Keresés

Részletes keresés

ergoGnomik Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9308

Két SID-kártya kapcsolási rajzot is lehet találni az urak által ajánlott oldalakon.

siz Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9306

Kapcs. rajzot nem tudok neked adni, de annyira nem bonyolult: $fd40-$fd5f és $fe80-$fe9f címeket kell dekódolni neki chip-selectnek (nyilván a felső 11 bitet, az alsó 5 megy a SID-be), ezen kívül kell neki adni egy tápot, amit külön kell előállítanod, mert a gépen belül nincs + a szűrők ellenállásai és kondijai. Ha már belülre rakod, akkor a TED foglalatba kellene, mert onnan jön ki a hang alapból is.

 

Előzmény: Pákás (9305)
Lavina of Gotu Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9304

:D :D Jó ide benézni. Ha más mesélné, el sem hinném.

XNC Creative Commons License 2019.12.23 -1 0 9303

Ne idegeskedj!

Egyszer majd lejön.....

Előzmény: Pákás (9301)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9302

Segiccs neki, jól lebasz érte :(

Előzmény: epy116 (9300)
epy116 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9300

Most már csak akkor segítek, ha előre megköszönöd.

Előzmény: Pákás (9299)
epy116 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9298

Bocs siz, nem tudtam.

Előzmény: siz (9293)
siz Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9297

Na letöltöttem a kedvedért a WinHTTrack-et (64 bites, no-installer verziót, de ez gondolom mindegy).Elindítottam, projekt névnek megadtam, hogy Plus4World és megadtam a mappát, hogy hova kérem. URL-nek beírtam, hogy http://plus4.othersi.de/plus4 , utána nyomtam egy Options-t és ott a Scan Rules fülön Excude link(s)-ként hozzáadtam három új szabályt, mindegyik "This folder name:" volt: Docs, Misc és Parties. Ez pont azt tölti le, ami kell (nagyjából, nyilván itt is web oldalt tükröz, tehát tele lesz mindenféle szemét HTML-lel is, de azokat utólag kitörölheted). Ami még problémás lehet (de ez a plus/4 world tárolásából adódik), hogy van, ami .prg, van ami .tap, van ami .d64 és vannak, amik be vannak zip-elve.Még megy a letöltés (a laptopomban régi g-s wifi van, lassú), nem tudom, hogy mekkora lesz a végén, de a régebbi wget-es letöltésnél ez volt:131M    Demos
312M    Docs
418M    Games
456K    HISTORY.TXT
24K     LATEST.TXT
73M     Magazines
179M    Tools

(Ebből itt most a Docs-ot nem töltöm le)

Előzmény: Pákás (9294)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9295

Esetleg kezd el azzal az ezer programmal, amit korábban átküldtem tömörítve.

Talán nem a legjobbak (bár a Top20 biztosan benne van  játékokból, és a top pár a demókból), de kezdésnek talán megfelelnek. Mármint még ebben az évben.

 

Az emulátor használata baromi egyszerű. pl YAPE

Letöltöd, installálod, elindítod, és becsatolod a D64-et(File/Attach Disc image...) vagy betöltöd a PRG file-t (file/Load PRG...). Utána Run, bár általában maguktól elindulnak.  

Mivel alapvetően jó programozónak mondod magad (SuperCPU programozás meg a többiek), ez nem okozhat gondot.

 

A fiam pl. a nagyszülőktől szülinapokra kapott pénzéből vett 1 TB-os vinyót, azon már sok minden elfér.

Esetleg kérj ezt karácsonyra a rokonoktól, vagy törölgess felesleges dolgokat a merevlemezről, pl a Download vagy a TMP könyvtárból. Vagy kapcsold be a tömörítés funkciót.
Neki is ezt szoktam javasolni. Nem tudok mindent megcsinálni helyette.
(bár ne értem miért küzdesz 120GB-os SSD-vel, amikor az elmondásod szerint sok pénzed van. Javaslom egy egy terás SSD megvételét, megváltozik tőle az életed. 35-40 rugó nem a világ.)

siz Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9293

Az a link, amit én adtam (az othersi.de ) csak a programokat tartalmazza (kivéve az a két könyvtár, amit írtam). Az internetet használni és komplett könyvtárakat letölteni sajnos nem tudlak megtanítani.

 

És itt jelezném mindenkinek (különösen Epy-nek a korábbi posztja miatt), hogy legyetek szívesek a komplett plus/4 world-öt ne töltsétek le (a komplett plus4world.powweb.com -ot), mert a szolgáltató limitálja a lekérdezések számát és néha már átlépi a limitet az oldal, olyankor valameddig (talán másnapig, de nem tudom, hogy milyen időzóna szerint) egyáltalán nem működik.

Előzmény: Pákás (9292)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9291

Mondom, én befejeztem. Nem is tudom már hány oldalon keresztül próbált neked itt mindenki segíteni, de te csak a kifogásokat keresed, és fikázod azt aki segít. Hihetetlen hogy nem veszed észre hogy hogyan beszélsz az emberekkel. Segítséget kérsz és ilyen hangnemben válaszolsz? Most már próbálj meg magadtól rájönni ezekre.

Előzmény: Pákás (9290)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9289

Amúgy siz által megadott linket is le lehet tölteni HTTrack-el, de még arra is lusta vagy hogy ezt kipróbáld.

Előzmény: Pákás (9287)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 1 9288

Én most már tényleg feladom. Mindent megkaptál ami ahhoz kell hogy az létező összes anyagot letöltsed, de megint csak a kifogások, ahogy eddig is. Nekem tökéletesen működik a site letöltés, itt vannak a zip-ek, d64-ek, prg-k. Mondtam hogy lesz kifogás. És megint csak szenvedsz. Meg mi ez az idei határidő? Jövőre meg már nem lesz meg a gép? Ki fogod dobni? Az hogy nincs hely a winyódon meg hogy nincs időd ez már tényleg az abszolút szánalmas és nevetséges indok, hogy bármit is csinálj magadtól. Ennyit tudsz. Neked nincs időd? Nem csinálsz semmit.

Előzmény: Pákás (9287)
epy116 Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9286

Vagy ezzel a WinHTTrack-el (http://www.httrack.com/) le tudod tölteni a komplett http://plus4world.powweb.com/ site-ot a gépedre, biztosan működik, épp most töltöm le.

Kaptál két, a kívánságod szerinti tényleg működő verziót (siz-é a másik). Kíváncsi vagyok most milyen kifogással fogsz jönni, és ha mégsem lesz kifogás, akkor megköszönöd e. Többet már én sem tudok tenni.

Előzmény: Pákás (9284)
siz Creative Commons License 2019.12.21 0 0 9285

Ezzel le tudod tölteni (valszeg valami Linux alapú operációs renszer fog kelleni, mert Windows-on nem nagyon van wget):  wget -m -X plus4/Misc,plus4/Parties http://plus4.othersi.de/plus4

 

(de használhatsz más FTP klienst is a lényeg, hogy az a két könyvtár, ami oda van írva (Misc és Parties) maradjon ki, mert azokban fotók és videók vannak, amik egyrészt nagyon nagy méretűek, másrészt meg nem az kell neked. Ennél többet sajnos nem tudok érted tenni.

Előzmény: Pákás (9284)
Pákás Creative Commons License 2019.12.20 -3 0 9280

Nem írtál évszámot, úgy van értelme. Mikor volt ez? 1985, 86, 87, 88, 89?

Én is kezdhettem volna Plus/4-gyel, vagy VTVC-vel is 1989-ben, mert az általános iskolában a számtech fakultáción 1989-91-ben volt egy Plus/4 magnóval, és 3 Videoton TVC, ezekhez csak a gépkönyvek voltak, semmi adattároló eszköz se volt. A tanár gépe volt a C64C 1541-II-vel és valamilyen Commodore monitorral, talán 1802, még valamilyen képernyővédő plexi, üveg, nem tudom mi is volt rajta. Úgy bánt a tanár a C64-gyel, mint a hímes tojással, ritkán lehetett a gépét használni, főleg az egyik VTVC jutott nekem. A Plus/4-en a Timeslip, stb.-vel játszottak többen, nem fértem hozzá. A 3 gépből a C64 tetszett nekem, ezért ezt kértem karácsonyra 1989-ben. A faluban volt pár embernek Commodore gépe. Egyszer 1989-91-ben az egyik osztálytársam egy C16-ot akart eladni, elmentem hozzá megnézni, biciklivel nem volt messze, de nem érdekelt. Már akkor is tudtam, hogy nem kompatibilis semmi a C16-nál a C64-gyel.

Előzmény: MMSZoli2 (9276)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 9276

Plusz/4 ára:

Konkrétan tudom, mibe fájt. A szüleim kb 10 ezret keresték. Kecskemetre mentünk osztálykirándulásra. Ott egy kirakatban ki volt rakva a plus/4 alapgep 42ezer ft-ert. Én rohantam haza, hogy meg lehet végre venni, de otthon lelohaaztottak. Floppyrol még szó sem volt. Nekem is C16 lett Bécsből, és 2 év múlva lett csak 64k bovitesem.

Pákás Creative Commons License 2019.12.19 -3 0 9275

Mindegy, a topik témájához nem tartozik, szokás szerint a lényegtelen részeken vitatkoztok. Az 1989-es 10e-es átlagbérből is simán lehetett 17e-et spórolni C64-re, vagy 1541-re, még havi 1e-rel is. Az sokkal fontosabb probléma, hogy MOST a mostani 2019-es 300+e-es átlagbér kell egy rendes, jól használható Amiga 1200 cucchoz (gép, Meanwelles táp, egér, 1260), ami nagyon nem normális.

 

Még mindig várom hogy honnan lehet letölteni egyben min. pár 100 Plus/4-es programot, főleg demókat, játékokat, képeket. Ha ennyire szeretitek ezt a gépet, akkor lehetetlen, hogy mindenkinek csak 20-50 programja van a géphez SD2IEC-en, vagy mással.

Előzmény: kisbetu (9274)
Pákás Creative Commons License 2019.12.19 -4 0 9273

Valahol, valaki letöltött sok Plus/4-es programot, egyszer csak megtalálom az ilyen embereket. C64-re és Amigára se egyenként töltögettem le a cuccot, kivéve ha célzottan kerestem valamit.

 

Apám jól keresett a 80-as évek 2. felében, az algyői olajcégnél volt, NKFV Nagyalföldi Kőolaj- és Földgáztermelő Vállalat. Még ma is megvan a cég. A vezérlőben figyelte a műszereket, nem szakadt meg a melóban. 1 nap 6-18 óráig, 1 nap 18-6-ig, 2 nap szabad volt a beosztása. Annyira jó dolga volt ott, hogy melóidőben mosta a kocsiját (Dacia 1310), meg a tetőn napozott. Plusz mellette a víz, gáz, központifűtés szerelő maszekmunkát tanulta ki kb. 1987-ben, mert 1989-ben vezették be a gázt a faluba és a környező falvakba is. A szabadnapjain ráérte csinálni. Sok házba ő szerelte be a gázt, a kazánt, új házba a belső acél vízcsöveket (akkor még a falon voltak), a radiátorokat is. Kb. annyit keresett ezzel, mint az olajcégnél. A jövedelmes linkednél 1989-nél 10e-es átlagjövedelem van, de apám kereshetett akkor kb. 2×15e-et. Ebből telt már 1989-90-ben videomagnóra, műholdvevőre is. Emlékszem, simán csak megvette a vevőt, kihívott 1 ember, aki a műszerével ráállította az antennát valamelyik Astra műholdra, és ennyi, nézhettük az MTV (Music TV), Sat 1, RTL, Pro 7, stb. műsorokat eredeti nyelveken, semmilyen havidíjat se kellett fizetni ezért. Nem volt semmi magyar nyelvű, de jó volt. Most hol van ingyenes műholdas adás??? Minden kódolt, digitális, fizetős, a kábel TV is.

Előzmény: tanárnéni kedvence (9272)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.19 0 0 9272

Bár nem vagyok Plus4-kedvelő, csak C16-on nevelkedtem, de nálam kb. 59 játék van letöltve. Ezek egy részét nem ismerem, mert csak itt ajánlották, de nem nyűgöztek le. A maradék meg többnyire pár kb-os gagyi szerinted. Nincs ezeknél jobb, úgyhogy ne keresd! Vagy legalább ne itt. :)

 

„Lényegtelen milyen jövedelmek voltak a 80-as években. Az én szüleim is simán meg tudták venni átlagos bérből nekem 1989 karácsonyra”

 

Úgy érted, hogy béren kívüli jövedelemből? Fusi? Vagy annyira elkényeztettek, hogy kb. 2 havi fizetést erre költöttek? Ez utóbbi magyarázat lehet a viselkedésedre. De érdemes lenne megértened, hogy itt nem otthon vagy. Ha valamire szükséged van, meg kell dolgoznod érte. Nem dolgoztatnod.

 

„16 KB-os programhatár nevetséges”

 

Komolyan most kell vitatni 30 évvel ezelőtti üzleti döntéseket?

 

 

„Na és netezésen kívűl mire lehet használni 1 tabletet?”

 

Már a kérdés is fura, mert a netezésbe végtelen számú dolgot bele lehet érteni. De különösen fura egy Commodore-topicban (bocs az offért, tudom, hogy én kezdtem), hiszen a régi gépeknél sokkal többet tud alapból is, és a neten át bármivel össze is lehet kötni. (A fiam éppen angolt tanul vele a szomszéd szobában egy netes interaktív oktató programmal.)

Előzmény: Pákás (9271)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.19 0 0 9270

Lehet rajta szalonnát szeletelni, zsíros deszkát kenni...

Előzmény: XNC (9269)
XNC Creative Commons License 2019.12.19 -3 0 9269

Na és netezésen kívűl mire lehet használni 1 tabletet??

Előzmény: tanárnéni kedvence (9268)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.19 0 0 9268

„Ha megunom az egészet, akkor letöltök a powwebről egy halom d64-es cuccot”

 

Tedd ezt, mert mi már nagyon unjuk a szenvedésed. Ennyi idő alatt már rég összeszkriptelhetted volna, bármit is akarsz. De senki nem fogja helyetted megcsinálni, ami csak téged érdekel.

 

„Meg mi az hogy majdnem mindenkinek csak magnóra volt pénze? Az 1541 elérhető volt már 1984-ben, és sokaknak volt C16, Plus/4 mellett C64-ük, meg 1541-ük is, 1987-től biztosan. 1987 körül már C64-en is alig magnózott valaki. 1989-ben már csak 17e Ft volt egy új C64, az 1541 is e körül.”

 

Nekem akkor lett 1541-em, amikor már szinte semmi értelme nem volt. Amíg aktívan használtam a C16-ot, magnóval használtam.

 

havi bruttó átlagkereset

1984      5 452 Ft
1985      5 961 Ft
1986      6 435 Ft
1987      6 987 Ft

 

„miért 16 KB-os C16-ra van írva az 198x-es programok 80%-a?”

 

Egyrészt nem volt a készítőnek nagyobb igénye (általad lenézett „gagyik”), másrészt így nagyobb piacra tudtak eladni. És az utóbbi a kiadó szempontja volt, nem feltétlenül a programozóé.

 

Ma pár órás munkából lehet egy elavult tabletet venni, amely sokkal többet tud a C=-nál. Légy szíves, menj át egy androidos topicba, és ott követelj jó programokat! Szerintem sokkal nagyobb lesz a kínálat. :) De ha mindenáron C16-ra kell, akkor készíts te, mert - úgy tűnik - más képtelen rá. Nem baj, ha halott lesz a topic, amíg dolgozol, kibírjuk.

 

Előzmény: Pákás (9267)
epy116 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 9266

Nem értem mi a problémád az egyben letöltéssel. Ez egy FTP site, fogsz egy FTP klienst és letöltöd az egészet egybe. Aztán azt csinálsz vele amit akarsz, be is csomagolhatod.

Miért lenne kókányolás az a DIY SD2IEC? Megveszed az alkatrészeket, aztán rárakod egy általad megtervezett és legyártott NYÁK-ra, minden rajta van az oldalon hogyan kell megcsinálni. Fillérekből megvan az egész. Az hogy az a srác gusztustalanul csinálta meg attól még nem kell ilyen rondán megcsinálni.

Azokat a demókat meg a játékokat amik csak lemezesek meg felteszed a TC64-re.

Mit kell ezen ennyit szenvedned? Végig csak azt panaszkodsz meg szenvedsz, csak magyarázkodsz.

Előzmény: Pákás (9265)
epy116 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 9264

Kicsit gondolkozzál már! Semmi értelme d64-ben tárolni a Plus/4-es egy fájlos játékokat és demókat, egy nagy baromság. Minek? Mindenki SD2IEC-et használ mert sokkal egyszerűbb így válogatni az egy fájlos programok között. Ilyen hülyeséget senki nem fog csinálni, csak mert te TC64-et használsz, senkit nem érdekel.

Előzmény: Pákás (9261)
epy116 Creative Commons License 2019.12.18 0 0 9263

Kb 2 perc gugli keresés után: ftp://c64.rulez.org/pub/plus4/

Plus/4-hez elengedhetetlen az SD2IEC, mert a legtöbb játék és demó egy fájlos, akinek Plus/4-e volt nem volt pénze 1541-re, így a legtöbben magnóztak. Akármennyire is utálod, meg kell venned az SD2IEC-et, vagy csinálj magadnak:

http://pungas.space/blog/index.php?option=com_content&view=article&id=8%3Abuild-your-own-sd2iec-with-or-without-pcb-in-english&catid=8&Itemid=102&fbclid=IwAR3t5VBC0k5mhTI7_PyvxZuQ7WyAfjbPAEUsHN5PQ8EnX25j0yuAP_D6QWQ

 

Előzmény: Pákás (9262)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 9260

Hát igen, a Last ninja +4 demo után nagyot durrantak a Last ninja számok az élő koncert alatt, az őrjöngő negyvenesek, haha :-)

CseriAttila Creative Commons License 2019.12.14 0 0 9259

A gamedev compo délután volt, a koncertek pedig később. Ergo a plusznégyes Last ninja alapozta meg a koncert sikerét! :)

Előzmény: MMSZoli2 (9070)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.12.10 0 1 9258

1) Miért osztanám meg bárkivel az emailcímed? nem gyűjtök és nem adok el email-címeket. Van rendes munkám, nem ilyen baromságokból élek.
    Tényleg nem éri meg Mindenkiről a legrosszabbat feltételezned...

    Azt az email-címet használom, főképp nyereményjátékokra, előfizetésekre. Ahhoz képest elég kevés spam-et kapok rá. Ha oda írsz, onnan fogok küldeni.

    Én csak az imgur-t használom, torrentezni nem torrentezek, saját honlapomat csak félig csináltam még meg, az még nem használható.     

2) Plus/4-re is alig kkészül már valami... Hm, ezt rosszul tudod.
 Idén már 100 release fölött van a platform, és olyan mérföldkövek lettek letéve mint az Aplharay (teljesen C64 színvonalú shooter), olyan nagy klasszikus fejlesztő kezdett el újra kódolni, mint Jon Williams (Berks 4 most, c64: First Samurai), vagy DAAD kalandjáték motor konverziója Chronos részéről (és ezzel együtt számtalan kalandjáték konverziója készült el rövid idő n belül, maga a szerző is beszállt a buliba).
 El kell fogadjuk, hogy ez egy aránylag kis scene-el rendelkező platform (bár egyre több érdeklődő van a platform iránt, emiatt hívtak meg a Ha!wangardára is pár éve, hogy bemutassam).
Utoljára 1995-ben jelent meg ennyi dolog erre a platformra, és még nincs vége az évnek.

 

3) el kell fogadnunk, hogy vannak puristák és vannak olyanok is, akik még a 90-es évek végén is felturbózott C64es GEOS-ban írták a leveleiket, rábiggyesztett lézernyomtatóval.

  Én személy szerint az utóbbit értékelem, de pl. a hardware sprite megvalósítása már túlzás lenne +4-en, hiszen pont ez a platform egyik alap tulajdonsága (még ha nem is szeretjük):hogy nincs neki.


  Konkrétan a VGA-nak sincs hardweres sprite-ja, mégis rengetek akció és kalandjáték készült rá remek collision detectionnel, point and click egérmutatóval. hogyan?
  Okos programozás és kellően erős processzor és gyors, nagy méretű RAM a puffereléshez
  Az FLI vagy HFLI már MAJDNEM alkalmas szoftveres spirte-ra, csak nem marad hozzá CPU idő. 


  Jelenleg a 8501-el pl NEM lehet megoldani, hogy az FLI módoknál minden sorban változtatva legyen a szín és lumnanace map. Ennél több másolás nem fér bele a prociidőbe.
  (az Asterix HFLI képem részletein látszik, miért hívjuk DFLI-nek a módot.)  
   http://plus4world.powweb.com/software/Asterix_HFLI

  Kellően erős processzor és gyors memória esetén akár minden sorban történhetne váltás. Extrém gyors esetben akár minden PIXEL is lehetne eltérő színű, persze ehhez már memória is kell. 
  Az Amiga pontosan így csinálta a HAM üzemmódot: izomból.
  Ha igen gyors a processzor (és nem az átlag 1.7MHz-es 8501-ről beszélünk), akkor ennek a lekezelése már nem vinné el a prociidő többségét sem. 

 

  Az FLI-t tekinthetjük új módnak, vagy a régi módok tuningjának.
  Vannak olyan gépek, melyek alapból támogatták ezt a megjelenítési módot, mint a SAM Coupe vagy az Apple IIGS.

O.R. Creative Commons License 2019.12.10 0 0 9256

"hogy a cikluspontosság egy eredendően huzalozott hardverben kikapcsolható-e, nem vennék rá mérget"

 

Pár bitet kell csak átkapcsolni hozzá. Van egy rejtett kiterjesztett regiszterkészlete, mely előhozható. A belső chipnek van egy szuperskalárszerű képessége, ami ha jól emlékszem, egy 8-bájtos utasításcache, azaz ennyit olvas egyben előre, és ha nincs függőség köztük, akkor akár egy lépésben végre is tud hajtani. Az elméleti maximum így akár nyolcszoros gyorsulást is jelenthetne, mondjuk ha csak NOP-okat hajt végre, és ha kerek címről indul. A gyakorlatban az aktuális kódszerkezeten múlik, ezért végül is csak átlagolni lehet leginkább. Kellemetlen mellékhatás pl. hogy ilyenkor nem használható az IEC busz (mely a szinkronhoz az eredeti 65xx cikluspontosságát igényli).

Előzmény: Törölt nick (9248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!