Keresés

Részletes keresés

Darth Bane Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9415
Nyugodtan ird le, szerintem legfeljebb csak kijavitanak, esetleg meglincselnek. :-))
Előzmény: Babaloo (9414)
Babaloo Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9414
Juhász Zoltánnál. Nem merem a stílust leírni, mert nem vagyok biztos benne.
Előzmény: Darth Bane (9413)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9413
Melyik stilust kezdted el gyakorolni?
Előzmény: Babaloo (9412)
Babaloo Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9412
Sziasztok. Nagyon lemaradtam, és sajnos nincs időm mindent visszaolvasni.
Földhözragattól hallottam, hogy vmi kirándulást szerveztek áprilisban. Bevallom engem is érdekel a dolog, mert már én is a harcművészek közé számítom magam... 3 hete :)
TLM Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9411
Csen :

Szoktatok találkozni Bánhegyi mesterrel?

Előzmény: Csen (9410)
Csen Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9410
Mikee
A dunaújvárosi iskola, ahova jártam - gondolom erre kérdezel rá - az Horváth Péteren keresztül közvetlen dr. Bánhegyi L.-hez tartozott, tehát ez az iskola az Ő nevét fémjelezte. (Ha jól értelek akkor a "dr. Bánhegyi neve által fémjelzett iskolán" csak a Kapecska Attila által vezetett iskolát érted.) Az igazság, hogy a Sun Tai Chi mellett / Üdv 4UM :-) / tanították nekünk Chow Gar-t, amolyan kiegészítésként. Mindez már mind múlt időben.

4UM
Valódi, autentikus Sun-t szerintem nem túl sűrűn látni, mert egyszerűen kevesen művelik, és még kevésbé tanítják, amolyan dédelgetett csecsebecsék közt van számon ez is. Ezért ahol akár néhány év múltán előveszik, az nekem több mint gyanús. Egyébként meg - csakhogy nehogy azt gondold, hogy megint el akarlak keseríteni a témában :-) - : A YMAA oktatói video kazettáin Dr. Yang mutat be Sun formát. (Pl.: a Lunarimpex kiadó Mesterek és Harciművészetek sorozat bármely újabb példányából meg lehet rendelni.)

Előzmény: Mikee (9398)
praclee Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9409
Én megyek.Megnézem a lebontásra kerülő sydnei csarnokot!

Karácsonykor hazajött de nem volt képe ahhoz hogy jöjjön és eldorgáljon.
Persze csak azért mert egy óóóriási kozmikus izéét küldtem felé amiálltal megijedt!

Előzmény: 4UM (9381)
praclee Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9408
Fórum
De ha 10.000 elött 1gyel mondom askkor már késő!!És én mint legifjabb tag(mivel a legifjabb elment és most én következem) követelem a 10.000-et!!!:-DD

Más
És a Harcművészek c. újság mikor jelenik már meg??Én azt hiszem hogy kihagytam egyet.Legalább is ez az érzésem!

Előzmény: 4UM (9377)
praclee Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9407
Ha nyáron megyek kecskemétre és persze ha ti is jöttök akkor megbeszéljük a dolgot!!
Előzmény: Wazull (9352)
praclee Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9406
praclee is csak egy van!!:-))
Előzmény: Törölt nick (9343)
Darth Bane Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9405
Valaki esetleg megmondhatna, hol lehet megszerezni-kikolcsonozni ezt a

Once were warriors-t,

mert meg szeretnem nezni

Darth Bane Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9404
Wazull!
Nekem mindenkeppen kellene, kertem mar itt segitseget, de ugy tunik senkinek nincs meg. Ha meg tudnad szerezni vhogy, nekem nagyon jo lenne.
Előzmény: Wazull (9351)
TLM Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9403
Mikee,4UM :

Nos a megnyito jol sikerult. Elore is elnezest a korantsem teljes listaert de sajnos nem mindenkit ismertem. A diszvendeg dr. Bánhegyi László volt a magyarorszagi chow gar iskola alapitoja a hazigazda pedig az iskolavezeto mester Kapecska Attila. Megtisztelt minket jelenletevel Han Kui Yuan tai chi mester, Váradi mester (Seven Star Praying Mantis), Vadas Mihály (Dr. Yang Jwing-Ming tai chi szovetsegenek magyarorszagi iskolajabol). A tobbieket mint emlitettem nem ismerem ezert nem szeretnek talalgatasokba bocsatkozni.

Udv : TLM

Gemini Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9402
Orltran,

ÉÉÉÉÉÉÉNNNNNNN vagyok az agressziv kismalac, megértetted???!?!??!!?

Gemini
(Persze, hogy igazad van... az a fórum, ahol nincs vita, nem fórum. Én csak felvetem azt a lehetőséget, hogy a vitára nem érdemes, vagy egyszerűen csak irritálóan provokativ véleményeket egyszerűbb lehet figyelmen kívül hagyni)

Előzmény: Törölt nick (9397)
ControlDenied Creative Commons License 2001.03.19 0 0 9401
9350
Előzmény: Bassman_ (9400)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9400

Csak nehogy most ez legyen a téma 10000-ig. :)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9399
bout

Nincs szükség arra, hogy szemérmesen kerülgesd a kását. Mondd ki bátran, hogy az én hozzászólásom nem tetszett régebben. Nem fogok megsértődni, ha személy szerint említesz.
Ez ugyanolyan gyengeség részedről (már megbocsáss), mint elsiklani emberek rossz tettei miatt csak azért, hogy bármi áron a megbocsátó ember képe alakuljon ki rólunk. Hiszen harcművészhez ugyebár "méltatlan" a mások felett itélkező hozzáállás. (abszolute az ellenségeskedés legkisebb szándéka nélkül mondom ezt)

"de nincs jogunk ahhoz, hogy magát az ember felett hozzunk ítéletet. Nekünk nincs."
Akkor kinek van? Ha soha senkire nem szólnak rá, akkor egy idő után úgy érezheti, hogy bármit megtehet. Mint ahogy ez meg is történt.

"Miért nem lehet ezen a topic-on csak a hozzászólásokkal törődni és nem a hozzászólókkal és az előéletükkel?"
A hozzászólás maga az ember. "A stílus maga az ember". Mi megismertük az egyik oldalát, és már nem altat el a másik oldalával. (az újságban megjelent cikk egyszerűen hamis képet fest az írójáról, és nyilván másoknak is ez szúrt szemet)
Olvasd akkor újra el Funakoshi 20 alapelvét, és idézd vissza J kategorikus hozzáállását a Popper féle cikkhez. Hasonlítsd össze a kettőt! Mint tűz és víz!!! Ez az utolsó érvem, hogy meggyőzzelek arról (pontosabban: felhívjam a figyelmedet arra - merthogy a kettő nem ugyanaz), hogy mennyire nincs igazad.

A meggyőzés némi ideje nem motivál. Talán az "eset" is közrejátszott. Egyszer felhívom valaki figyelmét, aztán vagy belátja, vagy nem.

Én nem vagyok tökéletes. Nagyon nem. De nem is akarok annak látszani.

Előzmény: bout (9392)
Mikee Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9398
Csen:

Ezt most komolyan mondod, hogy van Chow Gar oktatás a dr. Bánhegyi neve által fémjelzett iskolán kívül is ??
Elismert egyáltalán ez?

Kösz,

Mikee

TLM: milyen volt a bemutató? kik voltak?

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9397
Gemini,
En ezt nem ertem, miert kellene barkit agyagba dongolni? Szvsz senki sem ugy irta le a velemenyet, hogy a jo ... ... ...-t mindenkinek, aki nem ert egyet. Ha meg a velemenyem se irhatom le, mert maris agressziv kismalacnak nezel, akkor minek a forum?
Előzmény: Gemini (9396)
Gemini Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9396
A Joruto vitŕval kapcsolatban:

Annak idejön engem is zavartak nevezett terjengös és provokativ irŕsai. Ugy védekeztem, hogy egyszerüen nem olvastam el azokat... ez valami jellemhibŕra utal? (ugye a kitérés - sokak szerint - a legjobb védekezés...)

Kérlek, döngöljetek agyagba, ha ugy gondoljŕtok...

Gemini

Előzmény: bout (9392)
Gemini Creative Commons License 2001.03.18 0 0 9395
4UM,

OFF
Egy dolog beszkennelni egy cikket mint kepet es masik beszkennelni es egy karakterfelismero szoftverrel (nem reklamozom, neve maradjon titiok ;-) ) szovegge alakitani, ez utobbira batorkodtam ajanlkozni... meg ha kep, akkor valahova fel kell tenni es ide csak a link johet.

Csigaposta: 'snail mail' (ang.) a hagyomanyos posta, tudod, a kozlendodet felirod vagy kinyomtatod papirra, beteszed egy boriteknak nevezett papirtokba, egy, a tovŕbbitŕs dijŕnak megfizetését igazolo szines papirdarabkat ragasztasz ra (öntapado - archaikus neve bélyeg), és beteszed egy piros lŕdikŕba, ahonnan egy hivatalos szemely kiveszi, és eljuttatja a tokra irt személyhez. Bocs, hogy ilyen avitt dolgokkal farasztalak Benneteket... :-)

ON

(bocs, hogy nem irok ekezeteket mindig, nem a sajat gepemrol irok...)

Gemini

Előzmény: 4UM (9378)
Wazull Creative Commons License 2001.03.17 0 0 9394
bout,

tolem nem kell elnezest kerned. Elhiszem, hogy tetszett az a cikk, hiszen mar eloszor is dicserted. Viszont azt szeretnem kerni (tanacsolni), hogy a jovoben ha leirsz valamit (es tudod, hogy az irasod hogy ugy mondjam vihart kavarhat...), elotte nezz utana annak, amire hivatkozol...

Előzmény: bout (9392)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.17 0 0 9393
bout,
persze, de azert ha tudom, h ki irta, a hitelessegebol rengeteget veszit. Ugyanis vannak ugye feltunosegi viszketegseggel rendelkezo emberkek, vannak penzehes emberkek, pl en nem nagyon szoktam meghatodni, mikor Kozso elmondja, h o sirni szokott a szinpadon, mert olyan meghato a kozonseg, meg ilyenek. Erted, mit mondok? Es ilyen ertelemben igenis maga a cikk veszit az ertekebol, HA ismerem az irot, es az jon le belole, hogy azert irta, h a nevet viszontlassa egy ujsagban, honorariumot kapott erte, es ugy irta, h tudta, mi kell a nepnek. Na, ez egy ilyen jelenseg, nem is feltetlenul erre az esetre ertem, bar sejtem itt azert ez is benne van.
Azert nem tartom tomeggyilkosnak az urat, az csak egy pelda volt, bar a megegett kislanyos tortenet nem volt tul szep.

Orltran

Előzmény: bout (9392)
bout Creative Commons License 2001.03.17 0 0 9392
Wazull,
Nem néztem meg (még most se), de elhiszem neked és elnézést kérek, hogy lebarmoltam a társaságot ezért.

Oltran,
Ez egy elég kényes téma. Veszélyes üzem a publikálás. Mert akármennyire is egy tömeggyilkos (nem is tudtam, hogy a szemedben ilyen komoly a bűne) írja, hogy csiripelnek a madarak és szépek a fák, attól még azok a madarak tényleg csiripelnek és a fák is tényleg szépek.
Aztán jön az emberi gondoskodás és azt mondja: egy ilyen ember még akkor is ármánykodik, amikor ilyesmiről ír. Ezt nem engedhetjük. És jótékonyan megóvja a szegény, gyámoltalan olvasókat, hogy egy "ilyen" ember lelki terrorjának hatása alá kerüljenek.

Mert mi ismerjük az emberi lélek rejtelmeit és tudjuk, hogy ki mit mikor és miért csinál. És ha egy általunk gonosznak ítélt ember véletlenül tesz egy aprócska, picike kis jót, akkor nem érdemli meg azt, hogy ezt (akár csak magunkban) kimondjuk, mert biztos most is ármánykodik valamiben és különben is!...
Biztos, hogy ez így jó?

Én azt mondom, hogy egy ember cselekedeteit meg-, vagy el tudjuk ítélni az adott pillanatban, de nincs jogunk ahhoz, hogy magát az ember felett hozzunk ítéletet. Nekünk nincs.
Itt a topic-on (nekem most csak eddig ér el a látóköröm) én már többetek jó és rossz oldalát ismertem meg - az írásaitokon keresztül. Néhányotokkal találkoztam is és sokatokról egész más kép alakult ki arra az időre bennem. Valszeg ugyanígy vagytok ti is velem.

De ha egy új arc elolvassa valakinek egy új írását, akkor az köteles annak az embernek a teljes előéletét megismernie ahhoz, hogy eldöntse, hogy az az írás tetszett-e neki, vagy sem?

Nekem speciel nem tetszett az, amikor valaki (most tényleg mindegy, hogy kicsoda) a teljes fegyverraktára elropogtatása után előkapta pl. Joruto ilyen-olyan (mégcsak nem is karatés) fényképeit és azokat használta fel arra, hogy minden kedves topic-lakóval megismertesse, kivel is van dolgunk. Aztán jött a HIX-es előélet és minden hülyeség, amit csak elő lehetett találni a neten róla.

Miért nem lehet ezen a topic-on csak a hozzászólásokkal törődni és nem a hozzászólókkal és az előéletükkel? Én is követtem el a nem túl hosszú életemben kisebb-nagyobb hibákat. Ki tudja, talán van köztetek olyan is, akinél ezek egészen tömeggyilkossággal érnek fel... Csak éppen ezeket, ha minden igaz nem a neten tettem és nem maradt ott nyoma sem. Ettől én már jobb ember vagyok? És azok is, akik hasonlóak hozzám és már követtek el hülyeséget, vagy voltak rosszindulatúak, vagy lekezelők valakivel szemben, de ezt eddig ügyesen eltitkolták?

Kérlek titeket ennek a jó hosszúra és hiretlenre sikeredett hozzászólásnak a végén:
Foglalkozzunk itt a harcművészetekkel és írjunk olyan hozzászólásokat, amik előbbre viszik a topic-ot és az olvasők fejlődését, ahelyett, hogy bemocskolnának valakit, vagy kiemelnék valakinek a múltbéli hibáit.

És ha mindenáron probléma, hogy pont Joruto itteni cikke került be abba az újságba, akkor írjunk olyat, ami ezt méginkább megérdemli. Ígérem, lehetőségeim szerint mindent megteszek, hogy ezekre a hozzászólásokra felhívjam az újság szerkesztőinek figyelmét.

bout

Unsui Creative Commons License 2001.03.16 0 0 9391
Sziasztok!

A 6-os betűméret ellenére kiszúrtam:

Virtus, Duna TV 13:30 (0316)

Kiváncsi vagyok látunk e valamit a Tae Kwon Do szeminárioumból.

Üdv, Unsui

Wazull Creative Commons License 2001.03.15 0 0 9390
Igen? En nem is tudtam, hogy mar nyugdijba ment az illeto...
:-)))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Bassman_ (9389)
Bassman_ Creative Commons License 2001.03.15 0 0 9389

Orltran

Fiatal korod ellenere nagy bolcsesseg birtokosa vagy. :))

Előzmény: Törölt nick (9387)
Pedro 14 Creative Commons License 2001.03.15 0 0 9388
Sziasztok!
Megtudtam, hogy a pénteki Chow Gar bemutató nem is igazán bemutató.Ez a terem(Vidra utcai,terem már régóta "létezik",de most hivatalosan is) és a teázó megnyitása "tiszteletére".Csak egypár gyakorlat lesz megtatva.ZTe László Zoltán loszitól tudtam meg.
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.15 0 0 9387
Meg az se nem mind1 am, hogy egy tomeggyilkos ir a madarak zoldek, csiripelnek a fak, az elet szep c. cikket, vagy mari neni 83 eves nyugdijas:)))
Előzmény: Wazull (9386)
Wazull Creative Commons License 2001.03.15 0 0 9386
bout kedves,

"Ezt a cikket Joruto itt írta meg először. (vagy legalábbis én itt olvastam először.)"
Ez igy igaz, ha mar megadtad a referenciat, utananeztem a annak a cikknek (1873.)

"Akkor épp az volt a reakciója a társaság nagyrészének, hogy ha ilyen színvonalú és hangulatúakat ír, akkor bármikor szívesen látjuk itt és senki nem fog vele kötözködni."
A tukrod itt gorbulhetett el. Megneztem, kikbol allt a rajongo tarsasag (nagy resze). Beloled. Te voltal az, aki valaszolt ra, hogy ilyen cikkeket szivesen olvasnal tole.
Aztan Laja is csatlakozott hozzad, helyeselt. Lehet, hogy eppen akkor kivalo baratunk eppen nem rugott bele egy jo nagyot, es igy probalta konszolidalni kettejuk viszonyat (marmint Laja, termeszetesen). Ugyanakkor Cibet kozvetlenul az ominozus cikk utan irt meg egy korabbi hozzaszolasra, kevesbe elismero hangnemben. Leellenorizheted.
Nos?

"Azóta ennyi minden történt volna?"
Sok minden tortent, de alapvetoen nem sok minden valtozott. Ezt Te is tudod...

Előzmény: bout (9384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!