Keresés

Részletes keresés

IsKol Creative Commons License 2022.10.20 0 0 2099

Cukrot, édességet nem érzek rajta, csak "vastagságot". Lehet a 6,5 sav takar még maradék cukrot.

Még pötyög...

 

A pár fürt nálam nem másodtermés (van az is) hanem eredeti és még jól bírták magukat vasárnap. Még nem döntöttem mit csinálok belőlük ;-)

Előzmény: szervezkedő (2098)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.20 0 0 2098

Ha csökken a hőmérséklet, azt azért figyeld hogy a cukor hogy áll benne. Nálam megállt kb fél úton. Most reggel kezdtem a fűtést.

Ha felébrednek a.gombáim, adok nekik egy kis ennivalót is hogy dolgozzanak.

 

Múlt héten én is észrevettem hogy a szuretkor zöld kis fürtök szépen beértek a zweigeltbe. Mesés édes és szép egészséges nálunk is 

Előzmény: IsKol (2097)
IsKol Creative Commons License 2022.10.19 0 0 2097

15 napja pötyög, most már akár bornak is nevezhetném. Eddig ez a legjobb rozém ;-)

1 hete elérte a maximum erjedési hőmérsékletet (17,3°C) és azóta enyhe csökkenésben van. (hűteni nem kellett, nem úgy mint az Olaszrizlinget)

Valószínűleg pénteken leveszem a durva seprőről csak előtte "tartály-logisztikát" kell kieszközölnöm.

 

A léelvétel utáni maradék szottyos törköly - 94 kg - héjon kierjedt, múlt vasárnap az is elválasztásra került.

 

Az olaszra kell a figyelmet fordítani mert nem nagyon sikerült ülepítenem, szépen gyöngyözik de olyan mintha az "iszapból" néha kibuggyanna egy nagyobb gázbubi...

Amúgy az illata kellemes és még cukor is van benne. Nem tudom mikor kellene levenni a durva seprőről. (most péntek vagy következő szerda... amikor ráérek)

 

 

A fűtéshez vettem - CO2 macerációhoz - vettem elektromos ágymelegítőt meg polifoamot szigetelésnek de különböző okok miatt nem kellett használni.

 

Más:

találtam 4 fürt zweigeltet - csak rendesek voltak a tolvajok hagytak nekem is - amelyek 1. osztályú minőségűek voltak, szóval a növényápolásom megtette a hatását...

Előzmény: szervezkedő (2096)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.18 0 0 2096

Hahoooo!

Mi a helyzet Rozikával, vagy rozékával? Hűtöd még vagy fűtöd már?

Nálam fázik.

Nagyon nagyon lassú az erjedés.

Előzmény: IsKol (2082)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.11 -16 0 2095

Ihatod lassan, apró kortyokban is, a lényeg, hogy hamar elfogyjon ;)

Előzmény: zsorsz (2094)
zsorsz Creative Commons License 2022.10.11 0 0 2094

Azt írják, a bora hamar öregszik. Akkor gyorsan meg kell inni. Ugye?:)

Előzmény: van_Persil (2093)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.10 -16 0 2093

A rizlingszilváni (korrekt kifejezéssel élve: Müller Thurgau) nem rossz fajta, de sokáig nem tartható el, mert vékony, alacsony savtartalommal. A Müller papa a svájci viszonyok közé nemesítette anno Thurgau kantonban, arrafelé (és a németeknél is) örülnek, ha 15 (KMW) fokosra beérik.

Előzmény: zsorsz (2092)
zsorsz Creative Commons License 2022.10.10 0 0 2092

He he, közben kiderült hogy a borom rizlingszilváni, nem olaszrizling, csak a szomszéd kicsit félregondolta. Gyanús volt, mert az olasz később érik, csak a rendkívüli időjárás miatt az ember már nem tudja hol az igazság.

szervezkedő Creative Commons License 2022.10.10 0 0 2091

Az okosok azt mondták már egy éve, a kovid után lesznek oltottak, halottak és túlélők.

Én már 2x voltam benne. Mindkettő alkalommal külföldön szedtem össze és orvos barátom útmutatását követve, folyadék+ pihenés+ fehérje pótlás receptet követtem. A nejem másként gondolta a gyógyulást és brutálisan megszenvedvte, pontosan ahogy a doki cimborám jósolta.

 

Tehát pihenjetek sokat. Minden egyéb ráér!!!!!!

 

Terior, dűlő szelekció, évjárat hatás stb. Minden ki lehet dumálni később!!!!

:-)))

zsorsz Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2090

Az nekem is ok.

Előzmény: van_Persil (2089)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.09 -16 0 2089

én a patikai teszttel már negatív vagyok

Előzmény: zsorsz (2088)
zsorsz Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2088

Múlt hét csütörtökön kaptam a 10. remdesivir infúziót (valamit segített)a László kórház infektlógián, de a pcr teszt még pozitív, holott már jól vagyok. Leszámítva az intenzív köhögést, (eddig el ne kiabáljam)egész könnyen átvészeltem.

Előzmény: van_Persil (2087)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.09 -16 0 2087

Attól függ, mit értünk “jobban” alatt… gyak egész nap az ágyat nyomom, mert amint elkezdek ugrálni, egyből felmegy a lázam. Mondjuk a végtag és torokfájdalom már a múlté. Pedig egy-két napon belül le kell kéneznem a borokat, és amit kell, teletöltenem, ahova meg kell, föl kell rajam az úszófedeleket, meg esedékes a szüreti jelentés leadása is.

Előzmény: zsorsz (2086)
zsorsz Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2086

Ezek szerint jobban vagy.

Előzmény: van_Persil (2084)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.09 -16 0 2085

Aztán az a beütés átmegy kiütésbe (mmint k.o.-ba)

Előzmény: IsKol (2082)
van_Persil Creative Commons License 2022.10.09 -16 0 2084

Nem az idén...

Előzmény: zsorsz (2083)
zsorsz Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2083

He he, azok a barna emberek mikor barnultak le?:)

Előzmény: szervezkedő (2081)
IsKol Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2082

Sokkal több az energia benne  = terroir (vaddohányos beütéssel) ;-)

Előzmény: szervezkedő (2081)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2081

A derítőszer csomagolásán írja a mustba és a borba ajánlott mennyiséget is.

 

Kellemes meleg vizbe keverd ki ügyesen, azután pet palack és 15-20percenkent rázd össze. Érzed majd hogy változik az állaga. Frankón lehuzza 2-3nap alatt. Ilyen hidegben nem indul meg ha rendesen lekezelted előtte.

 

Az én anyagommal vigyázz!!!! Sokkal több az energia benne mint a felétek megtermett szőlőkben. Itt nálunk a nap is másként süt - az emberek is barnábbak! Fajta tiszta tábláról kaptad ahol szűken volt csak 100mázsa a termés. Biztos jó lesz, szerintem.

:-D))

Előzmény: IsKol (2080)
IsKol Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2080

Rövid de tartalmas pályafutásom során még csak bogyózott-zúzott szőlőcefrével találkoztam ahol a bogyók megroppantva láthatók. A cefreszivattyú aprítja is.  

 

Ha van megfelelő prés hozzá, gondolom a lékihozatal jobb mint amit egyszerű halandó tud csinálni. De nincs olyan présem ;-)

 

Van bentonitom amennyiben szükségeltetne, de mennyit használjak? 20 gr/hl vagy 40 gr/hl vagy ... Azt is be kéne duzzasztani

 

Ként és antioxidánst tettem a cefrébe meg ment a hűtés is...

 

Majd holnap délután meglátjuk. 

 

De, hogy biztos dolgot is mondjak, beindult a CS rozé illetve a maradék cefréje is erjed (majd kiderül mi lesz belőle) 

 

 

 

Előzmény: szervezkedő (2079)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2079

Kén+ aszkorbinsav+ derítőszer.

24óra? Hová ez a kapkodás????

:-)))

 

Én a kedd esti gépi szedésből szerda reggel vödröztem levet, bogyót vegyesen. Szerda délután szivattyúztam át a tartályba, ahol ülepszik. Szabadban van, nincs pincében. Ma este szívtunk le belőle, gyümölcslé alap lesz. Holnap vagy hétfőn fejtem le, addigra megkapom a laborvizsgálat eredményét és ha valami "segítség" kell bele, akkor annak megfelelően azt megkapja+ élesztő.

Előzmény: IsKol (2078)
IsKol Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2078

Help!!!!! (mondaná a művelt francia)

 

Megérkezett az bogyózott-zúzott olaszrizling cefre és majdnem elájultam... mint a moslék... cefreszivattyúval töltötték meg a szállító hordókat.

 

Hát a léelválasztással igencsak szívtam - cefreszűrő + szűrőkosár, mert csak kosaras présem van és nem volt nálam párnahuzat - de olyan sűrű, zagyszerű a "szűrlet", hogy nem tudom leülepszik-e 24 óra alatt. (logikusnak tűnik, a nehezebb gyümölcshúsra hat a gravitáció)

 

Kapott az elválasztott must egy kis pektin bontót, ami segít az ülepedésben (többek között) de mi van ha nem...

 

Használtatok már ülepítésre derítőszert? És ha igen mennyit? 

 

A hőmérséklet olyan 13°C körül van (16,7°C-ról lett lehűtve)

 

zsorsz Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2077

Mi már a szüretkor kiszedjük a rossz szemeket, de nekünk is csak 1-2q szokott lenni.

Előzmény: kaposznyak (2076)
kaposznyak Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2076

Köszönöm!

Előzmény: Maci_P (2075)
Maci_P Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2075

A beteg szemeket szedd ki, vagy a komplett fürtöket dobd el. Beteg termést nem jó áztatni. Ha mégis áztatod, akkor azt ne kénezd, hanem majd a mustot, 5%-os törzsoldattal úgy rémlik 2dl/hl kell, de olvasd el az használatit. Egy éjszaka ülepíted, leszeded utána az aljáról, és azt fogod majd erjeszteni.

Előzmény: kaposznyak (2071)
kaposznyak Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2074

Kösz a linket!
Több szőlőt biztosan nem veszek.

Előzmény: szervezkedő (2072)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2073

Gyógyulj meg!

 

(Pihenj sokat. Nyomjad a teát. Ne stresszelj semmi miatt. 

Borokért se aggódj, majd adok címet és majd kostolgatjuk mi.)

Előzmény: van_Persil (2067)
szervezkedő Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2072

Gyorsan vegyél még hozzá 1- 1,5 mázsát. Az már úgy kezelhető, értelmezhető mennyiség.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162402640&t=9221070

 

Egy tipp a fehérre, ami hasonló rozénál is. Az áztatás mutatja magát.

Előzmény: kaposznyak (2071)
kaposznyak Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2071

Sziasztok.

Hirtelen felindulásból vettem egy 300 négyszögöles szőlőt, pincével. A szőlők nagy része csemege, ezt megettük, elajándékoztam stb.
Viszont még fenn vannak a kék szőlők, ezeket holnap leszedem és megpróbálok bort csinálni belőle. Rozé a cél. Szerintem 60-70 l lesz maximum.

Úszófedeles műanyag tartályt örököltem az előző tulajtól. A tervek szerint leszedem, ledarálom, 4-5 órát áztatom a zúzalékon, majd kézzel kinyomom a nagyját,  leszűröm, és megy bele a tartályba. 
Sok mindenben világtalan vagyok, de legelőbb a kénezésben. Van benne 5-10% nem túl egészséges szem.
Tegyem a borként egyből hozzá a musthoz? Ha tettem hozzá, akkor mikor adjak hozzá fajélesztőt?
Vagy első fejtés után kell kicsit kénzeni?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

 

Kösz!

szervezkedő Creative Commons License 2022.10.06 0 0 2070

Koffeinmentes, természes eredetű, szüreti energiaital!

Ez a titok!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!