Keresés

Részletes keresés

Évi5 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 10
Off: Akárhányszor meg akarom nyitni a képedet nagyobb méretben, mindig kiakad a program, újra léphetek fel a netre. Tök ideg vagyok, már rég csináltam volna valamit a géppel, hogy újra működjön normálisan, ha nem a férjem dolgozgatna rajta mindig. Valamelyik program bekavar.
Előzmény: Tavász (8)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 9

Nem vagyok szakértő, ezért ne vedd készpénznek amit mondok, de a tied inkább Mammillaria, magyarul szemölcskaktusz. Én főleg virágzáskor tudom jobban beazonosítani őket, és ha a tied is virágozni fog, akkor elméletileg a kaktusz felső részén, mint egy kis korona, rengeteg kis apró virág fog megjelenni.

A rebutiának, mely nekem van, apró kis tövisei vannak, a tiednek pedig hosszú, kampós végű.

A másik tippem még, hogy esetleg Parodia fajba tartozik a tied. Ebben az esetben is kaktusz tetején fog majd megjelenni a virága.

 

Én virágzáskor szinte teljesen elolvadok láttukra, gyönyörű szépek. Virág nélkül is csodálatosak, de az év fénypontja mégiscsak a tavasz, nyár, mikor nyílnak a meglepő színű, formájú, nagyságú virágaik.

A kaktusznemzetségeknek rengeteg változata van, így ne lepődj meg, ha első látásra egyáltalán nem hasonlít egyikhez sem.

 

 

Tavasz óta folyamatosan virágzik ez a Parodiám.

 

 

Ez a második pedig egy Mammillaria lenne. Ebből csak pár fajta van nekem, de vannak a neten, akiknek már hatalmasra megnövő példányuk van, tele virágokkal. Remélem, egyszer bekukkantanak ide is, megmutatni kaktuszaikat.
Előzmény: Tavász (8)
Tavász Creative Commons License 2006.06.04 0 0 8

Akkor ez is olyan mint a tiéd?

 

Előzmény: Évi5 (5)
Tavász Creative Commons License 2006.06.04 0 0 7
Szerintem is! Vonjuk ide a többieket is. :))
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 6
Szerintem ez nem jó, hogy ennyi kaktuszos topic van! már van vagy 4 vagy 5, ha nem több? Minek? Szerintem össze kéne vonni őket.
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 5
Persze, a kép lemaradt.
Előzmény: Évi5 (4)
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 4
Nekem ez az egyik kedvencem. Rebutia lenne, rengeteg virágot hoz egymás után, a virágai napokig díszitik a kaktuszt.
Évi5 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 3

Szia Tavász, nagyon szép mind a két növényed.

Épp az előbb néztem, hogy fél perc különbséggel egy másik topik is nyílt, kaktusz rajongók ide címmel. Én főleg a Hogy is van ez a kaktuszokkal című fórumba szoktam járni, az viszonylag régi, de néha ott nagy csend van. Remélem, ez pörgősre sikeredik. Sok sikert hozzá!

Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2

Ez a következő kép.

 

Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 1
Akkor számítok rád! :)
Előzmény: Szunyó (0)
Szunyó Creative Commons License 2006.06.03 0 0 0
S0k kaktuszom van. :))
Tavász Creative Commons License 2006.06.03 0 0 topiknyitó
Ez a kedvencem a múlt héten vásároltak közül. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!