Keresés

Részletes keresés

Keszikörnyezet Creative Commons License 2005.08.09 0 0 767
TÉRZENE

(minden vasárnap 10 órától)

 

A TiÉD Egyesület meghívja Önt és kedves családját

a Dunakeszi Szent István parkba ( új piac mellett)

térzenei rendezvényére.

 

Időpontja:

 

2005. augusztus 14. vasárnap 10 óra

 

Következő előadó:

 

TRIO DI CAMERA

FÚVÓSZENEKAR

 

A rendezvény látogatása ingyenes.

 

Ez a zene a TiÉD!

 

TiÉD Egyesület

polgárka Creative Commons License 2005.08.06 0 0 766
Úgy tünik valami történik a "régi" benzinkuttal.Eladta a tulajdonos?Akkor lesz pénze a strandot  befejezni,amit a Kovács bérbe adott neki 99 évre.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 765
Jeliben többek között abból él a település, hogy az emberek elmennek gyönyörködni a növények szépségében. Dunakeszin a város életét meghatározó három embert baromira nem érdekli az, hogy mi lesz a várossal, legfőbb szempont a társasházakat építő és a földutakat baromi drágán (szar minőségben) aszfaltozó haverok kiszolgálása és ezért a marok tartása. Valószínűleg a szunyogírtó vállalkozók nem osztanak vissza, így aztán nincs is szunyogírtás.
Előzmény: pária (764)
pária Creative Commons License 2005.08.02 0 0 764

"Gróf Ambróczy-Migazi István (Malonya, Jeli arborétum) honosított meg, előítéletek ellenére jónáhány örökzöld növényt. Elképzelése a télen is zöld kert volt. ... Nem tartom kizártnak,hogy a Fenyves-park is ekkor került telepítésre."

 

Ehhez fűzöm hozzá,ami épp a mai Mépszabadságban olvasható:

"Méltán büszkék a vasiak a Kám közelében lévő Jeli arborétumra.Pompáznak ott a fenyők,tuják,tiszafák.... A tervek szerint itt emlékházat építenek az alapító gróf Ambrózy-Migazzi István örökségének bemutatására."

 

Máshol büszkék a fenyőkre –

Dunakeszin meg kivágnák?!? 

 

Előzmény: mallanquioo (762)
mallanquioo Creative Commons License 2005.08.02 0 0 763

 

"VIRÁGZÓ MAGYARORSZÁG: DUNAKESZI"

IN: M2 TV, VII. 31. vas., 12,55-13,20 óra

 

Megnéztem.

Az egész olyan volt, mint egy reklámfilm, ami azt sugallja:  

 

Emberek gyertek ide lakni szépek vagyunk jók vagyunk szeretünk titeket, értetek vagyunk!

 

Rengeteg közeli felvétel a látványosságokról, ezzel kerülve, hogy a szemétdombok is bekerüljenek a képbe.

Pl. a vasúti felüljáró hídon áthaladva: templom - könyvtár - közeli kép - ugrás lóversenypálya.

A köztes rész, hogy pl. a templom előtt építőanyag árusítás van egy szép park vagy parkoló helyett, meg a többi gusztustalanság a vasút mentén, a pavilon, állomásépület - az már kimaradt.

 

Előzmény: pária (753)
mallanquioo Creative Commons License 2005.08.02 0 0 762

 

Néhány évvel ezelőtt volt egy nagy szélvihar Dunakeszin, amelynek néhány fenyő is áldozatául esett.

Ekkor döntöttek úgy az önkorminál, hogy lecserélik az öreg, „balesetveszélyes” fenyőket. Megfiatalítják a parkot.

Beültették a fenyők alját lomblevelű facsemetékkel. Feltehetően pár éven belül, ahogy ezek erősödnek, nekiállnak kivágni az öreg fenyőket.

De akkor mitől lesz fenyves a fenyves?

Gróf Ambróczy-Migazi István (Malonya, Jeli arborétum) honosított meg, előítéletek ellenére jónáhány örökzöld növényt. Elképzelése a télen is zöld kert volt. Kezdeményezésére, tervei alapján Pesten is sok helyen ültettek örökzöld növényeket pl. a Gellérthegyen. Nem tartom kizártnak, hogy a Fenyves-park is ekkor került telepítésre.

 

Előzmény: Luckuty (761)
Luckuty Creative Commons License 2005.08.01 0 0 761

Nem akarom kritizálni a kertészeti elképzeléseket, de a Fenyves-parkban is betegségre hajlamos lomblevelű fákkal akarják kiváltani a fenyőket.

 

Káprázik a szemem, vagy jól látom kedves mallanquioo, hogy ki akarják vágni a fenyöket? (Szép kifejezés a "kiváltás" a "kivágás" helyett.) Mikor? És honnan veszed? Nem lehetne megakadályozni? Nem utólag sírni, mint a nagy akác esetében.

Előzmény: mallanquioo (745)
Luckuty Creative Commons License 2005.08.01 0 0 760

Egyszerü recept nélkül vásárolható gyógyszert kívántam vásárolni,természetesen nem volt.Nem először járok így.

 

Ez nem csak az Auchan-nál lévö patikára jellemzö. Valószínüleg nem tudnak mindent tartani, de valóban beszerzik másnapra, amit ígérnek. Más kérdés, hogy másnap is kell-e még a vásárlónak, vagy inkább megveszi máshol. 

A drága kozmetikumok tartása valóban bosszantó, mert a szakmai munka rovására megy. Valamelyik nap az egyik (nem mondom meg melyik) patikában férjem beváltott egy receptet az anyósomnak. Este felé ijedt telefon a patikából: tévedésböl a nagyobb dózisú készítményt adták ki, ne vegye be az anyósom, hanem amint lehet, vigyük vissza, hogy becseréljék. Ez az, amikor mindennel kénytelenek foglalkozni, hogy fennmaradhassanak. 

 

Előzmény: kékcinke (741)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2005.07.28 0 0 759

Az emlékművel nekem semmi bajom, talán csak annyi, először engedélyeztetni kellett volna utána megépíteni. Próbálna csak meg egy egyszerű halandó engedélyek nélkül építkezni.

A fa kivágás az én felháborodásom tárgya. Mit ártott az a szerencsétlken fa?

Na és a tiszta közélet: Kovács úr a testületi ülésen azt "füllentette", hogy az a fa már elpusztult. Rossz lehet, ha a fa ezt megcáfolja. Nem hiszem, hogy a fának a lokálpatrióta frakciót lejárató szándékai lennének. Azt biztosan tudom, hogy nem ezért hajtott ki a képviselői akarat ellenére. Az élni akarás a természet egyik nagy csodája.

Előzmény: Törölt nick (758)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 758

A fa még él. Meg kell érteni a város lánglelkű felvirágoztatóját:

Dunakeszi nem létezhet a szélsőjobbnak tett gesztusok nélkül.

Dunakeszi nem létezhet szemétégető nélkül, aminek az engedélyezésekor hagyományosan nagy pénzek mozognak

Dunakeszi nem létezhet aranyáron kivitelezett utak nélkül, amik közbeszerzésen, illetve az alapítványban realizálódnak

 

Előzmény: Keszikörnyezet (754)
facsigafa Creative Commons License 2005.07.28 0 0 757
Ez is megoldás csak elég megnézni amikor lomtalanítás van. Az mondjuk be sem villan bunkókám agyába, hogy mondjuk rendelek magamnak egy legkisebb méretű konténert és elvitetem a saját szemetem ? Szép kis gondolkodás módra vall, hogy az nem az enyém - mekkorát téved - de akkor milyen mérges, ha őt magát vagy  városát minősítik. Az a gond, hogy akik látják azok sem szólnak rá, s ezzel a magatartásasal még biztatják is, hogy csináld csak.
Előzmény: mallanquioo (750)
pária Creative Commons License 2005.07.27 0 0 756

Én is köszönöm a képet!Dokumentumerejű bizonyíték ez is arra,hogy akár engedély

nélkül, v. engedéllyel vágták ki a fát,indokolatlan és barbár cselekedet volt,semmibe

véve a környezetvédelmet is. A sok kis fa nem pótolja az egy hatalmas lombozatút.

 

 

Előzmény: Keszikörnyezet (751)
Bogie Creative Commons License 2005.07.27 0 0 755
Köszi!
Előzmény: pária (753)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2005.07.27 0 0 754

A fa inkább élni szeretett volna, de Kovács képviselQ, élet halál ura!

 

A fa inkább élni szeretett volna, de Kovács képviselQ, élet halál ura!

 

pária Creative Commons License 2005.07.27 0 0 753

"VIRÁGZÓ MAGYARORSZÁG: DUNAKESZI"

IN: M2 TV, VII. 31. vas., 12,55-13,20 óra

Előzmény: Bogie (749)
Keszikörnyezet Creative Commons License 2005.07.27 0 0 752
Keszikörnyezet Creative Commons License 2005.07.27 0 0 751

igaz, nem én igértem, de nekem is van egy friss felvételem. Közkincsé teszem.

nem szeretném, ha engem felboncolnának amikor éppen "ennyire" vagyok halott, mint ez a fa volt. Rossz lehet ha egy alvó embert, felboncolnak, alvó fát kivágnak.

 

Ti ismeritek a Kovács képviselQt?

Máshoz is ennyire ért? Pl. a közbeszerzésekhez? Akkor már értem miért ilyen drága az önkormányzati beszerzés:((

 

Előzmény: pária (744)
mallanquioo Creative Commons License 2005.07.27 0 0 750

 

Talán, ha többször tennének ki konténert, és nem égetéssel, stb. kellene megszabadulni a kerttulajdonosoknak a levágott zöldhulladéktól, nem tennék ki közterületre. (De lehet, hogy túl optimista vagyok?)

Köztudottan kevés a parkoló, a boltoknál, postánál, vasútállomásnál, stb. nem lehet parkolni. Ahol lenne hely parkolót, vagy taxiállomást kialakítani, mint  pl. vasútállomásnál, ott kiadják ipari tevékenységre a területet.

 

Előzmény: facsigafa (748)
Bogie Creative Commons License 2005.07.27 0 0 749
Milyen tévében?
Előzmény: pária (747)
facsigafa Creative Commons License 2005.07.27 0 0 748
Két "fenyves" van a városban, egyik a Fóti úton másik a Kincsem utcában. Úgy tudom, hogy ezek a fenyőfák közel 100 évesek. Valaki azt mondta ez a fajta fenyő "táj idegen". Az erdő alját mostanában mindig gondozzák, nyírják a füvet. A bunkók meg a telkükről a levágott füvet és gallyat kihordják oda. Szép tiszta az erdő, de az ő szignójuk ott van. A közterületesek miért nem fogják meg őket, meg az ott parkoló autók tulajdonosait ?
Előzmény: pária (747)
pária Creative Commons License 2005.07.27 0 0 747

Fenyves parknak a volt Rendőrség (annak állapotáról is érdemes lenne beszélni)

épülete melletti kis fenyőerdőt hívják? Vagy hol van? De nem is értem, a meglévő

fák HELYETT akarnak másokat, miért? Apropó, vasárnap délben a Virágos városok

sorozatban a tévében Dunakeszit mutatják be.

Előzmény: mallanquioo (745)
Bogie Creative Commons License 2005.07.27 0 0 746
Nem lehet, hogy etették őket?! Mert nálunk lassan már madár nagyságú szúnyogok vadásznak ránk.
Előzmény: mallanquioo (745)
mallanquioo Creative Commons License 2005.07.27 0 0 745

 

A szegény kivágott, életéért küzdő fa mellett viszont áll egy ifjú, de halálra ítélt gesztenyefa. Szerencsétlent nem permetezik levelei tönkrementek, elszomorító látvány e páros.

 

Nem akarom kritizálni a kertészeti elképzeléseket, de a Fenyves-parkban is betegségre hajlamos lomblevelű fákkal akarják kiváltani a fenyőket.

Nagy kár!

Az örökzöldek télen is fogják a szelet, leveleikkel nem tömítik el a vízelvezetőket, búvóhelyet adnak sok madárnak, mókusnak.

De nem csak itt, hanem a különböző helyeken telepített lomblevelű fákat is permetezni kellene, betegek.

 

Szúnyogirtásszerű volt a napokban. Valami ködöt eregető-berregő egyik éjjel járkált többfelé. De ettől csak vadabbak lettek a szúnyogok.

 

Előzmény: pária (744)
pária Creative Commons License 2005.07.27 0 0 744

A barbár módon kivágott fáról valaki itt igért nekem egy emlékfényképet, azóta is

várom...  Más: Dunakeszin volt, van vagy lesz szúnyogirtás, tudja valaki? Én nem,

csak azt, hogy szúnyogok viszont vannak:-(((

 

Előzmény: Törölt nick (742)
kékcinke Creative Commons License 2005.07.27 0 0 743
....és a füstkarikákban nagyjaink képe lenne látható.Gondolok itt a dinnyésre,pékre,a legfiatalabb alpolgira  ... kicsit  alatta pedig a "söprögetőket" lehetne megörökíteni .Bocsánat ha valakit kifelejtettem!
Előzmény: Törölt nick (742)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 742
Tegnap megint jártam az engedély és ízlés nélküli irredenta emlékműnél, az állítólag kiszáradt (és barbár módon derékban elfűrészelt) fa azóta is folyamatosan ontja a friss hajtásokat. Szerintem ennek a fának kellene Dunakeszi címerébe kerülni, semmi sem demonstrálja jobban a helyi viszonyokat. Az igazi persze az lenne, ha a címerben a fa alatt lenne egy nagy kupac sitt plusz üres sörösdobozok, a fa felett pedig vidáman bodorodna a szemétégető füstje.
kékcinke Creative Commons License 2005.07.26 0 0 741
Patika ....ma mivel a bevásárló központban jártam beugrottam a patikába.Egyszerü recept nélkül vásárolható gyógyszert kívántam vásárolni,természetesen nem volt.Nem először járok így.Van viszont mindenféle drága kozmetikum  és egyebek.MInek ez a patika és ilyen hiányos készlettel ügyel is?Mondják megrendelik,holnap ott lesz.De ha akkor kell?...maradt a lakótelepi gyógyszertár.
pária Creative Commons License 2005.07.25 0 0 740

Ezt  nem értem, hát pl. Pária néven hogy írhatna más rajtam kívül? Hisz jelszavas

belépés van és regisztrálni csak egy ember regisztrálhat ugyanazon néven, nem?

Előzmény: a.a. (739)
a.a. Creative Commons License 2005.07.24 0 0 739

Tisztelt Moderátorok!

 

Azt tapasztaltam, hogy valaki a nevemet felhasználva írt e topikban a korábbiakban. Kérem emiatt a moderátor kollegákat, hogy a nick-name-emet töröljék, további hozzászólásaimat új regisztráció illetve jelszó-választás után szeretném megtenni.

Köszönöm!

Bogie Creative Commons License 2005.07.23 0 0 738
Nekem az a tapasztalatom, hogy június végétől szeptember elejéig vagy teljesen leáll az ügyintézés vagy tízszer annyi erőfeszítésébe kerül az embernek, hogy lépjen előre, mint máskor. Persze, azoknak ez sovány vígasz, akik pont nyáron betegszenek meg...
Előzmény: Keszikörnyezet (736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!