Keresés

Részletes keresés

flekni Creative Commons License 2005.04.26 0 0 418

Kedves Shock Ace

 

A benzin Magyarországon két dologtól függ, ebből csak az egyik a Kormány illetve a Parlament által megállapított adótartam, a másik tényező a Mol és a világpiac.

Ha benziárat kell csökkenteni, e kettő közül kellene valamelyiket drasztikusan lejjebb vinni.

Kezdjük az adótartammal: amennyiben ez valósul meg, egészen bizonyos, hogy más területről kell elvonni pénzeket, mert az Eu konvergencia kritériumai miatt az államháztartás hiánya tovább már nem növelhető. Te melyik területet javaslod? Az egészségügyet? Az oktatást? A közalkalmazotti szférát? Autópálya építést?

Nekem erről - kérlek, nézd el nekem a hasonlatot, korántsem bántó szándékkal írom - az a nap jutott eszembe, amikor szinte párhuzamosan két fideszes képviselő tartott sajtótájékoztatót, az egyik a mezőgazdaságnak követelt még 100 milliárdot, a másik meg az államháztartás hiánya miatt ostorozta a Kormányt.

 

A másik tényező valóban a Mol nyeresége, látod, ezt valóban lehetne csökkenteni. A gond az, hogy ennek kcsekély az esélye, ez ugyanis egy profitorientált mamutvállalat.

Hogy mi a megoldás. Bevallom, fogalmam sincs. Kisebb fogyasztású autó. Talán.

A jövőkép pedig még tragikusabb, a legfrissebb prognózisok szerint az eszement módon növekvő kinai gazdaság olajigénye miatt ( kereslet-kínálat ) jelentős olajárdrágulás várható középtávon. Marad a troli, meg a tuja.

Előzmény: Shock Ace (413)
Hadassa Creative Commons License 2005.04.26 0 0 417
Kedves a.a., ott voltam a fórumon, köszi a felajánlást. Ha tudsz biztos időpontot a festésre, kiplakátoljuk a suliban, és ahogy az udvart rendbetettük, szerintem a festés is megoldható, vállalkozó szellemű szülőkkel. Köszi mégegyszer: egy anyuka
Előzmény: a.a. (411)
Shock Ace Creative Commons License 2005.04.26 0 0 416
Látod? Igen, eladják azt a benzint egy nappal később. Magyarul hány hekto kiesése van? És a kiadásai? Nem csúsznak? Azé lesz ott gubanc..
Bogie Creative Commons License 2005.04.26 0 0 415

Mert még ha arról lenne szó, hogy leteszitek a kocsit és nem használjátok 1-2 napig. De, hogy pont azon az egy napon nem tankoltok...

 

Ezzel maximum a cashflow-ba lehet egy picit belerondítani, bevételkiesést nem fog jelenteni, mivel azt a benzint, amit elhasználtok, azt úgyis meg fogjátok venni, legfeljebb pár nappal később.

 

Csak az jelentene számukra ténylegesen bevételkiesést, ha kevesebb lenne a fogyasztásotok (jobb autó vagy kevesebb autóhasználat esetén), így kevesebb üzemanyagot vásárolnátok...

Előzmény: Shock Ace (413)
Shock Ace Creative Commons License 2005.04.26 0 0 414
a francba :) megnézhettem volna... http://index.hu/gazdasag/magyar/bojk050425/
Shock Ace Creative Commons License 2005.04.26 0 0 413
Ezt a levelet én is megkaptam, tovább is küldtem mindenkinek. Én tuti nem fogok tankolni. Aki tankol elsején, vagy harmadikán, tankoljon. Nem egy tanknyi időszakot kell kibírni, hanem 1 napot. 1 napos kiesés... Tudod mi az? képzeld el, hány 1000 ember tankol AMÚGY 1 nap alatt. És képzeld el, hoyg az mekkora bevétel. Ha az kiesik, már előrébb vagyunk. Mellesleg az indexen is van egy jó kis cikk a benyóról. Bojkottot terveznek :) Úgyhogy a kormány végül mégiscsak kénytelen lesz tárgyalni. A cikk amúgy itt: [link1]
Luckuty Creative Commons License 2005.04.25 0 0 412

EGYETLENEGY NAP!!!!! EZEN AZ EGYETLENEGY NAPON NE
TANKOLJON SEHOL SENKI. ENNYIT MINDENKI KIBÍRNA!!!!!
SÚLYOS ÁRBERVÉTELKIESÉST OKOZNA A KERESKEDŐKNEK, AKIK
MAGUK IS TALÁN SAJÁTJUKNAK ÉREZNÉK EZT A RENDKÍVÜL
FONTOS ÜGYET!

Sziasztok!

 

Semmi kifogásom a felhívás ellen, csak azt nem értem, miért is jelentene ez súlyos árbevétel-kiesést, ha egyébként mindenki annyit autózna, amennyit szokott? Aki nem tankol 2-án, az tankol 1-én vagy 3-án. Hacsak át nem megy tankolás kedvéért a szomszédba, de szerintem ezt azok teszik, akiknek máskülönbenis ez a szokásuk.

Előzmény: GTI Zoza (408)
a.a. Creative Commons License 2005.04.22 0 0 411

Kedves Topic-lakók!

 

Azt tervezzük, hogy május elején kívülről lefestjük a Bárdos Iskola "Fehér épület"-ét. A fal nagyon koszos, az ott dolgozók kérték, hogy valami történjen vele, mert ez mindent jelent az ott tanulók számára, csak esztétikai nevelést nem. Nagy munka, ezért segítségre van szükségünk. Ha van köztetek olyan, aki részt tudna venni egy ilyen mókában, kérem, az emil címemre jelentkezzen be. A többit személyesen.

Előre is köszönöm!

távfutó Creative Commons License 2005.04.21 0 0 410

Az a  hatalmas hibája a MOL üzletpolikájának, hogy a benzin ármozgását a nyugati piac mozgásának arányában növeli ill. csökkenti. ÁM az olaj legnagyobb részét a keleti piacról szerzi be! Ezt úgy elfelejtik mondani. Egy szóval a nyugati olaj-tőzsde mozgás minimális hatással bír a MOL által vásárolt olaj árára!

 

Valahogy nálam Ausztria volt mindig a NYUGAT (ma is az) és, hogy ott olcsóbb a benzin meg az egész szolgáltató szektor, mint kis hazánkban és az ottani fizetés kb 5szöröse mieinkének hát.... .  Ilyenkor döbbenek rá, hogy nálunk nagyon nagy baj van. Az egész rendszer úgy rossz ahogy van! Teljesen új pénzügyi poltikának kéne bekövetkezni, persze ezt senki sem fogja meg vállalni!

 

A FIDESZ-ben az lesz a változás, hogy 2002-ben megbukott Domokos Úr helyett, Erdész Zolika lesz a országgyűlési képviselő jelölt! :) szőlője még nincs :)

Előzmény: GTI Zoza (408)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.21 0 0 409

Sziasztok!

 

Most olvastam az Index főlapon, hogy mekkora leradírozást végez el a Fidesz saját vezetésében. Nem láttam 1előre nyomát, hogy ez Dunakeszit érinti-e.

lemy

GTI Zoza Creative Commons License 2005.04.21 0 0 408

 

Május 2.

Közérdekű infó!

A MOL bejelentése szerint a világpiaci árak a benzin
esetében literenként mintegy 20 forintos, a gázolaj
esetében pedig 12 forintos emelést indokolnának. Mivel
azonban egy ekkora emelés kedvezotlenül befolyásolná a
fogyasztást, a MOL csak fokozatosan emeli az
üzemanyagok árát.

A nagykereskedelmi árak változása következtében a
2005. április 9-én 0 órától érvényes fogyasztói árak
az alábbiak:

ESZ 95 ólmozatlan benzin 258.50 Ft/l
ESZ 95 keverék benzin 261.50 Ft/l
ESZ 98 ólmozatlan benzin 267.50 Ft/l
Diesel gázolaj 252.00 Ft/l


Továbbá:

A kormány nem kíván kompenzációs eszközöket alkalmazni
a benzinár-változások kapcsán - jelentette ma be
László Boglár kormányszóvivo sajtótájékoztatóján az
MTI tudósítása szerint.

A szóvivo emlékeztetett arra, hogy 2004. december
31-én hatályukat vesztették a jövedéki törvénynek a
benzinár-emelés kompenzációjára vonatkozó
rendelkezései, s hozzátette: a kormány most nem kíván
hasonló kompenzációval élni, a jövedékiadó-többletet
inkább az árvíz elleni védekezésre fordítja, hiszen
annak éves kerete már most kimerüloben van.
A Magyar Autóklub próbapert indított a Gazdasági
Versenyhivatal ellen a MOL árképzése miatt.

A per során a tisztességes gazdálkodás és
ármegállapítás kérdését boncolgatták.
A MAK keresete azon a tényen alapult, hogy a MOL
üzemanyag forgalmazása során olyan árakat állapít meg
a nagy- és kiskereskedelemben egyaránt, melyeknek
valódi ráfordításaihoz bevallottan semmi köze.

Azaz vasúti költséget számol vezetéken érkezett
benzinért (koolajért!), amit nem a nyugati tozsdén
vásárolt, de annak árával számolt.

Nem kész benzint, hanem olcsóbb orosz vagy hazai
koolajból - a nyugati munkabérköltség 1/5-é-ért itthon
eloállított termékeket forgalmaz. Ezt úgy számítja,
mintha a nyugati tozsdén kész benzint venne és vasúton
szállítaná haza. A MOL ebben a földrajzi környezetben
kizárólagos koolaj lepárlási lehetoséggel rendelkezik,
ezért nem mindegy, hogyan alakítja ki árait saját
hasznára és a fogyasztók kárára.

A pert az Autóklub megnyerte!

Ezen ítéletnek rendkívüli a jelentosége. A Legfelsobb
Bíróság ítéletében kihangsúlyozta, hogy a MOL
árképzése mekkora hatást gyakorol az egész magyar
gazdaságra. Mi magyar állampolgárok, autósok és autó
nélküliek egyaránt azt hihetnénk, hogy a 2003.
november 26-án hozott ítéle, melyrol az ország
legnagyobb civil szervezetének lapjából, az Autósélet
2004. január számából vehettünk tudomást, megrengeti
az országot. (Bizony meg kéne rengetnie gazdasági
életünket!). Ezzel szemben - egyetlen tv-adó aznap
esti híradóján kívül - sem az elektronikus, sem az
írott sajtó egy szónyi, vonásnyi figyelemre sem
méltatta a hírt mind a mai napig. Így a média
hallgatásával maga is hozzájárul ahhoz, hogy az ügy
elkendozodjön, az eljárás elhúzódjon. Mi pedig tovább
fizetjük a térség legmagasabb árát nem csak a
benzinben, de a kenyérben, ruhában és minden másban.
Kinek az érdeke ez? Vajon hány magyar nagy- és
kisrészvényese lehet a MOL-nak és milyen
százalékarányban, akik nyereséget könyvelhetnek el
maguknak? Vajon megéri-e az ország (tízmillió ember)
gazdasági helyzetét akár a legcsekélyebb mértékben is
rontani (hagyni) kevesek tisztességtelen hasznáért?
2003-ban a MOL története legnagyobb nyereségét érte
el.

Meg kellene mozdulnia az autós
társadalomnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EGYETLENEGY NAP!!!!! EZEN AZ EGYETLENEGY NAPON NE
TANKOLJON SEHOL SENKI. ENNYIT MINDENKI KIBÍRNA!!!!!
SÚLYOS ÁRBERVÉTELKIESÉST OKOZNA A KERESKEDŐKNEK, AKIK
MAGUK IS TALÁN SAJÁTJUKNAK ÉREZNÉK EZT A RENDKÍVÜL
FONTOS ÜGYET!
LEGYEN EZ A NAP MÁJUS 2.


Ár :
Mindenki !
Elérhetőség :
06-30-562-51-66
E-Mail :
laszlo.kurucz@ctpsystem.hu




ALBI Creative Commons License 2005.04.20 0 0 407
Légy üdvözölve az Index fórumain és a Dunakeszi topikban !
Előzmény: shrekkk (406)
shrekkk Creative Commons License 2005.04.20 0 0 406
Sziasztok, végre idetaláltam.
távfutó Creative Commons License 2005.04.19 0 0 405

Épül új iskola?

 

Holnap, azaz április 20.-án, közgyűlés lesz a lebontásra itélt "kék iskola" ügyében. Az önkormányzat igéretet tett arra, hogy új iskolát építenek helyette! Ám olyan hírek, pletykák kerültek napvilágra Dunakeszin, hogy a telket Ko-Pé és Erdész Zolika a nevére vette. Oda lakóházat tervez! A lakoság a közgyűlés alkalmával próbál az igazság után járni!

 

A közgyűlés helye: Dunakeszi Bárdos Lajos Ált. Isk. Központi épülete

                    ideje:  2005. április 20. este 6 óra

 

 

Luckuty Creative Commons License 2005.04.19 0 0 404

Szerintem névtelen levéllel plakáttal nem kell foglalkozni !

 

Persze, Albi, számomra egy ilyen plakát azt minösíti, akit mögötte vélek, és határozottan rokonszenvesebb lesz számomra, aki ellen egy ilyen névtelen támadás irányul. Nem biztos azonban, hogy mindenki így van ezzel, és azonnal az aláírót keresné a szöveg alatt. Haragszik a szocikra - úgy megszokásból - és nyomban fellelkesül. hogy lehet valakit szidni.

Szóval, ocsmány dolog. És hol vannak még a választások!

Előzmény: ALBI (402)
flekni Creative Commons License 2005.04.18 0 0 403

Láttátok a szoci reakciót? Nekem ötletesnek tűnt. Valami olyasmit ragasztottak a Tóth András plakát alá, hogy ők már megtalálták, épp most jött a repülőtérről (már amit - gondolom - ő hozott vissza a városnak) és most a megy szervezni a Széchenyi suli felújítását (félmilliárd, nagy cash!!).

 

Egyébként az a baj, Albi, hogy persze egyik oldalról nem kell foglalkozni a fütyülős, zsidózós, kommunistázós hangeberekkel, másik oldalról viszont az ilyen trükkök nagyon be tudják csapni az embereket. Állítom, ma Dunakeszin kevesebben tudnak arról, hogy Tóth András hozta a zsetont a Széchenyihez, mint arról, hogy "a választások után eltünt, és azóta tojik a városra". A negatív hír mindíg sokkal gyorsabban terjed, mint a pozitív!

Persze a stílusról ismertetik meg az ember (a szervezet).

 

Előzmény: ALBI (402)
ALBI Creative Commons License 2005.04.18 0 0 402

Ne is keresd a szerzőjét terjesztőjét !

Ezek ugyanazok akik arc nélkül füttyögnek , anyáznak , zsidóznak kommunistáznak itt az Indexen !

 

Egyébként Tóth András többször megszólalz a parlamentben és a médiákban !

Bár nem tudni Dunakeszi ügyében mit tett de ugye az nyilvánvaló nem csak ez a feladata !

 

Dehát közeleg a választás beindult a kampány, el kell kezdeni (folytatni) a lejáratást !

 

Szerintem névtelen levéllel plakáttal nem kell foglalkozni !

 

Előzmény: Luckuty (399)
polgárka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 400
Szép tavaszi hétvégén az MSZP takarított a Duna parton a lakossággal, a lokálpatr. és a polgári körök pedig "diszíti" a várost.Biztos ezt kapták házi feladatként.
Előzmény: Luckuty (399)
Luckuty Creative Commons License 2005.04.18 0 0 399

A Szent Imre tér környékét szombatra roppant szellemes plakátok árasztották el, mi szerint Tóth Andrást keresik, aki utoljára 2002 áprilisában adott életjelt magáról: azt ígérte, hogy Dunakeszit fogja képviselni a Parlamentben. Azóta ismeretlen helyen tartózkodik.

Nem tudom, mit lehet és mit nem Tóth András szemére vetni, de az tény, hogy a plakáton hiába kerestem, hogy milyen szervezet jegyzi. Ez így meglehetösen csúf dolog.

a.a. Creative Commons License 2005.04.17 0 0 398

Kedves Topiclakók!

 

Szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy szombaton a környezetvédők segítségével kitakarítottuk a Kiscsurgó medrét és a Duna-part révdűlői szakaszát. Közel másfél konténernyi szemetet szedtünk össze. Köszönet minden közreműködőnek!!!!!!!!!!!!!!!

barnacica Creative Commons License 2005.04.14 0 0 397
Tulajdonképpen tök mindegy nem?egy csapat,vagy valamelyik rosszabb? Az fel sem merült bennem,hogy valamelyik jobb?
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.14 0 0 396
Szia! A nemsokára, az hány év?
Előzmény: agybajos bumburnyák (395)
agybajos bumburnyák Creative Commons License 2005.04.14 0 0 395

Sziasztok túlpartiak, üdv Néktek Budakalászról! :)))

Nemsokára híd köt össze minket.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.14 0 0 394

A motorozásban fennálló jártasság = bal láb és jobb láb eltörése?

Mi a sütésben fennálló jártasság?

Most a lábtöréseshez ült, vagy a fogkiverőshöz?

Előzmény: távfutó (393)
távfutó Creative Commons License 2005.04.13 0 0 393
És nem úgy, mint Calvache László, aki MSZP-ből való távozása után mesebeli hirtelenséggel, Deutsch Tamás tanulmányi tempóját meg sokszorozva, vált egyszerre környezetvédelmi mérnökké és nyerte el a város környezetvédelmi tanácsosa címet! Az újdonsült sütésben és motorozásban oly jártas barátaitól.

Persze a lelkiismeretével vannak gondok, tükörbe nem szívesen néz, minek remek bizonyítéka növekvő szakállának kevésbé ápolt mi voltja!

Előzmény: polgárka (392)
polgárka Creative Commons License 2005.04.13 0 0 392
Azért én azt szerettem volna,ha a TV nézők miatt elhangzott volna,hogy a Farkas Istvánt megpróbálták megvenni a Pékék .Jó lett volna ha elhangzik,hogy rá akarták bírni,hogy ülljön át a másik oldalra és akkor kinevezik és ez neki havi százezret jelentett volna.Remélem jók az informácioim és a Fahkas István a helyén maradt nem úgy mint a H.Tamás.
Előzmény: a.a. (391)
a.a. Creative Commons License 2005.04.13 0 0 391
Megerősítem, tényleg ez hangzott el. Volt is némi derületség a teremben...
Előzmény: távfutó (389)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 390
Kliment úr nevében szólítalak fel nyilvános bocsánatkérésre. Milyen ocsmány feltételezés, hogy most kellett fényesre nyalni, az illető segg folyamatosan és szüntelenül fényes, hála Kliment úrnak. Szerintem ez esetben csak egy kicsit poros lehetett és csupán egy pipere nyalás volt.
Előzmény: távfutó (389)
távfutó Creative Commons License 2005.04.12 0 0 389

Kedves Mindenki!

 

Idéznünk kell, az általunk nem annyira kedvelt lokálpatrióta kör neves személyiségének Kliment Géza bának felszólalásából, 5 perc alatt fényesre nyalta a pék seggét, majd nyíltan hozzá tette: "Képviselőtársaim, igen! - ki kell, hogy mondjam a Laci egy ZSENI, már hogy ne értene egy iskola felújításához, hiszen vállalkozó, minden nap a pénz körül forog, és már épített malmot is"

 

Ezek után, nyíltan lehülyézte Farkas Istvánt, aki az egész iskola felújítást évek alatt harcolta ki!

 

Géza bának az ülés után meg lett simogatva a buksija, és talán még kutya kekszet is kapott!

 

Remélem Tóth András visszavesszi az általa szerzett fél milliárdot. A pék meg hagy építkezzen, önköltségre!

 

hali

 

 

UI: Kliment Gézának nincs olyan kék szeme, mint Mel Gibsonnak, nincs olyan kimunkált teste, mint a Schwarzeneggernek, de úgy nyal, mint Lassie!

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 388
Kedves Révház büfé tulaj! Kellemes a rádió riport, szépen elmeséltetek mindent a töröttlábú köcsögről, de nyugodtan kitérhettetek volna kicsit részletesebben arra, hogy az új büfé és a Csurgó büfé is az enyhén szólva "Gézaközeli ", volt osztálytárs tulajdona, rossz nyelvek szerint ezekben az üzletekben gézánk felestárs és nem mellékesen, a Balogh öcsi  tehetségtelensége folytán a csurgó gyakorlatilag vegetál. Kivételesen tehát most sokaknak egységes  érdeke, hogy a Rév büfé ne legyen! Harcotokhoz sok sikert!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!