Keresés

Részletes keresés

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.05 0 0 7854

 Pinpointerel könnyebben megtalálod a földben a detektált fém tárgyat egy ásott gödörben vagy a kiásott földben! lényegi különbség csak a pinpoint funkcióban van de lényegi különbség ezen kívül nem sok van de ezen a címen keresd Zsoltit a weblap tulaját és mindenben segíteni fog ott a telefonszáma mindenben segíteni fogg http://www.femkeresobolt.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=295&Itemid=309

Előzmény: zackris (7853)
zackris Creative Commons License 2021.03.05 0 0 7853

Fisher F11 és a Garrett ACE 200i között mi a különbség? Melyik a rosszabb/jobb és miért? A Pinpointnak nagy szerepe van a detektorozásban?

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7852

Garrett ACE 200i

Minelab Go-Find 22

Teknetics Eurotek

Fischer F11

Ezek nem rossz márkák válasz közülük ha ezeket nézted ! Én Garrettel kezdtem régen jó gépek kezdőknek de amiket írtál a Ficher,Minelab,Teknetics ezek is jók az ízléseden múlik melyiket választod !Az alap gépektől nem kell csodát várni a kezdőgépek tanulásra nagyon jók de előbb utóbb feljebb akarsz lépni mindenki igy van ezzel! Egyszer csináltunk egy olyan tesztet a barátom ment elöl a saját hobbi gépével én meg utána a Deussal talált ő is sokat de én is utána szóval a kezdő gépek nagyon sok dolgot nem látnak meg amit a profi gépek ! 

 

Előzmény: zackris (7851)
zackris Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7851

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy ezek közül melyik fémdetektort vegyem meg. Hobbi szinten űzném a sportot. A feltételeim: érzékelje a kisebb-nagyobb dolgokat(pénzérme, gyűrű, töltény), illetve megbízhatóan különböztesse meg a fémet, színesfémet és nemesfémet. A talált dolgok mélységével is legyen tisztában.

Fischer F11

DURAMAXX Dr. Jones fémdetektor

LONE STAR PRO FÉMDETEKTOR 8''-OS TEKERCCSEL

Garrett ACE 200i

Minelab Go-Find 22

Teknetics Eurotek

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.02.28 0 0 7850

Fú de régen voltam itt fenn mi a helyzet fémkeresők? Még mindig megy az engedéllyel meg anélkül vita vagy már minden ok? :) Rászántam megint magam úgy hogy veszek egy új gépet! Újra kezdem a hobbit 

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.27 0 0 7849

Hát nézd, itt nincs túl nagy forgalom, mint láthatod... de talán jön előbb-utóbb egy pro...

Az amatőr véleményem, hogy attól függ mit választasz, hogy mire akarsz menni... ha érmék után szédelegni mezőkön (ami persze néha kb lottó eséllyel nagyot durran, vagy hangya szorgalommal, bár sok olyan van aki csak gyűjtő és nem akar más hasznot), ahhoz tán még túl jó is... De ha mindenre is, akkor kezdő motyónak nagyon is jó. Ám ha meg akarod találni a Szent Grált ill Gilgames kincsét a Mezopotámiai sivatagban, Salamon kincsét a Közel-Keleten, esetleg Midas kincsét Anatóliában... ahhoz már gyenge... (persze csak Irakba mehetsz Mezopotámiába, mert Iránba be sem lehet jutni általában, Szíriát meg hagyjuk) ahhoz komolyabb kell ami mélyebbre lát, de kell egy talajradar szkenner is mellé, és jó sok lőszer meg jó nagy mordály, valamint irdatlan halef... bika terepjáró és sok pénz, mivel kensz mindenfelé... (behajózol az arab öbölbe, jó eséllyel nem kutatnak át, ha nem érintesz perzsa vizeket... így el tudod vinni a detektort a mezopotámiai partokig, de ha máris inkább a Közelkeleti sivatagban kalandoznál (illegálisan, mert a zsidók nem szeretik ha turkál bárki náluk), oda is pont jó hely... sőt egyiptomi kutakodáshoz is jó, mert az sincs túl messze... Irakban még ha engedélyt is szerzel valahogy (pl kenőpénzzel), akkor is bármikor várhat bárhonnan a golyózápor... tehát nem árt Chuck Norrisnak is lenni mellé (viszont lehet hogy megéri  kockáztatni, mert ott aztán haver... tömve van a sivatag érintetlen kincsekkel... legalábbis szerintem.. természetesen minden komolyabb leletet be kell jelenteni és kell adni a legközelebbi múzeumba!!! ;))

Előzmény: szepi25 (7848)
szepi25 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 7848

Sziasztok!

Kezdő fémkeresőként szeretnék venni egy készüléket. Elég nagy a választék, ami nem könnyíti meg a dolgomat. 

Minelab Go-Find 44 10"-os tekerccsel 83-ért

TEKNETICS EUROTEK PRO FÉMDETEKTOR 8''-OS TEKERCCSEL  85-ért

Szerintetek melyik a jobb választás? Vagy tudtok ajánlani valami mást kb. 100 ezerig?

Köszönöm a segítséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 7847

Kikapcsolva vidd ki a lakásból egy füves területre. Ott kapcsold be feltöltve és csinálj egy factory reset-et, utána ott "kalibráld be"... és kapcsold ki, otthon ne üzemeltesd semmiképp... ha tesztelni akarod, akkor valami standard pénzérmét dugványozz a földbe és azzal...

Előzmény: fedélzetmester (7844)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 7846

Írta hogy kezdő, most miért kell gonoszkodni? :)

Előzmény: *tramadol* (7845)
*tramadol* Creative Commons License 2021.02.23 0 0 7845

Ez nagyon komoly gép vigyázz vele mindent lát :)

Előzmény: fedélzetmester (7844)
fedélzetmester Creative Commons License 2021.02.20 0 0 7844

Tisztlt fórumozók!Vásároltam egy alap fémkereső  Duramaxxtip.Beállítások után fémekre hangjelzést ad  a lakásban.A szabadban  pont fordítva működik. Mi lehet az oka? /kezdő vagyok/A válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.05 0 1 7843

https://fintechradar.hu/befektetes/0105/szetturta-egy-amator-anglia-legnagyobb-kelta-aranykincs-leletet/

Mondják ezt hisztizve a régészek, akik meg simán visszatemetnek rengeteg lelőhelyet, hogy majd egyszer vissza jövünk, de senki ne tudja hol van... Aztán egyszer hogy hogynem kiparcellázzák vagy utat építenek oda, és elfelejti mindenki. Ez a pali is magánterületen találta ezt a kincset, szóval a régészek és történészek csak kussoljanak, tetszettek volna többet kutatni... Mellesleg az hogy fémekeresővel talál, majd kiemel érméket, ráadásul be is jelenti, az nem széttúrás... a régészek és történészek sokkal nagyobb károkat okoznak már jó ideje...

Oscar 1223 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7842

Köszönöm szépen!

jgkfgkf Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7841

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1800068.KOR&searchUrl=/gyorskereso%3Fkeyword%3Df%25C3%25A9mkeres%25C5%2591

15. bekezdés, vagy mi a frásznak hívják, 52. paragrafus.

 

Először mindenképpen kell a helyileg illetékes múzeummal szerződés. Amíg ez nincs nem is érdemes mással foglalkozni. Majd ezután jöhet a többi leírt ostobaság, de ezeket remélhetőleg elmondják ott.

Előzmény: Oscar 1223 (7840)
Oscar 1223 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7840

Sziasztok, Születésnapomra kaptam egy fémkeresőt. Bárhol olvasom mindenhol azt írják, hogy problémás a használata. Tényleg csak hobbi szinten szeretném a kisfiammal kipróbálni. Tudja valaki, hogy hol lehet büntetlenül kipróbálni, vagy kitől kell engedélyt kérni (melyik hatóságtól), hogy tudjam használni. Köszönöm.

hegylako75 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 7839

Szia ,lennel szives ajanlani a 100 alapbol egy olcsobb modelt ? 

Elveszitettem valamit es meg szeretnem talalni es ha mar veszek ne vegyek hulyeseget.

 

Előzmény: Itegral (7826)
443 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7838

Stinger 2 keretes mélykereső eladó cserélhető,

trombitás12 Creative Commons License 2020.10.09 0 0 7837

Sziasztok c.scope 17khz keresőfejet vennék, hibásat is.

repairer Creative Commons License 2020.08.09 0 0 7836

Sziasztok ! 

Nokta makro simplex+ detektor hangja egyszer csak megszűnt . Speaker vagy software hiba lehet?  

Itegral Creative Commons License 2020.06.17 0 0 7835

Ment email... Hív fel... 

Előzmény: MajorGent (7831)
Itegral Creative Commons License 2020.06.17 0 0 7834

Szerencséd van mert pont a keleti része szabad, a többi védett! Lehet tudok neked Sarnbergba valakit! 

Előzmény: Joci3900 (7832)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.16 0 0 7833

Üdv, én nagyin kezdő vagyok, épp csak ismerkedek a témával. Irányítószámom 86983. 

Előzmény: Joci3900 (7832)
Joci3900 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 7832

Sziasztok. Társat barátot keresek Németországban fémkeresőzni, búvarpipázn.Olyan társat keresek aki nem gyűjt olyan dolgokat amik veszélyeztetik az én és mások életét. Remélem értitek mire gondolok 82335 iranyitoszám. 17 éve foglalkozom ezzel a hobbival. Jelenleg Garrett Ace 400i, Garrett AT Pro, és egy nokta Makro Simplexel. 

MajorGent Creative Commons License 2020.06.12 0 0 7831

És melyik gépet ajánlanád? 

Előzmény: Itegral (7829)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7830

Persze aláírom hogy ezzel caak szinte kaprgálni lehet, de ha hozzáteszek még 30 eurót, aztán jön hogy még 10-20al többet hozzáteszek mennyivel jobb gépet lehet venni, és így tovább... Mi még csak rövid időre megyünk ki, erre jó. Természetesen én is szeretnék egy igazán jó gépet. Viszont az is tény, hogy nem lesz lehetőségem fél napokra kimenni terepre, illetve fél méteres gödröket sem szeretnék ásni.

Persze az építő jellegű kritikákat illetve véleményt szívesen fogadok. S most tényleg még csak annak kitapasztalása megy, hogy hova és mennyi időre van lehetőség kimenni. Illetve hogy miket szerezzek be a terepre :) 

Előzmény: Itegral (7829)
Itegral Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7829

Nem!. Amiről én beszélek az max 30 euróval drágább és száras, így nem fogja a csukloját fájdítani, de ha csak 10 percre mentek akkor nem szóltam. Tehát nem 300 euróval több vagy 3000!Atoknak a a súlya szintén ennyi! Nem a Trabant vs merciről beszélek ez bőven Trabant alatt van! Újra leírom... Nem kritika csak tanács! Mindenki azt vesz amit akar! KB 20 éve kapirgálok és eddig 100szor volt velem gyerek. És kB 50 gép volt a kezembe. 

Előzmény: MajorGent (7828)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7828

Nem vitatkozni szeretnék, de ha semmire sem jó, és mégis találtunk vele egy érmét, amire azt mondod hogy akár vehetnénk belőle egy jobb gépet, akkor mégiscsak jó egy 7 éves gyereknek nem? 

Előzmény: Itegral (7826)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.09 0 0 7827

A gép kevesebb mint 1 kg. És igen az érmén F betű van. 

Én is gondolkodtam komolyabb gépben, de úgy voltam vele hogy kipróbálásra ez bőven elég, hogy megtudjam van e időnk kimenni ezzel, illetve hogy találunk e megfelelő helyet is hozzá. Első körben gondoltam így jobb mintha veszek egy drága gépet aztán utána meg csak porosodik. Végigolvadtam ezt a fórumot, többen jártak így.. 

Előzmény: Itegral (7826)
Itegral Creative Commons License 2020.06.08 0 0 7826

 "Hobbira, gyereknek csak jó lesz" se hobbyra se gyereknek, semmire nem jó, semmi rosszindulat nincs bennem csak segítek... van 100 gép ami alap-gép ez messze van tőlük. 

Másik: ha az érmén F betű van akkor vehetsz belőle akár egy profi gépet is és a kislányodnak nem szakad le a csuklója ettől a valamitől! 

Előzmény: MajorGent (7825)
MajorGent Creative Commons License 2020.06.08 0 0 7825

Lányommal ma sikerűlt először kiprobálnunk. A termés egy 1949-es 10 Pfennig. :) 

Előzmény: MajorGent (7823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!