Keresés

Részletes keresés

v_viktor Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1237

Legalább lényegretörő a komment :)

 

Ugyan a politikusokat nem ismerem (szerencsére?), de a plakátokat én is láttam. Mindenki ugyanazzal a széles mosollyal vigyorog mint itthon. Mondjuk azt nem hiszem hogy pld az a jelölt aki kisajátította a Ponte 25 de Abril képét a plakátján, valamit is tett érte amikor felépült. Persze ez csak magyaros spekuláció.

 

Egy lisboeta mondta az egyikről, amint autókázás közben szóba hoztam a plakátot: "Ő Portugália legrondább pasija, mégis az egyik legszebb nő a felesége!" :)

 

 

Előzmény: laranjeiras (1235)
v_viktor Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1236

Boa noite, gente!

 

Uma resposta a csutii:

 

Itt találsz ingatlanárakat és bérleményekhez árakat, mindenféle faját a palotától az albérletig: http://casa.sapo.pt/

 

Szerintem a kint élő magyarok tömegközéppontja itt van ezen a fórumon, de legalábbis olvassák. Mondom ezt úgy, hogy kint egy magyarral sem találkoztam :)

 

Ahogy én látom amúgy, hacsak nem tudsz egyből lakást venni kint, akkor kinti munkaadó nélkül nem tudsz kimenni csak túristaként. Akkor meg nem dolgozhatsz. Kinti munkát meg nem igazán lehet szerezni csak ha beszélsz portugálul. Vagy ha valami multihoz mész megfelelő beosztásba, ahol elég mondjuk az angol vagy német. 

Előzmény: csutii (1230)
laranjeiras Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1235

Na, végre újra itt vagyok :o)

 

Lisszabon. Nemrég keltett felháborodottságot / derültséget (kinek mit), hogy egyes emberek nem átallották egy kis szövegbuborékkal kiegészíteni a választási plakátokat. Egyet lefotóztam, szerintem aranyos :o)

 

Votem em mim

gitana19 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1234
Szívem szerint akármikor (főleg meccsszezonban), de most az anyagi és családi körülményeim nem ideálisak :-(((
Előzmény: quilla (1229)
quilla Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1233
En Portot szeretem, Lisboat viszont nem ismerem, ugyhogy reszemrol a kovezes elmarad :)
Előzmény: dismay (1231)
quilla Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1232
Hogy hanyan vagyunk errefele magyarok, itt Portoban tudok egy mareknyi emberrol de nem hiszem, hogy mindenkirol, Lisboaban is akadnak, mar joval tobben. Ott a nagykovetseg - ugy hallottam - szokott neha osszejoveteleket szervezni de ezen felul nem hiszem, hogy lenne barminemu egyeb szervezodes. Az ugyanis, hogy valaki szinten magyar egyaltalan nem mindig elegendo alapja egy jo kapcsolatnak. Odahaza sem vagy(unk) mindenkivel joban csak azert, mert magyar. De azert egy probat meger a dolog. :)
Előzmény: csutii (1230)
dismay Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1231
Ola,


obrigado ha himnemu vagy obrigada, ha no:)

Ha most mesz augusztrusban szerintem Faro maga lesz az angolszasz papadicsom:) kicsit sokan vannak ilyenkor:)

Az Azori szigeteken milyen volt, en mar tobbszor probalkoztam elmenni, de Lisboa-ban leragadtam, es Porto se hatott meg (tudom itt a listan most sokan megkoveznek eme kijelentesert):)


ate a logo

dismay
Előzmény: csutii (1230)
csutii Creative Commons License 2005.08.18 0 0 1230

aubrigada! asszem így írják???!!!!!

 

ujonc vaok ezen a fórumon.

 

azé gondoltam h feliratkozom, mert nemsokára le akarok lépni innen itthonról és a cél Portugália.

 

2003ban volt lehetőségem az Azori szgken járni, már akkor beleszerettem az országba és aztán jött a 2004es foci eb... hogy ezek az emberek mennyire magukénak érezték azt az eseményt... nem áradozok tovább, mindenki aki járt már ott tudja miről irok...

 

én konkrétan arra vagyok kíváncsi h Algarve területén -Faro és környéke- milyen szálláslehetőségek vannak, és itt most nem panzióra vagy hotelre gondolok hanem hosszabb távú elhelyezkedésre... ingatlanárak érdekelnének ill. albérlet...

tudnátok nekem ebben segíteni.. mondjuk olyanok akik arra ismerősebbek vagy vannak tapasztalataik ilyen téren...

 

arról tudunk valamit, hogy a kint élő magyarok száma mennyire tehető??? van kint vmilyen szervezet ami őket összefogja v. alakult már ilyen??? el tudnám képzelni h egy ilyen szerveződésben dolgozzak....

 

várom a reakciokat!!!

 

előre is köszke

 

csuti

 

 

quilla Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1229

Jaaaa :o) Azt hittem jossz... de amugy benn a varosban semmi nincs, marmint Porto meg Gaia, hacsak a fust nem idonkent...

Szoloket nem lattam leegni eddig, erdoket viszont borzalmasan.

Azert lehet ilyenkor is jonni, de speciel szombat ota igencsak nagyon meleg van megint, szoval kellemesebb a szeptember, meg az aprilis majus kornyeke.

Előzmény: gitana19 (1228)
gitana19 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1228

Olá!

Hát most sajna Portugálián belül sehova, nemhogy Gaía külterületére nem... Az érdekeltségeket úgy értettem, h barátnők, meg Gaía, mint az FCP edzőközpontja. És a szőlőültetvények 1értelműek... Nagyon fáj utána a szívem, de tán jobb nem ilyenkor menni... Majd 1szer, ha lóvém is lesz. :-( Addig is csupa jót!

Előzmény: quilla (1226)
dismay Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1227
Ola,


a lentebbi levelemre gondoltam:

pensaofigueira@clix.pt

res.roma@cyclopnet.pt

pensaoroyal@hotmail.com

Pensaoprata@netcabo.pt

A Pensao Praca da Figueira-ban ne hidd el arat 35-45 euro, ja es egy meredek lepcso es fel kell csengetni este is nincs kulcs sajna

ate a logo

dismay
Előzmény: quilla (1226)
quilla Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1226

Erdotuz temaban minden erintett, ma pl Porto-ban (most a 'megyet'ertem alatta) maximalis a tuzveszely... szal barmi barmikor elofordulhat, Volt mult heten errefele nagy tuz... Ermesindeben e vagy Maiaban (majdnem egykutya az egesz) nem tudom, de ilyenkor narancssargas napunk van, fust es nemi pernye, de az elet siman megy tovabb... Gaia kulteruleten is elofordulhat, de gondolom oda ugysem mesz, a varosban meg nincsen szerencsere... szal itt a tuzveszely nem fog elmulni es mindenhol aktualis sajna.... nagy eso meg majd az esos evszakban erkezik :o))

Sajna halaleset is volt, tegnapi hiradoban mutattak egy 38 eves tuzolto temeteset es mondtak be egy 70 eves bacsi halalt is... de amig ez a nemnormalis nepseg minden nap haromszor tuzijatekozik, addig ezen nem is nagyon lehet csodalkozni sajnos.

Mindenesetre osszefoglalva, ma itt Porto kornyeken (eszakra) nincsen nagyobb tuz, mert sem fustszag nincs sem sargas derenges...

Előzmény: gitana19 (1224)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1225

a 3. pont megbukott, mert nincs publikus e-mail cimed :)

Pensão Praça da Figueira nem tul budget?

25/ej nem sok

Előzmény: dismay (1223)
gitana19 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1224

Helyi erőktől érdeklődném az erdőtüzek kapcsán: Érintve van-é Porto, Gaía, Matosinhos, Gondomar és Ermesinde? És a Douro-i szőlőültetvények? Ezek a legfőbb "érdekeltségeim"...

 

És persze nagy, tűzoltó-esőt kívánok az országnak, meg h igazán nagy baj, haláleset ne legyen!

Adeuzinho

dismay Creative Commons License 2005.08.16 0 0 1223
Ola

szerintem,

1. Pensao Praca da Figuera - Leonardo Coelhonal hivatkozz dismay-re:)

2. Residencial Florescente, de a 40 euro nekem draga, mivel a fentiben 45-ert legkondi utca (illetve a ter) volt

3. szerintem a felsorolt cimeimre irj egy emailt


4. vegso esteben a Comercio-n levo Info pointban lehet szallast szerezni


ate a logo

dismay
Előzmény: pbence2345 (1222)
pbence2345 Creative Commons License 2005.08.13 0 0 1222
Irtam mailt a gmailre.
Előzmény: v_viktor (1220)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1221

lattam a retes2go-n 33€/egyagyas.

vannak uj kapcsolataink Portugaliaban.

Lisszabonban, 7 kollegam valahol a vasutnal aludt mult ejjel, allitolag nagyon jo kis helyen 75€ert. (erre rakerdezek)

Ugy nez ki, sokat fogunk a jovoben Perafitaba ill. S. Joao das Lampas-ba jarni :))

Előzmény: v_viktor (1220)
v_viktor Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1220
A Suico Atlantico ha jól kapod el az árakat akkor ok. Egyébként nem (helyszínen 80+ EUR egy sötét szoba, igaz saját modsóval). Lift van bent, de a Rua da Gloria-n neked kell felhúzni a bőröndöt :) A reggeli elég minimál, és minden nap egyforma. De legalább a központban van!

Előzmény: Noa Pearl (1216)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1219

a Florescenteben 40 € az egyagyas

az altalad felsoroltak kozul melyik az ar-ertek arany szerint a legjobb???

 

Előzmény: dismay (1218)
dismay Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1218
Ola, Pensão Ninho das Águilas fent a a var alatt, en soha nem mertem odamenni, mert ondorito madarakkal van tele (madar es galamb fobias vagyok:)) amugy meg 45 fokban sajna fel kell cipelned a taxi utan a borodjeide3t egy szuk lepcson, habar reggeliztem ott egy ismerosommel, jo a kilatas.... felette a var, ami 3 euro belepohoz kotott, szerencsere a Botanikus Kert csak 1.5 euro (ez a Mosteiro mellett van), es senki sincs, a japan kert resz kiraly, es szerencses kedvu topic listasok, az uveghaz elott a szemet halomnal, megtalalhatjak a kedvenc szobromat is.... nincs feje sajna mar... jomeg az Estrela Park, hetvegen hemzsegnek az emberek, es lehet gyujteni mindenfele egzotikus magot (innen van a Hibiscus-unk is) a takarito csavoval semmit kontaktus mert ritka barom:) le akarta nyulni a szenvicsemet, amit kesobb egy kacsanak ajandekoztunk inkabb:) Florescente, nem tudom hol olvastad a 40 eurot, de 70 az a Florescenteben, es tenyleg kell a kartya vissza igazolas, de igy volt a Pensao Praca da Figueraban is Suico Atlantico az egy nagy epulet, es zajos hely, de van aparmanja is kb. 80 eurora saccolom az arat, de kenyelmes nehany cim: Beira Mar a Tejo partjan (ez nem igaz egy epitkezes mellett lepukkant kornyezet, nagy vasajtóval) beira@iol.pt Pensao Praca da Figueira Ez a Coelho-s hely, jo a fonok, es a legkondis 40 euros szobak, a fenti egyszerubbek sajna nem, de ott van balkon is, de a szemelyzet csapnivalo sajna, de olcso ejszaka a helyi prostitualtak eletet lehet a balra fekvo utcan megfigyelni:) pensaofigueira@clix.pt Residencial Roma res.roma@cyclopnet.pt Ez kisse dragabb hely, de nem voltam benne Pensao Royal pensaoroyal@hotmail.com 40 euro volt Pensao Prata Pensaoprata@netcabo.pt 35-40 euro amugy ezek valaszoltak a mailre amikor foglaltam (lassan a Portugal Nagykovetseg fizethetne a nepszerusitesert:)) ate amanha dismay
Előzmény: Noa Pearl (1217)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1217

a Florescentetol kertem mar arajanlatot, semmi kedvezmeny.. vagy valami...

40EURO/ejszaka

EC/MC debit kell

Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1216

Olá, hat ja, kb hasonlo reviewkat olvastam a Florescenterol. Pedro, az Inside Lisboa Tours embere, ezt ajanlotta (ennek ellenere). Pensão Ninho das Águiasrol is olvastam vhol, de 20 kilos boronddel konnyedem megkozelithetem? kicsi felek a lepcsoktol :))

A Suico Atlantico milyen hely? Restaurandores metromegallonal van.

Ha mas nem lesz, vagy kicsit lejjebb adok az igenyeimbol, vagy kenytelen leszek melyebbre nyulni a penztarcamban.

Előzmény: dismay (1215)
dismay Creative Commons License 2005.08.12 0 0 1215
Ola, nem rossz, de sajna kicsit draga 70 euro Rodriges a fonok jo csavo, de miutan feltortek azota nagyon link-ek, interneten a hatso szobakat adjak ki, 3 napnal tobbett nem tudsz fogalni, csicsa a bejarat meg a hall, aztan szembesulsz egy 1 csillagos motellel:) ja es agyonmosott torolkozok:) tv mondjuk van, ha a helyi szappanoperakat akarod nezni en 96-ban voltam eloszor, akkor 4000 HUF- volt az ara es igy nezett egy szoba akkor is a WiFi-t meg a mosodanal, vagy a lepcsonel lehet csak hasznalni, mar ha ez opcio javaslom inkabb a lent emlitett Nyul Leonardo-t http://www.insidelisbon.com/EN/en_lisboa_alojamento.htm de itt van Rodrigesek elerese is mondjuk jo hely az utca (marmint a vendeglok miatt), de torok bufe, es az Adega nevu helyen kivul lenyulnak ezerrel Residencial de Florescente () http://www.residencialflorescente.com/ geral@residenciaflorescente.com ate amanha dismay
Előzmény: Noa Pearl (1214)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1214
milyen hely a Florescente? nekem ezt a panziot ajanlottak.
Előzmény: dismay (1213)
dismay Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1213
Ola,

azert a Roi Coura-ban nem ez volt a magatartas:)
a helyi festo csavokkal nyomtuk a kis csigakat

"Ha Caracois":)


baratnom meg kiment, mert nem birta a kis allatokat, aztan jott az orias polip babbal:)

szoval hely es ember fuggo....
pl. a Ninho das Aquialsban meg most is megismer Jorge a sajna mar megoszult pincer, es jon a helyi ar....

sajna a Residencial Florescenteben ez mar nem igy van...

Senhor Rodriges megvette az egesz haza, es rabolja nemet es sved turistakat...

1 perc internet 10 eurocent, a WiFi, meg csak a mosodanal mukodott a zsebcsicskasommal:)


ate a logo

dismay
Előzmény: quilla (1212)
quilla Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1212

"ne higgyetek nekik, lusta deli nepseg:)"

latom vannak gyakorlati tapasztalataid :o)))) Amugy egeszenjo megfigyeles, es nem csak a szallodai szobafoglalas teren jut ervenyre a lenyege :o))

Előzmény: dismay (1210)
dismay Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1211
Ola,


amugy tuti szallas (ez a reklam helye) a Pensao Praca da Figueira, a fonok Leonardo Coelho, most epiti at az egesz hazat, van egy legkondis emelet, meg egy egyszerubb, az also szinten apartmanokat akar epiteni....

a fia nagy eremgyujto, igy kedvezmenyhez is lehet jutni

sajna a fekete boru szemelyzet (kulonosen a Morcheeeba-ra hasonlito csajszi) nem eppen emberbarat (most nem vagyok rasszista) csak bunko volt

35-40 euro korul van....


hivatkozzatok ram:)


Cascaisban pedig a Tourist Office-ban az idos holgy-el kell beszelgetni, ha elegge sokaig ecsetlitek hogy nem biztos, hogy olcsok a szallodak, telefonal, es jon egy senhora aki 40-60 euro-ert arul magan szallast:)

adeus

dismay
dismay Creative Commons License 2005.08.11 0 0 1210
Ola,

azert nem erdemes bizni a portugal magatartasba:)

interneten full house - helyszinen felig ures szalloda, es 70 euro-ert akarjak rad tukmalni a tuzfalas szobat:( ami ugyanennyiert balkonos is:)
hosszu nyomulas utan meglett a full extra fel aron:)

ne higgyetek nekik, lusta deli nepseg:)



adeus

dismay

Előzmény: pbence2345 (1209)
pbence2345 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1209

Szeptemberre is igaz. Lehet, hogy ha kinéztek magatoknak egy szállást abba nem lesz hely, viszont attól nem kell félni, hgoy minden tele lesz. Árban kb. hasonló a neten is, meg ha nem foglalsz előre akkor sok időd elmehet, ha az előbb említett probléma felmerül. De telefonon is tudsz előre foglalni, és akkor nincs kötelezettséged.  

Lisszabonon belülre tényleg felesleges autót bérelnik, és szerintem még a Sintra Cascais, Cabo de Roca, stb. is nagyon jól megközelíthető tömegközlekedéssel. Gyakran is jár, és pl. Sintraba nem is egyszerű autóval odatalálni, meg amilyen meredek utak vannak.....

 

Obidosba már lehet javasolt autóval menni, de ha tömegközlekedéssel mentek a taxi 6-7 euróért elvisz titeket Obidosba Caldas da Rainha belvárosából.

 

Még annyit, hogy ha 1 hétre mentek, akkor szerintem - akár csak 1 napra is - megéri Portóba átmenni! Vagy a déli tengerpartokra lemenni....:-))

Előzmény: Laci10000 (1207)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1208

Insidetours-rol van valakinek szemelyes tapasztalata??

Lisboaban es kornyeken szerveznek kirandulasokat.

koszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!