Keresés

Részletes keresés

sister moon Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9185
OFF

A nőnapi köszöntőknek: cupp-cupp!

ON

sm

madjoe Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9184
;) Ha jol latom felre lettem ertelmezve... nem baj, aki megszolal, igy jar.
GBotond Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9183
Én úgy tudom, hogy a film címe egészen más lett volna, valami olyasmi, hogy a Harc tornya vagy valami hasonló. A Game of Death címet és forgatókönyvet már a halála után szülték meg, és az elkészült jelenetekből végül is aztán két filmet csináltak, van egy Halálos játszma II is, ami számomra azért volt különösen érdekes, mert ott egy koreait is iskoláz Lee. Abban a filmben már tényleg alig-alig van új és eredeti jelenet, inkább a dublőr szerepel.

Üdv:

GBotond

Két érdekes link:
Bruce Lee filmjeiből és interjúiból részletek: www.geocities.com/kidd227
Egy németországi WTF-TKD bemutatócsapat videoklipjei: www.taepoong.de (néhány látványos ugrórugással.)

Előzmény: Pitzu (9182)
Pitzu Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9182
Azért ennyi véletlen nincs...

A film címe "Halálos játék". Bruce Lee ezt "A sárkány közbelép" előtt kezdte forgatni. Eredetileg teljesen másról szólt volna. Valami pagodában ment föl a harcos egy stílusfüggetlen narancssárga ruhában, s az egyes emeleteken különböző stílusú ellenfeleket kellet volna legyőznie. Karatést, kempóst, kung-fust, meg mittudomén még miket. Aztán a hatodik emeleten szembetalálja magát Az ismeretlen stílusú fekete óriás-sal (Jabbar Abdul Kareem).
A lényeg, hogy az egész filmből csak a két küzdelmi jelenet készült el. Utána Bruce Lee elment megcsinálni "A sárkány közbelép"-et, utána meg meghalt.
'78-ban gondoltak arra, hogy a két jelenetből klónoznak egy filmet. Telerakták Bruce Lee régebbi filmjeiből kivágott jelenetekkel (Nem volt nehéz, hisz tulajdonképpen saját maga a főhős. Billy Lo B.L.), más filmek fel nem használt jeleneteivel, s megírták hozzá az új forgatókönyvet. A film nagy részében pedig másvalaki játszik, nem véletlenül visel végig napszemüveget. Elvileg az volt a film mondanivalója, hogy ő is csak eljátszotta a halálát, s él. Gyakorlatilag szerintem a pénz miatt csinálták...

Brandonnal és "A holló"-val ugyanez a helyzet, Brandon halála után változtattak a forgatókönyvön.

Előzmény: BLaca (9179)
bout Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9181
A Holló-ban van egy jelenet, amikor a halálból visszatért Brandon (Eric) ellátogat a gonoszék főhadiszállására, ahol elég komoly sortüzet eresztenek rá közvetlen közelről. Az újságok szerint ebben a jelenetben sérült meg halálosan. Emlegettek éles lőszert, de a legtöbben a vaklőszerek torkolattüzének nyomására fogták a dolgot.

A poén az, hogy a film több jelenetét (pl. a sztoriban előbb játszódó tükör-jelenetet is) dublőrrel vettek fel, akinek arcára számítógéppel, utólag montírozták fel a már halott Brandon arcát.

A papa halálának körülményeiről rengeteg írás és riport jelent már meg. Az idő múlásával egyre több lesz erről is és Brandon halálának misztikus körülményeiről is.

Más. Jön valaki valamelyik általam ajánlott programra? Csak mert összefuthatnánk egy pacsi erejéig és ne menjünk már el egymás mellett.

bout

Előzmény: BLaca (9179)
praclee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9180
Igen.Bár Bruce Lee-t három pontos nyomással ölték meg.De a hivatalos változat a gyógyszer.Bár akkor felmerül a kérdés hogy az aGY TÉRFOGATA MIÉRT NÖTT MEG.
Egyébként nem ezt akartam tudni mert róluk mindent tudok csak a filmről nem.
Előzmény: bout (9178)
BLaca Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9179
Bennem valami ilyesmi kép él Bruce Lee és fia Brandon Lee haláláról ( már nem tudom, honnan szedtem, valószínűleg több helyről, abban sem vagyok biztos, hogy jól tudom ):

Bruce Lee utolsó filmje ( talán Végső Játszma ? ) forgatása közben gyógyszerallergia, vagy mérgezés miatt meghalt. A filmben egy szinészt alakított, aki egyik filmforgatás közben meghal egy a filmben használt pisztolyba bekerült éles lövedék miatt. A szerepe szerint ez a szinész a halála után visszajön és megbosszulja a halálát. Ez volt tehát a szerepe, de ő nem emiatt halt meg.
Fia, Brandon Lee szintén szinész lett, aki a Holló című filmben (is) szerepelt és a szerepe szerint őt pisztollyal lelövik és a halála után visszatér a menyasszonyáért. Azonban éles lőszer került a pisztolyba és meghalt Brandon Lee a Holló forgatása közben.

Jól tudom ezt egyáltalán? Segítsetek, ha tudtok tényeket, mert sok itt a véletlen egybeesés...

BLaca

Előzmény: bout (9178)
bout Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9178
"Vasárnap Brandon Lee.Ki tud róla vmit?"
Bruce Lee fia volt, nem?

:-)

bout

Előzmény: praclee (9177)
praclee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9177
Ki tud vmit a Harcművészetek vagy a Magyar budo újságokról?Mert én már nem találom vagy másfél hónapja.Ahol eddig vettem ott megszünt a butik a hírlapárusoknál nincs.Nem tom megszerezni.Vagy még meg se jelent?

Vasárnap Brandon Lee.Ki tud róla vmit?

Előzmény: BLaca (9174)
praclee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9176
Ő ugye nem Máday?
Előzmény: Bassman_ (9169)
praclee Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9175
Ez nem az rtl klub Üzenet c. műsora.:)
Előzmény: Törölt nick (9156)
BLaca Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9174
Épp ma reggel láttam egy prospektust a Wing Tsun-ról, mintha arra hajazna ez a kép.
Előzmény: Bassman_ (9169)
Gemini Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9173
Madjoe,

Próbáld meg a kard-karbantartó szettet a Székely féle budo-boltban (Wesselényi utca). Ha nem kapsz, írj egy emilt Zsolt Péter senseinek: zsoltpeter@matavnet.hu szerintem Ő behozza Neked.

Üdv:

Gemini

Előzmény: madjoe (9150)
Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9172
Hat hogy ugy mondjam... :-)))
Előzmény: Bassman_ (9171)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9171

Mire gondolsz pontosan? :)

Előzmény: Wazull (9170)
Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9170
Kedves Bassman_,

Nem vagy Te egy kicsit (hogy ugy mondjam): DEHOGYNEM?
:-)))

Előzmény: Bassman_ (9169)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9169

"Engedjétek hozzám a gyermekeket!"

Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9168
Izeee...
Nekem most nincs. Ujabban ennyire futja. Boldog No"-, es nevnap kivanatok kozott esetleg mindenfele titkos klikkeket alapitok...
:-)))
Előzmény: Bassman_ (9167)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9167

Valami harcművészetekkel kapcsolatos van a tarsolyunkban, Wazull? :)
Előzmény: Wazull (9166)
Wazull Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9166
Csatlakozvan tagtarsamhoz: Boldog Nonapot kivanok!
es
Boldog Zoltan napot a Zoltanoknak!
;-)))
Előzmény: Bassman_ (9165)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9165

Most, hogy március 8-a van, boldog Nőnapot kívánok a topic minden hölgytagjának.

Bassman_ Creative Commons License 2001.03.08 0 0 9164

Na hagyjuk el ezt a témát, nem ér annyit. :)

Wazull Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9163
Miutan megvalasztottam magam kincstarnoknak...
:-)))
Előzmény: Bassman_ (9162)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9162

Te kezeled a kasszát? :)

Előzmény: Wazull (9161)
Wazull Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9161
Intoleransok tarsasaga? OK, ha fizeted a tagdijat, belephetsz... :-)))))))))))
Előzmény: Bassman_ (9160)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9160

Nem különült el eléggé a megszólítás.
Előzmény: Bassman_ (9159)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9159

Wazull

"Meg is feszítették a földijei."

Hey, ez Jézusról szólt. :)

Wazull és társasága már az intoleránsok bandája, melyhez csatlakoznék. :)))

Előzmény: Wazull (9158)
Wazull Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9158
Bassman_,

"Meg is feszítették a földijei.

Wazull és társasága :)))"

Lehet, hogy hihetetlenul hangzik, de en nem vagyok a foldije. Amit egyebkent neha sajnalok...

Előzmény: Bassman_ (9157)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9157

Orltran

Meg is feszítették a földijei.

Wazull és társasága :)))

Én csatlakozom hozzátok.

Csen

Ne haragudj, de miért kéne elmenni szó nélkül amellett, hogy egy ember bejön ide maszkban, megfordul a szűk helyen párszor, lever néhány használati tárgyat a kredencről, aztán szó nélkül kimegy. Mert kb. ez történt. Azt se mondta, fapapucs. Semmi baj azzal, ha valaki keleti bölcsességeket tud, és azt számunkra is elmondja, (talán el is beszélgethetünk róla), de ne ebből álljon már a mondanivalója, mert az enyhén szólva visszatetsző. Intoleráns vagyok? Talán igen. Az ilyesmivel szemben igen.

Madjoe

Ha komura tesztelni akart bennünket, akkor most örülhet az eredménynek. Utólag is azt mondom, ha valaki így fog ide jönni később, ugyanúgy jár. És ennek semmi de semmi köze a harcművészetekhez.

Előzmény: Törölt nick (9156)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.07 0 0 9156
Wazull:
^18.21
Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának
ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?
^18.22
Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer [Luk. 17,4.] is,
hanem még hetvenhétszer is.
(Mate Evangeliuma)

:)

Előzmény: Wazull (9155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!