Keresés

Részletes keresés

-háborgó- Creative Commons License 2005.04.08 0 0 378

 

 Nem blöffölök, elhiheted amit írtam!

 A szocik 100%, hogy nem bírják a péket, mert az többször megalázta őket.

Előzmény: Törölt nick (374)
Facipő Creative Commons License 2005.04.08 0 0 377
Az SZTK-ra vonatkozó indoklással nem értek egyet, szerintem a lakosság 98 %-ának fogalma sincs, hogy kinek a kezelésében van illetve tök mindegy nekik (nekem is).
Előzmény: -háborgó- (373)
polgárka Creative Commons License 2005.04.08 0 0 376
Annak idején,amikor szó volt arról,hogy a megye átveszi a gimit,nagy kampányolás folyt , a szülőket ,gyerekeket győzködték,hogy milyen rossz is lesz nekik.Volt tüntetés,aláírásgyűjtés tiltakozás.Persze nem az ellen tiltakoztak,hogy miért kell csak heti 20-24 órát dolgozni/ezt nem tudom pontosan/miért van annyi szabadságuk,mindenféle szünetek,már egyre több,amikor a gyerekek rengeteg házit kapnak a szünetekre, ők pihennek.Azt nem hangoztatják,hogy a magántanítványaik után, /amit általában a munkahelyükön,munkaidőben végeznek/milyen nagy összeget nyelnek le adózatlanul.Ma már 3000 ft-ot is elkérnek egy 45 peces korrepetálásért.Nem csak azok fogadnak magántanárt akik anyagilag ezt könnyen megengedhetik maguknak,tudnák ezt ők is máshova tenni,sajnos a kis kerestüeknek is magántanárt kell fogadniuk,ha azt szeretnék,hogy a gyermekük továbbtanuljon,esetleg nyelvvizsgát tegyen.De kérdem én ,ha a magántanár pénzért meg tudja tanítani a gyereket,az iskolában a tanárok  miért nem tudják ezt megtenni?Na ezért kellene a pedagógus állások egy részét megszüntetni.Maradjon az aki oda való,aki hivatástudatból dolgozik,dolgozzon többet ,kapjon  több pénzt.Ha annyit dolgoznának,mint aki "vállalkozó" /utálom ezt a szót!/ akkor esetleg nekik is több lenne.Ők csak irigykednek,gyűlölködnek.  Kiszolgáltatottak a szülők,nem mernek semmiért szólni.Még azt is el kell tűrniük,amikor a kedves tanító néni elmondja,hogy ő nagyösszegért ajándékot majd évvégén kér/mikrohullámu sütő,aranylánc,20-25 ezer ft-os vásárlási utalvány stb./Már ideje lenne ezeket is napvilágra hozni nem csak az orvosok kenőpénzéről kellene beszélni.Azt kellene felmérni ,hány kisiskolás kerül a gyerekorvoshoz az iskola kezdés után pszihés problémákkal.Sajnos ez egy "védett terület".Nem tudom,hogy ez máshol hogy van,de itt Dunakeszin tragédia ami folyik az iskolákban.De mit is várunk,ha Dodika is dolgozhatott,mint pedagógus.Mit várunk ,amikor a más iskolából eltanácsolt alkoholista pedagógus itt  "teheti tönkre" gyerekeinket.Mit várhatunk addig amig a képviselő testület nagy része pedagógus?Vagy annak mondja magát.
Előzmény: -háborgó- (373)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 375

 

Szerintem egy VÁROSATYÁRÓL nem szabad így beszélni.

Előzmény: Facipő (371)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.08 0 0 374

 

Azt nem hiszem el, hogy bárki rosszat mondana kerapuról (ez tetszik), hiszen ők régi harcostársak, akik évek önfeláldozóan együtt küzdenek a város fejlődéséért. Titokban szerintem még a szocik is felnéznek rá (szobrot is akarnak neki).

Előzmény: -háborgó- (372)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.08 0 0 373

 

 A gimit azért nem adták eddig megyei kezelésbe, mert akkor a Kárpáti és a szűk

 köre nem tudná levenni a várost. Dunakeszin a "pedegógus" lobbi a legerősebb.

 Állnok módon mindig a gyerekekre hivatkoznak és kizárólag az önös érdek vezérli

 őket, persze azért van, de nagyon kevés tisztességes TANÁR is a városban.

 

 Az SZTK-át azért nem adták még át megyei kezelésbe szerintem, mert az népsze-

 rütlen döntés lenne és ettől félnek a képviselők.

 

 

Előzmény: Facipő (371)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.08 0 0 372

 

 A Kárpáti evtársként kezdte és a "módszerváltás" szele sodorta a "polgári" oldalra.

 A többi "srác is ejtőernyős"!!!

 

 A hivatalban akkor sem dolgoznék, ha a legális fizetés többszörösét igérnék mint

 amit egyéb úton zsebelnek be egyesek!!!!!!!

 

 Ami az információt illeti, nyitott szemmel és füllel kell járni D.keszin és az sem árt ha

 az embernek vannak ismerősei. Egyébként a lokálpatrióták között van több bőbe-

 szédű képviselő, akik nem is veszik észre, hogy mennyi "értékes" infót csevegnek ki.

 

 Ha KO-PÉ Corleone tudná, hogy hűségesnek vélt csicskásai milyen véleményt mon-

 danak a háta mögött, adna nekik a vetőlapáttal. A keraput a szemébe mindeggyik

 dicséri, ha elfordúl, akkor a negatív vélemények özönét zúdítják vezérükre.

Előzmény: a.a. (370)
Facipő Creative Commons License 2005.04.07 0 0 371

Nekem több problémám van:

 

1: Miért nem hagyta jóvá DK, hogy az SZTK-t a Pest Megyei Önkormányzat finanszírozza?

2.Miért nem hagyta jóvá DK, hogy a gimnáziumot is a Pest Megyei Önkormányzat finanszírozza? Skripeczky azt állította, hogy így magasabb színvonalú az oktatás. Vajon miért?

3. Hogyan beszélhet a Kertész Lóri mikrofonba egy képviselőtestületi ülésen egy jelentéktelen problémája miatt, vagyis, hogy tönkretették a kerítését? Ha nekem pl. a kapum elé szar valaki én is felszólalhatok?

 

Kliment Gézut nem kell bántani, szinte könnyek jelentek meg a szemében, mikor a gazdájáról beszélt. Tisztelem viszont a többi képviselőt önuralmukért, vagyis hogy nem estek le a székről a röhögéstől.

 

Előzmény: a.a. (370)
a.a. Creative Commons License 2005.04.07 0 0 370

Tiltakozom, kedves Háborgó! A Kárpáti nem elvtárs, ő polgártárs! Az SZTK-t egyébként tényleg nem támogatja Göd és Fót, amikor rákérdeztünk náluk, hogy miért nem, akkor Fótról az a válasz jött, hogy ők csődben vannak, hagyjuk őket békén, Gödről meg azt jelezték, meg kell vizsgálni a kérdést, bár a Gödiek elsősorban a Váci Kórházat veszik igénybe. Át kellene nézni az SZTK betegkimutatását. Sokatmondó lehet...

 

Más: Azt látom, kedves Háborgó, hogy te hihetetlenül jól tájékozott vagy. A Hivatalban dolgozol?

Előzmény: -háborgó- (368)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 369

Az sztk bicegő finanszírozási szituációja beszédes, különösen akkor, amikor a gödi önkormi hogy-hogynem adott építési engedélyt a Hegedűs Lórinak. Tehát végülis adott cserébe valamit.

 

Akkor a Kárpáti utazik

Előzmény: -háborgó- (368)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.07 0 0 368

 

 A testvérvárosi kapcsolatot a pénzéhes Kárpáti elvtárs ápolja.

 Sajnos Göd és Fót -bármennyire fúrcsa- nem járul hozzá a rendelő fenntartásához!

Előzmény: Törölt nick (366)
polgárka Creative Commons License 2005.04.06 0 0 367
A "valódi szakmai befektető" is az ő emberük lesz.Szerintem már régóta ezen dolgozik,hogy megkaparintsa a rend.intézetet.A Pékünk jó barátja.
Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 366

Csak egy zseni van!

 

A számok valószínűleg sántítanak, mert ha az SZTK 3 település lakosait látja el, akkor csorognia kell azoktól az önkományzatoktól is. A dolgozók és az önkormányzat közös kft-je teljesen életképtelen verzió, mi változna? A külső tőkeerős cég verzióban már több életszerűség van, de ha valódi szakmai befektető jön, akkor ezek ügyvezetőként nem rúgnak labdába, ha viszont valaki, akinek a főút melletti ingatlan kell, akkor lehet, hogy a zseni, vagy valaki az urak közül.

 

A Dodika ehhez is ért, vagy csak így tud közpénzből utazni Olaszországba?

 

Egyébként mit kell most lépni?

Előzmény: -háborgó- (365)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.06 0 0 365

 

 Most itt az alkalom, hogy megmutassuk, hogy mire képes az "alulról" indított kez-

 deményezés!!!

 

 1; A Testület hatalmat gyakorló fele azon fáradozik, hogy eladja a volt napközis tá-

     bort a jelenlegi vízitelepet. Ma itt, 70-80 gyerek kajakozik és komoly sikereket ér-

     nek el!!! Ez az utólsó dunaparti ingatlan ami a városé. Ha elűzik őket, akkor nincs

     hvá menniük. Igaz a tornából állandóan felmentett "kecskét" ez nem érdekli, mert

     ő, csak egy üzletember!!!!

 

  2; A Szakorvosi Rendelőt privatiálni szándékoznak. "kecske" két hét gondolkodási

      időt adott az ott dolgozóknak. Két verzió van:

                                              

                            a; "Saját dolgozóink és az Önkormányzat által létrehozott gazda-

                                  sági társaság (Kft.)

                            b; "Külső tőkeerős cég és az Önkormányzat által létrehozandó

                                  Kft.

  Szépen nézünk ki! Gondoljatok bele, hogy ha a Kft.-t valamelyik képviselő fogja

  vezetni! A sok "zseni" közül az egyik! 

  Az SZTK ebben az évben kb. 27MFt támogatást kap az önkormányzattól. Ez azt je-

  lenti, hogy D.keszi-Fót-Göd betegeire cca. 500Ft. támogatás jut. A FIDESZ vezette

  kulturális-oktatási és a sportbizottságok ebben az évben kb. 36MFt-ot költhetnek

  el. Elnökök: Kárpáti és a Selteirech "dodika". A Kárpátinak van cca. 7MFt-ja a test-

  vérvárosi kapcsolatok ápolására. Itt az egy főre jutó pénz kb 1200Ft. Lehet, hogy

  a számadatok nem 100%-an pontosak, de az arány az ilyen. Tehát tetten érhető,

  hogy mit ér az emberek egészsége a "földesurak" szemében.

  Most kell lépni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 364

Az élettárs nem is egy keresztény életközösségi forma. A fidesz meg jelenleg éppen keresztényi értékeket vall a nemzetiek mellett. Ez egyébként annyira vicces, mint az, amikor a füzesabonyi KDNP-s polgármester egyszerre két hölgyeménnyel hált (ez így olyan bibliai) és ráadásul felvette videóra. A gyereke pedig tévedésből visszavitte a videótékába.

 

Gondolom szerencsétlen fideszesek milyen kínok közepette járnak templomba, mivel a führer ezt írta elő.

 

Vasárnap délelőtt, ülünk, állunk, térdelünk, állunk, ülünk, énekelünk, imádkozunk, ülünk, állunk, térdelünk, állunk, énekelünk, ... (mikor lesz már vége?)

 

 

Előzmény: -háborgó- (363)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.06 0 0 363

 

 Tényleg a jobb is meg a bal is. A középső meg minek, "nincs se élettársa", ezt Ő

 nyilatkozta a helyi D.keszi Naplóban. 

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 362

Tényleg eltört a bal lába?

Tényleg eltört a jobb lába?

Előzmény: -háborgó- (355)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 361

 

Na azért...

Előzmény: flekni (360)
flekni Creative Commons License 2005.04.06 0 0 360
Lehet, hogy túl sok összeesküvéselméletes filmet láttam. Megkövetem a Nagy Vezért és egész holdudvarát! Valójában spontán reakció volt, és csak a véletlen műve hogy az egész Fidesz-Patrióta brigád összeszavazott. Már ultrázok... Bugy. Bugy.
Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 359
Fel vagyok háborodva! Milyen ocsmány (liberális-komenista) ármányt hangoztatsz itten, hogy előre le volt minden egyeztetve, meghogy taktika! Szégyelld össze magad és mossad ki a szádat ultrás vizzel!
Előzmény: flekni (358)
flekni Creative Commons License 2005.04.06 0 0 358
Annyi történt, hogy nyilván jó előre egyeztetett taktikával a Skripeczky előadta, hogy a Farkas nem alkalmas tanácsnoknak, erre segített aztán rá a Kliment, aki elmondta, hogy erre csak a Kovács lehet a megfelelő ember, mert már felépített több ilyen nagy épületet, például a malmát, ahol ő maga is dolgozott, és egyébként is egy zseni. Ezt azért eddig is tudtuk. Nem értem, miért csodálkoztok ezen, kedves topic-lakók!!!
Előzmény: Luckuty (357)
Luckuty Creative Commons License 2005.04.06 0 0 357
Kezdem sajnálni, hogy sosem nézek tv-t, semmilyet, még a helyi adást sem. Mikor lesz pénteken az a műsor? Vagy ha leírná valaki, hogy pontosan mi is volt - lesz benne... - már csak a listát böngésző utókor kedvéért is.
Előzmény: Törölt nick (356)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.05 0 0 355

 

 Nagyon szellemesen fogalmazol! Távolról is jól itéled meg a folyamatokat!

 

 Erdész a motorját ugratta és mind a két lába eltört. 

Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 354

 

Állítólag tévedtem. Farkas úr azért nem lett tanácsnok, mert nem ült be a patfiókák közé, hanem maradt az eddigi helyén. Ezt egyébként értem. A patfiókáknak nincs olyan tulajdonsága, ami vonzóvá tenné őket, pl. a város lakosságának megbecsülése, a tevékenységre visszavezethető települési sikerek, vagy demokratikus szervezeti élet, vagy tiszteletreméltó vezető, vagy sziporkázó szellemi közeg. Helyette van egy stigma, hogy Mr. Baker bűvkörébe került, ami nem elönyös, ha az ember nézi a TV2-t.

Előzmény: Törölt nick (352)
ALBI Creative Commons License 2005.04.05 0 0 353

Ismét "remekelt" a Volán!

Valószinű ismét a csökkenő utasszámra hivatkozva !:))

Persze lehetne kulturáltan egy figyekmeztető plakáttal jelezni!

De inkább a jólbevált meglepi!

Vársz a megállóban aztán kiderül új menetrend lépett életbe!

Aztán csóri buszvezető kap hideget meleget !

Nem elég, hogy jó későn tette ki az új menetrendet ( mint mindig) hanem rendesen megritkították a buszokat!

 

Még nem volt időm átnézni mi változott, egy biztos reggel a lakótelepről több busz indult helyett most az első 5.37 kor indul ha előbb akarok menni irány a benzinkúti megálló! ( egy kicsi mozgás mindenkinek kell ?? )

A hétvégi kora reggeli menetrend egyébként is tragikus !

 

Most csak röviden mert nem ismerm pontosan, majd ha már mindent tudok elég lesz akkor mérgelődnöm !

 

Laci

Előzmény: Luckuty (351)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 352

 

Nézzétek majd meg a testületi züllés péknétévés közvetítését, vagy annak ismétlését! Lehet gyönyörködni korunk egyik nagy, független gondolkodójának, az értelem kvintesszenciájának megható magánszámában. A téma az, hogy ki legyen az iskola felújításának tanácsnoka, miután Farkas úr nem vállalta. Amikor elmesélték nekem, nem hittem a fülemnek. 2005-ben lehet így segget nyalni? A szocik miért tartozkodnak ennyire attól, hogy kinyilvánítsák azt, ami a szivük vágya? Miért nem mer kiállni senki, hogy elmondja a város óhaját?

Létesüljön egészalakos szobor a körforgalom dombján, legyen a domb neve Bakerhill!

Később meg lehetne hosszabítani a metróvonalat idáig. Addig a "kisiskolásokat" vigye ki hetente különbusz e szent helyre és ott emlékezzenek meg a jótevőről. Az egész testület utazzon ki Türkmenisztánba és tanulmányozzák, hogy kell egy ilyen fenomenális teremtő őserőhöz viszonyulni. Éllyen a Türkménbasi, azaz a Keszibasi!

Luckuty Creative Commons License 2005.04.05 0 0 351
Mit szóltok az új Volán - menetrendekhez? (Vagy mindannyian kocsival vagy MÁV-val jártok?) Tegnap a 18.00-ás és 18.20-as  helyett egységesített 18.10-es fóti járatra volt szerencsém felszállni az Árpád-hídnál - az előző a 17.40-es volt - hááát, nem mondhatnám, hogy nagyon üres lett volna. Mit lehetne tenni az egyre ritkított járatok és egybesürített utasok szemlélete ellen? Nem kevés pénzért utazunk a lépcsőn, miközben a menetrend egyre rosszabb, és még e rossz menetrend betartására sem lehet bizton számítani. 
Előzmény: -háborgó- (349)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.04 0 0 350

 

 Kedves lemy!

 

 Rég hallottunk rólad! Szükség van az OPTIKÁDRA! Jelentkezz!!! Vétel!!

Előzmény: Törölt nick (306)
-háborgó- Creative Commons License 2005.04.04 0 0 349

 

 Tisztelt Jószándékú Levelező Társak!

 

 Úgy gondolom, hogy ideje lenne visszakanyarodni városunk problémáinak megbe-

 széléséhez, ötleteket megfogalmazni a jobbítás szándékával a jövőt illetően.

 Én magamat is hibásnak tartom azért, hogy az alapgondolattól eltértünk.

 Ennek a topiknak a létrehozása a Dunakeszin felmerülő és megoldásra váró fela-

 datoknak a  megbeszélése volt a célja!!!! Addig nem illik "kimenni" a városhatáron

 kívül, amíg a saját problémáinkat nem vagyunk képesek megoldani.

 Én a továbbiakban nem térek ki és nem reagálok más témákra. /nehéz lesz!!!!!/

-háborgó- Creative Commons License 2005.04.04 0 0 348

 

 Végülis igazad van! De akkor fogadjuk el, hogy mindenki a létért kűzd!!!!

Előzmény: flekni (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!