Keresés

Részletes keresés

snapszmester Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109015

Láttad ezt élőben?

Egy metszeti rajzot betehetnél.

Előzmény: bergerger (109013)
bazseszka97 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109014

Üdv 

Ha valakit érdekel egy ablak törlő motor, nézzen át a (pálinkás cuccok adás vétele ) fórumra.

bergerger Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109013

Üdv mindenkinek. Az OLX/60.000 szűrő tényleg zseniális, nem az ára, hanem a helykihasználása miatt. Ha a középső kamrába állítunk egy fokolót, szinte tökéletes eprüvetta is van.... (kiöntő felől kell nézni  :-)  ). Miért kell ez ilyen anyagból?

Plexiből ragasztópisztollyal összeállítható egy délután, töredék áron. Bocsánatos bűn, ha nem tart ki 20 évig.

 

sogi01 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109012

Mandarin főzés után....szűrés!

 

elötte-               utánna.

 

snapszmester Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109011

inkább sotlanul, nem?:-)

Előzmény: zsuzska60 (109009)
snapszmester Creative Commons License 2015.02.10 -1 0 109010

Olvasgatom a könyvet és semmi ujjat nem találok a mostaniakhoz képest, sőt. Nagyon tetszik.:-)

Előzmény: vasbicikli (109008)
zsuzska60 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109009

csak csüggtem a savain szótlanul :-)

Előzmény: vasbicikli (109008)
vasbicikli Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109008

Na mi van, Snapszmester savas múltidézőjétől mindenkinek torkán akadt a szó? (vagy a pálinka :))

sogi01 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 109007

                                              vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (109005)
snapszmester Creative Commons License 2015.02.09 0 3 109006

Savak.

 

"A gyümölcsök szabad savjának túlnyomó hányada alma-, czitrom- és borkősavakból áll. A szabad savak kormányozzák az erjedés lefolyását, menetét. A talaj felsőbb rétegeiben élő, onnét a felkavart porral, rovarok közvetítésével mindenüvé elkerülő, illó savakat gerjesztő, nemkülönben rothadást okozó, ekként a szeszes erjedést hátráltató mikroorganizmusok, a szabad savakkal szemben, kétszerte-háromszorta is érzékenyebbek, mint az élesztők. A természettől fogva savanyú gyümölcslevekben, bár abban a mikroorganizmusok legvegyesebb társasága verődött össze, a legkisebb számban jelenlevő élesztők sokasodnak el, míg a versenytársaik fokozatosan elmaradnak, elhalnak. Az oly czefrékben, amelynek savját akár mesterségesen krétával közömbösítettük, avagy a reájuk csapódott meszes- márgás föld, a szabad savat lekötötte, a rothadást okozó, illó-, hangya-, eczet-, proprion-, vaj- stb. savakat termelők jutnak előtérbe. A gyümölcsök gondos gyűjtését, földes részektől történő megszabadítását, mosását, már e tétel is megköveteli.

Az élesztő azonban csak viszonylag savtűrő. Védett helyzetben, azaz idegen csirától mentes és mentesen tartott czefrében, a legbujábban akkor sokasodik és a legerőteljesebben úgy erjeszt, ha a táplálék közömbös kémhatású, vagy legfeljebb oly szerves savtól (almasav) igen-igen gyengén savanykás, amelyet elfogyasztani is tud. A túlságosan savanyú czefrékben az élesztő csak lassan szaporodik, mert idő kell, míg a véletlenül ott jelenlevő egy-két savtűrő sejtből, elegendő számban, ily tulajdonságú utódok származnak. Ezáltal az erjedés lomha és az eredmény is tökéletlen lesz. Az éretlen gyümölcsben ennélfogva nemcsak kevesebb a szeszt adó czukor, de a feles sav egyúttal az anyag kihasználását is hátráltatja. Az éretlen gyümölcsöt ennélfogva utóérlelni kell."

sogi01 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 109005

                                                vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (108980)
Hurkafej Creative Commons License 2015.02.08 0 1 109004

Nekem egy robotkutyának tűnik első ránézésre.

Előzmény: murasake (108999)
szilvakukc Creative Commons License 2015.02.08 -2 3 109003

Ez a valami lehúzásra kiválóan alkalmas! Kozmaolajszűrésre nem!

Előzmény: murasake (108999)
bazseszka97 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 109002

Üdv 

Már akartam írni, köszönöm szépen de  úgy néz ki hogy megcsinálják.

De ha esetleg úgy adódik hogy mégsem, akkor szólhatok ?

 

Előzmény: envision (108992)
envision Creative Commons License 2015.02.08 0 0 109001

Hát igen... akkor még nem gondoltam hogy különböző változtatásokat fogok eszközölni rajta.

Volt egy "elképzelésem" a párlat  tekintetében,és a fejlesztések egy része ez irányba mutat.

A többi meg az energia megtakarítás ,illetve a praktikusság felé.

 

 

 

 

Előzmény: rézműves1 (108994)
murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 109000

Ez igaz, csak arra gondoltam, hogy nem kéne két cuccost csinálni, így mindkét feladathoz lehetne használni.

Előzmény: TINTUS (108998)
murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108999

zt csak valószínűsíteni lehet, hogy alul nyitott. :) Ha megnyitod a hirdetést (már megint ez a linktilalom:), látszik oldalról is. Úgy kell hogy legyen, különben felül kifolyna. Négy zártszelvény, az elsőben le, a másodikban fel, a harmadikban le és végül a negyedik a kifolyó. Az első és a harmadik "aknában" egy-egy textil szűrőbetét.

Elmés, de a 60 ropi érte az enyhén szólva is jól el van dobva...

 

Előzmény: foxrudi (108996)
TINTUS Creative Commons License 2015.02.08 0 2 108998

A kozmaolaj szűrőt az alszesz főzésekor használjuk. Az eprüvetta meg csak finomításkor érdekes. Szerintem.

Előzmény: murasake (108985)
murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108997

Köszi ez működik. :)

Most már csak azt kéne elérnem, hogy kisebb is maradjon, mert minden megnyitásnál akkorára nyit, hogy csak a negyed része fér a monitorra. Ez azóta van amióta az új ikonok megjelentek.

Előzmény: Feeriba51 (108987)
foxrudi Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108996

Szűr is ez vajon?Mert ha nem alul megy a folyadék tovább,akkor a tetején átúszik az olaj is.

  Kellene erről egy old.nézeti rajz,mert így nem látni alul össze van e kötve a cella.

Előzmény: murasake (108985)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108995

...ami lemaradt, hogy így az üstfedő nyúlványára lehetett volna, egy (70-literhez) jobban illeszkedő nagyobb csatlakozót tenni és ahhoz kérni a "defi" menetét...

...egyébként evvel a hibával gyakran találkozni...(nagy átmérőjű üstfedő, pici lukkal)...

Előzmény: envision (108991)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108994

...miért nem kérted a készítőtől, hogy nagyobb csatlakozót tegyen rá...ha jól olvastam, egy régebbi hirdetésén úgy reklámozta, hogy igény szerint...

Előzmény: envision (108991)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 1 108993

...az még csak hagyján, hogy ilyen "absztrakt" a kinézete, de szerintem a "durva" árat említve, még igen finom voltál...de minek is kellene a két teljesen eltérő funkciót, egy készülékben egyesíteni??... (ez nem svájci bicska), hiszen amíg az epruvettát (akinek van) mindig használjuk, addig a kozmaolaj szűrőre csak a cefrefőzéskor van szükség...

 

............

 

...az én véleményem szerint, a fentiek, ha nem is nélkülözhetetlen, de igen hasznos kiegészítői a pálinkafőzésnek...megkönnyítik az otthonfőzés folyamatát...

Előzmény: murasake (108985)
envision Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108992

Akkor már nincs is  AWI heggesztőre szükséged a "kukta felvarráshoz" ??

 

Előzmény: bazseszka97 (108989)
envision Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108991

Kedves Rézműves !

Először is szeretném megköszönni hogy válaszoltál a kérdésemre.

"Murasake" tökéletesen megértette az aggodalmaimat a flegma visszavezetésével kapcsolatban :)

Készíttettem a ~70 lityis főzőmre egy , a sisakra ,"üstfedőre " szerelhető 5 Literes léghűtéses deflegmátort...

A helyzet az ,hogy az eddigi kialakításnál a sisakon ,"üstfedőn" lévő csatlakozás a páracső részére 3/4 "-os .

Most ugye ide csatlakoznák be a defivel , és értelemszerűen a defi tetejéről menne tovább a páracső .

Van egy olyan érzésem ,hogy a 3/4" csatlakozás kevés lehet a megnövekedett deflegmációból származó flegma

egyenletes visszavezetéséhez a feláramló gőz ellenében.....,sajnos ezen csak akkor gondolkodtam el mikor már elkészült a defi....

Azért kértem a javaslataitokat mert nem szerettem volna az értékes nedü lepárlása közben szembesülni a problémákkal :)

De ahogy te is írod....

 

"..ha azonban egy meglévő sisakra tesz fel egy plusz "defit", azt célszerű, minél nagyobb

átmérőjű (1"-5/4") csatlakozóval megtenni..."

 

Megkaptam a választ amit nagyon szépen köszönök.

Amúgy most ilyen a "TV torony" de a defit majd közelebb hozom a sisakhoz,hogy esztétikailag is megfeleljen az elvárásaimnak :)

 

 

 

Előzmény: rézműves1 (108984)
rézműves1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108990

...ne izgulj nálam is ilyen nagy...ráadásul nálam a jobb oldalon és csak a kép harmada látszik az egésznek...ha nálad is így jön, akkor először a kurzorral (bal klikk), húzd a képet középre, de ezt is csak a felső sötét sávra helyezve tudod megtenni...így ha már előjött a "jobb felső", lehet a teljes képet a le-fel nyíllal mozgatni, vagy kicsinyíteni úgy, ahogy Feribá

mondta...

Előzmény: murasake (108986)
bazseszka97 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108989

Üdv 

Nem tudom hogy ide való e, de azért ki írom. 

Van egy ismerősöm, aki üstöket gyárt Pécsen, rozsdamentes anyagból, bármilyen kérésnek eleget tud tenni, gyárban készíti az üstöket, bármilyen méretben, 1és 2 mm es anyagból. Ha valakit érdekel írjon.

stefán50 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108988

Egy jó megoldás engem is érdekelne,ha valaki egy kivitelezhető jó megoldást tudna prezentálni.

 

Előzmény: murasake (108985)
Feeriba51 Creative Commons License 2015.02.08 0 2 108987

A jobb felső sarokban katt a "teljes méretre" s aztán Ctrl és + vagy -  a megfelelő képnagyságot éred el.

Jó nedűt!!!!

Előzmény: murasake (108986)
murasake Creative Commons License 2015.02.08 0 0 108986

Valami okból kezelhetetlenül nagyra ugrik rákattintásnál a kép. Másnál is? Mi oka lehet, mit lehet tenni, hogy értelmes méretben jelenjen meg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!