Keresés

Részletes keresés

teknoerno Creative Commons License 2005.07.07 0 0 509

Két gondolat jutott eszembe:

 

1. Hol, melyik boltban? Ha lehet budapestit kérnék, hogy el tudjak menni megnézni.

 

2. Jobb lett volna, ha előbb megnézed az árakat és utána jelented ki, hogy X szeresen drágább, mert így uo. komolytalanná válik (számomra) a hozzászólásod, mint az elvakult MLM hívőké.

Bár gondolom, ez téged nem érdekel, mert nem ismerjük egymást.

(Talán röviden csak annyit, hogy igyekszem mindkét oldal "kilengéseire" reagálni, bár inkább csak szóban, ill. magánba, a fórumokba sajnos sokszor nincs már időm írogatni)

 

Minden jót!

Előzmény: Törölt nick (507)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.07.06 0 0 508

Bocsánat, elfelejtettem, hogy csak regisztrálva lehet megnézni a bemlapokat. Én a feleségem jelszavával nézegettem. :-)

 

Sok lesz, úgyhogy elnézést.

 

 

Előzmény: Zottjoghurt (502)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.07.06 0 0 506

Ezt még Pancsától tudom::)

 

http://web.axelero.hu/aliser/arlista.xls

Előzmény: Törölt nick (505)
teknoerno Creative Commons License 2005.07.06 0 0 504

+MAXVAL:

"...A Tiensben kifejezetten pofátlanok az árak: az ugyanolyan anyagot tartalmazó nem-mlm termék átlag 4-5-szörösen olcsóbbak...."

Ebben kételkedem, bár itt a lehetőség a bizonyításra, meggyőzésemre:).

 

Nos, akkor lássunk 3 példát, árakat most nem írok, mert az mlm.lap.hu oldalról kiindulva bárki megnézheti, ha veszi a fáradtságot.

(De ha nem találná meg senki majd bemásolom.)

 

Chitosan 100db/doboz

 

Cordyceps 100db/doboz

 

Spirulina 100db/doboz

 

Persze most szigorúan csak az árakat nézzük, a hatóanyagtartalmat még nem.

 

Minden jót!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (497)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.07.06 0 0 503

Áthozom ide ezt a Magyar Áruk mlm-et, ami egyébként fenn van az mlm.lap.hu-n is, mert az AW-ból biztos törlik....

 

itt fóruma is:

http://lapforum.lap.hu/topic.php?id=15231532

 

Érzésem szerint ez a "magyar emberbe magyar árut" kicsit egysíkú. A magyar termékgyártók inkább próbáljanak exportra is termelni. Ha mindenki csak a környezetéből vásárolna, elég szürke lenne a világ.

Zottjoghurt Creative Commons License 2005.07.06 0 0 502
bekopiznád? (Ezért nem akarok regelni)
Előzmény: Otto Normalverbraucher (501)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.07.06 0 0 501

A neten barangolva érdekes leletekre bukkan az ember. :-))

http://www.noklapja.hu/bemoldal.php?bem_userid=424899

 

Szerintetek ha már meggazdagodott az illető (bár lehet, hogy nem olvasta elégszer a könyveket...), akkor mi szüksége rá, hogy féláron eladja ezt a néhány könyvet? :-D

Van közte MLM-s fáraó könyve is? Nem ismerhetem mindet...



 

jay_75 Creative Commons License 2005.07.06 0 0 500

a 88 dollárt kevesled? vagy rossz a meglátásom?

a) igen. én csak a piramison kivul értékesítek. ez egy ilyen cég.

de ez nem az amway.

b) viszont ha jön havi 20 ezer forint csak ugy. akkor azt miért utasítaná vissza bárki is? mert ugye passzív jövedelm arról szól, hogy neked nem kell hozzá dogloznod, tőled függetlenül, évi kb 200 000 forint jön.ha nekem jönne én térnék ki az utjából.

c) az amway piramis egy kicsit más ott vevőnek megéri a rendszerbe belépni, és úgy vásárlóként megmaradni. így gondolom az átlag keresetbe benne van a több ezer olyan tag a rendszerben aki csupán vásárol.

gondolm ahoz, hogy 88 dollár átlag kijöjjön amikor több ezer 0 dollár kereset van a rendszerben, akkor kell legyen jóval nagyobb kereset is talán....

rosszul látom?

Előzmény: msmks (492)
salesguy Creative Commons License 2005.07.05 0 0 498

látod, ebben is igazat adok neked!!

annyi bena unprofi ember van, aki probal gazdag lenni, de soha nem lesznek!!

en csak uzletképes emberekel dolgozok, akik profin gondolkoznak!

van egy ismerosom..o nem uzteletl olyam emberekel, akiknek toltogetos mobiluk van:)))))mert az mondja, ha mar valaki businesel akkor legyen már rendes elofizetese:)))

milyen igazság!!

Előzmény: Törölt nick (497)
bleroy Creative Commons License 2005.07.05 0 0 495
láttom nem vagy képbe. itt se..........
Előzmény: Zottjoghurt (494)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.07.05 0 0 494

 

88 dollár / hó

 

Ez pontosan elég a szcientológus tanfolyamok elvégzéséhez!! 8--()

 

Nemtom, rájöttek-e a fanatikusabb hálóépítők, hol is lehet hatékony beszervezést folytatni visszautasítás nélkül...

 

(ez egy ingyen tipp volt, nem kérek érte borsós előadói díjat, mint egyes távolból érkezett utazó mlm tanácsadók...:)

 

Előzmény: jay_75 (490)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.07.05 0 0 493

Mai újságban olvasom az apróhirdetést:

" Világon vezető multinacionális cég hálózatépítőket keres ..... Magas kereseti lehetőség ...  Csak komoly jelentkezőket várunk, fényképes önéletrajzzal"

És egy yahoo-s cím. Bruhahahaha :-))))) Micsoda világcég lehet, már egy free postafiókra is telik nekik. :-DDDDDDD

 

Láttam valahol hasonló hirdetést, korszerű napenergia-hasznosító termékek forgalmazására. Szárítókötél MLM-ben! :-DDDDDDD Gondolom métere kétezer ft. :-)

 

msmks Creative Commons License 2005.07.05 0 0 492
úgy látom, te is agyonhallgatod!
adsz-e el terméket a piramison kívül?
Előzmény: jay_75 (490)
teknoerno Creative Commons License 2005.07.05 0 0 491

Mondanál konkrét Tienses példát?

(Kiszerelés, tartalom, ár?)

 

Minden jót!

 

Előzmény: Törölt nick (489)
jay_75 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 490

a pontosság kedvéért 88 dollár / hó (nem év).

...the $88/month average reported by Amway as the income of an average active IBO.

 

http://www.amquix.info/quixtar_pr102600.html

 

Előzmény: Törölt nick (479)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.07.04 0 0 487

Szegény pókembereket folyton megtréfálják a számok.:) (Lásd alant.)
Mindenhol feltűnik ez a bűvös 200 fős csoport, mint elérendő végcél a Nirvánához.
Önmagában a 200 nem tűnik túl nagynak, de ha hozzávesszük, hogy erre mondjuk 5000 pozitív gondolkodású polgártársunk "hajt", (pl. az Amway-ban), akkor már egészen más a kép.  5000 x 200 = 1 millió lúzer.

 

Szerintem ennyi ember soha nem lesz itthon egyik mlm cégben sem. Főleg, hogy az Amwayban is csak 3 millióan vannak világszerte, és ez is 50 év alatt jött össze.
Az AW fénykorában állitólag 150000-en voltak idehaza és 15 év alatt sikerült stabilizálni a számukat 30000-re. Egyenletesen szétosztva őket 200-as csoportokra, 150 szerencsés tag jön ki, a valóság ettől még rosszabb lehet, én 100 alá teszem a jól kereső tagok számát. Az első két tucat nagynyertest meg valószinűleg mindenki ismeri, hiszen velük példálóznak az agymosásokon.

 

Szóval elég kilátástalannak tünik ez a passziv jövedelem megszerzése sokak számára, etetésre viszont kiválóan alkalmas!

Fejlett oszágokban pont az figyelhető meg, hogy a népességhez képest viszonlag kevés az mlm forgalmazók száma. Arra tippelek, hogy itthon AW-ban kb. 20000 körül fog stabilizálódni a tagok száma, 10-15 éven belül, feltéve ha nem jutunk Argentina sorsára, amire elég nagy az esély. Ahogy nő az életszinvonal, úgy fog csökkenni az ilyen beszervezősdi mlm játékok jelentősége.

 


Ez egy nagyon komoly honlapról van, itt aztán tutira megmondják, hogyan leszel milliomos::))  (először azt hittem, Maxval egyik titkos gyöngyszeme:))
gugli: passzív jövedelem
---

"Példa: Tételezzük fel, hogy átlagosan havonta 5.000 Ft-ot kap egy-egy munkatársa forgalma után.

Az első hónapban van 2 új közvetlen munkatársa, a következőben 4, majd 6, aztán 8. Ők szintén pénzt akarnak keresni, vagyis lendüles munkába kezdenek és hasonló eredményeket érnek el, mint Ön. Ez azt jelenti, hogy a 4. hónap végére összesen 30 személy forgalmából részesülhet, vagyis 30 x 5.000 = 150.000 Ft-ot keres - egy jól működő rendszer által. És mi történik eztán - mondjuk a 12. hónap végére? Kb. 150-200 főre emelkedhet a létszám. Ekkor  Ön már 750.000 - 1.000.000 Ft körüli összegre számíthat - HAVONTA.
(Cégektől és felépített rendszerektől (hálózatoktól) függően, eltérő lehet ez az összeg.)"


Szóval 200 a bűvös szám, de lehetőleg az első vonalba!! :--)

 

Szemeket becsukni és hajrá!

 

msmks Creative Commons License 2005.07.04 0 0 486
ha bioboltban értékesítenéd, egyből feltűnne, hogy az adott polcon sorakozó áruk közül (amelyek éppenséggel ugyanazt tudják) nem a tiens a legolcsóbb.
ráadásul, ha valaki pont Tienst akar venni valamilyen okból (tételezzük fel, hogy van ilyen), akkor az nem bioboltba fog menni, hanem megkeres valakit, aki ezzel foglalkozik.

de hadd tegyek fel egy kérdést, amit nem értek: ha a saját boltomban árusítom, akkor ugyebár ha jól értem, a Tiens-től áfa nélkül vehetek dolgokat, majd a boltban rá kell rakni az áfát.
ha végfelhasználóként vásárolok, azaz pl. benne vagyok a Tiens-ben, akkor ki fizeti meg az áfát?
Előzmény: _alien_ (485)
_alien_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 485

Ertem.

 

No, meselj, Te / most miben latsz fantaziat?

_alien_ Creative Commons License 2005.07.04 0 0 483

Kedves Maxval

 

es ahhoz mit szolsz, hogy a Tienst akar a bioboltodban is ertekesitheted kiskerben azonos feltetelekkel?

msmks Creative Commons License 2005.07.03 0 0 482
ha kicsit visszaolvasol, megtalálod a pontos adatokat forrásmegjelöléssel együtt.

nincsenek itt nagy titkok.
Előzmény: jay_75 (480)
msmks Creative Commons License 2005.07.03 0 0 481
jobban utána kellene nézned annak, amit beszélsz. :)
én több mlm-ből is próbáltam vásárolni terméket, de vagy agyonhallgatták a dolgot, vagy be akartak előbb léptetni. miután közöltem hogy csak vásárolni akarok, agyonhallgatták a dolgot :)

tehát a rendszeren kívül nincs eladás. te adsz el a piramisodon kívül is valamit? természetesen árlistát kérek és előrebocsátom hogy áfás számla kell (ha Amwayes vagy akkor Amwayes számla kell, stb.)
Előzmény: jay_75 (480)
jay_75 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 480

honnan szeded az adataidat?

Előzmény: Törölt nick (479)
jay_75 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 477

kifelé nincs értékesítés? szépen néznénk ki, ha minden mlm rendzserű cégbe be kéne lépnem azért, hogy onnan vásároljak, ha szeretnék!!!

gondolkodjatok már egy kicsit.

nem leszek a vodafonnál se alkalmazott, hogy legyen egy telefonom, bár alkalmazotti kedvezménnyel biztos olcsóbb ott is (pedig az nem is mlm-tudtommal). nem leszek Amway tag azért, hogy vásárolhassak. tovább megyek, nem kell pl a Brokernetnél megbízási szerződést aláírnia se senkinek, ahoz, hogy hitelt vehessen fel a cégen keresztül, vagy befektetehessen.

jobban meg kéne ismeretek ezeket a dolgokat mielőtt olyan nagyon elítélitek őket!

azért mert krumplilevest akarok enni, nem feltétlenül veszek meg egy krumpliföldet. bár nekem valszeg olcsóbb lesz a krumpli, ha a földet is meg veszem és el tudom adni a róla a termést. csak nem értékesíteni akarok, hanem vásárolni, és ezzel én nem vagyok egyedül talán.

na és ebből lesz a forgalom.

az Amway pedig már vagy 50 éve működik, ne mondjátok, hogy csak egy ezrelék él belőle! becslésem szerint sokkal többen. de adatot nem tudom, mert nem ismerem céget ennyire. talán valaki más igen.

Előzmény: msmks (476)
msmks Creative Commons License 2005.07.03 0 0 476
akkor is.
ha nincs belépő, nincs forgalom.
Előzmény: salesguy (475)
salesguy Creative Commons License 2005.07.03 0 0 475

"Mert a profi mlm-esek tudják, hogy NEM a termékértékesítésból jön a pénz... "

 

hát miből?

a mi cegunknel egy budos buznyakot sem kapsz uj belepő utan...csak az eladásai, vásárlásai után...

 

miert nem nezek utana jobban, mielott hulyeseget irkaltok?

Előzmény: Törölt nick (473)
jay_75 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 472

az hiszem, itt sokan még azok közül sem, akik az mlm 'pártját' fogjátok nem tudjtok teljesen, hogy ez nem egy 'farkába harapó kígyó'.

 

ha azt mindannyian látjátok, hogy az mlm vs pilótajáték között a különbség micsoda, akkor az mlm-et miért pilótajátékként űzitek?

azt értem ez alatt, hogy ha termék értékesítésről szól a dolog, akkor miért csak az emberek beszervezése megy ki a játék.

persze a nagy keresethez (ha jól látom) szükség van egy csoport építésére is. de sajnos kizárólag az emberek beszervezéséből nem lesz termelés amiből kereset lehetne... értékesítés és hálózatépítés, akinek ez a kettő egyszerre megy az lesz belőle gazdag. meglátásom szerint.

bleroy Creative Commons License 2005.07.03 0 0 471

én itt vagyok

nem a normális szint miatt mentek el hanem más miatt, de ezt te is tudod......

Előzmény: msmks (469)
msmks Creative Commons License 2005.07.02 0 0 469
igaz! valószínűleg fel tudják mérni.
csak túlteng az optimizmus.
úgy érzem, a topikban sikerült normális szintre hozni a hurráoptimizmus és az elutasítás viszonyát. sajnos ez azzal járt (előre látható volt) hogy a hurráoptimisták elmentek.

nem bírják ki, ha valaki ellentmond.
Előzmény: pancsen (468)
pancsen Creative Commons License 2005.07.02 0 0 468

Ez a cég kb másfél éve van Magyarországon. Vannak még nehézségek, ez biztos.

 

És a termék minőségére is panaszkodtak? És a jutalékrendszerre is?

 

Nekem a hozzászólások nagy része azért nem tetszik, mert az mlm - ellenzők szerint az mlm rendszerekben csak sikeres csalók és lúzerek, azaz hülyék vannak. Nem feltételezik az emberekről, hogy fel tudják mérni, hogy nekik mi a jó, mi, meddig éri meg.

 

Akinek nem teszik az mlm rendszer, ne lépjen be, ne vásároljon ilyen terméket, de hagyja élni és ne pocskondiázza le azt, akinek ez teszik és szívesen csinálja.

 

Nem csak az Amway-ben vannak erőszakos beszervezők, és nem mindenki erőszakos aki ilyen lehetőséget felkínál.

 

MINDEN erőszakos reklámozót, beszervezőt határozottan el kell küldeni, ha zaklat. Ilyen pl egy sor hittérítő, reklámcetli osztogató, autóablak mosó.........

Előzmény: Törölt nick (467)
pancsen Creative Commons License 2005.07.02 0 0 465

Tudsz valami konkrétumot? Mindig csak általásossákokat olvasok tőled. Honnan az info?

 

Ismertsz termékeket is?

Előzmény: Törölt nick (462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!