Keresés

Részletes keresés

Szedő Tördelő Creative Commons License 2007.01.15 0 0 575
Talán nem baj, ha én válaszolok.

e-mail: info@galeonviaggi.it
weblap: http://galeonviaggi.it

Az utazási irodájának a neve Galeon Viaggi
Előzmény: p.g.m. (574)
p.g.m. Creative Commons License 2007.01.14 0 0 574

Szia auray1 !

Segítenél, hogyan vegyem fel a kapcsolatot Végh Izabellával?

Előre is köszi, p.g.m.

Előzmény: auray1 (550)
auray1 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 573

Szia Bluehotel,

 

biztos, hogy egyutt jottunk haza. En csak addig maradt a St.Markon, amig a tomeg ozonleni nem kezdett, aztan visszahuztam a Cannaregioba. Sajnos kedvenc torzshelyeim mind be voltak zarva, de aztan talaltam egy hangulatos borozot. Ott gurultunk at a tozskozonseggel es mas betero kulfodiekkel az uj evbe, amig ki nem dobtak minket. Aztan meg csavarogtam sokaig, es elveztem az estet.

 

Masnap majdnem lekestem a gepet. Csak gyultunk, gyultunk a Ca' D'oronal a megalloban, es neztuk, hogy huznak el a 82-esek. Mig le nem esett, hogy az 1-es vaporetto nem jon. Akkorat huztam boronddel a Piazzale Romaig! 20 perc alatt megtettem 8 hidon keresztul. Epp elertem a buszt. A kovetkezo mar necces lett volna. (:

 

 

Latod, ha helyettem mentel volna, akkor Cesky Krumlovban szilvesztereztem volna. A felebe se kerult volna. De isteni volt!

 

BUEK

 

A.

Előzmény: Bluehotel (565)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.14 0 0 572
és mi lesz a döntés? karnevál, vagy sem? iroda?
Előzmény: momo65 (571)
momo65 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 571
Kedves Latya!
Köszönöm szépen,most már tudom kivel menjünk és kivel nem.
Előzmény: Latya (K.L.) (558)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 570

A szervezett utakat nem ilyenekre értettem,hanem utazási irodánál befizetett,repülő+hotel+étkezés jellegű nyaralásokra..mármint amiken eddig voltam.

Ezt a buszos,idegenvezetős bulit sose preferáltam,szeretem én beosztani az időmet.

Ha már addig nem "találkoznánk",akkor jó utat Neked,remélem minden elemében jól sikerül az utazásod.(és az aqua alta is elkerüli a következő pár hétben Velencét,nagyon nem szeretnék gumicsizmát cipelni.)

Mi pár napra leugrunk még az út előtt Gyulára(kis wellness sosem árt,és ráadásul nem rossz program egy hazai termálvizes,szaunázós,élményfürdős lazulás sem:))

 

Előzmény: vélemény (566)
zsui Creative Commons License 2007.01.07 0 0 569
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy Jesoloból mennyibe kerül az áthajózás Velencébe??Retur....
cwtrans Creative Commons License 2007.01.07 0 0 568

 a 3 nap 1 éjes megoldás kb. 25-30 ezer forint/fő.

 

kb ilyen a program összelállítás:

1.nap reggel elindulás egész nap utazás, este érkezés a szállásra, esetleg vacsora

2. nap reggeli, punta sabbioniig, majd onnan hajóval, néhány cégnél mondjuk van 1-2 órás csoportos program, késő este visszahajózás, majd este elindulás, éjszaka a buszon

3. nap délelőtt hazaérkezés

 

talán a Makrovilágot ajánlanám. kb 28.000 náluk a fenti program.

www.makrovilag.hu címen van elérhetőség

 

Előzmény: momo65 (557)
cwtrans Creative Commons License 2007.01.06 0 0 567

azért néha van kellemes tapasztalat is...

 

egy jó kis önkiszolgálóban ettem lasagnét 4 euro körül és egy kancsó bort (0,5 l) 3 euróért. Szerintem mindkettő jó volt.

 

a legfőbb baj, hogy nem találnék oda pedig ismerem velencét elég jól...

Előzmény: vélemény (562)
vélemény Creative Commons License 2007.01.06 0 0 566

Sinisa,

Én 1000 éve vagyok idegenvezető, évekig utaztam magyar csoportokkal, az akkori legnagyobb utazási irodával. Akkor hagytam abba a kiutakat, amikor elindultak a buszban alvós utak, erre nem voltam hajlandó. SOSEM UTAZOM SZERVEZETT ÚTTAL, EGYETLEN IDEGENVEZETŐ SEM UTAZIK. Sem magyar, sem német, sem japán, mi tudjuk, milyenek.

Velencében 10x voltam csoporttal, nem láttam semmit. A jobb utakon Jesoloból kirándultunk, oda-vissza, a Velencében töltött nettó idő 7 óra volt. Ebből persze mentünk, gyülekeztünk, megszámoltam őket. 40 ember sokkal lassabban közlekedik, mint 2. Ráadásul csoporttal mindig nyáron mentem, óriási volt a tömeg és nagy a hőség. Az első magán utamnál derült ki, hogy Velence gyönyörű. 

Bluehotel Creative Commons License 2007.01.06 0 0 565

 

Ciao Auray1!

 

Lehet, hogy ugyanazzal a géppel jöttünk vissza Bp-re január 01-én?

Ugyanis a vonatos rossz élményem után mégegyszer utána néztünk párommal van esélyem visszarepülni....

És hál' Istennek találtunk 60 Euroért  egy Skyeurope járatot jan. 1-re.... életmentö volt:-).

Hogy teltek napjaid Velencében?

31-én este hatalmas tömeg volt a San Marcon, egy gombostut nem lehetett leejteni.

 

Din!

Remélem több szerencsével jártok mint én,  utána fogok nézni, hol tudom megreklamálni ezt a vonat utat, mert nagyon "felkaptam a vizet"...... (és nem csak én).

 

Üdv.

B.

Előzmény: auray1 (550)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 564
Ó,köszönöm,ezek már hasznos infók is.:)
Előzmény: vélemény (562)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 563

Ha majd jobban ráérünk,akkor egyeztethetnénk ezeket az online foglalós oldalakat.

Hasznos lehet egy következő utazásnál.

Eddig mindig szervezett utakon voltam,ez az első ilyenem,h mindent neten intéztem. A vistadirektről találtam rá az octopusra,egyből beleestem,holott lehet vannak nála jobb ajánlatok is,csak nem ismerem a site-okat.

Előzmény: vélemény (561)
vélemény Creative Commons License 2007.01.06 0 0 562

 Sinisa,

Megnéztem a Tripadvisoron a Malibránt. Általában jókat írnak, többen említik, hogy kifejezetten jó és megfizethető - velencei árakhoz képest- az étterme, a szálló vendégei 10% engedményt is kapnak.  Talán tudjátok használni. Lehet én is arra járok, ha már  meguntam a két önkiszolgálót( Spizzico  Campo San Lucan, Brek a vasútállomásnál)

Velencében drágák( ezt értem) és többnyire rosszak( ezt nem akarom megérteni) az éttermek. A Lonely Planet útikönyv szerint: Velencében sport a túristáknak rossz kaját adni.

vélemény Creative Commons License 2007.01.06 0 0 561

Én most a venere.com-on foglaltam. Néztem octopust is, de ez jobbnak tűnt. Legutóbb Milánóban octopust használtam. De ha találok valami szimpatikus szállót, nagyjából megfelelő árakkal, akkor keresőben megnézem, végig veszi a kül foglaló rendszereket és a legolcsóbb helyen lefoglalom. Náhány eurót lehet spórolni. Octopusnál az a trükk, hogy akkor is euróban kell kérni az árat, ha magyar az oldal, mert a ft árat nagyon magas árfolyamon számolják.

Az Aqua Alta miatt kicsiot aggódom, remélem nem lesz.

Jó utat nektek!

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 560

Nekem ez lesz az első fapados kiruccanásom,kiváncsi vagyok hogy sikerül.

Amúgy Te hol foglaltál szállást?(Mármint melyik oldalon?)

Tudom,eső után köpönyeg,de ajánlom figyelmedbe az octopustravelt,hihetetlen jó áraik vannak szerintem..(pl a mi egyik(a drágább,elegánsabb) szállodánkba(Malibran,3* extra turista kat.,svédasztalos reggelivel,a Rialtonál,a 7 éjszakád 378 euró lett volna,míg a másik,az olcsóbb,ám a neten agyondicsért hotelünkbe csak 280.

Mi,a lányommal ketten 242 euróból jöttünk ki a 4 éjszakára 2 különágyas szobával.

Ha visszajöttünk,majd beszámolok a tapasztaltakról..

De természetesen előtte szeretném olvasni a Te élménybeszámolódat.:)

Előzmény: vélemény (559)
vélemény Creative Commons License 2007.01.06 0 0 559

Sinisa,

Rosszul esett nekem is a sky törlése, így jan 15-22 között utazom.Nem egészen 2 nappal hosszabb, mert eredetileg kora reggel ment volna,most dél körül érkezik. Direkt  a korai indulás miatt választottam az időpontot. A fapados útazásain kb. harmadában van valami gond: törlés, több órás indulás csúszás st. Olcsó húsnak kicsit híg a leve, 11 ezer volt jegy, tokkal-vonóval.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.06 0 0 558

 Ne mennyetek  ha a tömeget, meg a nyüzsit nem bírjátok. ha igen akkor meg menjetek ( bocs) .

 

Itt főleg egyénileg utazók fordulnak meg, az ő szállás, utazási, és élménybeszámolóit olvashatod. A hozzászólások között volt aki részletesen beszámolt az 1-2 napos karneváli utak "receptjéről". ( kereső "karnevál" )Szerintem-aki még sohasem utazott irodával- az ismert és nem olcsó utakat érdemes megcélozni  társaság a rendelkezésre álló keretei  miatt jobban tudja irányítani a  turistákat, és újat mondani nekik, lekötni a figyelmüket, míg az olcsóbb kínálatban gyakorlatilag a szállás meg az utazás a fix, aztán a többi meg fakultatív, azaz nem sokban különbözne ha magad szerveznéd meg a dolgokat.  A karnevál idején meg jóval drágább minden, a  turisták  is jóval többen vannak.   Érdemes mérlegelni, hogy a karnevál előtt vagy után lehet, hogy többet látnál.

Előzmény: momo65 (557)
momo65 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 557
Sziasztok,BUÉK mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,hogy melyik utazási irodával mennyünk a karneválra(2 felnõtt,1 13 éves gyerek),mert a nagy választékból képtelen vagyok dönteni!!!!
1v.2 éjre mennénk busszal.Melyik a legmegbízhatóbb iroda,akik már régóta foglalkoznak ezzel??Esetleg rossz tapasztalat...stb.
Kb. max. 200.000.- Ft-ot akarunk max. költeni
Még soha sem voltunk és nem szeretnék csalódást okozni nekik!!!
Elõre is NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!




cwtrans Creative Commons License 2007.01.05 0 0 556

Ki tudna nekem írni a kaneválról mindent? kérem tegye, meg...

 

Az idei nyitó és záró rendezvény idejét tudom, de ezen kívül hol találok programot, merre vannak a felvonulások, mennyire van teli a buszparkoló a (tronchetto illetve Punta sabbioni.) Mekkore dugó szokott lenni az autópályákon a ponte della libertén?? Kb szombat reggel és este 10 óra körül???

 

Érdemes-e mondjuk hétköznap menni?

 

Puntáról melyik hajó visz be és hova?

 

Mire érdemes és mire kell figyelni, egyszóval mindent...

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 555

Szia,

akkor Te is sorstárs vagy.

Ugyanígy jártunk,szintén a "fa alá" került a sky lemondó levele,hihetetlen rossz időzítéssel küldték.

Remélem már több kavar nem lesz,így is a kelleténél kicsit hosszabbra nyúlik a kiruccanásunk..

Te mikor indulsz?

 

Előzmény: vélemény (554)
vélemény Creative Commons License 2007.01.05 0 0 554

Valószínű, hogy a Sky törölni fogja a desztinációt, vagy legalább télen szünetelteti Nem tudják tölteni

Nekem csak az odafelé járatomat törölték, karácsony napján jött a mail. Persze sem a megelőző sem a következő napon nincs járat. Ha a két nappal későbbit választom, túl rövid lett volna, így 2 nappal hosszabb lesz. Addigra már én is lefoglaltam a szállást: Hotel Lisbona, San Marco közelében, 60Euro az 1 ágyas.( Ratzes to go-n 55 lett volna, de ott felszámítanak foglalási díjat) . A ráadás2 éjszakára  az állomás mellett foglaltam Belle Epoque,  jó, hogy közel a vasút, mertakkor kirándulok Padovába és Vicenzába. Mindkét szállodáról jót írnak a tripadvisoron és a venerén is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 553

Érezd jól magad,és oszd meg az élményeidet,tapasztalataidat majd velünk.

Jó utat!

Előzmény: Orsa75 (551)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 552
2 ajánlatuk volt:az egyik a visszafizetés,a másik egy ingyenes átfoglalás másik járatra(még szép:)),de az új akciójukra tekintettel(illetékmentesség) ez a verzió lett a nyerő nálam,h utalják vissza a törölt járat árát,és csináltam egy új foglalást 10ezerrel kevesebbért.(mondjuk azóta is várom a számlámra a pénzt,de majd csak...)
Előzmény: Latya (K.L.) (549)
Orsa75 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 551

Latya és Sinisa!

Ezer köszönet!

Majd hozok szép képeket cserébe az infóért.

Sziasztok

auray1 Creative Commons License 2007.01.05 0 0 550

Boldog Uj Evet Mindenkinek!

Ezen a topikon szetnem megkoszonni Vegh Izabellanak, hogy segitett nekem abban, hogy megiscsak Velenceben tolthessem a Szilvesztert. Az utolso pillanatban szerzett szamomra szallast, a csucsidoszak araihoz kepest meg elfogadhato aron.

Batran tudom ajanlani mindenkinek, akinek szallas gondja van, hogy keresse meg ot.

 

Udv.

A.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.01.04 0 0 549
Visszautalják a különbözetet, vagy  törölték, és még vegyed meg a másikat, vagy hogyan ?
Előzmény: Törölt nick (548)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 548

Mostanában én is sokat pöszmögök különböző velencei dolgokkal,mert jan. 29.én utazunk a lányommal 5 napra.

2-3-at terveztünk,aztán egy malőr közbejött..a 31.-ére,ill. vissza 2.-ára lefoglalt(és kifizetett) skyeurope-os járatunkat törölték.

Azok 10 ft-os menetjegyek voltak,az illeték viszont jól megdobta,vmi 26000-re jött ki összesen..Végülis a kezdeti sokkhatás kiheverése után újra rákerestem a sky-nál,és 2 nappal előbb,29.-én megy egy gép,vissza meg az eredetileg tervezett febr. 2.-án,csak éppen más napszakban.(persze a szállást is lefoglaltam jóelőre arra a 2 éjszakára,így ahhoz muszáj volt valamennyire igazodnom.)

Na,szóval a törléssel -úgy tűnik- jóljártunk..illetékmentes akciójuk van,így csak az á' 3500 ftos jegyárat kell kifizetnünk,azaz ketten odavissza 16000-ből megjárjuk Velencét.:)(el sem hiszem,olvasva a rémes vonatjegy árakat)

Nagyon jó szállásokat is találtunk a http://www.octopustravel.com/at/Home.jsp;jsessionid=0000XaXxPjstrNVYaY4lyQ0UhS8:11kquh4ko

site-on.

136,ill 106 euróért 2-2 éjszakára 2 ágyas szoba,a Rialto mellett,10 perc sétára a San Marcotól.(Malibran,ill Locanda Novo)

Na,majd mesélek,ha visszajöttünk..

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 547
Na,addig vacakoltam a postolással,h közben beelőztél.:)
Előzmény: Latya (K.L.) (545)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 546

Szia!

Jól értem,Favaro Venetoban a Hotel Altieriben fogsz lakni?(az utca Via Altinia)

Mert akkor eszerint: http://www.altierivenice.it/en/location.htm a Marco Poloról 15-ös busszal jutsz el a szállásra.


From the airport take the ACTV line bus No. 15 and get off after about 7-8 minutes in Piazza Pastrello (Favaro Veneto). The hotel is 200 yards away, at Via Altinia 51.

 

 

 

Előzmény: Orsa75 (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!