Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2023.06.30 -2 2 182502

Szerintem nevezzük nevén a gyereket, ez nem liberalizmus, nem demokrácia hanem korrupció.

 

Mi egy kicsi nyílt gazdaság vagyunk, ez adottság, de ez nem jelenti azt hogy ide kellett volna csődíteni a rablótőkét, eladni a cukorgyárakat hogy bezárják, felszámolni a hadiipart ami a világon mindenhol durván nyereséges, és így tovább. Itt nem ideológiai problémák vannak hanem az USA pénzből a nyakunkba tett elit, végtelen USA típusú korrupciója a probléma. 

 

Úgyhogy teljesen igazad van, a mindenkori magyar kormányok sokat tettek a magyar ipar felszámolásáért. Kicsit sem vigasztal hogy az USA ugyanezen a vonalon, pont ugyanígy deindusztrializálta magát. 

 

A honvédelem pont az a terület ahol lehetne tenni ellene. És aki azt. mondja a szlovákok stb. jobban jártak az hazudik. Ott is ugyanaz ment mint itt, csak nálunk duplán túl volt tolva a korrupció, de attól még ott is felszámolták az ipari termelést és mindent eladtak a rablótőkének, mert az volt hajlandó zsebbe csúsztatni a politikusoknak az előnytelen üzletekért. Persze 

 

De ha mindez nem így történik, akkor se tudnánk mindent itthon előállítani, a nyersanyagszegénységünk önmagában kiszolgáltat minket, és nyilt gazdasággá tesz minket.

 

De persze a sok idióta még paksot is bezáratná, hogy a greenwashingban utazó amerikai rablótőke jól megszedje magát a "zöld" technológiákon, mi meg az áramot is importálni legyünk kénytelenek.

Előzmény: AKELA 27 (182487)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 -2 1 182501

Ehhez mit szólsz?

 

Barátaid egyre jobban saját magukat lövik tökön, és persze a saját lakosságukat is.

 

 

https://mandiner.hu/cikk/20230630_haboru_ukrajna_oroszorszag_kulfold_fegyverek_human_rights_watch_taposoakna

Előzmény: doncike (182490)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 -1 1 182500
Előzmény: doncike (182490)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 182499

Ha megkérhetlek linkeld be rendesen,kösz.

Előzmény: Auralianus (182497)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 -1 1 182498

Kicsit te is körülnézhetnél a neten mielőtt nekiállsz okoskodni,no meg fikázni!

 

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Adria-k%C5%91olajvezet%C3%A9k

 

 

https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2022/12/felertekelodik-az-adria-koolajvezetek-szerepe

Előzmény: Tomsz85 (182483)
Auralianus Creative Commons License 2023.06.30 0 0 182497

Utánanéztem, hacsak nem hazudik az origo, akkor pl Százhalombatta tuti leállt :)

https://www.origo.hu/itthon/20220727-ratatics-peter-mindenkitol-azt-kerjuk-tankolas-szukseges-mennyiseg.html

 

Mint korábban is írtam, innen gombold újra :)

Előzmény: BBODRI (182495)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 0 1 182496
Előzmény: BBODRI (182495)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.30 -1 1 182495

1,nem azt mondtam hogy nem lehet átállni más fajta nyers olajra csak  nem olyan gyorsan amire a te kis agyaddal hiszel.

2,nézz már körül a neten hogy melyik finomító állt le több hónapra 2022-be, segítek egy kicsit! De van még több is.

 

 

https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2022/06/osszeomlott-az-omv-arfolyama-visszaut-a-schwechati-leallas

 

Oszt részemről ennyi !!

Előzmény: Auralianus (182480)
Törölt nick Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 182494

Összehasonlítottad már a gepárdot más, nagy kaliberű (és nagy darabszámban gyártott) mesterlövész puskával?

Előzmény: Biga Cubensis (182493)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 182493

"Legfőképp ne legyen lehetőleg Magyar mérnökök által fejlesztett, Magyar tulajdonú gyárakban előállított fegyverünk, gépeink, járművünk, gyógyszerünk, építőanyagunk.. "

 

és ezt hogyan gondoltad, miből? 

van egy ország, akiknek sikerült, van saját fegyver dögivel, még ballisztikus atomrakéta is: Észak-Korea.

persze ez nem azt jelenti, hogy semmit se csináljunk. van jól sikerült magyar fegyver, például a Gepárd rombolópuska.

de modern fegyvereket gyártani, ami lefedi a sereg teljes igényét, illúzió, alternatív valóság. már a II.VH-ban is az volt, pedig még tankokat is csináltunk.

Előzmény: AKELA 27 (182487)
doncike Creative Commons License 2023.06.30 0 1 182492

A környékünkön mindenki kicsi, nyílt gazdaság: szlovákok, szlovének, horvátok, balti államok

Aztán mégis fejlődnek, integrálódva a globális gazdasági folyamatokba.

Lengyelországba chipgyárat visznek, hozzánk a legalja ipart akarják telepíteni.

 

Akkumulátor gyártáshoz négy fő erőforrás kell: sok víz, olcsó áram, megfelelő (de olcsó) munkaerő, alapanyag (lítium bánya) a közelben.

 

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy telibeszarják a környezet- és munkavédelmi előírásokat.

Túl sok a mérgező anyag a monitoring kútban? Akkor temessük be: ha nem mérünk, akkor nem lesz határérték felett az eredmény!

Előzmény: AKELA 27 (182487)
Auralianus Creative Commons License 2023.06.30 -1 1 182491

Szerintem - ha feltételezzük, hogy megfelelő stratégia mentén, a megfelelő cselekedetekkel célt érhetünk - a sikertelenség legfőbb oka a hibás helyzetértékelés és az erre alapozott hibás célok.

 

Jó példa erre az

- 1848-49-es magyar szabadságharc, ahol a magyar nemesség fejébe (és ez azóta sem vált közvita tárgyává?!) sosem ütött szöget a gondolat, hogy miért Jelasics Horvát Bán-al vívtuk a szabadságharc első csatáját? Miért nem álltak mellénk a Habsburgokkal szemben a nemzetiségek? (nonáhogynem, hiszen akkor be kellett volna látni, hogy elnyomtuk őket)
- első világháború, ahol a magyar vezérkarnak / elitnek nem volt terve arra az esetre, hogy mit is kezdjenek egy győzelemmel (nem volt semmiféle stratégiai elképzelésük)

- a második világháboró, ahol a magyar vezérkar / elit nem látott tovább a revansizmusnál, nyilvánvalóan nem értette meg mi vezetett 1919-hez

- a rendszerváltás, ahol a piacgazdasági működést nyilvánvalóan nem értő, autokrata múltú elit nem látott túl a szabad rabláson

- a 2010-es "nemzetthy fordulat" ami egyre egyértelműbb visszatérés az autokrata tervgazdálkodáshoz

 

Azok alapján amiket ide írsz, nem úgy tűnik, mintha tisztában lennél a valós erőviszonyokkal... inkább tűnik úgy, mintha egy - mostanra már nyilvánvalóan csak egyes egyének fejében létező - alternatív valóság tényeire alapoznád a véleményed.

Előzmény: AKELA 27 (182489)
doncike Creative Commons License 2023.06.30 -1 1 182490

Ne putlerezz, hanem állj elő a farbával: az ukrán vezetés hol, mikor és kinek ígérgetett támadást.

("Akkor rohadtul nem értem hogy az ukránok miért nem támadnak amit már olyan régen ígérgetnek.")

 

A segítséget az előző hsz-ben megkaptad.

Ha azzal sem sikerül, akkor nyugodtan írd le, hogy rosszul emlékeztél, nem ígérgettek támadást már régóta.

Előzmény: BBODRI (182476)
AKELA 27 Creative Commons License 2023.06.30 0 1 182489

Üdv.! Igen, voltak általad jelzett idősávokban is idegen erők, melyek behatárolták külpolitikánkat s gazdasági törekvéseinket egyaránt. Akkor javarészt forrongó, háborús világ volt. Most mi van? Háború. Ukrán/U.S.A- Orosz igen szándékos a felek ily féle leírása. 

A szomszédos harcok előtt is egy föderatív, minket cselédként tartó diktatúra volt/ van most is ránk szabadulva, s mert népszavazás is volt róla, így igen a mi hibánk is, még, ha megvezetett minket a kormány még akkor is.Ezt Európai Uniónak hívják. 

 

 A piacaink, iparunk, földjeink, kellenek nekik, de ha mi vétózni merészelünk, mást gondolunk társadalompolitikáról, bármiről mint ők, akkor szőnyeg szélére vagyunk állítva, mi fasiszták, tuskók vagyunk, akit meg kell büntetni, fel kell ?-ni ELÉG!  a sarkunkra kéne állni. Olyan adóbevételek folynak itt be hazánkba, hogy megszámolni sem lehet, nem Amerika, nem az Eu csöcsein, függésében kéne lennünk.  Nem kell az Orosz olcsó nyersanyag Von Der Leyennek. Jóóóó!! 

A Nyugat Európai jóllét java részt az olcsó Orosz nyersanyagon alapult. Persze, a libsi megmondó, 

fehérlelkű, korrupciómentes személyek ott Brüsszelben, ki tudnak fizetni mindent, akkor is ha 15x -re drágul, mi nem ! Ezen kell elmélkedni, megéri..

Előzmény: Auralianus (182488)
Auralianus Creative Commons License 2023.06.30 0 0 182488

Ezt gondold át szerintem.

 

HA igaz amit mondasz, akkor mi és miért pont úgy történt 1990 előtt? Esetleg 1919 és 1939 között nem volt a magyar kicsi és nyitott gazdaság? (miért pont azon az oldalon és úgy sodródott bele a háborúba, ahogy?)

Előzmény: AKELA 27 (182487)
AKELA 27 Creative Commons License 2023.06.30 0 1 182487

"Kicsi, nyílt gazdaság vagyunk." Igen, az állandóan a nyugati "(demokráciáknak)" való megfelelési kényszerből, idecsődíteni tetemes mennyiségű külföldi rablótőkét, ami termelő gyárakban, szolgáltató ágazatokban ölt testet. Ez a deviáns liberális gazdaságpolitika, s védelmi politika+ külpolitika tett minket -eltaposásra- váró kicsi nyílt gazdasággá. Mi ne rendelkezzünk semmi felett, 

Legfőképp ne legyen lehetőleg Magyar mérnökök által fejlesztett, Magyar tulajdonú gyárakban előállított fegyverünk, gépeink, járművünk, gyógyszerünk, építőanyagunk.. 1990 óta a mindenkori kabinetek, színezet nélkül ezen dolgoztak. Jó lenne már őket kipucolni  nemzetünk éléről, mert ezt amit művelnek, _ népi asszisztenciával, úgy hívják, hogy öngyilkos robogó vonat a kanyon perem felé. !

Előzmény: Platon (182463)
M.Zoli Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 182486

Meghallgattam.

 

Sajnos aktualisabbnak tunik a topic cime, mint valaha.

Előzmény: Biga Cubensis (182444)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2023.06.29 0 0 182485

Csülök?

Előzmény: Hiryu27 (182478)
VAG Creative Commons License 2023.06.29 -1 2 182484

Hagyd már szegényt a tényekkel, mert mindjárt megkérdezi, hogy hol voltál katona.

Előzmény: Tomsz85 (182483)
Tomsz85 Creative Commons License 2023.06.29 -1 2 182483

Kb. 40 éve megvan az Adria vezeték,  kapacitasa az egész ország szükségletére elég, még a horvatokkal együtt is. Tartalypark is megvan a kiindulo pontján. A világpiacon van az oroszhoz hasonló olaj, és ki is lehet keverni több féléből.

Előzmény: BBODRI (182476)
Hehe164 Creative Commons License 2023.06.29 -1 0 182482

A csopaki akár benne is lehet a 75-ben.

Előzmény: KLMNO (182481)
KLMNO Creative Commons License 2023.06.29 -1 0 182481
Auralianus Creative Commons License 2023.06.29 -1 2 182480

Ha te elmeséled nekem, hogy szerinted miért nem átállítható-e egy finomító az egyik fajta nyersolajról a másikra, akkor én cserébe elmondom neked miért tévedsz.


Ha azt is el tudod nekem mesélni, hogy miért halt éhenszomjanfagyon az ország amikor 2022-ben több hónapra leállt a százhalombattai finomító.... ja várj mégsem halt?

 

Na innen gombold újra mi mindent lehet és miért is böszmeség amit eddig hittél minderről...

Előzmény: BBODRI (182476)
Törölt nick Creative Commons License 2023.06.29 -2 1 182479

Nagyon komoly, érzelmi elköteleződés ez, totál azt hiszi a legfelső vezetés, hogy mindenki más tök hülye rajtuka kívül.

Előzmény: Biga Cubensis (182464)
Hiryu27 Creative Commons License 2023.06.29 -2 1 182478

....

Ma beszéltem egy még aktív katonatársammal. Beadta a leszerelési kérelmét. Azt mondja, nem biztos, hogy elengedik, de már beszélt a jogászokkal, és ha leül majd a laktanya közepén egy üveg pálesszel amit elkezd iszogatni, akkor azonnali hatállyal. Többen éltek már ezzel a lehetőséggel. Szóval nem hogy újak jönnének, de még a régiek is lelépnek. És ez a végrehajtói állomány. Már megint mi erősödik tovább? A vízfej.Ja, ő is többszörös külszolgálatos, tapasztalt veterán 26 év tényleges szolg. idő.Az összes reakció:1919

 

BBODRI Creative Commons License 2023.06.29 -2 1 182477

Segítsél hátha tanulhatok tőled,persze ha lehet putler nélkül.

Előzmény: doncike (182475)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.29 -1 1 182476

Akkor mondmán el honnan kellene(tudnánk) beszerezni a nyers olajat ha már tudod hogy mi az,és melyik fajtát? és annyit amennyire szüksége van az országnak.

Előzmény: Auralianus (182474)
doncike Creative Commons License 2023.06.29 -2 3 182475

Megint bizonyítottad, hogy nem érted a hosszú mondatokat.

Értem, hogy próbálod a buta rendőr "itt most én kérdezek" játékát játszani, de még adós vagy azzal, hogy az ukrán vezetés hol, mikor és kinek ígérgetett támadást.

("Akkor rohadtul nem értem hogy az ukránok miért nem támadnak amit már olyan régen ígérgetnek.")

 

Segítek egy kicsit: olyan idézetek kellenek ennek az állításnak az alátámasztására, ami az alábbi elemek mindegyikét tartalmazza:

- közvetlenül az ukrán katonai vezetéstől származik

- támadásra vonatkozó ígéretet tartalmaz

- jó régen volt

- több, egymástól különböző alkalommal is megtörtént (az ígérget szó jelentése: több ízben, ismételten ígér)

 

Illene egyedül megoldanod. Ha felnőtt embernek tartod magad, akkor ne a vatnik gyámodat kérd meg, hogy segítsen.

Az sem gond egyébként, ha esetleg rájössz: rosszul tudtad, nem volt ilyen ígérgetés.

Felnőtt emberek ilyenkor azt mondják: úgy látszik tévedtem, mert az állításomra nem találok megfelelő forrást.

 

A kettő közül valamelyik menni fog, egyedül?

Előzmény: BBODRI (182421)
Auralianus Creative Commons License 2023.06.29 -2 2 182474

Mit kerülök? Azt mondtam, hogy az összes többi 26 EU tagállamnak sikerült... mégis miről szeretnél még beszélgetni? Nincsenek körülöttünk EU tagállamok, vagy mi?

Előzmény: BBODRI (182473)
BBODRI Creative Commons License 2023.06.29 -3 1 182473

Kerülöd mint macska a forró kását környező országokról beszélj ha megkérhetlek.

Előzmény: Auralianus (182471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!