Keresés

Részletes keresés

Messire Creative Commons License 2000.06.14 0 0 29
En az USA-ban talalkoztam veluk eloszor. (Az index politika forumaban is van nehany, de azok virtualisak.) Szoval szerintem az a baj, hogy a csotany egy eleg sunyi dog es tenyleg taszito az a recseges. Csak sotetben szeret kozlekedni, a vilagossagtol retteg. A furdokadat nagyon szeretik es a konyhat is. Kaliforniaban igen fejlett rovarirtasi modszerek vannak, de ugy gondolom, hogy ez csak tuzoltas. A kisebb lakotelepi hazaknal az a modi, hogy az egesz epuletet (!) becsomagoljak, a lakoknak egy ejszakara ki kell koltozni (plusz a kajat otthonrol elhozni, vagy legmentesen lezarni) es aztan hadd szoljon, gazzal (!) nyomjak tele a lakasokat. Ezek rendszerint mindent kis szemet bogarat kivegeznek (kokrocsok including). Aztan kiszelloztetik a lakasokat (kozben mindenutt security felugyel persze) es johetnek vissza a lakok, akiknek a hotelszamlajat ilyenkor fizetik es meg zsebpenzt is kapnak. Egyszer en is atestem egy ilyenen, friss raksalatat es lazacot vacsoraztam a menedzserek kontojara. Ha nem ilyen hazban lax, akkor bonyolultabb a dolog, mert mindenfele spray-vel kell kiserletezni.
eMM Creative Commons License 2000.06.14 0 0 28
kb 2 hete volt írtás, most nyugi van.
és 3 hónap garit is adott a fószer.
kíváncsi leszek........
Előzmény: Kükü (23)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 27
Kell szerezni egy tesztcsótányt befőttesüvegben...
Remélem én nem tudok!
Előzmény: zsuzsa (24)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 26
Egy cégnek, ami ezzel foglalkozik, elemi érdeke, hogy használjon, különben nem hívják többet. Általában úgy állítják be, hogy teljesen nem írtják ki a csótányokat egy épülettömbből, de csak kb. 2-3 havonta kell irtani. Legalábbis nálunk így működött. (Egy ismerősöm, aki ilyen helyen dolgozott, panaszolta, hogy túl kapzsi a főnöke, túl gyakran irtanak egy-egy házban, és vannak tömbök, ahonnét már ki is pusztultak a csótányok... (!). De még ha ki is pusztulnak, hamarosan visszatelepülnek más házakból. :-(
Előzmény: zsuzsa (24)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 25
Tiszta horror ez a dög...
Előzmény: Trillla (21)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.14 0 0 24
nalunk nincs, de nagyon felek tole, hogy ebben a melegben esetleg lesz..
honnan lehet tudni egy irtorol hogy nem gagyi valamit spriccel szet?
mert en csak azt latom, hogy spriccel valamit, franc se tudja, hogy az hasznal is vagy se..
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 23
És ezután jött az ezerötös irtóhapi?
Vagy azóta újra elszaporodtak?
Előzmény: eMM (22)
eMM Creative Commons License 2000.06.14 0 0 22
Az utóbboi pár hónapban igen.
Átlag 2-3-4 db-ot kivégezteMM 1 este,és a csapdákban is voltak páran.
A Megfoglak jól bevált, e wc-fürdőszobában nem mert nem vizálló.
Előzmény: Kükü (19)
Trillla Creative Commons License 2000.06.14 0 0 21
Sziasztok,

tenyleg csak ugy lehet kiirtani, ha mindenhol egyszerre irtjak, de ez sajnos eleg kivitelezhetetlen. Nalunk is pont aktualis a problema, pedig a csotany szinte az egyetlen allatfajta, amivel a vilagbol is ki lehetne uldozni... :(
Mar haromszor jart itt a kartevomentesito kethetes idokozonkent. A vizes helyisegeket fujtak be es harom napig nem volt szabad felmosni. Az elso alkalom utan (addig mindig csak a kadban lattunk nehany havonta egyet-egyet) bekoltoztek a haloszobankba, en meg kikoltoztem a nappaliba. Ha ejjel folsirt a 10 honapos fiam, allandoan az jelent meg lelki szemeim elott, hogy biztos az o szobajaban is vannak es ilyenkor ramasznak. A masodik irtasnal rahuztam a harom napra meg harmat, nehogy mindenhonnan ide menekuljenek. Erdemes is volt, mert az otodik nap reggelen meg talaltam egy felholt peldanyt. A harmadik irtas egy hete volt, azota a lakasban nem talalkoztam eggyel se, de a kadban tegnap sajnos megint volt egy kozepes meretu. Allitolag az ismetelt meregfujas arra valo, hogy az azota kikelt csotanyokat meg azelott kapja el, hogy petet tudnanak rakni - igy lehet oket kiirtani. De persze a harmadik alkalomra a haz lakoinak 60%-a megunta a dolgot es egyszeruen nem volt itthon, amikor jottek az irto-bacsik. :(

Előzmény: Kükü (-)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 20
Bízz benne...
Előzmény: Kükü (18)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 19
Nálad sok volt?
Előzmény: eMM (17)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 18
Anyátlan...
Előzmény: Clea (16)
eMM Creative Commons License 2000.06.14 0 0 17
És szemétledobós panel?
Netán tízemeletes, közös wc aknás?
Tényleg csak a közös írtás segít.
Nálunk most volt, 1500 pénzet kért a figura az írtásra,plusz lerakott 1 darab csapdát.
L is tűntek a dögök.
Ennek hiányában érdemes rendszeresen csapdázni, (legalább 3-4 db a szemetes mellé, konyhába WC-be)
és kéznél tartani 1 irtó spray-t.
Ha csótányt látsz lefújni rögvest.
Én úgy szoktam hogy villany leó a konyhában előjönnek a dögök,villany fel, csotány(ok) lefúj.
Előzmény: Kükü (3)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 16
Lehet, hogy ez egy kölyökcsótány volt...
Előzmény: Kükü (15)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 15
A miénk 1,5 centis, világosbarna, és a könyv szerint német csótány...
Előzmény: Clea (14)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 14
Ezt én sem értettem soha. Talán laposak. A tízemeletes panelekben másfajták voltak, mint az ötösökben. Az egyik kicsi, fekete, max 1-1.5 cm hosszú, a másik sokkal nagyobb, 3-4 cm és inkább vörös, ezek undoítóbbak, de talán ritkábbak (ott fordulnak elő, ahol szemétledobó is van.)
Előzmény: Kükü (11)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 13
Az állathatározó buktatta be...
Most három napja(az első nagy találkozás óta) kint van 4 db. Megfog-lak B típusú csótánycsapda, de még mindíg üresek...
Persze nem ismerem az intelligenciahányadosukat a panelcsótányoknak...
Előzmény: Clea (12)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 12
Attól, hogy nekem csak rossz tapasztalataim vannak (az egy ritka lepusztult panelház volt), még lehet, hogy az nálatok nem is csótány volt...meg az is hogy soha többet...
Előzmény: Kükü (9)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 11
De hát egy csótány kb. 5mm széles...
Előzmény: Clea (10)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 10
Háát... Én már láttam olyat, hogy a tapéta ragasztásai közt és a fürdőszobai villanykörte mellett folyt a víz, mert a fölöttünk lakó elfelejtette elzárni a fürdővizet...Ezek a dögök meg minden kis résecskében elférnek.
Előzmény: Kükü (7)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 9
Egy barátom az Újpesti paneljában négy éve látott egyet, azután soha többet... Akkor ez a kivétel?
Tudom, ne is mondd csak ábrándoztam.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 8
EGY csotany nem csotany, de szerintem ezt te is tudod.
Előzmény: Kükü (5)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 7
Gondoltam már rá, hogy begipszelem az összes cső környékét...
Olyan nagy rések meg csak nincsenek a panelek közt...
Előzmény: Clea (6)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 6
Akkor kérdezd meg a szomszédokat, hogy nekik is van-e, mert ha igen, meg lehet rendelni a közös csótányirtást... Azért megpróbálkozhatsz az egyéni akcióval, (3 hétig legalább nálatok nem lesz csótány :-). Sajna a panelben kényelmesen grasszálnak a falak közti résekben, valahol mindig marad belőlük (+ szemétledobó - súlyosbító tényező)... :-(
Clea

ui. Ne szégyelld, nem tehetsz róla - ha máshol/másnál megtelepednek, nincs az a tisztaság, ami elriasztaná őket... :-((

Előzmény: Kükü (3)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 5
Na most bizonytalanítson el valaki...

Van olyan, hogy EGY csótány?????

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 4
a legegyszerubb megis az, ha 'zasszony otthol se huzza le a holdjarot
Előzmény: Clea (2)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 3
Hát izzadok...
Panel...
Előzmény: Clea (2)
Clea Creative Commons License 2000.06.14 0 0 2
Kedves Kükü!
Milyen lakásban laktok? Ha többemeletes társasház, ne adj isten panel, készülj fel rá, hogy gyakorlatilag kiirthatatlan. Az egyetlen hatékony megoldás, ha a többi lakásban is egyidőben, két-háromhavi rendszerességgel irtják. Vannak erre szakosodott vállalkozások.
Ha különálló házról/lakásról van szó, a helyzet nem reménytelen. Például nagyon hatásos az azt hiszem talán Raid gyártotta csótányirtó.
Ha kisgyerek is van, akkor a vegyszerek alkalmazása nem biztos, hogy jó ötlet. Ekkor porcukorral összekevert gipszet kell a főbb előfordulási helyeikre tenni, ettől állítólg feldobják a talpukat, de ezt még nem próbáltam.
Amikor albérletben laktam, volt, hogy a fogmosópoharamban találtam csótányt... Brrr...Ha egyszer megjelentek, maguktól nem tűnnek el, az biztos.
Sok sikert: Clea
Előzmény: Kükü (-)
Kükü Creative Commons License 2000.06.14 0 0 1
Ha jó ütemben pislogsz fel sem tűnik...
Előzmény: Sinus (0)
Sinus Creative Commons License 2000.06.14 0 0 0
0 ertelme van hogy villog ez a szar

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!