Keresés

Részletes keresés

astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2178
Sunyítasz, cyprian?

Nem mered állni a fogadást?
Előzmény: cíprian (2177)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2177

Majd később, de maradjunk a körpályánál, ne bonyolítsunk.

 

Nem olyan értehetetlen az égimechanikai paradoxon, javaslom addig nézz utána. Kiváncsi vagyok te hogyan értelmezed. De később térjünk vissza, előbb Gergővel vitatkozom.

Előzmény: pint (2175)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2176
Akkor jellemezd g gyorsulásvektor irányát.
Előzmény: Gergo73 (2174)
pint Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2175
zöldség az, de nagy. ha valakit érdekel, hogy mi történik, ha keringő testre mozgásirányú erővel hatunk, akkor nézze meg a hohmann transfer orbit kifejezést, ott le lesz írva. röviden: az új pálya egy másik ellipszis, ami a gyorsítás helyén érinti a régi ellipszist.
Előzmény: cíprian (2166)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2174

Mit nem értesz azon, hogy a tömegközépponttól kifelé?

Nem értem, mert a "kifelé" szó nem használatos a matematikában. Én történetesen még soha nem hallottam. Vektorok mindenesetre nem mutatnak sehova. Egy vektor egy vektortér egy eleme, semmi más.

De mint mondtam, egy zárt térrészben bármerre indulsz el, a határ felé indulsz el, hiszen minden irányban a határ van, ezt jelenti a zárt térrész.

Azt sem érted, hogy g vektor mindig "befelé" mutat, te matematikus?

Nem én, soha ilyet nem hallottam és az értelméről sincs fogalmam. Ezért kéne definiálnod.

 

Előzmény: cíprian (2173)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2173

Mit nem értesz azon, hogy a tömegközépponttól kifelé?

 

A gyorsulás g értéke mindig a felszíntől tömegkozéppont irányába mutat. Leírtam egy olyan esetet a 1749-ben, ahol ezzel ellentétesen halad, vagyis a tömegközépponttól a felszín felé mutat -g vektor.

 

Azt sem érted, hogy g vektor mindig "befelé" mutat, te matematikus?

Előzmény: Gergo73 (2172)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2172
Már kérdeztem egyszer, hogy mit jelent az, hogy "kifelé" vagy "határ felé". Ugyanis egy zárt térrészben bármerre mész, mindig a határa felé mész (azaz: minden irányban van a határnak pontja). Még akkor is a határ felé mész, ha történetesen éppen a középpont felé mész. Szóval nem értjük, mit akarsz mondani.
Előzmény: cíprian (2170)
astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2171
cyprian, ajánlok neked egy fogadást:

Ha megmutatod nekem, hogy hol ír Martin Rees az üregben fellépő negatív gravitációról, fizetek neked egymillió forintot és nyilvánosan bocsánatot kérek tőled.

Ha nem tudsz ilyet mutatni, akkor nem fizetsz semmit, viszont nyilvánosan beismered, hogy hülyeségeket beszéltél.


Szóval megmutathatod, hogy van vér a pucádban és nem csak a szád nagy.

Mered vállalni?
Előzmény: cíprian (2165)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2170

Jó vicc, de nem.

A 1749. hsz-ben megadott feltételekkel:

a középponttól kifelé megy, feltéve ha nem a középpontban van. A középpontban ugyanis g=0.

Előzmény: Gergo73 (2168)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2169

Ez a hozzászólásod igen jellemző rád. Mindenütt ezt teszed, szinte mindenkivel.

 

Hol vannak az érveid? Szerinted mit írt Rees, és ezt te hogyan értelmezed?

Ezek lennének az értelmes válaszok.

De te csak hülyézel, mocskolódsz minden topikban.

Nem hiszem, hogy szóba kell állnom veled.

Előzmény: astronom (2167)
Gergo73 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2168
Továbbra is tartom viszont, hogy egy üregben felléphet negatív g gyorsulás is.

Ami azt jelenti, hogy ha valaki belép az üregbe, akkor egy idő múlva negatív lesz a sebessége, vagyis negatív idő alatt teszi meg a pozitív távolságot. Magyarán: elmegy a kocsmába és megfiatalodik!
Előzmény: cíprian (2163)
astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2167
ugyanis "Csak hat szám" c. könyvében hasonlóan írta le azt,

cyprian, én legalább annyira kitartó vagyok, mint te. Akárhányszor hazudod ezt, én mindannyiszor megmondom, hogy ez egy méretes hazugság.

Erre azt tudom mondani, szerezze be ezt a könyvet akit érdekel ez a téma.

Én is azt tudom mondani, ugynais akkor mindenki látni fogja, mekkora ordító hülyeségeket hordasz össze. Nem mintha eddig nem lett volna nyilvánvaló.

Mellesleg éppen te voltál, aki nemrég beírtad ide az ominózus részt, akkor is mindenki számára nyilvánvaló volt, hogy egy szót sem értesz az egészből, csak a hülyeséget lököd szakadatlanul.
Előzmény: cíprian (2165)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2166

Csak szeretnéd zöldségnek látni amit mondtam, de nem az. Nem érted csupán.

 

Égimechanikai paradoxonnak hívják azt a szabályt, amit az űrhajók dokkolásánál figyelembe kell venni, és megnehezíti a manőverezést.

 

Az égimechanikai paradoxon szerint ha egy testet a geodetikus pályáján gyorsítunk, akkor letér a pályájáról, egy külső pályára tér, amin hátrébb lesz! Elmontam ezt neked, miért nem érted? Hátrébb lesz  az impulzusmomentum megmaradása miatt. Ezért nehezül meg két űrhajó összekapcsolódása.

Előzmény: pint (2130)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2165

Ha én hülyeséget mondtam, akkor ezzel együtt Martin Reest is lehülyézted, ugyanis "Csak hat szám" c. könyvében hasonlóan írta le azt, amit itt én is megpróbáltam nektek átadni némi kiegészítéssel, amelyet más szakkönyvekből vettem

 

Nem szoktam a levegőbe beszélni, és mindig idézettel tudom alátámasztani a mondanivalómat.

 

Tudom, hogy most vissza fogsz élni azzal, hogy rajtunk kívül másnál nincs meg ez a könyv, és azzal fogsz érvelni, hogy Rees nem ezt írta.

Erre azt tudom mondani, szerezze be ezt a könyvet akit érdekel ez a téma.

Előzmény: astronom (2164)
astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2164
Én pedig továbbra is tartom, hogy hülyeséget beszélsz.
Előzmény: cíprian (2163)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2163

Itt valóban pontatlanul fogalmaztam, mert negatív gyorsulást kellett volna mondanom.

 

Mentségemre mondom, hogy egy kicsit elméláztam ekkor a sötét energián, és arra gondoltam, hogy vajjon nem a multiverzum gravitációja jelenik-e meg benne, mi "üreglakók" számára?

De ezzel már tényleg nem akartalak szórakoztatni benneteket, végül is igy lett belőle egy kis elírás.

 

Továbbra is tartom viszont, hogy egy üregben felléphet negatív g gyorsulás is.

Előzmény: astronom (2162)
astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2162

Ne ferdítsétek el azt amit mondtam.

Kérlek alássan, szó szerint idézlek:

 

2007.11.21 21:22:20 © (1944)

 

Mindezek mellett érdekes probléma bukkant fel: egy üregben felléphet negatív gravitáció is.

 

Előzmény: cíprian (2161)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2161

Ne ferdítsétek el azt amit mondtam.

A 1749. hsz.-ban adott feltételekkel az üregben negatív g gyorsulás van, mert a gyorsulás iránya a középponttól kifelé mutat.

Mungo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2160

...negatív-gravitáció egymás mellett hat, tehát nyilvánvaló, hogy a nap belül üreges!

 

Már csak azt kellene eldönteni, hogy az üreg gömb, vagy kocka alakú, hogy matmérnökse hiába tornásztassa magát. :o))))

Előzmény: XRive (2159)
XRive Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2159
Sőt! Ez a két effektus, valamint a Ciprián-féle üregben-negatív-gravitáció egymás mellett hat, tehát nyilvánvaló, hogy a nap belül üreges! Ez kétségtelen, felesleges is vitázni rajta!
Előzmény: XRive (2158)
XRive Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2158
Sőt, kontrázok.

Nyilvánvaló, hogy a protonok sokkal nagyobb felületet adnak a nap elsejéből kifele igyekvő sugárzásnak, mint az elektronok. Ergo: belül úgyis csak elektronok maradnak a végén.

Ez is van akkora marhaság, mint a tied.
Előzmény: XRive (2157)
XRive Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2157
Igen, szerintem is jobb, ha az a potom néhány nagyságrendnyi különbség a gravitációs és elektrosztatikus kölcsönhatás erejében nem zavar.
Előzmény: cíprian (2153)
pint Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2156
azt vettem észre, hogy ciprián teljesítménye elég egyenletes. ha visszaolvasod a történetét, ehhez hasonló falrengető baromságok láncolata az egész. csak azért tűnik egyre rosszabbnak, mert az új mindig meglep, a régit meg már emésztetted egy kicsit.
Előzmény: Mungo (2155)
Mungo Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2155

A Nap belsejében a gravitáció szelektálja a hidrogén atommagját és az elektronját.

A gravitáció a  hidrogén elektronját a kis tömegénél fogva kevésbé tudja megtartani, emiatt az elektron a Nap külső részében több lesz, mint a belsejében. Ennek az a következménye, hogy a Nap külsejében negatív töltésű H- ionok keletkeznek.

 

Ez már igazán monumentális marhaság.

Mostmár csak azt várom, mivel lehet ezt még alulmúni?

Mert értelmes beszélgetést erről a témáról, biztosan nem lehet produkálni.

Előzmény: cíprian (2153)
astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2154

Ezt felírjuk "a gömbhéj belsejében negatív gravitáció van" meg a többi cyprian-féle baromság közé, aztán év végén szavazunk, hogy melyik a legsűrűbb hülyeség.

Előzmény: cíprian (2153)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2153

A hidrogén és a gravitáció szempontjából még egy érdekes jelenséget említek meg a Napunk jelenlegi állapotának jellemzésére.

 

A Nap belsejében a gravitáció szelektálja a hidrogén atommagját és az elektronját.

A gravitáció a  hidrogén elektronját a kis tömegénél fogva kevésbé tudja megtartani, emiatt az elektron a Nap külső részében több lesz, mint a belsejében. Ennek az a következménye, hogy a Nap külsejében negatív töltésű H- ionok keletkeznek.

astronom Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2152
A 1259. és azóta az összes hozzászólásod azt az állapotot jellemezi, amelyben te makacsul kitartasz egy baromság mellett, annak ellenére, hogy legalább tucatszor megmutattuk neked a helyes megoldást.
Ha abban hiszel, hogy egy hülyeség igazzá válik attól, hogy kitartóan ismételgeted, menj el politikusnak, azok kajálják az ilyet. Egy "Tudomány" nevű fórumon ez elég szánalmas....
Előzmény: cíprian (2151)
cíprian Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2151

A Napunk összeroppanása a gravitáció hatására valószínűleg két részben fog történni, míg a végén kb a Föld térfogatára zsugorodik, és fehér törpe lesz.

 

A vörös felfúvódás után következik be az első összeroppanás. Ekkor még nem tudja a gravitáció összehúzni a Napot Föld mértűre, mert a Nap magja az összehúzódás hatására eléri 100 millió 0C hőmérsékletetet, és beindul He magok fúziója. Ez a fúzió megnöveli a nyomást, és amíg a He el nem fogy, nem roppan össze a Nap.

 

A következő lépcső a C atommagjainak egyesülése lenne, ehhez 300 millió 0C kellene. A Napunk tömege határeset, és valószínüleg nem indul be C egyesülés. A Napunk ezért feltehetőleg másodszor is összeroppan a gravitáció hatására, mert a C-egyesülés elmaradása miatt már nem lesz olyan nukleáris folyamat, amely a gravitáló erőt nyomással ellensúlyozná. Ekkor a Napunk összeroppan fehér törpévé, amelynek térfogata mintegy Föld méretű lesz.

 

Ebben az állapotban a Napban a gravitáló erő minden kémiai kötés erejét felülmúlja,

és emiatt lehetetlen lesz a hideg Napban is a H2 molekula léte. Ezt az állapotot jellemzi a 1259. hsz.

 

Amint látható, sem a meleg, sem a hideg Nap magjában lehetetlen a H2 molekula léte.

 

Előzmény: pint (2148)
XRive Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2150
Feltételezik azoknak a szupermini fekete lyukaknak a létét. Egy ilyennek talán lehet még az eseményhorizonton kívül is elegendően komoly gradiense. Bár itt meg már az a kérdés, hogy ez méretileg összevethető-e a hidrogénmolekulával...
Előzmény: pint (2145)
XRive Creative Commons License 2007.11.28 0 0 2149
Mikor fejezed már be a hülyeségek terítését, mondd?


A neutroncsillagokban meg más hasonló elfajult mütyürökben nem a gravitációs erő b@szogatja össze az atomokat. Hanem a nyomás.

A nappá válás alsó határa pedig valahol 80 Jupiternyi tömegnél van. Ez alatt barna törpéről beszélünk: ezek pedig stbil égitestek, annyi közük az elfajuláshoz, mint a tollnak a kezemben vagy a padlónak a talpam alatt. Semmi olyan elv nincs, ami szerint össze kéne roppanniuk. De szívesen veszek bármi olyan linket, ami ennek ellentmond.
Előzmény: cíprian (2147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!