Keresés

Részletes keresés

Pepin Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1370

Majdnem. A KKK egyik indoka az volt, hogy nagy mennyiségű iszapot szállítanak Soroksár felől a Cséry telep helyén épülő komposztálóba. Ha csak arról van szó, hogy vállalkozásra alkalmas terep kell, akkor simán utat lehet nyitni a Nagykőrösi útról. Ha a nagybani piacnak és a Waberernek is jó ez a megközelítési lehetőség, akkor jónak kell lennie más vállalkozásoknak is. (Tudom, már megint naív vagyok.)

Előzmény: lászlómester (1369)
lászlómester Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1369

Eredetileg a Cséry telepen létrehozandó megakomposztáló anyagát akarták a KKK-n keresztül szállítani. Mostanában több olyan képviselői nyilatkozatot olvastam, hogy a Cséry telepen vállalkozásra alkalmas ipari területet kívánnak létrehozni. Szóval, gondolom, ezzel is meg akarják erősíteni a KKK majdani létjogosultságát.

Előzmény: Törölt nick (1368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 1368

nem vágom ennek mi köze a KKK-hoz

a KKK az erdőben menne a telep mellett

Előzmény: lászlómester (1365)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1367

...képet akartam feltölteni, de nem sikerült. Bocs!

Előzmény: lászlómester (1366)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1366

"Lehet, hogy csak engem zavar, de pl. a mai napig nem világos, hogy mi a jelenlegi kerületi vezetésnek a hivatalos álláspontja KKK ügyben."

 

Kicsit segítek, hogy a KKK helyett inkább mivel kéne foglalkozniuk...

Előzmény: fater69 (1362)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1365

Mozgolódás van - megint.

A főváros száz millióból előkészítené Cséry-telep kármentesítését:

 

http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-634072

 

Előzmény: fater69 (1362)
Pepin Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1364

És ebben az a cinikus, hogy ez egy egy évvel korábbi cikk. Azóta csak tavaly két, igencsak nagy területen vágták tarrá az erdőt. És az idei tavaszi irtásról még nem is beszéltünk.

Előzmény: fater69 (1363)
fater69 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1363

Nos, a fő gond az, hogy ezek a kiterjedt tarvágások jócskán ellentmondásban vannak a hivatalos közleményekkel:

 

"...Ezenkívül kisebb volumenű fakitermelést tervezünk a Péterhalmi erdőben, valamint a Gesztenye utca menti erdőtömbben. Az itt végzett munka csupán szálankénti fakitermelést jelent, amely nem eredményez nagyobb összefüggő vágásterületet. Kizárólag csak a beteg, rossz alakú, illetve a veszélyes fákat vágjuk ki. Itt telepítésre nincs szükség, mert ezeknek a fáknak a helyét pár év alatt benövik a környezetükben álló társaik..."

 

A teljes cikk: http://www.bp18.hu/cikk.1998.az_erdok_fiatalitasa_allando_feladat.html

Előzmény: Izak2 (1358)
fater69 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1362

Bizony, én is kicsit hiányolom az aktivitást. Persze az nem baj, ha nem kívánnak tovább foglalkozni a problémákkal, az viszont gondot jelent, hogy így olyan látszata van a weboldaluknak, mintha a helyi lakosság szempontjából jó kezekben lenne az erdő és a KKK ügye. Márpedig az ominózus népszavazási kérdés "helyretétele" óta nem nagyon látok új fejleményeket, pedig lenne miről beszélni. Lehet, hogy csak engem zavar, de pl. a mai napig nem világos, hogy mi a jelenlegi kerületi vezetésnek a hivatalos álláspontja KKK ügyben.

Előzmény: lászlómester (1357)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1361

mondjuk a Nagykőrösi út mellett a Szálfa utca vonalában voltak friss telepítések

először tereprendezés, utána rendes faültetés...

 

elég rossz kép, kocsiból fotózva...

Előzmény: Pepin (1360)
Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1360

Az akác már csak ilyen. Minél többször tarolják le, annál silányabban nő vissza. (Elfogy neki a kaja.) Amit én most gondnak látok, az az, hogy ősszel vágtak ki fenyvest is, méghozzá akácos mellett. Mivel az akác elég agresszív, így a fenyves helyén is akác, azaz előbb-utóbb satnya bozótos lesz. Erdőminőség-javításról szvsz csak ott lehet beszélni, ahol nem tarolás, hanem csak ritkítás folyt.

Előzmény: Törölt nick (1359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1359

hát eddig ahol kivágták az erdőt ott mindig csak bozótos lett utána

:(

Előzmény: Izak2 (1358)
Izak2 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1358

Tegnapi friss képek az erdő közepéből...

jobb esetben csak "fiatalítás" kezdődött, mindenesetre azért mostanában többször kerekezünk majd erre.

 

 

lászlómester Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1357

Szomorú ez. De azért én bízom a helyiek erejében. Egyre többen emelik fel szavukat az erdőírtás ellen. Amúgy kicsit furcsállom, hogy a Zöld Sorompó Környezetvédelmi és Kulturális Egyesület nem hallatja a hangját (most szerveznek erdőtakarítást egyébként).       

Előzmény: fater69 (1356)
fater69 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 1356

Mi csak úgy tudnánk jól kijönni, ha végre kimondaná valaki, hogy a kerületnek nem (pontosabban nem a kerületnek) fűződik érdeke a KKK megépítéséhez. Azonban még az elmúlt két évben is számos olyan dokumentummal találkoztam, melyekben kész tényként emlegetik a KKK megépítését. Ráadásul a Nagykőrösi útnál nemrég átadott becsatlakozást is KKK 0. ütemként emlegetik (főleg a Soroksári önkormányzatnál, ott elég erős a lobbizás a KKK mellett, hogy honnan a legnagyobb nyomás, gondolom azt nem nehéz kitalálni). Mindezek tetejébe most itt a Halmi-erdő "gyepálása" mindenféle magyarázatokkal. Nem vagyok nyugodt...

Előzmény: lászlómester (1355)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1355

Meglátjuk. Remélem, mi lakosok fogunk jól kijönni belőle.

Előzmény: fater69 (1354)
fater69 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1354

Ez a bili nem most borult ki, hanem 2011. őszén, csak eddig valamivel óvatosabban fogalmaztak sajtósék, azért nem reagált az osan.

Előzmény: lászlómester (1353)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.05 0 0 1353

Arra gondolok. Lehet, hogy választási propaganda - bár annak kicsit drága (nem az Auchan kártérítési fenyegetésére gondolok, hanem saját "hitelességük" még további csökkenésére).

Előzmény: Törölt nick (1352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.05 0 0 1352

Auachan-pakura tavak-KKK-lovéra gondolsz???

az nem csak az mno agymenése volt?

egy kis választási propaganda?

Előzmény: lászlómester (1351)
lászlómester Creative Commons License 2014.04.05 0 0 1351

"Az a baj, hogy övék az erdő és azt csinálnak vele, amit akarnak."

 

Ez nem teljesen így van, mert pl. 2008-as Városkép írta, hogy az önkormányzat 3 millával támogatta a PPG-t (azt nem tudom, hogy ez rendszeres-e). Vagyis a mi pénzünk is benne van.

 

Kíváncsi vagyok, hogy a Simon-üggyel kapcsolatban újra megszellőztetett hírekből mi lesz vagy mi nem lesz.

Előzmény: Pepin (1342)
fater69 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1350

Amitől a frász kerülget, hogy a Kettős-Körös u. mentén teljes tarolás folyik (egész véletlenül a 2007-es tervezett KKK nyomvonalon). Viszont ezen a részen csak fiatal fákat látok.

 

Előzmény: Pepin (1349)
Pepin Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1349

Viszont most tényleg ritkítanak. Én is meglepődtem, de - legalábbis ezen a részen - nincs tarvágás. (A péterhalmi út mellett viszont durván van.)

Előzmény: harzol (1348)
harzol Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1348

A PPG kommunikációja a múltban sokszor csak rizsa volt Péter-halom kapcsán.

 

Már vagy 10 éve volt ugyan, de egy hasonlóan megreklamált esetet úgy kommunikáltak, hogy "ritkítási munkálatokat végeznek". 

A valóságban egy 400x500 méteres területet vágtak tarra.

 

Máskor az elöregedett állomány megújításával magyarázták egy kb. 2 éves (embermagasságig sarjadt) akácos letarolását. Azóta is akácos van ott. Mostanra egész erdő formájú.

 

Szóval szerintem megvannak a bevett sablonjaik és azt nyomják minden kérdésre.

Előzmény: fater69 (1347)
fater69 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 1347

Figyelnünk is kell... Lehet, hogy a 2007-2008 -as eseményeknek köszönhető, de nagyon bizalmatlan lettem. Mindenesetre tiszta szívemből remélem, hogy ebben az esetben tényleg minden úgy van és lesz, ahogy a PPG közölte.

Előzmény: Pepin (1346)
Pepin Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1346

Kösz, ez jobban hangzik. Mindenesetre úgyis napi rendszerességgel járom az erdőt, figyelni fogom a telepítéseket is.

Előzmény: fater69 (1345)
fater69 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1345
Előzmény: fater69 (1344)
fater69 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 1344

Az említett barátom, miután másodszor is bátorkodott érdeklődni, kapott egy választ a tarvágással kapcsolatban a PPG-től, ami a következőket tartalmazza:

 

"A Péterhalmi-erdő megújítását, részben őshonos fafajokkal való átalakítását már tavaly elkezdte a Pilisi Parkerdő Zrt. Budapesti Erdészete. Az ide vonatkozó hír honlapunkon olvasható:

 

http://www.parkerdo.hu/index.php?pg=news_1_707

 

Az erdőben jelenleg a rossz egészségi állapotú, önmagát megújítani hosszú távon nem képes erdeifenyő, és egyéb fajok kitermelését végzi a Budapesti Erdészet (egészségügyi fakitermelés, ami nem az egész területet érinti, hanem egyes fákat). A jövő héten az erdőben részterületet érintő fakitermelési munkák kezdődnek, amik várhatóan két hétig fognak tartani.

 

A Pilisi Parkerdő Zrt. minden kezelésében lévő erdőt, így a Péterhalmi-erdőt is az erdészeti és a természetvédelmi hatóság által jóváhagyott 10 éves erdőterv szerint kezeli, a fakitermeléseket bejelenti. A fenyves helyén erdőfelújítást az erdészet őshonos, klímát jobban tűrő, főként szürke nyár facsemetékkel végzi.

 

Az erdőben volt akácos erdőállomány felújítás is. Ezek esetében a fakitermelés után gyökérsarjról újítják fel az akácos erdőt. Ez bevett módszer hazánkban, előnye, hogy 1-2 év alatt a sarjakból embermagas fán nőnek, ezek kezdeti növekedése gyors.

 

A későbbiekben, a nyár folyamán gyérítések, illetve egészségügyi fakitermelések lesznek a Péterhalmi-erdőben, ezek célja a sétautak melletti száradó félben lévő (veszélyessé váló) fák kivágása, illetve az állománynevelés, pl. a jól növekvő, ígéretes fiatalabb fák segítése a növekedésben. A Péterhalmi-erdőben történő fakitermelésekről Pilisi Parkerdő Zrt. a 18. Kerületi Önkormányzatot rendszeresen, levélben tájékoztatja."

Előzmény: Pepin (1343)
Pepin Creative Commons License 2014.03.26 0 0 1343

Most írtam az LMCs-nek, mit tudnak erről az egészről. 8 éve lakunk itt, de ilyen még nem volt, hogy egy éve folyamatosan jár a motorosfűrész.

Előzmény: fater69 (1341)
Pepin Creative Commons License 2014.03.26 0 0 1342

Eh, ez úgy reménytelenül szar, ahogy van. Én korábban hívogattam őket, de hiába. (Arról volt szó, hogy rendszeresen hajnali egykor indult be az erdőben a láncfűrész, ami minimum fura. Először a rendőrséget hívtam, de ők azzal zárták le, hogy reggel, amikor kijöttek, már nem hallottak semmit. A PPG ügyfélszolgálat meg mellébeszélt.)

Az a baj, hogy övék az erdő és azt csinálnak vele, amit akarnak. Elméletileg egyensúlyozniuk kellene az erdővédelem és a fakitermelés között, de ha van egy köcsög pénzhajhász, akkor simán kicsapathatja az egész erdőt. Na jó, a szélső fákat meghagyják, hogy úgy nézzen ki, még ott van az erdő.

Előzmény: fater69 (1341)
fater69 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 1341

Mai napon egy barátom besokallt, és írt a PPG -nek, feltéve kérdését, hogy minek köszönhető ez a jókora pusztítás az erdőben? Kapott is íziben egy nyugtázást, hogy vették az érdeklődést, és türelem, majd egyszer csak válaszolnak. Kíváncsian várjuk, hogy mikor, és mit fognak erre a nagyon egyszerű kérdésre felelni...

Előzmény: Pepin (1340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!