Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1146
És milyen csábos hátsófele van a jobbszélső képen:-)))))
Előzmény: pömpöle (1145)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1145
Sziasztok!
Polly mama!
Mutatok már néhány fotót a picikédről!
Ő AiMe, a szépséges tibeti masztiff lány:

Shiva AiMe Shiva AiMe

Shiva AiMe

Előzmény: Shiva Aime (1141)
Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1144
Nagyon szépek, különösen a gorilla:)
Voltál ismét az állatkertben? Pingvineket is fényképeztél?:)
Mi van Shiva Aimével! nem látom mostanában:(
Előzmény: pömpöle (1143)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1143
Sziasztok!
Egy ki s off a Budapesti Állakertből, de olyan szépek! :)







Budapesti Állatkert 2009
Tibbe Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1142
Ne dugulj el:)))

Ezt a puffogást a "kistesók" is csinálják.
Szoktam mondani, na, jól van, mit böfögsz! mármint a pöfögsz helyett:)
na dugulok, mert nem leszek kész holnapra debrecenbe:)
Előzmény: Shiva Aime (1141)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1141

Aime pihen! Most piheni ki az éjszakai műszak fáradalmait. Komoly dillemában van időnként, mert nem tudja eldönteni, hogy a jobb, vagy bal oldalán feküdjön. Amíg eldönti a hátán fekszik, a lábai meg az égben! :))

Mióta haza hoztuk (de már előtte is) figyelem a természetét, habitusát, viselkedését.

Nagyon érdekes, mert most, hogy betöltötte 8 hónapot, modhatnám hogy megkomolyodott. (No nem igazán, mert a TM élete végéig gyermeteg, játékos marad.)

Pici korától írom (jelképesen) Aime  kommunikációs (mimikációs) szótárát. Napról-napra bővül. Minden nap felfedezek valami csodát, mely addig nem volt, vagy nem tünt fel.

Pl. A hangja!:))) Nekünk olyan mint egy nagyzenekarra megkomponált zenemű! Imádon a mély, öblös,  ércesen zengő hangját. Engem megnyugtat, és álomba ringat! :)))

(A szomszédokat nem kérdeztem!)

A hangjából tudom, hogy egy ember, vagy több közelít, vagy már itt jár. Kutyával, vagy análkül. Egykutya rohangál az utcán, vagy több. Éppen "telefonál" egy közelebbi, vagy távolabbi kutyatársával. Esetleg konferencia beszélgetésben van. Aztán van amikor nem ugat, csak puffog magában (zsémbes öregasszony lesz belőle). Ilyenkor szoktam neki mondani, hogy mi van pipikém motyogós vagy? :))  Ezt a speckó fuffogást eddig én csak a TM-nél figyeltem meg. Időnként csak úgy a maga örömére skálázik, mert ugye a hangszálakat is karban kell tartani.

Időnként bejön mindenkit leltárba vesz, és ha nincs eltérés, visszamegy a kertbe, vagy a kinti teraszra.

 

Na jó eldugolok.......

 

Egész nap tudnák beszélni az én picikémről! :)))))

 

 

Előzmény: Tibbe (1140)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1140
AiMe merre jár? Csak nem megint átásta magát a veteményeskertbe és büntiben van?
Tibbe Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1139
Én is szerettem az esti tábortüzeket! zászlófelvonással:)
A füst elüldözte a szúnyogokat.
Magunk faragta botra szúrtuk a jó háziszalonnát, csepegtettük a fekete lét a hagymás kenyérre!
De jó is volt fiatalon:))))
Előzmény: Shiva Aime (1138)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1138

Régi szép idők! :)))

Én az esti tábortüzeket szerettem, szalonna sütéssel egybekötve. :)

 

Én úgy emlékszem régen nem volt annyi szúnyog! Persze volt de nem ennyi, mert rendszeresen irtották!

Előzmény: Tibbe (1137)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1137

...a régi emlékezetes csónakkirándulások gyerekkoromban vasárnaponként a nagydunán.... mindig bedöglött a csónakmotor, és bevitt miket az ár a burnyásba, ahol feketéllettünk a szúnyogoktól:(
Aztán mikor megjavult, akkor kikötöttünk valamilyen homokzátonyon, és bebújtam a víz alá a szúnyogoktól. Az egészben az volt a legjobb, hogy mindig a téli disznóvágásból való füstöltkolbászt ehettem, mert az erre lett tartogatva, ha nyáron majd kirándulunk.
Bár azt otthon a hűvösben is megehettük volna.
De akkor még az a közmondás járta, hogy több nap, mint kolbász:)
Előzmény: Shiva Aime (1130)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1136

Ez a kép nagyon a szivemhez nőtt!

Itt még pici volt, kerek, pihe-puha és olyan mint a tűz! Ez azon pillanatok egyike volt amikor ippen ahol érte az álom elaludt. Imádom (még most is) a hatalmas nagy mancsait simizni! ÁÁÁÁ imádom az egész lányt úgy ahogy van! :))

Előzmény: pömpöle (1133)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1135

Idén ez az (egyik) kedvenc képem Artúr Artúrovics Hidalgóról! :)))))))))))))))))))))

Annyira szééééép!:)

Előzmény: pömpöle (1132)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1134
Nem volt egyszerű újra ide találni de itt vagyok, és remélem már nem lesznek navigációs problémáim! :)))
Előzmény: pömpöle (1131)
pömpöle Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1133
AiMe mint Törpbaba???

:))))))))))))))))))))))))))

Aki 7 hónaposan 69 cm magas??? :))))))))))))

Itt még talán elmondható volt ez:

AiMe
Előzmény: Shiva Aime (1124)
pömpöle Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1132
:))))))))))))))))))))))

Kérésed parancs: Arcsilla

Ákosvári Ci-Bál
Előzmény: Shiva Aime (1124)
pömpöle Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1131
Sziasztok!

Üdvözöllek Shiva AiMe! :))))
Végre, hogy idetaláltál!

Shiva AiMe
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1130

Van szuper LP szúnyog riasztóm, Aiméra is azt használom, de ez SOS eksőn volt!(:

Irigylem az alföldieket most! Itt a Duna mellett szinte már kibirhatatlan a szúnyog invázió! (:

Előzmény: Tibbe (1129)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1129
Ne vakard, mert szétkaparod a szúnyogmérget! Húzz fel egy nedves inget, aztán pár perc múlva elmúlik, ha nem vakarod meg a csípést!!!

Vegyél holnap szúnyogriasztót és kend be magad. Ha egyszer elkezdte, akkor hatékony beleavatkozás kell, mert úgyis folytatja. Nem könnyen szokták feladni:)
Előzmény: Shiva Aime (1128)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1128

Aime most nem érdemel pillangót, mert nagyon nagy kitartással, és igen nehéz fizikai munkával átpaszírozta magát a veteményes kertbe! (:

Anya sirat két kelkáposztát! :)

Aime menne vissza, káposztát vígasztalni! A kerítés javítása közben elszenvedtem 12ésfélezer szúnyog csípést! (:

Anya szomorú.

Aime aggilis.

Én szét fogom vakarni magam!

 

NINCS PILLANGÓ!

Előzmény: Tibbe (1127)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1127
Igazad van:( Hozok engesztelésül AiMenek egy pillangót!:)
Előzmény: Shiva Aime (1126)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1126

ÉSSS hol marad a:

Szép vagy mint a rózsaszál ó te kedves királylány!? :)))))))

 

 

 

Előzmény: Tibbe (1125)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1125
ÁÁÁÁÁÁ:))))))))))
Üdvözöllek dicső lovag, szép a ruhád, szép a lovad!;)
Előzmény: Shiva Aime (1123)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1124

Szia pömpöle!

 

Köszönöm, hogy feltetted az én törpbabámat! :)

Artúrovicsról új képek? :)

 

Előzmény: pömpöle (1120)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1123

Szia! :)

 

Shiva Aime idáig a nagy ázsiai pusztákon kóborolt, de végre idetalált!

Remélem itt is maradunk! :)))))

 

Előzmény: Tibbe (1122)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.21 0 0 1122
Merre jár mostanában Shiva AiMe?:)
Előzmény: pömpöle (1120)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.12 0 0 1121
Aime a négyszemű?:)))
Előzmény: pömpöle (1120)
pömpöle Creative Commons License 2009.07.12 0 0 1120

 

AiMe a tibeti masztiff történeteiből (Polly mama jegyezte)

Tegnap este olyan aranyos sztorink volt! Már hazafelé tartottunk amikor jött velünk szemben egy fialtal pár 3 gyerekkel és egy fehér (nem Máltai) kicsi kutyával. A kis fehér igen-igen vehemensen kezdte ugatni Aimét, aki ügyet sem vetett rá, lévén hogy itthon állandó edzésben van fülltanilag Lilike igencsak magas C-s hangjától.
A kislány kb. 6-7 éves lehetett, a pici müa. traktoron közlededett, a középső kisfiú kb. 3-4 éves lehetett. A középső fiú kezében volt egy elég hosszú bot, és előre szaladt, hogy megvédje a kutyusukat. Végig hadonászott a bottal. Mi megálltunk és leültettem (nem, leült magától) Aimét, gondoltam bevárjuk a szülőket is. Szóltam a kisfiúnak, hogy ne hadonásszon a bottal mert fejbe verheti magát vele. Na egyik pillanatról a másikra olyan éktelen sírásba kezdett a kisfiú és csak azt tudtuk kivenni, hogy a szeme, a szeme...... ! Bennem megállt az ütő, a két szülő rohant oda, hogy mi történt.
A papa próbálta megtudni, hogy mi történt a szemével, de a kisfiú csak üvöltött és mutogatott Aiméra, hogy a kutya szeme, a szeme! Na akkor én lettem ideges, hogy mi van Aime szemével. Odafordítottam de semmit nem láttam rajta, sem sérülést, sem koszt. Szegény Aime meg csak ült békésen és kostatálta, hogy mindenki megbolondult körülötte.? Na a végén sikerült lenyugtatni annyira a kisfiút, hogy elmondta hogy beteg a kutyus szeme, és hány szeme van a kutyusnak, és miért van neki annyi, és miért világít, és fáj neki stb.?
Mondtam a kisfiúnak, hogy gyere ide nézd meg a kutyus szemét, és simogasd meg. Meglátod nincs semmi baja. Odajött az egész család és megsimogatták Aimét, dicsérték, hogy milyen gyönyörű, aAime engesztelés képpen jól arcon nyalta a kisfiút, aki olyan boldog volt és kiabált, hogy apu megpuszilt a kutyus!

 

Shiva AiMe  Shiva AiMe
pömpöle Creative Commons License 2009.06.11 0 0 1119

 

Sziasztok!

 

Rám lép, vagy nem lép???

 

Ayyangado Guan-Yin at Shiva
pömpöle Creative Commons License 2009.05.20 0 0 1118
Sziasztok!

Szép napot!

Ayyangadoo Guan-Yin at Shiva Shiva Shandi
Előzmény: pömpöle (1116)
zildi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1117
nem tibetkékről szól a híranyag, de kétlábúak ők is:
Jane Goodall újra Magyarországon! klikk http://www.janegoodall.hu
én ott leszek, gyertek Ti is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!