Keresés

Részletes keresés

Tunde66 Creative Commons License 2020.01.31 -1 1 4063

Szia Csaba 08!

Fel tudnád tenni a 2020. évi magyar nyelvű ciprusi kirándulásokat?

Előzmény: csaba08 (4025)
yello72 Creative Commons License 2020.01.06 -2 0 4062

Mik a tapasztalatok, lopják ott a bérautókat? Hiszen a rendszám, és a Budget, AVIS stb. ren a car felirat elárulja, hogy kié a kocsi? 

 

Teljes mértékben igazad van. A fenti "pompás" kérdésre próbáltam nem bántó választ adni és arra rávilágítani ,hogy  2 perc guglizás (mert nekem ennyi időmbe telt) megfelelő infóval lát el minket.

 

Előzmény: csaba08 (4061)
csaba08 Creative Commons License 2020.01.06 0 1 4061

Ne haragudj, ennek semmi köze a topikhoz.
Miért kell ilyen posztokat itt megosztani?

Előzmény: yello72 (4060)
yello72 Creative Commons License 2020.01.03 -3 0 4060
Előzmény: 79 Manó (4058)
79 Manó Creative Commons License 2019.12.30 0 0 4059

Szia Csaba!

 

Engem érdekelne Zsuzsi programja. Hogy tudnám felvenni vele a kapcsolatot? Köszönöm

Előzmény: csaba08 (4025)
79 Manó Creative Commons License 2019.12.30 0 0 4058

Szia!

 

Engem is érdekelne az Észak-Ciprusi bejárás Larnakán bérelt autóval. Addig minden világos, hogy a legtöbb rent a car company nem akarja, hogy átvidd az autót. Illetve az, hogy bizonyos határátkelőkön, mégis át tudsz lépni egy bérelt autóval, csak fizetned kell extra biztosítást. ( 25-35 Euro). S ahogy olvasom, ez csak a kötelező biztosítás. Magyarán nem térít semmit a ciprusi rent a car-os biztosítója, ha Észak-Cipruson ellopják, összetörik a bérelt autót! Ez mindenkinek saját rizikója! Kérdésem: Mik a tapasztalatok, lopják ott a bérautókat? Hiszen a rendszám, és a Budget, AVIS stb. ren a car felirat elárulja, hogy kié a kocsi? Mi február elején mennénk. Talán akkor nincs akkora forgalom, de lehet, hogy kevesebb a turista is, és ezért vinnék a kocsit. A legegyszerűbb Suzuki, vagy Toyota Alto-t vennénk ki. Nem tudom kell- e az vkinek?  Válaszodat köszönöm!

Előzmény: szilisofor (3989)
ditotti Creative Commons License 2019.12.04 0 0 4057

Köszönöm! Akkor valószínű,hogy nekünk sem jönne be a Kaya Artemis.

 

Előzmény: csaba08 (4056)
csaba08 Creative Commons License 2019.12.04 0 1 4056

A Kaya Artemis egy giccs szálloda.
Egyszerűen nevetséges.  A mosdókagylón aranyból van a csaptelep viszont az étteremben bordó műanyag fröccsöntött csillárok lógnak a fejed felett.
A kert része meg mint ha valami tv stúdió területén mászkálnál...

 

Akkor sokkal inkább a mellette lévő Limak Delux vagy a Noa's Ark Hotel... 

Előzmény: jurita (4052)
ditotti Creative Commons License 2019.12.04 0 0 4055

Köszönöm!Örülök,hogy a szobákról is írtál,mert ez is érdekel.Mi a Sun&Funnál foglaltunk és nekünk standart és villák lehetőséget ajánlott.2 hétre megyünk,standart szobát foglaltunk, mert 2főre előf.kedvezménnyel a villa 400 ezer ft.-al drágább.Ezt sokaltuk. A főépületben milyen szobák vannak? Ti hogy tudtatok előre jobb szobát foglalni? 

Előzmény: jurita (4054)
jurita Creative Commons License 2019.12.03 0 0 4054

Jó a Salamis, csak nekem a partja nem tetszett, meg elsőre nem azt a szobát kaptuk amit lefoglaltunk, nagyon nem, és rettentő elutasítóak voltak, ez rányomta a bélyeget az ott töltött időre, de végül az erőszakosságomat megunhatták. Ha valaki fizet a jobb kategóriáért és a vocher-en is az áll, akkor, szerintem a vendégnek van igaza. Főleg úgy, hogy 50%-on ment a hotel., tele üres szobákkal.

 

Előzmény: ditotti (4053)
ditotti Creative Commons License 2019.12.03 -1 0 4053

Köszönöm szépen! Megnéztem a Artemis partját is.Mind kettőbe voltatok,az miben jobb? Árban sok a különbség? Már lefoglaltuk a Salamist,de legközelebb talán az is érdekelhet.

Előzmény: jurita (4052)
jurita Creative Commons License 2019.12.03 0 0 4052

Szia, mi 2018 őszén voltunk, írtam is beszámolót. A stéget azóta építették. Jó a hotel, de ragaszkodjatok a főépülethez, mert a villák szerintem messze vannak a 4*-tól. Azóta mi már voltunk a Kaya Artemisba az minden féle tekintetben sokkal jobb. A partja főleg!!

Előzmény: ditotti (4045)
ditotti Creative Commons License 2019.12.03 -1 0 4051

Nagyon szépen köszönöm! Jövő szeptemberre leelőlegeztük.

Előzmény: csaba08 (4048)
csaba08 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 4050

Mellesleg it forgatta anno a Vénusz együttes a Régi nyár című videó klipet. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=seH1sv71hgQ

Előzmény: csaba08 (4049)
csaba08 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 4049
Előzmény: csaba08 (4048)
csaba08 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 4048

Szia,

 

Többször is jártam ott. A vezetőséget ismerem.
Mellesleg épp Magyarországon van az egyik vezetőjük.
Nagyon közkedvelt hotel, szerintem semmi gond nincs vele.

Írj mailt vagy hívj.

Üdv: Csabi

Előzmény: ditotti (4045)
ditotti Creative Commons License 2019.12.02 -1 0 4047

Természetesen elolvastam és alaposan utána is néztem ahol lehet. Azért az is hiteles lenne ha itt írna az aki már volt ebben a hotelben.Azt hittem ez a csoport azért is van,hogy véleményeket lehessen kérni.

 

Előzmény: peliatan (4046)
peliatan Creative Commons License 2019.12.02 0 0 4046

A Hotel oldalán megnézted, hogy a 10-ből  hány pontra van értékelve?

Elolvastad a vendégek véleményét?

Annak alapján dönts, hitelesebb.

Előzmény: ditotti (4045)
ditotti Creative Commons License 2019.12.02 0 0 4045

Sziasztok!Salamis Bay Conti Hotel érdekelne.Az itteni véleményeket elolvastam,de csak 1 van ami 2018.évi,idei nincs és a többi még régebbiek.Attól minden vélemény érdekel,de jó lenne ha lenne valaki aki nem rég volt.A parton beépített stég az egyik fényképeken megvan a másikon nincs.Lebontották vagy mostanában építették?Előre is köszönök minden hozzászólást.

szilisofor Creative Commons License 2019.12.01 0 0 4044

Szia!

 

Úgy értettem, hogy semmi utalást nem tettek kifelé a határon arra, hogy hol és mikor léptünk be az északi részre.

Befelé a déliek csak intettek, hogy menjünk tovább és az északi részen nézték meg a személyit valamint az autó papírjait. Kifelé meg fordítva, az északiak nem törődtek velünk, ellenben a déliek átnézték az autót is. Tehát senki nem utalt arra, hogy mikor és mennyi ideig voltunk át.

Előzmény: csaba08 (4043)
csaba08 Creative Commons License 2019.11.29 0 1 4043

Szia,

 

"Semmi utaló nyom nem volt, hogy mikor mentünk be az északi részre és mennyi ideig voltunk."

Ez így baromság!
Az észak-Ciprusi vámtisztek épp úgy bescannelik a személyit a rendszerbe, mint bármilyen más határon.
Tehát hidd el pontosan tudják ki mikor és melyik átkelőn lépett be és ki mikor melyik átkelőn lép ki Észak-Ciprusról.

Volt hogy azt is megkérdezték, hogy autóval léptünk be és akkor most hol az autó, mert most meg a gyalogos átkelőn akarunk vissza menni...

Üdv: Csaba
https://www.nctohungary.com/

 

Előzmény: szilisofor (4041)
Peter966 Creative Commons License 2019.11.29 0 0 4042

Köszönöm a részletes választ! 

Előzmény: szilisofor (4041)
szilisofor Creative Commons License 2019.11.28 0 1 4041

Szia!

 

Valóban van egy lista az elüldözött déliek által lakott objektumokról. Sajnos nem emlékszem hol találtam de szerintem nem is lényeges. Mi Rizokarpasszoban béreltünk szállást ahol az egyik legtöbb déli ciprusi lakott 1974 elött. Meg se kérdezték a határon, hogy hol laktunk és hol mentünk be az északi részre (persze nem ott ahol elhagytuk azt) de nagyon átnézték az autót csempész árút, elsősorban cigarettát keresve.

 

Nyugodtan lehet közlekedni a két rész közt és elég a kártya alapú személyi igazolvány is.

 

Tehát a kérdéseidre válaszolva:

 

-Probléma csak a tüzetes átvizsgálás volt csempész árút keresve. Én dohányzom, tehát volt nálam bőven cigi is      de nem szóltak érte.

-Semmi papírt nem kértek visszafelé a határon.

-2 éjszakát töltöttünk ott....

-Semmi utaló nyom nem volt, hogy mikor mentünk be az északi részre és mennyi ideig voltunk.

Előzmény: Peter966 (4038)
Peter966 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 4040

Köszönöm! Igazából nem hallgattam, csak - mivel 10 fős csapattal megyünk és a nyakamon az Airbnb-s foglalás - ki akarom zárni a lehetőségét is bármilyen ad-hoc kellemetlenségnek, barátaim megnyugtatására. De mindjárt írok is neked egy témában! :)

Előzmény: csaba08 (4039)
csaba08 Creative Commons License 2019.11.22 0 1 4039

Szia!

Ne hallgass a politikai / külügyi maszlagra!!!
Mindenféle korlátozás nélkül magyar kártyás személyivel utazhatsz Észak-Ciprusra.
Az utazási irodák is így viszik északra az utasokat. Utaznak a WizzAir Bp-LCA menetrendszerinti járatain, majd transzferelik az északi szállodákba az utast.
Mindenféle gond és probléma nélkül.

Keress meg emailben és segítek a szállásban, transzferben, mindenben.

Mellesleg a múlt héten jöttem haza, 4 napból 3-at északon töltöttem, jöttem-mentem gond nélkül nem is egy határon....

Üdv: Csabi
https://www.nctohungary.com/

Előzmény: Peter966 (4038)
Peter966 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 4038

Kedves Fórumtársak!

 

Korábban már jártunk Cipruson, és egy nap (éjszakázás nélkül) erejéig átlátogattunk Lefkosába is.

Nemsokára újra utazunk, de ezúttal leginkább Észak-Ciprusra, larnacai repülőjárattal, a nicosiai gyalogos határátkelő helyen át. Az Észak-Ciprusi Török Köztársaságban öt éjszakát töltenénk el.

 

Nem is gondoltam, hogy bármilyen gond lehet ezzel, amíg a következőket nem olvastam:

 

„A ciprusi külügyminisztérium tájékoztatása szerint kellemetlenségekkel szembesülhetnek azok az utazók, akik a törvényes (tehát a Ciprusi Köztársaság) határátkelőhelyein lépnek be az országba, de a sziget északi részén kívánnak megszállni. Előfordulhat ugyanis, hogy a kiválasztott szálláshely korábban egy olyan görög ciprusi állampolgáré volt, akit az 1974-es megszállás alatt jogtalanul kényszerítettek arra, hogy elhagyja a tulajdonában lévő ingatlant. Az utazók számíthatnak arra, hogy a ciprusi hatóságok az ellenőrző pontokon megvizsgálják a megszállt országrészen történő tartózkodásukkal kapcsolatos adatokat a jogtalan ingatlanhasználat ellenőrzése céljából.”

„A Ciprusi Turisztikai Hivatal felhívta a Ciprusra utazók figyelmét, hogy a sziget két részét elválasztó vonal szabadabb átjárása (2003. április végétől) mellett is csak saját felelősségre látogathatják a török ellenőrzés alatt álló területeket. Korlátozott mértékben enyhítették ugyan az előírásokat a külföldiek esetében, mert a török területről a görög területre visszatérés határideje az eddigi 16.30-ról éjfélre (24.00) tolódott, de nem engedélyezik az ott éjszakázást.”

 

Ugyanakkor itt, a fórumon láttam beszámolókat a görög területről több napra átutazott fórumozóktól, akiknek a tapasztalatai jól jönnének:

- Volt bármilyen probléma a görög területre visszaérkezéskor?

- Már nem emlékszem, hogy a kitöltött papírt meg kellett őrizni, visszafelé be kellett mutatni? Ha nem, miből derül ki, hogy mennyi időt töltött a turista északon?

- Létezik még ez a visszatérési határidő, vagy avult dolgokat emeltem be?

- Utalt-e bárki, vagy bármi arra, hogy bármilyen elvi vagy gyakorlati akadálya lenne az Észak-Cipruson való hosszabb időzésnek, vendégéjszakák eltöltésének?

 

Válaszaitokat köszönöm!

csaba08 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 4036

Nov.10-14 valaki Ciprus?

poczak007 Creative Commons License 2019.09.14 -1 0 4036
csaba08 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 4035

Szia,

 

Írj emailt és küldöm az infókat.

 

Csabi

Előzmény: J.G.L. (4034)
J.G.L. Creative Commons License 2019.08.15 0 1 4034

Sziasztok!

 

Szeptember végén utazunk 4 napra Ciprusra. Larnakában leszünk 3 éjszakát és Páfoszban 1 éjszakát mielőtt hazarepülünk. Felvettem a kapcsolatot 2 robogó kölcsönzővel, és mindkét helyen azt mondták, hogy nem lehet robogóval átmenni a török oldalra. Autóval sem ajánlották.  Ettől függetlenül bérelni fogunk autót, de csak a görög oldalon használjuk.

Viszont szeretnénk megnézni a török oldalon lévő St. Hilarion várat és a kilátást onnan. 

Hogy tudunk oda eljutni? Tömegközlekedéssel Nicosiából vagy Nicosiából indulnak pár órás túrák esetleg, vagy esetleg Larnacából is van szervezett kirándulás????

 

Üdv,

JGL

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!