehéz rászánni magamat. bár gyanítom, hogy az infectológiáról előbb utóbb úgyis gasztróra küld a doki...

 

szerinted kellene kontroll colonoscopia?

Előzmény: afintha (432)
afintha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 432

A HCV vizsgalat eredmenyet akkor megvarjuk.

 

A szovettani vizsgalatokat tehat ugyanazon szovettani laborban vegeztek. Erre voltam kivancsi.

Colonoscopias kontrollvizsgalatra kell majd meg menned?

Előzmény: youlcsi (431)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 431

köszönöm :)

 

a háziorvost közben megjártam, beutalt infectológiára, ahol voltam a múlt héten. uh-ra megyek a héten, illetve ott megint levettek vért, amit küldenek mikrobiológiai vizsgálatra.

előfordulhat, hogy mégis hcv lenne? én abban hiszek, hogy nem az. a véradótól is csak egy tájékoztató levél jött, hogy eltérést találtak, de mehetek legközelebb vért adni... ha nem jelentkeztem volna őssejt.donornak, soha meg sem mondják, mi ez az eltérés :/

 

mit értesz azon, hogy ugyanazon a helyen történtek-e a szövettani vizsgálatok?

a két utólsó tükrözéskor (vagyis amikor diagnosztizálták a crohnt, majd amikor kizárták), ugyanaz az orvos végezte a tükrözést és vette a mintát, amit ugyanaz a szövettani labor vizsgált mindkétszer.

az orvosban nem kételkedek... ahogy utánajártam a kezdet kezdetén, jó szakember... talán az egyik legjobb.

Előzmény: afintha (430)
afintha Creative Commons License 2013.04.01 0 0 430

En a haziorvoshoz elmennek, es elmondanam azt hogy eddig milyen vizsgalatok milyen eredmennyel zarultak.
Ezt kovetoen el utanajarnek, hogy tenyleg van-e HCV fertozesem. 

 

A szovettani vizsgalatok ugyanazon helyen tortentek?

Előzmény: youlcsi (429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!