Keresés

Részletes keresés

bigup Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85701

Ja, fura is látni a nevét. De múltbéli tettek miatt simán megérdemelné - szőlőművelési felfogás, a borai minősége etc.. A fehérei etalonnak számítottak nekem, kár is érte.

Előzmény: Hepci (85690)
altimus Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85700

> Laposa Zsófira szeretnék szavazni!

latom, emlekszel meg a bedontok vagy ket uveg bort 3 perc alatt videora.

Előzmény: shiraz2 (85682)
altimus Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85699

> De az a bortok meseszép helyen van és az egész nagyon profin fel van építve.

Liszkay abszolut hangulatember, de amikor talan 3-4 eve naluk toltottunk egy hosszu hetveget az nagyon kellemes volt. Estenkent kozos vacsora (par szobajuk van), Liszkay le, leul zongorazni egyet, Chopin ... a kilatas is pazar, klassz medencevel, jo borokkal. Kellemes hely, de azert az ilyen csaladiasabb, intimebb vendeglatasba irtozatos energiat kell belefeccolni, meg azert erre nem mindenki alkalmas. Ugyhogy o a boraszat mellett ebbe is jocskan beletette az energiat.

Előzmény: BZoltan (85685)
altimus Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85698

Mar vagy ket eve probaljak eladni, ha jol emlekszem. Amugy tenyleg szep hely, par eve toltottunk el ott par ejszakat.

Előzmény: BZoltan (85697)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85697
Előzmény: syntaxerror (85694)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85696

Igen, valószínűleg simán működne a mindent bele küvé.

Mondjuk ha én elköltenék 300 misit akkor azért a pénzért én nagyon jó rendszert akarnék :) De ez azért lehet, mert csóró kis pöcs vagyok és még életemben nem láttam egyben még töredékét sem ekkora összegnek.

Előzmény: Daeril (85695)
Daeril Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85695

Fajbor mánia egy beivódott germanizmus hazánkban. A felsorolt fehér fajták működnek házasításban tetszőleges arányban - még helyi példa is van erre : Centurio Birtokbor. Lehet játszani egy kicsit a szüretekkel, hogy ha színesíteni/combosítani akarja az ember. Vörös is mind jó / működik a Geregen és  szétszedhető rozé/vörös kategóriákra.

Én is sajnálom a szotrit, de valakin nem lehet segíteni.

Előzmény: BZoltan (85693)
syntaxerror Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85694

Liszkayt én nem is láttam a listán, vagy valamit rosszul néztem?

A Laczkóra figyeltem fel amúgy magam is, de sok meló lenne vele még akkor is ha amúgy meglenne a lottónyeremény a megvásárláshoz :)

BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85693

Igazad van, hogy termőhelyi házasítással simán meg lehetne oldani a dolgot. Az persze kérdés, hogy az egyes fajták olyan arányban vannak-e telepítve amilyen arányban jól működnek házasításban.

14 fajta. Cserszegi, zeni, szürke, sárgamusi, sándorné, olasz, szovinyon blan, rizlingszilváni, kékfrankos, kaberné frank, kaberné szovinyon, merló, pinó, turán... ebből jelenleg 36 futó tétele van a borászatnak.

Uram atyám, és akkor csodálkoznak hogy bedőlnek a 'csába? De most komolyan. Annyira kár az ilyenért. 1994 óta dolgoznak a birtokon, az ország egyik legjobb termőhelyén vannak a területeik. 10 hektár szőlő, saját palackozó és egy szép borház.

Egyetlen egyszer kellett volna leülniük egy hozzáértő szakemberrel egy pár órára beszélgetni és akkor ők lehetnének a Mátra zászlóhordozói :(

Előzmény: Daeril (85691)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85692

Végig lehetne menni a listán és rá lehetne kérdezni a felére, hogy na ő aztán mi a túrót tett le az asztalra mostanában.

A Szecskő Tamás minden kétségen felül megérdemel minden elismerést. De úgy három éve sajnos teljesen eltűnt és az utolsó kereskedelmi tételei talán 2015/2016 évjáratból voltak. 2017-es hordómintáit még mutatta a 2018-as Mitiszol! bulin, de hogy palackba kerültek-e azok azt nem tudom.

Előzmény: bigup (85688)
Daeril Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85691

Komoly emberek készítettek komoly borokat abból a Laczkó szőlőből. Gereg dűlőben nagyon jó fekvéssel van egy darabban bekerítve.

12 fajtától sem kell feltétlen megijedni. Gereg vörös, Gereg fehér, Gereg rozé, Gereg édes oszt jónapot....

Hepci Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85690

Miért megérdemelt a helye?

Bármi is van vele, tudtommal évek óta nem kapható bora kereskedelmi forgalomban.

Előzmény: bigup (85688)
Hepci Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85689

Matt Kramer?

Előzmény: kifli (85684)
bigup Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85688

Szecskő Tamás is a listán - teljesen megérdemelten -, de mi a helyzet vele? Legutoljára (kb. 2 éve) egy kóstolón Losonci Bálint kissé megrendülten emlegette, de semmi konkrétumot nem mondott róla. :(

BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85687

"ha jól vettem ki BZoli szavaiból a mcukihoz képest alacsonyabb lehet a sav, "

Őőő, izé :D Hogy is mondjam :D

Itt a topikban nem lenne példa nélküli, hogy valaki teljesen mást vesz ki a hozzászólásomból mint amit én abba leírtam. De most, pusztán az egészséges önreflexió céljából és a verbális képességeim fejlesztése érdekében kérlek idézzed be, hogy mely szavaimból következtettél arra, hogy ennek a két vödörnyi rozénak alacsonyabb lenne a sava?

A Somló alapvetően nem egy savhiányos borvidék és a mi boraink sem igazán a savhiányukról híresek :) Bár analitikát nem tudok mutatni, hiszen egy ballonnyi tételeket nem szokásom leboroztatni.

Előzmény: Winesoul (85681)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85686

Hát ugye? Nem kérdés!!!

Előzmény: kifli (85684)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85685

A listáról szerintem egyedül a Laczkó borhazban van fantázia. Az árát alaposan át kellene nézni, de szerintem ott lehetne mit csinálni.

Mondjuk 8 hektáron 12 fajta szőlő az már eleve bukósan hangzik.  Márpedig átoltani ekkora területen nagyon komoly meló.

A másik az a Liszkay birtok ami szerintem izgalmas. Másfél milliárd mondjuk nem esik ki a farzsebemből amikor tüsszentek :) De az a bortok meseszép helyen van és az egész nagyon profin fel van építve. 

Előzmény: altimus (85680)
kifli Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85684

A Borászok Borászai a Borászok Barátja Díjra jelölték:

• Ambrus Lajos, József Attila-díjas író, szőlőbirtokos, a Food&Wine vendégszerzője
  • Bányai Gábor Botond, borszakíró, a Borigo főszerkesztője
  • Fiáth Attila, nemzetközi borakadémikus, a Corvinus Egyetem professzora
  • Kovacsik Tamás, az Aszú Étterem borértő tulajdonosa
  • Matt Kramer, amerikai borszakíró
  • Ripka Gergely, Borszakíró, a Táncoló Medve és a Tokaj Guide szerzője

Egyértelmű, hogy kire szavaznék:)

Előzmény: BZoltan (85683)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85683

Mi az, hogy még gondolkodsz? Szedd már össze magad! :D Hát nem világosabb a napnál is, hogy kire kell abban a kategóriában szavazni???

Amúgy, szerintem egyre jobban üresedik ki ez a díj is és egyre inkább egy belterjes kör önfényszopkodása lett belőle.

shiraz2 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85682

https://www.origo.hu/tafelspicc/20210407-15-boraszok-borasza-dij.html

Laposa Zsófira szeretnék szavazni!

a Borászok Barátjánál még gondolkozom...

Winesoul Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85681

Igazából ,nekem nincs alapvetően bajom a mcukival. Mert vannak kedvenc félszáraz és félédes fehérborok amiket szívesen fogyasztok pl Sanzon tokaj Flour, Szászi Zeusz-ottonel musk; Tokaj Montium Sárgamuskotály, Nobilis Sárgamuskotály etc...

Sőt a desszertborokat is kedvelem és nem csak Tokaj-ból mert pl a Bott Fricinek volt anno egy töppedt juhfarkból készült desszertbora, amiből véletlenül 1 bontatlan palackot otthagytak egy rendezvény végén az asztalon és hát a baráti társasággal egy későbbi alkalom során megpattintottuk és bitang jó volt.  Illetve ha szentségtörés is, de nekem anno tetszett Balla Géza Kadarisszimája is és kíváncsi lennék más hasonló  töppedt vagy szárított szőlőből készült vörösökre. Például a Demeter Zoli-tól szereztem egy cab franc főbort, de azt még félreraktam, egy későbbi baráti társasággal megtartott kóstira.

Itt viszont ha jól vettem ki BZoli szavaiból a mcukihoz képest alacsonyabb lehet a sav, ha ennyire édes és ebből kifolyólag -bár ez pusztán spekuláció- nincs meg az összhang. Borítottam már ki kiöntőbe ill lefolyóba édes szamorodnit meg mátrai late harvestet, amik annyira gejlek voltak, mert hiányzott belőlük a savgerinc. Sőt az egyik barátom, aki abszolút nincs benne a bor világában és csak az általam mutatott  félédeseket és desszertborokat fogyasztja, még az is mondta arra a mátraira hogy büntet. Szóval sok mindenen múlik, amúgy elég érdekes téma ez, mert az értékesítés során se könnyű a félédes&félszáraz borokkal dolgozni. Kicsit mintha a borok "számkivetettjei" lennének ezek a tételek.

Előzmény: naivkezdo (85678)
altimus Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85680

igen, valoszinu, hogy nem az ingatlan.com-on kellene ezeket a boraszatokat hirdetni. foleg nem sokhektaros telepitett es termo szolovel ...

az arak amugy nem tunnek magasnak, foleg ha azt nezem, hogy hasonlo epuletek, boraszat, felszereles, ultetveny telepites, fold ... mennyibe kerulne bekerulesi koltsegen (penzben is es idoben). aki viszont itt most vevokent fellep az nyilvan nyereseget akar ebbol es haszonnal akarna uzemeltetni ezeket a vallalkozasokat. (idegenforgalmastul, boraszatostul ...) es ehhez mar nagy szakertelem kellene.

persze ha a ner-ben gondolkodunk akkor meg lehet ezeket venni bankhitelre is, aztan par honap mulva ilyen-olyan palyazatokbol vissza is lehet fizetni a hiteleket. aztan hipp-hopp meg is van a ner mintaju tulajdonosvaltas. ha meg ingyen van a szajre akkor annyira nem is kielezett a nyeresegesseg kerdese.

Előzmény: BZoltan (85673)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85679

Ez tényleg érdekes kérdés.

Főleg annak fényében, hogy Magyarországon évente 300 millió liter 4-5 puttonyos aszú édességű, szénsavval dúsított, ételszínezékkel befestett töklevet iszik meg a nép évente. Ameddig bármilyen bort úgy fele ekkora mennyiségben iszunk.

Szóval nem lehet azt mondani, hogy a nép nem szereti az édes italokat :)

Előzmény: naivkezdo (85678)
naivkezdo Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85678

En nem értem miért félnek az emberek a maradékcukortól.

Előzmény: BZoltan (85677)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85677

Szívesen :) Semmiképpen nem tukmálom én ezt a maradék 8 palackot. Szerintem lesz még nálunk túrógombóc, túróscsusza, sajttorta amihez lecsúszik a maradékcukis rozé. Mert szerintem az ilyen ételekhez bitang jól megy az édes rozé.

Előzmény: Winesoul (85675)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85676

Nekem az életem legjobb rozéja ez volt: https://www.feudocavaliere.it/prodotto/millemetri-etna-rosato-doc/

Szerintem nagyon sok helyen csinálnak nagyon jó rozékat. A leghíresebb nyilván Provence, de a Rhone-völgy, Languedoc, Loire-völgy vidékekről is lehet minőségi, igényes rozéborokat találni. De, hangsúlyozom, hogy nem a több millió palackos volumenben készülő olcsó techno vonalon kell ezeket keresni. Alapvetően ha az árcímkét és a palackot megnézed akkor fogod látni, hogy mit is céloz meg a termelő. Például egy 15+ eurós, parafa dugós rozébor aminek a címkéje nem vicceskedő, pink vidámság az jó esetben egy komolyabb rozé lesz.

Röviden fogalmazva, egyszerűen ostoba seggfej az aki azt mondja úgy egy az egyben a rozé kategóriára, hogy az csak jellegtelen, nyári, vedelnivaló fröccsbor lehet.

Előzmény: Winesoul (85674)
Winesoul Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85675

Köszi a tippeket, majd ha sor került a kóstolásra, adok visszajelzést, hogy milyennek találtam őket.  Huh hát az tényleg elég komoly mcuki, háát ennek fényében passzolom, de mindenesetre köszönöm a háttérinfót és a korábban adott válaszaidat a kérdéseimre .

Előzmény: BZoltan (85658)
Winesoul Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85674

No pont este volt és nem olvastam el figyelmesen amit írt. Amúgy gondolom akkor külföldi tételeket mutatott neked, kicsit irigykedek is :) .  Mely nagy külföldi borvidékek azok, ahonnan ilyen rosék tudnak születni, mert ezzel pl nem vagyok tisztában 

Előzmény: BZoltan (85657)
BZoltan Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85673

Most olvastam én is, meg is néztem párat. De amúgy tízszer ennyi borászatnál is több eladó van. Csak nem mindegyiket hirdették meg. Borászatot nem így szokás eladni, venni :)

Szerintem most szépen bevásárol a nerisztokrácia

Előzmény: ShiDeci (85672)
ShiDeci Creative Commons License 2021.04.07 0 0 85672

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!