Keresés

Részletes keresés

alnibell Creative Commons License 2019.02.11 0 0 68992

A saját nézőpontodból tökéletesen igazad van. Abban meg különösen, hogy ki kell beszélni a dolgokat.
Én az alább csak arra kívántam rámutatni, hogy ennek elvben mindenütt így kellene lennie, hogy nem az elhallgattatás a megoldás. (A részletek itt már nem érdekesek.)

Előzmény: olahtamas (68991)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.11 0 0 68991

Elnézést kérek tőled és a többi olvasótól is, hogy kissé túltoltuk a témát, de úgy érzem, hogy fontos kérdésről van szó

és jobb kibeszélni a dolgokat, mint magunkban tartva duzzogni félreértések miatt!

Előzmény: alnibell (68989)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.11 -1 1 68990

"Az ugyan azt a pénzt kapja" csak általánosságban értettem, nem a konkrét eset kapcsán!

 

A jelzésfestő vezetői vizsga jelenleg az egyetlen az MTSZ által elfogadott képesítések közül, a pályázaton való részvételre!
A régebben jelzésfestőként munkálkodóknak elfogadtuk a meglevő képesítését a munkáikat figyelembe véve!
Minden szakmának meg van a maga feltétel rendszere, milyen is volna, ha bárki elmehetne buszvezetőnek jogosítvány nélkül!

 

A tovább passzolás mindenkinek a saját ügye, itt ugyebár aki a felelős jelzésfestő vezető, annak kell felügyelnie a kiadott munkát, és ha elkészült neki kell készre jelentenie.

Nem kell minden segédnek képesítés, de elengedhetetlen, hogy ha papírja nincs is, de csapatonként legyen 1-2 ember aki ismeri a kritériumokat.

 

Az igaz, hogy a jelzésfestés nem egy ördöngősség, de ne tudd meg, hogy akik megbuktak, mennyire tájékozatlanok voltak!

Mondjuk a nagyobb része a tájékozódási és térképismeretből bukott, de aki nem tudja hogyan találja meg az utat, ahova a jelzést kell festeni, az is gond.

 

Az 5 évet azt nem a jelzésfestés megtanulására értettem, arra valóban elég pár hónap, hanem az

"MTSZ azt állította, hogy jó úgy, ahogy van, és aki az ellenkezőjét állítja, az csak túl hülye"

hozzáállás megváltoztatását. Azaz azóta az MTSZ is kezdi belátni, hogy kell a szakmai segítség.

 

Előzmény: annyi baj legyen (68988)
alnibell Creative Commons License 2019.02.11 0 0 68989

Tetszik is, meg nem is az alábbi hozzászólás özön.
Egyrészt tetszik, mert az igényes munkára hívja föl a figyelmet, másrészt bosszantó, mert nem igazán lényeges dolog váltotta ki.
De azért emlékeztetnék arra, hogy ez mindenütt így van, ráadásul személyi átfedéssel.
Amikor anno azt írtam, hogy a kevesebb több lett volna, azaz a felmérés az nem egyenlő egy végiggurulással az úton, kihagyva minden turisták számára esetleg fontos POI-t (meg kellett volna azoknál állni), akkor győzött az az érvelés, hogyha valakit érdekel, majd fölméri azokat is. És van még hasonló, ma is. a Következmény meg sokak által ismert.

annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.11 0 4 68988

Konkrétan te írtad:

" ugyan azt a pénzt kapja, mint aki végig rohan, és csak tessék-lássék összepacsmagolja a fákat"


 

"Épp a jelzésfestői vizsga alapján jött ki, hogy akik a vizsgán megtanulták a festés szabályait, azok a gyakorlatban vagy elfelejtették, vagy nem törődtek vele, vagy

olyannak adták ki "alvállalkozónak" akik nem törődtek vele."

Azaz hozta az MTSZ a magyar közbeszerzésre jellemző minden anomáliát?
Csak bizonyos körök vehetnek a pályázaton részt (aki leteszi a vizsgát), de ő nem dolgozik rajta, hanem továbbpasszolja másnak, aki nem ért hozzá, nem a tervek szerint csinálja, de nem baj, mert úgysincs következménye.

"Valóban lehetett volna egyből így csinálni, de ezen már nem lehet változtatni."

 

Ehelyett az MTSZ azt állította, hogy jó úgy, ahogy van, és aki az ellenkezőjét állítja, az csak túl hülye, hogy felfogja a rendszert.


"5 év alatt addig jutottunk el, hogy most már kezdenek belejönni és talán még 5 év mire flottul is fognak menni a dolgok."

Tamás, ne vicceljünk már :D
Túrajelzésekről, és iránymutató táblákról beszélünk, nem a paksi atomerőmű fúzióssá alakításáról.

Előzmény: olahtamas (68986)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.11 0 1 68987

Csak, hogy ne legyen megválaszolatlan ez a (költői) kérdés:

Mivel ez a szabvány területe csak Magyarország ezért nincs sok értelme nemzetközivé tenni, annak még nem jött el az ideje, hogy egész Európában egységes turistajelzések legyenek.

Ettől függetlenül van kezdeményezés a szabvány megújítására, de az nagyon nehézkes és lassan halad.

Persze ha van önként jelentkező aki szeretné kidolgozni, az keresse nyugodtan az MTSZ-t, szerintem van lehetőség a közreműködésre!

Előzmény: Mr Long (68982)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.11 0 2 68986

Ki mondta, hogy az adott jelzés ki lett fizetve?

Az MTSZ honlapján nem látszik a kifizetett szakaszok között!

 

Épp a jelzésfestői vizsga alapján jött ki, hogy akik a vizsgán megtanulták a festés szabályait, azok a gyakorlatban vagy elfelejtették, vagy nem törődtek vele, vagy

olyannak adták ki "alvállalkozónak" akik nem törődtek vele.

Ezért már 2018-ban teljes ellenőrzés lett bevezetve, nem szúrópróba szerű.

 

A táblák is egy jó példa, hogy lehet valamit rosszul kezdeni!
De remélhetőleg tanult az MTSZ abból a hibából is, és elkezdték cserélgetni a táblákat, immáron a hibajelzések alapján.

Valóban lehetett volna egyből így csinálni, de ezen már nem lehet változtatni.

 

5 év alatt addig jutottunk el, hogy most már kezdenek belejönni és talán még 5 év mire flottul is fognak menni a dolgok.

Aztán 15 év múlva megint jön egy új generáció és kezdődhet minden az elejétől...

 

Előzmény: annyi baj legyen (68985)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.11 0 6 68985

"Mit mondasz annak a festőnek, aki tisztességgel megcsinálja a munkát, és ugyan azt a pénzt kapja, mint aki végig rohan, és csak tessék-lássék összepacsmagolja a fákat?"

Ugyanazt, amit mostanában az összes MTSZ-es projektre el lehet mondani, hogy nem létezik semmilyen minőségbiztosítási rendszere, úgy fizeti ki a teljesítéseket.

Ez, hogy egy stockfotó kapcsán jön elő a dolog, és hogy pont az OKT-t nyomvonalán, ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag semmilyen szakmai ellenőrzés nincsen.


A táblák is meg lettek tervezve, le lettek gyártva, ki lettek helyezve, át lettek véve, és kifizetve, mégis hülyeségek vannak rajtuk, hülye helyeken vannak.
A jelzésekről már kiderült, hogy Eplénynél és Városlődnél is másfelé mennek az MTSZ által közreadott térképen, mint a valóságban a felújított, és áthelyezett jelzések, tehát itt sem volt semmilyen kontroll.
Akkor miről beszélünk?

"Amiket itt felhoztunk, azok csak szempontok, amiről egy jelzésfestőnek illik tudni."

 

Igen, be is vezettétek a jelzésfestő tanfolyamot, vizsgával.
Akkor ezek szerint olyanok is átmennek, akik mégsem sajátítják el az anyagot?

Előzmény: olahtamas (68984)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.11 -1 1 68984

Itt nem kellett volna semmit szürkézni, egyszerűen csak lefesteni fehérrel a bicikli jelzést, és folytatni a jelzéseket!

A nyilak pedig pont azért fontosak, hogy a gyakorlatlan túrázó megérkezik a csomópontba és áll, mint borjú az új kapunál, hogy akkor most merre megy a kék kereszt tovább, ha a felette levő nyíl szerinti kék sáv elmegy másfelé a nyíl alapján! És ez a legnagyobb hiba!

 

Az ember legyen már igényes a saját munkájára, és ami semmibe nem kerül, azt legalább próbálja rendesen megcsinálni!

Azt, hogy néha becsúszik egy-egy hiba, abba semmi különös nincs, senki sem tökéletes.

Amiket itt felhoztunk, azok csak szempontok, amiről egy jelzésfestőnek illik tudni.

Amikor nagyon sok hiba összejön egy szakaszon, akkor van az a kérdés, hogy ha pl. se nem szépek, se nem jók, esetleg félreérthetőek, ill. eltévedt a festő, akkor mi legyen?

 

Mit mondasz annak a festőnek, aki tisztességgel megcsinálja a munkát, és ugyan azt a pénzt kapja, mint aki végig rohan, és csak tessék-lássék összepacsmagolja a fákat?

 

És ennek semmi köze az olasz honlaphoz, csak az alapján jött elő a téma, hiszen itt elvileg csak beszélgetünk a dolgokról a kéktúrához kapcsolódva.

Előzmény: annyi baj legyen (68983)
annyi baj legyen Creative Commons License 2019.02.11 0 5 68983

Nézzétek még jobban, hátha még a rusztikus jelzőt is rá tudjátok húzni.
Bitang módon kezdtek átesni a ló másik oldalára, a turistajelzés nem egy önmaga szépségéért létező dolog, nem egy szabvány megfeleléséért létező dolog, hanem a turisták tájékozódására szolgál.
Nem cél a tökéletes derékszögekkel, tökéletes fedettséggel, tökéletes sorrendben megfestett jelzéskép, hanem eszköz, hogy a szerencsétlen túrázó annak ellenére is eltaláljon a célpontjához, mert ugyanaz a szervezet, aki kiadta a pénzt a jelzés felfestéséért,  kirakatott egy rakás, a jelzéseknek ellentmondó táblázást, amik fél évtizede hülyeségeket mutatnak.
Ti meg napok óta egy olasz turisztikai honlapon megjelent stockfotó képét szapuljátok.
Na, ez a szörnyű, nem az, hogy nem szürkézték le az összes festést, és festették újra az egészet, amikor felfestették a romjelzést, hanem csak alápingálták.

Előzmény: olahtamas (68980)
Mr Long Creative Commons License 2019.02.10 -1 1 68982

MSZ 20587/2-1988

 

ezt nem kellene harmonizalni MSZ EN-re? :)

Előzmény: Tavaszi Széll (68965)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.02.10 0 0 68981

Ja! Ha annyiszor láttam volna, én is emlékeznék. Talán.

Előzmény: jzp2107 (68979)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.10 0 0 68980

Nem a "hol" volt a kíváncsiságom tárgya, hanem  a hogyan!

A kérdéses kép túl közelről készült, hogy látszódjon a kapcsolódó úthálózathoz elfoglalt viszonya.

Feltehetőleg a nyilak is hiányoznak, vagy feleslegesek, mert pl. ott a kék kereszt fonódva megy a kék sáv jelzéssel, a kék háromszög meg a kék rom is ugyan az irányba megy, tehát ott is problémás a nyíl alkalmazása.

Ezen felül még feltehetőleg pont is hiányzik, de a többi hiba mellett az eltörpül...

Előzmény: Bikk Pubi (68972)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.10 0 3 68979

nekem gyanús egy ideje, hogy Csuhás pl. emlékszik :-)

Előzmény: Bikk Pubi (68978)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.02.10 -1 0 68978

Igen, erre gondoltam. Az utólagos jelzésráfestés magyarázza, hogy miért is a Tamásnak nem tetsző sorrend. A mögötte levő táblán egyébként ott van a rom.

Miután a jelzéshalmozódás adja a helyszínt, én is ezt a képet találtam meg. A fene se' emléxik minden görbe fára...

Előzmény: jzp2107 (68976)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 68977

nem vagyok az a flancolós típus.. :-)

köszi a választ!

Előzmény: VéPetya (68969)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.10 0 0 68976

ez az a fa?

 

mapillaryn csak két éves képet találtam, azon nincs rom

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (68972)
garass Creative Commons License 2019.02.10 0 1 68975

Ugye-ugye,  itt kettős csere ténye forog fenn. Végül kiderül, hogy épp a cikkíró nem cserélt.

Előzmény: olahtamas (68971)
garass Creative Commons License 2019.02.10 -4 2 68974

A sok mindent érintő kis dolgozatod helyett elég lett volna csak annyit írni, hogy Te nem értesz ezzel egyet. Én is csak úgy válaszolnék, nem vagyunk egyformák.

Előzmény: Tavaszi Széll (68965)
Güsziológus Creative Commons License 2019.02.10 -1 1 68973

Vértes, Körtvélyesi kilátó

 

A TUHU térképén jó ideje "lóg a levegőben" a kilátó, se oda vezető út (K3), se fénykép.

 

Ezeket a hiányosságokat pótoltuk tegnap.

 

A POI:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=181839

 

Megnéztem az MTSZ honlapját, a leírásban nem találtam figyelem felhívást ott, ahol az OKT útvonaláról a legkönnyebben közelíthetjük a kilátót.

Mindössze 650 méter, és minimális szint.

 

Íme az itiner:

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=30090&to_id=181839&route=637127,637126,43877,91469,91468,91414

 

És végül a kilátó:

Mi Tatabánya felől mentünk, szerencsére még fagyos volt a föld, de visszafelé már csúszott. Amúgy kellemes séta, bár van szint rendesen.

Kényelmesen lehet parkolni a sorompó előtt, ott, ahonnan már nincs aszfalt.

Bikk Pubi Creative Commons License 2019.02.10 0 1 68972

Írtam már: Dédestapolcsány felől mész Upponyba, átmenve a Csernely hídján jobbra van a soktörzsű fán. A kék balra megy, jobbra a Dedevárhoz (rom) és a Kalica-tetőre (háromszög) visz a jelzés.

Előzmény: olahtamas (68971)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.10 0 0 68971

Lassan kezdek kíváncsi lenni, hogy van valójában ?

Bár akárhogy is van, a sorrend mindenképp hibás :)

Előzmény: akibard07 (68970)
akibard07 Creative Commons License 2019.02.09 -1 0 68970
Előzmény: Bikk Pubi (68967)
VéPetya Creative Commons License 2019.02.09 0 0 68969

Tavaly októberben, mikor befejeztem az OKT-t itt kajáltunk. Szerény árakkal, és kínálattal, de számomra megfelelt!

Ha nem egy flancos vacsorára, vágysz, akkor én bátran ajánlom.

Előzmény: jzp2107 (68963)
alnibell Creative Commons License 2019.02.08 -2 0 68968

Annak ellenére egyetértek teljes mértékben, hogy nekem az erdőjárás inkább nyomvonal felmérés, mint rácsodálkozás a környezetem lényeire, tárgyaira. És mivel mostanság többnyire nem a jelzett utakat járom, gyakran találkozom az erdő igazi lakóival.
Mindazonáltal túlzó a kritika, különösen annak ismeretében, tudatában, hogy a saját dolgaink se mennek hibátlanul.
Évek óta cipelünk nyilvánvaló hibákat az online térképen, mert csak. 
Nem fogom részletezni, nem volna értelme.

Előzmény: Tavaszi Széll (68965)
Bikk Pubi Creative Commons License 2019.02.08 0 0 68967

Én, lévén erősen előítéletes, minden további nélkül el tudom képzelni, hogy szándékosan tükrözték a képet, mert nem egy ügynökségtől vették, hanem csak úgy, valahonnan.

Előzmény: olahtamas (68964)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.02.08 0 0 68966

1996 nyara. Csopak-Nosztor-Koloskavölgy-Arács a hegyen át. 

 

 

 

 

most tél van. 

Előzmény: akárkibárki (68900)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2019.02.08 -1 2 68965

A kérdésemhez (Jól értem, hogy egy olasz turisztikai honlapon az Országos Kéktúra ismertetését azért nem tartod a legszerencsésebbnek, mert a csatolt képen a turistajelzéseket tükrözve ábrázolják?) egy kis magyarázat. Az X-generáció tagjaként főleg az Y-, és a Z-generációba tartozók egyikénél-másikánál óvatosan rá kell kérdeznem egy-egy kijelentésük kapcsán arra, hogy ironizálnak, vagy komolyan gondolják egy-egy kijelentésüket. Ezt megelőzően ugyanis megtörtént, hogy jóízűen nevettem egy-egy, általam szarkazmusnak feltételezett gondolatukon, és csak az értetlen-sértett tekintetük láttán kaptam észbe: ezt véresen komolyan gondolták. Ha nem tőled származik a tükröződve ábrázolt turistajelzés = szerencsétlen magyar természetjárás imázs gondolat, akkor szintén szarkazmusra gyanakodtam volna. A személyed azért elbizonytalanított ebben.

 

„ … nem tartom jónak, ha egy reklámban nem valósághű illusztráció jelenik meg.”

Azért ne vegyük egy kalap alá a két hónap alatt 30 kg fogyást eredményező paleo-ketogén-ayurvédikus-csokialapú fogyasztószerek before – after fotóit egy, a turistajelzéseket tükröződve ábrázoló fotóval.

 

„Itt ráadásul még azt is sugallhatja a kép, hogy a magyar természetjárók hibásan alkalmazzák a saját jelzéseiket.”

Könyörgöm, még az én „kétkezes olasz tudásommal” (l. 49420 hsz.) is egyértelmű, hogy a www.turismo.it egy általános turisztikai honlap. Itt keres magának Maldív-szigeteki koktélbárokat a dúsgazdag világfi, itt nézelődik nyálát csorgatva a nyájnak kolompot rázó, ingyenes trópusi utazásra ácsingózó utazó influenszer, és igen, az outdoor időtöltések kedvelői is megfordulnak itt. Hogy ez a meglehetősen heterogén felhozatal mennyire ismeri a magyar turistajelzéseket? Nem tudom, de azt feltételezem, hogy meglehetősen, nos, felszínesen. Amennyiben az MSZ 20587/2-1988 számú Országos Szabványt (Általános turistatájékoztató jelképek - Gyalogos út- és irányjelzések) alaposan tanulmányozó talján természetjáróktól mégis dühödt hangú tiltakozó levelek érkeznének az MTSZ illetékes szakbizottságához a rom jelzés meggyalázása miatt, akkor megkövetlek téged.

 

Megértem és bizonyos aspektusból tisztelem is az elkötelezettségedet és a szervezett természetjárás terén végzett munkádat. Mindazonáltal hálás vagyok a sorsnak, hogy az erdő fái számomra elsősorban évszázados csodák és nem potenciális festővásznak, egy túra lopott nap a fékezhetetlen étvágyú Időtől és nem útvonalfelmérés. Ezzel együtt is egy turistajelzés láttán hálás vagyok az elkövetőjének azért, hogy nekem, valamint a térben és időben előttem és utánam járóknak is utat mutat, és nem méricskélem összehúzott szemmel a jelzés kivitelezését és szabványosságát. A természetjárás nekem gondtalan időtöltés, nem több és nem kevesebb.

 

Természetesen tiszteletben tartom a véleményedet, mert továbbra sem szeretnék egy olyan országban élni, ahol csak egy vélemény kaphat nyilvánosságot. „Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de halálomig harcolni fogok azért, hogy mondhasd – Voltaire E. B. Hall.” 

Előzmény: garass (68962)
olahtamas Creative Commons License 2019.02.08 -1 1 68964

Addig ok, hogy ha egy jelzésfestőt vizsgáztatunk, attól elvárás legyen a szabvány ismerete.

De egy ártatlan cikkíróról, aki véletlenül egy fotó tükörképét szerkeszti be, még nem kell lekapni a keresztvizet :)

Egy átlag olvasónak fel sem tűnik az ilyesmi.

Persze nem szerencsés, és levonhatjuk a következtetést a cikk igényességére vonatkoztatva, de alapvetően örüljünk, hogy megpróbált valami pozitívat alkotni!

 

Előzmény: garass (68962)
jzp2107 Creative Commons License 2019.02.08 -1 0 68963

Hollóházán a Balkon büfével van tapasztalat? Lehet rá számítani vacsorázás tekintetében? (vajon Húsvétkor is? elvileg vasárnap nyitva van.. de.. fene tudja)

más lehetőséget nem nagyon látok.. jól látom?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!