Keresés

Részletes keresés

Riderman Creative Commons License 2005.07.06 0 0 149
Már látom a félreértést, én a cseh oldalra gondoltam küldeni. :-)

De a francia se rossz ötlet. Csak tudnak angolul, ha meg nem, a képek magukért beszélnek. :-)
Riderman Creative Commons License 2005.07.06 0 0 148
A képek jöhetnek mailbe is.

Arra az oldalra olyan képet kellene küldeni, amilyen a többi. :-)
Neked lenne jelentkező? :-)

Franciázni csak csajokkal és élőben vagyok hajlandó. :-)
Barátom egyébként most tanul fr-ul.
Előzmény: jenli (145)
jenli Creative Commons License 2005.07.05 0 0 147

Nekem X-Racé-m van , de még nem eladó . majd nyár végén talán .

Használtat akarsz egyáltalán venni ???

Előzmény: mategyurcsovics (146)
mategyurcsovics Creative Commons License 2005.07.05 0 0 146
Átjöttem a simson tunningról,na most már rátérhetünk az üzletre!Nekem kéne egy derbi supermoto!(X-treme 50sm),aki tudna ebbe segíteni az dobjon egy mailt-t mate@gyurma.hu-ra kösz
jenli Creative Commons License 2005.07.05 0 0 145

Riderman , ugy érted lépjünk kapcsolatba ezekkel a francia kölkökkel ??? ( nembiztos ,h franciák )

 

és küldjünk nekik képeket ?

jó ötlet szerintem , majd küldök nekik .

 

ja... te tudsz frenciául ??? én nem :)))

Előzmény: Riderman (142)
jenli Creative Commons License 2005.07.05 0 0 144

Most már jó minden , a sebek begyógyultak .

 

A képeket multkor nem tudtam felrakni mer nem működött valami itt a forumon , de majd most .

 

A derbimet a héten viszem nagyszervízre 5000Km . Ha jól tudom még garanciás - ez jól jönne nekem mert az eséskor letörött a féklámpakapcsolom , meg a feszültségszab elromlott -> és ki tudnák cserélni occsobban.

 

 

Riderman Creative Commons License 2005.07.05 0 0 143
Jur eszembe, jenli, sérüléseid hogy vannak?
Riderman Creative Commons License 2005.07.05 0 0 142
Nem rossz!

Meg ez se. :-)
Valaki esetleg küld nekik egy Derbi képet? :-)

http://www.bikes.cz/fotosoutez/vysledky.asp

jenli, fotók sikerültek? :-)
Előzmény: fiktív (140)
jenli Creative Commons License 2005.07.04 0 0 141
Jó kis oldal .
Előzmény: fiktív (140)
fiktív Creative Commons License 2005.06.30 0 0 140
Hi! http://sm50.free.fr/tuning.htm
jenli Creative Commons License 2005.06.20 0 0 139

Nekem meg új feszültségszabályzó kell , kiváncsi leszek kapok é?

Riderman Creative Commons License 2005.06.19 0 0 138
Köszi. Mailt még nem írtam.

Egyébként közben hívogattam a cégeket, és tényleg nem tartanak semmit, csak rendelés, de az évjárat hallatán nem sok jóval bíztattak. Holnap hívom őket újra.
A hivatalos forg-nál a rendeléses listában nincs benne a típus, így érdekes lesz, hogy kitől lehet hozzájutni egyáltalán olyan alapvető dolgokhoz, mint kuplung-lamella, fékbetét, stb.
Előzmény: jogepek (137)
jogepek Creative Commons License 2005.06.19 0 0 137
Én is csak a törökbálintit ismerem, de voltunk ott a moci előző gazdájával új motorokat nézni, és nem láttam alkatrészeket. Szerintem vágjál bele egyet szivacsból, aztán majd ha látok, akkor szólok neked.
Előzmény: Riderman (136)
Riderman Creative Commons License 2005.06.17 0 0 136
"feszültségszabályjzóm"

:-)
Azt hiszem, Hofi mondott néha ilyeneket, hozzátéve: "Osszátok be!" (Egyébként ly.)

Az akkun kell megmérni a feszültséget, közepes fordulaton 13,8 V az ideális. Lámpával és anélkül is kb. ezt kell tudnia. 14,4 fölé sose menjen, de már ez is kicsit sok. Mondjuk az elektronikus szabályzók nem szoktak más feszt adni, vagy jó, vagy nem.

Az odáig oké, hogy rendelhetek, de egyrészt megnézni szeretném, mert ha sokezer, akkor csak szivacs lesz benne, de látni kellene a tartója alakját.
(Barátom VFR-jében is így volt megoldva, a gyári keretből kivágták a papírt, és beletették a szivacsot. Most nézett bele utángyártottat, 12e volt. )

Emellett ha én árulnék alkatrészt is, nem csak motort, akkor azt nem titkolnám a honlapomon. :-)
A legtöbb márka elterjedtségének a feltétele volt annak idején a jó szervíz és utánpótlás. Nagyban növelné a bizalmat, ha lenne teljes árlista, és a típusokat is teljeskörűen megtalálnám, nem csak a legfrissebbeket.

Előzmény: jenli (135)
jenli Creative Commons License 2005.06.17 0 0 135

Sérülések

 

A bal lábam elég rossz

ezenkívül mindenütt égésisérülések

a bal térdemen , a jobb térdemen , a bal combom és seggemen , a bal könyökömön a jobb könyökömön

Szerencsére volt rajtam kesztyü meg farmer -ami kiszakadt , telefon a zsebbe összetört , kormány elhaolt

 

 

Az enyém nincs tuningolva , most nem is fogom me nincs rá keret .

 

meg attol félek hogy a feszültségszabályjzóm tönkrement . nem tudjátok mik ennek a tünetei ? mennyi egy ilyen ?

jenli Creative Commons License 2005.06.17 0 0 134

Hi !

 

Úgy volt ez az egész , hogy nyáriszünet első napján motorozgattunk egyik barátommal a környékbeli faluba .  Ő ment elöl én meg mögötte .

A srácnak 1 hetes a jogsia --100km/h-t megy az SR-je .

Én 6.ba váltottam ,mikor  ő hirtelen  gumifüstölősen befékezet előttem ( később azt mondta hogy le akart fordulni ( de akkor be kellett volna mennie a felező vonal mellé )

Nár nem tudtam lefékezni , ezért megpróbáltam kikerülni de csak félig sikerült mert össze akadt a két motor és pufffffffffff .

Még mindig jobb hogy nem hátulról puffantam bele .

Elismeren a követési táv az az én hibám -- de a többi nem .

 

most már sokkal óvatosabban vezetek azóta

Előzmény: fiktív (131)
jenli Creative Commons License 2005.06.17 0 0 133
De ha jó bele az a légszűrő ami a mostani Derbikbe van , ha szólsz a kereskedőnek akinél derbit árulnak , annak tudnia kell rendelni .
Előzmény: Riderman (132)
Riderman Creative Commons License 2005.06.16 0 0 132
A neten a következőt találtam a Redrobogóról:

"Derbi motorok forgalmazása és robogó alkatrész nagy- és kiskereskedés"

Úgy néz ki, ezt így is kell érteni, mert a tőlük letöltött alk. árlistában egy szem 9e Ft-os ékszíjon kívül más nincs Derbihez. :-)

A derbi.hu-n a forgalmazóknál Pesten a Babómotors szerepel, az ő oldalukon pedig van japán és olasz alk. lista. :-)
Előzmény: jenli (129)
fiktív Creative Commons License 2005.06.16 0 0 131

Jenli!

 

Örülök, hogy nem lett magyobb bajod..:-(

Egy ilyen mocival lehet ám szép dolgokat művelni, de a perec esélye is nagyobb!

Védőfelszerelés nagyon kell, de minimun, egy jó térdvédő!!! Pontosan hol sérültél?

 

Egy ilyen elég jó, 7 ezer az RMC-ben, hajlik a térde.

 

 

Írd már le, hogy történt a szituáció!

 

Meg van tuningolva már a mocim! :-) 70-es Athena, 21 karbi, membrán házzal!

Már csak a polini kipufogót várom! valós 90-et megy ezzel az áttétellel, szépen gyorsul! 5000 km van a gépbe. Így már nem rossz!!

Előzmény: jenli (130)
jenli Creative Commons License 2005.06.16 0 0 130

Köszi , most már javul a helyzet , már nem folyik lé a sebből , de még mindig ég

na megyek motorozni , közbe legalább hütti a menetszél :))

jenli Creative Commons License 2005.06.16 0 0 129

Babó Motors Kft : Budapest , Üllői ut 767.  

 

Hegyalja Kft : Budaörs , Baross u. 87

 

Ezek vannak még Bp. körül

Riderman Creative Commons License 2005.06.16 0 0 128
A csúszási sérülések nagyon rosszak, mielőbbi jobbulást!

Köszi a címeket. Pesten lakom, a Red-et majd megnézem, bár nem a szívem csücske. Kicsit messze is vannak, talán lesz alkatrész közelebb is.
jenli Creative Commons License 2005.06.16 0 0 127

Hol laksz ?

Most már van az országban néhány Derbi márkakereskedő ,

nekem 80km-es körzetben van kettő is . Én a Balaton Északi partján lakom .

 

RED Robogó : Törökbálint , Tó u. 3

 

Egümotors : Sopron, Híd u. 11

 

Agro-Mot Bt : Nagykanizsa , Zrínyi u. 15

 

Előzmény: Riderman (125)
jenli Creative Commons License 2005.06.16 0 0 126

  hát a bal lábam nagyon fáj még most is , meg tele vagyok sebekkel , ahol csúszás közben hozzáértem az aszfalthoz , ott mindenütt leégett a bőrőm , meg az a jó hogy volt rajtam kesztyü meg pulcsi . pedig csak 50-60 Km/h körül szálltam el .

 

De már kész a motor , tegnap már mentem is vele .

Riderman Creative Commons License 2005.06.15 0 0 125
Inkább gyári megoldásban gondolkodom.
Tudsz esetleg boltot, ahol Derbi alkatrészeket tartanak?

Esésnél nem lett bajod?
Kormányt is lehet egyengetni, ha nem tört meg valahol.
jenli Creative Commons License 2005.06.15 0 0 124

A légszűrő képet majd felrakom , csak most sok a dolgom .

Tegnap hasaltam egyet , most kormányt kellett cserélni mert elhajlott az előző ,

jövő héten úgy is légszűrőt tisztíttok  , csinálok róla képet .

olyan nem jó rá mint a robogókra a sportlégszűrő ?

Riderman Creative Commons License 2005.06.13 0 0 123
A furcsaság ebből az írásból is látszik. :-) Ez nem feltétlenül negatív jelentésű.
Szerintem is jó srác vagy, segítőkész, ezért sem értettem, hogy miért nem válaszolsz. Most is elég lett volna annyit írni, hogy nem tudsz mailezni, bár ha megy az index oldala, akkor a freemailnek is mennie kell... Vagy akár ide is benézhettél volna már az első levél után...
Sok dolog nem stimmel a válaszokban, ezeket majd megírom mailben, ezek szerint olvasni tudod... :-)
Csak egy pl. a légszűrő hiányára: nem az ára a lényeges, hanem hogy ki tudja, mióta kopott így a motor. Egyébként meg a tartója is hiányos, nem lehet simán egy szivacsot betenni. (Ezért is kértem itt lejjebb egy képet róla jenlitől.)
És ha a levelemet is idekopiztad volna, akkor más is látná, hogy mire reagáltál. Volt ott jónéhány smile is. Meg is írtam (többx is!), hogy nem reklamálok, csak tisztázom, hogy mik vannak, ill. kérdeztem pár dolgot.
A motor állapotát és árát én is mindig korrekten leírtam (tehát ezt nem kell tisztázni), de egy kisRomet ilyen állapotban nem hiszem, hogy ennyit érne... Továbbadás meg haszon nem tudom, hogy jött ide...
Előzmény: jogepek (122)
jogepek Creative Commons License 2005.06.13 0 0 122

Furcsa ember??? Tudod jól, hogy azért nem vagyok olyan szörnyű, gondolj csak az ETZ-re (ne érts félre, szívesen segítettem). Mellesleg nem tudok az e-mailekre válaszolni, de most megteszem itt.

1.A lánckereket sebtiben heggesztettem föl, nem megfelelő pálcával, de sajnos csak ez volt otthon, és látod, tudsz vele így is járni. Ezt tudtad, mintahogy azt is, hogy nem végleges megoldásnak szántam

2.A négyszögflexelés nem rossz ötlet, DE nem fogod tudni a lánckeréken ugyanazt a lyukat produkálni, ebből kifolyólag lötyögni fog. Másik tengely beszerzéséig talán CO hegesztővel kéne felhegeszteni.

3.A hengerfejet szintén mondtam

4.Mondtam azt is, hogy a ledzsuvázáson és a lánckerékberhelésen kívül semmit nem csináltam vele, tehát ezért nem tűnt föl a légszűrő hiánya. Elnézésedet kérem, ha gondolod, kivágok neked szivacsból egyet.

5.Az első fék ilyen, én tudtam vele első keréken gurulni.

6.A gumik tényleg egy évesek, a repedezettséget együt is megállapítottuk

7.A gázbowdent feszítsd elő a porlasztónál egy hossztengelyében átfúrt csavarral, így a két bowden együtt fog dolgozni szerintem.

8.Benzinszintállítást meg tudod oldani, túlfolyni nem fog a membrános csap miatt.

9.Porlasztó belső szerkezetéről semmit sem tudok

10.A burkolatokat rögzítő elemek nincsenek meg, azért nem adtam oda, azt valami pajta tuning megoldással kell megodanod.

11.Az első teleszkóp hibáját én nem vettem észre, nem volt viszonyítási alapom a tökéleteshez képs, de nagy hibája nem tud lenni egy ilyennek.

 

Az igazság kedvéért nem árt tisztázni, hogy én nem egy szalonmotort adtam el neked, láttad, hogy meglehetősen viseletes, költségek lesznek vele, időt kell ráfordítanod. Egyedül a légszűrő hiányát nem beszéltük meg, mert arról én sem tudtam. Gondolhatod, hogy a többi negatív pont közt eltörpült volna eme tény, nem pont ezt halgattam volna el előled.

Nem akartalak becsapni, és szerintem nem is tettem ezt, egy kisromet áráért vetted, és ennyit simán ért, bár továbbadni biztosan nem fogod tudni nagy haszonnal.

Előzmény: Riderman (117)
Riderman Creative Commons License 2005.06.09 0 0 121
Igen, még mindig 4 sebességes. :-)

Köszi a képet.
A neten sok elírás van. Azóta találtam róla még képeket, és azt a 8,5kW-ot is olvastam, de az LE, csak főleg a hirdetésekben szeretnek ilyen "elírásokat" véteni. :-)
Kb. 80-85 a vége.
Egyelőre nincs időm teljesen széppé tenni, inkább csak jó-átlagos lesz.

jenli Creative Commons License 2005.06.09 0 0 120

Ha szép igényesen összerakod , felújjítod stb akkor egy gyönyörű géped lesz .

Olvastam hogy ez a típus 110 Km/h val tud menni (a jó állapotú példányok )

A legújabb amit  láttam belőle az 1998 as évjárat volt . 8kW-os

ITT egy szép példány

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!