Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2003.09.18 0 0 38
Érdekes, hogy a comlockon nincs 0-s gomb. :)
Előzmény: deus (15)
moonshadow Creative Commons License 2003.09.18 0 0 37
Azért ne írjuk le ezeket a filmeket.
Az Orion is jó volt a maga idejében.
Persze az alfa az későb készült, jobb is lett.
Ezekben a filmekben azt bírtam, hogy mivl a filmtrükk technikák még gyerekcipőben jártak a maihoz képest, ezért muszáj volt kimunkálni a történetet és azzal kelteni az izgalmakat.
Meg a műszaki megoldások is érdekesek voltak.
Az Orionban pl. az egyik részben ahol valami vihar dobálta az űrhajót, a szereplők hánykolódását a hajóban úgy próbálták érzékeltetni, hogy mindenki egy irányba szaladt, megállt valamilyen kitekert pózban, majd a másik irányba szaladt.
a minap olyan lyót röhögtem ezen a megoldáson. :)
Az Orion már megvan, most az alfát is szivesen megnézném.
Előzmény: deus (24)
brigi88 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 36
én 76-os :) emléxem, egyszer a fürdőkádban ülve halálordítást hallattam, és amikor anyám rémülten berohant, kétségbeesve közöltem vele, hogy már elkezdődött az alfa holdbázis, ki akarok szállni! :) (szerintem kb 8 éves lehetettem...)
Előzmény: Spoiler (33)
Merlin05 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 35
Alfa Holdbázis:-))))))))))))))))))))

Valami nagyon régről bevillant.70-es évek vége,80-as évek eleje?Pontosan nem tudom.Azt viszont igen,hogy mindig nagyon vártam.Emlékszem még a fekete-fehér tévénkre,hétfői adásszünetekre.Múlik az ídő.Ha pedig ezekre emlékszem,akkor én már nagyon öreg vagyok.

Régi szép idők:-)))

Astra DTI Creative Commons License 2003.08.21 0 0 34
ha már így kérdezed; '77 :)
Spoiler Creative Commons License 2003.08.19 0 0 33
Én is csak erre az részre emléxem. A "dögöt" biza tényleg egy fejszével nyírják ki a végén, pont a villodzó biz-basz vonzalomba dobva. Napokig nem aludtam utána.

Tényleg, melyik korosztályból vagyunk itt? Én '75-ös vagyok...

Előzmény: Blindmouse (31)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 32
ez a második sorozat első filmje volt asszem. Azok eléggé nyomasztó epizódok voltak, sőt ha jól emlékszem némi horroros beütés is jáccot bennük. Az alaptéma az energia keresése körül forgott, ha minden igaz.
Előzmény: brigi88 (28)
Blindmouse Creative Commons License 2003.07.31 0 0 31
Miért van az hogy mindenki erre emléxik leginkább az egészből?? :))))
Előzmény: brigi88 (28)
NEXUS7 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 30
Na akkor most azt képzeljétek el, hogy amikor el kezdték az starwars első részét csinálni, a millenium falconnnak még dettó sas alakja volt. Látták is a Lucasék az alfát és rájöttek, hogy tök gáz az egész, mert ráadásul olyan gyenge volt Solo zűrhajója mint egy rossz másolat. Összeült a brainstormingteam és kiókumulálták ezt a zufós alakzatot. Hát pofásabb lett, mint az ő eredeti elképzelésük, az biztos.
Astra DTI Creative Commons License 2003.07.23 0 0 29
stimmel :)) és még arra is emlékszem, hogy kis baltákkal is harcoltak ellen, de az Q@rva régen volt, valami űrhajóban tanyázott amihez egy sast csatlakoztak és úgy kerültek vele szembe a zsilipen át, de lehet hogy keverem a szezont a fazonnal :))
Előzmény: brigi88 (28)
brigi88 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 28
az az Alfában volt, hogy valami polipszerű szörny volt az űrhajón, aki kis ezüstszínű felhőcskékkel magához vonzotta az áldozatot, majd bekapta, és mintha műtőasztalon volnának, kigurította magából a füstölgő csontvázat? az egész sorozatból semmi másra nem emléxem.
Előzmény: wired (26)
mobiussf Creative Commons License 2003.07.22 0 0 27
> eszembe jutott a legelső szekerek-tévésorozat.
> Emlékeim alapján az Alfa simán veri. Pedig
> egyidőtájt készülhettek.

Az eredeti Trek 1966-69
Alfa 1975-77

Szóval volt azért egy kis időeltérés.
(Majdnem tíz év.)

Előzmény: MrJones (25)
wired Creative Commons License 2003.07.21 0 0 26
én meg arra emlékszem, mikor majd mindenki zombi lett, mert elcsábultak valamiért, meg hajszolták a boldogságot, meg ilyesmi, aztán a végén néhány maradék csökönyös szamár elment utánuk, meg még egy, aztán az elkapott egy olyan boldoggá lett zombit, aztán jól széthúzta a homlokát, azt kiabálva, hogy Ez nektek élet, ez nektek élet?!
mer'hogy közbe már nem is emberek voltak, hanem valami izék... robotok?
aztán mindenki (mármint a maradék, a robotok azé nem) szépen hazamentek

eh, vagy csak álmodtam? :-)

MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 25
Naja.
Hát még a pirx-féle tejfölösdoboz-űrhajók, lefújva "hőálló ezüst"-tel! :)

"bár mai szemmle az Alfa díszleteinek Letrasetes feliratozása elég brutális... De a komplexitás dicséretes."
Hát most nem azért, de eszembe jutott a legelső szekerek-tévésorozat. Emlékeim alapján az Alfa simán veri. Pedig egyidőtájt készülhettek.

Előzmény: deus (24)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 24
Az Orion vérgáz volt... 60-as évekbeli szemét...
Háztartási eszközöket meg hulladékokat használtak propnak... Vasaló az vezérlőpulton meg valami nagy halkonzervnyitó-szerűség volt a lézerpisztoly...

Az Alfa készítői legalább következetesen dolgoztak, fúrtak-faragtak, legyártották a cuccokat, és nem akváriumi guppikat raktak be háttérnek, ráfogva, hogy mélytengeri állatvilág...
:))

bár mai szemmle az Alfa díszleteinek Letrasetes feliratozása elég brutális... De a komplexitás dicséretes.

Előzmény: MrJones (23)
MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 23
Végülis tökmindegy, hogy mire hasonlít.
Akkor
nekünk
lézerpisztoly volt.

Szerintem, ha ma leadnák, a Voyageren, Next generation-ön, meg Mátrixon nevelkedett ifjúság igencsak megbuktatná.

Emlékszem, még nekünk is volt az a többrészes virágváza, ami az Orion űrhajóban egy toronyszerű díszletként szolgált a bázis közepén. :)

Előzmény: deus (21)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 22
Részletes info a COMMLOCK-ról:

http://www.space1999.net/users/catacombs/main/cguide/umcomlock.html

és a kézifegyverről
(az oldalon az E. pont alatt):

http://www.space1999.net/users/catacombs/main/cguide/uc12h.html

Előzmény: MrJones (20)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 21
:))
Négy különféle sugarat tudott kilőni, a bénító hatású jött asszem a legfelső csőtorkolatból.

A comlock alsó csövét irányították az ajtókra, amikor távirányítóként használták nyitásra-zárásra, a tetején lévő képernyőbe meg kommunikációkor bámultak.
De szerintem ütőfegyverként is megállta a helyét, ha minden kötél és lézerpányva szakadt...
:)))

Előzmény: MrJones (19)
MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 20
"A Sasok küllemileg, szerkezetileg még ma is simán elmennének egy scifiben, csak feketére kéne őket fújni és telepakolni zöld lézerekkel :))"
Meg kellene valami jó kis ventillátorhang a hajtóműveknek. Bőgő-süvítő hang nélkül nem hajtómű a hajtómű. Ja, hogy az űrben nem terjed a hang? Kit ééérdekel???? :)
Előzmény: deus (18)
MrJones Creative Commons License 2003.07.21 0 0 19
Az az alsó valami ritka egy fura popszegecselő, annyi szent. :)
Előzmény: deus (15)
deus Creative Commons License 2003.07.21 0 0 18
Hát meg alapvetően az Alfa kezdeteiről is lehet olvasni...
Mert ahogy a sorozat nyitó animációja alatt elhangzó szöveg mondja (ami mélyen bevésődött a memóriámba):

"Nagyméretű nukleáris robbanás következtében
a Hold elszakadt Föld körüli pályájáról
és kilódult a világűrbe..."

Az Alfa eredetileg egy nukleáris szeméttelep volt a Holdon, amit 1999-ben állítottak üzembe. Az elszakadás 1999 szpetember 13-n történt, ha jól emlékszem.

A koncepció tök értelmes amúgy, a Holdra bátran lehet bármit telepíteni, nem okoz környezetszennyezést, mert nincs környezet :)
De hogy 1999-re többszáz fős, kiterjed bázist építettek a Holdra, az túlzás :)

Érdekes betonozás és alapozás meg alagútfúrás lehetett egyrészt a holdsziklákban, másrészt a vákuumban, 1/6 gravitáción, 300 fokos hőingadozás és brutális UV sugárzás közepette...
:))

De a kor sorozataihoz képest hihetetlenül kimunkálták az egészet, precíz mérnöki munka, alaprajzok, eszközök stb. A Sasok küllemileg, szerkezetileg még ma is simán elmennének egy scifiben, csak feketére kéne őket fújni és telepakolni zöld lézerekkel :))

Előzmény: Astra DTI (13)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 17
Ez az epizód az 1. évben volt, "Force of Life" volt a címe.

Akit az idegen fény megfertőz, Anton Zoref technikus (Ian McShane).
Innentől kezdve ingerlékeny lesz és úgy érzi, folyton fázik. Mindenhonnan elszívja az energiát, amerre jár, akikkel összetűzésbe kerül, megfagynak. Végül egy reaktorban keres meleget, és az fel is robban vele együtt, de az Alfa megmenekül a totális energiaelszívástól.

Az itt lejjebb már ajánlott, kiváló Catacombs webhelyen remek, részletes epizód kalauz található, sok fotóval, elemzéssel, részletekkel:

http://www.space1999.net/~catacombs/main/epguide/ty.html

Előzmény: MrJones (12)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 16
Azért ez a comlock mobiltelefonnak ma már kissé nagy lenne...
:)))

(Sőt: asszem, ha visszamennénk az időben addig, amikor ez a sorozat vadiúj volt, és megmutatnánk az akkori srácoknak bármelyik mai mobiltelefont, összeesnének az ámulattól, hogy miféle futurisztikus izéket használnunk mi a jövőben... :) )

Előzmény: deus (15)
deus Creative Commons License 2003.07.20 0 0 15
Yess, Space:1999!

König kapitány: Martin Landau (magyar hangja Láng József)
Helena Russel doktornő: Brbara Bain

A népek többféle cuccot is hordtak az övükön.
Melyikre gondolsz, a COMLOCK-ra:


vagy a Stun Gun-ra:


?

:)

Előzmény: rozsoma1 (2)
Ati-pati Creative Commons License 2003.07.18 0 0 14
Nekem ez volt a kedvenc részem, elszívta az energiát, amerre ment kialudtak a lámpák a folyosón, de elötte és utánna égtek (ezt már akkor is furcsállottam, pedig igen fiatal voltam), emlékszem nagyon megmozgatta a fantáziámat.

Ati-pati

Előzmény: MrJones (12)
Astra DTI Creative Commons License 2003.07.18 0 0 13
feltételezem azért az itthon napvilágot látott "Elszakadás" című könyvet is olvastátok :))
(csak mert nem láttam a hozzászólások közt)

abban az első pár történetet vetették paírra E.C. Tubb ha igaz, konflitkusba kerültek egy mesterséges inteligenciával, majd egy megtévesztő bolygóval találkoztak amin elsőre tökéletes életfeltételek voltak csak éppen a vágyak vetítődtek ki, azt hiszem legalábbis, hu régen olvastam már,

Előzmény: moonshadow (-)
MrJones Creative Commons License 2003.07.17 0 0 12
Én emlékszem egy részre, amiben az egyik figura látott valami furcsa fényt, aztán akihez csak hozzáért, az megfagyott.
Előzmény: moonshadow (-)
chariot Creative Commons License 2003.03.05 0 0 11
Na ja, ezzel nem lehet választásokat nyerni ! Meg csak viszi a pénzt. Bár, ha a politikusok is űrutazhatnának, meglásd rögtön lenne rá fedezet :).
Előzmény: moonshadow (10)
moonshadow Creative Commons License 2003.03.04 0 0 10
Azért egy kicsit optimisták voltak az ember űrtevékenységével kapcsolatban.
space 1999. Hol vagyunk még attól hogy holdbázisunk legyen....
Előzmény: rozsoma1 (9)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.03.04 0 0 9
http://www.space1999.net/catacombs/comics/w2comic.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!