Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97859

Jogos:)

Előzmény: halaloszto (97857)
bbfeco Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97858

2 honapja volt cca 150 m2 komplett csere: L  alaku tetö,oromszegély +bádog, ellenléc, folia, bramac cserép, 2 teöablak ki-vissza,csatorna le-vissza , 1 kémény bontás, munkadij 900 E fT. Somogy, Blelle.

Ugyanerre volt 1.5-2 M FT-os árajánlat is. Ha ez segit....

Előzmény: Mindenváró Ádám (97854)
halaloszto Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97857

A műemlék cserepek nem profilosak, csak egymásra vannak téve. A maiak nem fognak illeszkedni, ha nem teljesen egyformák.

Előzmény: sylvanus67 (97855)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97856

találtam is képet:

 

Előzmény: sylvanus67 (97855)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 97855

A szaki szerint akivel beszéltem ez nem volna túl jó, mert az ilyen régi cserepek már nem fognak tökéletesen passzolni egymáshoz.

 

 

A régit vegyíteni kell az újjal. Műemlék épületeken láttam és nagyon jól nézett ki.

Előzmény: Mindenváró Ádám (97854)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.01.24 0 0 97854

Sziasztok,

 

Némi tetőfelújításra volna szükség. Kis szerkezeti ácsmunka, újralécezés, fóliázás és verébdeszka csere a terv.

 

Kilencvenes évek végi tatai cserép van fent , arra gondoltam veszek bontottat és abból kiegészítve visszatesszük ami most fent van. 
A szaki szerint akivel beszéltem ez nem volna túl jó, mert az ilyen régi cserepek már nem fognak tökéletesen passzolni egymáshoz.

Igaza lehet, vagy annyira mégsem nagy probléma ez, inkább más megfontolás motiválhatja ezt a véleményt .

 

 

Volt már előtte itt egy másik tetőfedő, aki nem említett ilyesmit, viszont 2.1 millió+áfa munkadíjat kért, amit kizárt hogy kifizetnék. 
200 m2 tető, úgy gondolom 7-10 napos munka lehet 2-3 hozzáértő számára. 
Szóval szerintem ez legalább háromszorosa az elfogadható árnak. Ti mit gondoltok nagy vonalakban a munkadíj kérdésről? 

lapar Creative Commons License 2021.01.24 0 0 97853

Üdv, az uraknak!

 

Kis tető átalakításom lenne, meg tetősík ablak megszüntetések, és ehhez kellene nekem ilyen cserép:

 

Próbáltam keresgélni a Terran, Tondach, Creaton gyártmányok között, nem találtam.

A cserép 2000 körüli építés.

Ismerős-e valakinek, vagy tud-e olyan honlapot valaki, ahol meg tudom nézni a korábban gyártott cserepeket is?

TrOn Creative Commons License 2021.01.23 0 0 97852

Sziasztok,

 

Van egy kb. 5,5 m x 3,5 m bruttó alapterületű, kb. 3 m gerincmagasságú féltetős épületem. Gyakorlatilag 6 db 30x30-as vasalt zsalukő oszlopon elhelyezett féltető, egy kis előtetővel. Amikor építettem, még 50 m3 volt az engedély nélkül építhető épület. Szeretném kibővíteni, a jelenlegi hosszabb oldal mentén "tükrözni", 100 m3 nettó térfogat alatt maradnék, így kevesebb papírmunkával jár.

 

A 3 méteres gerincmagasság elég alacsony hajlásszögű tetőt eredményezett, így ezt is szeretném egy méterrel megemelni és egy teljesen új tetőt építeni. Hogy célszerűbb a magasítást megoldani?

- Húzzak fel még négy-négy sor zsalukövet a középső három oszlopra, és ennek a bővítmény oszlopnak a vasalatát ragasszam bele a meglévő betonba?

- Ácsoljak egy 1 méter magas, 5,5 méter hosszú "keretet" pár helyen merevítve magasításként a jelenlegi taréjszelemenre, azzal megegyező keresztmetszetű (12x12 cm) gerendából?

- Hagyjam a taréjszelement a csudába, és támasszam egymásnak a szarufákat, plusz a jelenlegi taréjszelemen magasságában fogópárokkal fogassam össze őket.

- Egyéb megoldás?

 

 

Köszönöm, ha szántok rám az időtökből.

 

C20NE Creative Commons License 2021.01.23 0 0 97851

A tetőfedés alapján vannak a különbözőek a beépítőkeretek nem olcsó/drága a különbség, a szakkereskedésben megmondják melyik cseréphez melyik kell. A gyári beépítési útmutató pedig a korábban berakott videon van ami a Velux gyári ajánlása.

Előzmény: sr1 (97850)
sr1 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97850

A cseréplécre kell rácsavarozni. 

Az ablak és a ráma külön tétel, külön kell megvenni.

Van  egy drága és egy olcsóbb ráma az ablakhoz. Az olcsót asszem csak a nagy projektekhez árulja a a Velux, lehet, hogy pár darabra nem ad olcsó rámát. 

Nade ez nem biztos. 

Az olcsóbbnak nincsenek vezetőlemezei, így kell tudni, hogy a páraáteresztő fóliával, hogy kell megoldani a kondenzkicsapódást elkerülését.

Ha azt veszed, akkor hívj egy veluxos szerelőszakít, mert nem egyszerű. 

A kondenzlecsapódás a cserepes héjazatnál nem veszélyes, de lemeznél igen. 

 

 

Előzmény: poiuztr (97846)
C20NE Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97849

A típus segítene, én a Velux-ot ez alapján építettem be:

https://www.youtube.com/watch?v=fY7LxqAH5KQ

Előzmény: poiuztr (97846)
patopal Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97848

Rotohoz volt telepítési leírás, gondolom a többi márkánál is adnak.

Előzmény: poiuztr (97846)
Yanez. Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97847

Helló. A cserepet nagyából lekell szedni. Kb amekkora az ablak. Az ablakot rákell tenni a cseréplécre, és be rajzolni, annyit kell levágni a lécből, amennyi belóg. az ablakon van 3-fajta gallér. Az első a cseréplécre. A második, és a harmadik. egy ólomlemez. Az kell a cserépre hajtogatni.

Előzmény: poiuztr (97846)
poiuztr Creative Commons License 2021.01.22 0 0 97846

Urak!

Tető ablakot kell cserélnem, ahogy elnéztem nem egy NASA program, de mi határozza meg hogy a tetős síkjában hol helyezkedjen el, néztem beépítő videót, de ott a keretre 4 fület csavaroztak fel, és annyi, de gondolom nem mindegy hova csavarozom, kinek milyen vastag a tetőléc és a cserép. Erre van valami szabály?

ferenc3 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97845

A kazánon van beállítva 50 fokos előremenő hőmérséklet. Van egy elosztódoboz, abban vannak a különböző körökhöz tartozó csövek és szelepek (bocsánat, laikusként írom le).

A csöveket a padlóban vezették el, és a radiátoroknál a padlóból jönnek fel, de amikor épült a ház (2016/17) azt mondta az építtető, hogy ez nem igazi padlófűtés, de helyenként érezni fogom nyilván, hogy meleg a padló. Ez így is van, egy hosszabb fűtés esetén érezhetően meleg a járólap (most már meg fogom mérni, mennyire :D).

 

A kazán egyébként Baxi Prime kombi gázcirkó.

 

Ez így a leírás alapján problémás felépítés?

 

Ferenc

Előzmény: stevemegane (97844)
stevemegane Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97844

Ha a padlófűtés előremenőd 50-50 fokos az nem csak a vinyl padlóbak gond.

Nincs beépítve keverőszelep?

Előzmény: ferenc3 (97843)
ferenc3 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97843

Sziasztok!

 

Ha offtopic itt, akkor bocsánat.

 

A házunkban a kazántól a radiátorhoz vezető csövek a padlóban vannak elvezetve. A fürdőszobában járólap van.

Gondolkodtunk rajta, hogy a fürdőszobában a meglévő járólapra (alátétlemezzel) klikkes rendszerű vinyl padlót tennénk. Nemrég olvastam viszont az ilyen termékeknél, hogy egyes típusaik bár rakhatóak padlófűtés felé, de maximum 27 fokos padlóhőmérséklet esetén. Egy hosszabb fűtés esetén a fürdőszobában lévő járólap érzésre ennél melegebb szokott lenni (a kazán 50-55 fokos előremenő hőmérsékletre van beállítva), bár nem mértem meg semmivel.

 

A vinyl esetén ez a hőmérséklet azért van megadva, hogy hatékony legyen/maradjon a padlófűtés, vagy azért, mert a nagyobb hőmérséklet kárt tehet a vinyl padlóban?

 

Köszönöm!

Ferenc

Yanez. Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97842

A legtöbb helyen meg a bojler. A kád fölé van szerelve. Max ha leesik lehet fűrödni egyet a bojlerral:)

Előzmény: W_B (97841)
W_B Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97841

Ja, visszatiplizte.

Azért szerencse hogy alatta álltam és megfogtam, bár csak egy 80 literes bojer volt.

Azért ha az is koppan egy nagyot, ha vízzel megtelve leesik.. kitépve az elektromos vezetéket, és flexi csöveket a falból.

Előzmény: Dunit2 (97840)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97840

 

 

Nagy műhibát követett el !

 Gondolom korrigálta !!

Előzmény: W_B (97839)
W_B Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97839

Ja, nálunk volt hogy a villanyász felrakta a bojlert, de még nem kötött meg rendesen a gipsz: feltöltéskor elkezdett kicsúszni a falból.

Előzmény: Töck Jenő (97832)
Dunit2 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97838

  Elhisszük.

 

 Azért manapság a 200 literes bojler már nem időszerű.

 

 A vezérelt áram és a nappali (24 órás) közötti különbség nem jelentős.  v. 23,4 ft    24 órás  38 ft /kWó... korábban     50  %-kal volt olcsóbb..  A magyarázat a hálózat kímélési szempont volt.

 De ha már megvan akkor miért ne használjuk.

 

 Van még egy másik  szempont is . A 120 -nál nagyobb bojlereket két embernek kell felszerelni.  A 120 liter a határ.  És ez bizony az árakban is meglátszik.

 

 Amúgy  a 20 év  egy jó érték.

 

 Nálunk 35 évig 120 literes volt, de  mostmár elég a 80 literes is. Azzal is  legalább     150 liter melegvíz nyerhető  a vezérelttel.

 A 24 órással pedig még több.

Előzmény: C20NE (97836)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97837

Egyébként  a tartálynak a lábak által bezárt területen kívülre kerül a súlypontja akkortól belép amiket írtam. Amíg a tartály nem mozdul meg addig a falban nem keletkezik erő a tartály miatt.

Előzmény: Töck Jenő (97835)
C20NE Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97836

Nálunk 200 literes Hajdu a falon van 2 begipszelt menetes száron 20 éve.

Előzmény: einohyl (97834)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97835

Akkor miért kérdezte a falat?

Előzmény: einohyl (97834)
einohyl Creative Commons License 2021.01.21 0 0 97834

 

 

 

 Azért a 150 l.-es és annál nagyobb tárlók már lábakon állnak !!

Előzmény: Yanez. (97829)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97833

Ha a falat átfúrják és a másik oldalára tesznek egy elosztó lemezt annak többféle előnye van.  Kihúzás ellen nem csak a dübel súrlódása dolgozik, hanem a lemez kerületén keletkező nyíróerő is. A teherelosztó lemez megnöveli a falnak a hajlításra gerendaként figyelembe vehető szélességét. Nincs azonban a teher oldalán a felfüggesztésből számítható nyíróerőre.

A dübel katalógusok a megengedhető húzó és a nyíróerőt adják meg.

Előzmény: Töck Jenő (97832)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97832

Általában a jellemző, hogy a tipli/dübel kihúzódik a falból.

Előzmény: Töck Jenő (97831)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.01.20 0 1 97831

"De a súly. A tipli és a fal találkozásánál tőbe húzza. ahhoz hogy leessen a 150l tároló. A csavart tőbe kéne elvágnia. De olyan nincs"

 

A víztároló súlypontja  nem a fal síkjában van, hanem azon kívül. Ez a távolság a súlyából számítható nyomaték karja. Az alsó-fölső támaszok távolságából, a víztároló súlyából és a súlypont fal előtti távolságából számítható a tiplikben keletkező erő. Szokásos esetben fölül húzás, alul nyomóerő van. Ezen kívül a rögzítő csavarokban nyíróerő is keletkezik. Magában a csavarban is keletkezik hajlítás, mert a tároló súlya a falon kívül, a támaszerő pedig a falon belül keletkezik, de ez nem szokott jelentős lenni. A tároló (teher) súlyából számított - csavarokban, illetve tiplikben keletkező - húzó - ill. nyomóerő igyekszik a falat hajlítani.

Előzmény: Yanez. (97829)
Arni87 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 97830

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a ház tervrajzán szerepel 2 klíma. Ennek megléte feltétele a használatbavételi engedélynek?

Gázkazános fűtés lesz, hőszivattyús HMV-vel. Kb szeptemberbe szeretnék beköltözni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!